Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) ibenny válasza delbarta (#17293) üzenetére


ibenny
senior tag

Koszonom, de ugy latom, ezek root-olast vagy flash-elest igenyelnek, nekem pedig gyari romom van. Egyeb otlet, ami nem tobb egy szimpla programnal?

(#17302) Mcfery


Mcfery
tag

Hi!

Még egy érv a FACEBOOK mellett!
A VoIP szolgáltatásokkal foglalkozó Vonage olyan új iPhone, iPod touch és ANDROID készüléknél használható alkalmazást mutatott be, mely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy ingyen hívják facebookos ismerőseiket.
Nagy előnye, hogy nem csak 3G-n, de wifin keresztül is használható.
[link]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg tele vagyunk kételyekkel! :-)

(#17303) Skynet258


Skynet258
veterán

Ha érintene valakit, megújult a Spica segédlet - a tartalom ugyanaz továbbra is, flash kézenfogva, root, kitchen és társai. ;) Újonc flashelőknek jól jöhet.

https://geekpulse.hu

(#17304) delbarta válasza ibenny (#17301) üzenetére


delbarta
senior tag

A kettő kizárja egymást. Vagy rootolt a készüléked és akkor felül tudod írni a gyárit, vagy nem és akkor csak másodlagos akku jelzőt tudsz kirakni, az eredeti megmarad.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#17305) katalin888 válasza petipetya (#17295) üzenetére


katalin888
aktív tag

Es jon a gingerbread (mezeskalacs)! :)

[ Szerkesztve ]

(#17306) duffbeer válasza Skynet258 (#17303) üzenetére


duffbeer
őstag

Jópofa ez a lapozós dolog. :)

(#17307) duffbeer


duffbeer
őstag

Akkor egy gyors làma kérdés:
Adatroaming nincs bekapcsolva, akkor külföldön automatikusan tiltva van a mobilnet igaz? Valaki próbálta már?

(#17308) SWiNEBoY

Tegnap feldobtam az új Féészbuk alkalmazást (1.3). Nálatok is szopja az aksit? Több forumon is olvastam hogy bugos. :F

(#17309) csusza`


csusza`
senior tag

Hali!

Emberek! Ha telepítve van a LauncherPro és a Beautiful Widgets is fut, akkor rengeteg procit és memóriát zabál?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#17310) csusza` válasza csusza` (#17309) üzenetére


csusza`
senior tag

Háhá, van ám még ezzel kapcsolatban kérdés... Ha mondjuk a Beautiful Widgets WiFi, GPS, Blututy widgetjeit használom, az jobban terheli a telót, mintha a LauncherPro "összefüggő" dokkját teszem ki, amin lehet mindent kapcsolni?

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#17311) duffbeer válasza csusza` (#17310) üzenetére


duffbeer
őstag

Nem. Launcherpro-nak milyen összefüggő dokkja van?

(#17312) duffbeer válasza csusza` (#17309) üzenetére


duffbeer
őstag

Nem mondanám. Valamivel jobban szívja az akkut, de nem vészes.

(#17313) duffbeer válasza SWiNEBoY (#17308) üzenetére


duffbeer
őstag

Most, hogy mondod, Tegnap én is frissítettem és mintha tényleg hobban merült volna a telefon. Az feltűnt, hogy a kérésem nélkül szinkronizál, mert kidobálta a barátkozós kéréseket. De ebben a pillanatban jelent meg a 1.3.1. Majd meg kell nézni a changelogot, hátha írnak róla valamit.

(#17314) petipetya válasza duffbeer (#17311) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem a power widgetre gondol, ami egyébként launchertől függetlenül van benne a telefonban.

"nincs rá lezsóidő"

(#17315) petipetya válasza duffbeer (#17307) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez az elmélet, a gyakorlatban inkább tiltsd le az apndroid-al vagy valami mással a hozzáférési ponto(ka)t (vagy egyszerűen tegyél bele egy plusz karaktert).

"nincs rá lezsóidő"

(#17316) petipetya válasza delbarta (#17304) üzenetére


petipetya
nagyúr

Rootolt telefonon hogyan lehet átírni az eredeti gyári akku kijelzőt?

"nincs rá lezsóidő"

(#17317) petipetya válasza ibenny (#17300) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez nem is volt benne a kérésben. :(

"nincs rá lezsóidő"

(#17318) petipetya válasza petipetya (#17299) üzenetére


petipetya
nagyúr

A végén kérdőjel lett volna...

