Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 14:11:29

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) gerner1 válasza sbalu1 (#54650) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Elég az OEM-feloldás. Ezzel, tulajdonképpen időt és műveleteket spórolsz, hiszen a google-fiókban, a csatolt eszközökből sem kell eltávolítani.

(#54652) sbalu1 válasza gerner1 (#54651) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszönöm a válaszodat!Régen flasheltem, már elfelejtettem.

[ Szerkesztve ]

(#54653) sbalu1


sbalu1
senior tag

Amikor megvettem, újonnan ezt a telót, kb. fél évig jött rá pár OTA frissítés, aztán azóta semmi.2019.márc.1-ei az utolsó biztonsagi frissítése.Ha lekérdezem azt írja, már telepítve vannak a legújabb frissítések.Másik furcsaság, ha Phone Info nevű progival eredetiség vizsgálatot végeztetek rajta, szerinte a telefont felújították, mert nem egyezik a gyártás időpontja a sorozatszámmal.Pedig originál volt a kütyü.

(#54654) sbalu1 válasza gerner1 (#54651) üzenetére


sbalu1
senior tag

Szerinted érdemes a legfrisebb elérhető gyári romot feltennem az alant leírtak fényében?Német DBT firm van rajta, ahhoz néztem a Sammobilén tavaly év végi firmwarét.(G935FXXU8ETI2_G935FDBT8ETI2_DBT,zip)A Home CSC választva ugye megmaradna minden jelenlegi beállìtásom, programom, valamint az ugye nem baj hogy kevés, 1 giga körüli a szabad helyem?

(#54655) gerner1 válasza sbalu1 (#54653) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Vannak régiók, amelyekre olyan dátummal van az utolsó update. XEH esetén 2020.09. De, akkor sem tölt le update - et, ha a 'system status' valamiért nem "offical".
Ez(ek), ODIN -nal (ha OTA nem...) orvosolható.

Egy lehetőség a sok közül:
A gyári felújított is lehet olyan példány, amely pl a nagykerbe betárolaskor megsérült, így még az első értékesítés előtt javították, és ezzel pedig, ugye azonnal "refurbished" lesz.

(#54656) gerner1 válasza sbalu1 (#54654) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Igen, HOME_CSC*... -vel minden marad a helyén.

(#54657) sbalu1 válasza gerner1 (#54655) üzenetére


sbalu1
senior tag

System status official, nem rootoltam, semmilyen mókolás nem volt, és mint írtam, egy ideig jött is OTA.Doboz sealed volt mikor megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#54658) sbalu1


sbalu1
senior tag

Van jelentősége a német DBT, helyett magyar XEH CSC- választani?

(#54659) gerner1 válasza sbalu1 (#54658) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A hazai hálózati paramétrezés lesz a releváns (XEH). Értelemszerűen, ha a két régió hálózati struktúráinak jellemzői nagyban hasonlóak, akkor nemsok minden külöbség lehet észrevehető.
Más különbség, még az érkező frissítések számában lehet, a helyi hálózatokban bekövetkwzett változások lekövetése okán.

(#54660) sbalu1 válasza gerner1 (#54659) üzenetére


sbalu1
senior tag

Köszönöm az infókat!

(#54661) sbalu1


sbalu1
senior tag

Újabb kérdésem lenne.Jól értem, hogy régió váltás flashalésnél, DBT-ről XEH-re, mindenképp factory resettel jár?

(#54662) gerner1 válasza sbalu1 (#54661) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Megpróbálhatod a HOME_CSC -vel, de úgy biztosan nem lesz 100% -ban a hazai körülményekre inicializálva pl az antenna használat parameterezése.

(#54663) sbalu1 válasza gerner1 (#54662) üzenetére


sbalu1
senior tag

Akkor inkább marad a német.Már le is flasheltem, éppen a készüléken magán fut már a frissítési folyamat.Remélem pozitív hozadéka lesz az új firmwarének.

(#54664) sbalu1


sbalu1
senior tag

Nem látom mit törölt ki, de 1,2Gb szabad helyből lett 2,8 Gb?

