Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) kapper85


kapper85
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek volt már olyan hibája, hogy hívás közben 1 percen belül, elnémul a vonal mindkét félnél? (Számláló megy tovább) A szervíz alaplapot cserélt, de nem oldódott meg. Ez után új sim kártya lett berakva, de ugyan az. Sim1 és sim2-nél, is változatlan.
Köszi

(#7552) bmt50 válasza kapper85 (#7551) üzenetére


bmt50
senior tag

VoLTE off-ot próbáljátok meg.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7553) kapper85 válasza bmt50 (#7552) üzenetére


kapper85
csendes tag

Általában gonfolsz a mobilinternet kikapcsolására, vagy kifejezetten a VoLTE-re, mert csak 4G van.

(#7554) bmt50 válasza kapper85 (#7553) üzenetére


bmt50
senior tag

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7555) rothfb válasza kapper85 (#7551) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen szolgáltató?

(#7556) gyeniko válasza kapper85 (#7553) üzenetére


gyeniko
őstag

Szerintem kifejezetten csak a VoLTE-t kell kikapcsolni, a feleségemnél ugyanezt a problémát ez véglegesen orvosolta.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#7557) zojjektum válasza bigmafa (#7548) üzenetére


zojjektum
senior tag

(#7558) 19ati93 válasza pulyka jocó (#7550) üzenetére


19ati93
senior tag

Amilyen árban van az A50 és A51 (kb ugyanaz) sima vétel az A51.

(#7559) bmt50 válasza 19ati93 (#7558) üzenetére


bmt50
senior tag

Az A50 kamerája viszont papíron erősebb:
Egyrészt beltérben a főkamera rekesz értéke nagyobb. (f/1.7 szemben az f/2.0)
Másrészt a pixelméret is nagyobb (0.9mikrométer szemben az 0.8mikrométer)
Az adatokat erősíti az A51 teszt is, ahol Alicewake nem volt elszállva a kamera által (homályosan?) készített képektől.

Nűansznyi különbségek, de kamera fronton az A51 mégiscsak visszalépés, 2pixelből 1(A50) helyett 4pixelből 1 (A51)pixelbinning ide vagy oda!
A notch és a kamera luk ízlés dolga, számomra a hosszabb hivatalos támogatottság az egyedüli pozitív.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7560) gjoco1 válasza bigmafa (#7548) üzenetére


gjoco1
addikt

Ha kevésnek bizonyul a gyári AoD,próbáld ki [ezt] .Nekem Note10 Pluson úgyfest bejön..... ;)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#7561) Ubul86 válasza pulyka jocó (#7550) üzenetére


Ubul86
őstag

na igen, én is megcsináltatom, és adom el
engem pl nagyon idegesít a kamerája, nagyon lassan fókuszál egy S8-hoz képest pl. Az volt, elcseréltem édesanyámmal, szép a telefon, szép képeket csinál, de sokkal lassabban.

Gondolom egy 30 ezret még ér :D

(#7562) zojjektum válasza Ubul86 (#7561) üzenetére


zojjektum
senior tag

Mondjuk az nem túl fair, hogy összehasonlítasz egy bármilyen "s" szeriát egy "a"-val. :)

(#7563) bmt50 válasza zojjektum (#7562) üzenetére


bmt50
senior tag

Nem olyan rossz ám ez. Egy S7edge szintjét kamera fronton, nappal hozza. Talán még este is.
Éppen most keresek olyan kamera progit, ami a vakuzás után a rekeszt még egy kicsit nyitva tartja. Amolyan iphone-os fícsör ez, és szerintem van droidon is olyan ami ezt tudja.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7564) zojjektum válasza bmt50 (#7563) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nem, dehogyis csak többen elfelejtik, hogy ez az "a" széria.