"nincs rá lezsóidő"

(#17319) duffbeer válasza petipetya (#17315) üzenetére


duffbeer
őstag

Igen ezért kérdeztem, hogy vannak-e már gyakorlati tapasztalatok. Valszeg kölföldön felteszek egy apndroidot...

(#17320) ravebp válasza duffbeer (#17313) üzenetére


ravebp
senior tag

nekem vmi nagyon szpoja, és akkor már azt is tudom, h a facebook..
1 napot se bírt ki úgy h 8kor vettem le, és szinte egész nap alig baxxxxttam...
Hrrrr :((( :O :W

Rave

(#17321) tomika válasza ravebp (#17320) üzenetére


tomika
aktív tag

Engem ma nem ébresztett a telefon, mert valami lenullázta az akksit... egy új dolgot tettem fel: facebook... :(((

(#17322) feri1014 válasza tomika (#17321) üzenetére


feri1014
senior tag

A facebook app szívja az akksit....ezt facebookon le is írták. :) A 1.3.1-ben már kijavították, marketről elérhető.

(#17323) hedgehog01 válasza petipetya (#17299) üzenetére


hedgehog01
tag

Bocsi, de nem nagyon értem, hogy is kapcsolódik ez a problémámhoz... :F

(#17324) duffbeer válasza hedgehog01 (#17323) üzenetére


duffbeer
őstag

Úgy, hogy ezek a google folyamatok erősen összekapcsolódnak és a gtalk pl asszem pont a petipetyának okozott hasonló problémát, amikor random törölgetett a gép lelkéből.:)

(#17325) hedgehog01 válasza duffbeer (#17324) üzenetére


hedgehog01
tag

Ezt értem. Viszont a GTalkot eddig soha nem használtam, sem a gépemen, sem a telefonon. A háttérben mindig ott futott a szolgáltatás, ezt láttam az OSMonitorban. Azt nem értem, hogy ha eddig nem volt gond, és most ugyanúgy nem használom, akkor miért pont az kavarna be. S ha az kavar be, hogyan tudom megoldani? Próbáltam kilőni a process-t, de mindig újraindítja magát, lehet, hogy a rendszernek valamiért szüksége van rá...?

(#17326) duffbeer válasza hedgehog01 (#17325) üzenetére


duffbeer
őstag

Mint írtam összefüggnek. Erről írtam tegnap a task killerekkel kapcsolatban. Hiába lövöd ki őket, ha egymásra van szükségük, újra el fognak indulni.
Ezért felesleges például automatikusan kilövöldözni.

A Te esetedben egy hard resetet próbálnék meg.

(#17327) ruskop


ruskop
senior tag

Segítsen már valaki. Sygicot használok/használnék a telómon de van vele egy kis bökkenő. A telón engedélyezem a GPS műholdak használatát, elindítom a progit, elindul, és egy darab műholdat nem talál. És nem azonnal, hanm vagy 15 percen keresztül. Esetleg a Sygicban lehet ezt beállítani, hogy belső gps-t használjon? De hol lehet? Vagy mi a retek baja van.

(#17328) BalanceR válasza ruskop (#17327) üzenetére


BalanceR
addikt

Gyere ki a pincéből... :D
A spica nem a GPS jelerősségéről híres...
Nekem a szobában egyáltalán nem, a teraszon meg kb 10-15 perc alatt fog jelet...
Ha kimegyek a szabadba, ez kb 8-10perc re csökken....

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#17329) L.L. válasza BalanceR (#17328) üzenetére


L.L.
senior tag

Akkor a készülékek között nagy a szórás. Én több navi szoftvert próbáltam, de általában mire a címet beírtam már jelet is fogott. Ha ritkán nem, akkor is max. 1-2 perc.

[ Szerkesztve ]

(#17330) Drachoo válasza BalanceR (#17328) üzenetére


Drachoo
senior tag

Abszolút nincs baj a spica jelerőséggével én azt vettem észre, hogy ez nagyon szoftver függő... :U

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#17331) BalanceR válasza Drachoo (#17330) üzenetére


BalanceR
addikt

Eléggé leárnyékolt helyen lakom, de az Igo, meg a Google Maps is kb 8 perc alatt talál holdat...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#17332) ruskop


ruskop
senior tag

Megpróbáltam ezt a Colpilotot is de amikor elindítottam vagy 5-6 percig a kezdő képernyő volt jelen aztán ennyi. Semmi reakció. Igo-n, Sygicon kívül nincs más navi progi? NDrive nem jó rá?

