Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) #77081088 válasza gerner1 (#4600) üzenetére


#77081088
törölt tag

Értem. De eleve úgy írtam hogy " Ha nem törött a készülék nem mókol vele semmit a tulaj ",egyszerűen csak beázik.
Mert sajnos olyan is elő fordul hogy egy terméket eleve hibásan vásárolunk meg,nem kell össze törni,nem rendeltetés szerűen használni stb. Én erre az esetre kérdezem a garanciális javítást. Megveszem a telefont,nyáron jól elázok,vagy pl felborul egy pohár víz és ráömlik. Beázik,elromlik. Ebben az esetben sem javítják?
Mert akkor ez egy átverés. Gondolom felárat is fizetünk a vízállóságért,eleve így reklámozza a telefont. De ha beázik akkor nem vállal felelősséget.

[ Szerkesztve ]

(#4602) Sungoo válasza #77081088 (#4599) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem hiszem. Nem tudod bebizonyítani a rendeltetés szerű használatot. Ergó ha belevágod a 3 méteres medencébe, és ott hagyod délelőttre, lehet az szegény vízálló. :)

(#4603) gerner1 válasza #77081088 (#4601) üzenetére


gerner1
veterán

Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen szempontból hibássan kerülne le 1db is a gyártó sorról. Azokat az eseteket, amelyeket leírtál példának, azokat kibírja ( "...Megveszem a telefont,nyáron jól elázok,vagy pl felborul egy pohár víz és ráömlik." ) . Azok, a gyártó által megadott tűréshatáron belül vannak, így nem fog beázni.

Beázni akkor fog, ha olyan körülménynek teszed ki, amely nagyobb terhelést ad, mint az 1,5 méteres vízmélységben mérhető hidrosztatikai nyomás által kifejtett erő. Ezért javasolt kerülni, például a zuhanyzást (erős vízsugár..), vagy a készülék nagysebességgel történő vízbe ejtését (dobását) stb, stb ...

Amennyiben beázik, arra nem vonatkozik a garancia. Esetleg, méltányosági kérelmet nyújthatsz be, és reménykedhetsz, hogy "veled" kivételt tesznek...

(#4604) #77081088 válasza Sungoo (#4602) üzenetére


#77081088
törölt tag

Távol álljon tőlem a vitatkozás :) Illetve nem tervezem hogy egy vízilabda mérkőzést lejátszok vele. De ez így baromi átverés. (persze tudom,egyik fél sem tudja igazolni mi is történt)
Egyébként végig olvastam a papírokat,amik a dobozban mellékelve vannak. Víz és porállóság megőrzésére pl egyenesen azt írja,hogy mossuk le csapvíz alatt. És ha ilyenkor ázik be?
Mivel már korábban megjártem,gyári hibás terméket sikerült vásárolnom,csak is ezért érdekel a dolog. Gyári hibára vonatkozóan érdekel a dolog.

(#4603) gerner1

"Amennyiben beázik, arra nem vonatkozik a garancia." Hol van ez leírva? Mert nem találom sehol.

Egyébként megértettem! Hál istennek nem volt még egyik telefonommal sem probléma. Remélem nem is lesz! :)

[ Szerkesztve ]

(#4605) gerner1 válasza #77081088 (#4604) üzenetére


gerner1
veterán

Nagyon egyszerű... - A készülékben (több helyen) víz indikátorok (LID) vannak elhelyezve. Amennyiben azok közül valamelyik elszineződik (víz, folyadék hatására) akkor a garancia elveszett.
Az egyik ilyen, a SiM tálca slot -jában található:

(#4606) #77081088 válasza gerner1 (#4605) üzenetére


#77081088
törölt tag

Köszi a szemléltetést (is) ! :R :)

(#4607) ollie válasza #77081088 (#4604) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne mosd le csapvíz alatt, hol olvastál ilyet? Közvetlen vízsugarat nem szabad ráengedni!

***

(#4608) #77081088 válasza ollie (#4607) üzenetére


#77081088
törölt tag

Sehol. Én mondtam rosszul. Azt írja a felhasználói doksiban hogy öblítsük le, ha por vagy egyéb folyadék rákerül.
Bár szerintem ez édes mindegy,hogy egy pohárból öntök rá vizet,vagy a csapot kicsire megnyitva mosom le.

