Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) jupp008 válasza kasata91 (#6650) üzenetére


jupp008
senior tag

"Csak éjszakára kapcsolom le a telefon BT-át időzítetten"
Ezt, hogy csinálod ? Én nem találtam semmi routin funkciót az órához eddig.

(#6652) vilmose33 válasza jupp008 (#6651) üzenetére


vilmose33
őstag

Haladó-Ne zavarjanak-ott lehet időzíteni.

A jövő most van

(#6653) szpeti40 válasza kasata91 (#6650) üzenetére


szpeti40
addikt

Gondolom 46mm, 42-n sajnos nem megy eddig :/
Nálam 2 nap 1 éjszakát megy el a 42mm-es.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6654) jupp008 válasza vilmose33 (#6652) üzenetére


jupp008
senior tag

Ja igen, ez a funkció megvan. Azt hittem van más megoldás is.

Nekem is 42mm van, a 46mm esek üzemidejére kicsit irigykedve nézek, de összességében a csukló méretem és a kényelem miatt jobb számomra a kisebb variáns.

(#6655) hard74


hard74
senior tag

46-os watch-ot vettem használtan néhány napja,lte verzió.
A mahasságmérővel nem igazán vagyok megelégedve.Totál random értékeket mutat.Van egy Huawei Watch gt2-m is, és amikor itthon vagyok 134m-t mutat.Eközben a samsung - 57-től 576-ig bármit, ráadásul folyamatosan változtatja az értéket,szinte meg sem áll.Szenzorteszt szerint működik a szenzor.
https://drive.google.com/file/d/15dc_n70ErUR1Sz4ShruIJm9S4WUat-7U/view?usp=drivesdk

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#6656) anonymus89 válasza hard74 (#6655) üzenetére


anonymus89
addikt

Szia, volt aki le is adta szervízbe, nálam hiába lett bekalibralva egy fix magassági ponton dettó bizonytalan a működése.

Más: tudtok most valami külföldi helyet ahol 50 körül meg lehet rendelni?
Egyszerűen nem látom értelmét se a 2-esnek és sem a 3-asnak. Nem kell gyengébb üzemidő.
Médiában 69.900,-ft de ezelőtt 2 éve.vettem 83-ért az sestore-on.
Balzak: akkor használtan annyi ki kell fogni

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6657) Balzak83 válasza anonymus89 (#6656) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szerintem már itthon is 50 alatt van. 48ért vettem 2 hónapja az LTE verziót és még garis.

(#6658) Ubul86 válasza Balzak83 (#6657) üzenetére


Ubul86
őstag

sehol se még. Én mondjuk most használtan megváltam 33ért, de a sima sincs még 50 alatt , hülyeség is lenne, akkor ennyi erővel a ps4-eket is lehetne 10000-ért árulni :)

de amúgy ott az árukereső :)

én 2019 decemberében vettem 1 év garival 75ért, annyiért jónak találtam, ha a legújabb is lesz annyiért egyszer, akkor esetleg, de most az üzemidővel én is bajba vagyok (alapból nem gond, de úgy vagyok vele, hogy 2021-et írunk)

(#6659) Balzak83 válasza Ubul86 (#6658) üzenetére


Balzak83
senior tag

Ja, hogy újonnan akar egyet? Aham. Akkor már nem sokkal többért ott van a 3as, amit még pár évig támogat a Samsung. Én biztos nem vennék egy end of life cuccot újonnan. De lehet, ezt csak én gondolom így.

(#6660) Uzi74 válasza anonymus89 (#6656) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ebay 160 Eur környékén listázza a kiállítási vagy új darabokat. Az lte sem sokkal drágább. De én is a 3-ast venném (vettem is), finomabb a lünettája és a szenzorok is jobbak. (párhuzamosan használom a kettőt)

(#6661) anonymus89 válasza Uzi74 (#6660) üzenetére


anonymus89
addikt

Más egyéb esetleg ami eszedbe jut?
Akkor lehet varok még bár 132mah kisebb az akku meg az, hogy a lunettaja könnyebben tekerhető nem győz meg. Sajnos eleve nem samsung telóm van ezért mókolni kell.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6662) Uzi74 válasza anonymus89 (#6661) üzenetére