(#17333) hedgehog01 válasza duffbeer (#17326) üzenetére


hedgehog01
tag

OK, megpróbálom a hard resetet. Viszont ez esetben kéne még egy kis segítség: az sms-eket, call logot és a programok mentéseit hogy tudom megmenteni? Milyen backup programot ajánlasz erre? Nem csak magukra az apk állományokra gondolok, hanem a programokban levő beállításokra.
Ráadásul most, hogy nem érem el a marketet, nem is tudom letölteni...:( Valaki segíthetne azzal, hogy egy jó backup progit elküld nekem e-mailben, azt tudom telepíteni.
Előre is köszi!

(#17334) picur220 válasza Skynet258 (#17303) üzenetére


picur220
veterán

Fasza lett! :K:DDD

GPS nekem 2 perc kb, még mozgó kocsiban is.

[ Szerkesztve ]

(#17335) ruskop válasza picur220 (#17334) üzenetére


ruskop
senior tag

Nekem most 8 perc gyaloglás és még egy kis halvány szint csík sincs a jelek erősségéről.

(#17336) duffbeer válasza BalanceR (#17331) üzenetére


duffbeer
őstag

Leárnyékolt helyen? Milyen az a hely, ahol nem látszik az égbolt? :D :D
Jó gondolom sok a beton körülötted, arra értetted. :)
Egyébként szerencsére nekem is nagyon hamar talál jelet. Max 1-2 perc. Inkább a pontossága gagyicska. Eddig nagyon különbséget sem találtam a szoftverek között, "műholdtalálásisebességet" illetően.

(#17337) adamfriday válasza BalanceR (#17331) üzenetére


adamfriday
senior tag

8 perc nagyon sok. De ugye bekapcsolod a mobilnetet mellé? Mert azzal együtt másodpercek alatt talál.

Nálam még az 1.3.1-es facebook is lefogja a telót. Meg ez a szinkronizálás sem az igazi. :/ Visszaraktam az 1.2-t.

[ Szerkesztve ]

(#17338) ruskop válasza adamfriday (#17337) üzenetére


ruskop
senior tag

Mobilnetet nem kapcsolom be mert úgy minden gps pikk-pakk talál jelet. Én nem net alapján hanem a gps alapján akarok navigálni. Most letöltöttem egy valag navi progit majd este kipróbálom, hogy progi függő-e vagy nem.

(#17339) ABE


ABE
őstag

Kezd az az érzésem lenni, hogy valami nem okés a telefonnal. Egy napot nem bír végig az akku, leveszem töltőről, 20-30 perc után zuhan 10%-ot a töltöttség, pedig nem csinálok vele semmit. Zenét hallgatok, mobilnetezem, 1 óra alatt lemegy 20-30%. Éjszaka lementszintén kb. ugyanennyit, pedig képernyő nem ment, minden automatikusan netre mászó cuccot frissítettem, facebook kliens a legújabb van fent. Fél órát kikapcsolva volt, esett 10%-ot a töltöttség, mire visszakapcsoltam. Valami nagyon nem olasz itt... :(

Még egy próbát teszek, hogy nyomok neki egy resetet, de gyanús a cucc, hogy szerviz lesz belőle. Jut eszembe: a szervizben elegendő csak a garanciajegy? Remélem, hogy bolti számla nem kell, mert azt nem kaptam a telefonhoz az előző tulajtól, csak a plusz 2 hónap garanciát nyújtó papírt (amin egyébként rosszul lett megadva a vásárlás dátuma...).

[ Szerkesztve ]

(#17340) adamfriday válasza ruskop (#17338) üzenetére


adamfriday
senior tag

És az nem jó, ha pikk-pakk talál jelet??? :) GPS alapján navigálsz, a kezdőpozició meghatározásába segít bele, ha bekapcsolod. Ha megvan, utána lekapcsolhatod a netet. Net alapján elég nehéz lenne navigálni. :D

(#17341) adamfriday válasza ABE (#17339) üzenetére


adamfriday
senior tag

Az új facebook kliens a ludas. Tedd vissza az 1.2-t. Ha előtte is csinálta, akkor lesz ott még valami hasonló galibát okozó progi is, mert ennyire gyorsan nem merülhet. Engem is már megszivatott pár ügyesen megírt app.

