Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) S e t h válasza bbendre (#2300) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kezdem azt hinni, hogy nem létezik lagmentes telefon, vagy csak a Samunál nincs. :)

Mondjuk nálam a Galaxy Max Hz okoz olyan lagfestet, hogy az vmi brutális, pedig pont az ellenkezőjére hivatott.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2302) bbendre válasza S e t h (#2301) üzenetére


bbendre
őstag

A Galaxy Max Hz nekem is csalodas, de ettol fuggetlenul is laggolnak bizonyos oldalak gorgetes kozben. Lagmentes Anroidom mostanaban csak egy darabom volt, a Pixel 5. Nem volt meg sokaig mert kicsi volt a telefon, de az teljesen jol tette a dolgat fix 90Hz-n is. Igaz, hogy kis felbontas, sok memoria, stock Android.

A DEX-et hasznaltam sokat es nagyon megfogja a telefont. Laggol sajnos. Amire szerettem volna arra vegul nem lett jo.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2303) gabenh válasza S e t h (#2301) üzenetére


gabenh
tag

Én a napokban gondolkodtam hogy leváltom olyan lagg parádékat produkál amit nem vártam volna ezen az árszinten. meg-megdöccenések de rendkívűl zavaró tud lenni. Eddig próbáltam együtt élni vele (a céges iPhone XR sokkal sokkal fluidabb) OnePlus 7Tpro-ról váltottam erre de ott sem emlékszem ilyen döcögésekre... Következő valószínűleg nem samsung lesz ... mondjuk az érdekelne a snapis verzió is döcög e és maga a OneUI felület a ludas vagy sem

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 Ultra

(#2304) bulikavagyok válasza S e t h (#2299) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Nekem sajnos sokkal több problémám van vele. A teljesség igénye nélkül: megbízhatatlan Wifi, gyakori hanghiba kihangosításkor (ezért szinte használhatatlan ez a funkció), nem megszakítható hívás, magától feloldó képernyőzár, fotózáskor a kijelző közepén "szétcsúszó" kép, stb... És igen, sajnos nálam is laggol a rendszer. Most a régi S10-esemet használom, ez még mindig "hibátlan". Ha nem hiányozna a nagyobb kijelző lehet, h nem is váltanék vissza a Note-ra.

Ja! Majdnem elfejtettem a legfontosabbat: random szaggat rajta a Doodle Jump. :F Ez az egyedüli játék a telómon, szval ez is eléggé bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#2305) bbendre válasza bulikavagyok (#2304) üzenetére


bbendre
őstag

Amiota megvan 2x volt benne SIM kartya es visszavaltottam a 3 eves Pixelre. Sajnos nalam is megvannak amiket irtal + Amikor a telefonon (VoIP) beszelek sokan panaszkodnak, hogy halkan hallanak. Sokat kell alairni es engem sok papirtol ment meg. A kamera szamomra nagyon gyenge, es telefonkent felek, hogy neha a falhoz vagnam. Arra kellett volna, hogy velem legyen, de arra gyengenek bizonyult. Amerikai kollegaimat kerdeztem, de ott mindenki IPhono-os. :)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2306) tothl válasza bulikavagyok (#2304) üzenetére


tothl
addikt

Hát ezeket el sem tudom képzelni ...azzal a készülékkel valami baj van az fix

(#2307) bulikavagyok válasza tothl (#2306) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én is így gondolom! Már egyszer majdnem leadtam a szervizbe, de meggondoltam magam miután közölték, h 3-4 hét a javítás átfutási ideje. Mondjuk ez most megoldódott magától.

[ Szerkesztve ]

(#2308) motown5l válasza bulikavagyok (#2293) üzenetére


motown5l
senior tag

Nekem is black screen miatt volt szervizbe. Újra rakták a szoftvert. Legalábbis a papíron az volt. De telefonon azt mondták nekem hogy semmi baja nincs a készüléknek. Netezes kozben egyszercsak fekete lett a képernyő. Semmire nem reagált. Ki se tudtam kapcsolni. Fullra fel volt töltve. Persze reggelenként ébresztett. Ki se tudtam nyyomni. Küldtek egy címzett borítékot thogy tegyem bele és küldjem el a szervizbe. Hozzá teszem,hogy meghibásodás után vagy 4 nappal küldtem el a szervizbe. És a telefon meg mindig. Működött.Nem merültek le. Idegesített is hogy a postán le fogják nyúlni a készülékét, haegnhalljak hogy ébreszt.

