Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) kalanchoe válasza rothfb (#3836) üzenetére


kalanchoe
senior tag

+szucstom

Azért váltok almára, mert szeretném kipróbálni a rendszert, és főként az ökoszisztéma miatt, később iPadem is lenne mellette, aztán az eszközök együttműködése nagyon jól jön, főként munka során. Meg szoftverek, iMessage, FaceTime és társai Apple-only, ami meg szintén fontos funkció lenne, mert egyre több ismerősöm iPhone-t használ. iMovie/LumaFusion, Keynote szintén ilyen appok, más rendszerre nem elérhetőek, és noha van alternatíva, mégsem tudja kiváltani teljes mértékben. Szóval valamilyen szemszögből "rá vagyok szorulva" a rendszerre, de ettől függetlenül ugyanúgy szeretnék majd Androidot is használni másodlagosként, speciel Samsungot.

(#3852) DJGABI válasza ANOka (#3849) üzenetére


DJGABI
addikt

TelekoMHungary van, meg fügXEHtlen

a többi 3 betűs maga a ROM-on belüli, de Odin-on belül egyértelmű melyik hova megy

"CSC (Consumer Software Customization): It is specific to geographical region and carriers. It contains the software packages specific to that region, carrier branding and APN setting.
PIT (Partition Information Table): You only need it if you screw up your partition table or if the firmware specifically requires it because of a change in the partition table layout.
BL (Bootloader): As its name implies, this option is used to flash the Bootloader of the device.
AP (Application Processor or PDA): Android.
CP (Core Processor): We call it Modem."

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3853) rothfb válasza kalanchoe (#3851) üzenetére


rothfb
veterán

Javaslom, hogy mielőtt megveszed ezt az olcsóájfont, nézz meg pár tesztet a Youtube-on. Tanulságosak.

(#3854) zeon.hu válasza rothfb (#3853) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A SOT, ami igazán nevetséges, a 3 órát se éri el (Mrwhosetheboss tesztelte).

#?*@&!

(#3855) borix válasza zeon.hu (#3854) üzenetére


borix
őstag

Elég az is nekik, az ihónosoknak így is megéri. ;]

[ Szerkesztve ]

(#3856) kalanchoe válasza zeon.hu (#3854) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Átlagos felhasználással 8 órát is ki lehet belőle hozni, nem egy videó van erről YouTube-on. Aki egész nap benchmarkokat, meg játékokat futtat, az szerintem ne várjon pár óránál többet, de annak nem is ez lesz a telefonja. :N

(#3857) DJGABI válasza zeon.hu (#3854) üzenetére


DJGABI
addikt

gsmarena-n lévő teszt alapján nem sokban marad el mienktől, böngészésbe többet bír, videó nézegetésbe kevesebbet. a hívás mondjuk durva, az a diffi nem tudom hogy jött ki [link] v [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3858) Jester95


Jester95
csendes tag

Sziasztok! Egy érdekes hibajelenségbe futottam ma bele. Galaxy A40-esemet hazaérve rádugtam a gyári töltőjére (EP-TA200) és kírt valami üzenetet az értesítésekhez, hogy lassú a töltés, ellenőrizzem a csatlakozást. Többször is kihúztam, majd visszadugtam, majd egyszer csak nem vette többé a töltést. Más töltőkkel és kábelekkel hibátlanul üzemel, ill. a gyári kábeléről is, de más töltővel. Érdekes, de a töltő más eszközöket tölt, de az A40-est nem. Kikapcsoltam a gyorstöltést is, meg többször újraindítottam a telefont, de ugyanez a jelenség. :W Még az 5 éves autós töltőmmel is kipróbáltam, azzal is tölt, csak a gyárival nem. Mi lehet a baja? Ez így alap lehet egy garanciális reklamációra a töltőt illetően? Tavaly júliusi a készülék. Válaszokat és tippeket köszönöm előre is!

(#3859) Sungoo válasza Jester95 (#3858) üzenetére


Sungoo
addikt

Szerintem teljesen egyérzelmű a “tesztjeid” alapján. A töltőfej feladta. Lehet gariztatni, csak kérdés, érdemes-e, ha száz másik módon tudod tölteni.

(#3860) Jester95 válasza Sungoo (#3859) üzenetére


Jester95
csendes tag

Igen, én is erre gondolok, csak azt furcsállom, hogy teljesen más gyártótól származó telefont, meg bármi mást tölt normál sebességgel, csak pont azzal nem akar működni, amihez adták. :DDD Már csak azért is dühítő, mert heti 2, max 3 alkalommal használtam ezt a fejet, kifejezetten akkor, mikor kellett a gyorstöltés funkció, úgyhogy felveszem a kapcsolatot a márkaképviselettel.

(#3861) Pet_i


Pet_i
senior tag

Sziasztok! Aki már feltette az Android 10-et, meg tudná nézni, hogy AOD-t tartalmaz-e a frissítés? Ha igen, gondolkodom, hogy vegyek-e egy ilyen telefont. Összetört az A8 kijelzője és javitas helyett lenne a csere. Szerintetek tudasban/teljesitmenyben A8 helyett megérné? Köszönöm a segítséget előre is.

