Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) Zssom válasza gerner1 (#7500) üzenetére


Zssom
tag

Köszönöm, ezt nem tudtam, hogy külön partición vannak. Viszont akkor az appok gy tár törlését vették el. Akkor már értem, csak azt nem, hogy azt miért vették el. Az appok gy tár törlésére nincs valami egyszerűbb mód?

(#7502) kugli válasza Zssom (#7501) üzenetére


kugli
aktív tag

Az appok "gy tár" törölgetésének van valami értelme,gyakorlati haszna?

(#7503) GoodSpeed válasza kugli (#7502) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

nincs.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7504) MadMancs válasza kugli (#7502) üzenetére


MadMancs
veterán

Van.
Több appomnál is előfordul hogy lassul/instabil lesz egy idő után. Ilyenkor app cache törlése megoldja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7505) bmt50 válasza Zssom (#7499) üzenetére


bmt50
senior tag

Hát, nekem nem hozott érezhető gyorsulást a cache partíció törlése. Vannak meg-megdöccenések, főleg a Samsung Internetböngészőnél, mikor pl. új oldalt kérek privát módban, vagy csak simán, de alap menütevékenységek közben is.
Mikor visszakaptam a biztosítótól a telefont a gyárira visszalőve, akkor egy álom volt. Szállt a telefonom.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7506) gerner1 válasza GoodSpeed (#7503) üzenetére


gerner1
veterán

:C ... ⇒ Most feldobtad a napomat.---

(#7507) aprokaroka87 válasza bmt50 (#7505) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kiváncsi lennék hogy a több ezernyi apró akár pár kilobájtos fájlok kiolvasása mennyire segít azon a rendszernek hogy le lassuljon :D

(#7508) dave987 válasza MadMancs (#7504) üzenetére


dave987
aktív tag

A RAM és az app cache ürítése egy tévedés. Lassítod vele a telefont mert újracsináltatod vele azt amit már elvégzett. Csak abban az esetben kell-ahogy te is mondod-ha valami app problémázik,akkor annál törlöd a cache-t és kész.
Az OS cache partícíó formázása is csak hosszú használat után hozhat javulást,vagy ha valami egyértelmű lassulást vagy hibát tapasztalsz,amit egy újraindítás sem old meg.

(#7509) MadMancs válasza dave987 (#7508) üzenetére


MadMancs
veterán

Egyetértek. RAM-ot sose szoktam üríteni, max azt lövöm ki amit tényleg nagyon ritkán használok. Cache pedig, ha rakoncátlankodik.
Sys cache pedig csak főverzió frissítés után.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7510) bmt50 válasza aprokaroka87 (#7507) üzenetére


bmt50
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék. De mivel ártani meg nem ártott -valamint van pár ilyen video a Youtube-on "how to speed up system" és hasonló címeken, így én is megcsináltam, ahogy itt a fórumon mások.
De ha ebben Te tájékozottabb vagy, akkor szívesen meghallgatlak.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7511) GoodSpeed válasza gerner1 (#7506) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Főleg mert én félreolvastam. Azt hittem a gyári appokat akarja letörölni :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7512) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy mágneses telefon tartó beszerzésén,van valami negatív hatása a mágnesnek hosszú távon a készülékre nézve? Illetve van tapasztalat ilyen tartóval valakinek? Milyet érdemes venni ami stabil megbízható?

(#7513) rothfb válasza kugli (#7512) üzenetére


rothfb
veterán

Autóba kellene?
Pontosan melyik típus? Linkkelnéd?
Telefonodon van már valamilyen tok?

[ Szerkesztve ]

(#7514) kugli válasza rothfb (#7513) üzenetére


kugli
aktív tag

Autós tartót keresek igen,van egy gyári fliptok,egy sima anonymous szilikon tok és egy sima beledugós tok,ezeket variálom ahogy kedvem tartja. Típust pont azért kérdezem mert millió féle választék van,kínából nem rendelek mert most sok a 3 hónap,hazai boltokban meg elég borsos árak vannak. Ezért is kérdezem hogy van e tapasztalat olyan tartóval ami stabilan megtartja a készüléket.