Uzi74
senior tag

Futásnál a pulzusmérés pontosabb, VOMax kijelzés is van (arra hogy a GW-n volt-e futástechnika kielemzése, nem emlekszem, itt van). A GW3 LTE verzióban több a ram (az LTE-ben viszont kevesebb!) GW3 minimálisan laposabb és nagyobb a képernyője
8 GB-ra nőtt a háttértár is 4-ről, ha offline playlistjeid vannak.
A GW3-hoz nem kapsz szilikon pántot, csak bőrt - ami inkább business mint sport. Én a GW1 pántját használom a GW3-on sportolni.
Az akku kisebb, de így is kibírja LTE-n streamingelt spotify-al a futókörömet, igaz úgy 1,5-max 2 óra lehet benne, írtam is a GW3 fórumában - maratonra már offline playlist kellene :)
Egyszóval ha sportra is használod vagy ekg fontos neked szvsz. megéri az upgrade, ha főleg üzenetekre akkor kevesebb pluszt ad, de az újabb modell supportja feltételezem hosszabb lesz.
EKG-vérnyomásmérés viszonylag fájdalommentesen rátehető nem samsung teló esetén is, nekem sem samu a telóm. (hogy ez így marad, arra persze nincs garancia)

[ Szerkesztve ]

(#6663) Ubul86 válasza Balzak83 (#6659) üzenetére


Ubul86
őstag

igen
a "még garis" meg ugye már nem új :) de a gari fontos szempont persze, akár új, akár nem.

(#6664) anonymus89 válasza Uzi74 (#6662) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi a tapasztaltaid, ez nem jó hozzá?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#6665) Theonlymac válasza jupp008 (#6651) üzenetére


Theonlymac
csendes tag

Sziasztok, Örülök, hogy ilyen aktiv még ez a fórum :D

Nemrég lettem (újra) óra tulaj, aztán már kicsit berozsdásodtam.

Olyan kérdésem lenne, mivel érdemes felturbózni az órát, milyen alkalmazásokat lehet rá tenni amik esetleg nem egyszerűen az áruházban?
CSC régió cserével próbálkozott már valaki közületek, hogy pl a Samsung Pay működjön? (igen, vannak külföldi bankkártyáim)

Illetve apróbb kérdés: Ha már a Wifi, helymeghatározás stb. ki-bekapcsolóját rá lehet tenni a lehúzós redőnyre, a Bluetooth kapcsolóra van valami megoldás? Gyakorlatilag ez lenne az egyetlen dolog amit kapcsolgatnék rajta, jelenleg kicsit hosszadalmas :D
Vagy van esetleg olyan progi amit widgetbe vagy az alkalmazás képernyőre ki tudnék tenni és egy katt-ra ki-be kapcsolja a bluetoothot?

Köszönöm a támogató válaszokat előre is!

(#6666) Uzi74 válasza Theonlymac (#6665) üzenetére


Uzi74
senior tag

Milyen régiós az órád? Azóta németeknél és talán pár más orszában is elindult azóta a samsung pay, hátha nem kell.

Bluetooth kikapcsolás helyett airplane mode nem jó, vagy a wifi kell csak a bluetooth nem?

(#6667) Theonlymac válasza Uzi74 (#6666) üzenetére


Theonlymac
csendes tag

XX=Austria, Belgium, France, Germany, Hungary, Italy, Spain, United Kingdom

De mivel Hungary-s vásárlás, ezért nem jelenik meg nekem a Samu Pay. Azt olvastam, ha átváltja az ember pl UK-ra (BTU régió kód?) akkor előjön.

Egyébként a repcsi módos ötlet nem rossz :C Csak nagyon furcsállom, hogy pont a BT maradt ki a redőny lehetőségei közül

(#6668) szpeti40 válasza Theonlymac (#6667) üzenetére


szpeti40
addikt

Én használtan vettem az órát, az BTU kódos és nekem ott van az órán a Samsung Pay, meg a Wearable appban is, de használni nemtudom, mert a kártyám nem olyan :(((

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6669) spanglee001 válasza szpeti40 (#6668) üzenetére


spanglee001
addikt

akkor miért nem csináltatsz curve kártyát? vagy az sem jó neked?

