Hirdetés

2020. október 25., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-07-25 19:13:26

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#2001) VIBO válasza kovacs65 (#2000) üzenetére

VIBO
őstag

Lehet nem jó a GPS a waccson? Hogy tudom csekkolni?

S10+, Buds, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#2002) VIBO válasza VIBO (#2001) üzenetére

VIBO
őstag

Lehet az a baja hogy megy a barometer?

(#2003) kovacs65 válasza VIBO (#2002) üzenetére

kovacs65
senior tag

Keress rá a fórumban a teszt funkcióra!
Minden szenzort lehet csekkolni.

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre, ők pedig kinyírnak a rutinjukkal! "Jobb ha csendben maradsz és hülyének tartanak, mint hogy megszólalsz és kiderül, tényleg az vagy" Mark Twain

(#2004) VIBO válasza kovacs65 (#2003) üzenetére

VIBO
őstag

Itt nem volt kipipálva semmi. Nem tudom miért. Nektek mire van itt engedély?
Ez a tella. Watchon is kell ilyet állítani?

[ Szerkesztve ]

(#2005) kovacs65 válasza VIBO (#2004) üzenetére

kovacs65
senior tag

Szerintem még a testérzékelőket is engedd!

Soha ne vitatkozz hülyékkel, mert lesüllyedsz az ő szintjükre, ők pedig kinyírnak a rutinjukkal! "Jobb ha csendben maradsz és hülyének tartanak, mint hogy megszólalsz és kiderül, tényleg az vagy" Mark Twain

(#2006) VIBO válasza kovacs65 (#2005) üzenetére

VIBO
őstag

Nálad mi van?

(#2007) kovacs65 válasza VIBO (#2004) üzenetére

kovacs65
senior tag

Még a névjegy és telefon, de szerintem az nem számít jelen esetben.

(#2008) VIBO válasza kovacs65 (#2007) üzenetére

VIBO
őstag

Csináltam egy gyári visszaállítást az órán és csodák csodájára megjavult :C

Vonalat mutatja, csak mögötte nincs a térkép. Ahhoz mi kell?

[ Szerkesztve ]

(#2009) kovacs65 válasza VIBO (#2008) üzenetére

kovacs65
senior tag

Ahhoz már térkép app
Olyat nem használok, rátöltöm a telóra és kész. Onnan meg a runtastic oldalára.

[ Szerkesztve ]

(#2010) VIBO válasza kovacs65 (#2009) üzenetére

VIBO
őstag

Thx :R

Miért töltöd fel a runtastic oldalára?

(#2011) kislaci

kislaci
aktív tag

Hali, galaxy s8-cal használom az órát, és azt vettem észre hogy naptár értesítést és a reminder értesítést nem szólaltatja meg az óra. Az értesítésekben mindkét alkalmazás ki van jelölve. Ráadásul a telefon sem csörög illetve rezeg ilyenkor, csak akkor veszem észre hogy naptár értesítő van ha véletlenül ranezek a telefonra. Az óra egyáltalán nem jelez.

(#2012) taranis válasza kovacs65 (#2009) üzenetére

taranis
addikt

Fura, én soha semmilyen térkép appot nem töltöttem le a Watch-ra, és látom a térképet is. Lehet, hogy a szinkronizáláskor kerül fel, a fene tudja, közvetlenül futás után még sosem néztem.
Szerk: nemtom egyértelmű e, de az edzés befejeztével mutatott összefoglaló térképről beszélek.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#2013) kovacs65 válasza VIBO (#2010) üzenetére

kovacs65
senior tag

Az shealth csak 30 napig őrzi

(#2014) VIBO válasza taranis (#2012) üzenetére

VIBO
őstag

Telón ott van. Csak kicsit szét kellett húznom és akkor már látszott :R

Órán csak szürke háttér és a nyomvonal.

[ Szerkesztve ]

(#2015) taranis válasza VIBO (#2014) üzenetére

taranis
addikt

Futottam az előbb, és kipróbáltam, hogy befejezem az edzést még mielőtt kapcsolódna az óra a telóhoz, és ott helyben megnéztem, nálam volt térkép. Szerintem nálam mobil internettel húzza le, mást nem tudok elképzelni, mert nincs térkép app telepítve.

colorizer.net

(#2016) VIBO válasza taranis (#2015) üzenetére

VIBO
őstag

E-SIM-es a tied?

