Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) blt.62


blt.62
őstag

Szio. Az s3 Frontiert megéri lecserélni erre?

MegtorloXp

(#2802) aggleány válasza blt.62 (#2801) üzenetére


aggleány
addikt

Én S3 Classic-ot cseréltem le erre a vízállóság miatt. A számlap is szebb, jobbak a színek. Sokkal-sokkal tovább bírja az akku. Az S3-at kétnaponta töltöttem, ezt pedig elég 4-5 naponta. Ugyanúgy használom, mint a másikat, tehát alapvetően több, mint kétszer annyi ideig bírja. Nekem a 46mm-es verzió van.

(#2803) blt.62 válasza aggleány (#2802) üzenetére


blt.62
őstag

Árban hol a legolcsóbb?

MegtorloXp

(#2804) aggleány válasza blt.62 (#2803) üzenetére


aggleány
addikt

Nem tudom. Én a Samsung márkaboltban vettem, mert ott tuti 2 év a gari.

(#2805) alextheboss


alextheboss
tag

Sziasztok!

Valako tudja, hogy hol találom azt a menüpontot, ahol be tudom állítani, hogy ha a telefon csatlakozik az órához, akkor a néma lesz és csak az óra jelez?
Régebben mintha lett volna ilyen lehetőség, de most nem találom.

Előre is köszi!

(#2806) havasil válasza alextheboss (#2805) üzenetére


havasil
csendes tag

Galaxy Wearable appban Notifications menüpont, Mute connected phone opció.

(#2807) NEXUS-6


NEXUS-6
tag

Egy hét használat után lassan beállok, hogy tudja a kb négynapos üzemidőt.
Appok sajna elég szegényesek, de igazából egy jó böngészőt kerestem csak az alapból fennlevők mellé. Sajnos a Samsung Internet böngészőt sehogy nem érem el. Valaki tudta telepíteni?

Most egy fizetős böngészőt használok (miniWEB), az se rossz.

(#2808) ferenck


ferenck
senior tag

Van egy 42mm-es Watch. Azt vettem észre, hogy a névjegyzékbe nem hoz át minden számot a telefonról. Van pl. egy olyan személy akinél 3 szám van és csak 1-et jelenít meg az órán lévő névjegyzékben, másnál viszont ott van mind a 3 vagy akár 4 telefonszám is. Találkozott már valaki ilyennel? Visszaállítottam az órát alapra és újra csatlakoztattam, de ennél a névjegynél ugyanúgy csak azt az 1 számot jeleníti meg. Mi lehet ez?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#2809) cannibal válasza andras12 (#2794) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszi az infót! 46mm-es órád van? Mik voltak még bekapcsolva közben? Wifi, bt, gps, kijelző, pulzusmérés? Volt közben hívásod, üzeneteid?
Ha jól számolom akkor 12 óra alatt volt ez a 30% neked?

Elnézést a sok kérdés miatt. Nekem is ez lenne a cél, hogy telefon nélkül jöhessek-mehessek. :) Nekem ha egy fullos napot kibír, mint "telefonpótlék" az már elég. :)

(#2810) svili válasza NEXUS-6 (#2807) üzenetére


svili
tag

Szia! Én nemrég a Samsung Internet-et használtam az órán (46 mm) netezésre , de ez a böngésző eléggé "beleharapott" az akkumulátorba. Rákeresve az általad is használt miniWebre 2 alkalmazást is találtam: a miniWebet és a mInternet Pro miniWeb wiewert - ez utóbbi kicsit drágább.. A leírásnál olvastam, hogy a drágább browser gesztusvezérléssel is működik.
Van tapasztalatod mind a kettővel, vagy csak a miniWebbel?
Előre is köszönöm a válaszodat!

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#2811) Rocko007 válasza svili (#2810) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkozom egy 46 mm-es oran, megeri-e meg most venni, mikor kuszobon a 2?

(#2812) bandi0000 válasza Rocko007 (#2811) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem lesz mostanában 2 leg is watchbol

Xbox One: bandymnc

(#2813) Impair1980 válasza bandi0000 (#2812) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Samsung Galaxy Watch 2

Reinaissance

Sammobile

Google-ba rákeresve hamarosan jönni fog, mint minden évben augusztus - szeptember környékén!

Én már lehet nem vennék a helyedben, bár ha túl lesz árazva, akkor megéri megvenni 50e Ft környékén a Galaxy Watch-t!

