Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Dilikutya válasza gerner1 (#4748) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez pont nem igaz. A többség soha az életben nem cserél ROM-ot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4752) gerner1 válasza Dilikutya (#4751) üzenetére


gerner1
veterán

Az említett esetben -tehát PAN CSC, és ez a körülmény ami meglett jelölve- a többség bizony lecseréli a PAN firmware -jét másikra. Sokéves Samu -s tapasztalat.

(#4753) Dilikutya válasza gerner1 (#4752) üzenetére


Dilikutya
félisten

Még egyszer mondom. A többség nem cserél rendszert a telefonján. Mert nem érdekli, mert nem tudja hogy kell, mert fél a garanciavesztéstől, mert mert. Szerinted a telenoros userek többsége lecseréli? Nem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4754) gerner1 válasza Dilikutya (#4753) üzenetére


gerner1
veterán

A topiklátogató PAN -os többség, eddig így tett. Akik nem fórumoznak, nem olvasgatnak ilyen oldalakat, csak használják a készüléket, azok nagy valószínűséggel nem. Garanciavesztést pedig nem okoz a másik CSC -re való átállítás. Knox számláló nem ugrik odébb ettől, ha ROM csere a gyári megoldással, gyári firmware -t felrakva történik, ami eddig is így volt, és ennél a készüléknél sincs másképp.

(#4755) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Van arra mód, hogy a zárképernyőre kitegyem a lépésszámot/időjárást?

(#4756) patow válasza theBigFace (#4749) üzenetére


patow
senior tag

Szia, visszaállításnál nem ugrik a garancia?

(#4757) gerner1 válasza patow (#4756) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben a gyári megoldást használod, akkor nem.

(#4758) theBigFace válasza Mcrazy (#4750) üzenetére


theBigFace
tag

Ha telekomos vagy akkor telekom appba kilehet kapvsolni de elűntetni az ikonját nem lehet én úgy tudom

A50 (A505FN)

(#4759) theBigFace válasza patow (#4756) üzenetére


theBigFace
tag

Odinnal nem ugrik

A50 (A505FN)

(#4760) OCTAMD válasza theBigFace (#4759) üzenetére


OCTAMD
őstag

Max a CSC kód ugrik ha csoportosban van.XEH is ilyen ,OXX csoport

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#4761) gerner1 válasza OCTAMD (#4760) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#4762) theBigFace válasza OCTAMD (#4760) üzenetére


theBigFace
tag

Az legyen a legkevesebb, baja nem lesz szóval m1

A50 (A505FN)

(#4763) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok!
Nektek az automatikus fényerő normálisan működik?
Az AOD-nél lehet valahogy állítani a kijelző fényerejét?

(#4764) gerner1 válasza paavoo (#4763) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem jó. Én elégedett vagyok a működésével. Az AOD-é -külön- nem állítható, de automatikusan is rendben van. Sötét helyen nagyságrendekkel alacsonyabb fényerővel üzemel. Az viszont igaz, hogy a fényviszonyváltozáshoz alkalmazkodása nem azonnali (van 1 kis késés) ...

(#4765) patow


patow
senior tag

Köszönöm a választ ,nálam is csökkent az üzemidő de nem bántom talán az új android majd megoldja ,vagy nem, bár ne engedtem volna frissülni !

[ Szerkesztve ]

(#4766) gerner1 válasza patow (#4765) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem nem a frissítés tehet róla. Érdemes, nem csak Samsung -os topikokat is olvasni, nyomonkövetni. Valamilyen "fura véletlen" miatt, olyan készülékeknél is panaszkodnak (de azokban a topikokban is csak néhányan..) amelyeknél nem is volt semmiféle update az elmúlt ~2-3 hónapban. Utólag (néhány esetben) kiderül, hogy ezek többsége telekomos, a maradék kb ~⅜ részük pedig telenor -os...