(#2017) taranis válasza VIBO (#2016) üzenetére

taranis
addikt

Igen.

colorizer.net

(#2018) z67

z67
őstag

Ha valakit érdekel az ilyesmi:

2-300 Ft-os szilikon védő, hatásra olyan, mint amikor a kocsikra matt fekete fóliát húznak.

(#2019) kislaci

kislaci
aktív tag

Srácok, ha az óráról indítok hívást a telefonon kezd el hívni, de én az óráról szeretnék telefonálni. Hívás fogadáskor minden ok, ha órán veszem fel ott is beszélek.

(#2020) zhorvath válasza kislaci (#2019) üzenetére

zhorvath
aktív tag

e-SIM-es az órád? Mert ha nem, kétlem, hogy az óra fel tudna bárkit is hívni önállóan.

[ Szerkesztve ]

(#2021) z67 válasza zhorvath (#2020) üzenetére

z67
őstag

Ha eSIM verzió, akkor is ki kell kapcsolni az automata hálózati kapcsolódást, ugyanis ha van BT kapcsolat, akkor az olyankor kilövi a szolgáltatói csatlakozást.

(#2022) kislaci válasza zhorvath (#2020) üzenetére

kislaci
aktív tag

Nem esimes és nem azt akartam hogy önállóan hívjon, csak azon keresztül szeretnék beszélni, de a telefonon lehet csak az órán nem, csak ha fogadom a hívást

(#2023) zhorvath válasza kislaci (#2022) üzenetére

zhorvath
aktív tag

Én az előbb kipróbáltam.
Az óra kapcsolódik a telefonhoz.
Az órán indítom a hívást (felhívtam a fiam), majd simán beszélek a mikrofonba, az ő válaszát pedig hallom az óra mikrofonjából.
Tehát működik és közben át lehet adni a hívást a telefonra is és onnan folytatni.

(#2024) SharpSA

SharpSA
addikt

Ki lehet kapcsolni ezt a napi jelentés nyavalyát valahol? Hogy ne tolja magát minden nap, amikor nem érdekel... Tud erre valaki megoldást?

(#2025) taranis

taranis
addikt

Korábban írtam, hogy miután optimalizáltam a Watchot, már "csak" 76%-ra merült 100%-ról egy 40 perces futás után. Ez ugye úgy jött össze, hogy futott az edzés, ott ugye rendszeresen húzott le adatot GPS-ről, és közben ment a zenelejátszás BT-n kereszül a Galaxy Buds-ba. Na, ma buds nélkül futottam, és 30 perces futás után még 96%-on volt az óra. Kicsit hihetetlen ez számomra, szóval majd még figyelem... Mindenesetre ha arra gondolok, hogy hányszor akadt a zenelejátszás, akkor úgy tűnik, hogy az óra eléggé melózik, hogy fenntartsa a BT kapcsolatot. Ebben most nem tudom, hogy a buds e a saras, vagy nem, alkalomadtán tesztelem másfajta wireless fülessel is.

colorizer.net

(#2026) kovacs65 válasza taranis (#2025) üzenetére

kovacs65
senior tag

Én nem tapasztalok ilyen szakadásokat. GPS és BT füles megy.
Az útvonalon fél óra alatt egyszer szakad meg, mindig ugyanott. Nagy Spar reklámtábla, talán valami interferencia lehet. Máshol semmi gond.

Mit értesz optimalizálás alatt?

[ Szerkesztve ]

(#2027) Sungoo

Sungoo
őstag

Sziasztok! Beneveztem én is egy 42 mm-es verzióra. Tudtok hazai forrást kijelzővédő fóliára, nem horror áron? Kintről most nagyon sok idő lenne.

(#2028) taranis válasza kovacs65 (#2026) üzenetére

taranis
addikt

Semmi extrát, csak kikapcsoltam mindent ami nem kell, leszedtem widgeteket amiket nem nézek, ilyesmi, amit mindenki megcsinál az elején.
Amúgy neked is Galaxy Buds van? Nálam a zenelejátszás edzés alatt kb úgy néz ki, hogy bármilyen kereszteződésben jobbra nézek, garantáltan szakad a jel, tehát 1-2 másodperces kiesés is lehet. Ha folyamatosan előre nézek, akkor is néha-néha megröccen.

colorizer.net

(#2029) Ateess

Ateess
tag

Sziasztok!

