Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) ity válasza Zototh64 (#2249) üzenetére


ity
csendes tag

Sufni lesz azt hiszem. Csak nem értem: 1-es sim tálca jó, sim kártya jó, mégsem mukszik!!

(#2252) Zoolee19 válasza ity (#2251) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Ha jól tudom, de nem akarok hülyeséget írni :F
A dual simes telefonnál, az 1es sim az első és a második utólagos.
Azt általában nem szokták tiltani, mert papíron se szerepel csak az elsődleges sim imei.
De javítson ki bárki, ha esetleg rosszul tudom :R

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#2253) lasse001 válasza Zoolee19 (#2252) üzenetére


lasse001
senior tag

Én is így tudom.

(#2254) ity válasza Zoolee19 (#2252) üzenetére


ity
csendes tag

De akkor miért működik másik szolgáltató kartyájával ha az imei-t tiltani le?

(#2255) Zoolee19 válasza ity (#2254) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Az adott szolgáltató tiltja le abban az esetben.
Próbáld meg az adott szolgáltatóval csak másik számmal.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#2256) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Hali!
Lehet volt már téma de szeretném megkérdezni hogy a telefon mekkora kapacitású micro sd-t kezel?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#2257) lasse001 válasza NÓPARA (#2256) üzenetére


lasse001
senior tag

512 GB?

(#2258) NÓPARA válasza lasse001 (#2257) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Köszi a választ! A ?- jel azt jelentene hogy nem biztos?

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#2259) ScourgeA válasza lasse001 (#2257) üzenetére


ScourgeA
tag

Az S Pen és a 8K videotechnológia erejével a kreativitásodnak semmi nem szab határt – még a tárhely sem. Akár 1,5 TB adatot is tárolhatsz az akár 512 GB-os beépített és akár 1 TB-os microSD-kártyával bővíthető memóriával.
[link]

(#2260) ity válasza Zoolee19 (#2255) üzenetére


ity
csendes tag

Igazad volt, valóban nem működik telenoros kártyával!! Most már csak meg kell küzdeni az eladóval! Az imént olvastam a Facebook-on egy másik note felhasználó hozzaszólását amin leírja, hogy milyen ķálváriát járt be velük sikertelenül és a végén feladta . Pécsi mobil bolt: T&T

[ Szerkesztve ]

(#2261) Zoolee19 válasza ity (#2260) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Igen ahogy sejtettem.
Ilyenkor vagy alaplap csere vagy próbálod az eladóval megoldani ezt a kényes helyzetet.

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#2262) ity válasza Zoolee19 (#2261) üzenetére


ity
csendes tag

Igen, köszönöm a segítséget, holnap felveszem velük a kapcsolatot!

(#2263) Zoolee19 válasza ity (#2262) üzenetére


Zoolee19
senior tag

Igazán nincs mit.
Aztán remélem sikerül megoldani :R

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#2264) Tin válasza ity (#2262) üzenetére


Tin
veterán

Mindenképp, mert úgy tűnik, hogy eladtak neked egy "lopott" mobilt. Valószínűleg kihozták részletre a szolgáltatótól, de nem fizették a részleteket, ezért letiltásra került. Ha nem engednek, feljelentés, majd intézi a rendőrség. Számla gondolom van, rajta az IMEI-vel vagy sorozatszámmal.

(#2265) bbendre válasza ity (#2254) üzenetére


bbendre
őstag

Nem fog sokáig, hetente szinkronizálnak a szolgáltatók között az IMEI számok.
Röviden: mindig csak az 1. IMEI kerül tiltására. Első héten azon a hálózaton ami az otthoni hálózat. És csak újraindítás után amikor a telefon felregisztral a hálózatra. Ez 1x történik meg amikor bekapcsolod a telefont. (Vagy repülő üzemmód, stb...) Kb 1 hét után minden hazai szolgáltató tiltja. Ellenszere nincs. Vidd vissza. Kötelesek cserélni. Ha nem akkor ez feljelentést után simán nyert ügy, de mire nyersz a Note25 is kifutott lesz.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2266) bbendre válasza NÓPARA (#2256) üzenetére


