Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) szabosasito válasza dannyl (#3099) üzenetére


szabosasito
aktív tag

Köszönöm a segítséget :C

(#3102) kovacs65 válasza Rigormortiis (#3100) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ha csak rögzíteni akarod az útvonalat, akkor semmilyet.
Sport módban indítod, utána szinkron a SHealth-tal és térképre rajzolva, kiértékelve megkapsz mindent a telőn.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#3103) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Egyszerűen nem tudok dönteni. :B
Frontier vagy Galaxy Watch?
Tudnátok pro és kontra mondani valamit?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#3104) Rigormortiis válasza kovacs65 (#3102) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Elég csak az órán bekapcsolni a gps-t, hogy nyomon kövessem a futást, és utána kirajzoltassam?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3105) kovacs65 válasza Rigormortiis (#3104) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ha sporttevékenységet indítasz, automatikusan bekapcsol.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#3106) bg612


bg612
tag

Csengőhangot lehet letölteni az órára?

(#3107) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Bevetésre került az óra egy crossfit-edzésen. Alapvetően rohadt macerás a különböző gyakorlatok előtt kiválasztani, hogy mit is csinálok éppen. Van rá mód, hogy saját maga érzékelje az adott mozgásformát?

Azonban az evezőgépet nagyon pontatlanul méri. Pontosabban a kalóriát. 1 perceket kellett meghúzni, az evezőgép 20 kalóriát ír (versenyen is ezek a gepek vannak, ugyhogy pontos), az óra ugyanarra 10-et. Innentől kezdve tök jó, hogy van benne ilyen funkció, de minek...

Bringázás közben jó értékeket adott, ma elviszem futni egy jó 10 kilométerre, meglátom mit tud.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3108) taranis válasza Rigormortiis (#3107) üzenetére


taranis
addikt

Nekem megy eladósorba amint visszajött a szervizből, az nem pálya, hogy futás közben meghal a GPS meg a barométer. Kinéztem már helyette egy Garmint, egyelőre úgy látom, hogy vagy okosórát vesz az ember, vagy olyat, ami sportra is megbízható. Vagy 2 óra kell :)

colorizer.net

(#3109) dannyl válasza taranis (#3108) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt teljsesen jól látod. Ez egy okosóra, nem sportóra. A sportóra nem fogja tudni azt, amit ez, és fordítva. Szerintem fölösleges is volt belemenni ebbe az aktivitásmérősdibe. Inkább reszelgették volna még a távoli elérést és társait, mert az is hektikus.

(#3110) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ha letöltöm az órára is a Here Maps térképeket, akkor működni fog a navigáció telefon nélkül is?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3111) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Némi tapasztalat, és pár kérdés:

Mennyivel fogyaszt többet az óra, ha bekapcsolom a pontosabb helymeghatározás funkciót? Az alap helymeghatározással nem keveset téved. Futópályán futok, a belső kör 400m, az óra viszont mindig téved 1-10 m-t, bár pontosan nem tudom, mert km-t jelez, és csak 10m pontossággal írja ki a megtett távot. Viszont ha minden körben téved 5-10m-t, az 10 km vonatkozásában több 100 méter is lehet, ami azért annyira nem jó, bár érthető, mivel közúton, amennyire tudom, nem csak a gps adatok alapján mérnek távolságot a gps szoftverek, hanem ráhúzzák a "valós", kocsival mért adatokat is, és a kettőt összeboronálja.

Itt, vagy bent az erdőben és földúton nincsenek "valós" adatok, csak a gps, úgyhogy érthető a tévedés, és pont ezért érdekel, hogy mennyivel pontosabb/fogyaszt többet a "pontosabb helymeghatározás" - opció.

Következő kérdésem: le lehet valahogy tiltani, hogy ne álljon neki állandóan rezegni, ha észleli, hogy nekiálltam sétálni? Piszok idegesítő. Ahogy az összes önálló tevékenységészlelésének jelzésre... Ha futok vagy bringázok, akkor mérjen, amúgy meg hagyjon békén.