Még csak pár napja van meg az óra. Samsung Galaxy S8 telefonnal használom, amire nemrég jött meg az új Android, azóta mintha a bluetooth kapcsolat szakadozna, így lehet ez okozza, de miért rezeg az óra és a telefon is néha 5 percenként?
A másik, ami már jobban zavar, hogy a lünetta néha érezhetően megszorul, aztán ha tovább tekerem, akkor ismét könnyebben csavarható. Ez oda-vissza is érezhető, de nem egy teljes körbefordítás során szorul egy bizonyos ponton, hanem tekerem több teljes kört és egyszer csak nehezebb lesz tekerni. Ez normális, vagy aggódjak és vigyem szervizbe? Egyébként a működik a léptetés a szorulás közben is.

Köszi a segítséget!

(#2030) taranis válasza Ateess (#2029) üzenetére

taranis
addikt

Feleségem is S8-on használja az új droiddal, de neki még nem volt szakadozás, igaz csak beltérben használta.
Itt két watch is van, de a lünetta egyiken sem szorult, most próbáltam sokat tekergetni, de akkor sem.

colorizer.net

(#2031) kovacs65 válasza taranis (#2028) üzenetére

kovacs65
senior tag

JBL Endurance Sprint
[link]

(#2032) taranis válasza kovacs65 (#2031) üzenetére

taranis
addikt

Ezzel nem biztos, hogy össze lehet hasonlítani ilyen szempontból, mert ez nem true wireless. Én is vissza akarok állni valami hasonlóra, de olyanra, aminek szövetből van az összekötő kábele, mint a Jaybird Tarah Pro, vagy a Beoplay E6. Ez utóbbi tetszene igazán, de árát tekintve luxuscikk.

colorizer.net

(#2033) komoramazsi

komoramazsi
tag

Sziasztok!
Huawei Mate 20 Pro készülékről, szinkronizáltam a Galaxy Watch órámat, sajnos a számlapok letöltése nem lehetséges, és Appokat sem enged, mert Samsung accunt belépést kér, és mikor be kéne jelentkeznem, csak egy tiszta fehér felület ugrik elő, és semmit nem tudok kezdeni ezzel!
Létezik megoldás, vagy a két készülék nem lesz alkalmas Galaxy appok, és számlapok letöltésére!?
Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2034) z67 válasza komoramazsi (#2033) üzenetére

z67
őstag

Nekem hibátlanul megy Mate 20 Proval. Nem tudom a megoldást, mert nem állt fenn a probléma. Nekem a MOL Limo gépkocsik helyzete csinál hasonlót. Próbálj meg másik skint, vagy kezelőfelület színek sötétítese módot.

(#2035) komoramazsi válasza z67 (#2034) üzenetére

komoramazsi
tag

Szia!! Te be tudsz lépni a Samsung accuntba is??

(#2036) z67 válasza komoramazsi (#2035) üzenetére

z67
őstag

Igen, persze.

(#2037) komoramazsi válasza z67 (#2036) üzenetére

komoramazsi
tag

Vissza állítottam a gyári témát, de így is fehér képernyő fogad... A franc se tudja hogy mi ez! 🙂?

(#2038) komoramazsi válasza z67 (#2036) üzenetére

komoramazsi
tag

Lehet kéne egy Hard Reset a telefonra, vagy valamelyik másik menüpontban kell belépnem a Samsung Accunt-b?!

[ Szerkesztve ]

(#2039) z67 válasza komoramazsi (#2038) üzenetére

z67
őstag

Szerintem egy Samsung Health-tal semmit nem kockaztatsz.

(#2040) komoramazsi válasza z67 (#2039) üzenetére

komoramazsi
tag

Szia!
A Samsung Health tökéletesen működik, be is lép az Accuntba.
A Galaxy Wear alkalmazással lesz valami gond, mert olvastam a hozzászólásokat a Google Playen, és másnak is van ilyen gondja, hogy nem tud letölteni, mert fehér képernyőt dob fel a bejelentkezésnél.
Talán ha frissítik az alkalmazást jó lesz, addig a beépített számlapok melett más nem tölthető sajnos.

