Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Zototh64 válasza Elims (#2950) üzenetére


Zototh64
őstag

Szívesen!
Hol lett véve a telefon?
Ha sufni gsm-ben, akkor sanszos, hogy így működik jól.
Samuban imei, vagy sorozatszám alapján megmondják, milyen régiós. Bár át kellene tudni állni a naptár nyelvének is a telefon nyelvére.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2952) Zototh64 válasza csubííí (#2949) üzenetére


Zototh64
őstag

Vagy le sem feküdt :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2953) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok.
Volna egy kérdésem.
Akár mien minőségű képet csinálok mind 1 iket heic formátumban menti le ... :W átt lehet állitani h win10 kép nézője is meg tudja nézni?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#2954) robagy80


robagy80
csendes tag

Sziasztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok, hogyan lehet két sim kártyát használva (magán + céges) az egyik kártyát (céges) ne zavarj üzemmódot aktiválni úgy, hogy a másik kártya (magán) tovább tudjon működni. Bixby rutint lehet alkalmazni?

(#2955) Elims válasza Zototh64 (#2951) üzenetére


Elims
veterán

Vmelyik szolgáltatónál lett vásárolva gyárilag függetlenül,szolgáltatás nélkül.
Utánanéztem én is a hibának.Olvastam olyat,hogy vmelyik kém alkalmazás is okozhatja.
Vhogyan meglehet nézni,hogy melyik alkalmazás használja a naptárat.
A másik lehetőség,hogy a google weboldalán a naptár részben kellene átállítani vmit.

(#2956) Zototh64 válasza Elims (#2955) üzenetére


Zototh64
őstag

Akkor elvileg jónak kellene lennie, így én is valamilyen utólag telepített app-ra gondolnék.
A beállítások/alkalmazások (jobb felső sarokban 3pötty)/engedélykezelőben meg tudod nézni, hogy mi fér hozzá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2957) Elims válasza Zototh64 (#2956) üzenetére


Elims
veterán

:R

Semmi nincs ott olyan. :-/

(#2958) ScourgeA válasza Elims (#2957) üzenetére


ScourgeA
tag

1. Nézd meg, a Naptár, opcionalis adatok, alternatív naptárak alatt nincs-e felvíve arab naptár.
2. Nézd meg, milyen fiókokat szinkronizál a naptár.
3. Lépj be a Google és Samsung fiókba, nézd meg, milyen naptárak vannak rögzítve a fiókokhoz.
4. Nézd meg, az általános kezelés, nyelvek alatt van- e felvíve arab nyelv, ha van, töröld

(#2959) ScourgeA válasza Hencso (#2953) üzenetére


ScourgeA
tag

HEIC vagy HEIF? A heic az Apple formátuma.
Ha a heif a problema, akkor a kamera beállításokban vedd ki a pipát a hatékony tömörítésű képek opcióknál.

(#2960) Gyula84


Gyula84
veterán

Üdv van egy olyan gondom, hogy 2 wifi router van. Rácsatlakozik az egyikre(egyik bent a házban másik kint, hogy ott is legyen jel rendesen), majd már jó lenne ha a másikra átcsatlakozna és nem akar nekem kell megcsinálni manuálisan. Erre van valami megoldás? :F

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#2961) lasse001 válasza Gyula84 (#2960) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia ez csak akkor működik ha AiMesh rendszered van.

(#2962) RZS


RZS
tag

sziasztok!
A mult 7en vettem 1 note 20 ultrat :DD , egy s9plust valtott le....
Par kerdes:

Ezt olvastam a forum elejen:
3:4 (108 MP ) : elkészült kép felbontása 12000x9000 108 MP
3:4 elkészült kép 4000x3000 12MP
9:16 elkészült kép 4000x2252 9MP
1:1 elkészült kép 2992x2992 8,9MP
full elkészült kép 4000x1868 7,4 MP

Ezen kivul lehet vhol allitani a foto felbontasat?
Ha 2 sim van a telefonban akkor tobbet fogyaszt, mintha 1 sim lenne a telefonban?

koszi! :R

(#2963) lasse001 válasza RZS (#2962) üzenetére


lasse001
senior tag

Az utolsóra igen.

