Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) bmt50 válasza pulyka jocó (#7049) üzenetére


bmt50
senior tag

Úgy tudtam, hogy az összes telekomos A50 TMH-s, de ezek szerint tévedtem.
Akkor már csak az a kérdésem, hogy mi döntötte el Telekoméknál, hogy mikor milyet adtak???

Pl. bement az öreg tatter a "trékom"ba és azt gondolta a plexi mögött bocsánat pult mögött ülő anorexiás szöszi, hogy "Bácsika, magát úgyse akarom gyakran itt látni, jó lesz magának a XEH-es".
Akitől meg esetleg remélte, hogy újra bejön, annak meg tolta a TMH-sat, mert "hú de jó csávó vagy, hátha bejössz megkérdezni, miért nem jön már 2 hónapja frissítésed"
Szóval nem értem.. :))

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7052) _DiEGO_ válasza bmt50 (#7051) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ez hatalmas :))

:DD de jah :C Hol is nézzük meg hogy milyen ?

[ Szerkesztve ]

(#7053) MadMancs válasza GoodSpeed (#7050) üzenetére


MadMancs
veterán

Attól függ hol bankolsz. Jelenleg 2 nagy bank nyújt rá lehetőséget. Otp (simple app) és K&H ( Mobilbank app).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7054) Mr. Nimbus válasza GoodSpeed (#7050) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Itt link 5 db alkalmazást sorolnak fel. Az Erstes és a Budapest Bankos is megy (tesztelve), a Gránit Bankosat nem tudom.

(#7055) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Köszi fel volt telepítve, csak nem volt elindítva.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7056) doongoo


doongoo
addikt

Megérkezett az új biztonsági csomag (július 1.) a TMH verzióra. 196 MB, úgyhogy semmi extra. A fényképező stabilitásának növelését emelte ki csak a szöveg...

(#7057) pècsimunkás válasza doongoo (#7056) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Itt az új:

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7058) doongoo válasza pècsimunkás (#7057) üzenetére


doongoo
addikt

látom, ez XEH, én a TMH-ról írtam, ami mindig le van maradva pár héttel/hónappal

(#7059) MadMancs válasza doongoo (#7058) üzenetére


MadMancs
veterán

Eleinte csak 1 pár nappal volt lemaradva. Mostmár úgy latom kerek egy hónap. Tegnap juliusi TMH, ma augusztusi XEH.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7060) gjoco1 válasza MadMancs (#7059) üzenetére


gjoco1
addikt

Nálunk Note 9 re( XEH) Júliusban 2 is jött.Semmi extém ,a szokásos..... :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#7061) MadMancs válasza gjoco1 (#7060) üzenetére


MadMancs
veterán

A50 augusztusi is csak sima bizt frissítés, júliusiban volt valami kamera update :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7062) gjoco1 válasza MadMancs (#7061) üzenetére


gjoco1
addikt

Igen,még a Júliusit magkaptam A50 -re.Azóta ugye már nincs.De jó hogy itt is vagyok,mert szólok az új gazdinak.Igaz anyukája használja,de legyen naprakész a "mama". :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#7063) MadMancs válasza gjoco1 (#7062) üzenetére


MadMancs
veterán

:DDD:DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7064) rothfb


rothfb
veterán

Augusztus 1.-i update 136 Mb telepítve. Semmi különös, biztonsági javítás.

(#7065) GoodSpeed válasza rothfb (#7064) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Amúgy mire vártok mindig olyan nagy újdonságot? :) Az A51 van most éppen a fókuszban, annak a kameráját nem fogja megkapni, mert az hardver és nem szoftver kérdése. Android 11 meg még nincs :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7066) gjoco1 válasza GoodSpeed (#7065) üzenetére


gjoco1
addikt

Esetleg még [ezt](?) :)

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#7067) GoodSpeed válasza gjoco1 (#7066) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Ja, tényleg :)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7068) rothfb válasza GoodSpeed (#7065) üzenetére


rothfb
veterán

Vár a nagy nyavaja bármit is. Én csak beírtam, hogy biztonsági frissítés volt ez a mostani.
Amúgy jó lenne egy 2.1-es OneUI pl, de nem is tudom minek... Ugyanis a telefon minden szempontból arra amire nekem kell, tökéletes. Jó a kamerája (ma sok képet csináltam és semmi bajom vele), a rendszer gyors és gördülékeny, az akksi jól bírja. Jó a szoftver is, nem akad. A kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó is viszonylag jól működik. Két simkártyával, volte és vowifi is tökéletes. Havonta kap frissítést. Nem értem mit kellene még várnom. Az A51 meg most lehet bugosabb állapotban. Sokkal drágább is, mint amennyiért ezt vettem, kellene a fenének. Annyival nem tud többet, mint ez.