(#7515) rothfb válasza kugli (#7514) üzenetére


rothfb
veterán

Először is, ha van már tok a telefonon (pl szilikon tok), akkor biztosan nem fogja megtartani a telefont a mágneses autós tartó. Magyarul ha ilyet veszel, mindig tok nélkül kell majd a telefont rátenni. Másrészt pedig mindenképpen olyat vegyél, ami alulról megtámasztja, tartja a telefont. Az alsó támasz nélküli tokok nem fogják megtartani rosszabb úton a telefont. Egyébként kárt nem tesz a mágnes, viszont én nem javaslom ezek egyikének sem a megvételét. Bizonytalan a telefon megtartása, nem lenne jó, ha menet közben esne le a padlóra a telefon.
Aztán ha valakinek lesz egy olyan ajánlata, amit már használ és jó, majd belinkkeli. Szerintem inkább valami mechanikus tartót keress. Majd megnézem, nekem melyik van pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#7516) bmt50 válasza kugli (#7512) üzenetére


bmt50
senior tag

Szia,
Kereken 2 éve használok ilyet és csak pozitív tapasztalataim vannak.
Én ezt a Floveme márkát vettem sárgaréz színben.
Egy kicsit drágább, de legalább fémből van.
A felfogató a szellőrostélyt se tette tönkre a kocsikban, ahol használtam. Stabilan tart és sokkal kényelmesebb használni, mint a hagyományos széleken fogókat. A tokra ragasztottam rá, nagyjából a mobil hátoldalának közepére. Esett már le, de csak azért, mert nem volt rendesen rajta.
Térerő, gps vagy akkumulátor problémákat nem tapasztaltam.
Itt a linkje: [link]

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7517) rothfb válasza kugli (#7514) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem ilyenem van, de nálam nem lehetett a szellőző rácsra tenni a csiptetőst. A szélvédő is lapos kialakítású, túl sokat takart volna ki. És abban sem bízom. Mármint a tapadó korongban.
link

(#7518) bmt50 válasza rothfb (#7517) üzenetére


bmt50
senior tag

Nem rossz ez se, de 30USD (plus shipping costs) az elég drága.
Persze függ az autó műszerfalától is, hogy milyen rögzítőt lehet használni.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7519) rothfb válasza bmt50 (#7518) üzenetére


rothfb
veterán

Ez csak egy link. Itthon vettem, már nem tudom, mennyiért.

(#7520) bmt50 válasza rothfb (#7519) üzenetére


bmt50
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7521) pècsimunkás válasza kugli (#7512) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azért a mágneses szenzort a mágnes megbolondítja.
Ha esetleg nézel csillagtérképet, vagy néha használsz iránytűt, akkor azok pontatlanok lesznek.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7522) kugli


kugli
aktív tag

rothfb
Köszönöm a véleményt,illetve a tippet! :R

(#7516) bmt50
Köszönöm neked is! :R A linket valamiért nem tudom megnyitni,nekem nem működik!

(#7521)sky11
Oké de csak addig amíg a tartón van a mágnesen,vagy ez teljesen tönkre teszi?

[ Szerkesztve ]

(#7523) bmt50 válasza kugli (#7522) üzenetére


bmt50
senior tag

Itt a helyes link:
[link]
Mobilról valamiért nem találtam. A műszerfalba szúrós verzió.
Eleve vannak olyan tokok -amilyen az én brutál tokom is- aminek a hátulján van már fém lemez, amihez a tartó f*szán rögzül: [link]

Nem zárom ki, hogy ha valaki iránytűzik vele, akkor nem zavar be, de nálam a navigáció vagy egyéb kapcsán semmit nem tapasztaltam.

Ha már tokok.. Most jön meg az új tokom (már az ötödik :DD ), erre nagyon kíváncsi leszek:
[link]

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7524) kugli válasza bmt50 (#7523) üzenetére


kugli
aktív tag

Ez tetszik,eleve szellőzőrácsos verzió jobb mert több autóban lesz használva. A videón elég stabilnak tűnik.

Óhh,hát azok az armor tokok nekem sose tetszettek,biztosan jól védi a telefont,de annyira nagy lesz tőle. Eleve nagyon vékony szilikon tokot kerestem,ami éppen csak a karcoktól véd. Sokszor csak egy bedugós tokban van,szeretem "csupaszon" használni otthon. Autóban munkában teszem szilikonba vagy a flip tokba.

