Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Grawens válasza Tybike81 (#3050) üzenetére


Grawens
senior tag

Tapasztalatom az, hogy csak akkor mér jól, ha az automatikus kalobráció be van kapcsolva és a csatlakoztatott telefonon folyamatos az internet kapcsolat, valamit az automatikus helymeghatározás aktív a gps-el együtt. Így napont tucatszor kalibrálja.

(#3052) szokelaszlo válasza delta1017 (#3044) üzenetére


szokelaszlo
tag

Régen nekem 1 percen belül észlelte ,most semmi.
Köszi az infót,akkor megy a reset. :)

(#3053) Tybike81 válasza Grawens (#3051) üzenetére


Tybike81
őstag

Ezeket hol kell pontosan beállítani?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#3054) Grawens válasza Tybike81 (#3053) üzenetére


Grawens
senior tag

Legegyszerűbben, Magasságmérő barométer widget-re odatekersz, ráböksz a légnyomás értékre, majd áttekered abeállításokra, ráböksz és auto frissítés bekapcsolása.

(#3055) Grawens


Grawens
senior tag

No uraim. Azért rájöttem, ha valamit kis hazánkban meg szeretnék javíttatni, akkor valahogy pillanatok alatt az idegösszeomlás peremére tudják taszítani az embert pár szóval és gesztussal.
Ugye nekem volt ez a festéklepattogós esetem.
Tegnap bevittem a hivatalos márkaszervizbe, hogy kezdjenek vele valamit, mert ez így csúf. Bántja a szemem. Le kell szögezzem teljesen normálisan álltam hozzá a dolgokhoz, nagyjából "nyitott" voltam mindenre. Az első sokk: - ez nem akadályozza a rendeltetés szerű használatot. :Y Második sokk: - hát ezzel nem tudjuk mit lehet kezdeni. :Y Közben fintorogtak. Látszott, hogy le akarnak pattintani és nem akarnak vele foglalkozni, így megkérdeztem saját kötségen menyibe kerülne ez nekem. Kicsit eltűntek vele, majd pár perc után közölték 74'000 Ft, de 3-4 hetet várnom kell, mert nincs alkatrészük. Itt bizony elszakadt a cérna.
Hazajöttem, telefonáltam egyet UK-ba, és csodák csodájára ma 13-kor már hívott a futár, hogy hoz nekem egy csomagot. Kb. 5 perc alatt kicseréltem az egész keretet. 135£ -ba került express szállítással együtt.
A vicc az egészben az, hogy az angliai megrendelésem után egy 13. kerülti webshop-ból rendeltem egy iFixit 64 csavarhúzókészletet és az később érkezett meg, mint az angol csomag.
A bal oldali a javított, még rajta vannak a kis védőfólia darabok.

[ Szerkesztve ]

(#3056) dannyl válasza Grawens (#3055) üzenetére


dannyl
addikt

No, hát én biztos nem hagytam volna magam lerázni ennyivel. Nem befolyásolja, persze, de egy új autóról ha lepereg a lakk, akkor is garanciális javítás lesz, akármennyire ne befolyásolja a működést...

(#3057) Grawens válasza dannyl (#3056) üzenetére


Grawens
senior tag

Ezek a samsungnál el vannak varázsolva, kedvem lett volna orrbakormányozni őket, de inkább leléptem, mert ismerem magam.

(#3058) zhorvath válasza Grawens (#3055) üzenetére


zhorvath
aktív tag

47 ezer forintot fizettél a festékhiba kijavításáért? Én inkább nézegettem volna. :)

(#3059) szokelaszlo válasza Grawens (#3055) üzenetére


szokelaszlo
tag

Szégyen a hozzáállás a Samsung részéről.
Engem már párszor próbáltak hülyének nézni.
Most sem fogom hagyni magam,csak most A Note 9-em van terítéken.
Az óra még jól bírja.

[ Szerkesztve ]

(#3060) bandi0000 válasza szokelaszlo (#3059) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ez enm feltétlen a Samsung hibája,hanem a szervizé, ami a TMX

Anno volt S7 edge-nél az, hogy nem értek el, és nem lehetett néha telefonálni, csak újraindítás után, 3-szor volt szerbizbe, utoljára valami nagy fejes nézte meg, és semmit se csináltak rajta, és írtam a Samsung ügyfélszolgálatnak, hogy ez nem teljesen így működik, és a végén kaptam egy csere igazolást