(#7069) GoodSpeed válasza rothfb (#7068) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Mondjuk én majd az Android 11-et azért várom a biztonsági frissítésekkel együtt. Meg is mondom miért...

A SAMSUNG nekem nagyon bevált, de eredetileg közvetlen előtte Xiaomi MI A2-esem 4/64 volt, csak rollerrel lezúztam, arra nem volt biztosításom, viszont Android One készülék volt, azaz 36 hónapig kapta meg a főverziókat.

Van iPad 2018-asom is, az is megkapja a rendszeres verzió frissítéseket.

Amit nem szeretnék: úgy járni, mint a prémium kategóriás Huawei Mediapad M3-mal, ami kijött Android 6.0-val, kapott egy 7-est, aztán csókolom.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7070) bmt50 válasza rothfb (#7068) üzenetére


bmt50
senior tag

Hamarosan jönni fog a oneui 2.1 is. Írtam néhány napja!

Én is meg vagyok elégedve ezzel a telefonnal. Persze próbáltam már gyorsabbat meg egy kicsivel kisebbet is, de amennyivel azok többe kerülnek, annyival nem tudnak többet szerintem.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7071) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Új funkciót kapnak az Androidos mobilok

A Google megkezdte a Nearby Share bevezetését az Androidos készülékekre, a fájlmegosztást hivatott egyszerűbbé tenni internetes kapcsolat nélkül. A közelünkben lévő készülékeket egyszerűen felfedezhetjük, majd egy listából kiválasztható a megcélzott felhasználó telefonja. Ezt követően a rendszer automatikusan eldönti, hogy Bluetooh-on, Bluetooth LE-n, WebRTC-n vagy peer-to-peer WiFi-n keresztül küldi át a továbbítani kívánt fájlokat. [link] [link]
A tervek szerint a Nearby Share minden olyan telefonon és tableten elérhető lesz, amin Android 6 vagy annál újabb rendszer fut.
Első körben a Pixeleken és a Samsung készülékein jelenik meg az új funkció.

[ Szerkesztve ]

(#7072) 19ati93 válasza gjoco1 (#7066) üzenetére


19ati93
senior tag

Szép és jó is lenne. :))

(#7073) zojjektum válasza _DiEGO_ (#7071) üzenetére


zojjektum
senior tag

Ez majdnem olyan, mint a xiaomis ShareMe (valamikori MiDrop) [link] . Megosztásra évek óta ezt használom.

(#7074) bmt50 válasza _DiEGO_ (#7071) üzenetére


bmt50
senior tag

Kössz az infót, én pedig erre az univerzális kamera appra leszek kíváncsi:
[link]

Az a baj a mostaniakkal, hogy egyrészt nem férnek hozzá a rendszerhez annyira, mint a Gcam, vagy a gyári kamera app. Másrészt nem tudnak pixel binning-elni. Az A50-hez egyetlen appot sem találtam, ami 12MP-es felbontásban fotóz.
Jó, lehet full felbontásban készíteni velük fotókat, és visszaredukálni 12MP-re, de ez ott sántít, hogy a samsung gyári kamera app a 25 megapixeles felbontáson fotózott nyers képfájlból dolgozik. Amit viszont ezekből kapunk, azon már átment pár algoritmus, szűrte-mosta a beérkezett infókat 25 MP-en is.. :F

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7075) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

A Microsoft szerdán bejelentette, hogy bizonyos Samsung okostelefonok tulajdonosai a jövőben zökkenőmentesen használhatják a mobiljaikon található androidos appokat a Windows 10-es számítógépükön. Az új funkció a Microsoft Your Phone (Csatolt telefon) nevű alkalmazásának frissítéseként érkezik, amit számos, szinte minden modernebb Galaxy telefon támogat. A Csatolt telefon lehetővé teszi, hogy a Windows 10-es számítógéphez csatlakoztassuk és használhassuk az okostelefont: megnézzük a gépen a szöveges üzeneteinket, válaszolhassunk rájuk, megnézzük az értesítéseket, vagy éppen fotókat mozgassunk át egyik eszközről a másikra.
A támogatott eszközön listáján egyébként csak Samsung készülékek vannak, itt találni, hogy melyek azok.

