Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) rothfb válasza ovoid (#3500) üzenetére


rothfb
veterán

Attól függ, mi az az ACR.

(#3502) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Tudtok ajánlani olyan alkalmazást, ami kijelzi a felső sávon az éppen csatlakoztatott hálózat nevét, vagy logóját? Eddig a Phono működött, de a 10-es droiddal már nem megy. Köszi!

(#3503) zeon.hu válasza rothfb (#3501) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hívásrögzítő alkalmazás.
(Ezt ugye a nagy testvér korlátozza jó ideje droidon. De jó hír, hogy állítólag droid 11- en újra menni fog, kibővített funkciókkal: [link] )

#?*@&!

(#3504) ovoid válasza zeon.hu (#3503) üzenetére


ovoid
tag

Köszönöm!
Ámen!
Addig nem frissítek, mert most egy régi verzó, megy a 9-en... :)

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#3505) lorcsi


lorcsi
veterán

tegnap feltettem az új szoft-ot
frankó lett
a legszembetűnőbb, h töltéskor jelzi lezárt képernyő mellett , h menyni van még hátra

szerintem ennyi erővel az időt is jelezhetné

(#3506) bigsee


bigsee
addikt

Üdv! Szervizbe kellene küldenem a telómat, de nem találom a töltőfejet és a fülest. Valaki megtenné, hogy idefotózza nekem ezeket, hogy tudjam, mit keresek?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#3507) pjen válasza lorcsi (#3505) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egyszer jelezte,meg is írtam itt,de azóta se.Nem tudom,hogy történt.

(#3508) lorcsi


lorcsi
veterán

érdekes...

a dinamikus zárolt képernyő ingyenes..vagy fizetős, h havonta szed le témákat ?

(#3509) blade4


blade4
aktív tag

Sziasztok!

A30s-en megjött az android 10, kérdésem az lenne hogy az android 9et vissza tehetem-e odinnal?

(#3510) enddav válasza blade4 (#3509) üzenetére


enddav
aktív tag

eddig mindenki a tizest várta, te meg már tennéd vissza. :DDD

Egyszer leugrottam a ház tetejéről, mert azt mondták, hogy nem érzek majd semmit. És tényleg, még ma sem érzek semmit.

(#3511) szucstom válasza blade4 (#3509) üzenetére


szucstom
őstag

Yepp. Sammobileról leszeded a 9es legutolsó firmware-jét és odinnal visszarakod.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3512) borix


borix
őstag

A Samsung Store-ba ha leadom a telót kb mennyi szokott lenni a gariztatási idő?

(#3513) szucstom válasza borix (#3512) üzenetére


szucstom
őstag

Az átlag 2 hét. Attól függ, onnan milyen hamar küldik be szervízbe.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3514) borix válasza szucstom (#3513) üzenetére


borix
őstag

Akkor érdemes inkább egyből a szervizbe vinni?

(#3515) szucstom válasza borix (#3514) üzenetére


szucstom
őstag

Ha van a közeledben, szerintem igen.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3516) csaba1203 válasza borix (#3514) üzenetére


csaba1203
addikt

:K
Nekem Euronics-ből 2 és fél hét alatt fordult meg tavaly az A8-am.

(#3517) borix


borix
őstag

Köszi az infókat.

(#3518) rover45 válasza zeon.hu (#3383) üzenetére


rover45
senior tag

04.09-én adtuk le Telenor üzletben, ma kaptunk sms-t, hogy megkezdték a javítását :))

(#3519) Géjza


Géjza
őstag

Kijelzőcserét (pofáraesés) 3 nap alatt megejtették márkaszervízbe direkben bevive. Sim hiba miatt 1 hónapot ült rajta Alza, majd visszafizették az árát.

Ha itthoni lett volna a teló(és nem cseh) a Sim hiba miatti alaplapcsere is meglett volna abban a 3 napban. Ezért hanyagolom ezentúl alzát és csak magyar Samut veszek majd.

(#3520) borix válasza Géjza (#3519) üzenetére


borix
őstag

Az alza és a hasonló nem hivatalos viszonteladók nem is biztos sokszor, hogy idehaza gariztatják mert kérdés, hogy milyen forrásból szerezték be.
(Lehetett volna az is, hogy ülnek rajta egy hónapot és után kisebb hibáknál közlik, hogy nem tapasztalták és úgy adják vissza. Pl random, időnként eldobja a hálózatot, GPS-t stb...)

