Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) PA80 válasza bmt50 (#7800) üzenetére


PA80
tag

Nem Telekomos vagy véletlenül? Csak mert ők szoktak panaszkodni ilyesmikre. Én Telenoros vagyok, az esetek 98%-ában stabil 4g-m van, mindegy, hogy Pesten, vidéken, szabadtéren, vagy épp vastag falak között vagyok. Előfordul, hogy lekapcsolódik, de ez nagyon ritka és gyorsan vissza is vált. Értelemszerűen teljesen kietlen helyeken nekem sincs 4g-m, dehogy egy irodában nálad ilyesmi előforduljon, az furcsa!

(#7802) pècsimunkás válasza c64fanhun (#7794) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én nem igazán vettem észre, hogy csökkent az üzemidő.
Múltkor volt egy nagyobb éjszakai merülés, de azóta is minden ok.
Szombaton kb 7 órát dartsoztunk öcsémmel, Whatsappon keresztül. 80-90 % körül volt a telefon, de kibírta.
Szóval- koppkoppkopp-, minden rendben van a telefonommal!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7803) bmt50 válasza PA80 (#7801) üzenetére


bmt50
senior tag

Telenoros vagyok én is, csak ez egy gyárepület belső irodája. Itt bizony egyik szolgáltató sem remekel térerő fronton :(

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7804) kugli


kugli
aktív tag

Nah,én meg azt hittem hogy kaptunk valami komolyabb frissítést a security patchen kívül,hogy így hirtelen lett ennyi komment :)

(#7805) PA80 válasza bmt50 (#7803) üzenetére


PA80
tag

Ja, akkor így érthető!

(#7806) bmt50


bmt50
senior tag

Accubattery szerint így állok 1,5 év után:

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7807) draco31


draco31
veterán

Nekem is csökkent a kapacitás érzehetően, de semennyit nem figyelek az akkura. Elég sokat nyomom a Poké GO-t, az ugye amugy is zabálja, mert mindent használ. Tölteni meg van amikor csak 10 percre dugom fel, egy nap akár többször is, ha annyira van idő.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7808) rothfb válasza c64fanhun (#7794) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem vettem észre semmi különöset. Szinte mindig kb ugyanannyi az akku merülés, mint eddig bármikor, ugyanannyi használat mellett.

(#7809) fdani0807


fdani0807
tag

Tavaly július óta használom.
Teljesen változó az üzemidő. De nagy átlag a 3.5-4 óra.
Óránként 10-20% merülés szokott lenni Wi-Fi/4G-től függően.
Ritkán 5-6 óra, de ez kb. havonta egyszer.
Töltési idő is általában 2-2.5 óra attól függően, hogy ki vagy be van kapcsolva a gyorstöltés.
Sebesség annyit változott, hogy ha nem indítom újra heti 2x kb akkor szeret már azért dadogni. Bár ez idő alatt 1x volt FR.
Lehet már nem árt neki egy gyári visszaállítás. Augusztusban állítottam vissza utoljára egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#7810) PA80 válasza fdani0807 (#7809) üzenetére


PA80
tag

Nálad valami nagyon nem oké! 3,5-4 óra az nagyon karcsú, legyenek bármilyenek a körülmények (bár ha mondjuk rossz lefedettségű helyen netezel és/vagy ezer más dolog is fut a háttérben, akkor elmegy)! Nekem még igy is, hogy kicsit csökkent, simán megvan 7-8 óra a SOT.

[ Szerkesztve ]

(#7811) kugli válasza PA80 (#7810) üzenetére


kugli
aktív tag

Azért ez erősen használat függő. Ha pl dolgozom úton vagyok kb 2 óra képernyő idő jön össze,ha navigálok talán több. De már egy ideje nem foglalkoztat a dolog,lemerül feltöltöm és használom.

