Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54251) hape60


hape60
aktív tag

54081-re valaki? Privátba is lehet, szeretném egy fentieknek megfelelő felhasználó véleményét... a mostani frissítések után milyen a teló, érdemes-e beruházni rá?

(#54252) TCs911 válasza gidano (#54211) üzenetére


TCs911
csendes tag

Nekem nem működik. Ha valakinek igen, légyszi mondja el a megoldást. A rendszerem gyári, 2019 március 19-ei frissítésű.

(#54253) Ateszpapa válasza TCs911 (#54252) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem sem megy. Kipróbáltam a Telekom központon, de csak az én hangomat rögzíti a Vandáét nem.
Mindent engedélyeztem neki amit kért.

(#54254) sgeza válasza polonic (#54249) üzenetére


sgeza
veterán

Nekem van VoLTE. Céges Vodafone ez is. Esetleg beszéljetek a szolgáltatóval!
Bár valóban az S8-on xeh rommal nekem sem volt. A többi kollégámnak volt vdh-val. Most az S10-en van, de ez alapból független a romot tekintve is. Nem is létezik vdh verzió.

[ Szerkesztve ]

(#54255) Arween válasza Probert75 (#54245) üzenetére


Arween
senior tag

Megvan nagyon köszi :) Már csak anyni kérdésem van hogy tudom beállítani hogy a zárolt képernyő látszódjon állandóan? (most ha lezárom a telót fekete a kijelző )

(#54256) Probert75 válasza Arween (#54255) üzenetére


Probert75
addikt

Ha megérinted látszik csak, állandóan nem, mivel ez egy mozgó háttérkép. Csak a feloldó képernyőtől látszik szerintem.

(#54257) hape60 válasza hape60 (#54251) üzenetére


hape60
aktív tag

Tárgytalan, a Telekomnál nem rendelhető, nem sok jóval biztattak . Túl sokat gondolkodtam... :-(

(#54258) Formaster


Formaster
addikt

Üdv, az lenne a gondom, hogy felénk sok helyen gyenge a térerő és ez esetben a telefon folyamtosan keresi a hálózatot, emiatt vészesen gyorsan esik az akku kapacitás. Amikor itthon vagyok wifin, akkor nap végére is van 40-50% tartalék, de ha olyan helyen vagyok, már délben is 30-40% körül járok. Van erre valamilyen rejtett beállítás, hogy gyenge térerőnél ne eröltesse a folyamatos kapcsolatot? :R

(#54259) S@c@


S@c@
őstag

Sziasztok! Van olyan app ami pontos erteket ad az aksi allapotarol? (Root nelkul of course)

(#54260) thedarkfox válasza Formaster (#54258) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Bàr nem írtad, de gyanítom a 4g lefedettség a gyenge, beállítások - kapcsolatok - mobilhálózatok - hálózatmód azon állítsd át 3g/2g -re. Lassabb lesz a net de stabilabb a hálózat.

(#54259) S@c@
Nincs, az összes csak saccol.

(#54261) S@c@ válasza thedarkfox (#54260) üzenetére


S@c@
őstag

Akkor azokra nem erdemes hagyatkozni?

(#54262) Formaster válasza thedarkfox (#54260) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, most megnéztem 2 csíkról 3ra ugrott, hát meglátjuk ez mit segít. Még megpróbálom most az, hogy automatikusról kézire rakom a szolga választást, lehet ez is merít valamit.

(#54263) EnterR válasza S@c@ (#54261) üzenetére


EnterR
veterán

Semmiképp, azok csak számolt adatok a batterystats.bin nevű fájlból.

PSN ID: marquuard

(#54264) thedarkfox válasza S@c@ (#54261) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Nemigazán.
Telepítés után számol csak, de ugye akkor is csak hozzávetőleges eredménnyel. Pontosnak semmiképp se mondható egyik se.

(#54262) Formaster
Az nem sokat befolyásol. Mármint adott hálózati kártyával más mobilhálózatára úgyse csatlakozik fel. Restartnál viszont kérheti, hogy kézzel válassz hálózatot (ha emlékeim nem csalnak)

(#54265) S@c@ válasza EnterR (#54263) üzenetére


S@c@
őstag

Tehat akkor az eg adta egy vilagon nem tudom h az aksi milyen allapotban van? :(

(#54266) sgeza válasza S@c@ (#54265) üzenetére


sgeza
veterán

De tudod: nagyjából 0 és 100% között van! X-D

(#54267) EnterR válasza S@c@ (#54265) üzenetére


EnterR
veterán

Hát ha huzamosabb ideig nem tér el a kijelzőidőd a megszokottól, akkor feltételezhetjük, hogy semmi baja nincsen. Valahogy ezt nehéz is számokban kifejezni.

Családban az egyik S6-ot épp a héten néztem át, 5ó 20p kijelzőidőt hozott standard beállításokon, pedig nem egy mai modell.

