Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) gerner1 válasza Yasuji (#4800) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben a gyorsítótár is napokban (2-3 napja) volt törölve (és nem régebben), akkor a tárcsázóba írd be ezt : *#0*# és a Vibration -t érintve tesztelheted. Amennyiben frissen túl vagy egy gyorsítótár törlésen, majd ezen a teszten sem ad "életjelet" ⇒akkor szerviz.

(#4802) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Nekem vagy 36 órája dekkol ez az üzenet az értesítési sávban. Törölni nem lehet, letölteni meg nem tölt semmit :(

Mi a fene akar ez lenni?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4803) gerner1 válasza Donki Hóte (#4802) üzenetére


gerner1
veterán

A Samsung app áruházának a frissítése. Ezek szerint beragadt. Készülék ⇒Restart ...

[ Szerkesztve ]

(#4804) Donki Hóte válasza gerner1 (#4803) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi. Tiszta Windows, újraindítottam és minden OK ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4805) Yasuji válasza gerner1 (#4801) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Sajnos nem rezgett. Abban már biztos vagyok, hogy javításra szorul. Rossz szokásom fürdés közben használni a telefont, ma jelzett is, hogy az usb lyuk nedves és ne töltsem, azt hiszem utána nem rezgett már (bár ezt nem tudom biztosan, mert le volt némítva egész estig). Ha a víz okozta a gondot, akkor gondolom nem javítják, de ha nem a víz okozta, akkor ingyenesen javítják? (még van 4 hónapom a "prémium" garancia akármiből) Ennek az egésznek annyi előzménye volt, hogy a billentyűzet rezgése is sokszor hirtelen megállt. Tehát pl írtam üzeneteket, egyszer már nem rezgett bill. lenyomáskor, majd néhány másodperc után ismét helyreállt. Ezek alapján mit gondolsz, user error, vagy hibás eszköz?

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#4806) gerner1 válasza Yasuji (#4805) üzenetére


gerner1
veterán

Gyorsítótár, mikor volt utoljára törölve (wipe cache partition) a recovery -ben ?

Beázással (amennyiben beázott..) nincs garancia, de természetesen pénzért (is) javítják. Amennyiben nem ázott be, akkor garanciában történik, a hiba elhárítás.

[ Szerkesztve ]

(#4807) Yasuji válasza gerner1 (#4806) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Legutóbb Január elején. Akkor csináltam egy gyári visszaállítást, azelőtt pedig nem volt ürítve április óta. Persze most is csináltam egy wipe cache-t a biztonság kedvéért. Nem hiszem, hogy beázott, mert nem volt a vízben, arra különösen odafigyeltem, hogy gőz, illetve víz ne érje. Ha a két kis víz sticker rendben van a memória/sim kártya tálcájában, akkor minden okés, vagy valahol máshol is van ilyen jelző sticker a telefon belsejében? (egy google keresés szerint csak az a kettő van, de lehet itt valaki jobban tudja)

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#4808) gerner1 válasza Yasuji (#4807) üzenetére


gerner1
veterán

Van máshol is (LID), igen. Nem csak a SiM tálca slot -jában ...

(#4809) paavoo


paavoo
aktív tag

Azt lehet állítani hogy hívás közben ne halványuljon és sötétedjen el a kijelző olyan gyorsan? Főleg ha ki van hangosítva szeretném beállítani hogy aktív maradjon.

Amúgy van lehetőség gyors billentyűparancsokat létrehozni?
Mondjuk beírok @@-t és kiírná a mail címet.

[ Szerkesztve ]

(#4810) Yasuji válasza gerner1 (#4808) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Értem, akkor lehet szerencsét próbálok majd a szervizzel, ha lesz időm, max megszívom és nem javítják meg, épp annyira nem zavar a dolog, sokkal inkább a tudat, hogy gond van a telefonnal. Köszönöm a válaszokat! :)

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#4811) Skod


Skod
tag

Sziasztok! Az normális,hogy odinnal felraktam az utolsó előtti XEH romot és cseh nyelvű volt a telefon amikor bekapcsolt?

(#4812) ollie válasza Yasuji (#4800) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, hogy fedezi a garancia.

mod: látom, már letárgyaltad mással.

[ Szerkesztve ]

***

(#4813) gerner1 válasza Skod (#4811) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, mert valójában nem XEH -t raksz fel ilyenkor, hanem OXX multi-CSC ROM -ot, amelyben benne van a XEH kód is, de a csomagban a Cseh (ETL) CSC a default. Ezért a készülék aktív CSC -je is a Cseh -re áll be.

Sajnos, jelenleg, otthoni körülményekkel, root nélkül ⇒nem lehet az A5 (2017) -et XEH CSC -re át állítani.

(#4814) Skod válasza gerner1 (#4813) üzenetére


Skod
tag

Köszönöm! A CSC mindegy, ha hamarabb kapom meg a frissítéseket mint a Telenoros rommal.