[ Szerkesztve ]

(#7076) doongoo válasza _DiEGO_ (#7075) üzenetére


doongoo
addikt

eddig is használtam (telefonálás, üzenetkezlés, képek rendezése), de az android appok működésére kíváncsi leszek, hogy fog működni

(#7077) bmt50 válasza doongoo (#7076) üzenetére


bmt50
senior tag

Hát ja! Ez a gond az androidos TV-okosítókkal is: letöltöd a játékot, de nem tudod irányítani, mert döntögetni kellene az egész képernyőt. :W
Az elgondolás jó, de nem újdonság. Működött ez régebben Blackberry-ken is.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7078) doongoo válasza bmt50 (#7077) üzenetére


doongoo
addikt

mondjuk, én most vettem Mi TV Sticket és tűrhető a kezelés a csatlakoztatott bluetooth billentyűzettel (tapija és egérgombjai is vannak), bár az igaz, hogy pár játékhoz kéne egy bluetoothos controller...

(#7079) PA80


PA80
tag

Sziasztok!

Ezt az üzenetet kaptam nemrég (jelzem, soha egyetlen telefonomra nem kaptam még hasonlót se, szóval fogalmam sincs, mi ez), aztán egy értesítést, ami egy idő után eltűnt és nem tudtam lementeni, amit írt. Most akkor nem lesz mobilnetem, vagy mi a búbánat van ilyenkor? :W

"Tisztelt Ügyfelünk! Kérjük, mentse el a hamarosan megérkezö készülék-beàllìtàsokat, hogy MMS-t küldhessen és internetezhessen. Telenor"

[ Szerkesztve ]

(#7080) MadMancs válasza PA80 (#7079) üzenetére


MadMancs
veterán

Ennek az üzenetnek régebben volt jelentősége (utána kapsz egy konf üzenetet amit menthetsz, de manapság már alapból tartalmazzák a szolgaltatók profiljait telók 99% ban). Ha most müködik net és mms (szinte biztos vagyok benne hogy működik) akkor nincs további teendőd. Nekem is jott új telenor sim használatakor ez az üzenet, de nem mentettem, előtte is működött. Egyenként már csak telenor használja ezt automatikusan ,másik kettő csak akkor ha weben lekéred.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7081) PA80 válasza MadMancs (#7080) üzenetére


PA80
tag

Köszi a segítséget! :R Akkor megnyugodtam! Nem tudtam elképzelni, hogy mi a fene ez! Ez a kártyám már van vagy 2 éves, a telóm 10 hónapos nemsokára, de sose jött még rá ilyen üzenet! Amúgy működik a netem, arról írok most is, szóval nincs gond, csak azt gondoltam, majd esetleg később még lehet probléma!

(#7082) DrKapocs válasza _DiEGO_ (#7075) üzenetére


DrKapocs
őstag

Én a múlt héten visszatértem a 1903-as win10-re, mert az újabb verziókkal csak a gondom volt. Alig néhány alkalommal használtam a csatolt telefon szolgáltatást, de lassú és körülményes szerintem. A 1903-as verzióban pedig nem is tudom teljes körűen használni. Nem gondolom túl nagy veszteségnek, mert előtte sem használtam, illetve az adatokat egyszerűen átküldöm ftp-n a gép és a telefon között Total Commanderrel. A csatolt telefon szolgáltatást tiltottam is a package disable pro appal. Felesleges parasztvakítás. :)

(#7083) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Na ezért nem vagytok időnként elérhetők 4G hálózaton. Tisztán látszik, hogy mikor vettem át a telefont 2G-ről 4G-re és vissza 2G-re.

(#7084) rothfb válasza DrKapocs (#7083) üzenetére


rothfb
veterán

Khm. Nem teljesen világos mit akartál mondani... Az, hogy 4g mennyire van vagy nincs, az a helyi viszonyoktól függ. Meg a szolgáltatótól, annak lefedettségétől. Az ábrád ilyen formán nem mond semmit, max annyit, hogy a te szolgáltatódnak ott ahol használod a telefont, alig van 4g-s lefedettsége és emiatt is merül jobban az akkumulátorod.

