Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) szucstom válasza sams18 (#3450) üzenetére


szucstom
őstag

Ezek szerint egyszerre dobták ki az összes magyar ROM-ot.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3452) pjen


pjen
félisten

Valaki írja már meg,mi volt ez a nagy várakozás,én semmi lényegest nem látok.

(#3453) DJGABI válasza pjen (#3452) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] főverzió frissült...

sötét mód, gesztusok. az más tészta hogy One UI miatt eddig is tudta

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3454) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

alt="" title=""

Ez Android 10 hozomány vagy legalább ennyivel megszántak bennünket? (Vagy eddig is volt, csak elkerülte a figyelmem? oO)

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#3455) csaba1203 válasza sams18 (#3450) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem most húzza OTA.
1535 Mb szép adag kíváncsi leszek mi lesz benne jobb másabb.

(#3456) Thusor válasza csaba1203 (#3455) üzenetére


Thusor
őstag

Jobbat nem tapasztaltam, szerintem ugyanolyan mint az előző. Pedig nem elég, hogy android 10-re váltott de a felület is OneUI 2.0-ra váltott. Google Store-t a frissítés megbolondította, beragadt néhány frissítés, nem tudta telepíteni mert mindig letöltés függőben volt. Telefon újraindítás, valamint az alkalmazás gyorsítótárának és adatainak törlése se oldotta meg a dolgot. Remélhetőleg idővel helyre jön, ha nem akkor gyári visszaállítás lesz ebből.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3457) szucstom válasza N€T0X|N (#3454) üzenetére


szucstom
őstag

Ez a One UI 2.0 hozománya. Optimalizált ROM, vannak benne újdonságok, legalábbis számomra. Amit ki is tudok használni. Értesítési felületen megjelent két kis opció, ami nekem jól jön.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3458) Markizmark válasza szucstom (#3451) üzenetére


Markizmark
addikt

TMH is jött?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#3459) DJGABI válasza N€T0X|N (#3454) üzenetére


DJGABI
addikt

always on? eddig nem volt, mondjuk kábelről nem nagy cucc. amúgy is lett esetleg?

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3460) pjen válasza DJGABI (#3459) üzenetére


pjen
félisten

Nálam nem.

(#3461) N€T0X|N válasza DJGABI (#3459) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Csak ennyi. A töltést mutatja, amíg kábelen van.

Sent from my keyBoard

(#3462) szucstom válasza Markizmark (#3458) üzenetére


szucstom
őstag

TMH-n még nem mutatja sammobile.com. Ettől függetlenül lehet, hogy már elkezdték a kiadását a Firmware-nek.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3463) szucstom válasza DJGABI (#3459) üzenetére


szucstom
őstag

AoD nem lesz a készüléken. Nem droid, hanem kezelőfelület specifikus, de a One UI 2.0 ezt nem tartalmazza.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3464) punky10 válasza szucstom (#3463) üzenetére


punky10
addikt

Pontosabban az A40-en futó One UI nem tartalmazza.
Mert az A50-től felfelé a legtöbb Samsungban van AOD.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#3465) szucstom válasza punky10 (#3464) üzenetére


szucstom
őstag

Köszi a pontosítást. Ez az infó a birtokomban volt, de mivel nem az A50-ről beszéltünk/ünk, így nem írtam bele a mondatomba.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3466) nOvOp


nOvOp
senior tag

Ezt a Samsung pass funkciót érdemes használni? Használja vki? Érdemes emiatt samsung fiókot csinálni?

(#3467) ivopapus válasza nOvOp (#3466) üzenetére


ivopapus
tag

Jól jöhet. Nálunk használva van. Minden jelszót és egyéb információt eltárol.

(#3468) csaba1203


csaba1203
addikt

Android 10-es tapasztalatok:
-Gesztus vezérlés szuper kivéve a task váltást az nekem nem megy valamiért csak sokadikra.
-Nem csináltam gyári visszaállítást de minden megy flottul beleértve a Play áruházat is.
-Most raktam töltőre az üzemidőre leszek majd kíváncsi.
Eget verő változásokat tehát nem tapasztaltam 9-hez képest. A fotós részt még nem próbáltam remélem nem lett rosszabb, mint volt.
Egyébként Samut ismerve ha valami nem fog stimmelni a következő frissítésben úgyis javítani fogják.
Azt ki is hagytam, hogy töltéskor látszik a kis ikon, mint a watch-on :C

[ Szerkesztve ]

(#3469) nOvOp


nOvOp
senior tag

Hogyan tudom megnézni, hogy az utolsó feltöltés óta mennyit használtam a kijelzőt? Mert most csak olyat találtam, hogy a mai napon illetve, hogy egyes programok mennyit használták az adott napon.
Illetve még azt vettem észre, hogy a fényképező beállításoknál eltűnt a mozgó képek opció. Ha vki megtalálja, írja már meg.

