Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53151) icemad válasza Reinkz (#53150) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Persze.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53152) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok

a napokban cserélték ki a kijelzőmet garanciában képernyő beégés miatt, azóta a home gomb annyira érzékeny, hiába álllítgatom az érzékenységét, hogy szinte elég elsímítanom az ujjam rajta és érzékeli a nyomást... elképzelhető, hogy rosszul rakták össze a szervízben? még arra gondoltam, hogy a szervíz után raktam fel az új androidot, esetleg emiatt lehet érzékenyebb a gomb, az új rendszer miatt?

Samsung Galaxy S23

(#53153) thedarkfox válasza StarKiller89 (#53152) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Az érzékenysége nincs túlságosan levéve/ érzekanyre állítva? Beállítások - navigàciós sáv - érzékenység szintje

[ Szerkesztve ]

(#53154) Probert75 válasza StarKiller89 (#53152) üzenetére


Probert75
addikt

Nincs köze a rendszerfrissítésnek hozzá! Fentebb írta valaki ugyanezt a problémát és a srácok beszéltek valami kalibráló progiról. Vissza kell menni a szervizbe, hogy csinálják meg.

(#53155) zseko válasza Ferenczi Áko (#53140) üzenetére


zseko
veterán

A Telenoros firmware-el elképzelhetőnek tartom, hogy csak a 9-en fog menni, mert alapból nincs benne ez a beállítás. Nálam is csak azután jelent meg, miután a független romot tettem fel. Igaz én már nem a 8-at, hanem a 9-et használom.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#53156) StarKiller89 válasza thedarkfox (#53153) üzenetére


StarKiller89
senior tag

kevésbé érzékenyre van állítva

#53154: köszönöm, az lesz

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#53157) hunluigi válasza zseko (#53155) üzenetére


hunluigi
senior tag

Akkor ez kicsit 22-es csapdája, mert a telenor viszont azt kommunikálja, hogy csak az ő firmükkel (PAN) müködik a volte... (ami viszont nem igaz, mert nálam is megy független régióval) Mondjuk amekkora katyvasz van náluk ezügyben évek óta, szerintem már ők sem tudják mi van... 😆

[ Szerkesztve ]

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#53158) bigdady válasza hunluigi (#53157) üzenetére


bigdady
nagyúr

Enyém is fgtlen és megy telenoron

(#53159) trebrona válasza bigdady (#53158) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]
[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#53160) bigdady válasza trebrona (#53159) üzenetére


bigdady
nagyúr

?

(#53161) trebrona válasza bigdady (#53160) üzenetére


trebrona
nagyúr

1. már egy hónapja megy függetlenen xeh
2. már hivatalosan is a támogatott készülékek között van

Így már ok?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#53162) sgeza válasza StarKiller89 (#53152) üzenetére


sgeza
veterán

Erről írtam korábban! Nem kalibrálták neked sem a home gombot. Vidd vissza, és mondd meg, hogy kalibrálják legyenek szívesek, mert túl érzékeny. Néhány perc alatt megcsinálják, és utána fényévekkel jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#53163) $atirka válasza vg (#53145) üzenetére


$atirka
senior tag

Pedig fontos, hogy beszélgetés közben tudjak böngészni is, sokszor volt már rá szükségem.
Vagy például az sem hátrányos, ha a waze is tud kommunikálni közben...
Amúgy ezt sosem értettem, hogy beszélgetés közben mitől függ, hogy mikor van vagy nincs mobilnetem. Egyszer van, máskor nincs.

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#53164) hunluigi válasza trebrona (#53161) üzenetére


hunluigi
senior tag

Mi meg arról diskurálunk, hogy a hivatalos álláspont szerint PAN régióval megy kizárólag, amiről már akkor is lehetett persze tudni, hogy nem igaz, viszont jól jellemzi, mekkora a kommunikációs káosz náluk.

A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

(#53165) Reinkz


Reinkz
senior tag

Ha hinni lehet a sammobilnak akkor az aprilis patchel a BL 5-s verzióra valt es nem lehet vissza menni oreo-ra.

Sorry ez note 8-s update.

[ Szerkesztve ]

(#53166) bigdady válasza trebrona (#53161) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ezt írtam én is hogy nálam is megy fgtlenen

[ Szerkesztve ]

(#53167) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok! A napokban 2 alkalmazásom eltűnt az értesítési sávomról. Az akku és a 3G Watchdog. Előtte írogatta a teló a 2 alkalmazásról, hogy nagy a fogyasztása és altatni akarta őket, de nem engedtem neki. Aztán meg eltűntek az értesítési sávról meg a zár képernyőről is. Más alkalmazás viszont ott figyel most is. Pl. a PhoneProfilesPlus. Az értesítési beállításoknál engedélyezve van mindegyik alkalmazás. Hogy lehetne az eltűnt értesítéseket visszavarázsolni?
Telekomos S8+ pitével.