[ Szerkesztve ]

(#2309) tothl válasza csubííí (#2290) üzenetére


tothl
addikt

Megkérdeztem a Samsungot és azt írták, hogy 12+12 hónap van rá, tehát 2022.09.01 -ig garos a 2020.09.01 -én vásárolt készülék

(#2310) csubííí válasza tothl (#2309) üzenetére


csubííí
senior tag

Ezt természetes, nem is cáfolta senki, hivatalos helyről vásároltra ennyit ad. Ha idén januárban vetted volna, akkor 2024-ig lett volna garid.

(#2311) bulikavagyok válasza motown5l (#2308) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi az infót! Nekem a szervizben azt mondták, h valószínűleg hardveres hibáról van szó. A SamMobile-ról már letöltöttem a legfrissebb firmware-t, valamelyik nap megpróbálom rávarázsolni a telefonomra.

(#2312) Kils


Kils
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam Note 20 ultra 5g készüléket.
Érdeklődnék, hogy akinek ilyen telefonja van, tapasztalja-e hogy a telefon felső részéből kopogó zörgő hang jön? A jelenség akár egy egyszerű telefon a fülhöz emelés esetén is eljöhet, de ha apró egyáltalán nem erős "rázást" csinál az ember, akkor folyamatosan hallható.

A telefon járt a Samsung szervizben. Egy hét telefonnézegetés után, azzal küldték vissza, hogy ez így rendben van, hiszen az optikában van mozgó alkatrész, amit összehasonlítva típus azonos készülékkel sőt S szériás készülékek esetén is hallani kell.

Szóval - Másnak is zörög a készüléke? :)

(#2313) bbendre válasza Kils (#2312) üzenetére


bbendre
őstag

Kapcsold be a kamerat es razd meg ujra. Ott van akkor is a hang?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2314) Kils válasza bbendre (#2313) üzenetére


Kils
csendes tag

bekapcsoltam, hang eltűnt :)

(#2315) tothl válasza Kils (#2312) üzenetére


tothl
addikt

Nyugi az úgy rendben. Ha nincs használva, akkor lötyöt az optika. Ez ilyen. A többi is csinálja, nekem minden samum kotyogott.

(#2316) bbendre válasza Kils (#2314) üzenetére


bbendre
őstag

Akkor az a kamera es ez normalis :) Es nem tudom miert kellett ehhez egy het a Samsungnak :W . Ennyivel le lehet tesztelni a kamerat :D

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2317) novinyul válasza bulikavagyok (#2304) üzenetére


novinyul
veterán

Ezek szerint ne cseréljem le a Note 10 plus-t erre :( S20FE már szivatott meg az Exynos 990 miatt, volt szervizbe is, de akkor még nem volt Snapis verzió. Így inkább eladtam és vettem a Note 10-t.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2318) TFSi válasza novinyul (#2317) üzenetére


TFSi
őstag

Ha nem fontos a ceruza, akkor inkább A52s.
link

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2319) novinyul válasza TFSi (#2318) üzenetére


novinyul
veterán

Van MI11 lite 5G-m :) De igazán a Note 10 plus-t gondoltam cserélni a 20 Ultra-ra. De akkor inkább kivárok, még 1 évig biztosan kap frissítést.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2320) tothl válasza novinyul (#2319) üzenetére


tothl
addikt

Én ugyan már eladtam, de hangsúlyozom, nekem a legjobb samum volt eddig, soha nem volt forró és soha nem fagyott le.
Cserébe az a kijelző egy álom, a toll szuper és a kamera is nagyon jó

(#2321) bexxter


bexxter
tag

Elnézve a hozzászólásokat, rendesen elgondolkoztam, hogy a note 8-at mire cseréljem?
Törött a kijelzője, a korábbi hátlapcserénél összeporolták a kamerát stb.. a note 9, 10 túl régi már, frissítések nem lesznek.. az s21 meg irreálisan drága. A72 ? Vagy mi lehet ami még alternatíva? Persze, ez nem csúcs, de legalább stabil.

(#2322) Leslie1966 válasza bexxter (#2321) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Vegyél nyugodtan Note 20 Ultrát, nem fogod megbánni ! :)

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#2323) bbendre válasza bexxter (#2321) üzenetére


bbendre
őstag

Note 8 utan nagyon nagy pozitiv valtas a Note 20 Ultra minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2324) TFSi válasza bexxter (#2321) üzenetére


TFSi
őstag

Jó az A72 5G vagy a hamarosan érkező A52s, ha nem fontos a toll. Ezen felül egyébként nekem is bevált a Note 20 Ultra.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2325) tothl válasza TFSi (#2324) üzenetére


tothl
addikt

Kijelzőben egyik sincs sehol sem a Note 20 Ultrához.