(#7085) bmt50 válasza DrKapocs (#7083) üzenetére


bmt50
senior tag

Arra gondolsz, hogy éppen hálózatot válthat a telefon, amikor nem lesz valaki elérhető? Lehetséges. De miért tenne ilyet a telefon stabil 4G esetén? Nem cáfolni szeretném az állításod, csak gondolkodom :U
Benn a gyárban Rise FM-et hallgatok online. Az irodámban 1 pálcika a 4G térerő, és az is csak akkor, ha reggel van ÉS a telefont az ajtóhoz közelebbi asztalra teszem. Míg reggel folyamatos az adás lejátszása, addig délelőtt már gyakran megszakad, mert időnként visszakapcsol 2G-re, aztán néha 3G-re, és utána vissza 4G-re. Olyan is van viszonylag gyakran, hogy nem sikerül neki, és ki kell mennem a külső irodába "begyűjteni a 4G-t".. Mert sajnos 2G-n b*szik se onlájn tücc-tücc lenni :N
Szóval az online zenén keresztül folyamatos képem van arról, hogy az A50 mikor veszíti el a 4G-t sajnos :((
Ez szívja is az akkut rendesen.Annyira, hogy délután mikor megyek haza, már csak 40% körül lennék. Így szinte állandóan töltöm.
Ennek ellenére olyan még nem fordult elő, hogy ne ért volna el a feleségem, pedig ő gyakran hívogat. De mások se jeleztek hasonlót.
Ettől még lehet igazad, csak az én példámból kiindulva nem értem.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7086) benzol válasza _DiEGO_ (#7071) üzenetére


benzol
aktív tag

Nálam már aktív a Nearby Share, de a családban nincs másik olyan teló amire feltudnám varázsolni. :DDD, így nem tudom kipróbálni.

///\oo/\\\

(#7087) DrKapocs válasza rothfb (#7084) üzenetére


DrKapocs
őstag

Pont arra próbáltam rávilágítani, ha valaki olyan terüten lakik, ahol gyenge a 4G-s lefedettség, akkor hiába állítja 2G/3G/4G-re a telefont, igenis előfordulhat az, hogy nem lesz elérhető mások számára. Emiatt többen is panaszkodtak már. Több alkalommal sem volt normális térerő 4G-n az ábra szerint, de a készülék mégis ragaszkodott a 4G-s hálózathoz, annak ellenére, hogy nem volt bekapcsolva a mobilnet, vagyis semmi sem indokolta, hogy ennyire ragaszkodjon hozzá. Átmehetett volna 2G vagy 3G hálóra is. De ezt nem tette meg. Így ezzel a beállítással gyanítom, hogy az éjszaka folyamán (egyszer totál nullára esett vissza) engem sem tudtak volna több alkalommal sem elérni. Én ezt látom az ábrából, de lehet tévedek. Hajnalban, amikor visszatettem 2G-re a telefont, egyből az egekbe szökött a térerő. Nem az akku merülésre akartam felhívni a figyelmet, hanem arra, hogy emiatt lehetnek azok a gondok, hogy egyes fórumtársak néha elérhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

(#7088) MadMancs válasza benzol (#7086) üzenetére


MadMancs
veterán

Hogy varázsoltad elő, nálunk 2 A50 van, megnézném működés közben.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7089) zojjektum válasza MadMancs (#7088) üzenetére


zojjektum
senior tag

Youtube szerint, ha lehúzod a redőnyt ott 3 pötty - gombok sorrendje és onnan tudod behúzni, ha már élesítve van nálad. Nem tudom így van e, nálam még nem elérhető.

(#7090) benzol válasza MadMancs (#7088) üzenetére


benzol
aktív tag

Egyenlőre csak béta módban elérhető. Ha van jogosultságod a play-ből béta verziót telepíteni akkor így beüzemeltetheted.

///\oo/\\\

(#7091) MadMancs válasza zojjektum (#7089) üzenetére


MadMancs
veterán

Ja hogy a közeli megosztás lenne az? Az ott van egy ideje csak nem tudtam mi az :DDD
Nekem van, asszonynak még nincs, mitől függ ez?

benzol, köszi. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#7092) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azé nehogy összevizeljétek magatokat ettől a Nearby share dologtól 😄

Már rég meg kellett volna oldani, rendszerszinten a droid-ban.

Akkor nem kellene 3rd app vagy esetleg telefon gyártok saját megoldása, lásd pl Xiaomi...

(#7093) rothfb válasza MadMancs (#7091) üzenetére


rothfb
veterán

Itt van egy kis magyar leírás.
link

(#7094) bmt50 válasza aprokaroka87 (#7092) üzenetére


bmt50
senior tag

Miért nem lehetett ezt korábban?

"Meee nehogymá te warezójá a telefonodon, mer' az illegális. Ne kűdözgessé aapékákat a Szamszungodon, hanem fizessen má a havercsávó is amié te fizetté! Hogy a szegény péézszűkében lévő mobilcégek (ércsed itt: gigerli vagy dagatt, többségében disszociális, netes csajokra re***kázó programozóbanda megééjen meg az ezeket foglalkoztatók) szekere jól mennyen! Há ezé nem attak ilyen fícsört!"

