Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:37:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) cseremanus válasza tothl (#2550) üzenetére


cseremanus
tag

Teljesen tiszta a lencse, vizet sosem látott a telefon. Gyakorlatilag új, nagyon vigyázok rá!
Mellesleg én is ilyesmire gondoltam, de már nagyító alatt is néztem, de semmit nem látni rajta.

[ Szerkesztve ]

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2552) Tin válasza cseremanus (#2551) üzenetére


Tin
veterán

Megtennéd, hogy csinálsz egy "ködös" képet, majd ugyanúgy tartva a telefont csinálsz 10x és 20x nagyítással is egyet-egyet ugyanarról? Azok is "ködösek"?

[ Szerkesztve ]

(#2553) river_kwai


river_kwai
újonc

Sziasztok! Év elejéltől Note 20 Ultrát használok, egyfajta mini iroda, de fényképezek is vele, éjszaka is, a ceruzát is használom, amikor tripodon van a telefon, meg egyébként is. Tehát meg vagyok vele elégedve.
Viszont most kaptam egy S21 Ultrát és azzal semmi tapasztalatom nincs. Az egyik eladósorba fog kerülni, de egyelőre nem tudok dönteni. Tudom, voltak itt pro és kontra érvek, de egyszerűen nem tudom, melyik javára billenjen a mérleg nyelve, mert mindkettőnek van előnye és hátránya is.
Aki S21-re váltott, véletlenül nem párosította a készüléket huawei okopsórával? Csak azért kérdem, hogy működik-e a dolog, mert Note 20 Ultrán kiválóan működött.

(#2554) ScourgeA válasza cseremanus (#2548) üzenetére


ScourgeA
tag

Ez most ilyen művészkép lett :D
Egyébként az első gondolatom nekem is az volt, hogy zsíros a lencse, a lencsék nem védettek a véletlen érintéstől.
Nappal szemben, főleg most, alacsony napállás esetén takaratlan lencsével ennél jóval nagyobb lencsék/szenzorok is problémákba ütköznek, nem véletlen lehet a DSRL-ekre tulipánt, árnyékolót feltenni A mobilon reteszelni sem lehet. Ilyen erős ellenfényben derítőlapozni vagy derítővakuzni szoktak, de a távolság miatt erre is csak magas kulcsszámú (rendszer) vaku az alkalmas, ami 10+ m-re is hatásos.
Próbáld majd ki a lencsét nappal háttal fényképezve is. Ha szembe fényképezel, próbáld meg a lencsét leárnyékolni a tenyereddel.

(#2555) Tin válasza ScourgeA (#2554) üzenetére


Tin
veterán

Sztem ez HDR kép és simán csak az automatikus expozíció szar. Zoommal más a fénymérés, más az expo is. Ezért írtam hogy próbálja meg úgy. Nézd meg, eredetileg a wide lencsével is fotózott ugyanonnan, ott jó az expo.

[ Szerkesztve ]

(#2556) ScourgeA válasza Tin (#2555) üzenetére


ScourgeA
tag

Persze, hogy más lesz a fénymérés eredménye, ha egy nagy területet átlagol le (wide), mint ha egy leszűkített területből számol (zoom), ráadásul a 2 kép 2 különböző lencsével készült. Ez még nem biztos, hogy hiba. Egyébként jó kérdés, hogy a HDR be volt-e kapcsolva, ezt érdemes kikapcsolva is megpróbálni. Ez a nappal szembe szűk látószögű lencsével árnyékolás nélkül fényképezés nem feltétlenül jól megoldható feladat egy ilyen eszköznek, ettől még nem feltétlenül szar. Adjunk neki egy esélyt nappal háttal is, vagy legalább árnyékolva :DD

[ Szerkesztve ]

(#2557) cseremanus válasza Tin (#2552) üzenetére


cseremanus
tag

Ugyanaz az eredmény! :Y a

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2558) Tin válasza cseremanus (#2557) üzenetére


Tin
veterán

Az szívás. Akkor lehet hardveres probléma akár. Minden kép ilyen bárhogy fotózod?

