Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) viewdetails válasza kiskeni (#23900) üzenetére


viewdetails
addikt

Nincs odaírva valóban, wifi-re koncentráltam az előző hsz-eid alapján és emlékeztem még valamire, akkor az NFC és nem BT.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#23902) csorbajeno válasza dvarw.mtl (#23870) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Google azon van, hogy eltüntesse a gombokat, erre a gombokhoz rendel funkciót. Lassan jobb, ha használjuk a navigációs gombokat.

(#23903) Németh91


Németh91
tag

Sziasztok! :)
Valamitől felcserélődtek a névjegyzékbe a nevek most keresztnév vezetéknév sorrendbe vannak.Hol lehet vissza állítani?Sehol se találom : :W

Valaki használ itt xprotector márka tokjaiból valamelyiket esetleg whitestone üveggel?Kíváncsi lennék mennyire jó minőségűek a tokjaik illetve üveggel megfér-e.

(#23904) Punike válasza Németh91 (#23903) üzenetére


Punike
tag

Contats > harom vízszintes vonal > kis fogaskerék > sort by....

(#23905) embe válasza embe (#23884) üzenetére


embe
nagyúr

Na csinálok egy FR-t, mert valami nem kerek. Magát a gyári hangokat nem is látom kiválasztásnál, csak amiket én másoltam saját hangokat a telóra.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23906) DeFence


DeFence
tag

Engem is bosszant picikét a lassú wifi kapcsolódás, de S7 edge is ilyen volt már, csak bíztam benne hogy jobb lesz az S9. 😁

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Galaxy Watch 4 Classic

(#23907) dvarw.mtl


dvarw.mtl
tag

BT bug nálam is volt csb9 rommal már jó lett. ✌

𝕯𝖛𝖆𝖗𝖜

(#23908) kelly416 válasza csorbajeno (#23902) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... Én mindenféle virtuális gombot eltakarítottam, csak símogatom a gesztusokkal a kijelző alját, így engem teljesen hidegen hagynak ezek az újítások, élvezem,,hogy nincs gomb. :))

(#23909) kiskeni válasza viewdetails (#23901) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Hát, van egy olyan érzésem, hogy akkor mindig lesz valami spéci hibám, ami másoknak nincs. A random újraindulgatásokkal/ujjlenyomatolvasó hibával kezdődött, most a Bluetooth, és ami a vicc, hogy szoftver update okozta, ahhoz képest még a szerelés sem hozta helyre a telefont :D Mert igen, a 2 szervízkörből az 1. alkalommal szerelték is, második alkalommal meg csak a kérelem miatt bevizsgálták és újrakalibrálták a szoftverét. Vissza is dobták ugye akkor, mert nem tudták reprodukálni a hibát, amit mellesleg részletesen leírtam nekik.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#23910) Chamoro


Chamoro
tag

Valaki tud segíteni?
Az S8-on még működött az üzeneteken belül a "csevegés" funkció de most az S9-en nem jó. Hol kell és mit kell beállítani?

Eladó 3 db. tok S23+ hoz, egy Pitaka Overture színben, Spigen Liquid Air és egy gyári Clear Case.

(#23911) proly01


proly01
őstag

Szia!
Nekem is csinálja. Szintén T_s a telefon szintén FR után.

....Pr:)ly....

(#23912) embe válasza embe (#23905) üzenetére


embe
nagyúr

FR megoldotta.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23913) csorbajeno válasza kelly416 (#23908) üzenetére


csorbajeno
veterán

En is így vagyok vele, csak a dolog hátterével nem vagyok kibékülve. A gyari böngészőt használom es én is csak húzgálom az ujjamat. Azért a Samsung ezt belerakhatná; tehetne vízszintes húzásfunkciót is a szoftverbe.