PSN ID: marquuard

(#54268) balintka


balintka
addikt

Itt a májusi update. S8+, magától jelezte. 420.98 Mb

[ Szerkesztve ]

(#54269) FGyula30


FGyula30
aktív tag

A high contrast témáknál másnál is olvashatatlan lett a saját fájlokban a mappák nevei? Pár napja vettem észre.
( májusi update előtt is ilyen volt )

[ Szerkesztve ]

(#54270) dkovizoli válasza FGyula30 (#54269) üzenetére


dkovizoli
addikt

Sok ingyenes téma ugyanilyen lett. Fizetős témánál még nem láttam ilyent. De igazából a pite óta.

(#54271) Formaster válasza thedarkfox (#54264) üzenetére


Formaster
addikt

Nos úgy fest befolyásolta a dolgokat. Elég sokat vagyok térerő mentes helyeken és pár napja, mióta manuálisra raktam a hálózat választást kiemelkedően megugrott az akksi kapacitás. Ami idegesítő volt, hogy minden alkalommal mikor elment a hálozat vagy visszajött kaptam róla értesítést, ezt kilőttem, de hatalmasat ugrott az üzemidőm ilyenkor délben már 40-60% között szoktam lenni, napok óta 80%-on van dél körül és így kibírom a napot töltés nélkül :R

(#54272) thedarkfox válasza Formaster (#54271) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Örülök, hogy jobban bírja. Ez azért markáns eltérés a két érték közt, főleg a napi átlaghoz viszonyítva. A gyenge térerő (ingadozó hálózat, gyakori cellaváltás) ahogy látom, minden samu eszközt letérdeltet üzemidőben. :DDD

(#54273) Formaster válasza thedarkfox (#54272) üzenetére


Formaster
addikt

A bosszantó az, hogy ezt végigjátszottam S3/4/7-el is :C Az első évet egész jól húzzák, de ez még 1 éves sincs és már letérdelt. Sajnos sokat vagyok gyenge térerő vagy 0-ás zónában, bár ez most változni fog, mert lassan szolgáltatót váltok (még 1 hónap)

(#54274) polonic


polonic
félisten

Most vettem észre, hogy a Pie óta nem azt írja ki a lock screen, hogy vodafone Hu
Hanem, ha mini bázisra csatlakozik a teló, akkor azt:

(#54275) dkovizoli válasza polonic (#54274) üzenetére


dkovizoli
addikt

Na, ilyent sem láttam még. :)

(#54276) szemesi69 válasza polonic (#54274) üzenetére


szemesi69
addikt

Semmi köze hozzá, hogy pie vagy nem. Erősítő mini bázis van a közeledbe azért azt írja ki. Majd látni fogod máshol majd vodafont fog írni.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#54277) polonic válasza szemesi69 (#54276) üzenetére


polonic
félisten

Én tudom. :)
De oreon még ha mini bázisra is volt csatlakozva, akkor vodafonet irt ki.

És mini bazis már évék ota van ott a helyen.

(#54278) szemesi69 válasza polonic (#54277) üzenetére


szemesi69
addikt

Nálam oreón ha minibázisra csatlakozott, akkor azt is írta ki, jó nem a samun hanem P smarton. Ezek szerint készülék függő, mikor melyik, hogy jelzi :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#54279) Probert75


Probert75
addikt

Német függetlenre(DBT Germany G950FXXU4DSE4) megint jött egy plusz hóközi frissítés. Vajon miért?

[ Szerkesztve ]

(#54280) tetova válasza Probert75 (#54279) üzenetére


tetova
tag

(Sietnek, nehogy gond legyen, ha a Google véletlenül a Samsungtól is elveszi az Androidot. :) )

Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?

(#54281) EnterR válasza Probert75 (#54279) üzenetére


EnterR
veterán

Changelist is jócskán változott. 15838602 -> 16019454.
Ha jól veszem ki a Security Bulletin-ből, akkor egy Voice Assistant és egy Galéria exploitot javítottak, ami kritikus biztonsági résként is van megjelölve.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#54282) Probert75 válasza tetova (#54280) üzenetére


Probert75
addikt

és (#54281)EnterR THX! :R Felraktam, fő a biztonság! :)

(#54283) Ateszpapa válasza EnterR (#54281) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Akkor hamarosan a többire is megérkezik.

(#54284) dkovizoli válasza Probert75 (#54282) üzenetére


dkovizoli
addikt

Nekem is most ment fel. Vajon a többi típus is megkapja? Még a többi régió?