(#7565) Ubul86 válasza zojjektum (#7564) üzenetére


Ubul86
őstag

egy lassan 4 éves S-t összehasonlítani azért csak merek :) persze, S10/20-al már nem tenném
jó, persze, 2 év van közöttük kb, és még elvileg jobb is a kamera rendszer az A50-ben

mert persze csak a kameráról volt szó, ahol az S8-nál csak 1 van, A50-nél már 3

és persze nem is a minőséget szapultam ;-)

[ Szerkesztve ]

(#7566) zojjektum válasza Ubul86 (#7565) üzenetére


zojjektum
senior tag

Természetesen összehasonlíthatod. Nem is feltétlenül erre gondoltam, de már nagyon sokszor volt olyan a történelemben, hogy egy középkategóriás telefon ugyanazt a kamera szenzort kapta, mint a nagytestvér, de szoftveresen butítva tartották. Ugyanakkor sokan már a megjelenésekor nehezményezték, hogy nem lő olyan képeket, mint az s8-s9. Szerintem volt ezen a fórumon is ebből diskurzus.

(#7567) Ubul86 válasza zojjektum (#7566) üzenetére


Ubul86
őstag

igazából szerintem én voltam az egyik aki az A50 mellett csápolt, fél éve, mikor csere lett, jöttem is tapasztalattal, hogy véleményem szerint simán hozza az S8 képminőségét

DE

akkor még nem volt egy kisbabám, aki csápol össze-vissza :D Szóval mikor 1-2 mp után készít képeket a telefon, bármilyen okból kifolyólag, ott kezdett fejfájást okozni.

Bár feleségem már elejétől kezdve azt mondta hogy olyan fátyolosak a képek, a képminőség, én annyira nem vettem ilyet észre, de köztudott, hogy a nőknek jobb a szemük :D

Ettől függetlenül mindennapi használatra simán jó az A50 is még, nem fagyogat, nincs akadás a menüben, appokban, csak mikor az ember kategóriát vált, esetenként lejjebb, de újabb telefonnál, számíthat kellemetlenségekre, értem ez alatt ,hogy az S8 mikori, és 1 kamerás, míg az A50 meg már 3. és a laikus ebből már azt hinné, hogy húúú, jobb a telefon kamerája.

Gondolom az A70/90 már inkább hozná a szintet, sajnos anno édesanyámnak nem azokat ajánlottam telekomnál mert emlékeim szerint még nagyobb tepsik, és nem női kézbe valóak (A50 is ezért cserélődött el az S8-al)

[ Szerkesztve ]

(#7568) patomi válasza Ubul86 (#7567) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Nekünk is van s8+ és szerintem is mindenben jobb mint a50 de ez van. Ettől még én használom az a50-et.
Ettől a fókusz keresgéléstől meg valóban agyf@szt lehet kapni. Közeli képnél 5 ből 1 kép sikerül.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7569) bmt50 válasza patomi (#7568) üzenetére


bmt50
senior tag

Mindenben jobb, de egyben biztosan nem: nem kap officiális android 11-et :N

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7570) patomi válasza bmt50 (#7569) üzenetére


patomi
őstag
LOGOUT blog

Nem baj, nekem sem hiányozna az a50-re. Így, ahogy van nekem megfelel. Jó kis telcsi ez.
Jol tudom, hogy makrót ez nem tud fotózni? Ha már a fotós téma felmerült.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#7571) PA80


PA80
tag

Bár csúcs Samu-m nekem nem volt és nincs is, így nincs összehasonlítási alapom, de mindennapos használatra szerintem teljesen jó ez a telefon. Az enyém most 1 éves és olyan szintű nyüstölésnek volt/van kitéve, mint még egyetlen telefonom sem és lekopogom, hogy nagyon jól bírja a strapát. És nem csak "szórakozom" rajta, hanem - nem is kevés - ügyintézésre, munkàra is használom és szépen teszi a dolgát. A kamera fókulászás tényleg lassú, de én pl. hivatalos papírokat is ezzel fotózok le és küldök el email-en, és még senki nem panaszkodott, hogy olvashatatlan lenne, mert rossz a képminőség. Nyilván mások az igények, valakinek gyenge ez a telefon, de nekem speciel pont jó arra, amire kell. Még ne kerüljön rá sor, de a következő telefonom is A-s lesz, de a nagy akku miatt az M-széria is tetszetős. Nem rossz választás ez azoknak, akik csúcs Samu-t nem engedhetnek meg maguknak. De ez csak az én véleményem... :)