(#3470) szucstom válasza nOvOp (#3469) üzenetére


szucstom
őstag

Csak nalra lebontva fogod látni, a feltöltést nem veszi figyelembe. Megjegyzed, mikor vetted le töltőről és a nap végén kiszámolod.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3471) nOvOp válasza szucstom (#3470) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ez egy igazi jó húzás a samsung részéről. Így aztán soha nem fogod tudni, hogy mennyit bírt az aksi (persze külön appal igen). Nem hiszem hogy számolgatni kellene 2020-ban. Az éjszakai merülés amúgy nekem nem változott, továbbra is 8-10 %. Vicc az egész, 2-3 százaléknál nem kellene többnek lennie, ahogy az eddigi telefonjaimon is volt.

(#3472) szucstom válasza nOvOp (#3471) üzenetére


szucstom
őstag

Mennyit bír az aksi? Azt ne mond nekem, hogy húsz napig akarod használni töltés nélkül. Amióta kijöttek az okostelefonok a piacra, tudva levő volt, hogy nem bírják 1 napnál tovább átlag felhasználás mellett. Igaz vannak megoldások, amikkel növelhető az akku élettartama, de 1 nap környéke. Olvasd el a tesztjét a telefonnak, abban minden szükséges infó le van írva.

Az éjszakai merülés amúgy nekem nem változott, továbbra is 8-10 %. Vicc az egész, 2-3 százaléknál nem kellene többnek lennie, ahogy az eddigi telefonjaimon is volt.
Azért, mert valami fut neked a háttérben. Nekem van jópár céges cucc a mobilomon, köztük céges app is, de 5% a max, ami az éjszakát érinti. Heti egyszer lefuttatod a recovery mode-on belül a wipe data cache-t, az minden temp fájlt letöröl, ezzel is tehermentesítve a telefont.
Nem gondolom, hogy ne rakták volna bele, ha sokan kérnék. Valószínű sok embert ez annyira nem érdekel, mint téged. Egyébiránt használd a digitális jólét beépített applikációt. Mellé nyomd be az adaptív energiatakarékosságot, az egy idő után megtanulja, mikor vannak "üresjáratok" a mobilhasználatodban és annak megfelelően aktiválja az energiatakarékos üzemmódot.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3473) DJGABI válasza nOvOp (#3471) üzenetére


DJGABI
addikt

Beállítások -> Eszközkarbantartó -> Akkumulátor -> Akkumulátorhasználat

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3474) nOvOp válasza szucstom (#3472) üzenetére


nOvOp
senior tag

Az aksi szűk másfél napot bír, ami gondolom ennél a modelnél normális. A 20 nap helyettt akár kettővel is kibékülnék. De nem is erről írtam, hanem az éjszakai merülésről. Céges teló, szóval ajándék lónak.... Az meg egyáltalán nem igaz, amit írtál , hogy csak 1 napot bírnak az okostelefonok. Köztudott, hogy ez felhasználás függő. Én nem nyomkodom egész nap a telefont, így 1,5 napot bír. Előtte egy xiaomi note 3 volt, az 2-3 napot is kibírt. A szokásaim nem változtak és a programok is ugyanazok. Már egyszer reseteltem a telefont, nem változott semmi. Az adaptív akku kezelést is próbáltam (nem 2-3 napig), de nem sok változást hozott. Az pedig már tényleg vicces lenne, ha egy átlagos felhasználónak a recoveryben kellene ügyködnie. Amúgy az éjszakai merülés nem csak nálam jelenntkezett, volt már róla szó itt a fórumon. Én itt le is zárnám ezt a témát részemről.

@DJGABI: a 9-es androidon ott jól is mutatta:)

[ Szerkesztve ]

(#3475) szucstom válasza nOvOp (#3474) üzenetére


szucstom
őstag

Félreértés ne essék, nem kioktatás céljából írtam, amit írtam. Azzal is tisztában vagyok, hogy aki esetleg nem használja 5 percenként a telefont, mint én a melóban, kihúz többet 1 napnál, de az a ritkábbik eset manapság, mert 90% a fészt meg az instát tolja naphosszat.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3476) Markizmark válasza szucstom (#3470) üzenetére


Markizmark
addikt

Accubattery pontos infót ad fogyasztásról, kijelzőidőről és pár ciklus után az akku állapotáról is.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#3477) szucstom válasza Markizmark (#3476) üzenetére


szucstom
őstag

Ilyenekkel nem élek :DDD

Nekem az adaptív energiatakarékosság simán bevált, reggel elindulok kb. 90%-os töltöttséggel, délután mire hazaérek simán van még 40%. Este 35% körül felteszem töltőre és nagyjából ugyanez a ciklus folyik napról napra. Sűrűbb napokon 20% körüli értékkel érek haza.