(#54665) sbalu1


sbalu1
senior tag

Most egyenlőre akkor marad a kicsike, nem veszek A52-őt. :)

(#54666) , válasza grabber (#54645) üzenetére


,
addikt

Az enyém gyors, mint a villám, semmiféle homokórázás sincs se Waze alatt, se máshol, szóval ott akkor kellett lennie valami más problémának is mindenképpen.

(#54667) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Mostanában olyat játszik a telefon , hogy fogja magát és mobilnet nuku... Csak úgy jön vissza ha repülőbe teszem majd vissza... illetve térerő is szórakozik... ahol régebben jó volt ott most 1-2 pálcika...
Lehet haldoklik az antenna végfok?
Esetleg valaki járt hasonló cipőben?

Phone info szerint : 2016 augusztusi készülék...

(#54668) gerner1 válasza petir (#54667) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nálunk rendben. De, a térerő valóban lecsökkent (voda & t-mob is). T -nél ugye közrejátszik a 3G lekapcsolása is, és ahol éppen nem müxik a tornyon a VoLTE , ott -mostanában- 2G -re van fallback, azon is alacsonyabb térerővel. Vodánál még van 3G (itt ugye VoLTE nincs az S7 -tel...). Telenoros tapasztalatom nincs.

[ Szerkesztve ]

(#54669) petir válasza gerner1 (#54668) üzenetére


petir
senior tag

Én pont telenoros vagyok...
Itt ugye volte nincs mert nem kaptuk meg végül.

Kiszolgált szegény teló de valahogy nem bírom letenni !
Pedig be van égve a kijelző... aksi is már csak 1 napot bír ki.

Na mindegy használom míg megy csak ez a fránya mobilnet zavart.

(#54671) Scarabeus


Scarabeus
tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy este felraktam töltőre a telefont, még használtam is, és reggel arra keltem hogy bootloopol a telefon. Galaxy S7 Edge felirattal. Download módba sikerül belépni a telefonon, de géppel összedugva se reagál semmit, nem tudom hogyan lehetne újra rakni a szoftvert mert szerintem az a baja (remélem). Tudna valaki egy leírással esetleg segíteni hogyan tudnám újrahozni a szoftvert?

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#54672) dragon1993 válasza Scarabeus (#54671) üzenetére


dragon1993
őstag

(#54673) Win-doze


Win-doze
csendes tag

Sziasztok! Lassan lehet készülni a januári frissítésre, UK már van: G935FXXU8EUE1.

(#54674) dragon1993 válasza Win-doze (#54673) üzenetére


dragon1993
őstag

2016 márcis-ban jelent meg a telefon. :Y

[ Szerkesztve ]

(#54675) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Samsung S7 telefon reggel óta folyamatosan a "A(z) Google folyamatosan leáll." hibaablakot dobálja. Bármit teszek, pár másodperc múlva ismét előjön. Tök zavaró.
Megnéztem: az éjjel csupán a dashcam szoftvere frissült - azt eltávolítva is megmaradt a hibajelenség. Újraindítások nem segítettek. Volt még kb. 10 db várakozó frissítés, azokat felraktam (köztük a Google nevűt), de kettő megakadt: Google Maps és Google Chrome. Nem tudom a megakadás okát, majd még küzdök velük.
Mi ilyenkor a teendő? Esetleg más is tapasztalt hasonlót? A telefonon lévő OS nem rootolt, és a legfrissebb (januári).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#54676) dragon1993 válasza Laslow (#54675) üzenetére


dragon1993
őstag

Más modelleknél igen, a sajátomnál nem.
Központi hiba lesz.

(#54677) davidd196


davidd196
csendes tag

Sziasztok, nem tudom ismert-e ez a probléma, de hátha... Szóval tegnap óta teljesen megbolondult a telefon. Lefagy, újraindul és boot közben vagy betölt, vagy nem. Ha nem tölt be akkor Hangrő le + kikapcs gombbal újra lehet indítani, de volt olyan is, hogy nem ment és pár órán keresztül fekete képernyő és csak a gombok világítottak.. Hátlap leszed + akksi lecsatlakoztatás után sikerült újraindítani de ha használom ugyanúgy kifagy. (Gyári visszaállítás megvolt, akksim töltöttsége 50% körül.)
Ha nem használom, csak idle van akkor nem fagy le. Néha fagyás közben horizontálisan megjelenik egy kb 4mm-es RGB színű sáv.
Tartok tőle, hogy valami hardveres gond lesz :(