Rá lehet valahogy másolni Deezer zenéket? Sz.r, hogy igazából csak a zene miatt magammal kell vinnem a telefont is. A MM-ban láttam olyan Fibit órát, amin ilyen opció is volt, de az ránézésre Apple Watch volt, és nem csípem a koppintásokat.

Crossfitre egyébként több szempontból is alkalmatlan a szerkezet, hiszen hiába van benne Burpee-teszt is, ha börpizés közben eleve annyit mozog a csukló, hogy vagy túlságosan feszül az óra, vagy lötyög, piszok kényelmetlen, és ez még a kisebb variáns, a nagyobb gondolom még kényelmetlenebb.

Arról nem is beszélve, hogy mihelyst felkerül a csuklótartó és a tenyérvédő, már nincs is hely az órának, az alkaron meg nem mér szinte semmit, meg hülyén is néz ki.

Ettől függetlenül van értelme futáshoz/bringázáshoz...még egy gondolat...a magasságmérővel biztos van valami, mert nekem vagy 150 m szintkülönbséget regisztrált, noha egy tökéletesen egyenes pályán futottam...

Fasza, hogy lehet vele léptetni a zenét, de sokkal kényelmetlenebb a jobb kezemmel megfogni a bal kezemen lévő órát és nyomkodni, mint a bal kezemmel fenyúlni a füleshez... Bringázásnál meg még kényelmetlenebb.

Találtam egy alkalmazást, amivel látom a órán a kamera képét, és lehet vele így exponálni, ez tényleg fasza...ha van még nálunk egy állvány is.

Személy szerint csak a sporttal kapcsolatos részeit tudom értékelni az eszköznek, no és a kijelzőt, de hát Samsung terméktől elvárás, hogy abban erős legyen. Minden máshoz, értesítéshez, akármihez kell a telefon is a közelben, ha meg már egyszer ott a telefon, akkor a f.szér legyen az embernél egy 70 ezres óra, ami igazából mindenben sokkal butább nála?

Párszor elviszem még sportolni, aztán meglátom, mi legyen vele, szerencsére jó áron vettem.

Szerk.: Nem lehet a bt kapcsolgatásához gyorskapcsolót rendelni, vagy muszáj mindig a kapcsolatok menüben kotorászni hozzá?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3112) jano6220 válasza Rigormortiis (#3111) üzenetére


jano6220
tag

Szia.Mi a progi neve amivel látom a kamera képét az órán?

"Lenovo Ideapad Z570 Core i7-LG 55" Nanocell UHD 4K - Iphone 14 Pro Max *jano6220 felhasználónak 33 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#3113) guriga1234 válasza jano6220 (#3112) üzenetére


guriga1234
addikt

Több ilyen is van. A Galaxy Store-ban találhatsz ilyeneket.

(#3114) guriga1234 válasza Rigormortiis (#3111) üzenetére


guriga1234
addikt

"közúton, amennyire tudom, nem csak a gps adatok alapján mérnek távolságot a gps szoftverek, hanem ráhúzzák a "valós", kocsival mért adatokat is, és a kettőt összeboronálja" - rosszul tudod. Nincs semmilyen ráhúzás és összeboronálás.

" a belső kör 400m, az óra viszont mindig téved 1-10 m-t, bár pontosan nem tudom, mert km-t jelez, és csak 10m pontossággal írja ki a megtett távot" - nem katonai GPS chip van az órában, de még a telefonokban sem.

"le lehet valahogy tiltani, hogy ne álljon neki állandóan rezegni" - a rezgést ki lehet kapcsolni.

"a f.szér legyen az embernél egy 70 ezres óra, ami igazából mindenben sokkal butább nála" - te tényleg azt hitted, hogy egy óra okosabb a telefonnál?