Xbox One: bandymnc

(#3061) Grawens válasza zhorvath (#3058) üzenetére


Grawens
senior tag

Így most van egy + kijelzőm és egy + keretem, ha valamelyiken megrottyan a kijelző, akkor nem kell megint ehez a tetves bagázshoz fordulnom. :K

bandi0000: Én a Note4-emmel jártam úgy, hogy kamerahiba javítás után kaptam egy beégett kijelzőt, majd amikor visszavittem javításra kértem csereigazolást, de nem adtak. Akkor még lehetett követni a javítás folyamatát a tmx honlapján, és a szerencsétlenek, kitették a jegyzőkönyvet és hibamentesen elhagyta a szervizteret igazolással egyetemben, majd fél órára rá újra a szerviztérben volt kijelzőhibával. szemfüles voltam és lementettem, elküldtem a samsung supportnak és az ő intézkedésükre adtak csereutalványt.

[ Szerkesztve ]

(#3062) Shader válasza Grawens (#3046) üzenetére


Shader
aktív tag

A barométer alapvetően a relatív magasság méréshez kell.
A Samu gondolt a hegyi túrázókra/bicajosokra.
Ahogy már írták előttem, használ hozzá hálózatot. Mér egyet, lekéri a cellainfó alapján a helyzetet (épületben is működik), talán GPS-t is használ hozzá és összeveti az alaptérkép adataival. Véleményem szerint összességében jól csinálja amit csinál. Nekem 30 métert csal, de atom pontosan mindig annyit, mindenhol. :)
A barométer szenzor:
Szerintem is a használat során lehetnek vele gondok (eltömődés/oxidáció), de időnként célszerű (pl. szutykosabb élővizi fürdés után) langyos vízben meglötyikélni és kiprüszköltetni belőle a vizet.

--- Sent from mobile device ---

(#3063) Tybike81 válasza Shader (#3062) üzenetére


Tybike81
őstag

"Kiprüszköltetni" hogyan kell?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#3064) Grawens válasza Shader (#3062) üzenetére


Grawens
senior tag

30 métert csal? :Y GPS-es kalibráció után is?

(#3065) dannyl válasza Tybike81 (#3063) üzenetére


dannyl
addikt

Legegyszerűbb, ha bekapcsolod a víz alatti módot, majd ki.

(#3066) szokelaszlo válasza bandi0000 (#3060) üzenetére


szokelaszlo
tag

Remélem nekem is cserélik vagy javítják.
Ha nem akkor töröm a telefont.
Van rá biztosítás.

(#3067) Shader válasza Grawens (#3064) üzenetére


Shader
aktív tag

Magasságot igen.
De mindig annyit.
Mindig 30 m-rel kevesebbet mutat.

--- Sent from mobile device ---

(#3068) Grawens válasza Shader (#3067) üzenetére


Grawens
senior tag

Ez érdekes. Nekem midkettő egyformán és pontosan ugyan annyit mér, mind amit a térkép mutat. :U
Azt a 30 métert túl soknak tartom, sima gps háromszögeléses magasság meghatározásnál előfordul, de ha barometrikus méréssel egészül ki a gps-es mérés, akkor az már túl sok.

(#3069) Tybike81 válasza Shader (#3062) üzenetére


Tybike81
őstag

Ez lehet bevált, mert eddig hideg vízzel öblítettem le, és hétfőn pont ezt csináltam meg. Meleg vízbe mostam meg, utána kikapcsoltam a vízalatti módot és kiráztam. Eddig úgy néz ki bevált. Lehet néha meg kéne csinálni ezt, főleg egy izzadott nap után?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#3070) Grawens válasza Tybike81 (#3069) üzenetére


Grawens
senior tag

Kiráztad? :DDD

(#3071) Bilux


Bilux
veterán

Fura hogy 46mm LTE-re még nincs kint az új software...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#3072) Tybike81 válasza Grawens (#3070) üzenetére


Tybike81
őstag

Igen, de nem azt :)
Létezik hideg víz nem viszi ki belőle a koszt, meg ilyeneket?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#3073) Bilux válasza Tybike81 (#3072) üzenetére


Bilux
veterán

zsíros dolgokat a hidegvíz kevésbé viszi ki...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#3074) Grawens válasza Bilux (#3071) üzenetére


Grawens
senior tag

XDA-n többen panaszkodnak, hogy frissítés után a névjegyzék miatt rendesen merül.