(#2559) cseremanus válasza Tin (#2558) üzenetére


cseremanus
tag

Igen :(( minden homályos a zookamerával fotózva :W

[ Szerkesztve ]

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2560) Tin válasza cseremanus (#2559) üzenetére


Tin
veterán

Akkor sajnos az garis dolog. Maga ez a kép amit linkeltél önmagában normális, de más pozícióból jónak kell lennie. Ha mind ilyen éjjel nappal minden irányban akkor az hardveres hiba.

(#2561) gyuri81 válasza cseremanus (#2559) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Ilyenkor számít szerintem, hogy milyen garija is van az embernek. Egy gsm boltos nem biztos, hogy foglalkozik egy ilyen problémával....( persze van kivétel...)

[ Szerkesztve ]

(#2562) cseremanus válasza Tin (#2560) üzenetére


cseremanus
tag

Minden kép ilyen, éjjel - nappal, minden szögből...
Sajnálom akkor viszem a szervízbe :O

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2563) cseremanus válasza gyuri81 (#2561) üzenetére


cseremanus
tag

Vodafone - hoz szól a gari, gondolom ott nem fognak kekeckedni...

"Budapest a helyszín,errefele savat kapsz a kávédba nem pedig tejszínt"

(#2564) csubííí


csubííí
senior tag

Itt is megkérdezem hátha tudja valaki. Ilyen beállítás van, mert én nem találom? (1:45-2:45 között amit látni). [link]

(#2565) Rotor82 válasza csubííí (#2564) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Helló,
Ez egy task changer mod.
Konkrétan NiceLock + HomeUp.
Minden samura felmegy.
Play-ben megtalálod a NL-ot, a HUp-ot bedig appon belül leszeded. Abban van task changer modifikációs lehetőség. :)

[ Szerkesztve ]

(#2566) csubííí válasza Rotor82 (#2565) üzenetére


csubííí
senior tag

Köszi!

(#2567) zs.tom


zs.tom
tag

Sziasztok!
Fotósként dolgozom és azon gondolkozom, hogy vásárolok egy ultrát, hogy mindig tudjak utómunkázni ahol csak járok. Egy bökkenő van, hogy a keringő pletykák szerint az android 11 felismeri a Canon új generációs CR3 kiterjesztésű nyers fileoket, viszont erről bizonyosságot sehol nem sikerült nyerni még és így nem merem megvenni a telefont. Lenne olyan kedves valaki és segítene nekem abban, hogy küldök egy CR3 nyers fotót és megnézi nekem, hogy tudja - e kezelni a telefon?

(#2568) lipothp válasza zs.tom (#2567) üzenetére


lipothp
tag

Szia!
Drive-ra dobj fel egyet, és linkeld ide, meglessük :)

S23 Ultra

(#2569) zs.tom válasza lipothp (#2568) üzenetére


zs.tom
tag

Az lenne a lényeg, hogy letöltve a file-t a telefon képként kezelje és jelenítse meg. Ennek hiányában a program se tudja kezelni sajnos.
[link]
Örök hála! :R

(#2570) szilrobi válasza zs.tom (#2569) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Letöltöttem, azt írja nem tudja megnyitni, keressek hozzá valami appot a store-ban :(

Bár most nézem, android 11 kellene, na az nincs fent, így akkor ez off.

[ Szerkesztve ]

(#2571) bbendre válasza szilrobi (#2570) üzenetére


bbendre
őstag

Milyen OS-t használsz?

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2572) szilrobi válasza bbendre (#2571) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Android 10 van rajta. Nem szeretem frissíteni a telefonjaimat, mindig elvesznek inkább, mint adnak sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#2573) laszlomijin válasza zs.tom (#2569) üzenetére


laszlomijin
tag

Én is letöltöttem....nekem is azt irja nem tudja megnyitni.
Android 11 van fent nekem.