Nekem az a -szubjektív- véleményem, hogy ha egy update, frissítés hibás.... - akkor az abban hordozott hiba, kivétel nélkül minden készüléken jelentkezik, amelyik azzal azonos (Samsung esetén plö...) CSC kódon van.

[ Szerkesztve ]

(#4767) Mcrazy válasza theBigFace (#4758) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!

Nem vagyok Telekomos, Drei-os vagyok. :) Arra az ikonra gondoltál, ami a tárcsázóban van? Mert azt én is úgy tudom, hogy nem lehet eltüntetni, max inaktív lesz.

Üdv: Mcrazy

(#4768) Dilikutya válasza gerner1 (#4754) üzenetére


Dilikutya
félisten

A kisebbség többsége maga is kisebbség. Egy szakmai fórum közönsége nem reprezentatív minta az összes vásárlóra nézve. Mint ahogy nem mindenki akarja a 3 GHz-es Intel processzorát 5 GHz-en járatni, mégha a topikokból az is jönne le.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4769) gerner1 válasza Dilikutya (#4768) üzenetére


gerner1
veterán

Ez a te aspektusod. Az enyém más. A feltett kérdéssel kapcsolatban leírtam egy tényt, ami tőlem, tőled függetlenül van, és a felszínre került témával helytálló. Engem nem zavar, ha adott esetben nem értünk egyet, mert nem a saját igazságomat írtam le. Ezenkívül, abban semmi kötelező jelleg nem volt, miközben alternatív lehetőség igen. Eltérőek a tapasztalataink, nincs ezzel semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4770) csaba1203 válasza gerner1 (#4764) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#4771) Mcrazy válasza gerner1 (#4766) üzenetére


Mcrazy
őstag

Régebben én is írtam róla, hogy nagyban függ az akkumulátor üzemideje a hálózattól. Minél jobb a térerő, annál kevesebb energiát igényel a "Cella készenlétben" szolgáltatás. Külföldön és otthon is ua. a Sim-et
használom, de a szolgáltatóm Ausztriában van (Drei) és bármilyen furcsa, nagyon rossz a térerő szolgáltatás, mert 1 nappal többet bír a telefonom, amikor Mo-n használom, pedig változó szolgáltatókat használ a telefonom (még nem figyeltem meg, hogy milyen okból, de gyanítom, hogy az erősebb jellel rendelkezőt)

Az üzemidő is mindenkinél más és más, mert attól függ, hogy ki milyen intenzíven használja a telefonját.
Nálam általában 4-6 órát sötét kijelzővel lapul a tokjában a készülék. 5:15-kor veszem le a töltőről és 16-18 óra között teszem vissza, amikor vagy 38% vagy 28% az akku szintje. Én jó minőségűnek tartom mind a készüléket és mind a benne lévő aksit attól függetlenül, hogy nem bír ki 3 napot, de ha jól utána számolunk, akkor kb 12-15 órát. És hogy miért van ez?
Na nézzük:
5:15-6:15-ig bekapcsolt kijelző (olvasás) kb 1-óra
Napi beszélgetés kb 2-3 óra
Internet megosztása GPS számára. Összesen kb 1-2 óra (magasabb akku használat)
Bt headset használat kb - 9-11 óra (ebből a fent említett beszélgetés kb 2-3 óra) (Kiemelten magas akku használat)
6:20-tól 16-18 óráig kb 1,5-2 óra kijelzőhasználat (email, face, sms, fórum.stb.)
És még ehhez hozzájön a térerő hiánya miatt fellépő többletenergia felhasználás. (Az otthoni felhasználásnak kb a duplája ahol én lakom még hétvégén is, amikor nincs Bluetooth, Mobilnet és Internetmegosztás, valamint ugyanúgy wifin lógok hétvégén, mint Mo-n)