(#3075) Bilux válasza Grawens (#3074) üzenetére


Bilux
veterán

Akkor annyira nem hiányzik :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#3076) Shader válasza Grawens (#3068) üzenetére


Shader
aktív tag

Nem tudom mi okozhatja.
Legvalószínűbb, hogy pont a barométerében van egy kicsi mérési hiba.
Az asszony 42-e pontosabb, de 1-2 méter eltérés ott is előfordul.
Ha kézi módban ráállítom a pontos magasságot, 5-10 perc múlva átugrik egy még pontatlanabb értékre.
Ezért ezt a részét nem is nagyon értem...

--- Sent from mobile device ---

(#3077) Grawens válasza Shader (#3076) üzenetére


Grawens
senior tag

Amikor átugrik egy pontatlan értékre a magasság, akkor a nyomás érték is megváltozik?

(#3078) NEXUS-6 válasza Uzi74 (#3049) üzenetére


NEXUS-6
tag

Örültem a cikknek, hogy na majd most egy tényleg jó, életszerű példával bemutatják hogy mi az a plusz amiért érdemes egy ilyen okosórába beruházni. Fájdalmas volt a bénázás, amit az író művelt, pedig talán csak egy jó bemutató cikket kellett volna elolvasnia, hogy a hiányolt funkciók léteznek. Ha már ugye a 150 oldalas használati utasítást senki nem olvassa el. (Én sem 😁).

(#3079) metaksza


metaksza
tag

A frissítés után nem csak gyorsabban merül, de gyakorlatilag semmit nem tudok elindítani a telefonon. Mint ha az érintőképernyő nem is funkcionálna. Egy reset segítene?

(#3080) Grawens válasza metaksza (#3079) üzenetére


Grawens
senior tag

Pontosan mit frissítettél? Telefon szoftverét, vagy csak a Wearable-t? Esetleg az óra szoftverét? A telefon, vagy az óra érintője nem reagál? Sok a nyitott kérdés.

(#3081) Uzi74 válasza NEXUS-6 (#3078) üzenetére


Uzi74
senior tag

Írtam a szerzőnek szerdán, azt írta "Köszönjük a tippet, megnézem. " - a cikk még nem változott, kíváncsi leszek...

(#3082) szokelaszlo


szokelaszlo
tag

[link] [link] [link]
Aki esetleg használ Google Assistant a telefonon,és nem szereti a Bixby asszisztens sem telefonon sem az órán.
Annak érdemes ezt az alkalmazást megnézni.
Google Assistant az órára!
5 perc és fent is van,és jól működik. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3083) lcdtv válasza Grawens (#3055) üzenetére


lcdtv
aktív tag

nem semmi 135 font. mondjuk cserélni nem tart sokáig a video szerint. de tényleg 73eHUF egy ilyen bizbazért. most néztem hogy az nem is a lünetta nálad

[ Szerkesztve ]

(#3084) Shader válasza Grawens (#3077) üzenetére


Shader
aktív tag

Igen.

--- Sent from mobile device ---

(#3085) Grawens válasza lcdtv (#3083) üzenetére


Grawens
senior tag

Ömmm. Aznapi árfolyamon 47e forintra jött ki nekem, így elszaladt mára a Font? :Y Bizony nem a lünettát cseréltem, hanem az egész keretet kijelzővel együtt. Típusra ez az: GH97-22504A 46mm -es SM-R805F eSim -hez. Csere.

Shader: akkor ott tényleg a nyomásszenzor lehet megbuggyanva. :U

[ Szerkesztve ]

(#3086) #24536576


#24536576
törölt tag

Sziasztok!

Kezd elegem lenni ebből a One UIból. Mióta frissült, több baj is előjött. Ha némítva vannak az appok értesítései(rezgés is kilőve, mert telefonon zavar), akkor az óra nem rezzen. Ha a telefonon aktiválom a rezgést, akkor meg pl messengernél minden üzenetnél rezzen. Eddig nem így volt.(régebben frissítettem, csak most jött elő egy újabb sz*rság). Másik, hogy eddig kijelezte, hogy mit hallgatok Spotify-on, most meg nem... 🤦🏻‍♂️

Van megoldás ezekre a problémákra? Esetleg én állítottam el valamit? 🤔

Köszönöm előre is.

