Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) MadMancs válasza kugli (#7150) üzenetére


MadMancs
veterán

Gyári droid. Csak fokozatosan aktiválják.
Én A50 emen elerhető kb 3 hete, párom A50 én pedig pár napja. Pedig ugyanott csak 2 hét eltéréssel vettük a 2 telót. :) Azthiszem eredeti neve Nearby Share vagy valami ilyesmi, volt már téma itt a topicban. :)

Halózat meg úgy a legegyszerűbb, legalábbis nálam úgy volt létrehoztam PC-n megosztást (én egy teljes perticiót osztottam meg erre a célra), telón meg szintén total commander LAN pluginjával bejelentkeztem pc re és onnantól ugyanugy működik pc - telo telo -pc masolás mintha pl sd re másolnál. Ugye értelem szerűen wifin.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7152) kugli válasza MadMancs (#7151) üzenetére


kugli
aktív tag

" Nearby Share" igen emlékszem erre. Egy android funkciót hogy lehet csak fokozatosan aktiválni? :)

(#7153) rothfb válasza DrKapocs (#7148) üzenetére


rothfb
veterán

+1 az Eset Mobile Security-re.

(#7154) aprokaroka87 válasza kugli (#7152) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Úgy hogy nem árt tesztelni...

(#7155) kugli válasza MadMancs (#7151) üzenetére


kugli
aktív tag

Ez így egész jól hangzik. Addig jutottam a hálózati olvasgatásban hogy böngészővel megosztás,meg feltölti valahova szerverre a fájlokat és úgy érem el és ez nem tetszett. De így hálózaton belül marad minden. Ezt megpróbálom mégegyszer. Köszi! :R

(#7156) zojjektum válasza kugli (#7152) üzenetére


zojjektum
senior tag

Elvileg be kell lépni a google play szolgáltatások beta programjába.

(#7157) MadMancs válasza kugli (#7155) üzenetére


MadMancs
veterán

Nincs mit. :)

zojjektum: Úgy csak gyorsabb lehet. De nem feltétel. Én se vagyok beta teszter. Párom meg aztán pláne.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7158) zojjektum válasza MadMancs (#7157) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nem azt írtam(lehet félreérthető voltam), hogy ahhoz kötött, de valamelyik fórumon olvastam (redditen talán), hogy belépés után egyből jött a funkció. Egyébként igen folyamatosan kapcsolják be.

[ Szerkesztve ]

(#7159) kugli válasza zojjektum (#7156) üzenetére


kugli
aktív tag

Oké értem,de valami frissítést csak telepíteni kell ehhez nem? Vagy hogy veszem észre hogy ez a funkció már nálam is elérhető?

(#7160) MadMancs válasza kugli (#7159) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem kell frissítés. Legalabbis nálunk nem volt semmi. Az egyetlen ami utalt rá hogy valami van, hogy itt megjelenik egy új felirat. Rábökve ott volt a közeli megosztás ikon amit már kirakhattam redőnyre.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7161) kugli válasza MadMancs (#7160) üzenetére


kugli
aktív tag

Akkor türelmesnek kell még lennem úgy néz ki :) Egyébként ez bármely gyártó készülékével együtt működik majd? Páromnak Huawei p30lite készüléke van,ha azon is aktív lesz akkor gondolom igen...

(#7162) MadMancs válasza kugli (#7161) üzenetére


MadMancs
veterán

Leírások szerint előbb utóbb minden Android 6+ telefon megkapja. Első körben Samsung és Pixel telefonok.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7163) DrKapocs válasza MadMancs (#7149) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nem is tudtam, hogy fenn van gyárilag a McAffee, illetve a Total Commanderről is azt hittem, hogy csak kliens FTP van benne. De látom, hogy a kiegészítők között van szerver is. Mindig tanul itt az ember, köszönöm szépen. :R

A vírusirtót azért kérdeztem, mert van lehetőségem telepíteni Kaspersky Internet Security-t 3 eszközre. Egy ugye a laptop és gondoltam egy eszközre, mint az A50. Csak nem biztos, hogy megéri "elpocsékolni" egyet az A50-re, kicsit feleslegesnek érzem, de magam sem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#7164) MadMancs válasza DrKapocs (#7163) üzenetére


MadMancs
veterán

Szívesen. Nekem total commander az első progik között települ minden telómra, igazából minden benne van ami fájlkezeléshez/fájlmozgatáshoz kell. :)

Ez a Víruskereső megosztott dolog. Sokan mondják hogy felesleges mert hogy linux alapu android, ott meg nincs vírus, viszont szerintem sajnos a kártevők már járnak olyan szinten hogy linux/droid alatt tudnak gondot okozni. Sokan a felesleges erőforrás felhasználás miatt ellenzik, A50 ben véleményem szerint van annyi tartalék hogy nem érez meg egy plusz állandóan futó alkalmazást ha az jól van optimalizálva.
Esetet rosszul írtam, 1490ft/év/5 készülék, ennek mondjuk feltétele hogy az a google fiók mindegyik telefonon legyen felvéve amelyikkel vásárolva lett a licenc. Nem kaptam még fals riasztást, tört APK ra se riaszt mint legtöbb védelem a törés miatt, viszont fogott már meg tényleg kartékony appot (én voltam a hibás, nem néztem meg hogy 2 betű fel volt cserélve app nevében szándékosan, azaz ditekt vírust csináltak népszerű app nevére hasonlító névre, BTC bányász appot álcáztak játéknak).

