Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) Chamoro


Chamoro
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Watch-ot (46mm) előtte Frontierem volt. Már most látom, hogy jobb az üzemideje :D
Annyi feltűnt, hogy itt nem tűnik el a másodperc mutató mikor AOD-ra kapcsol a kijelző, gondolom másnál is így van? :F Sima gyári digitális óralap.

(#2602) kislaci


kislaci
senior tag

Hali, strandon érdemes a víz alatti módot bekapcsolni? Aki jár úszni az még teszi ezt?

(#2603) TOZ válasza kislaci (#2602) üzenetére


TOZ
addikt

A víznyomás képes az érintő képernyőt kapcsolgatni. Ezért lehet érdemes bekapcsolni.

(#2604) Apunk


Apunk
tag

Üdv. Az után érdeklődnék, hogy mét nem igazán sikerült megfejtenem, hogy pontosan, hogyan is működik az S health és a 46 mm-es koncepciója így együtt. Tegnap beállítottam az órát, hogy mérje a futásomat, a telefon nem volt nálam. Elindítottam, hogy mérje a sebességem és az időm, mert nem tudom hogyan vette volna észre, hogy én most futok vagy valami. A lényeg az, hogy indítottam és olyan eredmény jött ki az órán ami lehetetlen, a sebességemet sokkal többnek mérte, mint amennyi valójában volt. Sőt futáskor nem mindig adja vissza a valós értéket. Ezt így nem igazán értem, hogy ez hogyan működik.

Sony Xperia Z2

(#2605) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Nekem nincs bajom az üzemidővel...átlag 4-5 nap a 46mm-eres verzio. Gyári beállításokkal.

(#2606) Linem válasza Ezekiel Ston (#2605) üzenetére


Linem
senior tag

Gyári beállításokkal persze, de ki használja gyári beállításokkal az eszközeit... :DDD
Csak felpakolsz ezt-azt az órára. Ha megnyitod az akksit, akkor láthatod, hogy pár százalékos program használat mellett jön össze ekkora érték.
Nekem például első beállításom volt, hogy a hangerőt és a fényerőt maximumra vettem. Napi 2-3 óra strava, shealth. BT, wifi, gps bekapcsolva. Ezek a minimumok, amire szükségem van.
Persze akár lehet használni sima óraként is, de a többség sportoláshoz is veszi, mint ahogy én is. Akkor viszont eszi az akksit rendesen. Több sportoló ismerősöm is 46 mm verziót vett és ugyanilyen akku időt mérnek, ahogy itt a fórumon is sokan. Szóval, ha kihasználod az óra funkcióit, akkor lehetetlen, hogy 2-3 napnál többet mérjél.

(#2607) Ezekiel Ston válasza Linem (#2606) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Automata fény és szokásos dolgok bekapcsolva...plusz a sok sok lépés számlálása. ~22ezer per nap....persze van sokszor kevesebb is.
Én sétálni szeretek na...
🙂

[ Szerkesztve ]

(#2608) Linem válasza Ezekiel Ston (#2607) üzenetére


Linem
senior tag

Igen, az automata fényt azonnal kikapcsoltam, nekem ne állítgassa a fényerőt összevissza. :D Ezt a szokásomat a többi eszköz (tv, telefon, tablet, stb) pontatlansága miatt vettem át, mert a fényviszonyoktól függetlenül, amikor jobban szerettem volna látni valamit, mert érdekeltek a részletek, akkor éppen lejjebb veszi a fényerőt. Jobb szeretem magamnak belőni, és ebben az esetben számomra a maximum fényerő tökéletes nappali használatra és esti kerékpározásnál is. Végül is ez mégiscsak super amoled, világítson csak.
A lépésekből a többórás sport mellett összejön nekem is 12-15 ezer/nap. Tehát nyüstölöm rendesen szegényt. :)

A lényeg, hogy felesleges linkelgetni és egymáshoz hasonlítani az akku időket, mert mindenki másképp használja. Azok is vásárolnak ilyen órát, akik nem sportolnak. Nincs ezzel semmi gond.