[ Szerkesztve ]

(#7572) Ubul86 válasza PA80 (#7571) üzenetére


Ubul86
őstag

az igény dönti el, így van, plusz a kompromisszum

fókuszálás: ha nem mozgó képről van szó, amit te is írtál, nem is mondtuk hogy az gáz lenne :) de pl a kutyát ha fényképeztem, vagy a gyerekem, hát ott azért születtek szörnyű képek :D és mindg azért mert lassú a képkészítés ezekben az esetekben
engem pl ez jobban zavar, mint a minőség vagy a megapixelek száma.

nálunk amúgy S széria volt eddig végig, feleségemmel S7-el kezdtünk, S9 maradt ki, most lesz valószínűleg a sima S20, ha úgy alakul.

Szóval ebből kifolyólag erős visszalépés ha úgy nézem (de teljesen jogos, más kategóriák), de ha csak simán nézem is, a probléma ettől még fenn áll és azért idegesítő :)

de ha az emberek úgy kezelik, hogy kompromisszumképesek, akkor nincs gond, végül is az ára tükrözi is

(#7573) bmt50 válasza zojjektum (#7566) üzenetére


bmt50
senior tag

"Ugyanakkor sokan már a megjelenésekor nehezményezték, hogy nem lő olyan képeket, mint az s8-s9. Szerintem volt ezen a fórumon is ebből diskurzus."

Igen, emlékszem még ezekre a fórumtársakra és beszélgetésekre. Néha felhúztam magam rajtuk, a végén elengedtem ezt. Aztán ezek a kollegák váltottak "P30 Pro biturbo"-ra, és jöttek az összehasonlítások.
Kíváncsi lennék, hogy Google ökoszisztéma nélkül milyen lesz a "biturbo" életérzés.. A Huawei az összes P30 Pro-t le akarja frissíttetni a Harmony OS-re, mert már azok se kapnak a Google-től frissítéseket :C
link

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7574) PA80 válasza Ubul86 (#7572) üzenetére


PA80
tag

"az igény dönti el, így van, plusz a kompromisszum"
És az is, hogy kinek mennyi pénze van illetve mennyit szán telefonra. Én sajnos nem igazán engedhetem meg magamnak a csúcskategóriát. Ha megengedhetném, akkor sem hiszem, hogy kiadnék több százezret egy olyan eszközért, aminek a képességeinek nagy részét ki sem tudom használni. Már az A50-nek az ára is egy olyan szint, hogy nem nagyon mennék ettől feljebb (esetleg egy kevéssel), és mivel azt meg tudja, amire nekem kell - stabilan -, egyelőre nincs miért váltani. Mondjuk egy M31 a 6 GB RAM meg a 6000-es akku miatt csábító, de amíg ez a teló teszi a dolgát, nem valószínű, hogy le lesz cserélve :)

[ Szerkesztve ]

(#7575) bigmafa válasza zojjektum (#7557) üzenetére


bigmafa
tag

Köszönöm a tippeket - ennek alapján meg is vettem a telefont. Viszont nem jó ez így - ha bekapcsolom az AOD-t, az mindig mutat valamit (nem csak az értesítéseket), így nem elég figyelemfelkeltő. Ez a hivatkozott alkalmazás pont azt csinálja leírás alapján amit szeretnék, de mellé olyan jogokat kér, amit köszönöm, de nem akarok megadni (konkrétan hogy olvashassa a képernyőmet, és saját forrásból telepítsen APK-t - na ez utóbbi verte le nálam a biztosítékot...) :( Tudtok olyan appot, ami csak az értesítéseket mutatja (hívás, email, sms), és nem kér veszélyes jogokat? Köszönöm!