(#2964) bbendre válasza RZS (#2962) üzenetére


bbendre
őstag

Az elsőre nem. Ha ennél kissebre van szükséged akkor át kell méretezned a képet.
btw milyen felbontást szeretnél?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2965) Zototh64


Zototh64
őstag

Akit érdekel: :W
Android call recording apps won't work on your Galaxy phone after May 11 - SamMobile

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2966) Elims válasza ScourgeA (#2958) üzenetére


Elims
veterán

Köszi szépen!! :R
Sajnos még nem lettek kipróbálva,de vmelyik biztos megoldja.
:R

(#2967) Gyula84 válasza lasse001 (#2961) üzenetére


Gyula84
veterán

akkor marad a manuál :D köszi

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#2968) RZS válasza bbendre (#2964) üzenetére


RZS
tag

hello!

nincs konkret meret igenyem, csak ugy erdeklodtem...

(#2969) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!
Note10plus-ról váltott itt valaki?
Üzemidő ahhoz képest nagyon tré, vagy még vállalható?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#2970) Firedaddy válasza $atirka (#2969) üzenetére


Firedaddy
tag

lassan 2 éve használom. Minden nap hazaéréskor kb 70 százalékon volt, feltoltam 85-90 % ra, majd reggel melobol indulás előtt szintén toltam bele, és meloban is ha nagyon használtam, akkor dél körül már kérte a töltést. Bár 2 sim kártyával használom, és eléggé tré a térerő irodában, szóval sokat keres hálózatot. Én elfogadtam ezt az aksit. De ez nem az a fajta este töltöm és majd másnap este töltöm csak típus.

(#2971) Firedaddy válasza Zototh64 (#2965) üzenetére


Firedaddy
tag

Ezt a hangrögzítés dolgot nem értem. Még soha nem rögzítettem egy hívást sem ,és nem is volt rá szükség. Tényleg mi értelme van ? Amúgyis ha így lenne minden híváskor (nyilván senki nem tesz így) közölni kellene a hívó/hívott féllel hogy rögzítem. De soha nem tartottam ennek fontosságát semmiben hogy rögzítsem. Valaki esetleg elmondaná, és most tényleg érdekel hogy ki miért rögzíti a hívást ?

(#2972) Zototh64 válasza Firedaddy (#2971) üzenetére


Zototh64
őstag

Nem vagyunk egyformák, így nyílván az életünk, munkánk stb sem egyforma.
Napi szinten van alkalom, hogy nem a legjobbkor (nem vagyok épp az irodában pl) jön be hívás, ahol mondjuk adatokat, számokat stb beszélünk meg.
Óriási segítség, és még nagyobb megnyugvás, hogy ki van zárva, az, hogy nem jól emlékszem valamire.
Számomra az is egyértelmű, hogy soha nem használnám fel senki ellen sem.
Volt már mondjuk arra is példa, hogy valaki nem jól mondott valamit, aztán egy megbeszélésen porondra került. Mindenki tudja, hogy rögzítem a hívásokat és egyből kérték is, hogy játszam le. Na ez nem így működik mondtam. Az adott illetővel kettesben kimentünk, csak neki lejátszottam, és Ő ennek az emléknek a felidézését követően intézte tovább a dolgot.
Szóval ennyi röviden, mondhatni munkaeszköz.
Vissza élni vele számomra Tabu, és remélem, hogy a többségnek szintén.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2973) $atirka válasza Firedaddy (#2970) üzenetére


$atirka
senior tag

Akkor ez azt jelenti, hogy kábé fél napot sem bírna ki 100ról indulva otthonról?
Vagy így még nem próbáltad?
Volt N10+od? Ahhoz képest?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#2974) RZS


RZS
tag

Sziasztok!
Le szeretnem tesztelni a kamerakat a telefonon.
A zoom kamerat eddig csak 5x nel sikerult beinditanom, kisebb zoomolasnal a fokamera dolgozik... az ujjammal takartam le, hogy megnezzem melyik mikor dolgozik...