(#2041) z67 válasza komoramazsi (#2040) üzenetére

z67
őstag

Nem volt elég neki, hogy a másik alkalmazásban beléptél?

(#2042) nono7

nono7
csendes tag

Sziasztok!
Vettem én is egy bluetooth-os 46mm Watchtot,hamar beleszeretem! Pár tapasztalatot megosztanék: :)
A csuklóm 17,5cm körbe mérve, érdekes hogy a media markba felpróbáltam, igaz ott egy kis biztonsági riasztó vagy mi- ami rajta volt az órán az zavart egy picit, így a csuklómra nézve elbizonytalankodtam egy picit hogy "hülyén néz ki" ez az okos óra rajtam ,de az akku ideje miatt is a 46mm választottam volna úgyis.
Tegnap volt a nagy próba, bringával elmentem 65km-ert tekerni, volt egy rész/szakasz ahol kimaradt a GPS, na most azt nem tudom hogy én nyomtam meg véletlenül (megállítottam véletlen? :F ) amúgy auto pause-n van beállítva, lehet ez volt a probléma... más tapasztalt ilyet?
Hét óra tekerés (zene és telefonbeszélgetés nem volt) után 100% ról 55%-ra csökkent az akku- végig GPS + nagy pontosság beállítva a saját programjával (samu healt) + beállítottam hogy a Stravara is szinkrnizáljon ha végeztem (Én szeretem a stravat) az auto pause egy picit zavart hogy mindig rezget ha megáltam vagy ha elindultam...ezt ki lehet kapcsolni vajon?
Összességben elégedett vagyok, nem bántam meg hogy vettem egy ilyen órát, sőt másnak is ajánlom, csak az elején jól be kell állítani mindent, mert alapból sok felesleges dolgot csinál akár sport közben... :)
[link]
Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#2043) komoramazsi válasza z67 (#2041) üzenetére

komoramazsi
tag

Sajnos nem volt elég neki!!
Külön akarja a Watch alkalmazás hogy bejelentkezzek! :-(

(#2044) Shader

Shader
aktív tag

3,65$ fém szíj.
Jól illeszkedik, kényelmes...

--- Sent from mobile device ---

(#2045) troland26 válasza Sungoo (#2027) üzenetére

troland26
őstag

szia
Emag ról rendeltem [link] teljesen jó és 4 db van a csomagban .

ja bocsi ez a 42mm linkje [link]

[ Szerkesztve ]

(#2046) zhorvath

zhorvath
aktív tag

Sziasztok!

Használja valaki az Endomondot az órán?
Én ma szerettem volna letesztelni egy sétával, összehasonlítva a telefonon futó Endomondo adataival.
Ez nem sikerült, mert hiába engedélyezem az órán és a programban is a GPS-t, egyszerűen nem talált jelet.
Kiírta, hogy menjek nyílt helyre (ott voltam).
Közben a Locus vidáman mutatta a helyzetemet.
Gondolom az órára telepített Endomondo működik rosszul, mert a Gear Fit2-n lévő Endomondo tökéletes.

(#2047) Shader válasza zhorvath (#2046) üzenetére

Shader
aktív tag

Én használgattam, jól müködött.
Még a lakásban is bemérte a helyzetemet.
Egy alternatíva:
Használod az Shealth-ot, utána szinkronizálod az edzés adatokat a SyncMyTrack progival. A fizetős verziója automatikusan is szinkronizál. Minden adat babán megjelenik az Endomondoban is (csak egy tipp).
De mükődnie kell/lene a gps-nek...alkalmazások jogosultságai?

--- Sent from mobile device ---

(#2048) zhorvath válasza Shader (#2047) üzenetére

zhorvath
aktív tag

A telefonon kiválóan működik, csak az órán nem.
De láttam a Galaxy Store-ban, hogy más is panaszkodik arra, hogy nem talál GPS jelet.
Köszi a tippet, kipróbálom.

(#2049) zhorvath válasza zhorvath (#2048) üzenetére

zhorvath
aktív tag

Letöröltem újra telepítettem és most a házban is talál jelet. :)

(#2050) Sungoo válasza troland26 (#2045) üzenetére

Sungoo
őstag

Köszönöm! :R

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.