Üdv Laci

(#2574) Firedaddy válasza zs.tom (#2569) üzenetére


Firedaddy
tag

Photoshop express megnyitja nekem.

[ Szerkesztve ]

(#2575) Firedaddy válasza Firedaddy (#2574) üzenetére


Firedaddy
tag

Mármint a telefonos photoshop express app

(#2576) Firedaddy válasza zs.tom (#2569) üzenetére


Firedaddy
tag

Úgy látszik a válasz már nem volt annyira fontos. 0 reakció a válaszokra:((

(#2577) Firedaddy


Firedaddy
tag

Egy elég noob kérdés. Van egy Note 20 ultram, benne egy vodas esimmel, és egy Telekom fizikai simmel. Mivel ugye van meg egy fizikai sik foglalat, kezeli, vagy hiába a szabad foglalat, csak 2 kártyát tud kezelni.

(#2578) Zototh64 válasza Firedaddy (#2577) üzenetére


Zototh64
őstag

Sajnos csak kettőt tud.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#2579) Firedaddy válasza Zototh64 (#2578) üzenetére


Firedaddy
tag

Köszönöm szépen. Sejtettem

(#2580) Zé.


Zé.
tag

Egy új jelentés szerint a Samsung beszántja az egykori zászlóshajóját, de egy másik modellben tovább élhetnek a Note-sorozat exkluzív funkciói.
,,A koreai ET News értesülései szerint a Samsung 2021 végével leállítja a Note-széria gyártását, a 2022-es modellpalettáról pedig már teljesen hiányozni fog az egykori zászlóshajó. A Note-árváknak a várhatóan februárban érkező Galaxy S22 Ultra nyújthat némi vigaszt, ami megörökölheti a nagy előd funkcióit, így például beépített S-Pen tartóval érkezhet. " [link]

,,Picit korábban szintén Hemmerstoffer jóvoltából érkeztek renderek a Galaxy S22 Ultráról is. A Samsung-rajongóknak hamar feltűnhet, hogy a mobil eléggé hasonlít a Note szériához, és a képek szerint még az S Pen tárolásához is lesz hely benne. A képernyő 6,8 hüvelykes lehet, és ahogy arra számíthattunk, eltűnt a jack csatlakozó." [link]

(#2581) Tin válasza Zé. (#2580) üzenetére


Tin
veterán

Már pont 1 éve is arról szóltak a hírek, hogy vége a Note sorozatnak. Aztán azt mondták, hogy mégis lesz, majd mégsem, majd a chiphiány miatt nem lesz 21-ben, de 22-ben visszatér, most meg ez. Jó ideje megy az agyalás, de lássuk be, hogy a "sima" Note 20-nak semmi értelme nem volt tavaly, a flagship Note Ultra mellett meg értelmetlen a Galaxy S Ultra - így ezt most összevonják, megjegyzem, helyesen.

Én imádom ezt a telefont, egyszerűen remek. Viszont a tollat elég ritkán használom, és nekem amúgy is kicsi, így vettem hozzá egy S21 tollat, és inkább azzal írok rá, ha kell. Persze belerakni nem lehet, de a toll helyett egy nagyobb akkunak számomra több értelme lenne. Mondom persze úgy, hogy a felhasználási szokásaim mellett kb 70%-ra merül délutánra, és egyáltalán nincs panaszom az akkuidőre. Amikor többet használom, pl. berakok YT-n valamit, 1 óra alatt fixen 10%-ot merül, szóval több, mint elég.

Kihagyhatatlan ajánlatban rendeltem egy S21 Ultrát, kíváncsi leszek rá, ha megjön. Nem a sebesség miatt (arra az N20U is bőven elég), nem is az akku miatt, még csak a kamera miatt se, inkább csak kíváncsiságból. Ha bejön, az N20U megy eladósorba. Azért remélem, hogy majd az S21U utáni telefonom megint lehet Note, vagy legalábbis ez a Note-forma, mert asszem ez fog legjobban hiányozni, mert nagyon eltalálták.