(#54285) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Semmi,meg van

dnelb igen,rájöttem :B

[ Szerkesztve ]

(#54286) dnelb válasza ToBeY (#54285) üzenetére


dnelb
veterán

messengerben :)

(#54287) martonl válasza thedarkfox (#54272) üzenetére


martonl
senior tag

A gyenge térerő minden eszközt leszív, ez nem Samsung specifikus. Egyszerűen nagyobb teljesítménnyel sugároz a rádiós modul, így jobban meríti az akkumulátort. Ez szabvány, ezért minden telefon ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#54288) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Kissé csalódott vagyok a gyári led tok miatt. Januárban volt egy éves és úgy néz ki bedöglött a led kijelzés. Gondolom a szalagkábel megadta magát. Azért többet vártam. Főleg, hogy vigyáztam rá.

(#54289) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Mi történt az S8 cal?
Amikor napon volt, akkor erősebben világított az always on display. Most meg előveszem a zsebemből és nem látni rajta semmit, olyan gyengén világít.
Ugye zsebben nem mutat semmit, az ok, ám előveszem és csak haloványan világít. Ha nyomok rajta valamit, akkor felerősödik a fénye.

(#54290) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok, elég régen írtam már, mivel semmi kérdésem nem volt, hibátlanul használom a telefonomat..
Mostanra már eléggé kiforrta magát gondolom a 9-es Android, ezért az lenne a kérdésem, hogy van valami hátránya a 8-as Androidhoz képest? Még nem frissítettem, azért kérdezem.. Köszönöm szépen!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#54291) DrBubo77 válasza Ferenczi Áko (#54290) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Én meg vagyok vele elégedve. Csak a hívások rögzítése nem működik. De úgy tudom, az lecsorog a régebbi verziókra is.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#54292) Ferenczi Áko válasza DrBubo77 (#54291) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az nekem nem fontos.. Az üzemidő, a kamera és a gyorsaság ami lényeges..
A kamerát úgy értem, hogy volt anno egy Note 2-m és mikor megjelent a Galaxy S4, a Note 2 kapott egy olyan frissítést ami drasztikusan rontotta a kamera minőségét, hogy a vásárlók a Galaxy S4-et vegyék meg stb.. Erre gondoltam..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#54293) fjudors válasza DrBubo77 (#54291) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem, ha nem frissíted.
nekem mai napig működik, az utolsó februári acr az utolsó 8-as droiddal

(#54294) S@c@ válasza Ferenczi Áko (#54292) üzenetére


S@c@
őstag

En youtube videokon azt lattam vilagosabbak lettek a kepek es ha belezumolsz a vonaleleseg romlott kicsit. (Spec en ezert nem frissitettem vegul) A kamera oreon nagyon jobbakat lo, a ramkezeles jobb pien es talan picivel gyorsabb cserebe hamarabb merul.

(#54295) Ringman válasza Ferenczi Áko (#54290) üzenetére


Ringman
nagyúr

az biztos, hogy sokkal jobban néz ki a 9-es, de ez szubjektív.
a hívásokat nem lehet rögzíteni dolgot kicsit felfújtnak érzem, bár lehet csak azért mert ezt soha semmilyen telefonon nem használtam.

---
btw ki mire használja ezt a funkciót (ami azt hiszem a gdpr miatt lett törölve), mikor volt rá szüksége.

szerk:
hátrány:
taskváltó csak pár appot hagy a listában, ez speciel nagyon bosszant, nem is tudom hogy nem jutott eszembe egyből.

[ Szerkesztve ]

(#54296) Ferenczi Áko válasza S@c@ (#54294) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm, marad az Oreo :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#54297) icemad válasza Ringman (#54295) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk én külföldön élek, és bár beszélek egy pár nyelven, de a németem és az oroszom nem olyan jó. Néha vissza kell hallgatnom, hogy pontosan miről is volt szó. Olyan is volt, hogy egy nap volt kb. 60 hívásom különböző cégektől, megrendelőktől, kinek mi kell mikorra, stb. Ilyen esetekben nagyon hasznos volt visszahallgatni.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#54298) DaDa


DaDa
senior tag

El hisszük, megértjük, hogy egyes embereknek szükséges a hangrögzítés de attól még ez törvénytelen. És valószínűleg 10000 emberből 1 használja. Akinek meg szükséges munkához az fuzesen elő egy központba, ami rögzíti és törvénynek megfelelően bemondja hívás előtt, hogy rögzítése kerül.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#54299) icemad válasza DaDa (#54298) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD :DDD :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#54300) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Független Galaxy S8 korábban 2018. Dec. biztonsági szintű szoftver verzióval működött. Nem rég frissítettem először 2019. Árp., majd 2019. Máj. szintű változatra. Sajnos az Always On Display nem hajlandó működni, az óra típusát állítani nem engedi, a Clear View Covert ráhajtva kisvártatva mindig elsötétül. A beállítást ezerszer ellenőriztem és ki- majd vissza bekapcsoltam, aszerint működnie kellene. Eddig megoldásként csak a "kapcsold be"-t (be van :(() és a gyári visszaállítást találtam az interneten. Van valakinek egyéb ötlete, amit kipróbálhatnék?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.