(#3115) bg612 válasza jano6220 (#3112) üzenetére


bg612
tag

Például a wrist camera

(#3116) hyperst74 válasza guriga1234 (#3114) üzenetére


hyperst74
csendes tag

"a f.szér legyen az embernél egy 70 ezres óra, ami igazából mindenben sokkal butább nála" - te tényleg azt hitted, hogy egy óra okosabb a telefonnál?

Jó magam is csak azért nem adom el mert ,mert..
Merem állitani hogy a legtöbb okosóra tulaj divatból veszi csak meg. Hiába lehet vele válaszolni is az üzenetekre, telon gyorsabb és én spec elő is veszem hozzá ergo felesleges. Értesítések? Inkább idegesít mint hasznos (nekem) Lépésszám? csak akkor nézem meg ha épp eszembe jut. Pulzus? Talán az elején néztem kíváncsiságból. Nem mondom hogy néhány embernek nem hasznos pár dolog benne, de ők a „kisebbség”, a többi nem más mint divat

(#3117) kovacs65 válasza Rigormortiis (#3111) üzenetére


kovacs65
senior tag

"akkor a f.szér legyen az embernél egy 70 ezres óra, ami igazából mindenben sokkal butább nála"

Akkor mi a f.szér vettél ilyet?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#3118) Rigormortiis válasza kovacs65 (#3117) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mert megtetszett, és jó áron volt.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3119) Grawens


Grawens
senior tag

Ez az óra, igazából annak a leghasznosabb, aki úgymond nincs a telefonhoz nőve, azaz nem telefonfüggő.
Csakhogy egy példával is éljek az én esetemben:
Nálam alap, hogy a klozetra és egyéb helyekre nem viszem a telefont, de azért nagyon hasznos tud lenni, mikor sos hívank az irodából és ahelyett, hogy nem tudom felvenni, rögtön küldök egy válaszüzenetet, vagy felveszem és azt mondom: éppen szarok, majd később. Vagy ha várok egy futárt, stb.
Nekem a bluetooth fülesem egyszerre van párosítva a telefonhoz és az órához is. Napközben mikor leteszem a telefont az asztalra és futok egyik számítógéptől a másikhoz, vagy az irodán kívűlre, nem dugom a zsebembe a telefont, ott az óra. Nekem személy szerint, minden pénzt megér. :D

(#3120) Rigormortiis válasza hyperst74 (#3116) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Hasonlóan látom én is. Ha megmarad, akkor is csak sporthoz használom majd.

Az értesítések kezelése és olvasása nálam sem szempont, arra úgyis ott a telefon.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3121) taranis válasza Rigormortiis (#3120) üzenetére


taranis
addikt

Én meg azt mondom hogy a sportra ne tartsd meg, arra vannak jobb opciók.

colorizer.net

(#3122) dannyl válasza taranis (#3121) üzenetére


dannyl
addikt

+1

(#3123) kdennis válasza Grawens (#3055) üzenetére


kdennis
aktív tag

MIVAAANNN??? ÚÚRISTEN! Te most komolyan kifizettél 50 ezer forintot azért mert lekapartál valami szaros matricát az óráról? Beszarok.Nem csodálom hogy elküldtek a francba a szervizesek. xD

(#3124) Grawens válasza kdennis (#3123) üzenetére


Grawens
senior tag

Igen, komolyan kifizettem 42e Ft-ot egy új keretért kijelzővel együtt. Most, hogy ez sok, vagy kevés az egyéni megítélés kérdése, nekem nem volt az. (Inkább akkor maradjon úgy ahogy van) nálam ez nem volt opció.
Viszont! Gyanítom, hogy nagyon félreértelmezted a korábbi hozzászólásaimat.
- Nem én kapartam le, a nem matricát, hanem önszántából jött le a festék, valószínű azért amit szintén korábban írtam. Kapargatással csak tovább lehetett szedni.
- Nem küldtek el a szervizesek a francba, éppen hogy majdnem fordítva történt, és újra megjegyzem, nem én kapartam le. A szervizben nem is említettem, hogy majd megcsinálom én magam, de joggal elvárható lenne, hogy pl. egy gyártási hibás alkatrészből felépített eszközt szó nélkül javítsanak, vagy cseréljenek.
- Ezt is írtam korábban, most van tartalékban egy + fémkeretem lünettával és egy + kijelzőm.