(#2582) bbendre válasza Zé. (#2580) üzenetére


bbendre
őstag

Ha az S22 a Note designal érkezik es valamint az akkut es a kamerát is végre sikerulne végre rendbe rakni nagyon nagyon boldog lennék es a megjelenes napjan vennék egyet.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2583) Tin válasza bbendre (#2582) üzenetére


Tin
veterán

Az akkut még csak-csak megértem olyanoknál, akik sok akkuzabáló alkalmazást használnak (pl. FB), de a kamerával mi a baj?

(#2584) Zé. válasza Tin (#2583) üzenetére


Zé.
tag

,,A toll helyett egy nagyobb akkunak számomra több értelme lenne."

Az szinte már biztosra vehető, hogy nagyot fog villantani a Samsung a jövő év elején. Azonban a OnePlus is valami hasonlóra készül, sőt akár meg is előzheti a dél-koreai gyártót. 5000 mAh akku elég lenne?... OnePlus10 Pro

Ellopná a show-t a Samsung elől a OnePlus: [link] [link]

(#2585) bbendre válasza Tin (#2583) üzenetére


bbendre
őstag

Elvárom, hogy egy drága telefon, aminek a reklámjában benne van, hogy milyen jó a kamera képtelen éles képet készíteni automata módban, úgy hogy a Pixel vagy az Iphone erre képes:
https://photos.app.goo.gl/jNrHXMmJ49TtXS5m9
Itt vannak jobbak és rosszabbak vegyesen. De a mozgást lefotózni a telefon - hacsak nincs jó napfény - képtelen. Erre még egy 5 éves 50e ftos Pixel2 is tökéletesen képes.
Nem borzalom a kamera, de azért ez nem a top. Általános vagy közepes ebben az árkategóriába.
- Nálam a mozgás bemozdul
- A zoom kamera sokszor keresi a fókuszt
- Kiégnek a színek napfényben az arcokon pl.
- Sötétben, pl egy gyergyás születésnap képei többnyire nem jók
- Olajfestményesek a képek

+ Tájat fotózni, "kérlek álljatok be" képekre nagyon jó, és ezért csak közepes

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2586) Tin válasza Zé. (#2584) üzenetére


Tin
veterán

Nem annyira szeretem a (tőlem) kiragadott idézeteket, főleg, hogy éppen arról írtam, hogy számomra a nagyobb akku éppenséggel nem hozna túl sokat, a kis toll viszont nekem nem kényelmes, így annak helyét feláldoznám, és akkor mire másra, ha nem akkumulátorra - hiszen a telefon mérete adott. A külső ceruzája az én használati szokásaimat simán lefedné, de vannak, akik rendszeresen tollaznak, és nekik meg van értelme egy belső tollnak.

Az akkuméret növelés helyett meg inkább egy jobban optimalizált operációs rendszer és appok kellenének, de szerintem a mostani telefonok (az N20U is!) simán teljesítik az "egynapos akku" kívánalmait, annál meg teljesen felesleges a több. A gyorstöltés jó dolog, amíg nem az akkut nyírod ki vele, bár ez a többcellás felosztás abban elvileg segít.

A következő generációknak egyébként sem az lesz a gondja, hogy mennyire jól bírják akkuval, hanem a melegedés. A csúcsmobilok lassan elérik a passzív hűtés határait, és jó dolog, hogy csúcsminőségű grafika meg számítási kapacitás kerül egy mobilba, de ha melegszik, és 10 perc után visszaveszi a teljesítményt, akkor minek az? Szerintem lassan szétválik a felső kategória "gamer" és "általános" telefonra, előbbi pedig kapni fog valamilyen aktív hűtést, míg az utóbbiban akár ugyanaz a SOC egy visszafogottabb hőtermeléssel fog működni. Vagy, ha játszani akar az ember, akkor felrak egy külső ventillátort a hűtéshez.