[ Szerkesztve ]

(#2814) Dayco válasza Rocko007 (#2811) üzenetére


Dayco
tag

Szerintem most éri meg csak igazán venni.
120-at szerintem nem ér egy ilyen óra, pedig ha kijön az új, az egészen biztosan legalább annyi lesz.
Most, hogy már csaknem a fele az ára, így már okés. Én is most vettem, 1 hónapja.

Persze ha neked megéri majd a dupla árat néhány plusz funkció és a tudat hogy a legújabb van rajtad, akkor várd meg azt míg kijön. ;)

(#2816) guriga1234 válasza delta1017 (#2815) üzenetére


guriga1234
addikt

"rozsdamentes acél házat kapnak, bőr szíjjal" - a bőr szíj miatt az úszást el is lehet felejteni.

Az EKG mérés - ha valamennyire közelít is a valósághoz - egy orvos számára hasznos tud lenni, de nem hiszem, hogy a leendő tulajdonosok többsége értelmezni is tudja. Ha nagy gond van, a pulzusmérés grafikonja is sokat elárul(hat).

(#2817) kisdobos0111 válasza guriga1234 (#2816) üzenetére


kisdobos0111
aktív tag

Aki úszni akar tesz rá szilikon szíjjat. Én is cserélgetni szoktam szilikon, bőr, fém kombót.

(#2818) guriga1234 válasza kisdobos0111 (#2817) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez oké, de akkor eleve miért nem olyan szíjjal adják, amivel minden képessége kihasználható az órának? Aki akar fém-, vagy bőrszíjat, az majd vesz magának olyat, ami tetszik.

(#2819) Macika66 válasza delta1017 (#2815) üzenetére


Macika66
addikt

Nos, ezen cikk alapján több bajom is van az új órával (ja igen, az árát nem említem, minden újdonsággal jelentősen emeli a Samsung az árakat, ez nem különlegesség.)

A legnagyobb, a kijelzőméret. A mostani, 46 mm-es órának csak 31 mm-es a kijelzőképe. A 42mm-esnek –gondolom – még kisebb.
Erre most kihozzák 2 -2 mm-rel kisebben az órát. Egy Huawei Watch GT-hez képest szánalmasan kicsi a kijelző (a Huawei Watch kijelzője 36 mm-es!)...

Nem az óra átmérője volt nagyon nagy a Galaxy Watch-nál, hanem a vastagsága (ami az akksi miatt van, ugye. És ezt el is kell fogadni.).

A bőrszíj – mint már írták mások is – szintén kellemetlen, főleg ismerve a gyári, kiváló minőségű szíjak árát. Persze, cserélhető, csak hát így automatikusan hozzáíródik a feltételezhetően borsos számlához még egy jó tizenezer Ft, a szilikonszíj ára.

Aztán az EKG, az ugye nem hangzott el, hogy csuklóról az EKG értékek közül csak egyetlenegyet lehet mérni (ezt tudja már az Apple Watch is – ezért is csodálkozom az FDA-késedelmen), tehát nem feltételnül szerencsés csak simán EKG-s órának nevezni/hinni, hiszen nem az.

Személy szerint én parasztvakításnak tartom ezen szolgáltatását, az emberek 90%-ának fogalma sincs, mint lát az EKG-grafikán, egy orvosnak pedig nagyon kevés (és hát a mellkason, szív közelben mérve feltételezhetően pontosabb is) az infó. De kétségtelen, hozzáértők számára nyújt támpontot.

Érdekes ez, bebizonyosodott, hogy a vérnyomás mérését nem lehet megoldani okosórával, így másfelé keresgéltek. :)

Hát most az EKG a fő csapásirány...

(#2820) NEXUS-6 válasza svili (#2810) üzenetére


NEXUS-6
tag

Szia. A minternetet nem próbáltam. A miniweb elég keveset fogyaszt. A visszalépés gombbal tudsz a legutóbbi weboldalon visszalépni. Túl sok funkció nincs a navigálásra. A kezdő oldalon viszont kedvencek közé fel tudsz bármit vinni. A jelszavakat megjegyzi, FBzni viszonylag kényelmesen lehet. Szóval együtt lehet vele élni. Kézírásos bevitelt ismeri. Az egyetlen nagyobb kényelmetlenség, hogy a lekerekített kijelző miatt a weboldal fejléce nem látható, pl az oldalon keresés némi trükközést igényel. Pl youtube.

(#2821) svili válasza NEXUS-6 (#2820) üzenetére


svili
tag

Köszönöm hogy megosztottad a tapasztalataid. A mInternet valamivel drágább (talán 1 százassal), bár nem hiszem, hogy ez jelentős minőségbeli vagy kényelmi pluszt jelenten..

''A konyak a szocializmusban a nép itala, amit választott képviselői útján fogyaszt!''