(#7576) MadMancs válasza bigmafa (#7575) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha nem sajnálsz rá 2-300Ft ot akkor van Galaxy Store ban full fekete AOD téma. Van is de nincs is. Amint nézem kb ez a lényege amit Te szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7577) zojjektum válasza bigmafa (#7575) üzenetére


zojjektum
senior tag

Olyan programot nem fogsz találni, ami nem kér hozzáférést semmihez. Azt gondolom, hogy ez az alkalmazás még nem is kér sokat, sőt az ingyenes verziója még reklámokat sem futtat csak megkötéseket alkalmaz, de úgy is teljes értékű. Engedélyt viszont kell adnod, hogy be- lekapcsolja a kijelzőt stb. Én is háklis vagyok az engedélyekre, de majd 1 éve használom a pro verziót, azért mertem ajánlani, viszont megértem, ha te tartasz tőle.

(#7578) dave987 válasza bigmafa (#7575) üzenetére


dave987
aktív tag

Volt korábban téma a fórumban erről, ha jól emlékszem Aod Notify a neve a proginak. Azzal be lehet állítani hogy csak akkor jelenjen meg az Aod amikor van értesítés. Én is próbálkoztam vele de végül nem tetszett.
Egyik bajom az volt vele hogy bármit módosítottam az Aod beállításaiban,akkor újra be kellett állítani hogy csak akkor legyen aktív ha van értesítés.
Másik hogy szokott lenni csendes értesítésem, és azt is mutatja,pedig nem kéne,meg nem törlöm rögtön az összes értesítést.
Azóta inkább bekapcsoltam hogy menjen non stop az Aod.

(#7579) zojjektum válasza dave987 (#7578) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nálam tökéletesen teszi a dolgát. Az beépített aodnál semmit nem kellett állítanom csak a programon belül.

(#7580) gjoco1 válasza bigmafa (#7575) üzenetére


gjoco1
addikt

Amit dave987 említett Aod Notify-t használom (Note10+) és tökéletesen végzi a dolgát.Programon belűl kiválasztottam melyik alkalmazás adjon értesítést(AccuBattery-FB-Messenger-Email)és pacsi. Nagyon szeretem.Azt is lehet választani,hogy eltérő színekkel-szövegesen is mutassa.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#7581) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Egy furcsa eset áll fenn. Éjjel hívott egy névjegyzékemben szereplő szám 22:24 kor. 22:24 kor pedig ment egy olyan sms arra a számra hogy "visszahívlak". Ez most mi akar lenni. Nem én voltam, és nem is allítottam be semmit hogy automatizálja magát, eddig nem is történt ilyen. Ne zavarj módban volt a telefon, és nem fogadott hívás értesítés is megvolt. Sms is csak onnan vettem észre hogy értesítések között volt a kézbesítési jelentés. Ha valami önállóan aktiválta magát, hogy lehet kikapcsolni? Kerestem, de nem találtam. Gyors elutasító üzenetek között van ilyen, de ehez manuálisan rá kell hívás közben nyomni. :F

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7582) dave987 válasza MadMancs (#7581) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia.
Én amikor éjszakára elérhető távolságra tettem a telómat,olyankor gyakran előfordult hogy úgy elnyomtam az ébresztő,hogy nem is emlékeztem rá. :D
De ha biztos vagy benne hogy nem te voltál, akkor valaki más, vagy esetleg valami.....más.... :Y

[ Szerkesztve ]

(#7583) bmt50 válasza MadMancs (#7581) üzenetére


bmt50
senior tag

Akkor fordul elő, amikor bejövő hívás közben vétlenül, de hozzáérsz a kijelzőhöz, és a hívást így utasítod el. Ha tuti nem értél hozzá, akkor lehet sw hiba is. 500-ból egy esetnek elmegy. Ez android, sajnos vannak rosszabb anomáliák is :F

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7584) MadMancs válasza dave987 (#7582) üzenetére