(#7812) fdani0807 válasza PA80 (#7810) üzenetére


fdani0807
tag

Pedig itthon vagyok egész nap általában és főként wifin.
Kicsit jobban visszanezem az eredményeket és 4.5 óránál jobbat nem mért mostanában. Lehet nem ártana ismét egy gyári visszaállítás.
Háttérből pedig ki szoktam lőni mindent általában, amint kilépek egy alkalmazásból.

(#7813) PA80 válasza kugli (#7811) üzenetére


PA80
tag

Lehet, hogy neked van igazad, hogy nem foglalkozol vele, végülis a telefon van értünk és nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#7814) bmt50 válasza PA80 (#7813) üzenetére


bmt50
senior tag

Ez a kérdés számomra is csak onnan érdekes, hogy május 9-én lejár a garanciám. Utána csak kemény pénzekért tesznek bele másik akksit.
Él rá a biztosítás, tehát fix 13-ért akkor is kicserélik, ha amúgy működik, de csak 75%-os. Viszont jó lenne ezt megúszni márcsak azért is, mert a 2 év jótálláson belül azért elég ciki a Samsung-tól, hogy teljesen átlagos használat mellett ennyit romoljon az akksi.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7815) dave987 válasza fdani0807 (#7812) üzenetére


dave987
aktív tag

Nekem plafon az 5h, ez amikor lemeritem pár%ig estére. Amúgy 3-4h. De általában nem nullázom le, de minden este töltőre teszem, és nem igazán törődök vele mennyit bírt. Egyébként egész nap megy az AOD és MiBand 4 BT-n. Meg nem csak wifin vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#7816) draco31 válasza bmt50 (#7814) üzenetére


draco31
veterán

Ciki? A családban 10 évig tilos volt samsung terméket venni, mert az első eszköz tőlük egy E250i telefon volt. Akkor még 1 év volt a gari, és 2 napra rá meghalt az akku egyik percről a másikra. Lehet egyedi eset volt, de annyira ellenszenves lett a márka, hogy még azt is megnéztem, hogy a PC-ben a RAM sem lehet samu. :D Aztán az A50 csak elcsábított, és helyreállt a bizalom úgy tűnik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7817) fdani0807 válasza dave987 (#7815) üzenetére


fdani0807
tag

Na kb. pontosan így vagyok én is nagy általánosságban a hétköznapokban, amikor nem kell itthon ülni egész nap. Ettől függetlenül még nem olyan rossz szerintem így se,ha egy egész napot ki lehet vele bírni.
csak az a heti 1-2 dadogás ne lenne :F

(#7818) fdani0807 válasza draco31 (#7816) üzenetére


fdani0807
tag

Hát ez elég kellemetlenül hangzik. Nekem 2013-tól fogva csak Samsung telefonjaim voltak. Voltak próbálkozások másik márka fele, de csak mindig náluk kötöttem ki :)
Az átlagos és tipikus Androidos telefon elhasználódáson kívül nem volt semmi gond velük. :DD

(#7819) dave987 válasza fdani0807 (#7817) üzenetére


dave987
aktív tag

Én így elégedett vagyok vele. Esetleg a hardveres erő lehetne nagyobb, Redmi Note8Pro volt még esélyes ilyen szinten, de inkább az amoled kellett mint a +erő.

(#7820) Redneck


Redneck
veterán

Próbálta már valaki a Game Passt A50-en? Egyáltalán megy rajta? Bluetooth 6.0-át ír minimumnak, az A50 pedig 5.0-ás, de szerintem ettől még mehetne, ha az xinput vezérlőt kezeli...