[ Szerkesztve ]

(#4609) adabra válasza ollie (#4607) üzenetére


adabra
senior tag

"Közvetlen vízsugarat nem szabad ráengedni!"
És ez le van írva valahol? :)

Egyébként egy ebből adódó vitás kérdésben szerintem nem nekem kell bizonyítani, hogy rendeltetésszerűen használtam (amit logikailag nem is lehetséges), hanem a szerviznek, hogy _nem_ rendeltetésszerűen használtam.

Nyilván mindenki az csinál a telefonjával, amit akar. Én már többször mostam meg csap alatt, és semmi baja nem lett. Persze nem gőzborotva alá tettem...

(#4610) gerner1 válasza adabra (#4609) üzenetére


gerner1
veterán

Benne van a Felhasználói kézikönyv -ben, hogy " Ne tegye ki a készüléket nagy erővel mozgó víznek. " . Ahogy van információ arról is, hogy milyen ellenőrzött környezetben készült, amely alapján megfelel az IP68 szabvány követelményeinek az IEC60529 nemzetközi szabvány szerint.
Csak be kell írni, hogy " IP68 ", és olvashatod az információkat. Ehhez jönnek, a készülékben elhelyezett LID szenzorok, amelyek értelem szerűen nem lesznek elszíneződöttek, ha a tűréshatárokon belül használod a készüléket, és így rendeltetés szerű a használat. Amelyre vonatkozó garanciális feltétel a készülékhez kapott Garancia jegyen, annak 9.1 pontjában olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

(#4611) hawkfoto válasza Norbi.Sz (#4594) üzenetére


hawkfoto
tag

Na jó, de mekkora volt az eltérés? 50-100m szerintem is simán belefér, de itt jóval nagyobb. 400-1000m az eltérés 5km futás alatt.

A képen pirossal jelöltem a valóban lefutott távot, kék jelzi a teló szerintit. Elég durva az eltérés, ráadásul az utolsó egy kilométer hiányzik, hiszen a kiindulási és az érkezési pontnak egyeznie kellene.
A fiam s3 minije meg szinte hajszálpontos. :W

(#4612) hawkfoto válasza Kitti14 (#4595) üzenetére


hawkfoto
tag

Nem csak Endomondoval, Stravaval is ugyan ez.

(#4613) Norbi.Sz válasza hawkfoto (#4611) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

10km-nél volt olyan, hogy 1km eltérést is mutatott (S3 Mini I8190, J5 2016, A5 2017)...
Strava-nál kerékpáros használat esetén ugyanezen telóknál is volt 40-50km-nél már 1-3km eltérés is...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#4614) Almonen válasza #77081088 (#4601) üzenetére


Almonen
aktív tag

Bocsánat, sajnos elfelejtettem mondani hogy Samsung szerint beázás = user hibája ergo nincs garanciás javítás, ha nagyon gazdag vagy persze kicserélik amit kell de marha drágán. Nyilván nem véletlenül ilyen drága de ez már megint egy más téma.

A konklúzió az vízzel óvatosan, IP 68 ide vagy oda.

Személy szerint én nedves tiszta puha ronggyal takarítom, nem vízben.

(#4615) #77081088 válasza Almonen (#4614) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ezt most ki is mondta pontosan? Mert a felhasználói könyv szerint (kéziköny=samsung) amit minden készülék mellé raknak,telis tele van jogi szöveggel,ami az ip68-ra is vonatkozik. Abban érthetően le van írva,hogy nem rendeltetés szerű használat miatt nincs gari.
Ha gazdag lennék beperelném a gyártót ilyen probléma esetén.

Jól ki van ez találva egyébként. Mindenesetre nekem nincs bajom a készülékkel,nem rég váltottam visza huaweiről,és nem bántam meg,sőt,alig vártam hogy őszinte legyek.

A gps pontatlansághoz még annyit:
Próbáljátok ki másik alkalmazással. Autós navihoz (iGO) tényleg azt tudom mondani,hogy tökéletes. Tényleg csak max pár métert téved.

(#4616) Donki Hóte válasza hawkfoto (#4611) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ki nem mentem ebben a hidegben, épületen belül az ablaknál teszteltem a GPS-t. Így 8 méteres pontosságot tud a GPS-e, nyílt térben ennél még jobb is a pontosság.