MadMancs
veterán

Ébresztőre szoktam emlékezni :DDD Asszony se tud róla :DDD Nekem is a valami más fordult meg a fejemben. :Y

bmt50: Igen, lehet sw hiba. Csak fura meglepő. Azt hittem van valami automatikus üzenet, de nem találtam erre utaló beállítást.
Sms egyébként nem zavar, ingyen van, de aki hívott lehet várt jódarabig hogy tényleg visszahívom e :B

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7585) gabe_


gabe_
őstag

Nekem mostanában olyat produkál a telefon, hogy hívás közben véletlenszerűen egyszer csak elnémul a vonal mindkét oldalon. Halózunk de semmi a hívás nem szakad meg. Ha újrahívjuk egymást, utána minden ok.
Én szoftveres gondra gyanakszom, most próbaképp atraktam a simet a tartalék telefonba (szintén Samsung, egy S5 ), és azzal nem csinálja.
Találkozott rajtam kívül valaki esetleg hasonló hibával?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7586) MadMancs válasza gabe_ (#7585) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen találkoztam. De kizárólag Voda - Telekom irányban.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7587) zojjektum válasza gabe_ (#7585) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nem sokkal fentebb írtak rá megoldást. Telekom szolgáltató és a volte kikapcsolása oldotta meg.

(#7588) gabe_ válasza zojjektum (#7587) üzenetére


gabe_
őstag

A Telekom stimmel, kipróbálom, köszönöm.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7589) n0is3es


n0is3es
aktív tag

Srácok csak 1 gyors kérdés, én nem találom vagy tényleg nincs rezgő vissza jelzés az A50-ben? Ez valami új ficsör? Mert az A8-ban még volt, ebben már nincs de a Xiaomimban is van :D Köszi

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#7590) rothfb válasza n0is3es (#7589) üzenetére


rothfb
veterán

Rezgő módra gondolsz? Vagy pontosan mire?

(#7591) n0is3es válasza rothfb (#7590) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Navi sáv rezgő vissza jelzés, de a gboardban sem rezeg mikor gépelek :(

[ Szerkesztve ]

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#7592) rothfb válasza n0is3es (#7591) üzenetére


rothfb
veterán

Amikor hívnak se rezeg?
Pedig ott van. Hangos mód, néma és rezgés. A billentyűzet rezgés visszajelzést az adott billentyűzet saját beállításában kell keresni. Az érintés rezgés visszajelzés is menüben van. Talán a képernyő beállításaiban. Pontosan nem tudom, mert ezeket azonnal kikapcsoltam vétel után. Csak a csengés helyett rezgést használom.
Rezgő motor minden mobilban van természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#7593) n0is3es válasza rothfb (#7592) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Csörgésnél rezeg, de azon kívül semmi. A gboardban is bevan állítva mégsem csinál semmit, friss rendszer nemrég húztam újra odinnal.

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#7594) rothfb válasza n0is3es (#7593) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig kellene neki.

(#7595) MadMancs válasza n0is3es (#7593) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam rezeg Gboard-al.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7596) n0is3es válasza MadMancs (#7595) üzenetére


n0is3es
aktív tag

Nálam semmi, de nem is találok olyan menüpontot ahol be tudnám kapcsolni :(

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#7597) MadMancs válasza n0is3es (#7596) üzenetére


MadMancs
veterán

Gboard beállításai.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7598) n0is3es válasza MadMancs (#7597) üzenetére


n0is3es
aktív tag

[kép] Ott van de mégsem, alapértelmezetten tiltva van!

[ Szerkesztve ]

Pixel 6 & Alfa Romeo 147 1.6 Twin 120 LE 2006 ;)

(#7599) MadMancs válasza n0is3es (#7598) üzenetére


MadMancs
veterán

Sajnos akkor nekem véget ért a tudásom.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7600) Ubul86 válasza gabe_ (#7588) üzenetére


Ubul86
őstag

ugyanez, naponta jelentkezett mostanság, de akkor most már én is kipróbálom ezt a beállítást (telekomos vagyok én is)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.