(#23914) csorbajeno válasza proly01 (#23911) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezt kinek válaszoltad volna? ;]

(#23915) proly01 válasza sch_a (#23898) üzenetére


proly01
őstag

Szia! Nem akarlak rábeszélni. Nekem minden telefonomon mióta léteznek az ő foliajuk van. ( S6 s7 edge most S9) En nagyon meg vagyok elegedve velük.Utálom a tokokat nem tudom elviselni. Mindig full bodyt csináltatok és általában egy évig bírják is és teszik a dolgukat. Az S7-et szamtalanszor ejtettem le semmi baja sem lett.Mikor levettem róla a fóliát mintha vadi új lett volna a telefon. Mikor megvettem a 9-et ahogy feltettük a fóliát rá 2 napra a futópadon rohanas közben a kezemmmel beleakadtam a füles kábelébe. Telefon fel az égbe majd le a padra majd a szalag kilőtte neki a falnak. A fólia gyakorlatilag szét szakadt a telefon szélén olyan ütést kapott, illetve a kijelzőn levőn is voltak bajok, de a telefonnak semmi baja sem lett. Ha nem lett volna rajta azt hiszem foghattam volna a fejemet. Szerintem teljesen korrekt védelmet nyújt ha tok helyett keresel alternatívát. Viszont nagyon kényesek a fóliák a karcolasokra nyomasokra. Az pl. Azonnal meglátszik rajtuk. Erre nagyon kell figyelni.Maga a fólia anyaga puha olyasmi mint hülyén hangzik de az átlátszó bőr ezért talán.Tehát kulcs apró köröm ilyesmikkel óvatosan kell bánni.

....Pr:)ly....

(#23916) proly01 válasza csorbajeno (#23914) üzenetére


proly01
őstag

Jajj bocsánat.
kiskeni #23887 ére.
:D

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#23917) laci laci


laci laci
addikt

Üdvözlet. Egy gyári szoftverről, hogy tudok custom recovery mentést csinálni? Előre is köszönöm a választ.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#23918) proly01


proly01
őstag

Egy kérdés. Egyáltalán nem tudom lehet e ilyet...
Rootolni lehet garivesztes nélkül?🤔

....Pr:)ly....

(#23919) Rinocerosz válasza proly01 (#23918) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Tudomásom szerint nem lehet..:(

(#23920) Donki Hóte válasza proly01 (#23918) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kérdezni lehet :R

Viszont garivesztés nélkül rootolni nem lehet, a Samsung nagyon kifinomult módszerekkel figyeli a rootolást, ha ilyen dolgot lát a telefon, akkor átbillent egy flaget és a garanciának annyi :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#23921) Rinocerosz válasza kiskeni (#23909) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Na és ha megpróbálnál feltenni egy német vagy angol romot?
Én most németet használok jelenleg.. magyar nyelv ugyanúgy van benne.

(#23922) proly01 válasza Donki Hóte (#23920) üzenetére


proly01
őstag

Köszönöm. Az értesítési sávot szerettem volna csak eltüntetni külső launcher igénybevétele nélkül.

....Pr:)ly....

(#23923) Arminnn


Arminnn
csendes tag

Hello
Abban szeretnék segitséget kérni hogy ,a telo (S9) nálam nem jelez frissitést.
Itt a biztonsági frissitésekre gondolok,olvasom nektek már van februári.
Nálam 9es droid ,jan 1.
Német független rom van fenn.

(#23924) AttilaSs7


AttilaSs7
újonc

Telekom nagyon nem akarja kiadni a februári frissítést.
Biztos nem fut jól rajta a híres Telekom app..... :(((

S8 , note9

(#23925) PACSA75 válasza proly01 (#23922) üzenetére


PACSA75
őstag

Inkább rootolnád, mintsem letölts és használj probléma mentesen egy launchert? Hát ez nekem furi, de te tudod.

(#23926) ignat válasza AttilaSs7 (#23924) üzenetére


ignat
csendes tag

Érdekes, nekem is Telekomtól van és kb. 2 hete megkaptam a frissítést. Szerintem itt is IMEI alapján egy bizonyos fajta sorrendben küldik a frissítéseket (?)

(#23927) AttilaSs7 válasza ignat (#23926) üzenetére


AttilaSs7
újonc

Én januári biztonsági csomagon vagyok.