Szerintem nálad sem a GPS pontosságával lesz a gond, hanem az applikáció nem működik valamiért együtt a GPS vevővel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#4617) Vitaqo válasza hawkfoto (#4611) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Ez programhiba kell hogy legyen. Nekem max pár métert tévedhet. Próbáld meg a runtasticot vagy mást. Nekem a korábbi verziója jól futott, pontos volt. Igaz már vagy 3 éve nem futok.

(#4618) Stellaway


Stellaway
tag

Sziasztok, BÚÉK, s minden mi szemszájnakingere.

Nemrég találtam a widgetek között egy távirányítót.

A TV a Samsung UE40MU172U számú modellje.

Nos a problémám az lenne, hogy sehogy sem akarnak együtt muzsikálni.
Mikor próbálom távirányítani, azt írja ki, hogy "The TV and phone are not connected".
-Dacára ennek, kikapcsolt állapotból a Youtube app-ból tudok indítani egy castot úgy, hogy bekapcsolja a tv-t és egyből elindítja az adott videót. És a Smart View is tökéletesen működik.-

Jah, és az imént próbáltam. A főkapcsolója működik. Ha ki van kapcsolva a TV és megnyomom a bekapcsológombot a telefonon, akkor bekapcsol. De tovább már nem funkcionál, kikapcsolni sem lehet.

Itt látható a widget, és a hibaüzenet.

Elvileg bluetooth-on kének csatlakozni, de azt írja nem tud.

A TVben is keresgéltem mindenféle megoldás után, de semmi.

Van bárkinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#4619) gerner1 válasza Stellaway (#4618) üzenetére


gerner1
veterán

Akik most mobilnet -tel böngészik az oldalt, azoknak eltapsoltál kicsivel több mint ~2,5MB -ot az adatkeretükből, ezekkel a nagyméretben beszúrt képekkel ...

(#4620) Vitaqo válasza Stellaway (#4618) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Több bluetooth-os eszközöm van, és van egy tippem. Használok több eszközt, szifonnal és az A5-el is. Ha váltok telefont, akkor nem látja az eszközt. Újra párosítani kell, és "pairing" üzemmódba kell kapcsolni a bluetooth eszközt. Szerintem a TV-t próbáld meg ellenőrizni, hogy sikerült-e kapcsolódni. Ha igen, akkor próbáld újra. Nekem headsetem is van, meg kihangosítóm. egyiket se látom, ha telefont váltok.

(#4621) Dilikutya válasza hawkfoto (#4583) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én bringán használom többnyire az Endomondot, ugyanazon az útvonalakon néhány 10m méter az eltérés legfeljebb, és mentem mellé pár km-t. Teljesen jó a GPS-e, és nagyon gyorsan jelet talál.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4622) Stellaway válasza gerner1 (#4619) üzenetére


Stellaway
tag

Elnézést kérek, erre nem gondoltam. De megnéztem, 1.2 MB.
Figyelmetlenség.

Aláírom

(#4623) Stellaway válasza Vitaqo (#4620) üzenetére


Stellaway
tag

De az a baj, hogy még párosodni sem akarnak. Csak wifin keresztül szándékoznak kapcsolódni egymáshoz (ugye a YT meg a SmartView).
A beállításokban is megnéztem, de semmi bluetooth beállítás nincs a TV-n.

Aláírom

(#4624) Vitaqo válasza Stellaway (#4623) üzenetére


Vitaqo
senior tag

És mással megy a telefon?

(#4625) Stellaway válasza Vitaqo (#4624) üzenetére


Stellaway
tag

Mármint más TVvel? Nem próbáltam. De a bluetoothos hangszórók működnek vele.

Aláírom

(#4626) 1egaly


1egaly
aktív tag

Jól látom,hogy függetlenekre letölthető a A520FXXU3BQLA !??

(#4627) Zsoltinho24 válasza 1egaly (#4626) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Igen letölthető.

(#4628) laca891 válasza 1egaly (#4626) üzenetére


laca891
aktív tag

MI ez???

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#4629) gerner1 válasza laca891 (#4628) üzenetére


gerner1
veterán

Firmware.

[ Szerkesztve ]

(#4630) Vitaqo válasza Stellaway (#4625) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nekem inkább a tv tűnik gyanúsnak.

(#4631) Almonen válasza #77081088 (#4615) üzenetére


Almonen
aktív tag

Samsung experience storeban a srác aki telefonokat javít.