Az OP10 Pro meg úgy néz ki, mintha a marketingesek azt mondták volna, hogy "csináljunk valami olyat, mint a Samsung", csak nem volt annyi pénzt a dizájnra. Kicsit olyan, mint amikor az Apple után sok gyártó kiadta a notch-os telefonjait - ezt aztán szerencsére hamar el is felejtették.

(#2587) Tin válasza bbendre (#2585) üzenetére


Tin
veterán

Érdekes, nekem gond nélkül készít éles képeket a kamera, ez az egész csak attól függ, hogy melyik gyártó milyenre hangolja be az élesítést automata módban. Ott a manuális mód, úgy élesítheted a képeidet, ahogy akarod. Vagy felraksz egy GCam-ot, és akkor nagyjából ugyanazt kapod, amit a másik kettőn. Nem beszélve arról, hogy egy napfényben készült 108MP-es képet utólag olyanra dolgozol fel, amilyenre egy 12MP-es képet soha.

Az iPhone-al meg azért ne példálózz, mert annak se tökéletes a kamerája, messze nem. Nyáron próbáltam, nem volt képes normális bőrszínt produkálni portré módban. Nem beszélve arról, hogy nem csak ez a gond vele. Videóban viszont tényleg jó. A Pixelben meg a fotókra mentek rá, ezért az ahhoz tartozó szoftver azokban van a végletekig kihegyezve.

A bemozdulásról meg már beszéltünk. Ha kicsit utánaolvasol a fotózás lélektanának, akkor megérted, hogy fizikai korlátai vannak annak, amit te szeretnél, ráadáasul közepes fényviszonyok között feltehetően több képkocka átlagolásából csinál a telefon egyet, amin, ha nagy a bemozdulás, akkor nem ugyanazt tartalmazza - innen a bemozdulást. A másikak meg esetleg máshogy oldották ezt meg szoftveresen. Használj manuális módot, és akkor nem mozdulnak be a gyorsan mozgó részletek, vagy, ha nem akarsz a beállításokkal szórakozni, egyszerűen készíts videót, és vágd ki annak egy képkockáját fotónak.

Szerintem az N20U-ban sokkal több lehetőség van, mint egy Pixelben, vagy egy akkori iPhone-ban, mert itt tudsz nagy felbontású képeket csinálni, ha később utófeldolgoznád őket, ott meg nem. Itt van zoom kamera, a korábbi iPhone-oknál meg nem volt. Úgyhogy ez nem "közepes" minőség, egyszerűen nem a te izlésvilágod, és a te felhasználási szokásaiddal nem eléggé "célozz és lőj" típusú.

Biztosan nem mosott képekhez használj 1/200 vagy annál gyorsabb záridőt, a képeid nagy részén 1/25 vagy 1/50 van, így nem csoda, ha bemozdul. Ha még ezen van valami effekt is, hogy több képet rögzítsen egymás után, és azokból átlagoljon, akkor garantált a bemozdulás. 1/200-hoz viszont nagy érzékenység (magas ISO) kell benti fényviszonyok mellett, ezért azok a képek meg zajosak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#2588) bbendre válasza Tin (#2587) üzenetére


bbendre
őstag

Teljesen egyetértünk és egyről beszélünk. A Pro mode az tökéletes erre és sok a lehetőség a kamerában. Te is a GCam-ot említed és nem az automatikát. És én is írtam, ahogy Te is, hogy jó fény kell neki.

A sima automatika meg béna ahogy van. Nem érdekel az optika meg a szenzor ilyenkor. Az automatika készítsen éles képet ha kell erős feldolgozással. Arra van. Ez a telefon alap
beállítása.

Imádom a pro-t benne, de ha egy telefon nem képes "célozz és lőj" típusú képekre alap beállításon akkor csak közepes a részemről.
Lehet tőlem írreáls elvárás a "célozz és lőj" a Note esetén, ezt elfogadom, de ez sehol sem volt leírva, hogy ezt nem tudja.
De ez valóban túlzott elvárás egy ilyen drága telefontól 2020/2021-ben?