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#6670) szpeti40 válasza spanglee001 (#6669) üzenetére


szpeti40
addikt

Próbáltam, de az erste diák kártyát a curve se eszi meg :(

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6671) doongoo válasza Theonlymac (#6665) üzenetére


doongoo
addikt

én megcsináltam a régióváltás BTU-ra, megy is a Samu pay a Curve-vel. Vivid kártyát nem ette meg és a Revolutot sem.

(#6672) Balzak83 válasza doongoo (#6671) üzenetére


Balzak83
senior tag

Az órával hogy kell fizetni? Csak odanyomom a terminálhoz, es levonja vagy itt is van valami hitelesites, pin vagy telefon feloldas stb?

(#6673) Uzi74 válasza Balzak83 (#6672) üzenetére


Uzi74
senior tag

hosszan nyomod a jobb felső gombot, kér egy pin-t amit megadtál a samsung pay setupnál, utána pár percig rezeg az óra, addig ha odatartod, fizetni fog nfc-vel

(#6674) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Végre, több hónapos civakodás után meglett a Curve kártyám. Most már elkezdek bejlódni az órával, hogy jó legyen és tudjak vele fizetni.
A kérdéseim az alábbiak lennének:

- Jelenleg a legújabb rendszert futtatja, azt viszont olvastam, hogy vissza kellene állítani. Viszont azt is olvastam a napokban, hogy elvileg engedélyezik alapból a szolgáltatást itthon. Most akkor vissza kell állítani, vagy van egyszerűbb módja?

- Jelenleg aktív az LTE, használom, mint telefont. Ha vissza kell állítani, akkor is lehet használni?

- Ha sikerül beállítani, az működni fog offline is? (Simple nem működik)

- A művelet végrahjtható MAC gépről?

Előre is köszönöm a válaszokat!

But who is watching the guardians?

(#6675) niklebi válasza Mr. Y (#6674) üzenetére


niklebi
senior tag

Szia.

Nem tudom hol olvastad, de szerintem nem mostanában lesz S.Pay nálunk.
Igen vissza kell állítanod az órát.
Előtte csinálsz mindenről biztonsági mentést, és régió váltás után a mentésből visszaállítod.
Nem tudom, hogy offline működik e, nem próbáltam.
MAC gépről nem tudom, hogy meg lehet e csinálni.
Ha szeretnéd, hogy frissüljön az óra a legújabb romra akkor a régió váltás után telepítened kell a BTU régióhoz tartozó romot, mert csak úgy fog frissülni.
A fórumban én is és mások is leírták a menetét. Pl: szilasz007; goop

[ Szerkesztve ]

(#6676) csaba1203 válasza niklebi (#6675) üzenetére


csaba1203
addikt

- [link]

(#6677) Uzi74 válasza csaba1203 (#6676) üzenetére


Uzi74
senior tag

A cikk a google pay-ről szól, sajnos semmi köze a samsung pay-hez, az teljesen más rendszer

(#6678) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok!
Sajnos nekem nagyon nem jön be ez az újfajta, fehér hátteres üzenetmegjelenítés... :( Mivel igazán sok újat nem ad ez a 5.5 verzió nekem, így inkább visszatérnék a már megszokott korábbira. Megoldható valahogy?

(#6679) doongoo válasza Tündike25 (#6678) üzenetére


doongoo
addikt

Korábbi firmware-re visszaállás is úgy kell, hogy menjen, mint a régióváltáshoz visszaállás.

(#6680) Mr. Y válasza niklebi (#6675) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Értem. Arra esetleg tud valaki konkrét számot mondani, hogy melyik verziót kell valahonnan letölteni? 46mm LTE

But who is watching the guardians?

(#6681) niklebi válasza Mr. Y (#6680) üzenetére


niklebi
senior tag

Az előző hozzászólásban írtam kikre keress rá, ők mindent leírtak. 46mm LTE-re vonatkozik.
Pl: goop --> #5164 ---> #5173. Ezekben benne van mi kell és hogyan, és egy része le is tölthető. Csak ez hiányzik R805FXXU1ESD8 , és ez az a rom amivel régiót tudsz váltani.
Email címed privátban és elküldöm.

[ Szerkesztve ]

(#6682) sbalu1


sbalu1
senior tag

Mióta lefrissítettem az óra szoftverét, nálam nem megy az automatikus időjárás frissítés, csak abban az esetben, ha a telón be van kapcsolva a helymeghatározás.Azelőtt e nélkül is ment.Nálatok?