(#2822) yodamester10


yodamester10
őstag

Kis segítséget kérnék.Letöltöttem az időzítőt és az istenért nem tudom hozzáadni widgetnek.Eltekerem a keretet a végéig ott van hogy plusz és nem jelenik meg,már újra indítottam az órát de hiába.A fő menüben látom és működik.
A másik kérdés,hogy lehet több ébresztést hozzáadni?

(#2823) Macika66 válasza yodamester10 (#2822) üzenetére


Macika66
addikt

Nem lehet, hogy a következő képernyőn van?

(#2824) havasil válasza yodamester10 (#2822) üzenetére


havasil
csendes tag

Az időzítőnek van widget-je? (Gear Sport-on nincs). Ébresztőből több widget-et is kitehetsz, és mindegyiknél kiválaszthatod, melyik időpontot mutassa.

(#2825) guriga1234 válasza havasil (#2824) üzenetére


guriga1234
addikt

Nincs.

(#2826) Djuree


Djuree
félisten

hali!

Galaxy gear s3 frontier.
hogy lehet azt beállítani h ha futó appot használok ne lépjen ki mindig az óraszámlapra egy idő után? max 5 perc amit be lehet állítani de ez kevés.
a Health is ezt csinálja meg a többi app is.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2827) ferenck válasza Djuree (#2826) üzenetére


ferenck
senior tag

Galaxy Watch-on a Beállítások / Megjelenítés / Ut. alk. mutat / 20mp, 2perc, 1óra. Talán ezen is így van.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#2828) Djuree válasza ferenck (#2827) üzenetére


Djuree
félisten

ez lesz az koszi!

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#2830) Shader


Shader
aktív tag

Üdv!
Vettünk a feleségemnek egy 42-es LTE-s verziót. Frissen telepítve, semmi sallang (BT és WiFi nélkül) távoli eléréssel kb. 5 óra alatt lemerül az óra. :((
Repülő üzemmóddal meg kb. 2 napig megy.
Azért nem annyival kisebb az akku a 46-os nál (472 vs 270), hogy ezt indokolja. Fura, hogy a GSM chip ennyit zabáljon? Az én 46-osom minden bekapcsolva röhögve kb. másfél nap...
Van valakinek még erről tapasztalata?
Kösz!

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#2831) hyperst74


hyperst74
csendes tag

Igaz ez még csak a Galaxy Watch Active-ra a legfrisebb Tizen 4.5-ös verzió

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2832) Uzi74 válasza Macika66 (#2819) üzenetére


Uzi74
senior tag

EKG kapcsán: - a pulzusmérés funkció is pontosabb lesz az elektródákkal, szerintem már csak ezért megéri majd váltani.
Ha valakinek egy konkrét problémája van valószínűleg tudja mit kell néznie a grafikonon, sőt maga a szoftver szól, hogy valami nem stimmel - azoknak hasznos lehet, esete válogatja.
Természetesen vannak olyan problémák amit egy 1-csatornás nem fog észrevenni, általában benne is van a leírásban - nem fognak a belgyógyászok munka nélkül maradni, a vitt infó pedig hasznos lehet, ha kimarad egy-két szívverés az látszódni fog..
Már vettem össze egy BT-s 1-csatornás eredményét egy rendes sok csatornással, meglepően azonos görbét mutatott.

Ha az apple watch támogatta volna az LTE roamingot, azt vettem volna a Samsung Watch LTE helyett - főleg az EKG funkció miatt..

[ Szerkesztve ]

(#2833) Shader válasza Uzi74 (#2832) üzenetére


Shader
aktív tag

Röhej de a kiskínaiak az ECG/PPG-vel beelőztek. A tavalyi 20$-os karkötőmben is van.
Hátul két nagy lapka van plusz elől egy. Méréskor az elsőre rá kell tenni valamelyik ujjbegyet.
A teflonra telepített app meg kielemzi. Nem kell hozzá orvosi diploma. :D

[link]

A pulzus mérés is sokkal gyorsabb és nedves/vizes környezetben is pontosabb mint a galaxy watch-ban.

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#2834) kisdobos0111


kisdobos0111
aktív tag

Hol lehet beallitani a gyors szívverés figyelmeztetést?

(#2835) atp_elte


atp_elte
csendes tag

Egy hete vettem egy 42 mm-s Galaxy Watch órát, amit egy Redmi Note 7-tel párosítottam össze. Azt vettem észre, hogy bár az értesítések (e-mail, messenger, stb.) be vannak kapcsolva, elég rapszodikusan jelennek meg, tehát nem mindegyikről jelez az óra.