(#7525) pècsimunkás válasza kugli (#7522) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Amíg tartón van.
Ha utánna sem jó, ide- oda kell pörgetni a telefont, az helyre hozta .
Az A50- et, és az előző OP3- at is, ha vas közelébe tettem, kezdett elmászni az iránytű. Kollégám S5- ösét szintén oda tette, az ő telefonjànak az iránytűje is elkezdett elmászni.
Aztán, ha bekapcsoltam az iránytűt, vagy a csillagtérképet, baromi pontatlan lett.
Ha konkrétan a mágnes tartós tabletemre raktam hetekig fals irányt mutattak a szenzorok. Össze vissza volt észak, dél, kelet, nyugat.
Próbáld ki, és írd meg, hogy nálad mi a helyzet.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7526) sepyi


sepyi
aktív tag

A cashe törléshez javaslom elolvasni a következő kis szösszenetet különös figyelmet fordítva a VM dalvikra. https://m.logout.hu/bejegyzes/jety91/android_rendszer_mukodese_alapfogalmai.html

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#7527) czifraj


czifraj
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek sikerült a hívásrögzítést megoldani?Mert nekem nem akarja sehogy sem .
Köszi!

(#7528) Gabor777


Gabor777
aktív tag

Sziasztok,

Ahogy látom, nem én vagyok az egyetlen, akinek a hívás nem megszakad...hanem süket lesz a telefon mindkét oldalról.

Valaki talált már rá megoldást? Nekem is kb 2 hete csinálja...rohadt idegesítő. Frissítés se oldotta meg.

(#7529) gerner1 válasza Gabor777 (#7528) üzenetére


gerner1
veterán

Kb mennyit olvastál vissza?

(#7530) Gabor777 válasza gerner1 (#7529) üzenetére


Gabor777
aktív tag

Volt hard reset, cache wipe is...ahogy fentebb írtátok, de semmi változás.

(#7531) gerner1 válasza Gabor777 (#7530) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben "átolvastad" a posztokat , akkor láthatod, hogy nincsen konkrét """megoldás""". Mivel más gyártók készülékeivel is jelen vannak ezek a hibák, inkább szolgáltatói oldalakan vannak a gondok.
Szóval, gondolom a 2G/3G -re állítást is olvastad a VoLTE OFF -ra állitása mellett....

(#7532) bmt50 válasza czifraj (#7527) üzenetére


bmt50
senior tag

Jelenleg csak garanciavesztéssel lehet.
Rootolod a telefont, felteszel rá egy okosított kernelt, esetleg egy komplett romot és akkor működni fog. XDA-n részletesen le van írva.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7533) gyeniko válasza Gabor777 (#7530) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem pontosan: ahogy gerner1 írja, pl. nálunk a VoLTE kikapcsolása véglegesen megoldotta a problémát.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7534) Ubul86


Ubul86
őstag

üdv...lehet hogy már sokan kérdezték ezt, de hátha tudtok segíteni: édesanyám nevén van egy Galaxy A50 , telekomos, kb 1 éves. Beégett a kijelzője, fehér képernyőnél jól kivehető egy applikációnak a menüsora körbe, amúgy nem zavaró
Gondoltam gariztatom, hisz elvileg 2 év garancia van rá
Aki hasonló okból szerette volna gariztatni, vagy vitte is, a kérdés az, hogy lehet -e ezen okból, és milyen köröket kell járnom esetleg a telekomnál? (főleg úgy, hogy nálam van a telefon, de nem az én nevemen, hanem édesanyámén. Garancia természetesen letölthető a telekom oldaláról, azzal pl. rendelkezek is)

(#7535) gerner1 válasza Ubul86 (#7534) üzenetére


gerner1
veterán

Kijelző beégés = garanciában cserélik a kijelzőt , amíg a hivatalos garancia érvényés (1+1év). Ez érvényes az összes Samsung mobiltelefonra, amelyet a hazai hivatalaos értékesítési hálózatban adtak/adnak el.

Beviheted a mobilszolgáltatóhoz is, de azt érdemes tudni, hogy egyik sem üzemeltet szervizt. Így, a náluk leadott készülék is a szerződött szervizbe (többnyire a TMX) kerül tovább küldésre (extra idő..). Tehát, ha közvetlenül beviszed bármelyik hivatalos Samsung szervizbe, akkor hamarabb kapod vissza. Szabályos meghatalmazással, te is eljárhatsz a 'meghatalmazó' nevében.

Garanciát nem tudsz le tölteni (csak garancia jegy nyomtatványt, amely bianco állapotban semmit nem ér...). Garancia érvényesség jogosságát, csak hiteltérdemlően igazolni lehet, a vásárláskor kapott dokumentumokkal.