Szóval szerintem nem hülyeség.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7165) aprokaroka87 válasza DrKapocs (#7163) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én pl két telefonom közti fajlküldésre vagy esetleg ssh terminal parancsra, ezt az appot használom.

link

A Solid Explorer pedig kliensként szolgál.

(#7166) DrKapocs válasza aprokaroka87 (#7165) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nálam is hasonló a felállás, csak más appokkal.
A Xioaminak van saját FTP-szervere, ehhez csatlakozok az A50-el Total Commanderrel. Ha az A50-el indítok, akkor Wifi FTP Server Pro, ehhez csatlakozok a Total commanderrel az mi2s-el. A lényeg ugyan az, nem használok kábelt.

(#7167) B Adrian válasza rothfb (#7142) üzenetére


B Adrian
csendes tag

Minden megvolt 🤔

(#7168) B Adrian válasza kugli (#7143) üzenetére


B Adrian
csendes tag

Ezt sajnos nem is értem😔

(#7169) rothfb válasza B Adrian (#7167) üzenetére


rothfb
veterán

Szerviz.

(#7170) bmt50


bmt50
senior tag

Van a Fejlesztői beállításokban egy ilyen opció:

Szeretném jelezni, hogy az ujjlenyomat olvasó nem működik tőle, és új mintákat sem lehet felvenni, ha ez aktív.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7171) MadMancs válasza bmt50 (#7170) üzenetére


MadMancs
veterán

És valóban. Eddig nem tűnt fel mert egy próba erejéig kapcsoltam be, de sok app használhatatlan inverz vagy épp fekete hattéren fekete vagy szürke betűkkel jelenik meg.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7172) benzol válasza B Adrian (#7141) üzenetére


benzol
aktív tag

Hasonló problémám volt nekem is, se PC kapcsolat, se gyorstöltés. A töltőportot cseréltek garanciában, azóta rendben van.

///\oo/\\\

(#7173) B Adrian válasza benzol (#7172) üzenetére


B Adrian
csendes tag

A gyorstöltés már egy ideje nem működik. Akkor lehet már ott kezdődtek a gondok....

(#7174) benzol válasza B Adrian (#7173) üzenetére


benzol
aktív tag

Biztosan. Én először azt hittem hogy maga az USB csatlakozó sérült fizikailag, de nem, a panelon volt a hiba.

///\oo/\\\

(#7175) B Adrian válasza benzol (#7174) üzenetére


B Adrian
csendes tag

Köszönöm akkor irány a szervíz......

(#7176) MadMancs válasza B Adrian (#7173) üzenetére


MadMancs
veterán

Ennek nem örülök. Gyorstöltés nalam is egyre többet vacakol. 10 csatlakoztatásból 9 esetén vezetékes töltés az eredmény.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7177) bmt50 válasza MadMancs (#7176) üzenetére


bmt50
senior tag

Ezzel még nem tudod szervízbe küldeni. Viszont én a helyedben ki-be dugdosnám egy kicsit. Ugyanis ha el akar romlani a forrasztás a panelen, akkor jobb ha még garancia időn belül történik meg. :)

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7178) rothfb válasza MadMancs (#7176) üzenetére


rothfb
veterán

Mondom én, hogy ki kell kapcsolni a gyorstöltést... Már mióta mondogatom.:D

(#7179) MadMancs válasza bmt50 (#7177) üzenetére


MadMancs
veterán

Van még 16 honapja megadni magát. :DDD Itthon nem is zavar. De melóhelyen kellene a gyorstöltés. Youtube + gyenge net= Gyorstöltés tölt, vezetékes töltés szinten tartja, akár órákig pl 10% de itt megáll a tudomány.

rothfb: Igaz, teló meg hallgat rád. :DD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7180) szaboi6512 válasza MadMancs (#7176) üzenetére


szaboi6512
őstag

Dettó.
Csatlakozáskor még gyors töltést mutat, de pár másodperc elteltével már csak töltést.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#7181) rothfb válasza szaboi6512 (#7180) üzenetére


rothfb
veterán

Már csak poénból rá fogok nézni...

(#7182) MadMancs válasza szaboi6512 (#7180) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam kapásból vezetékes töltést is ír.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7183) rothfb válasza MadMancs (#7182) üzenetére


rothfb
veterán

Ugye az eredeti töltőjével és a hozzá adott eredeti kábellel próbáljátok...?