[ Szerkesztve ]

(#53168) Tujmos


Tujmos
tag

itt nézd meg esetleg:
eszközkarbantartó->akkumulátor->alvó alkalmazások

(#53169) tibike8 válasza Tujmos (#53168) üzenetére


tibike8
őstag

Néztem, de nincs benne, az adattakarékos üzemmód sincs bekapcsolva.

(#53170) martonl válasza $atirka (#53163) üzenetére


martonl
senior tag

Attól függ, hogy (volte nélkül) beszéd közben 3G-re, vagy 2G-re esik le a hálózat. 3G esetén megy a net a beszéddel együtt. Persze most a voltét úgy állítják be, mintha ez újdonság lenne, de már 3G-n is így volt. Sőt, még 2G-n is volt ún. A osztályú GPRS, aminél ment párhuzamosan, csak erről valahol azt olvastam, hogy drága megoldás volt, így lett B osztályú GPRS (majd EDGE), aminél megszakad a net beszéd közben.

[ Szerkesztve ]

(#53171) Ringman


Ringman
nagyúr

a 9.0-ban az appok közötti tallózásnál miért csak max 5 (?) alkalmazás között lehet váltani? régen az összes megnyitott app-ot ki lehetett tallózni.

(#53172) icemad válasza Ringman (#53171) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem most 7 alkalmazás van ott. Nem tudom, hogy neked miért 5 a maximum.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53173) Ringman válasza icemad (#53172) üzenetére


Ringman
nagyúr

most megnyitottam még pár appot, valóban lehet több mint öt, de mintha egy idő után törölné őket a listából, 8.0-án emlékeim szerint az egy hónappal ezelőtt megnyitott appok is ott voltak.

(#53174) Probert75 válasza Ringman (#53173) üzenetére


Probert75
addikt

Nem lehet hogy az Eszközkarbantartó időzített tisztítása kiüríti néha?

(#53175) Ringman válasza Probert75 (#53174) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, ez az, "automatikus optimalizálás" és most ki is kapcsoltam

(#53176) DaDa válasza martonl (#53170) üzenetére


DaDa
senior tag

Ez a volte dolog érdekes mert nekünk (emlékeim szerint) évek óta megy a net beszéd közben. Voda kártyával. Igaz le egy 3g-re de megy. Ki is próbáltuk a napokban és simán ment beszéd közben volte nélkül.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#53177) Probert75 válasza DaDa (#53176) üzenetére


Probert75
addikt

A VoLTE nem a net használatára kell hívás közben, hanem a gyorsabb hívásfelépülsre! És aki 4G nettel bírt, az nem tudott hívni, ezért állt át 3G hívás közben. A VoLTE-vel ez is megszűnik, tehát 4G net marad hívás közben is.
A beszéd közbeni nethez a 3G is elég, az meg már nagyon régóta van.

[ Szerkesztve ]

(#53178) martonl válasza DaDa (#53176) üzenetére


martonl
senior tag

Persze, írtam is, hogy 3G-n is ment ez már. Ezt is sztárolják, mintha akkora újdonság lenne, de ahogy Probert75 kolléga is írta, a volte lényege inkább az ip alapú hívás, gyorsabb hívásfelépüléssel, jobb hangminőséggel stb. Bár én már korábban is írtam, hogy szerintem összességében (pl. roaming) nagy visszalépésnek látszik, de van külön volte topikunk, ott ezt meg lehet vitatni.

[ Szerkesztve ]

(#53179) Tomiii258 válasza Ringman (#53173) üzenetére


Tomiii258
tag

Ez sajnos nálami s így működik, max 5 régebben használt appot enged az legutóbbi appok listájában.
Rögtön Pie-re frissítés után észrevettem és azóta se tudtam rájönni, hogy mi az oka, de idő közben legalább kitapasztaltam és mostanában gondoltam is, hogy újra beírom ide a gondomat és megkérek majd másokat, nézzék meg ők is, hogy náluk mi a helyzet.

Alapvetően enged akár 8-10 appot is megnyitni egyszerre és azok ott is maradna a legutóbbi listában, ha egyszerre nyitod meg őket és rövid időn belül nézed a legutóbbi alkalmazásokat. De ha pl este megnyitsz 5 appot és csak azokat hagyod a listában, aztán reggel abból az ötből 3-at használsz, 2-t nem, majd megnyitsz 2 újabbat (tehát a 6. és 7.-et), akkor az 5-ből azt a kettőt már zárja, amit csak este használtál és csak 5-öt hagy a legutóbbi listában.
Tippem sincs, hogy mi okozhatja...de alapvetően gyanús, hogy erről eddig nem sokan panaszkodtak...