(#6683) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Szerintetek érdemes még venni ilyen órát, újonnan?

(#6684) vilmose33 válasza gyuri2008 (#6683) üzenetére


vilmose33
őstag

Először is piszok jól néz ki szerintem. 46 mm-esnek meg vagyok elégedve az üzemidejével is, az enyém nem LTE-s, viszont 2018-as modell, nincs EKG,nincs véroxigénszint mérés, mondjuk ezt egy hete vettem észre :D Ha most vennék inkább a 3-t venném, de persze a pénztárca is számít. Jó kérdés érdemes-e, ha jó áron tudsz hozzá jutni, szerintem igen. Támogatást még biztosan fog kapni.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#6685) gyuri2008 válasza vilmose33 (#6684) üzenetére


gyuri2008
veterán

Az MM-ben 70000 ft

(#6686) dragon1993 válasza gyuri2008 (#6685) üzenetére


dragon1993
őstag

Használtan nézelődnék, én a jövőbeli támogatásban nem vagyok biztos, pláne hogy pletykák szerint Google Wear-es Samsung órák jönnek majd.

Én kb 1 éve vettem fóliás (ajándékba kapta az eladó, csak kibontva lett) gari nélkül 45k-ért. (46mm BT)

[ Szerkesztve ]

(#6687) Ubul86 válasza vilmose33 (#6684) üzenetére


Ubul86
őstag

én pár hete 33ért alig tudtam eladni használtan :) volt amúgy rá jelentkező több is, de még így is alkudni akartak :D

(#6688) vilmose33 válasza Ubul86 (#6687) üzenetére


vilmose33
őstag

Sajnos a műszaki cikkeknél az egyik legnagyobb az érték vesztés általában. Jelenlegi helyzet sem kedvez a piacnak. Ha befektetni szeretnél órába, akkor inkább Rolexet, Patek-et vegyél azoknak egyfolytában felfelé megy az áruk.
Dragon1993: Abból indultam ki,hogy az előző Samsung okosórák is sokáig kaptak támogatást.

A jövő most van

(#6689) Ubul86 válasza vilmose33 (#6688) üzenetére


Ubul86
őstag

természetesen nem meggazdagodni akarok belőle, és direkt körbenéztem, én árultam a legolcsóbban azokon a helyeken, ahol árultam. Ezt jeleztem mindenkinek aki még alkudi próbált :) azóta persze már lehet más is levitte az árát, ezt már nem csekkoltam azóta, mióta eladtam

(#6690) MaCS_70 válasza Ubul86 (#6687) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy ismerősöm a hét elején vett 25e Ft-ért 46 mm nem LTE-st.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6691) Ubul86 válasza MaCS_70 (#6690) üzenetére


Ubul86
őstag

azért kivételek mindig vannak bármilyen eszköznél. Megnézed hardveraprót, legolcsóbb 35ezer
jofogáson is, bár van 32ért is, de az nincs odaírva hogy van -e hibája, stb, meg hogy mekkora.

mindenki annyiért árulja, amennyiért őneki még megéri eladni :) de mindig azt mondtam, hogy azért, mert valami ér 35öt, de valaki eladja 25ért, akkor az nem egyenesen arányos azzal, hogy most már max 25 vagy alatta mindennél, különben túl van árazva.

(#6692) MaCS_70 válasza Ubul86 (#6691) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, és a hirdetésekből csak korlátozott információtartalom vonható le.

Példa: pár éve itt az aprón nézegettem egy eszközt, amelyet konkrétan a bolti ár fölött árultak, igaz, dobozában, ami azért komoly érv... Valamint oda volt írva, hogy éppen csak kipróbálva volt, és nagyon klassz, de mégsem ez kellett, de van rá majdnem egy év garancia.
Közel négy hónap nézegetés után rákérdeztem, hogy Aqua/Ipon ár 80%-áért vihető-e, különös tekintettel arra, hogy éppen kijött az újabb típus belőle. Durva kioktatás lett a válasz, hogy mit akarok én nyerészkedni, jó, hogy nem kérek pénzt az elszállításért.

Az eredeti dátum után bő egy évvel még mindig / már megint ott volt a hirdetés, változatlan szöveggel (1 év garancia), immáron kb. 40%-kal az elavulás miatt csökkent Aqua/Ipon ár alatt.