(#4815) gerner1 válasza Skod (#4814) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#4816) patow


patow
senior tag

"Gyorsítótár, mikor volt utoljára törölve (wipe cache partition) a recovery -ben ? " -- menüben lehet megtalálni ezt a törlést ?

(#4817) gerner1 válasza patow (#4816) üzenetére


gerner1
veterán

OS alól, csak az app -ok gyorsítótára törölhető, az OS -é nem.

Teljes törlés, a Recovery alól lehetséges. Ennek elérése:
Készüléket teljesen kikapcsolod, majd megnyomod a Hangerő-FEL + Home + Bekapcs gombokat (ebben a sorrendben) egyszerre, és nyomva tartod őket ⇒amíg a készülék rezdül egyet. Innen ~28-50sec mire beadja a Recovery Mode menüjét. Amennyiben ettől több idő telik el -és nem adja be- akkor érintsd jobb alul a vissza " " kapacitív gombot, hogy beadja.
A menüben mozogni, a hangerő gombokkal lehet, aktíválni pedig a bekapcs gombbal.
Kiválasztod a wipe cache partition -t, és aktíválod, majd jóváhagyod. Miután végzett ⇒Reboot System now.

(#4818) patow válasza gerner1 (#4817) üzenetére


patow
senior tag

Köszönöm

(#4819) gerner1 válasza patow (#4818) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs mit. 👍

(#4820) #77081088 válasza gerner1 (#4817) üzenetére


#77081088
törölt tag

A Recovery menüben a képernyőt használva "simogatva" is lehet lépkedni :)

(#4821) Mcrazy válasza paavoo (#4809) üzenetére


Mcrazy
őstag

"Azt lehet állítani hogy hívás közben ne halványuljon és sötétedjen el a kijelző olyan gyorsan? Főleg ha ki van hangosítva szeretném beállítani hogy aktív maradjon."

Szia!

Automatizáloval meg lehet oldani. Én a Macrodroid-ot használom hasonló célokra.
Hamarosan elérhető már magyarul is. :))

"Amúgy van lehetőség gyors billentyűparancsokat létrehozni? Mondjuk beírok @@-t és kiírná a mail címet."

Hova írsz be? Amíg nem nyitsz meg egy alkalmazást, a billentyűt sem tudod használni. Régen találkoztam olyan programmal, aminek a keresője névjegyekre, hívásnaplóra, sms-re és alkalmazásokra egyaránt keresett a beírt betűk alapján. Sajnos nem tudom mi a neve. A @ beírására a gyári tárcsázó is megmutatja az email-es névjegyeket.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#4822) gerner1 válasza #77081088 (#4820) üzenetére


gerner1
veterán

Így van . 👍

(#4823) Kitti14


Kitti14
csendes tag

[kép]
Anya telefonja egyik reggel kérte a PIN kódot, utána ezt az üzenetet dobta ki neki. Szerencsére ki lehetett kapcsolni a telefont és nem veszett el semmi, de nem tudtuk, hogy mitől van ez a hibaüzenet. Éjszakára nem volt kikapcsolva a telefon, csak töltőn volt. Valakinek van ötlete, hogy ez mi lehetett? Egyébként ez egy A3 (2017).

[ Szerkesztve ]

(#4824) gerner1 válasza Kitti14 (#4823) üzenetére


gerner1
veterán

Érdekes hiba... Az A3 (2017) topikja itt : LINK

(#4825) LIFE1


LIFE1
tag

Az AOD frissités másnál jól müködik?Mert én azt vettem észre hogy ha telefonáltam és visszazár a billentyüzár egy pillanatra felvillan a kijelző utánna sötét a kijelző de nem mutatja az órát!

(#4826) Almonen válasza Kitti14 (#4823) üzenetére


Almonen
aktív tag

Szia, keresgéltem a neten egy picit, gyári firmware (OS) van a telón? Valahol azt írták hogy nem gyári rendszer esetén volt ez a probléma

Többször nem fordul elő?

[ Szerkesztve ]

(#4827) dave987 válasza Almonen (#4826) üzenetére


dave987
aktív tag

Ez az "integritás ellenőrzés" kapcsolódik a KNOXhoz... Úgy gondolom google keresések alapján...

(#4828) slice14


slice14
veterán

Végre megjött a cseh régiós rom is.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4829) gerner1 válasza slice14 (#4828) üzenetére


gerner1
veterán

Tehát az OXX multi-CSC kapott frissítést...

(#4830) Kitti14 válasza Almonen (#4826) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Gyári van rajta, igen. Telekomos egyébként a készülék, olyan április óta van meg. Még nem fordult elő ilyen, meg alapból nincs gond a telefonnal.

(#4831) Vitaqo válasza slice14 (#4828) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Ezt minek kell kirakni? Szerintem kb csak te használsz ilyen régiós romot. Itt javarészt szolgáltatós vagy független van. Legközelebb kirakom, ha jön üzbegisztánra. Vagy ez vmelyik szolgáltató? Uff.