Szerk:
Az áruház szerint kompatibilis az eszközömmel. Na majd ha lesz kontroller meglátom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7821) PA80


PA80
tag

Kiváncsiságból én is megnéztem az akku állapotot. Kicsit meglepődtem :Y Amúgy kétlem, hogy ez reális lenne egy alig több, mint 1 éves telefonnál, legalábbis nehezen hihető, meg az üzemidőn sem látszik:

[ Szerkesztve ]

(#7822) pècsimunkás válasza PA80 (#7821) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én többször néztem az OP3- on. Kb mindig azt írta. Lehetett 1 éves, vagy éppen 3. 2400-2500- at írt mindig.
A napokban megnéztem 2x a Samsungom, 1x 34xx - 1x 35xx- et írt.
Én továbbra is azt mondom, hogy nem merül jobban a telefonom, mint kb másfél éve, mikor megvettem. Legalábbis én nem veszem észre.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7823) Redneck


Redneck
veterán

Az utóbbi 1-2 hétben, nekem is feltűnt az erőteljesebb merülés. Érdekes hogy többeknél jelentkezett. A készülékem januárban lesz egy éves, a felhasználói szokásaim nem változtak, új program nincs a telefonon, és továbbra sem játszottam még vele. Általában 2 naponta töltöttem és 7-8 óra SOT simán ment vegyes használattal. Most inkább 6 óra jön össze és 1.5 naponta töltés.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7824) zojjektum válasza Redneck (#7820) üzenetére


zojjektum
senior tag

Megy a game pass. Nem feltétlenül kell kontroller, mert már több játék van érintéses vezérléssel.

(#7825) Redneck válasza zojjektum (#7824) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi! Úgyis előfizetnék rá újra PC-n, így pláne örülök neki. Utálom az érintőt, mindenképp veszek egyet, csak még nem döntöttem el milyet. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7826) zojjektum válasza Redneck (#7825) üzenetére


zojjektum
senior tag


Én sima xbox one kontrollerrel "szoktam" játszani.

(#7827) Redneck válasza zojjektum (#7826) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem két 360-as van, azokkal játszom PC-n, de nincs bennük bluetooth. Nem számít, egyébként is vennék egy olyat amibe belefogatom a telefont, mert jellemzően nem itthon fogok vele játszani, hanem ha elutazok, vagy ha van egy kis szabadidőm munkában.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7828) satee76 válasza Redneck (#7827) üzenetére


satee76
aktív tag

Akkor brutál net kell majd. Én forza 7-et próbáltam de , laggolt, viszont az Ori szépen futott. Nekem még ez egy kicsit csalódás de talán később jobb lesz. A50 talán nem a legacélosabb hardver ehhez a mókához.

(#7829) zojjektum válasza satee76 (#7828) üzenetére


zojjektum
senior tag

Szerintem nem is a net sebesség, hanem a stabilitás a fontos, mert néha jobban futott a 10megás mobilnetemmel, mint az 500as otthonival (miota átvette a upc-t a vodafone valami gyalázatos a bezetékes netünk). Elég hozzá az a50is, mert egészen addig ameddig csak beta verzió volt és nem adták ki a stabil game pass appot sokkal jobban futott az egész. Elvileg a szervereket cserêlik majd, talán, akkor jobb, stabilabb lesz az egész, mert mostanában amúgy sem acélosak az ms szerverei.

[ Szerkesztve ]

(#7830) Redneck


Redneck
veterán

Nem csak a Game Pass miatt akarok kontrollert, hanem emulátoros címek, Play appok miatt is. A Game pass igaziból bónusz, PC miatt úgyis előfizetnék, telefonon nincsenek nagy elvárásaim.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7831) bmt50


bmt50
senior tag

Hát a f...otokat azt!!! :(((
[kép]
Van az a helyzet, mikor az ember dühös, és tehetetlen. Illetve bármit tesz, azzal csak magával szúr ki. Csalódtam egy kissé.
Lehet használni oneui 2.5 nélkül, sőt lehet maradni oneui 1.1-en is, de ez szerintem másról szól. Az A51-ben ugyanaz a Soc van.. akkor milyen fejlesztési probléma történhetett itt?? Ez inkább sima piaci megfontolás: vegyenek a népek A51-et, mer' abba van már 2.5, ami jelenleg a csúcs az S20 oneui 3.0-át leszámítva (de ugye az annyiba is kerül).

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7832) rothfb válasza bmt50 (#7831) üzenetére


rothfb
veterán

Mi ezzel a gond? Majd lesz januárban vagy februárban.
Én azon sem csodálkoznék, ha 2.5 egyáltalán nem lenne. Majd áprilisban jön az android 11 és vele a OneUI 3.0.