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3478) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok meg jött anyámnak a teló fel is dobta rögtön az android 10es frissítést, egy fura észrevétel másnak is ezt írja ? Aida 64 ben az akku kapacitásra.
Ja és nem találom hogy hol lehet meg nézni a képernyő időt ahol eddig volt ott nem találom.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#3479) DJGABI válasza nOvOp (#3474) üzenetére


DJGABI
addikt

ja bocs, aszittem arról van szó. ezt is frankón eltüntették? remek ez a 10-es rendszer, többet vettek el mint adtak

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3480) v.t2a.cs


v.t2a.cs
csendes újonc

Nálam előjött a windows összekapcsolás ami nagyon érdekelt. :W
Ha megoldották, hogy az akkutöltést jelezze kikapcsolt állapotban, alacsony fényerőn az AOD -t is megoldhatták volna.
Eddig észrevettem kis plusz üzemidőváltozást, stabilitás terén kis változást.
- Memory widget mellett végre nem azt látom, hogy 8-900 MB szabad ramom van, hanem 1900-2200 MB. Maradt kis plusz a jövő számára.
- Fókusz mód: még tesztelem.
- Sötét mód a háttérre
- Kicsit gyorsabban fókuszál a kamera
- A gps használatot aktívabban jelzi és állítólag biztonságosabb lett a hozzáférések is.
Röviden ennyit láttam hirtelen 1 nap teszt után.

Ami nálam előjött:
Ok nélkül előjön a samsung lógó és kifagy a telefon lezárt állapotban fél naponként. :C
Tegnap tiszta telepítést végeztem, a bootlock -t visszaraktam, minden rendben volt eddig.
Szerintem az előző rendszeren a backupból visszaállított appok közül beragadhatott valami, azért fagy be, még kutakodok utána.

Valaki használja Magisk -t, érdemes vagyok felrakni 10 -s rendszerre és az fde.ai valóban hoz változást ? Előző telefonom egy Z1 volt, ott az fde.ai hozott 4-5 órás plusz üzemidőt. Igaz ekkor droid 6 volt, azóta csak változott sokminden a főrendszeren.

(#3481) szucstom válasza v.t2a.cs (#3480) üzenetére


szucstom
őstag

Sony-t a Samsunggal összehasonlítani nem hiszem, hogy érdemes. GPS-nél, ha van a műszerfalba épített képernyő, az Android Auto automatikusan átkapcsol rá.
Odinnal húzd újra a teljes rendszert, az mindent megold :D

FDE.AI <- mivel belemászik az android gyökerébe én nagyon nem ajánlom. Főleg, hogy cirill betűkkel van tele, valószínűsíthető, hogy nem a legtisztább applikáció.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3482) csucsu21


csucsu21
aktív tag


Csak meg van én voltam vaksi :DDD
Oldalról rá nézve van benne egy minimális görbeség gondolom ez a műanyag külső miatt van

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#3483) csaba1203


csaba1203
addikt

Duplakoppos ébresztés mióta van?
Most fedeztem fel.
Aztán valahogy az időt is előhoztam lezárt képernyőnél de háttérkép nélkül, mintha aod lett volna nem tudok rájönni mit nyomtam vagy húztam de nagyon jól nézett ki.
Az AOD nekem nem hiányzik de az emeléses ébresztés funkció az bejönne ha lenne...

(#3484) csucsu21 válasza csaba1203 (#3483) üzenetére


csucsu21
aktív tag

Zart képernyőnél meg nyomod bekapcs gombot és rá nyomsz az órára

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#3485) zeon.hu válasza csaba1203 (#3483) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Dupla kopp benne van a 9-es droidban is.

#?*@&!

(#3486) csaba1203 válasza csucsu21 (#3484) üzenetére


csaba1203
addikt

És tényleg :D

(#3487) borix válasza szucstom (#3481) üzenetére


borix
őstag

Odinnal való telepítés előtt/vagy után, factory resetet vagy wipe cache-t kell nyomni?

(#3488) szucstom válasza borix (#3487) üzenetére


szucstom
őstag

Odin telepítés esetén nem kell a wipe data cache. FR megint nem kell. Csak szedd le, töltsd be a progiba a fájlokat és indítsd el a bootloadert. Rácsatlakozol kábellel a gépre, Options fül alatt nand erase és mehet. Előtte egy Smart Switch-es adatmentés nem árt.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3489) borix válasza szucstom (#3488) üzenetére


borix
őstag

Ahhoz hogy ne kelljenek a CSC_*** kell megadni, és nem pedig a HOME_CSC-t?
A nand erase mit befolyásol?