(#4632) ollie válasza Stellaway (#4623) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem ennek a távirányítónak pont az a lényege, hogy egy hálózaton legyen a tv meg a telefon, BT-n nem hiszem, hogy lehetne távirányítani bármilyen tv-t.

***

(#4633) leslieke válasza 1egaly (#4626) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi az infót. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4634) leslieke válasza 1egaly (#4626) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most néztem, ez nem most jelent meg, hanem vagy 2 hete.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4635) csaba1203 válasza gerner1 (#4629) üzenetére


csaba1203
addikt

Mivel másabb ez,mint a gyári független?

[ Szerkesztve ]

(#4636) leslieke válasza csaba1203 (#4635) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmivel, mert ugyanaz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4637) hawkfoto válasza Donki Hóte (#4616) üzenetére


hawkfoto
tag

Mikor bekapcsolom az Endomondot, meg pontosan látja hol vagyok. Elindulás után borul a pontosság. Azért kikapcsolaskor egy kilométerrel arrébb lát mint ahol valójában vagyok? Ez azért már vicc kategória...

(#4638) hawkfoto válasza Dilikutya (#4621) üzenetére


hawkfoto
tag

Végre valaki, akinek működik az Endomondoval :-)

(#4639) ollie válasza hawkfoto (#4638) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Feleségemnek is tökéletesen működik az Endomondo. Be van nálad kapcsolva a gps?

***

(#4640) gerner1 válasza leslieke (#4636) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#4641) Zsoltinho24


Zsoltinho24
tag

Üdv.Következő a kèrdèsem.Ti meddig szoktàtok le merìteni ès feltölteni a telefonotokat?tech2.hu oldalàn most ezt vesèztèk ki.De mi a legjobb az akkunak?

(#4642) Vitaqo válasza Zsoltinho24 (#4641) üzenetére


Vitaqo
senior tag

40%-nál töltőre rakom, 85%-nál leveszem. Ez a legideálisabb az akku szempontjából.

(#4643) Stellaway válasza ollie (#4632) üzenetére


Stellaway
tag

De ez az app bluetoothon akar kapcsolódni a TV-re. Mikor belépek az apoba, mindig bekapcsolja a telefonon a bluetoothot, de egyszerűen nem tud a TVre kapcsolódni. WIFI hálózaton alapból mindig együtt vannak.

Aláírom

(#4644) Stellaway


Stellaway
tag

Oké, sikerült.
A Phone Visibility-t kellett bekapcsolni, és egyből működik a távirányító. Ha esetleg másnak problémája lenne ezzel, itt egy link https://youtu.be/6gPZbbCYOhw

Igen, tudom, egyből rá kellett volna keresnem. Nem tudom miért nem azzal kezdtem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#4645) leslieke válasza Zsoltinho24 (#4641) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Össze-vissza töltöm, amikor látom, hogy kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4646) #77081088 válasza Vitaqo (#4642) üzenetére


#77081088
törölt tag

20-30%-nál teszem általában töltőre,de azt nem nagyon figyelem,hogy mikor éri el a 80-90%-ot. Általában elfelejtem,és 100%-on van,mire kihúzom a töltőt.

Zsoltinho24 bocs,neked akartam elsődlegesen a választ! :))

[ Szerkesztve ]

(#4647) hawkfoto válasza ollie (#4639) üzenetére


hawkfoto
tag

Miért, a gpst be kell kapcsolni? Ki hitte volna?
Na jó, tudom hogy vannak 1.0-as felhasználók, de a gps be volt kapcsolva minden esetben.
4 éve használom az Endomondoval, volt Alcatel ot-997d, Lenovo S580, Lenovo Vibe Shot, Samsung S3Neo, Samsung S3 mini, Samsung Core Prime, Huawei Nova Smart, Samsung A320, és ez. Ezek közül csak az A320 és ez produkálta ezt a hibát.

(#4648) Sungoo válasza Vitaqo (#4642) üzenetére


Sungoo
addikt

Akkor a Te életritmusod nagyjából a telefonod akkumulátora határozza meg.

(#4649) Vitaqo válasza Sungoo (#4648) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nem feltétlen, a nap végére 40 körülire merül. Akkor töltök egyet. Este pedig kikapcs.

(#4650) leslieke válasza Vitaqo (#4649) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Minek kapcsolod ki?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.