(#7833) bmt50 válasza rothfb (#7832) üzenetére


bmt50
senior tag

Nincs ezzel semmi gond, csak csalódtam. A topic számára a készülékhez kapcsolódó infó volt, melyhez adtam a saját véleményem(ezért is tettem OFF-ba). Rossz tulajdonság elégedetlenkedni és mindig többet akarni, de én már csak ilyen vagyok.
Nem vagyunk egyformák, és pl. A50-nel kapcsolatban sem egyformák az elvárásaink. :)

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7834) dave987 válasza bmt50 (#7831) üzenetére


dave987
aktív tag

Szerintem tökre semmi újdonság nem lesz. Úgyhogy nekem csak a tudat marad hogy ha a telóm még kapja az updateket akkor jó, meg ha ugyanúgy néz ki a szoftver mint egy legujabbon,akkor számomra naprakész a teló. :))

(#7835) MadMancs


MadMancs
veterán

Felesleges ennyire várni. Tegnap S20+ ra megjött OneUI 3.0. gyakorlatilag semmi extra. Messze sincs akkora különbség 10 és 11 között mint 9 és 10 között volt. OneUI 2.5 és 2.0 között is elenyésző a különbség, azt is használtam 1 hétig. Android 11 javarészt egy uj téma 10hez ha a lényeget nézzük.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7836) PA80


PA80
tag

Én úgy vagyok vele, hogy ha 10/2.0-ával teljesen stabilan és megbízhatóan teszi a dolgát a telefon (ami egy fél éves "nagy" frissítés mindössze), akkor minek megint frissíteni? Persze, megértem, hogy jobb lenne egy újabb rendszer esetlegesen néhány új funkcióval, de egy jól működő rendszerbe kár belenyúlni egyelőre. Szerintem ez egy teljesen jól használható telefon és amit tud, azt stabilan tudja, abszolút nincs miért szégyenkeznie a maga kategóriájában. De ez csak az én véleményem...

(#7837) PA80


PA80
tag

Na, mire elküldtem MadMancs is írt, és csak megerősített a véleményemben. Ha már itt van, meg is kérdezem, hogy hogy tetszik az új teló? :)

[ Szerkesztve ]

(#7838) MadMancs válasza PA80 (#7837) üzenetére


MadMancs
veterán

Tökéletesen meg vagyok elégedve vele. Bár A50 el se volt semmi bajom. Azóta ha kezembe veszem A50 persze érezni a különbséget sebességben, reakcióidőben, 60Hz vs 120Hz. Illetve kamera valami brutál jó lett. Éjszakai képek valami gyönyörűek, minimális fenyviszony mellett vaku nélkül is szép részletgazdag képek születnek. Nappali viszonyok között gyakorlatilag vetekszik egy alap kompakt fényképezőgéppel.

De összességében, kamerán kívül ha valaki nem oda vissza vált 2 teló között, nem veszi eszre túlságosan működésben a különbséget, mindkettőt jól osszehozta Samsung.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7839) draco31 válasza bmt50 (#7831) üzenetére


draco31
veterán

És amugy mit tud az újabb, hogy annyira mindenki azt várja?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7840) MadMancs válasza draco31 (#7839) üzenetére


MadMancs
veterán

Talán az edge panel ami érdemi változás. Legalábbis én semmi mást nem tapasztaltam 2.0 és 2.5 között.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7841) bmt50 válasza draco31 (#7839) üzenetére


bmt50
senior tag

A50-re még a 2.1 sem érkezett meg, ami tudja az Edge Panelt és az Edge Lightning-ot, de a 2.5 tovább fejlődött.
Többféle hangeffekt az érintéshez,
hálózati beállítások is bővültek(elvileg már ki tudja jelezni a pillanatnyi letöltési sebességet is, amit huawei-ben szerettem, de itt csak 3rd party appal tudnám),
az ujjlenyomat felismerésen is sokat csiszoltak,
Musicshare
3rd party lancser appok is használhatják a gesztusvezérlést,
A gyári kamera alkalmazás kezelőfelülete is megújult, a Pro módban babrálni lehet a fókusszal.