S8 , note9

(#23928) kiskeni válasza ignat (#23926) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Hogyan kaphattad meg 2 hete, mikor se Sammobile-on nincs fent a ROM, sem a notify update oldalon a frissítési jegyzet? Notify update: http://doc.samsungmobile.com/SM-G960F/TMH/doc.html

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#23929) kiskeni válasza Rinocerosz (#23921) üzenetére


kiskeni
aktív tag

1.) Nem igazán vagyok képben, így a jelenlegi tudásommal nem tudnám ezt elvégezni. Nem vagyok elveszett ember, feltalálnám magam, szóval attól még meg tudnám oldani.
2.) Nem akarom kockáztatni semmilyen szinten sem a garanciát.
3.) Csak használni akarom a telefont, nekem úgy jó ahog, van, nem szeretnék szoftveres módosításokat végrehajtani.
Btw, jelenleg annyira nem vagyok képben, hogy azt sem tudom jár-e garivesztéssel a ROM csere.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#23930) biker10 válasza Rinocerosz (#23897) üzenetére


biker10
tag

Nem 3, hanem összesen négy frissítés futott rajta végig, de most így az új kinézettel nagyon pöpec lett :)
Végre nagyobbak az ikonok a legördülő menüben...az előző verziónál volt, hogy csak 4-edszerre találtam el, pedig nincs nagy kezem...

És, ami nem gyenge...alkalmazás optimalizálás után 2,4 GB volt szabad az előző verziónál, itt meg 3,5 a 6 GB-ból :))

Samsung Galaxy S9+ ; Samsung Galaxy S4 White Frost Android 5.0.1 Lollipop

(#23931) davtsik


davtsik
tag

Akku idő kíváncsiság miatt pár hétre vissza raknám az oreot. Pie-re frissítés után még nem volt vele gondom, de kb 3 után csináltam fr-t és azután lecsökkent, mindig 2 sim volt benne.
Sammobilon van több rom is, melyiket kellene leszedni? Vagy az is jó ami az összefoglalóban van? S9, független.
Valaki esetleg elmentette azt a hsz-t amiben a leírás van összefoglalva a folyamatról?

(#23932) proly01 válasza PACSA75 (#23925) üzenetére


proly01
őstag

Teljesen elégedett vagyok a samu gyári launcherevel. Nem szeretném lecserélni ha nem muszáj mert mindben van ami nem tetszik kivéve a next launchert de az meg rengeteget zabal. Szóval probalnék ilyesfajtan megoldast találni. Ennyi a story.

....Pr:)ly....

(#23933) ignat válasza kiskeni (#23928) üzenetére


ignat
csendes tag

Bocs, igaz kb. másfél hete rakta fel. Én erre a frissítésre gondoltam. Ha van újabb, az nekem sincs meg. 🙂

(#23934) MunezXBK válasza AttilaSs7 (#23924) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

DBT-re most jön a márciusi. 👌

(#23935) Rinocerosz válasza kiskeni (#23929) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Meg értelek :)
Mikor én megvettem az s9+ t gondoltam hogy nah ezen már nem fogok romolgatni :) azóta is minden hónapban csinálom :DD

Ha esetleg érdekelne még is a dolog:Szépen le írták régebben

Garancia vesztéssel nem jár a dolog szerencsére.. gari vesztés rootolásnál van mert ott ugrik a knox.

Sajnos a szolgáltatói romok nem valami jók tapasztalataim szerint ezért is cseréltem le a vodás romot gyorsan függetlenre (Mert attól hogy valamelyik szolgáltatótól vetted bármilyen rom-t rá tehetsz)
Nekem a vodás rommal billentyűzet hiba, lassú volt a telefon, wifi is elég gyengén muzsikált :))

(#23936) Rinocerosz válasza davtsik (#23931) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

(#23937) davtsik válasza Rinocerosz (#23936) üzenetére


davtsik
tag

Ez pie telepítés manuálisan. De ha így kell vissza állítani is 9-ről 8-ra, akkor igen. köszi

(#23938) Rinocerosz válasza davtsik (#23937) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ha te az android 9.0-ról vissza akarod rakni a romot 8.0-ra akkor a SamFirmel nem tudod olyan egyszerűen leszedni mert a SamFirm automatikusan a legújabb romot szedi le ami jelenleg a 9.0.