Azt hiszem jól látszik, hogy nem kell 6 óra kijelzőidő ahhoz, hogy tisztességesen kihasználjuk az akkumulátor és a telefon kapacitását.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#4772) theBigFace válasza Mcrazy (#4771) üzenetére


theBigFace
tag

Igen arra gondoltam, na már most értem,hogy nem kell 6 óra kijelző idő, de engedhessem már meg magamnak, hogy ha az előző biztonságival bírt lazán 8 órás kijelzőidőt mobilnettel telekom hálózaton és változóan f.s jellel akkor csak érdekgeszítő, hogy miért csinálja, hogy 3-4-5 órát bir. Eskü, még a note 4 is 4.4 en akksi zabálo soc-al tudott ennyit. Frissebb rendszerrel persze az is romlott 4 órára atom max 4 fél. Átlagban inkább az 2-3 órás volt. Azért a 2 telefon között bőven van 2-3 de talán 4 év is. Elég szomorú,hogy egy frissítés kb hazavág egy egész jó telefont (a5 re gondoltam).

Na mindegy, ez az én véleményem. Én jelenleg tesztelgetem,hogy mit enged így, ha nem jó akkor vissza lépek egy frissítéssel és ha az is rossz akkor vmi más a baj. Vagy tényleg a hálózat..

U.i.: persze ez nem jelenti azt,hogy a készülékben van a hiba, lehet,hogy kezdem belakni és azért csökken lehet más is az oka. Utána járok.

[ Szerkesztve ]

A50 (A505FN)

(#4773) Stellaway


Stellaway
tag

Valaki írt olyat, hogy nem mindenkinél jelentkezik az akku hiba, és ezért nem lehet semmilyen vonalon elindulni.
Szerintem egyszerűen nem veszik észre, nem jelentik.
Én is eddig úgy voltam vele, hogy lehet csak én érzem rosszul, de mostmár be kell látnom, valamelyest tényleg romlott.

Aláírom

(#4774) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Azt nem írtam, hogy nálam még mindig 6.0.1 van. Anno amikor a A5 2015- re feltettem a Lolly-t, majd a MM- t, katasztrofális lett az egész telefon és nem csak az akku idő. Egyébként a fentebb említett használattal minden telefonom (s4 mini, A5 2015, A5 2017) elhasalt délutánra. Persze, ha valakiknek 2 órát romlott az üzemidő, akkor érdemes utánanézni.

Üdv: Mcrazy

(#4775) theBigFace válasza Mcrazy (#4774) üzenetére


theBigFace
tag

Hát igen, jelenleg most próbálgatom. Majd lesz valami.

A50 (A505FN)

(#4776) gerner1 válasza Stellaway (#4773) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem el lehet indulni...

Pl. A Telekom, és a Telenor átcsoportosított frekvenciát a 4G -hez, a megnövekedett 4G-s adatforgalmi igény miatt (is). Ezért nincs (vagy csak kevés helyen) a sűrűn lakott területeken B20.
A korábbi B3 (1800Mhz) frekvencia helyett, tavaly október-november óta a B7 (2600MHz) -en történik egyre több helyen a szolgáltatás (folyamatos a csere, és a fejlesztés). Ezenkívül, spektrum csere is történt (ez utóbbi, a vodánál is volt novemberben...). A magasabb frekvencia viszont eltérő minőségben terjed, mint egy alacsonyabb. Aztán ott vannak még az aktuális környezeti viszonyok (megváltozzott évszak, stb). Ez magyarázza azt, hogy az adott adótorny, és az "én távolságom" ugyan nem változott, az adótorony teljesítménye sem, de mégis rosszabbak a vételi körülmények, ugyanabból a távolságból (is). Budapest belváros egy jó példa erre... - Ezt, újabb, nagyobb számú tornyok üzembehelyezésével, és/vagy a meglévők teljesítményének az emelésével lehet(ne) kompenzálni (tegye fel a kezét, aki észre vett ilyet...). Ezért van az -amit több helyen, és más topikokban is olvasni- hogy főleg a nagyobb városokban, és környékükön észrevehetően alacsonyabb lett a térerő. Alacsonyabb térerőn azonban sokkal jöbban erőlködik az összes készülék (nem csak az A5 -2017- ...), ami többletfogyasztást generál, cella készenlétben is, ahogy Mcrazy is jelezte...