(#3862) bopeti98 válasza Pet_i (#3861) üzenetére


bopeti98
őstag

Nincs AOD a 10-es rendszerben sem.

(#3863) Pet_i válasza bopeti98 (#3862) üzenetére


Pet_i
senior tag

Köszönöm. :(

(#3864) lufi7 válasza Pet_i (#3863) üzenetére


lufi7
aktív tag

Glance Plus app.
Mindent visz. Próbáld ki.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#3865) Foley101


Foley101
tag

Sziasztok!

Nem találtam A30 fórumot, ezért itt kérdezném meg. Páromnak van egy ilyen telefonja két hónapja, és ma vette észre, hogy egy rakás kép és videó eltűnt a telefonról. Valóban, gépre kötve a telót is csak 54 fájl van a DCIM mappában. Ennél sokkal többet csinált az egy hónappal ezelőtti lementés óta. A kukában 154 fájl van, de azokat Ő törölte folyamatosan..

Ami érdekes, hogy elég random módon tűntek el a fájlok, mert bizonyos napok megmaradtak. Az elmúlt 4 nap mintha teljesen meglenne, de aztán május 13 nincs meg, május 12 van, aztán csak máj 10, május 4, május 2, április 27...stb napokon készült képek vannak, azokból is csak néhány.

Meg lehet valami logban nézni, hogy mi történhetett?
Illetve, milyen program javasolt telefonon törölt fájlok visszaállítására? Én csak linuxosat (PhotoRec) ismerek.

Nem tudom, hogy ennek az egésznek lehet-e összefüggése azzal, hogy épp ma kapott üzenetet a google-tól, hogy betelt a tárhelye, ezért a telefon nem tud szinkronizálni.

Előre is köszönöm a hasznos tanácsokat!
:R

(#3866) Andrewstarr válasza Pet_i (#3861) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Az A50-ben van. ;)

(#3867) benedekco


benedekco
addikt

Update: Sim kártya probléma
Egyelőre megoldódni látszik a dolog. Át lett téve a sim a második foglalatba, most nem ugat a hibára.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3868) glacious válasza benedekco (#3867) üzenetére


glacious
addikt

Azért a gari lejárta előtt cseréltess majd alaplapot.

(#3869) nyitom válasza glacious (#3868) üzenetére


nyitom
aktív tag

:R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#3870) benedekco válasza glacious (#3868) üzenetére


benedekco
addikt

Köszi, de sajna gari ezen már nincs. :R
Hogy miért azt most ne tárgyaljuk.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3871) glacious válasza benedekco (#3870) üzenetére


glacious
addikt

Akkor drukkoljunk a maradék slotnak

(#3872) Floydman


Floydman
tag

Sziasztok!
Üldöz a biztonsági mappa beállítása értesítés. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan állítsam le, mert egyfolytában üzenget.
Köszönöm!

(#3873) TIstvan4


TIstvan4
tag

Üdv mindebkit A 40 tulajokat és ismerőket!
Néhány napja va nekünk is egy ilyen telefon.
Többször ledob wifin googlestorból.
Azt irja nincs kapcsolat.De ott van a wifi jel.
Tapasztalat van e ?

(#3874) rothfb válasza TIstvan4 (#3873) üzenetére


rothfb
veterán

A router környékén kellene szétnézned. Azért mondom, mert bár lehet a telefon hibás, de összességében elmondható, hogy a telefon wifijével senkinek semmi baja. Nem szokott meghibásodni. De ettől még nálad ez is elképzelhető. Meg kellene próbálni másik routerrel és ha ott is előfordul, hogy " nincs kapcsolat", akkor szerviz.

(#3875) TIstvan4 válasza rothfb (#3874) üzenetére


TIstvan4
tag

Köszi a választ!Ránézek a wifire is.A böngésző ilyenkor is müködik.

(#3876) rothfb válasza TIstvan4 (#3875) üzenetére


rothfb
veterán

Akkor viszont a Google Play áruház gyorsítótárát, sőt netán az adatait is törölni kellene az alkalmazásoknál. Mert ez így nem wifi, nem internet hiba.

(#3877) troland26


troland26
őstag

Sziasztok kb 2 hónapja SES store ba lett vásárolva egy ilyen telefon .Az lenne a hiba , hogy egy ideje olyan mintha kikapcsolna a telefon és pin kódot kér . Vissza olvastam a fórumba és látom sokatoknak megoldotta a sim problémát , hogy átrakták a másik foglalatba a kártyát . Ha ez nem jön be akkor szerviz ?

(#3878) szucstom válasza troland26 (#3877) üzenetére


szucstom
őstag

Hali

Pontosan. Ha mind2 slotban jelentkezik, akkor szervíz.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3879) parasikoly


parasikoly
csendes tag

Sziasztok,

Novemberi, Telekomnál vásárolt A40-em pár hete zárolt képrenyő melllett a ki-be kapcsoláskor felvillanó Samsung képrenyőt mutatta folyamatossan és nem engedett tovább sehogy sem és csak hosszas bekapcsoló gomb nyomása után indult újra. 3 napja viszont ugyan ez naponta 2-3 alkalommal is előfordul.
Ilyennel találkoztatok már? Mi lehet a hiba? Android 10-es.