bbendre
őstag

Max 1TB (0.98valami Terra)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2267) NÓPARA válasza bbendre (#2266) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#2268) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Én ezzel az, új frissitessel kapcsolatban, azt vettem észre, hogy sokkal jobban merül az akkumulátor. Frissítés előtt el ment a készülék simán másfél napot. Most frissitessel 1 napot nem bír ki energiatakarekos módban sem . Wipe case megvolt.

[ Szerkesztve ]

(#2269) Zototh64 válasza ity (#2262) üzenetére


Zototh64
őstag

Sikerült előre lépni az ügyben?

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2270) TFSi válasza motown5l (#2268) üzenetére


TFSi
őstag

Nálam minden OK, de az első pár napban mintha jobban merült volna. Azóta már vagy 2X újraindítottam a biztonság kedvéért.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2271) Meizubee


Meizubee
csendes tag

Sziasztok, valaki nem gondolkozik, hogy eladja a Note 20 ultráját? Ilyen telefont keresek most.

(#2272) Zototh64 válasza Meizubee (#2271) üzenetére


Zototh64
őstag

PM

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2273) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok, jelenleg még Note 9 tulaj vagyok (immáron 2 éve), de mostanság jár le a hűségem a szolgáltatónál, és nagyon nézegetem a Note 20 Ultrát lehetséges utódként.
Viszont annyival jobb, mint a 9, hogy megéri a közel dupla árat?
Illetve, vannak a megjelenése óta még ki nem javított gyermekbetegségei?

(Korlátlan beszélgetés+net csomagban havi 20K-t fizetek most készülékrészlettel együtt, ugyanezzel csomaggal az Ultra havi 36K lenne.)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#2274) Zototh64 válasza Pxs (#2273) üzenetére


Zototh64
őstag

Ezt rajtad kívül senki nem tudja eldönteni, mert a kérdések halmazában a válaszok nálad vannak.
Mire használod, hogyan, a két specifikáció közötti különbség ér e Neked annyit, és persze a pénztárca.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2275) Leslie1966 válasza Pxs (#2273) üzenetére


Leslie1966
senior tag

Nekem megvan a Note 9 is melette, a Note 20 ultrából hiányolom a pulzus és SPO2 érzékelőt, de a Watch 3 pótolja. Nagyobb jóval a mérete, de hamar megszokható, gyönyörű szép fekete. Nem bántam meg a váltást.:)

Garmin Fènix 7X Solar, Samsung Galaxy S24 Ultra 512 GB, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Watch 3, Huawei Watch GT 2,

(#2276) TFSi válasza Pxs (#2273) üzenetére


TFSi
őstag

Ami mellette szól:
- az exynos 990 ellenére megfelelően gyors
- elegáns (ízlések és pofonok persze)
- aksi igen intenzív használat mellett is bírja egy napig
- jön még rá 2 Droid főverzió
- 120Hz (amit ma már amúgy egy A52 5G is hoz)
- kamera is elég jól muzsikál
- nagy kijelző, amit csak egy S21 Ultra tud.

Ezen felül irreálisan drága, szemétség a SD 965+ európai hanyagolása, és persze érdemes bevárni egy jó akciót belőle.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2277) motown5l válasza TFSi (#2270) üzenetére


motown5l
senior tag

Csináltam egy gyári visszaallitast. Csontranle merítettem az akut. Kikapcsolva töltettem fel. Azóta jó. Erdemesngyomni, neki egy gyári resetet.

(#2278) TFSi válasza motown5l (#2277) üzenetére


TFSi
őstag

Ez általában droidon jó megoldás, ha már semmi sem használ.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2279) trlala


trlala
aktív tag

A lila szolgáltatónál érezhetően csökkent az ára.