Ehhez jön még az, hogy híváskor mindenki (aki nem tud VoLTE -t használni... -de ha tud, akkor -azt- a legtöbb helyen, megintcsak nem fullos térerőn tudja használni...) készüléke visszavált 4G -ről ⇒3G -re, vagy 2G -re (fallback), amelyeken (néhány kivételes helytől eltekintve..) szintén gyengébb lett a térerő. Így a hívások is olyan rendszer(ek)en bonyolódnak, amely a korábbiakhoz képest többlet teljesítményt igényel. Amikor pedig x-számú panasz érkezik, vagy a saját tesztelésük azt mutatja, esetleg a megnövekedett pillanatnyi hívásforgalom, vagy az adott környéken valamilyen ok miatt ⇒át terelik másik tornyokra a forgalmat, akkor emelik 1-1 környéken a tornyok teljesítményét, és -ez- szintén magyarázatod ad arra, hogy "látszólag nem csináltam semmit a készülékkel" (felhasználói szokások is ~azonosak) mégis ""jobbnak tűnik""...

Mivel, eltérőek a vételi viszonyaink (is) magyarázza, hogy ugyan azzal a CSC -re kiadott frissítéssel, a userek egyik fele nem tapsztal nagyobb merülést, míg mások igen.

Továbbá azt is, hogy akik OFF készüléket használnak, és az adott készülékre az elmúlt bő ~2-3 hónapban nem érkezett frissítés, de mégis van, akik szintén panaszkodnak, a megszokotthoz képest nagyobb mértékű merülésre.

Vodások köréből érdekes módon kevesbb a panasz. De nem csak azért, mert pl a Telekom -hoz képest kevesebb az ügyfél... - hanem azért is, mert a vodás 4G hálózat továbbra is csak átlagos, a 3G -s lefedettségük (általános téreőben is..) viszont jobb, mint a konkurenseké.

Szóval, jóval képlékenyebb ez a probléma, és nagyságrendekkel összetettebb annál, mintsem hogy önmagában, az update -ben lássuk a probléma forrását .

[ Szerkesztve ]

(#4777) leslieke válasza Stellaway (#4773) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak az veszi igazán észre könnyen, aki rendszerezetten tölti mindig ugyanúgy. Szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4778) Stellaway válasza leslieke (#4777) üzenetére


Stellaway
tag

Valós. Én általában ha próbálom 100-on tartani, annak ellenére, amilyen álláspontok vannak itt, viszont megesik, hogy 50%on lusta vagyok a töltőért menni. Eléggé összevissza töltöm, de mégis azt vettem észre, hogy mintha hamarabb ment volna le 90ről 80ra mint eddig

Aláírom

(#4779) patow


patow
senior tag

Üdv
Az utóbbi időben időnként ha zárt tokból előveszem a telcsit csodálkozva látom hogy halványan látom a háttérképet pedig lezárva teszem a tokba ,mitől lehet szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#4780) zjuhasz válasza Daneee14 (#4696) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

szia, bocs, ritkán járok erre.
Szerintem tökéletes helyen van. Itt egy kép:

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#4781) leslieke válasza Stellaway (#4778) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Elhiszem. Én össze vissza töltöm.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4782) Almonen


Almonen
aktív tag

100-on tartani mire jó? Én 80 és 50 % között tartom és majdnem 3 óra kijelzőidő kijön, ami nekem napi szinten elég.

(#4783) Mcrazy válasza Almonen (#4782) üzenetére


Mcrazy
őstag

100-on tartani mire jó?