Ezért a Samfirm-t manuálisan kell beállítanod, hogy a 8.0-át szedje le. Véleményem szerint a legkésőbbi 8.0-át kellene leszedni.
Ha esetleg kellene segítség a SamFirm manuális kitöltéséhez írj nyugodtan aztán le írom azt is.

(#23939) csorbajeno válasza ignat (#23926) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Telekomtól van, de milyen rom van rajta? Független(XEH), Telenor(PAN) esetleg független német(DBT)?

(#23940) ignat válasza csorbajeno (#23939) üzenetére


ignat
csendes tag

XEH rom, ezzel adták, nem nyúltam bele.

(#23941) csorbajeno válasza davtsik (#23931) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én nem mentettem le, de az összefoglalóban ott van a link. ;)

(#23942) csorbajeno válasza ignat (#23940) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Telekom nem XEH-val adja ki gyárilag. Te azért kaptál frissítést, mert független rom van fent, de aki várta feljebb a frissítést, annak Telekomos rom van fent.

(#23943) ignat válasza csorbajeno (#23942) üzenetére


ignat
csendes tag

Értem, köszi. De ez min múlik, hogy milyen rommal van ellátva a teló, amit a Telekom ad ki?

(#23944) csorbajeno válasza ignat (#23943) üzenetére


csorbajeno
veterán

Passz. Látod ilyennel még nem találkoztam. Valószínűleg a Telekom kért egy instant szállítmágyt a Samsungtól gyorsban, így nem tették rá a szolgáltatói romot. A Note 8 vagy 9 jött ki a Telekomnál is eleve független rommal, de az S szériánál még nem találkoztam ilyennel. Nyugi, semmi hátrány nem ér, csak annyi, hogy hamarabb kapsz frissítést :DD

Csupán kíváncsiságból kérdezem. A romverziónál mi van írva?
XEH/XEH,XEH/XEH vagy XEH/XEH,XEH/TMH

(#23945) ignat válasza csorbajeno (#23944) üzenetére


ignat
csendes tag

XEH/XEH,XEH/XEH 
Oksa, akkor az legyen a legnagyobb hátrány. 😂 Köszi

(#23946) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Elmagyarázna nekem valaki hogy a XEH/XEH,XEH/ORX jelölések mit is jelentenek.Köszi!

(#23947) kiskeni válasza Rinocerosz (#23935) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Hát, valahogy nem lettem meggyőzve :D Amúgy ezeket a ROM-okat honnan szerzik be? Mert nekem még ez a fajta gyanakvásom nem hagyna nyugodni, hogy ki tudja mi van a ROM-ban amiről nem tudok. Jó, Sammobile-ról beszélünk, de engem egy Samsung-os ROM forrás venne rá max a telepítgetésre. Mintha csak Win10-et szednél le MS oldalról. Érted mire akarok kilyukadni :D

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#23948) Rinocerosz válasza kiskeni (#23947) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát reménykedhetünk, hogy semmi :)
De egyébként nem tudom, hogy ha raknak bele valamit akkor egy Gyári adatok vissza állítása ki szedné e belőle? :F

(#23949) Rinocerosz válasza csorbajeno (#23944) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Oh megint ez a téma de jó, hogy előkerült mert most néztem, hogy nekem a telefonom úgy van, hogy XEH,XHE,VDH

Ez így nem jó vagy miért nincs ott a 3. XEH? :))

(#23950) csorbajeno válasza lcdtv (#23946) üzenetére


csorbajeno
veterán

Azt jelenti, hogy a frissítést a magyar független romra keresi(az első XEH), a második és harmadik XEH mutatja, hogy a telefon dual SIM-es és a romnak megfelelő jelöléssel vannak ellátva, míg az utolsó kód, az ORX jelzi a telefon származásának helyét. Ez utóbbit hivatalosan nem tudod megváltoztatni. Bármilyen romot feltehetsz, az ugyanaz marad. Esetedben ez a kód valamilyen szlovák forrásra utal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.