(#54678) janaman01


janaman01
addikt

Sziasztok itt is megkérdezem hátha van egy szaki.
Igaz note 8 ról van szó, de a lényeg hogy android 9 ről bootloader 6, hogy lehet visszatérni oreo ra bootloader 5 , mert az odin hibára fut
Knox már nem érdekes, lényeg hogy azért a samsung pass stb müködjenek.
Bocsánat hogy idetrollkodtam :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#54679) gerner1 válasza janaman01 (#54678) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem lehet. Csak azonos BL értékű (vagy magasabb) firmware flash -elhető, alapesetben, ODIN -nal (tehát root nélkül...). Alacsonyabbra nincs mód. Ez igaz, az összes Samsung telóra.

Mi van a 8-ason, amely ezt indokolná?... - Gyári hívásrögzítés? (mert plö ez megoldható downgrade nélkül is...)

[ Szerkesztve ]

(#54680) janaman01 válasza gerner1 (#54679) üzenetére


janaman01
addikt

Tulajdonképpen, igen a hivásrögzitő hiánya, azt hogy lehet orvosolni droid 9 en , tudnál esetleg segiteni?
A root se lenne akadály , ha azzal megoldható lenne a 8 ra való visszatérés, mert vanbegy két bosszantó dolog a note 8 esetében , pl tv re kitéve a videók akadnak, még oreo esetében szépen vitte( pedig odinnal újrahúztam a rendszert is..és igy is akadozik)

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#54681) gerner1 válasza janaman01 (#54680) üzenetére


gerner1
Topikgazda

SM-N950F -el kapcsolatban, két lehetőség van erre.

Az egyik, hogy egy EU -n kívüli ország SIM kártyájával, átállítod a készülék aktív-CSC -kódját egy EU -n kívülire. Például israel-i SIM -mel ILO lesz (FR -en kívül, ehhez nem kell más...), mivel az XEH mellett, az is az OXM firmware -ben van benne. Ezzel a megoldással, van esély a VoLTE funkció megtartására, mivel az aktív-CSC ⇒ILO -ra állítása után, a véglegesen használt (tehát honos..) SiM kártya szerinti lesz a SiM -hez csatolt kód, ami -így- XEH tud maradni. Israel -i kártyát szoktak hirdetni hardveraprón, vagy rendelsz egy feltöltőset magad, a neten...

A másik lehetőség, hogy letöltöd az OLE (multi-CSC) firmware -t, amellyel a flash után XID (Indonéz) lesz a készülék aktív-CSC -je. Mivel az a firmware nem tartalmaz egyetlen EU -s régiókódot sem (szemben az XEH -t is tartalmazó OXM -mel...), ezért a honos SiM kártyákkal XID lesz az aktív-CSC -d, és a használt SIM -hez is ezt fogja hozzá rendelni (SiM-kódnak) a teló.

⦁ Így (⇑), nincsen szükség másik régióból származó SiM kártyára/ vagy más "mókolásra", hogy a készülék aktív-CSC -je olyan országhoz tartozzon, amelyen engedélyezett a gy.hívásrögzítő.
⦁ Magyar nyelvet is tartalmaz.

Letöltés & Telepítés + kapcsolódó infók értelmezéséhez... ⇒itt egy segédlet : LINK

⦁ Az ilyesmi hátránya, ebben az esetben is ugyan azok (mint más hasonló CSC váltásnál..). Az egyik, hogy idegen (ebben az esetben:Ⓐ=Héber ; Ⓑ=Bahasa) nyelvű üzeneteket tölthet le/jeleníthet meg a készülék. A másik, hogy nem a nálunk (Magyar o.) releváns hálózati paramétereket fogja használni a teló (Ⓑ -vel biztosan). Nem lesz VoLTE egyetlen hazai SiM -mel sem (Ⓑ), tehát mindenhol fallback -lesz! De, amennyiben a flash után ilyet tapasztalsz (hálózati problémák...), akkor abban is tudok segíteni (a VoLTE -t kivéve! ), de azzal már Privátban keress meg, ne itt OFF -oljunk tovább, egy topikidegen típus dolgaival...