(#3087) kislaci


kislaci
senior tag

Sziasztok, a szivárvány színű szívet hogy tudom kikapcsolni? Edzés befejezésnél szinte mindig feljön és így nem tudom megnézni az edzésem adatait, csak a telefonon, mivel mikor nézném pont bejön az a szar, utána meg már nem tudok visszamenni az edzés adatokhoz csak telefonon köszi

(#3088) szabosasito


szabosasito
aktív tag

Sziasztok, Huawei Mate 20 telefonom van. Minden remekül működik, az értesítések megjönnek stb. Az viszont gond, ha a BT kapcsolat megszűnik - az óra és a telefon egymástól való távolsága miatt, csak akkor kapcsolódnak újra ha megnyitom a wearable alkalmazást. / Barátom Huawei P 10 telefonja simán újra kapcsolódik / Telepítve van a Galaxy Watch plugin és a Samsung accessory alkalmazás is. Továbbá a távoli kapcsolatlehetőség sem működik.

előre is köszönöm ha tudtok segíteni :R :R :R

(#3089) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Heyho.
Egy S3 Frontier vagy Galaxy Watch között morfondírozok.
Viszont lenne egy kérdésem amire sehol sem találtam választ.
Milyen hosszú ezeknek az óráknak a gyári szíjai? Megtudná nekem valaki mérni?
Elég vastag a csuklóm, és nem tudom mennyire tudnám kényelmesen használni ezeket, csak úgy meg nem akarom megvenni őket, hogy majd lesz valahogy..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3090) dannyl válasza Sirandrish (#3089) üzenetére


dannyl
addikt

Most nem tudom megmérni, de szaladj be egy mediamarkt-ba, aztán próbáld fel. Azt tudom, hogy 2 méretű szíjat adnak a watch-hoz.

(#3091) kaisers válasza Sirandrish (#3089) üzenetére


kaisers
aktív tag

Rengeteg óra szijat tudsz rendelni "fillérekért".
Nekem se volt kényelmes a gyári, én is egy tépőzáras szijat használok. Szinte észre se venni, hogy rajtam van

(#3092) kovacs65 válasza Sirandrish (#3089) üzenetére


kovacs65
senior tag

26,6 cm
Órával, csattal

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#3093) Sirandrish válasza kaisers (#3091) üzenetére


Sirandrish
legenda

Majd ránézek amint eldöntöm melyik legyen :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3094) Sirandrish válasza kovacs65 (#3092) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nagyon szépen köszönöm! :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3095) jano6220


jano6220
tag

Ma vettem egy 42mm órát használtan.Nemtudom eldönteni van rajta fólia vagy nincs a kijelzőn,kőrben olyan mintha por vagy valami lenne a kijelző szélén kőrben.
Vagy ez így természetes?

[ Szerkesztve ]

"Lenovo Ideapad Z570 Core i7-LG 55" Nanocell UHD 4K - Iphone 14 Pro Max *jano6220 felhasználónak 33 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3096) Grawens válasza jano6220 (#3095) üzenetére


Grawens
senior tag

Szerintem nincs rajta fólia. Ekkora rés úgy néz ki van a kijelző üvege és a műanyag gyűrű között. Mindenesetre szépen beállt oda a kosz. Látva azt, hogy megsérülhet/lepattoghat a gyűrűről a festék, nem javaslom tűvel, vagy egyéb kemény tárgyal való kikapargatást, sokkal inkább pl. öntapadós jegyzettömb papírlap sarkával próbáld kiszedegetni. Az eladó mit mond?

(#3097) jano6220 válasza Grawens (#3096) üzenetére


jano6220
tag

Igazábol semmit,nem is néztem akkor annyira csak ahogy ithin letisztogattam.Én sem gindoltam kemény tárgyal kipiszkálni,van nagyon finom ecsetem kicsi azzal megpróbálom.Valahogy csak kijön...

"Lenovo Ideapad Z570 Core i7-LG 55" Nanocell UHD 4K - Iphone 14 Pro Max *jano6220 felhasználónak 33 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3098) szabosasito


szabosasito
aktív tag

HUAWEI TELEFONOSOK

Sziasztok, Huawei Mate 20 telefonom van. Minden remekül működik, az értesítések megjönnek stb. Az viszont gond, ha a BT kapcsolat megszűnik - az óra és a telefon egymástól való távolsága miatt, csak akkor kapcsolódnak újra ha megnyitom a wearable alkalmazást. / Barátom Huawei P 10 telefonja simán újra kapcsolódik / Telepítve van a Galaxy Watch plugin és a Samsung accessory alkalmazás is. Továbbá a távoli kapcsolatlehetőség sem működik.

Előre is köszönöm :R :R

(#3099) dannyl válasza szabosasito (#3098) üzenetére


dannyl
addikt

Ez hektikus nálam is. 90%-ban magától azonnal kapcsolódik, van, hogy a telón a BT ki-be kell kapcsolni, aztán csatlakozik. P10 plus.

(#3100) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Megleptem magam egy ilyen órával. Milyen térkepszoftvert erdemes használni futashoz/bringázáshoz?

Galaxy S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.