[ Szerkesztve ]

(#7184) MadMancs válasza rothfb (#7183) üzenetére


MadMancs
veterán

Töltő minden esetben hozzá adott. Kábel hozzá adott és gyári samsung 2m essel is ugyanaz a helyzet. Direkt eredeti samsung kábelt vettem a veszprémi samsung szervízben. De ~1 hónappal ezelőttig egyikkel se volt gond.
Két A50 van, csak az enyém szórakozik. De pl a PC kapcsoltat stabil, ill a töltés is csak épp gyorstöltést nem nagyon akar, nem tartom kizártnak a töltés vezérlés hibát, mert sok esetben pl ha telóhoz hozzá se nyúlok, csak a töltőfejből húzom ki kábelt majd vissza, észheztér.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7185) perge666 válasza rothfb (#7178) üzenetére


perge666
veterán

Nekem se sokáig volt bekapcsolva a gyorstöltés,mert én általában minden második este töltöm,van hogy délután már felteszem ha többet volt használva,és csak reggel veszem le.

De az elég gáz hogy akinek szüksége lenne rá annak meg nem akar működni a gyorstöltés.:(((

(#7186) rothfb válasza MadMancs (#7184) üzenetére


rothfb
veterán

Próbáld meg a másik A50-es töltőjével. Hátha töltőhiba.

(#7187) MadMancs válasza rothfb (#7186) üzenetére


MadMancs
veterán

Az volt az egyik első próba. Pároméval enyém ugyanaz, enyémmel páromé tökéletes.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7188) bmt50 válasza MadMancs (#7179) üzenetére


bmt50
senior tag

Hát ja! A gyenge net és online tartalom fogyasztás nálam is gyakran szívja le az akksit. Sajna benn az cégnél csak lassú töltőm van, így tudom miről beszélsz.
Ezért írtam: gyötörd egy kicsit meg és ha bedobja a hibapontot, irány a szervíz :K

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7189) PA80


PA80
tag

Nem vagyok egy "frissítésmániás", de ebből rendesen kimaradtunk:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7190) rothfb válasza MadMancs (#7187) üzenetére


rothfb
veterán

Megnéztem és nálam műkődik a gyorstöltés...

(#7191) MadMancs válasza rothfb (#7190) üzenetére


MadMancs
veterán

Túlságosan nem vígasztal. 8 hónapig nálam is tökéletesen működött. Most meg csak néha. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7192) nyitom válasza PA80 (#7189) üzenetére


nyitom
aktív tag

Várd ki a végét ez még nem a hivatalos lista. :))

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#7193) bmt50 válasza nyitom (#7192) üzenetére


bmt50
senior tag

Nekünk itt az A51 a lényeg. A sima verzióban (nem 5G), ugyanaz a Soc van. Kis mókolással full pakolható az összes frissítés az A51-ről, csak root kell és Odin vagy twrp.
2 év múlva az összes A50-ről le fog járni a garancia, a lőtéri kutyát nem fogja már érdekelni - ha szervízbe is küldöd- hogy milyen rom szaladgál rajta.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7194) wihar123 válasza bmt50 (#7193) üzenetére


wihar123
aktív tag

Sziasztok!
Ez bizony nagy igazság! :K
Legalább lesz okunk benevezni a mobiltelefon-dobó világbajnokságra... :R

"Bezzeg az én időmben...",-még egy "bezzeg" és jöhet a Zrinyi sör,-az meg minek?-megiszom és kirohanok...

(#7195) gjoco1 válasza wihar123 (#7194) üzenetére


gjoco1
addikt

:DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#7196) c64fanhun


c64fanhun
tag

A50-en betudom azt állítani, hogy akkor váltson wifit, ha már nagyon gyér a jelerősség, vagy ha én kézzel akarom?
3 wifi is van itthon, 2,4; 5Ghz; meg egy jeltovábbító, mert a nappaliba máshogy nem ér el. Viszont ez a picike xiaomi jeltovábbító olyan erősen nyomja, hogy konkrétan a lakásban mindenhol van max jele, nyilván a közelében a legerősebb. Ha bemegyek a konyhába (ahol van), átvált a telefonom egyből, aztán később meg nem tudom miért lassú a netem, hát mert nem megy vissza az 5Ghz-re...és az a baj hogy egy pillanat alatt rámegy a jeltovábbítóra.

(#7197) MadMancs válasza c64fanhun (#7196) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezt a funkciót én is kerestem mikor gondom volt 5Ghz lefedettséggel, átmászott teló mindig 2,4 re, és ott is maradt ( UPC HGW mindkettőt szórja). Nem lett megoldás, kénytelen voltam 2,4 offolni telón és lakás 1-2 pontján nem netezni (vagyis nem wifin).
Esetleg jeltovábbítón teljesítményt csökkenteni? Legtöbb routeren lehet, ezen a kütyüdön nem tudom lehet-e.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7198) 1egaly válasza c64fanhun (#7196) üzenetére


1egaly
aktív tag

Nálam is volt hasonló probléma ezt használom: [Smart WiFi Selector] .
Angol ,de kitotóztam mi a jó beállítás,nálam jól működik.

(#7199) 1egaly válasza 1egaly (#7198) üzenetére


1egaly
aktív tag

Ja meg ez is olyan: [wifi switcher]

(#7200) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Ti miket kapcsoltatok ki a package disabler pro-val? Nemtudom hogy ez, vagy az adb parancsos törlés lenne e a jobb megoldás a sok sz#r kigyomlálásához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.