(#2326) Leslie1966 válasza tothl (#2325) üzenetére


Leslie1966
senior tag

A többi csak olyan "valami van, de nem az igazi".

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#2327) TFSi válasza tothl (#2325) üzenetére


TFSi
őstag

1080p és 120Hz, ennél a Note 20 sem tud többet. Ezt úgyis mondom, hogy A71-ről jövök. Az is egy jó teló volt. Szerintem.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2328) Rocko007 válasza bexxter (#2321) üzenetére


Rocko007
aktív tag

En is note 8-rol valtottam n20 ultra 5g-re, maximalisan elegedett vagyok vele. Eg es fold a kulonbseg, kb 1-2 ev mulva szeretnem az aktualis Note-ra cserelni, munkaeszkoz nekem.

(#2329) lasse001 válasza bexxter (#2321) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Én S 20+ 5G - ről jőtem Ultrára. De 100% ban elégedett vagyok vele. Én csak olvasom itt a hibákat és csak lesek.

(#2330) Zoolee19 válasza Rocko007 (#2328) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Ha lesz még Note a Samsung kínálatában.. :F
Én S10-et Note-re akartam váltani, de inkább S21 Ultra lett belőle.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#2331) Signat84 válasza bexxter (#2321) üzenetére


Signat84
tag

+1 a note 20 ultrának, használom rendesen, de semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#2332) gyuri81 válasza Rocko007 (#2328) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Kb 3 éve van meg a Note 8-am. Semmi készítést nem érzek, hogy nyugdíjba küldjem :(

(#2333) TFSi válasza gyuri81 (#2332) üzenetére


TFSi
őstag

Kinek a pap, kinek a paplan. Ha a funkcióját betölti, teljesen érthető, bár biztonsági frissítést se sokáig kap már feltételezhetően.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2334) lasse001


lasse001
senior tag

Kint az augusztusi update a Tmobilra.

(#2335) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Note 20 ultra vásárlás előtt állok, egy használt készülék lesz a befutó. Tudnátok adni tippeket, hogy mire kell az adott típusnál figyelni vásárláskor? Van valami típushiba, amit ki lehet szűrni?
Előre is köszönöm! :R

(#2336) Firedaddy


Firedaddy
tag

Sziasztok van arról valahol infó hogy meddig bírja egy töltéssel az s pen? Egyik nap kicsit többet használtam visszahelyezes nélkül, és egyszercsak nem érzékelt. Azt hittem tönkrement, de visszadugtam kicsit és működött. Csak 1 hozzávetőleges adat érdekelne.

(#2337) ScourgeA válasza Firedaddy (#2336) üzenetére


ScourgeA
tag

Itt azt írják, ~30 perc vagy 200 kattintás:
[link]

(#2338) Firedaddy válasza ScourgeA (#2337) üzenetére


Firedaddy
tag

Ooo köszi

(#2339) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziasztok! Mate 20 pro- ról váltanék valamire, és az egyik kiszemelt ez a készülék. Kérdésem inkább a szoftver irányába van. Ez a telefon is be zárja a háttérben futó appokat mint a Huawei rendszere? Nagyon idegesítő, hogy állandóan be kell töltenie az alkalmazásokat, ha bármilyen másik appot megnyitok. Példa: Chrome böngészés, közben jön egy messenger üzenet, benne egy Facebook link. Megnyitom, meg nézem, és mikor vissza lépnék a Chrome- ba, már újra tölti. Ezt képes gyakorlatilag bármilyen appal, bármilyen variációval csinálni. Ezt az asszony iPhone 7plus- a sem csinálja 3gb memóriával... Szóval nagyjából ez a kérdésem, remélem érthetően fogalmaztam. Köszönöm a segítséget előre is! :))

https://www.twitch.tv/thronks_

(#2340) bbendre válasza Thronks.90 (#2339) üzenetére


bbendre
őstag

Nagyon változó, de inkább nem. A 12GB RAM mindenre is elég. De így is előfordul, hogy megnyitok valamit és újratölt. Persze rá tudsz nyomni, hogy sohase zárja, de akkor merül az aksi és itt jön az én kérdésem:

Elmentem itthonról a telefonnal du 3kor és kb 80% töltöttséggel.
Hazaértem este 7 fele, 22%-al, 10 perc navi, kb 300 fotó és pár rövidebb videó.
Valóban ennyire gyorsan merül a telefon? (120Hz, FHD, minden bekapcsolva, 4G, stb...)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2341) novinyul válasza bbendre (#2340) üzenetére


novinyul
veterán

300 fotó és videó után ne csodálkozz :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#2342) bbendre válasza novinyul (#2341) üzenetére


bbendre
őstag

Köszönöm, :R És még szidtam a Pixelt, hogy merül :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2343) Totya17 válasza bbendre (#2340) üzenetére


Totya17
csendes tag

120Hz ha nem fontos kapcsold ki, nekem miután kikapcsoltam azóta simán kibír egy teljes napot.