Pld azért, mert az a hiányzó 20% még sokmindenre jó lehet. Én pld napközben, amikor sűrűbben ki-be be ugrálok a kocsiba-ból, Nincs időm töltögetni, lehúzni, visszadugni. Ezt olyankor teszem, amikor hosszabb utat teszek meg. Na pld erre is jó a hiányzó 20%. Éjjel sem kelek fel, hogy 80-nál levegyem a töltőről. Majd reggel. De olyan is előfordult már, hogy elromlott a szivargyújtó töltő, a Pw-bankot meg otthon felejtettem a töltőn. 23% volt a töltöttség, amikor ez történt.

Üdv: Mcrazy

(#4784) leslieke válasza Almonen (#4782) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmire sem jó, ahogy az 50-80 közötti játék sem ér semmit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4785) Sungoo válasza leslieke (#4784) üzenetére


Sungoo
addikt

+1
Bullshit.

(#4786) Almonen


Almonen
aktív tag

:D:D hát mindenki használj úgy ahogy jól esik, idővel semmiképpen sem fogja úgy bírni mint régebben

(#4787) pitiless válasza Almonen (#4786) üzenetére


pitiless
senior tag

Én úgy vagyok vele, hogy ez egy használati tárgy. Nem én vagyok érte, hogy alkalmazkodjak hozzá. Ha lemerül feltöltöm, ha le kell húzni a töltőről lehúzom. Nem érdekel. A 3+ éves Nexus 5-ösünk is bírja még, pedig az amit kapott...

(#4788) Almonen


Almonen
aktív tag

Ez is igaz.

Ahogy elnéztem sammobile-on, szlovakia Bulgária stb csomó országban január 9-én volt patch a5-re, remélem mi is sorra kerülünk lassan

(#4789) leslieke válasza pitiless (#4787) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyetértek! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4790) Donki Hóte válasza theBigFace (#4758) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tök jól elbeszélgettek erről a videóhívásról, de én még nem láttam ilyen lehetőséget a telefonban. Hol van ez :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4791) HKorn válasza Almonen (#4788) üzenetére


HKorn
addikt

+1 én is így tolom.

4 évig használtam hasonló felfgással egy Lumia 930-at, mai napig teljesen jó az akksija.

Ezek a telefonok előbb mennek szoftveresen ódivatúvá, minthogy akksinak baja legyen.

Run&Ride

(#4792) ollie válasza Donki Hóte (#4790) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a contact listában ráböksz egy contactra, ott lesz a lista, hogy Call, Message, Video call...

***

(#4793) Donki Hóte válasza ollie (#4792) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, akkor te selejtes telefont adtál el nekem :DD Ebben nincs ilyen feature :R

(Tévedés ne essék nem is hiányzik, csak furcsállom, hogy egyesek le akarják tiltani, amikor én még nem is láttam ilyet :K )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4794) Sungoo válasza Donki Hóte (#4793) üzenetére


Sungoo
addikt

Valahogy így néz ki :

(#4795) Donki Hóte válasza Sungoo (#4794) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nálam ez a rész így néz ki (dualsim):

Ha belemegyek a részletekbe, akkor ott még a Viber hívás jelenik meg plusz opcióként.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4796) LIFE1


LIFE1
tag

Tudja valaki hogy ezt hol lehet kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#4797) gerner1 válasza Sungoo (#4794) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#4798) csaba1203 válasza LIFE1 (#4796) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez meg honnét? :Y

(#4799) LIFE1 válasza csaba1203 (#4798) üzenetére


LIFE1
tag

Gyárivisszaállitást csináltam! És az egyik névjegyemnél lett egy ilyen ikon! De nem tudom eltüntetni!

[ Szerkesztve ]

(#4800) Yasuji


Yasuji
csendes tag

Hali, észrevettem, hogy ma reggeltől már nem rezeg a telefon. Hivásnál, ébresztésnél, üzenetnél, de még a samsung members diagnosztikai eszközeiben és a szervíz menüben sem. (Ha újraindítom/kikapcs-bekapcsolom akkor sem) Úgy néz ki, hogy a rezgőmotor meghalt, ezt fedezi a garancia? Nem rootoltam vagy ilyesmi, a knox rendben van.

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.