[ Szerkesztve ]

(#4832) gerner1 válasza Vitaqo (#4831) üzenetére


gerner1
veterán

A Magyar (XEH) független régió is abban a multi-CSC -ben (OXX) van benne, amelyben a Cseh (ETL) független régió kód. Így, aki nem akarja megvárni, míg az OTA szerverek elkezdik kiosztani a XEH CSC -n lévő készülékeknek, letöltheti, és ODIN -nal telepítheti .
Szóval, egyrészt hír, hogy hamarosan érkezik a honos függetlenre régió kódra is, másrészt opció lehetőség a türelmetlenebbeknek ...

[ Szerkesztve ]

(#4833) Vitaqo válasza gerner1 (#4832) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Köszönöm! Így tiszta.És bocs az értetlen otrombaságért!

(#4834) slice14 válasza Vitaqo (#4833) üzenetére


slice14
veterán

Én annó Nordic rommal vettem a telót, és később próbáltam feltelni a XEH romod, de sajnos XEU lett és nem volt hajlandó frissítenni. Majd ezután vissza raktam a Nordic romot, de ez sem jött össze. Így feltettem mégegyszer a XEH-t, ami végül ETL régiós lett, de legalább már frissül ota-n.

Megjegyzem a biztonsági szintnél azt írja hogy 2018 januúár 1. Létezik hogy a Samsung ilyen hamar kiadta volna Google által kiadott biztonsági csomagot?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4835) gerner1 válasza slice14 (#4834) üzenetére


gerner1
veterán

Igen. Valójában a Nordic -ot kivéve (ami az OXA multi-CSC -ben van benne), te is OXX -et raktál fel minden esetben.
Én simán elképzelhetőnek tartom, hogy most ilyen "gyorsak" voltak a Samsung -nál. Bár nem túl sűrűn (sajnos), de korábban is volt már ilyenre példa...

(#4836) Almonen válasza Kitti14 (#4830) üzenetére


Almonen
aktív tag

Nekem május óta van az A5 és nekem se volt ilyen baj még :/ remélem nem is lesz.

Knox védelem aktiválva van esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#4837) LIFE1


LIFE1
tag

A független telókra van megint frissités?Tökre gáz hogy a telenornál még az októberi bizt frissités van kint!🤐

(#4838) gerner1 válasza LIFE1 (#4837) üzenetére


gerner1
veterán

Nem lesz ez másképp a jövőben sem. Hosszú évek óta ez a tendencia, hogy a telenor (PAN) -ra ritkábban érkezik update, mint a többi CSC -re.

(#4839) LIFE1 válasza gerner1 (#4838) üzenetére


LIFE1
tag

Samsung szervizbe raknak független szoftvert?

(#4840) gerner1 válasza LIFE1 (#4839) üzenetére


gerner1
veterán

Gondolom igen. De, ezért nem kell a szervízbe adni a készúléket. ODIN -nal simán felrakható bármelyik független régiókódra kiadott firmware. A hálózatfüggőséghez sincs köze.

De, ha a kérdésed arra irányult (esetleg), hogy XEH -re át tudják-e állítani az aktív CSC -t Azt nem tudom. Elképzelhetőnek tartom, ha """nagyon akarják""" ⇒akkor igen ...

(#4841) Vitaqo válasza LIFE1 (#4837) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Még nincs. Pont most néztem. Amúgy eht a 420MB-os frissítést várjátok? Az előző eléh nagy volt. Ez mit tartalmaz? Csak biztonsági update?

(#4842) Kitti14 válasza Almonen (#4836) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Talán neki aktiválva van, igen. Hát reméljük neki is csak egy egyszeri dolog volt, de majd mondom neki, hogy a biztonság kedvéért szedje le a dolgait róla hétvégén :D

Az én A5-öm április óta van meg, nekem nincs bekapcsolva ez a védelem, ilyen hibaüzenetet nekem se jött még szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

(#4843) LIFE1


LIFE1
tag

Köszi az infót!

(#4844) leslieke válasza LIFE1 (#4837) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindig hamarabb is lesz jó eséllyel azokra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4845) _IceBird_


_IceBird_
tag

XEH-re jött egy kb 23 mb frissítés,feltételezem a januári biztonsági csomag :)

(#4846) Vitaqo válasza _IceBird_ (#4845) üzenetére


Vitaqo
senior tag

:K Köszi!

(#4847) leslieke válasza _IceBird_ (#4845) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most települ. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4848) Almonen válasza Kitti14 (#4842) üzenetére


Almonen
aktív tag

Jobb félni mint megijedni :D

(#4849) csaba1203 válasza _IceBird_ (#4845) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#4850) gerner1


gerner1
veterán

Egy kis -nem teljesen OFF- "adalék", az üzemidő témaköréhez ... - amelyre már elég régóta próbálom felhívni a figyelmet ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.