Ekkor egy haver kérdezett rá, hogy mivel garancia ugye már nem lehet rajta, és már az utód is jóval olcsóbb boltban, nem tudnának-e megegyezni. A válasz: nem, mert az eszközt az Árukereső szerint kétszer ennyiért is árulják...

De láttam én Syonolgy DS119j hirdetést is azzal a kiírt szöveggel, hogy "Az olyan alkudozásra, hogy a DS120j is olcsóbb boltban, nem válaszolok..."

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6693) Ubul86 válasza MaCS_70 (#6692) üzenetére


Ubul86
őstag

mondjuk pofám nem lenne ilyenekre :) most voltak babafészekért, 45 km-t utaztak, 5ért hirdettem, nem alkudtak. 4ért odaadtam, mert hogy benzinköltség. Nézett a csaj hogy miért akarok visszaadni 1000 ft-ot. Azért, mert anyuka, és ha képes volt elutazni ennyiért, ne egy kismamát húzzak le (még ha nem is lehúzás volt).
Nekem többet ér az, ha valaki innen boldogan távozik (még ha képletesen is, értem ez alatt postázás :D ) és hogy jó helyre kerül az, amit eladunk. De ugye azért van mindennek határa

(#6694) MaCS_70 válasza Ubul86 (#6693) üzenetére


MaCS_70
félisten

Babafészket most keresünk! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6695) Theonlymac válasza niklebi (#6681) üzenetére


Theonlymac
csendes tag

Ú, köszi a linkeket, ez alapján lehet megpróbálkozom vele.

Tehát akkor az egyik hozzászólásban linkelt R805FXXU1ESE2-ig elég downgradelni? Itt még engedni fogja a régióváltást?

(Gondolom utána beállítom rajta a Pay-t, és a telefonos alkalmazás majd fel fogja ajánlani, hogy firssítés elérhető(?)

Valamelyik nap már tényleg nekiveselkedek.

(#6696) niklebi válasza Theonlymac (#6695) üzenetére


niklebi
senior tag

Szívesen. Igen elég R805FXXU1ESD8 Tizen 4.0.0.4 -re downgradelni. Nem arra amit te írtál. Az már a BTU régiós rom. Csak a fenti a rommal engedi.
1. Biztonsági mentés, utána kikapcsolni minden automatikus mentést, frissítést.
2. Downgrade ESD8 romra. Végigcsinálni amit kér. (telefon alkalmazások, egyebek)
3. Régióváltás BTU-ra a leírtak szerint.
4. NetOdinnal telepíteni a BTU régióhoz tartozó R805FXXU1ESE2 romot. Utána már automatikusan frissül az óra. Biztonsági mentésből visszaállítás és kész.

(#6697) Theonlymac válasza niklebi (#6696) üzenetére


Theonlymac
csendes tag

Hát gyerekek, köszönöm mindenkinek, magam sem hiszem el, de tegnap a Spar-ban tudtam fizetni az órával :D

Pontosan a fent leírtak szerint megcsináltam és működik.

Habár eredetileg a saját bankkártyám nem működött, de pikk-pakk megcsináltam ezt a Curve-t és igazából ha ezek tényleg nem kérnek pénzt érte ez egy baromi jó univerzális bankkártya 'átjátszó', hozzá tudtam adni az angol, a magyar stb bankkártyáimat is és mindegyikkel tudok így fizetni az órával.

Emellett nem tudom mennyire fogom ezt az egészet használni, hiszen, egyik kéz felemel, másikkal hosszan nyomva tartott gomb, kódot is kér, mire betölt stb addigra telefon hátlapjával már rég félkézzel kifizettem a dolgokat, de poénnak jó, mostmár nem irigykedek az Apple-sekre :C

[ Szerkesztve ]

(#6698) Grande Ale válasza Theonlymac (#6697) üzenetére


Grande Ale
őstag

Kódot írd be már a sorban állás közben, utána már csak megnyomod, fizetsz. Gyors, én nagyon szeretem.

(#6699) szpeti40 válasza Grande Ale (#6698) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem csak naponta egyszer kell a kód?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6700) Grande Ale válasza szpeti40 (#6699) üzenetére


Grande Ale
őstag

De, amikor felhuzod a kezedere. Ha leveszed, megint kell. Amúgy csak hosszan nyomni és érinteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.