(#2609) Leftwitch


Leftwitch
csendes tag

Az óra névjegyénél sokszor csak üres körök vannak. Ha rányomok valamelyikre akkor hosszas tekerés után bejonnek az értékek de miért van ez?orvosolható valahogy? Xiaomim van android Pie rendszerrel. Nem rég frissült, mintha azóta csinálná.

[ Szerkesztve ]

(#2610) bg612


bg612
tag

Valaki tudna segíteni?
Hol mit kell beállítani, letölteni valamit, hogy a z órán és a telefon shealth-ében vagy valahol lehessen látni a megtett útvonalat?

(#2611) yodamester10 válasza bg612 (#2610) üzenetére


yodamester10
őstag

Itt leled a választ:
(#2326) yodamester10

(#2612) bg612 válasza yodamester10 (#2611) üzenetére


bg612
tag

Köszi.
És a telefonon mitől látszik a térkép a megtett úttal?

(#2613) hyperst74 válasza bg612 (#2612) üzenetére


hyperst74
csendes tag

Nálam is az van, órán mutat térképet, telon már nem.

(#2614) kovacs65 válasza bg612 (#2612) üzenetére


kovacs65
senior tag

SHealth - edzések - legutóbbi edzés- edzés kiválasztása után ott a térkép.
Lehet hogy Samu teló is feltétel.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#2615) Uzi74 válasza kovacs65 (#2614) üzenetére


Uzi74
senior tag

A térképhez elég, ha a GPS be van kapcsolva az órán, nekem Moto-n is látszik a térkép

(#2616) Linem válasza bg612 (#2612) üzenetére


Linem
senior tag

(#2613) hyperst74

A telefonon az SHealth-ban a beállításoknál be van kapcsolva a helyadatok?
Legalábbis nálam ez volt a gond, hogy csak az órán volt bekapcsolva, mert a telefont sportra soha nem használtam. A bekapcsolásig mentett edzésekről még nem fog átküldeni térképet, csak az új edzéseknél.

(#2617) bg612 válasza kovacs65 (#2614) üzenetére


bg612
tag

Samsung s10+. Szóval az nem lehet akadály.
Nincs térkép, csak kupák meg pulzusszám diagram.
Ezen felül a kilóméterenkénti jelzés is angol. 8 nyelv van az órán, német, olasz meg valami kínai, de nem találom, hol lehet letölteni a magyart.

(#2618) bg612 válasza Linem (#2616) üzenetére


bg612
tag

Hol találom az SHben a GPS bekapcsolásával lehetőségét?

Ááá! Megvan. Nem volt bekapcsolva. Bocsi.
Köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#2619) yodamester10 válasza bg612 (#2617) üzenetére


yodamester10
őstag

Első párosítás alkalmával automatikusan Magyar nyelven kell működjön.
Nálam ilyen lett a linkelt beállítások után.Az új tizen-nél meg már csak a gps-t kell kapcsolni mert pl a futásnál már automatikus.

(#2620) Linem válasza bg612 (#2618) üzenetére


Linem
senior tag

Ja, én nem a GPS-re gondoltam, hanem csak simán a helyadatok bekapcsolására. A telefonon nem szükséges a GPS, elég az órán.

(#2621) bg612 válasza yodamester10 (#2619) üzenetére


bg612
tag

A magyar nyelvet letöltöttem, a billentyűzet szövegírásnál tartalmazza az élvezetes betűket, de edzésnél angolul beszél. A haladó beállításoknál van valami nyelv állítási lehetőség, de csak 8 nyelv van benne és nincs letöltési lehetőség.
Tudom, hogy ez már másnál is volt téma, mert végigolvastam az egész fórumot, és valami letöltést emlegették, de azt meg nem találom.
Ez, amit bemásoltál, az Sh, nem?
Az nekem is magyar. Vagy valamit még nem értek.