(#2344) Leslie1966


Leslie1966
senior tag

XEH-ra jött frissítés.

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#2345) lipothp válasza bbendre (#2340) üzenetére


lipothp
tag

Én azt vettem észre, hogy 1-1,5 év után a Samsung akkuk feltűnően veszítenek a kapacításukból. Én mondjuk sokat töltöm a telefont, éjjel vezeték nélkülin van, az feltölti 100-ra, majd reggelre lemerül kb 90%-ra.
Utána autóban töltöm, mivivel 1.5 órát utazom melóba, Waze leszívná az akkumat ha nem lenne töltőn.
Melóba 100%-ról indulok, 5-kor végzem akkor már csak olyan 2X%-on van.
Majd újabb 1,5 óra töltés a kocsiban hazáig. Az feltolja 70-80%-ig, majd kezdődik előről.

Tehát az én felhasználási szokásomnál 1 év után már látszik az akku romlása.

S23 Ultra

(#2346) gyuri81 válasza lipothp (#2345) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Sajnos ilyen felhasználás mellett valóban drasztikusan csökken a telefon üzemideje. ( A folyamatos töltést és az igénybe vett működést nagyon nem szereti) Nekem nem is lenne szivem egy ilyen telefont így használni. ( de persze sokunknak ez munkaeszköz...)
Nem is beszélve arról, hogy a Waze szépen be is tudja égetni a kijelzőt.( ilyen feladatokra tökéletesen megfelelő a középkategóriás céges telefonom)

[ Szerkesztve ]

(#2347) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Szeretnem megkerdezni azokat a forumtagokat, akik Note 10+ -rol jottek at erre a keszulekre; hogy erzik? megerte a valtas? (ugyebar, "odaat" sokan ugy gondoljak, hogy nem, ... talan en is, de most adodnak egy lehetosegem 3 ev garival, 5 ev biztivel venni, korrekt aron).

En most egy Note 10+ keszulekkel jarok, szeretem, nagyon jo, nem is igazan erzem semminek hianyat (habar azt sem tudhatom, hogy mivel adna tobbet a 20 Ultra).

Csak par szoban, mondatban, ha megtennetek! :R

Kicsit gaz, hogy a rendes bolti ara meg mindig 400, pedig egy eves keszulek, de mivel nem jon tobb ezekbol elvileg, talan orulni tudnek egy utolso generacionak (ugyanakkor az procitol ova intenek...). Nem szeretnek talalgatni, ezert is gondoltam, inkabb olvasok Toletek valos tapasztalatokon alapulo velemenyeket (igyekszem majd a topikot is atnyalazni, de meglehetosen surget az ido, par oram van csak donteni).

Koszonom!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2348) bbendre válasza axlfsi (#2347) üzenetére


bbendre
őstag

Röviden? Nem, nem éri meg szerintem. Persze van amiben jobb. Maximum gyorsabban jön a frissítés amit észrevettem. Gondolom mindent tudsz már mit tud. Kézbe véve kicsit nagyobb a telefon, de keskenyebb. A kijelző hasonló, csak néha gyorsabb.
A Proci miatt viszont vannak akadások amik nagyon idegesítő egy ilyen "olcsó" telefon esetén.
Aksi egy nap, de ha nagyon elkezded használni meglepően gyorsan tud merülni.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2349) axlfsi válasza bbendre (#2348) üzenetére


axlfsi
veterán

Ettol feltem, ... ennyire rossz az 990-es proci? :F
Az Exynos 9825 a Note 10+ -ban szerintem telesen jol teszi a dolgat (nem tapasztalok megakadast, egy eve hasznalom...). Sajnos, az akksi olyan, amilyen. Ezt manapsag minden high-end technikai kutyu eszi, mint allat (kiveve az AW orak, de az most mas tema).

Szoval shiftelnenk egyet; lanyomnak menne a Note 9, asszony kapna a 10+ en meg 20 Ultra ... de most elbizonytalanodtam kicsit :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#2350) bbendre válasza axlfsi (#2349) üzenetére


bbendre
őstag

Várjunk még másokra is. Nálam vannak laggok. De lehet, ez az én "use case"-em

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.