(#3125) taranis


taranis
addikt

Megjött a szervizből az óra (barométer és gps döglött meg benne), cserélték a főpanelt, a hátlapot, az érintőplexi + lcd-t. Most úgy néz ki, mint az új, hamarosan megy is apróra :)

colorizer.net

(#3126) Grawens válasza taranis (#3125) üzenetére


Grawens
senior tag

LTE-s, vagy BT-s? IMEI, vagy SN maradt az eredeti, vagy megváltozott?

(#3127) taranis válasza Grawens (#3126) üzenetére


taranis
addikt

LTE-s. IMEI ugyanaz maradt, SN-t nem tudom.
Az érdekes mondjuk hogy leválasztottam szerviz előtt a mobil szolgáltatást (multisim), és most, hogy újra aktiválni akarnám, azt írja, hogy már egy másik készüléken használom.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#3128) Grawens válasza taranis (#3127) üzenetére


Grawens
senior tag

Köszönöm!
Írtad, hogy a hátlapot is cserélték. A gyári hátlapon fel van tüntetve az IMEI és a típusszám. Ezt hogyan oldották meg? :U
Hívd fel a Telekomot és kérj új QR-t, hivatkozz a szervizre és az alaplapcserére.

[ Szerkesztve ]

(#3129) taranis válasza Grawens (#3128) üzenetére


taranis
addikt

Hát ezen a hátlapon nincs rajta egyik sem.

colorizer.net

(#3130) Grawens válasza taranis (#3129) üzenetére


Grawens
senior tag

Az baj, de a TMX már csak az marad ami volt is.

(#3131) taranis válasza Grawens (#3130) üzenetére


taranis
addikt

Ha valamiért cserélni kell a hátlapot akkor azért nem várható el, hogy rányomtassák az imeit.

colorizer.net

(#3132) dannyl válasza taranis (#3127) üzenetére


dannyl
addikt

Egy QR csak 1x használható. Be kell menni Telekomba, és kérni másikat.

(#3133) taranis válasza dannyl (#3132) üzenetére


taranis
addikt

Köszi, de én ezt már elengedem. Úton van egy Garmin, ez meg megy apróra, amint lesz rá időm.

colorizer.net

(#3134) dannyl válasza taranis (#3133) üzenetére


dannyl
addikt

Hát, ha sportra kell óra, akkor igen, a watch az melléfogás. Nem erre való.

(#3135) taranis


taranis
addikt

Így az eladás kapcsán felmerült a garancia, Telekomtól vettem, és az ő jótállási jegyükön 1 év van, de ha minden igaz a Samsung 2 évet ad rá, ugye? Csak ehhez kellene a saját jótállási jegyük Telekom által kitöltött változata. Szóval csak simán bemegyek a T-hez és kitöltenek nekem egyet?

colorizer.net

(#3136) Grawens válasza taranis (#3135) üzenetére


Grawens
senior tag

1év alapjótállást és +1 év kiterjesztett jótállást vállal a Samsung: Link
Tehát a Telekomos jótállás 2. és 3. pontja az irányadó. Így nincs szükség külön gyári garanciajegyre. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3137) taranis válasza Grawens (#3136) üzenetére


taranis
addikt

Azért kérdezem, mert nekünk nemrég Samsung mosógépet kellett szervizbe küldeni, ahol a Samsung külön kérte, hogy a saját warranty cardjuk legyen kitöltve, addig el sem indították a folyamatot. Vissza kellett mennem a Media Marktba, ahol nem is értették, hogy mit problémázik a gyártó, de rendesek voltak és kitöltöttek nekem egy Samsungos warranty cardot.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#3138) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Na visszajött az óra, alaplapot meg hátlapot cseréltek...( lépés számláló meg a barométer nem müködött...)...viszont a sorozatszám nem változott, annak nem kellett volna alaplap cserénél?