[ Szerkesztve ]

Tomiii258

(#53180) martonl válasza Tomiii258 (#53179) üzenetére


martonl
senior tag

A fejlesztői beállításokban nincs erre valami állítási lehetőség? Háttér folyamatok korlátozása, vagy ilyesmi néven fut, de lehet, hogy ez nem erre vonatkozik.

(#53181) icemad válasza Tomiii258 (#53179) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem azért nincs rá panasz, mert a kutyát sem érdekli. Elsem tudom képzelni, hogy ez mennyiben befolyásolja a napi használatot.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#53182) sgeza válasza Tomiii258 (#53179) üzenetére


sgeza
veterán

Nálam egy rakás alkalmazást mutat előzményként az alkalmazás választó. Nincs 5-ös korlát.
Bár ahogy icemad kolléga is írja, ha csak 5 lenne, akkor sem biztos, hogy zavarna. Én csak a legutóbbi néhány (jellemzően nem több mint 5) alkalmazás között szoktam váltani ily módon.

(#53183) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok!
Azt hol tudom beallitani, hogy ha bluetooth-on kapcsolodok valamilyen bt-s speakerre akkor ne inditsa el automatan a musicot vagy a tunein-t?

(#53184) zseko válasza Tomiii258 (#53179) üzenetére


zseko
veterán

Nekem jelenleg 21 app van ott a listában, igaz én lecseréltem ezt az alkalmazásváltót, vagy mi a neve, mert nem jött be ez az újított kinézet. Nekem az használhatatlan.

Bár ennyi általában sose szokott lenni, mert csak idegesít :DDD, így rendszeresen kiürítem a listát.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#53185) Ringman válasza Tomiii258 (#53179) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez lesz a megoldás úgy tűnik: [link]

(#53186) Tomiii258 válasza Ringman (#53185) üzenetére


Tomiii258
tag

Ezt már rég kikapcsoltam, nem ez volt sajna a ludas.
Egyébként nekem is mutat akár 21 alkalmazást is a lista, ha azokat frissen használtam, akkor nem zárogatja be őket, csak ha már jó ideje nem nyúltam hozzájuk és nyitok egy új alkalmazást, akkor lövi ki a régebbieket. Egyébként csak egy megszokás miatt vettem észre, mert a leggyakrabban használt appokat mindig a legutóbbiak között szoktam tartani, míg az alkalmanként használtakat meg ki szoktam lőni onnan, pont azért, hogy a leggyakrabban használtakat könnyen megtaláltam és gyorsan indítani tudjam őket, ne kelljen keresgélni őket. De pie óta egyből feltűnő volt, hogy eltűntek ezek a szokásos appok a listából. Persze edge panellel együtt tudok élni ezzel, onnan is tudom gyorsan indítani a gyakori appokat, de anélkül már erősen zavarna a dolog...főleg, h szerintem csak vmi beállítás lehet az egész oka, mert oreon sose tapasztaltam ilyet.

Tomiii258

(#53187) AliasB


AliasB
senior tag

Üdv!
Visszatettem az oreot de mint gondoltam nem ment minden simán!
Addig minden oké volt, hogy az odin feltelepítette amit kellett!

Na és innen jöttek a gondok ugyanis beakadt a bootolásnál és csak ismételte a samsung logót!

Hiába nyomtam a hangerő fel+ power + boxby gombot ugyanis ahhoz ki kellett volna kapcsolnom!

Nagynehezen úgy sikerült belépni a recovery menübe, hogy előbb nyomtam a hangerő le + power + bixby gombot aztán amikor eltűnt a samsung bejelentkezés villámgyorsan nyomni kezdtem a hangerő fel + power + bixbyt és így sikerült belépnem! Aztán egy reset után már sikerült elindulnia!

Ha valaki így járna ez a megoldás!

Valahogy éreztem, hogy nem fog minden olyan simán menni és amire ezt kitaláltam öregedtem egy évet!

Járj nyitott szemmel.

(#53188) dkovizoli válasza AliasB (#53187) üzenetére


dkovizoli
addikt

Melyik csc-t tallóztad be?

(#53189) tibike8 válasza tibike8 (#53169) üzenetére


tibike8
őstag

Fura ez a rendszer. Reggelre visszajött a 3G... app az értesítési sávra. Az akku app viszont még nem. Fogalmam sincs hogy lehetne visszavarázsolni...

(#53190) S@c@ válasza AliasB (#53187) üzenetére


S@c@
őstag

Miert mentel vissza az oreora?