Ha régebben már felmerült mint probléma és nem olvastam vissza alaposan, akkor elnézéseteket kérem.

(#3880) szucstom válasza parasikoly (#3879) üzenetére


szucstom
őstag

Lehet beakadt egy frissítés. Kapcsold ki a készüléket, volume up + bekapcs gomb egyszerre hosszan megnyom, majd a hangerő gombokkal válaszd ki a wipe data cache partition opciót. Ezután reboot. Ezt 1-2 hetente érdemes eljátszani, mert minden temp fájlt (ideiglenes fájlok), szükségtelen fájlt letöröl.
Ha ezek után is fennáll a probléma, akkor rendszer újratelepítés, ha az sem válik be, akkor szervíz :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3881) glacious válasza szucstom (#3880) üzenetére


glacious
addikt

A Datát ne törölje.

(#3882) szucstom válasza glacious (#3881) üzenetére


szucstom
őstag

A wipe data cache partition a leírtak szerint működik. Ha mást nyom, az a user hibája.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3883) Thusor válasza szucstom (#3882) üzenetére


Thusor
őstag

az lehet, de nincs a samsung galaxy a40 recovery-jében olyan hogy wipe data cache. Wipe data/factory reset vagy wipe cache van. Ami ebben az esetben kellene az csak a wipe cache.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3884) szucstom válasza Thusor (#3883) üzenetére


szucstom
őstag

rosszul emlékeztem a sorra. wpie cache partition. azt kell lefuttatni.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3885) v.t2a.cs


v.t2a.cs
csendes újonc

Megérkezett a májusi update XEH -re (független).

(#3886) csaba1203 válasza v.t2a.cs (#3885) üzenetére


csaba1203
addikt

Már húzom is. :C

(#3887) borix


borix
őstag

A legördülő gyorspanelen lett egy smart view funkció amit nem lehet kikapcsolni.

(#3888) szucstom válasza borix (#3887) üzenetére


szucstom
őstag

Az a kis kör alakú izé, amiben a play gomb jele van? Az eddig is ott volt

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3889) pjen válasza borix (#3887) üzenetére


pjen
félisten

Nálam ki lehet kapcsolni.Alapból ik is van.

(#3890) Biggabi76 válasza v.t2a.cs (#3885) üzenetére


Biggabi76
tag

A fiam vodás A40-esére is megjött a frissítés. Eddig a kamerán belül a beállításokat nem nyitotta meg, de a frissítést követően sem. A fogaskerékre kattintva ugyanúgy csak bevillan a beállítások menü, aztán el is tűnik.

(#3891) borix válasza pjen (#3889) üzenetére


borix
őstag

Nálam nem lehet.
Lehet azért mert ADB-vel előzőleg törölve lett? :F

(#3892) pjen válasza borix (#3891) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom.

(#3893) glacious válasza Biggabi76 (#3890) üzenetére


glacious
addikt

Kamera adatait érdemes kitörölni ilyenkor.

(#3894) Biggabi76 válasza glacious (#3893) üzenetére


Biggabi76
tag

Köszi, már próbáltam. Adat törlés, gyorsítótár törlés, kamera kényszerített leállítása, majd megnyitása... sajnos semmi. Még a gyári visszaállítást nem csináltam meg a telefonon, mert akkor a megkezdett játékait újra kellene kezdeni, gondolom.

(#3895) rothfb válasza Biggabi76 (#3894) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig már csak a gyári visszaállítás segíthet.

(#3896) rover45 válasza Biggabi76 (#3894) üzenetére


rover45
senior tag

Csak kérdezem, ilyenkor egyébként az sem segíthet ha mondjuk adb-vel letörlöd és visszateszed?

(#3897) nOvOp


nOvOp
senior tag

Két kérdésem lenne.
Az egyik, hogy a kamera beállításain belül eddig lehetett állítani a fénykép méretét, most csak a videó méret állítását találom. Hová tették?
A másik, hogy már meguntam a samu billentyűzet állandó félregépelését és feltettem a gboardot. Viszont most hogy ki van választva alapértelmezettnek, amikor gépelek, akkor az értesítő sávon mindig megjelenik a csendes értesítésekkel, hogy billentyűzet kiválasztása. Hogyan lehet ezt megszüntetni?

(#3898) pjen válasza nOvOp (#3897) üzenetére


pjen
félisten

Nekem ott van.Fekve bal oldalt.full,1;1,16;9,4;3.Ha egyregondolunk.

(#3899) nOvOp válasza pjen (#3898) üzenetére


nOvOp
senior tag

Arra gondoltam, ahol ki lehet választani, hogy hány MB-os legyen

(#3900) szenesember válasza nOvOp (#3897) üzenetére


szenesember
aktív tag

Elhúzod lassan jobbra, vagy balra az értesítést, előjön egy fogaskerék, rányomsz, és kikapcsolod a "virtuális billentyűzetek" értesítéseit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.