[ Szerkesztve ]

(#54682) janaman01 válasza gerner1 (#54681) üzenetére


janaman01
addikt

Uhh nagyon szépen köszönöm az infókat. Az első megoldás érdekelne , lévén szó digis kártya van benne, igy a volte megléte fontos.
Ha jól értelmezem, akkor valahonnan szerzek egy izraeli sim kártyát, belerakom , recovery alól nyomok egy factory resetet, újraindul, majd ha felállt a rendszer , visszarakom a digis kártyát?
Elnézést az értetlenkédésért, de rég mókoltam már telefonokat. :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#54683) gerner1 válasza janaman01 (#54682) üzenetére


gerner1
Topikgazda

"Ha jól értelmezem, akkor valahonnan szerzek egy izraeli sim kártyát, belerakom , recovery alól nyomok egy factory resetet, újraindul, majd ha felállt a rendszer , visszarakom a digis kártyát?"
- Igen.

Ugyanakkor, én javasolnám, hogy előtte, húzd újra a firmware -t úgy, hogy FR is legyen. Akár a jelenleg a készülékeden futó release -zel, vagy újabbal, mivel írtad a videókkal kapcsolatos dolgot. Annak is több oka lehet, de ezzel mindjárt kipipálsz egyet (szerintem, nem a droid9 az oka, mert akkor ezzel kapcsolatban is mindenhol panasz cunami lett volna/ lenne...) a lehetőségek közül.

(#54684) janaman01 válasza gerner1 (#54683) üzenetére


janaman01
addikt

Értelek. Köszönöm a segitségedet! Kár hogy a török sim nem jó, ott van ismerősöm :) :C :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#54685) gerner1 válasza janaman01 (#54684) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Próbáld meg, lehet azzal sincs korlátozás. Az isreael-it azért írtam, mert azzal biztos az eredmény. Török SiM -mel nincsen infóm. Nem EU tagok, de ha plö deklarálták ők is a GDPR -t, akkor lehet azzal sincs...
Amennyiben müxik vele, akkor légyszi dobj rám egy priv üzit, mert akkor az is biztosan ajánlható lesz másoknak is.👍

(#54686) janaman01 válasza gerner1 (#54685) üzenetére


janaman01
addikt

Mindjárt rá is irok hogy egy simet szerezzen be nekem :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#54687) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Az új Vanced-et próbálom feltenni, de ha jól emlékszem root kell hozzá. Lejetséges root-olni a telefont bármi adatvesztés nélkül? Illetve van valami ROM, ami jól működik a telefonon és alegfrissebb stabil Android? Banki appokat használok, de németet, Commerzbank.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#54688) dragon1993 válasza s4hu|SyD^ (#54687) üzenetére


dragon1993
őstag

A Vanced megy root nélkül.

(#54689) s4hu|SyD^ válasza dragon1993 (#54688) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Legújabb nem ha jól tudom, csak egy régebbi verzió.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#54690) stefi68 válasza s4hu|SyD^ (#54689) üzenetére


stefi68
addikt

Vanced Manager

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#54691) dragon1993 válasza s4hu|SyD^ (#54689) üzenetére


dragon1993
őstag

A Vanced Managerben van a root és a non-root verzió.
Szerintem az utóbbi stabilabb is.

(#54692) s4hu|SyD^ válasza dragon1993 (#54691) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Van Manager-em, de eddig nem tette fel a 6.20-at. Most letöröltem Manager-ből majd vissza és működött... Érdekes. Lehet azóta volt pár frissítés mióta próbáltam.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#54693) BestofJAVA válasza sbalu1 (#54649) üzenetére


BestofJAVA
tag

Sok perifériáról kell lemondanod. Oculus meg ilyenek. Vízálló az A52?
A kamera talán fejlődött, de irodai felhasználásra az S7 Edge maga a tökély.
Az új OLED A sorozat szerintem jó lett, és kannibalizálja az S-et.

Lényeges fejlesztés a kamerán kívül nem történt az elmúlt években Android fronton. Ha már kamera, legyen optikai képstabilizátoros modell, és akár híradót is forgathatsz vele...