(#3139) Picur882


Picur882
csendes tag

Sziasztok! Merjem frissíteni az órám? Mert elég rosszakat hallottam a legutóbbi frissítésről

Samsung Galaxy Z Fold 4, Galaxy Watch 4 40mm

(#3140) Buci7


Buci7
csendes tag

Sziasztok
Azoktól kérdezném akik a Telekomtól vették az órát és GLS-el szállították ki neki, mennyire normális az, hogy a samsungos plomba egyben volt vagy már elvolt vágva ? Meg nekem a lünetta alatt valami fehér krém cucc van?

(#3141) Grawens válasza Buci7 (#3140) üzenetére


Grawens
senior tag

Nekem mindkettő amit telekomnál vettem a dobozon a "fogantyú" felöli zárjegy el volt szakadva. Látszott, hogy nem elvágva volt, viszont a másik oldali zárjegy sértetlen volt. A szakadás betudható annak, ha a "fogantyúnál" emelik meg a dobozt, akkor bizony a dobozfedél anyagának vékonysága miatt az kihajlik és a perforációnál elszakad.
Az a fehér kence csak szilikonzsír.Hogy jobban ccsússzon. :DDD

(#3142) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Miért van az, hogy ha nem kapcsolom be a telefonon a gps-t, akkor nem képes megjeleníteni az óra az időjárási adatokat? A telefonos alkalmazás nem reklamál érte, nem értem, az óra miért problémázik... Be van állítva a tart. hely, de folyamatos gps kell neki a telefon oldaláról...miért? Úgyis minden adatot a telefonról húz le, a beállított tart. helyet viszont nem tudja. Arról nem is beszélve, hogy az órán meg be van kapcsolva...

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3143) GeoJoe válasza Rigormortiis (#3142) üzenetére


GeoJoe
senior tag

A gyári appot használom, ha rátekerek az időjárásra akkor by default a lokáció alapút mutatja de van egy lefelé nyíl és látom az általam beállított városokat. Ha nincs közelben telefon akkor csak áthúzza a GPS jelet h nem up to date de az adatokat mutatja.

(#3144) Buci7 válasza Grawens (#3141) üzenetére


Buci7
csendes tag

Mindenesetre azzal a lendülettel, ahogy ma átvettem vittem is visszafelé :D ha minden igaz inkább a kisebbiket választom

(#3145) taranis válasza Grawens (#3136) üzenetére


taranis
addikt

Biztos ami biztos rákérdeztem a Samsungnál, úgy van ahogy írod, elég nekik a Telekomos jótállási a +1 évhez.

colorizer.net

(#3146) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ma nem piszkáltam az órát, hagytam, hogy automatikusan erzékelje, mit is csinálok. Jól érzékelte, ha bringázni kezdtem, viszont valamiért nem csatolt hozzá gps adatokat. Ez azért van, mert nem beállított edzés volt, csak automata módban volt, vagy azért lehetett, mert a telefonon nincs bekapcsolva a gps (az órán viszont igen)?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3147) delta1017 válasza Rigormortiis (#3146) üzenetére


delta1017
aktív tag

Igen, azért.

(#3148) Rigormortiis válasza delta1017 (#3147) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Mármint miért? Az auto mód vagy a gps miatt?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#3149) delta1017 válasza Rigormortiis (#3148) üzenetére


delta1017
aktív tag

Szerintem az auto mod miatt volt, ha edzésként elindítod akkor hozni fogja.

(#3150) Regiee


Regiee
aktív tag

Lassan kezdek agyérgörcsöt kapni. Telekom esim... Lassane gy hónapja nemtudom beüzemelni az előfizetéshez igényelt esimet(nem multisim) telekom chat, telefonos ügyfélszolgálat, maglófi bolt... Sehol nem értik meg és nem tudjàk megcsinálni. Most telekom chaten a samsunghoz irányítottak, mert nem találom az esim kezelési menüpontot.

Tipp valakinek?

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.