[ Szerkesztve ]

(#7536) MadMancs válasza gerner1 (#7535) üzenetére


MadMancs
veterán

Profin leírtad, egyet kivéve.
Telekomnál online garanciajegy van (kitöltve) telekom fiókban ahonnan szükség esetén bármikor letölthető és kinyomtatható. Samsung szervíz mást nem is kér (tapasztalat). Telekom üzlet viszont valószínűleg vagy meghatalmazást vagy előfizetés tulajdonosát fogja kérni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7537) gerner1 válasza MadMancs (#7536) üzenetére


gerner1
veterán

Ezért is érdemes pontosan fogalmazni. Azt ugyan is nem írta, hogy "garanciajegy", azt pedig szintén nem hogy honnan (??).... A hivatalos Samsung jótállási jegy pedig bianco, és egyet értünk, hogy ez is "letölthető"....

(#7538) MadMancs válasza gerner1 (#7537) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez már csak szőrszálhasogatás. Azt írta a "garancia telekom oldaláról letölthető". Telekomnál nincs biankó garjegy csak a megvásárolt eszközeidé.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7539) gerner1 válasza MadMancs (#7538) üzenetére


gerner1
veterán

Éppen ezért (is) pontatlan. Garanciát nem tud letölteni. Garancia jegyet igen. A kettő ugyan ahhoz a halmazhoz tartozik, mégis mást definiál. A jellemzően 2 évnek kezelt garanciaidő pedig szintén pontatlan, és nagyon nem a valóság.
De, szerencsére, talán, kitaláltuk a 'szándékát', és most van infó bőven.

(#7540) Ubul86 válasza gerner1 (#7539) üzenetére


Ubul86
őstag

így van, pontatlanul írtam, garancia jegyre gondoltam, és feltételeztem, hogy aki jártas a telekom gariztatásainál, akkor az érti is mire gondolok :)
köszönöm a kimerítő választ, időközben a telekomosok is írtak, annyi javítást eszközölnék, hogy nem szükséges meghatalmazás se, viszont minden más stimm, amit írtál :) (azért is írtam ide, mert azt hittem nem lesznek ilyen gyorsak a telekomnál reagálás terén :) )

(#7541) gerner1 válasza Ubul86 (#7540) üzenetére


gerner1
veterán

Kíváncsiságból megkérdezem, hogy jelenleg hány év garanciát ír a Telekomos g.jegy ? ... - régebben, csak "1év" szerepelt rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7542) rothfb


rothfb
veterán

Egy kis érdekesség: link

(#7543) MadMancs válasza rothfb (#7542) üzenetére


MadMancs
veterán

Erre kíváncsi leszek. Android 11 biztos, de One UI 3.0 már nem annyira. 2.1 se igen akar jönni ami a 10 hez járna :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7544) rothfb válasza MadMancs (#7543) üzenetére


rothfb
veterán

Automatikusan járni fog a rendszerrel.

(#7545) bmt50 válasza rothfb (#7544) üzenetére


bmt50
senior tag

A "Járni fog, de mikor?" kérdés is érdekes lesz.
Ha a 2.5-nek nincs is sok értelme flip-es telókon kívül, a 2.1-nek lenne, ahogy a 3.0-nak is.
Az eddigi trendeket nézve megkapjuk majd 2021 májusban, a 3.0-t meg talán jövő karácsonyra és akkor hatalmas :R a Samsung-nak azért, mert 2 főverziót ad a középkategóriában.
Semmi gondom ezzel. Túl azon, hogy az öröm keserédes.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7546) Ubul86 válasza gerner1 (#7541) üzenetére


Ubul86
őstag

1+1-et írnak, vagyis 2 év

(#7547) gerner1 válasza Ubul86 (#7546) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor ezt javították már. Respekt. 👍

(#7548) bigmafa


bigmafa
tag

Sziasztok,
szemezek ezzel a telefonnal, de ez lenne az első olyan készülékem, amin nincs értesítési led. Márpedig szeretném látni, hogy volt hívás, SMS, üzenet, akármi.
Hogy oldja meg ezt az A50, ha nincs LED? Képernyőn mutat valamit? VAgy másnak ez nem fontos, csak nekem?
Köszi!

(#7549) gabe_ válasza bigmafa (#7548) üzenetére


gabe_
őstag

Van rajta AOD (Always On Display).

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7550) pulyka jocó válasza bigmafa (#7548) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Lehet jobban járnál egy A51-el, vagy várni még pár hónapot, általában december/január körül jelentik be az A szériát. Az A50 már lassan 2 éves modell lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.