Mivel a 2.5 fícsörök készülékfüggőek, nem biztos, hogy az A50 ezeket mind megkapja, illetve mindent megtaláltam róla.
Minden esetre itt egy video 2.5 vs 2.0 témában: [link]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7842) PA80 válasza bmt50 (#7831) üzenetére


PA80
tag

Az A51 topicban eddig nem sokan örülnek felhőtlenül a 2.5-ös frissítésnek! Mondjuk, nem is sokan rakták még fel, de nem túl biztatóak a kezdeti tapasztalatok! Nem vészmadárkodom, csak gondoltam megjegyzem!

[ Szerkesztve ]

(#7843) bmt50 válasza PA80 (#7842) üzenetére


bmt50
senior tag

Igazad lesz, az A51-ek ugyanezzel a vassal gyönyörűen belassultak tőle. Van panasz a kamera appra, a böngészőre és másra is.
Úgy tűnik marad az Infinity OS, ha az A50-hez több fícsört szeretnék, de jó sebességet is. :F
Én tartok egy kicsit ennek a rootolásától, de aki mégis vállalkozna, annak itt egy lista az XDA-ról az Infinity képességeiről: [kép]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7844) PA80 válasza bmt50 (#7843) üzenetére


PA80
tag

Ezért nincs sok értelme az ész nélküli frissítgetéseknek! A mostani rendszer olyan szépen, gördülékenyen fut, hogy vétek lenne pár új funkció miatt belenyúlni. Ettől függetlenül azt mondom, hogy ez egy kicsit szemét dolog a Samsungtól! A másik, amit nem értek, hogy az A51-et minek kellett egyáltalán kiadni, gyakorlatilag ugyanazzal a hardverrel, mint az A50-et. Lehet, az A50 sikerét akarták meglovagolni, de így ennek semmi értelme nem volt. A rootolásról meg annyit, hogy én személy szerint ennél a telefonnál biztos nem fogom meglépni. Volt olyan olcsó kínai telóm, amit kirootoltam, de azt nem is sajnáltam, meg nem is volt túl bonyolult, ez viszont más kategória, meg használni is akarom még egy darabig. Elégedett vagyok vele, felesleges lenne belekontárkodni, meg nem is lenne túl egyszerű ezt megcsinálni gondolom. Nem utolsósorban még majdnem 1 év gari is van rá, azt se akarom bukni.

[ Szerkesztve ]

(#7845) nyitom válasza PA80 (#7844) üzenetére


nyitom
aktív tag

Ez tényleg nagyon jó készülék ahhoz, hogy elbarmoljuk. :))

[ Szerkesztve ]

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#7846) kugli válasza draco31 (#7839) üzenetére


kugli
aktív tag

Egy bő fél éve megjelent telefon miért kell azonnal főverziót kapjon? Kb majdnem ezért várom pl én is az A50-re. Bár én inkább az android 11-et.

(#7847) draco31 válasza bmt50 (#7841) üzenetére


draco31
veterán

Ebből nekem a letöltési sebesség ami érdekes lenne, azt tudta már a 4 éves Xiaomi mobilom is :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7848) MadMancs válasza draco31 (#7847) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezen a letöltési sebességben mit értetek? A huawei féle állapotsotban lévőt? Mert olyan még OneUI 3.0 -ban sincsen. :U Legalábbis gyárilag.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7849) draco31 válasza MadMancs (#7848) üzenetére


draco31
veterán

Fent írja éppen milyen sebességgel megy a letöltés, vagy az oldalak betöltése, stb.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7850) MadMancs válasza draco31 (#7849) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen erre gondoltam. De OneUI 3.0 ban sincs. Kétlem hogy 2.5 be meg lenne.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.