(#2622) yodamester10 válasza bg612 (#2621) üzenetére


yodamester10
őstag

Igen az SH,és amit írsz asszem az jelenleg nem tudja a magyart,max kikapcsolható.

(#2623) bg612 válasza yodamester10 (#2622) üzenetére


bg612
tag

Köszönöm. Akkor nem keresem.

(#2624) Linem válasza bg612 (#2621) üzenetére


Linem
senior tag

Az órán az edzésekhez a magyar nyelvet az alábbi menükkel lehet beállítani:
Beállítások -> Általános -> Szövegfelolvasó -> Nyelv -> Magyar
Ha erre gondoltál...

[ Szerkesztve ]

(#2625) Big Jacomo válasza yodamester10 (#2622) üzenetére


Big Jacomo
újonc

Akkor nézzük szájbarágósan:
Az órán: beállítás, általános, szövegfelolvasó, le kell tölteni a magyart,
Szintén az órán: SH, ki kell választani a futó figurát, (Rögzítse edzését), bekeretezve „edzés”, a sport mögött fogaskerék, (ez alatt a menü alatt be lehet állítani a célt, az edzési képernyőt, a helyet, az auto szünetet és a kalauz megszólalási gyakoriságát (pl.: táv, idő , vagy nincs kalauz) ezt követően a HS a beállított gyakorisággal magyarul fog asszisztálni a sport tevékenység alatt. Minden sportnál külön kell beállítani! Abban az esetben, ha a hely nincs bekapcsolva nem rajzol a térképre!

Ennél egyszerűbben nem tudom leírni. 😊

(#2626) kislaci


kislaci
senior tag

A fel nem telepíthető shealthre van már valami megoldás?

(#2627) bg612 válasza Big Jacomo (#2625) üzenetére


bg612
tag

Mindkettőtöket értem. A "beállítások>általános>szövegfelolvasó>magyar nyelv, telefon nyelve" be van állítva. Kisemberke kijelöl, elindít. Számol. Kilóméterenként viszont angolul konstatálja a távolságot meg miegymást.
Ez nyilván az órára vonatkozik. A telefont nem viszem.
Mit kell még állítani?
Ennyire értetlen lennék? :W

(#2628) Linem válasza bg612 (#2627) üzenetére


Linem
senior tag

Ha az órán ezzel a módszerrel magyarra van állítva, ami nálam egy magyar női hang, akkor nem beszélhet angolul. Minden edzésemet magyarul kommentálja az óra azóta. Szóval valami gond lehet nálad a magyar nyelv letöltésnél. Próbáld újra beállítani, vagy vissza gyári beállításra és utána újból az egész rendszert.

(#2629) bg612 válasza Linem (#2628) üzenetére


bg612
tag

Nőknek női, de angol :(
Megpróbáltam letölteni mégegyszer a magyart. Mivel hagyta magát, kíváncsi leszek.
Holnap kipróbálom.
Köszönöm mindenkinek a türelmet.

[ Szerkesztve ]

(#2630) PedroPascal válasza bg612 (#2629) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Lehet nem töltötte le a magyart, így angol maradt. Várd meg míg a magyar mellett a kör körbeér akkor töltötte le.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#2631) taranis válasza Big Jacomo (#2625) üzenetére


taranis
addikt

Nekem a hely soha nem volt bekapcsolva az órán, mégis mutat térképet a futásokhoz. Az edzés indítása gondolom bekapcsolja.

colorizer.net

(#2632) taranis válasza taranis (#2631) üzenetére


taranis
addikt

Annyi tartozik hozzá, hogy nálam az órán az shealth appnak meg van adva az engedély a helyhez.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#2633) yodamester10 válasza Big Jacomo (#2625) üzenetére


yodamester10
őstag

Kösz,nem is tudtam,hogy ilyet is tud :B

(#2634) hyperst74 válasza Linem (#2616) üzenetére


hyperst74
csendes tag

Nem volt.. Probálom majd.. Köszönöm :R :R

(#2635) Linem válasza taranis (#2631) üzenetére


Linem
senior tag

Igen, az edzés bekapcsolja, de nem is az óráról volt szó, hanem a telefonról, hogy ott mutasson térképet miután az óráról szinkronizálja a másik eszközre az edzéseket.