Nincs vita köztünk, hogy sok mindenre képes a Note fényépezés terén és Te is elismered a hiányosságait. Számomra ezzekel a hiányoságokkal nem tud top lenni. Nem akarok videozni és frameket keresgélni.

Van lehetőség a Note20U-ban csak olyan mint a magyar vállogatott, néha villant valamit, vannak kiemelkedő tulajdonságai de aztán inkább csak átlagos.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2589) bbendre válasza Tin (#2587) üzenetére


bbendre
őstag

Köszönöm, hogy megnézted a képeket :R , ezek mind automata módban készültek.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2590) Tin válasza bbendre (#2588) üzenetére


Tin
veterán

A fényképezőkön van P, Av, és Tv mód, meg persze a full manuális. Az Av itt értelmezhetetlen, az ugye egy fix blendén tartja az objektívet, és ahhoz választ záridőt és érzékenységet, viszont a mobilokon fix a fényerő, és nincs blende, mint talán az S10-en. Tehát ennek itt nincs értelme. A P mód az Av és Tv kombinációja, de mivel itt fix a blende, ezért nincs értelme. A full M mód van a profi módban.
Egy Tv mód viszont nem ártana, akár "sport" módnak hívva. Ilyenkor te választod ki, hogy mondjuk fixen 1/200 a záridő, így a mozgás "megfagyna", és a többit (itt csakis az ISO-t) hozzá tudná igazítani. Én megnéztem neked Pro módban, 1/200-addal egy kicsit kivilágított szobában 3200-as ISO-nál volt normál fénye a képnek, viszont nagyon zajos lett a kép, magyarul ratyi minőségű.
A mobilok processzorai elég fejlettek, szóval lehetne programozni olyan működést is, hogy mondjuk csinál egy rövid záridős képet magas ISO-val, meg egy hosszabbat normál ISO-val, és a kettőből csinál egy képet úgy, hogy a rövid záridős képet "színezi ki" a hosszabb záridős jó minőségű színeivel, de ugye az elmozdult részeken ez nem igazán alkalmazható jól.

Az érdekesebbek a nappali fényben (felhős vagy árnyékos) készült képeid voltak. Kivétel nélkül ISO 50-el és 1/30-1/50 körül, aminek nem sok értelme van, mert lazán mehetett volna akár az 1/200 is, ott maximum ilyen ISO 320-ig kellett volna emelnie, ami még bőven elfogadható képet eredményez.

De ennek nem ilyen a szoftvere. Szerintem ha lenne egy Tv mód, az neked pl sokat segítene, hiszen ha tudod, hogy gyereket fotózol, és a bemozdulásmentes képért áldozol egy minimális képminőséget, akkor ezen hagyod, akkor ez elfogadható lenne. Egyébként ez a full automata mód a kameráknál sem a legjobb, mert nagyon a gyártótól és a szoftvertől függ, hogy mire optimalizál. És általában mindenki a csúcsminőségű képre (alacsony ISO), hiszen a fotótémák nagy része statikus, és 1/50 körül gond nélkül lefotózol bárkit, aki nem szaladgál, vagy éppen mozog. Ha ott tud a rendszer ISO 50-et átlag fényben, akkor értelmetlen nekik mozgásra optimalizálni, és minőséget áldozni rá.

Röviden: használj másik szoftvert, ha zavar. Nekem alig van olyan képem, ami bemozdult, olyankor meg fotózok újat, és kész.

(#2591) Joe_Muad_Dib


Joe_Muad_Dib
tag

Frissült a Google Play

(#2592) hatala válasza Tin (#2587) üzenetére


hatala
tag

Szia!

Tudnál ehhez mondani egy GCam verziót, ami működik vele, link pl, ?
Köszi szépen.