Ott került homokszem a gépezetbe, hogy Total Commander és társai már az appok/fényképek/bármilyen fájlok küldözgetését tökélyre fejlesztették az elmúlt években.
Így már gyakorlatilag körbe röhögi öket a piac ezzel.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7095) B Adrian


B Adrian
csendes tag

sziasztok
olyan problémát fedeztem fel a napokban, hogy a telefonomat nem "látja" a számítógép kábelen keresztül. így sajnos nem tudok tartalmakat tölteni rá, ami nem lenne rossz, sőt!
töltést veszi de ennyi. hol tudom azt állítani hogy tárhelyként érzékelje?
eddig jó volt aztán csak egyszer nem :-(
köszönöm

(#7096) Zssom válasza MadMancs (#7088) üzenetére


Zssom
tag

Szia
Pont ugyanezt tapasztalom én is. Otthon nagyon gyenge a 4g, max 1 pálcika, néha 0, VoLTE felirat virít, telefon néha nem elérhető. 2g-3g tökéletes térerő, mégis ragaszkodik a 4g-hez, csak akkor vált el róla, ha már abszolút 0.
Sőt ehhez még hozzátenném azt a tapasztalatomat is, hogy ülök bent egy megbeszélésen, telefon lehalkítva mellettem full 4g-s térerővel, világító VoLTE felirattal, bejön két hívás, látom, nem veszem fel, pár perc múlva már csak a hívás értesítők jönnek a nem fogadott hívásokról, majd kis idő múlva megint jönnek a hívások. Amióta 2g-3g-re állítom, nincs ilyen gond vele, a 3g-2g között szépen váltogat, ha kell. Nincsenek akku merülési gondjaim, csak ez az elérhetetlenségi anomáliák.

(#7097) rothfb válasza Zssom (#7096) üzenetére


rothfb
veterán

Azt nem értem, hogy akinek ilyen problémája van, az miért nem teszi a telefonját 3g/2g üzemmódba? Megy a "sírás", hogy ragaszkodik a telefon 4g-hez, hát meg kell akadályozni, hogy kapcsolódjon. Az akkumulátor is kevésbé fog merülni...

(#7098) pècsimunkás válasza rothfb (#7097) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Mondjuk pl a munkahelyen nincs 3G sokszor, vagy otthon nem tudom 2G- re rakni, mert otthon meg az nincs.
Van több 4G-s telefon körülöttem, a családban, egyikkel sincs ilyen gond mint a Samsungal.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#7099) bmt50 válasza rothfb (#7097) üzenetére


bmt50
senior tag

Az a baj, hogy a 3G hálózatokat kezdik a szolgáltatók lassan leállítani, emellett a 3G az akksit jobban eszi, és mellette van még egy olyan is, hogy nekem pl. ha nem 4G-n van a telefon, nem tölti be a Samsung Internetböngesző az oldalakat.
2G-meg aztán felesleges is próbálkozni. Nem értem miért, de ez van. :F

Jogos igénye minden felhasználónak, hogy ha adott egy gyorsabb/akksikímélő hálózati mód a készülékben, azt ugyan használhassa már. Nem? :W

A "fosver" fejlesztőinek a dolga az, hogyha az antenna végfokon a szoftver csak 20 dBm, vagy annál kisebb jelerősseget mér, akkor pakolja már lejjebb a hálózati módot, és ne hagyja instabil helyzetben a telefont a hálózaton.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#7100) Luissimo válasza rothfb (#7097) üzenetére


Luissimo
veterán

pl. azért, mert a diginél nincs 3G.csak 4g vagy 2g.
de a mobilnethez nemelég a 2g.
olyan földrajzi környezetben lakom a reptér környékén, hogy a két site kb. egyforma jeleröséggel látszik, tehát állandóan pingpongozik ideoda a telefon (Samu A70).
És ezbizony zabálja az akksit, az állandó cellaváltások és handoverek nem akkukimélök.
a kert egyikfelén az egyik dominál a jobban, de a kert hátsó felén már bekerül közénk a ház, az épület betakar és átbillen a másik sitera.
mindkét siterol 90-100 dB-el veszi a 4g LTE jelet.
a házban abszolút nincs térerö, onnan wifin keresztül telefonálok.
kicsit szégyen ez a reptér környékén, az egyik legforgalmasabb bevezető út mentén, hangolni kék még ezt a hálozatot, amondovagyok🤦‍♂️

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.