(#53191) zseko válasza Tomiii258 (#53186) üzenetére


zseko
veterán

Hm, akkor lehet félreértek valamit, mit értesz bezárogatás, kilövés alatt.
Este ugye volt nekem 21 app abban a listában. A telefon úgy van beállítva, hogy szerda és vasárnap hajnalban újrainduljon (kipróbálásképp, csak még úgymaradt), így reggel a pin kóddal kellett belépnem, de a listában ott volt ugyanúgy a 21 app. Próbaképp rányitottam még párat, így harmincig felment, egy sem tűnt el onnan. Elkezdtem újranyitni onnan az appokat, volt ami ott folytatódott ahol abbahagytam, de volt pár, ami nem, hanem újra betöltötte.
Szóval te azt érted a bezárogatás, kilövés alatt, hogy eltűnik abból a listából, és, az én példámnál maradva, másnap már nem 21 darabot látsz ott (vagy másnap új app nyitása után), hanem kevesebbet?

HR24.hu

(#53192) $atirka


$atirka
senior tag

Tegnap visszatettem a januári utolsó xeh oreo-t, pont amikor jött a Telenoros sms és aktív is lett a volte.
Tökéletesen meg vagyok elégedve ezzel a sebességgel, nem érzek különbséget a két rom között.
Egyedül a navi gesztusvezérlés hiányzik, gyorsan megszoktam a pöckölgetést, más hátrányt nem érzek.
Elsődleges szempont a hívásrögzítés volt, tehát ha ez később megoldódik, akkor újra frissítek.
A rendszerfrissítés értesítést viszont nem tudtam kilőni, hiába szüneteltettem, úgy sem ment, meg még próbáltam letöltés után is eltűntetni az értesítést nem ment.
Aztán megvettem harmadjára :o ezt a nyomi disabler appot, azzal le tudtam állítani a hisztit, meg jó pár, számomra haszontalan szolgáltatást is!
Most bódottá van :K

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#53193) S@c@ válasza $atirka (#53192) üzenetére


S@c@
őstag

Melyik ez a disabler app?

(#53194) $atirka válasza S@c@ (#53193) üzenetére


$atirka
senior tag

Ez.

Ezeket tiltottam egyelőre:

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#53195) Ateszpapa válasza $atirka (#53192) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Kár volt nekik megint pénzt adni, szemét egy banda, hogy idővel újra megvetetik.
Adhell 3 tud appokat is tiltani és ingyenes...

(#53196) $atirka válasza Ateszpapa (#53195) üzenetére


$atirka
senior tag

Tudom, de nem volt jobb ötletem :(((
Az értesítést is lehetett volna tiltani? Nekem sz volt a lényeg...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#53197) AliasB válasza dkovizoli (#53188) üzenetére


AliasB
senior tag

A HOME kezdetűt tallóztam be mert az előző is XEH volt ugyanis gyári független a telefonom.

Járj nyitott szemmel.

(#53198) AliasB válasza S@c@ (#53190) üzenetére


AliasB
senior tag

Mert nem bírtam tovább a pitét :D nem is a teljesítményével volt problémám mert abba nem vettem észre különbséget. De a pite kinézete már bántotta a szemem :) akárhányszor lehúztam az értesítési sávot meg a menübe léptem szörnyülködtem rajta :) és számomra az oreoba sokkal jobban el vannak rendezve a funkciók és felhasználóbarátabb. Olyan érzés, mint ha az oreora odafigyeltek volna amikor megcsinálták a pitét meg csak gyors bedobták a sütőbe :) Ja és írtam egyik régebbi hozzászólásomba, hogy a google névjegyek szinkronizálása nem működött piténél (csak a névjegyek) ami nagyon idegesített. Csináltam visszaállítást de hiába mert utána sem működött. Most oreon ismét működik. Nem tudom nálam mi okozta de szerintem a telefon így fejezte ki a nemtetszését a pite iránt :D Most így mindjárt jobban érzi magát :D

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

(#53199) Probert75 válasza AliasB (#53197) üzenetére


Probert75
addikt

Ezért került bootlopba. Visszatelepítésnél nem szabad Home-ot használni, csak simát! Úgymond szűz telepítés kell. És a 0-ról belakni újra a telefont. Szerencséd, hogy nem lett tégla!

(#53198) AliasB Egyébként egyetértek veled! Az Oreo sokkal kézreállóbb és átgondoltabb, mint a pite. Mai nap volt oreós teló a kezembe és jobban kézre állnak benne a dolgok. A kinézet az engem nem érdekel, mert témázom és Novát használok.

[ Szerkesztve ]

(#53200) AliasB válasza Probert75 (#53199) üzenetére


AliasB
senior tag

Na fasza. És erről miért nem írt senki? Keresgéltem de sehol sem írták, hogy visszatelepítésnél azt nem szabad :/ sőt azt olvastam az S7es fórumba amire hivatkozva van, hogy a home kezdetű kell ha a régiókód megegyezik! Jó lenne ezt frissíteni a leírásba de tényleg. Vagy csak megemlíteni az összefoglalóba :/

[ Szerkesztve ]

Járj nyitott szemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.