(#2636) Attiba


Attiba
tag

Sajnálatos, hogy az automatikus mozgás felismerésnél (pl. gyaloglás) nem aktivizálódik a térkép funkció, sőt...egyáltalán nem mér pulzust, se magasságot...csak és kizárólag a sebességet. Fura és érthetetlen. :(
Ezeket az értékeket csak és kizárólag az óráról indított mozgáskövetés adja meg, majd adja át az S-Health alkalmazásnak.

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#2637) Uzi74 válasza Attiba (#2636) üzenetére


Uzi74
senior tag

Ez gondolom az akkuidő kimélése miatt van, bár egy kapcsolót beépíthettek volna...

(#2638) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Ebben a videóban, Tech2 Laci a Samsung Galaxy Watch órát viseli? Ha igen, akkor tudtok nekem küldeni az órátokról képet, hogy hogy áll a kezeteken? ( Tudom, buta kérés ) .

Apple Watch 42 mm-ről jönnék, szerintetek melyik lehet jó a karomra? Hogy tudom megnézni ? Mostanába sajnos nem jutok el olyan helyre, ahol ki tudnám próbálni.

Köszönöm.

(#2639) piero86 válasza zeus_2k14 (#2638) üzenetére


piero86
aktív tag


46mm-es óra 22cm-es csukló.

[ Szerkesztve ]

(#2640) zeus_2k14 válasza piero86 (#2639) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Köszi

A csuklóm átmérője 17-18 cm. Szerintetek akkor mekkora kellene?

(#2641) guriga1234 válasza zeus_2k14 (#2640) üzenetére


guriga1234
addikt

Jó nagy csuklód lehet... Véletlenül nem a kerületét adtad meg?

(#2642) zeus_2k14 válasza guriga1234 (#2641) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Sorry, de :D Nem is figyeltem hogy mit írok :D

[ Szerkesztve ]

(#2643) AdrianS2K válasza zeus_2k14 (#2638) üzenetére


AdrianS2K
csendes tag

Szia!
Véletlen sem szeretnék beleokoskodni, de, ha ezt is iPhonenal tervezed használni, akkor szerintem jól gondold át előtte, vagy próbáld ki, mert kicsit butának fogod érezni az Apple Watch után. Sajnos néhány hasznos funkciója csak Androiddal működik igazán. Az viszont biztos, hogy az akku tovább bírja, meg sokkal inkább classic óra kinézete van, de ios-szel sokkal mélyebben integrált az apple watch. :)

iPhone X - ios 12.1.4

(#2644) zeus_2k14 válasza AdrianS2K (#2643) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Iphone korszak lezárult... Androidra tértem át.

(#2645) AdrianS2K válasza zeus_2k14 (#2644) üzenetére


AdrianS2K
csendes tag

Úgy viszont jó lesz! ;)

iPhone X - ios 12.1.4

(#2646) yodamester10


yodamester10
őstag

Érdeklődnék hogy lehet utcai módról átkapcsolni a fényerőt?

(#2647) bg612


bg612
tag

Jól tudom, hogy az órán a beszélgetés hangerejét csak a csengőhang erejével együtt lehet állítani?

(#2648) Impair1980 válasza yodamester10 (#2646) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nem lehet.

(#2649) szabi9811


szabi9811
tag

Sziasztok, A Samsung Health alkalmazás frissítésére nem működik egyik megoldás sem? A Samsung ahogy látom egyáltalán nem foglalkozik a problémával.

(#2650) PedroPascal válasza szabi9811 (#2649) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Kb 1 hete kivette a frissítési listából. Érdekes hogy páran állítólag tudták frissíteni :U

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.