A Wifi random belassul 1-2Mb/s-re a 10 droid frissítéssel sem változott.
Gondoltam csinálok egy újrarakást odinnal ha ez sem segít akkor szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#3490) sinci01


sinci01
aktív tag

Én tegnap felraktam a régire, nem csináltam semmi resetet, csak natúr frissítettem. Este feltöltöttem, 22:30-tól 06:30-ig 0%-ot merült, ugyanúgy 100 % volt a töltöttségem reggel. A netet lekapcsoltam lefekvéskor. Eddig jól működik, nem ettem észre fagyást, a kamera is teszi a dolgát. Az előző A3 2016-ot is így frissítettem, soha nem volt vele gondom.

(#3491) borix


borix
őstag

Megoldottam Odinnal. [link]
Nand Erase ment, a Re-Partition-t nem használtam, a PIT fájlt megadtam neki.
Egy csomó felesleges dolgot kikapcsoltam ami gyárilag fel van telepítve.
Így már pörgősebb lett a kicsike, a Wifi random belassulás majd eldől, hogy megmaradt vagy sem.

(#3492) szucstom válasza borix (#3491) üzenetére


szucstom
őstag

A nand erase azért jó, mert azzal teljesen újratelepíted a rendszert. Mintha egy friss gépre felraknád az operációs rendszert.
Anélkül csak mint update települne fel.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3493) borix válasza szucstom (#3492) üzenetére


borix
őstag

Köszi.

(#3494) csillu52


csillu52
újonc

Sziasztok már több mint fél éve használom a a telefont nagy meg elégedetséggel. Tegnap jött rá egy nagy frissítés azóta google play áruházból nem tudok alkalmazásokat frissíteni csak forog telepítés közben. Ja és még annyi meg nézné valaki a beszéd a beszéd hangszóró között van egy kis hézag eddig ez fel sem tűnt mert mindig tokban volt.

(#3495) pjen válasza csillu52 (#3494) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem kapcsold ki+be.Nálam megy minden.

(#3496) csillu52 válasza pjen (#3495) üzenetére


csillu52
újonc

Igen meg oldottam most már csak egy nem települ Android system webview nevű valami igaz ezt azt sem tudom mire való. Köszi a választ. meg ezt nem tudom miért van bár lehet hogy így van az elejétől kezdve a hangszóró felett van egy pici rés mintha el vált volna a műanyag. Itt a por nem tud be menni esetleg a keszülékbe?

(#3497) borix válasza csillu52 (#3496) üzenetére


borix
őstag

A vízállóságát veszélyezteti azért aggódsz? ;]
Vajon minek árt majd ott a mikro por, ha be is menne minimálisan? Különben a tok úgy is védi. [link]

[ Szerkesztve ]

(#3498) v.t2a.cs válasza szucstom (#3481) üzenetére


v.t2a.cs
csendes újonc

Amint kijött a 10 -s rendszer, teljesen lenulláztam a telefont és odinnal felraktam rá az új rendszert.
Eddig megvagyok vele elégedve.

A gps terén kérdőjelesek az érzelmeim, mivel vagy előtérben megy, vagy mindig vagy egyáltalán nem.
Ez oké, viszont sok app telepítése után megától teljes jogot kap :W
Szerintem van kibúvó.
Szerencsére a beállításokban belehet állítani, hogy háttérben ne terhelje a gps az akksit.

GSam battery felment battery stat joggal, alap programjaim mennek, a többi nem zavar.

Fde.ai -t pár alkalommal használtam régebbi eszközön, azóta beláttam hogy modernebb droiddal több üzemidő préselhető ki, most még nem használom.

Bízok benne, hogy mindenki megelégszik a legfrissebb rendszerrel és pár aprósággal.

PS: Ha furán néz ki a háttered (színek másak pl) és fut a sötét mód:
Az opciókban kilehet venni a pipát: sötét mód alkalmazása a háttérre pipát, utána helyrejön a gond.
Azt hittem, hogy a telefon kergült meg, közben nem. :D

(#3499) szucstom válasza v.t2a.cs (#3498) üzenetére


szucstom
őstag

Én a céges autóban használom az Android Auto segítségével, nekem eddig perfektül működik.
Az általad leírt gondok közül nálam egyik sincs jelen, ezzel kapcsolatban nem tudok mit mondani :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3500) ovoid


ovoid
tag

Működik valakinek az ACR, a tízesen?

A fény, a sötétben, nem terjed.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.