(#2280) TFSi


TFSi
őstag

Már kint van az augusztusi frissítés. 738MB.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2281) ScourgeA válasza TFSi (#2280) üzenetére


ScourgeA
tag

DBT-re.

(#2282) ScourgeA


ScourgeA
tag

XEH

(#2283) tothl


tothl
addikt

Sziasztok !

Azt meg tudjátok mondani nekem, hogy mennyi garancia van egy telekomos note 20 ultra készülékre ? Még januárban vettem egyet használtan ami szeptemberben lesz 1 éves. Nem teljesen világos, hogy 12 hónap, 2 - esetleg 3 év-e a gari.

Meghirdettem ugyanis eladásra....lehet meggondolom egyébként magam mert nem nagyon kapkodnak érte és azért a hirtelen felindulásból megvásárolt OP 9 Pro nem ez a szint szerintem. Kivéve sebességben.

Levi

(#2284) bbendre válasza tothl (#2283) üzenetére


bbendre
őstag

2021 januar utan csak 3 ev lehet ha csak nem nagyon olcson vetted: [link]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2285) tothl válasza bbendre (#2284) üzenetére


tothl
addikt

Akkor is, ha 2020 szeptemberében lett vasarolva?

(#2286) csubííí válasza tothl (#2285) üzenetére


csubííí
senior tag

Nem, ahogy bbendre is írta, 2021.01.01.- től van a változás. Google a barátod :)

[ Szerkesztve ]

(#2287) tothl válasza csubííí (#2286) üzenetére


tothl
addikt

Sajnos nem a barátom. A Samu oldala ugyanis visszamenőleg nem tartalmazza a kérdéses információt, a Telekom garlevele meg ezt mondja:

"A jótállás feltételeire a Polgári Törvénykönyvrõl szóló 2013. évi törvény V. törvény ide vonatkozó §-ai, a 19/2014. (IV. 29.)
NGM rendeletben, valamint a 151/2003. (IX. 22.) Kormányrendeletben meghatározottak irányadók.
AFogyasztó jogszabályon alapuló, kötelezõ jótállásból eredõ jogai: 1. A Magyar Telekom Nyrt. által nyújtott jótállás a fogyasztó jogszabályból eredõ jogait nem érinti.
2. A 151/2003. (IX. 22.) Kormányrendelet alapján kötelezõ jótállás alá tartozó termékekre a Magyar Telekom Nyrt. az
általa, fogyasztó szerzõdés keretében forgalmazott, jelen jótállási jegyen megadott készülékre, tartozékaira
(összefoglaló néven: termékre) a vásárlás napjától 12 hónapos jótállást nyújt."

Na abban a törvényben ott vanak a sávok az értékekkel és a hozzá tartozó időve, ebből ugyan nem találod ki.. :D

Levi

(#2288) TFSi válasza ScourgeA (#2281) üzenetére


TFSi
őstag

Mi a különbség? Nekem ezek a rövidítések semmit nem mondanak. Még.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2289) bbendre válasza tothl (#2287) üzenetére


bbendre
őstag

Ez akkor ervenyes ha 2021 januar elott tortent a vasarlas utana a 270/2020. (VI. 12.) Korm. rendelet van ervenyben: [link] . Ezt egy szerzodes nem irhatja felul, azaz nem rendlkezhet rovidebb, a vasarlo szamara elonytelen feltetelekkel. Jobbak lehetnek, de ez a minimum.
"1. Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet módosítása
1. § (1) Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet (a továbbiakban: R.) 2. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép [...]".

Roviden:
2021 januar elott:
- 1 Ev jotallas

2021 januar 1 utan A jótállás időtartama:
a) 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,
b) 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,
c) 250 000 forint eladási ár felett három év.