Van tuti modszer a tesztre? :F
Koszi

(#2975) Firedaddy válasza $atirka (#2973) üzenetére


Firedaddy
tag

N10 nem volt, de nekem sajnos igen. Van hogy nem bírja ki az egész napot, van hogy a felet sem. Használatfüggő. Én használom. És a 2 sim az eszi az akksit. Reggel ha 100 % ra tolom, napközben a legdurvább az volt hogy délben már csak 20 %, de akkor azért ppt, videok, hívás. Ha nem annyira intenzív a nap, akkor mondjuk du 2 óra fele szoktam tolni bele, de akkor már mondjuk 30-40 % között van, és van hogy délután még elkél a 100 % akksi. De ugye kb 30 perc és 100 on van. Én már mindenhová powerbankkal megyek.

(#2976) Firedaddy válasza Zototh64 (#2972) üzenetére


Firedaddy
tag

Jogos a 2 pont. De nyilván nem a visszaélésre gondoltam. Nekem pld már az általad leírt sem férne bele. Ha valamit megbeszélünk, és mondjuk kap a beosztott adatokat, írja le. Mondjuk vagyok olyan pozícioban hogy ha mondok valamit, azt megjegyzik, és eszük ágában sincs megkérdőjelezni (nem is tehetik :D ) Ha én azt mondom zöld, akkor az zöld. akárhogy emlékszik. De ahogy mondtad nem vagyunk egyformák, és más a munkánk. De az általad leírt még elfogadható lenne. De azért vannak kollégáim, akik nem beosztottak, és tudom hogy rögzítik, és nyilván nem mondok olyat. Telefonban amugy sem szoktam.

(#2977) $atirka


$atirka
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy ultrához hol kapok fekete bőrtokot?
Még akár a zöld is jó lehet... köszi
Samsung oldalon nincsen.

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#2978) Sakab válasza $atirka (#2977) üzenetére


Sakab
senior tag

Sziasztok, próbáltam utána olvasni, de nem nagyon találtam tesztekben, hogy kijelző időben, hogy teljesít a Note 20 ultra? Egy tól ig szám, vagy egy átlag nekem megtenné. Vacillálok a note 20 ultra és a S21 ultra között. S21 ultra jobb kamera, jobb kijelző, Note 20 ultra pedig nagyobb kijelző, Pen. Mekkora eltérés van a 2 modell között kijelző időben? Tudom, hogy 500mhA a differencia, de ez a gyakorlatban nem tudom, hogy jelentkezik e.

(#2979) $atirka válasza Sakab (#2978) üzenetére


$atirka
senior tag

...és sokkal szebb telefon, mint az S21U 😉
Én konkrétan ezért döntöttem mellette.
Kamera nekem tökéletes lesz, aksit tudom tölteni, kijelző meg tényleg nagyobb arányban van a házon...
Még csak ma kezdtem el használni N10+ után, úgy látom jóban leszünk :K

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#2980) Tin válasza Sakab (#2978) üzenetére


Tin
veterán

1 év N20U után váltottam S21U-ra. Ha az üzemidő fontos, az utóbbi észrevehetően jobb. Sztem kb +30%, de +20% tuti. Kijelzője a Note-nak nagyobb, de nem rosszabb. Designra is szebb. De az S21U technikában kamerában jobb teló.

(#2981) Sakab válasza Tin (#2980) üzenetére


Sakab
senior tag

S21U szerinted netezéssel kb milyen képernyő időt tud?

(#2982) Tin válasza Sakab (#2981) üzenetére


Tin
veterán

Nem tudom, használatfüggő. 1 óra kb 10% fogyasztás böngészéssel, benti fényerővel. De volt már 6.5 óra filmezés 40% merülés mellett.

Note 20 ultra se rossz, de kb 30%-al kevesebbet tudott.

[ Szerkesztve ]

(#2983) Sakab válasza Tin (#2982) üzenetére


Sakab
senior tag

Köszönöm :R

(#2984) Tin válasza Sakab (#2983) üzenetére


Tin
veterán

Figyu videózás a Note 20 Ultraval is megy ám simán 8 órát benti fényerővel. Nem rossz az, csak nem durva. Az S21U meg durva. Ennyi a különbség. Mindkettő kibir 1 napot, csak az egyik könnyen.

(#2985) Firedaddy válasza Tin (#2982) üzenetére


Firedaddy
tag

Én az S pen miatt döntöttem a N20U mellett. Én nagyon sokat használom. Tudom hogy S21 is tudja az S pent, de tárolni nem,így nekem marad az N 20 U.