Nagy véletlen, és érthetetlen, hogy a Samsung kihozott egy ilyen ász sorozatot, mint az OLED A.

A gyártók többnyire szívatják a vásárlókat. Nincs füles jack, hibrid dual sim vagy nincs is memóriakártya még hasonló merényleteik vannak, szóval összetehetjük a két kezünket az OLED A-ért, ennyiért. Tekintve, hogy az S7 utolsó problémamentes modellként a képességek ma is hiánytalan spektrumát vonultatja fel, a cserét csak leejtés, karc vagy ehhez hasonló egyedi történés indokolhatja.

De, ha nem használod, ki sem bontod, akkor is megéri megvenni az OLED A-t ennyiért, hogy potom áron legyen épeszű tartalék készüléked majdan pár év múlva az S7 Edge utánra.

Az új frissítés óta döglenek be tömegesen. Ezzel búcsúzik a gyártó! Már, mert tegnapelőtt telepítettem... Most menthetek ki minden fontosat...

[ Szerkesztve ]

(#54694) sbalu1 válasza BestofJAVA (#54693) üzenetére


sbalu1
senior tag

Váltottam, megvettem az A52 4g-ét.Nem bántam meg, de az Edgét még mindig sajnálom, ott pihen a fiókban szegénykém.Valóban le kellett mondanom pár dologról, notification led, egészség sensor..., de cserébe kaptam 1 pörgös, nagy tárhellyel és nagyobb akksival rendelkező új telefont, új op rendszerrel, frissítésekkel.A kamerája is egészen jó.Sajnos az Edge felett eljárt az idő, de mindig jó szívvel fogok gondolni rá.Egyébként A52 vízálló.

[ Szerkesztve ]

(#54695) BestofJAVA válasza sbalu1 (#54694) üzenetére


BestofJAVA
tag

Tanulságos. Én egyelőre maradok a kaptafánál. Nem mondhatnám, hogy a G7e valaha is az álom telefon lett volna számomra, mégis. Oly mértékben kiszolgál, hogy nem kockázatok.
Az OLED A sorozat, amire te váltottál, már inkább álomtelefon. De azért, mert ezalatt a gyártók elfelejtették, milyen telefon kell az embereknek, az OLED A sorozat pedig gyöngyszem ilyen szempontból. Árban a négyszeresét is megérné. Lehet, hogy veszek egyet, és nálam ő pihen majd a fiókban, mint nálad az S7e.
Kíváncsi vagyok, nem tapasztalsz-e megmagyarázhatatlan szoftver korlátokat, hogy rejtélyes módon nem fut a Tubemate, ACR...
A Nagy Testvér viszont töretlenül figyel.

(#54696) sbalu1 válasza BestofJAVA (#54695) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nem tapasztaltam még semmilyen hasonló, általad említett anomáliát.

(#54697) gerner1 válasza sbalu1 (#54696) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Szerintem olyasmikre gondol, mint pl a 'gyári hívásrögzítés' hiánya EU -s aktív-CSC -vel, 'droid 9' -től, stb, stb ...

De, számos típus (pl "S" & "Note" sorozatnál biztosan..) esetében, ezek megoldhatóak garancaivesztés nélkül is...

(#54698) sbalu1 válasza gerner1 (#54697) üzenetére


sbalu1
senior tag

Értem.Hívásrögzítést megoldottam külsős szoftverrel, bár arra nem emlékszem, hogy az Edgében gyárilag bent lett volna ilyen.

(#54699) gerner1 válasza sbalu1 (#54698) üzenetére


gerner1
Topikgazda

S7 / S7e -ben még nincs ilyesmi. De, a 'példaként' emlitett -topik idegen- újabb típusokban "van".

(#54700) Totta92


Totta92
tag

Sziasztok!
Milyen fóliát ajánlotok S7 Edge-re?
Eddig ultimate shield-ot használtam amit szappan víz kombóval raktam fel a kijelzőre és rajt maradt az íves részen is szépen.
Innen sajnos már nem tudok rendelni hasonló megoldás érdekene.
Tudtok segíteni ebben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.