[ Szerkesztve ]

(#17342) ABE válasza adamfriday (#17341) üzenetére


ABE
őstag

Megpróbálom, de most tényleg a legújabb van fent, amiben állítólag javították a hibát. Plusz ha megnézem TasKillerrel, az sem jelzi, hogy menne a Facebook kliens, vagy valami szinkronizáció a háttérben. És akkor még mindig nem értem, hogy kikapcsolt állapotban hogy zuhanhat ilyen gyorsan a töltöttség. :(

Szerk:

Különösebben nem észleltem melegedést. Most szépen tolok neki egy resetet, aztán meglátjuk, hogy mindenféle telepítgetés nélkül megjavul-e, vagy sem...

[ Szerkesztve ]

(#17343) adamfriday válasza ABE (#17342) üzenetére


adamfriday
senior tag

A legújabb (1.3.1) sem jó sajna. Partial wake time még mindig 100%-os. :/
Hát ha kikapcsolt állapotban is gyorsan merül akkor lehet hibás az akkud, ha esetleg melegszik is akkor meg zárlatgyanús.

Egy ötlet:
üsd be ezt a tárcsázón: *#*#4636#*#* / akkumulátor előzményei / felsőt nyisd le és válaszd a 'részleges ébresztési használat'-ot
Elvileg az Android rendszer lesz legfelül, alatta meg a merülésért okolható progik sorban. :)

[ Szerkesztve ]

(#17344) BalanceR


BalanceR
addikt

Valaki el be tudná postolni az 1.2es Facebook klienst?
:R
Nem is értem, hogy miért nincs egy "ArchiveMarket" ilyen esetekre...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#17345) herni


herni
tag

Egy kis off:

Galaxy Spica használóknak (mint általában aki ezt a topicot használja) ajánlom ezt a két tokot, nekem nagyon beválltak, és védi rendesen a kicsikét!! :D
http://teszvesz.hu/item1178470853_samsung_galaxy_spica_telefon_tok.html
http://teszvesz.hu/item1178470884_samsung_galaxy_spica_szilikon_tok_folia.html

Jó spicázást!!! :D

Samsung Galaxy Spica -> Galaxy Ace -> Galaxy S -> Galaxy S II -> Galaxy S4 LTE

(#17346) ABE válasza adamfriday (#17343) üzenetére


ABE
őstag

Na, akkor majd jól meglesem, hogy miket fog kiírni később, épp reseteltem. Egyelőre ezeket olvasom az akku adatoknál:

Egészsége: jó
Feszültsége:4200mV
Hőmérséklet: 34 °C

Ezek átlagos értékeknek tekinthetőek?

Egyébként érdekes, az aktuális állapotra kiírta, hogy 100%-os a töltöttsége, de ha kikapcsolom a telefont, akkor a töltés indikátor megjelenik, hogy még folyamatban van. Ez normális (tehát azt jelzi, hogy töltőn van a készülék), vagy esetleg jelentheti azt, hogy bekapcsolt állapotban nem tölti fel teljesen? :F

[ Szerkesztve ]

(#17347) ruskop válasza adamfriday (#17340) üzenetére


ruskop
senior tag

Na azért se a PNA se a PDA-k és némelyik Symbian lapú telefon sem net alapján navigál és mégis néhány másodpercen, max 1-2 prcen belül már mutatja is, hogy hol vagy. Minek van akkor a GPS ha az nem tud normálisan dolgozni? Én szerintem ez program hiba. Este kiderül.

Egyébként az I570EXXJG2-ről mi a vélemény? Nekem eddig (1 nap) nincs gondom vele. Vagy inkább a hivatalos firmware?

[ Szerkesztve ]

(#17348) adamfriday válasza BalanceR (#17344) üzenetére


adamfriday
senior tag

Alkalmazások kezelésében le tudod szedni a frissítést. Nekem 1.2 volt alapból rajta.

@ ABE: bekapcsolva nem tölti fel teljesen, szóval normális ha kikapcsolva még tölt. Nekem normálsinak tűnnek az adatok, de pl a hőmérséklet is helységfüggő.

(#17349) adamfriday válasza ruskop (#17347) üzenetére


adamfriday
senior tag

Többféle GPS rendszer létezik, nem mindegyik használ rásegítést, de nem szeretnék ezzel tovább foglalkozni, már egyszer ki lett tárgyalva régebben. Nekem pillanatok alatt talál jelet mobilnettel együtt és tökéletesen működik február óta. Ha te nem vagy hajlandó úgy használni (bár nem értem miért, ha úgy működik neked is) kisérletezz csak. ;)

(#17350) petipetya válasza BalanceR (#17344) üzenetére


petipetya
nagyúr

A beállítások / alkalmazások kezelése részben gyaluld le róla a frissítéseket.

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.