(#2986) Silenzio válasza Tin (#2980) üzenetére


Silenzio
addikt

Miért jobb kamerában az S21 Ultra? Ha megnézed a méreteket, kottára ugyanaz van benne főkamerából és ultraszélesből az S20 Ultra óta, csak visszafejlődtek a zoom kamerák. S20 Ultrában 1/2 inches zoomkamera van 4x-es optikai zoommal, az S21 Ultrában pedig két zoomkamera, de hangyapöcsnyi, 1/3.24 inches szenzorokkal. A recepten nem változtattak 2022-ben sem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#2987) Tin válasza Silenzio (#2986) üzenetére


Tin
veterán

S21U-ban autofókuszos a széleslátó így van makró. Jobb a 3x zoom fényereje és kényelmesebb portréra. A 10x zoom messzebbre lát. És a zoom kamerák DP autofókuszosak.

(#2988) Silenzio válasza Tin (#2987) üzenetére


Silenzio
addikt

Látom már, jogos. A 3x zoom f2.4 vs. 5x zoom f 3.0 szerintem döntetlen, de hangsúlyozom: szerintem. :) A többi abszolút jogos.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#2989) babosf


babosf
aktív tag

sziasztok
felment egy hete kb az utolsó biztonsági frissités, azóta bejovő hivásnál gyakran elofordul h nem hallom a hívó felet...
vki esetleg tapasztalt ilyet?

Galaxy S23 Ultra

(#2990) sveczo


sveczo
tag

Hali Mindenki! Valaki tapasztalt olyan jelenséget, hogy a telefon folyamatosan "frissít"? Pl. böngészés közben kb fél percenként újra tölti az oldalt. Chrome és gyári Samsung internetet is. Facebook alkalmazás. És a billentyűzet is írás közben folyton eltűnik majd vissza ugrik. Volt újra indítás de nem oldotta meg a problémát. Valamint egyre sűrűbben produkálja. Előre is köszi a tippeket!:R

(#2991) hnyagboy válasza babosf (#2989) üzenetére


hnyagboy
tag

Szia.
Ugyan ez a helyzet nálam is

Samsung Note 20 Ultra 5G

(#2992) $atirka válasza sveczo (#2990) üzenetére


$atirka
senior tag

Nekem semmi ilyesmi.

babosf: ilyen sem volt

Igaz frissítés után (áprilisi) gyári visszaállítás volt, de minden rendben.

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#2993) TFSi válasza babosf (#2989) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, de olyan is van, hogy olykor megszakad a hívás. De az utóbbi simán lehet a Wifi hívás miatt is.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2994) babosf válasza hnyagboy (#2991) üzenetére


babosf
aktív tag

Akkor vmit elb@sztak...ahhhhh

Galaxy S23 Ultra

(#2995) TFSi válasza babosf (#2994) üzenetére


TFSi
őstag

Sőt simán elképzelhető, hogy csak wifi hívás esetén csinálja.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2996) babosf válasza TFSi (#2995) üzenetére


babosf
aktív tag

azt honnét tudom / látom hogy éppen wifi hívás van?

Galaxy S23 Ultra

(#2997) $atirka válasza TFSi (#2995) üzenetére


$atirka
senior tag

Mi az a wifi hívás?
Nem Volte-ra gondolsz?

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#2998) sanyijedi válasza babosf (#2996) üzenetére


sanyijedi
őstag

megjelenik egy telefon és wifi jel a térerő mellett felül.

#2997$atirka
ahogy van VoLTE van VoWifi, azaz Voice Over Wifi.. wifi hálózaton megy a hívás, így ahol rosszabb a térerő is lehet jól telefonálni

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2999) $atirka válasza sanyijedi (#2998) üzenetére


$atirka
senior tag

Hogy nem hallottam még erről :B
Vagy ez az 5G-s telókkal jelent meg (még ha nem is biztos, hogy köze lenne az 5G-hez)?

[ Szerkesztve ]

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#3000) lasse001 válasza $atirka (#2999) üzenetére


lasse001
senior tag

Már 2 éve használom. De csak a telekom hálózat támogatja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.