Ennek mi lehet az oka?

Toshiba L55, Samsung Galaxy Tab S 8.4, Nokia Lumia 630 DS - mert mobilnak lenni jó...

(#2836) kislaci


kislaci
senior tag

Valaki írta régebben, hogy a szíjtól a karján kipirosodott a bőre, mintha allergiás reakciót váltott volna ki. Most velem is ez történt, fél évig nem volt semmi baj, most meg egy fél napig rajtam van és úgy néz ki a kezem... Még arra is gondoltam, hogy a melegtől vagy izzadságtól olyan. Rendeltem azóta más szijt, remélem hamar megjön. Ha más is járt így, írjon már egy privit, kösz

(#2837) Linem válasza kislaci (#2836) üzenetére


Linem
senior tag

Az elején nekem is vörösebb volt egy részen a bőröm alatta, de csak a csukló külső oldalánál.
Akkor én is azt hittem, hogy allergiás reakció, de gondolom akkor mindenhol vörösebb kellett volna, hogy legyen. Idővel már nem tapasztaltam többet.
Arra gondoltam, hogy utána a szíjat már lazábban hordtam, és azért nem látszott később. A pulzusmérő miatt húztam feszesebbre a vásárlás után, de idegesített, mindig igazgattam, mert kényelmetlen volt, így azóta lazább, és nem jött elő többet.

(#2838) zhorvath válasza atp_elte (#2835) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Szerintem nézd meg az alkalmazás (Galaxy Wereable) engedélyeit a MIUI alatt.
Plusz akkumulátor kezelést is.

(#2839) bg612


bg612
tag

Bocsánat a kérdésére, lehet hogy nem olvastam el mindent figyelmesen, de van valami lehetőség az órán, hogy vezérelni lehessen a telefon kameráját?

(#2840) yodamester10 válasza bg612 (#2839) üzenetére


yodamester10
őstag

(#2841) Tybike81


Tybike81
őstag

Az mitől van, hogy gondol egyet az emelet számláló vagy magasság mérő és hülyeséget mér? Napokig vagy hetekig jól mért és mostanában egyre többet mást mér? Már volt HR és az se segített. Ma reggel is le jöttem 1 emeletet, de ő meg 5-t mért felfelé?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#2842) atp_elte


atp_elte
csendes tag

Kilenc nap használat után elkezdett kopni a lünetta. Ezzel mit lehet kezdeni?

Toshiba L55, Samsung Galaxy Tab S 8.4, Nokia Lumia 630 DS - mert mobilnak lenni jó...

(#2843) piero86 válasza atp_elte (#2842) üzenetére


piero86
aktív tag

Hogyan használod?
Nekem hónapok elteltével sem kopott semmit, pedig nonstop rajtam van.

(#2844) skt


skt
tag

Ma volt szerencsém megnézni az új watchokat amik a note 10 mellé fognak jönni, akit érdekel esetleg, itt hozzászólásban kifejthetem bővebben. :R

(#2845) atp_elte válasza piero86 (#2843) üzenetére


atp_elte
csendes tag

Nem tudom. Teljesen normális módon.

[ Szerkesztve ]

Toshiba L55, Samsung Galaxy Tab S 8.4, Nokia Lumia 630 DS - mert mobilnak lenni jó...

(#2846) dannyl válasza piero86 (#2843) üzenetére


dannyl
addikt

Nekem 10 hónapja van meg, oda is b@sztam párszor dolgokhoz, de semmi nyom nem látszik rajta.

(#2847) bg612 válasza yodamester10 (#2840) üzenetére


bg612
tag

Köszönöm szépen :)

(#2848) troland26 válasza skt (#2844) üzenetére


troland26
őstag

Persze ! Szerintem bőven elfér itt :)

(#2849) skt válasza troland26 (#2848) üzenetére


skt
tag

kb 15 féle variáció fog érkezni, (színekben) rozsdamentes és alumínium kivételben. Nagyjából 100-150 ezer között lesznek kiviteltől függően. eSIMES-ek lesznek, de lesz sima wifis-is. Nem lesz lünetta, hanem a keret lesz érintés érzékeny. De nagyjából ugyanaz mint a sima active, fizikai méreteiben is. Tapintásra, és sebességre, és funkcionalitásban is csak egy lazább ráncfelvarrás. HA van kérdés, megpróbálok még rá válaszolni.

(#2850) bandi0000 válasza skt (#2849) üzenetére


bandi0000
nagyúr

De most ez válósan a watchot váltja le, vagy csak a tavalyi activot?

Xbox One: bandymnc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.