A jogtár nem annyira erdekes, ezt erdemes atnezni, ez egy jo osszefoglalo: [link]

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2290) csubííí válasza tothl (#2287) üzenetére


csubííí
senior tag

Ahogy mások és én is írtam, 2021.01.01.- től van a változás, az előtte vásárolt termékekre nem érvényes az új jogszabály, azokra a régi vonatkozik!

[ Szerkesztve ]

(#2291) ScourgeA válasza TFSi (#2288) üzenetére


ScourgeA
tag

DBT=német független
XEH=magyar független
TMH=magyar Telekom
PAN=magyar Telenor
VDH=magyar Vodafon
EUX=eSIM Europe
OXX=multicountry független

N986BXXU3DUH2:
N986B=Note20 Ultra 5G Europe, Exynos
U=2021
H=augusztus

(#2292) tothl válasza csubííí (#2290) üzenetére


tothl
addikt

Okés, köszi.
Csak a 151/2003 miatt bonyolódtam bele, ott is van szó ilyen értékhatárosdiról.

Marha érdekes amúgy, régen simán dobálták a 2-3 éveket, majd 1-2 évig nem, most pedig megint. A MySamsung is jól visszafejlődött. Régen beregisztráltam a telót és láttam is minden adatot róla, most meg semmi.
Köszi GDPR. Abnormalitás felsőfokon.

(#2293) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

2017 óta (S8) nem nagyon tudtam belekötni egyik Samu telefonomba se, mindegyik hibátlanul tette a dolgát, a frissítések sem hoztak semmilyen lassulást (FR nélkül sem). Ez a telefon több mint fél éve van meg, de közel sem érzem olyan stabilnak és megbízhatónak mint az elődeit. Sok apró hibát vettem már észre, vannak közte kifejezetten bosszantók is. És most itt a legújabb: Black Screen of Death. Le kéne adnom szervizbe, de elég sok privát adatom van rajta, amit jelenleg törölni sem tudok. Természetesen letölteni sem - de ebbe már belenyugodtam. Elég nagy szívás ez az egész, még nem tudom, hogy hogy fogom megoldani. Panasz vége. :)

(#2294) TFSi válasza ScourgeA (#2291) üzenetére


TFSi
őstag

Nagyon köszönöm. :R Nekem pontosan az az alapsáv verziót hozza, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#2295) S e t h válasza bulikavagyok (#2293) üzenetére


S e t h
nagyúr

Meglepődtem milyen elterjedt probléma.
Próbáltad a sok ötletet, amit javasoltak? Látom van nem egy megoldási javaslat, kinek ez, kinek az jött be.

Csak egy a sok közül.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2296) bulikavagyok válasza S e t h (#2295) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi, ezt még nem próbáltam! Sajnos jelenleg nem vagyok gépközelben, de este teszek vele egy próbát. :R

(#2297) tothl válasza bulikavagyok (#2293) üzenetére


tothl
addikt

Részvétem. Nekem soha nem volt vele semmi bajom. Állítom ha nincsenek frissítések újra sem kellett volna indítani mióta megvan.

(#2298) bulikavagyok válasza tothl (#2297) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi! Szerintem pechem van ezzel a telefonnal, nem akarom elhinni, h alapból ilyen problémás ez a modell.

(#2299) S e t h válasza bulikavagyok (#2298) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem csak egy dolog böki a csőrömet, a melegedés.
Nem mellékesen az elmúlt 120 év legmelegebb nyarán vagyunk(még nem) túl és még tokban is érezhetően melegszik a készülék, ehhez nagyon terhelni sem kell, fotózásról inkább nem is beszélek.
Ez a chip valóban nem a legjobbak közül való, bár más negatívumot nem nagyon tudnék mondani.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2300) bbendre válasza S e t h (#2299) üzenetére


bbendre
őstag

+1 melegedes es neha laggol. Pl feloldas utan lehuzom a status bart, hogy megnezzem a notifications-t es amikor jon lefele, laggol rendesen, pedig 120Hz be van kapcsolva.
a Chip valoban nem valami fenyes.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.