(#2593) ScourgeA válasza Joe_Muad_Dib (#2591) üzenetére


ScourgeA
tag

Köszi az infót.
Nekem is kiírta, hogy frissül, újraindult, majd júniusin maradt. :C És megint ott tartunk, hogy frissítés nem elérhető. :))
A tablet meg augusztusin van, és frissítés nem elérhető :DD

(#2594) Tin válasza hatala (#2592) üzenetére


Tin
veterán

ZGCAM 7.4 V1.03387

De régen raktam fel, még valamikor év elején, akkor gond nélkül működött.

(#2595) Tin válasza Joe_Muad_Dib (#2591) üzenetére


Tin
veterán

És tényleg! Nekem is lefrissült novemberire.

(#2596) Tin


Tin
veterán

Sziasztok,

Megjött az új telóm (S21 Ultra), és hát azt kell mondjam, a Note 20 Ultra szebb. Ez volt a legelső érzésem, amikor a kettőt egymás mellé raktam, hogy az S21U kicsit olyan indusztriális design, míg az N20U-ról lerí, hogy a tervezői nagyon rámentek a külcsínre. Szerintem ha 20 év múlva leraknak valaki elé az asztalra 10 db 2020-2021-es flagshipet minden márkában, az N20U tuti, hogy az első pár helyen lesz.

Na de nem ezért írtam, hanem tanácsot kérnék. Szerintetek el lehet adni Magyarországon egy német N20U-t? MM-ben vettem 1 éve, itt 2 év garancia van rá, DBT-s a telefon gyárilag, nem mókolt, teljesen karcmentes, fóliázott, hibátlan darab. Valójában kb csak tavasszal költöztem át rá végleg, szóval nem egy leharcolt példány. A magyar T-s kártyám van benne, így biztos megy minden, mert amikor otthon vagyok, akkor sincs gond vele, plusz a Samsung Members valamiért átugrott magyarra amikor először beleraktam a kártyát. Egyedül a garit nem tudom, hogy van, mert persze itt kint még 1 évig garis, de gondolom Magyarországról ide ki kellene küldeni, ha gariztatni kell.

Szerintetek van értelme meghirdetni, vagy felejtsem el? Ha van, akkor milyen áron? Nyilván bekérdezhetném a beárazós topikban is, de eddig 1 db N20U beárazás nem volt, szóval nem nagyon tudok viszonyítani sem.

Köszi!

(#2597) bbendre válasza Tin (#2596) üzenetére


bbendre
őstag

Szia,

simán eladható rendes áron mint a többi. Itthon is gariztatható. Bármelyik MM-ben leadható ha gond van vele. csak
- Lassab lesz az ügyintézés és a javítás mert ki kell küldeni
- Ha nem javítható akkor kap a vevő egy MM kártyát amit CSAK a német MM-ben lehet levásárolni.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2598) Tin válasza bbendre (#2597) üzenetére


Tin
veterán

Köszi ezt nem is tudtam. Múltkor megkérdeztem egy N20U-t kereső fórumtársat, de leszólt, hogy mókolt telefon, meg minden, úgyhogy gondoltam, inkább megkérdezem, mi a fórumtársak véleménye.

Hogy legyen egy kis fun fact is: csináltam egy 3dmark stressz tesztet az S21U-val. Tök jól tartotta 7 körig a 6000 körüli pontszámot, aztán visszaesett ugyanarra a 4000-re, amit az N20U tud, csak éppen végig. Vicces, hogy a gyorsabb Exynos 2100 sem gyorsabb hosszútávon, mint az Exynos 990-es.

(#2599) Hencso


Hencso
Ármester

sziasztok.
mainap lettem tulajdonosa egy note 20 ultrának.
kérdés:
milyen üveg fóliát illetve tokot ajánlotok hozzá ?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#2600) TFSi válasza Hencso (#2599) üzenetére


TFSi
őstag

Nálam gyári bőrtok és a gyári fólia van fent. Így sincs összekarcolva és a fogása is jó.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.