(#3521) Géjza válasza borix (#3520) üzenetére


Géjza
őstag

Persze, hogy nem itthon, Csehországba küldték ki a telót. Már leadáskor mondták, hogy 30 nap a határidejük, amit általában ki is szoktak tölteni. Nem örültem neki...

(#3522) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Android 10 + Xiaomi MiBand 4 kombót használ valaki? Mióta frissítettem 2-3 naponta elvesziti a kapcsolatot a telefon és a MiBand 4. 9-es droidon ilyet soha nem csinált. Esetleg valahol engedélyeztetnem kellene a progikat? (Mifit és Mi Band Tools) Telepítés után gyári visszaálitas volt és újra telepitesek. Amikor elveszíti a kapcsolatot rebootolni szoktam a karkötőt, utána egyből rendbe jön pár napra.

(#3523) borix válasza kárátékutyá (#3522) üzenetére


borix
őstag

A MiBand 4-et kivenni az optimizálás alól? (Mifit és Mi Band Tools) :F

[ Szerkesztve ]

(#3524) kárátékutyá válasza borix (#3523) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi. És azt hol tudom?

(#3525) rothfb válasza kárátékutyá (#3524) üzenetére


rothfb
veterán

Megkeresed a alkalmazások között a Mifit-et (vagy amelyik hasonló alkalmazást használod) és a tulajdonságainál az akkumulátorra vonatkozó résznél kiveszed, hogy ne optimalizálja az alkalmazást (magyarul ne zárja be a háttérben).

(#3526) pepe792 válasza borix (#3523) üzenetére


pepe792
tag

Mi band 3-al ilyet nem tapasztaltam.

(#3527) kenwood


kenwood
veterán

Ceges keszuleknek kaptam, ugy voltam vele, hogy jo lesz egykartyas s8 helyett, mert ez is 8 mag,4 giga ram, lenyegeben ugyanaz, sot meg fiatalabb is az s8-nal.Raadasul dual sim,igy mindket kartya belemegy.
Tevedtem,ez egy hulladek.
1-1 app neha 3-4 sec,mire elindul, a multitasking gyalazat, nalam ez nem fer bele.

Nincs rajta jatek,semmi fura app,csak az alap dolgok,mint a messenger,viber, bkk futar,burger king es par ceges cucc (o365,skype stb ...)

Biztos lehetne troubleshootolni, esetleg egy factory restore,de en erre nem vagyok hajlando.
Kerni fogok valami normalis keszuleket helyette, ha nem adnak,akkor leadom,es veszek helyette egy valodi telefont.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3528) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Olyannal találkozott már valaki, hogy használod a telefont és egy idő után lezár? És bekéri a SIM kártya PIN kódját, majd a képernyőzár PIN kódját. És ezt akár 20-30 percnyi használat közben megcsinálja. Ezt szerviz tudja javítani?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3529) rothfb válasza DrBubo77 (#3528) üzenetére


rothfb
veterán

Szerviz. Nem normális.
Esetleg próbáld meg kivenni, majd visszatenni a kártyát, kártyákat...

(#3530) rothfb válasza kenwood (#3527) üzenetére


rothfb
veterán

Teljesen jól használható az A40, de nem S8. Nem több százezer Ft-os csúcstelefon.
Akinek az kell, vegyen azt, én másképp gondoltam és bár azóta vettem A50-et, de megvan ez is, semmi bajom egyikkel sem. Én minden esetre a büdös életben nem adnék több százezer Ft-t egy telefonért sem. A te igényeidnek viszont csúcs telefon kell ezek szerint. Vegyél egyet, ezt meg add vissza. De itt hulladékozni az kb a 80-as szint.

(#3531) kenwood válasza rothfb (#3530) üzenetére


kenwood
veterán

Nem hiszem,hogy csucstelefon kell ahhoz,hogy a messengerrol a chrome ablakra valtva ne 3-4 masodperc teljen el.
Ha 1-2 giga ram lenne benne, akkor meg meg is ertenem,de 4 gigaval ez nonszensz.
Az S8 sem csucstelo,hiszen,van mar s9,s10 es s20 is ..

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3532) rothfb válasza kenwood (#3531) üzenetére


rothfb
veterán

Egy reset kellene. Nekem nem csinál ilyet, igaz én nem használok se Messengert, se Chrome-ot.
De az S8 a maga idejében csúcs volt. Egy 2 éves csúcstelefon jobb, mint egy mostani középkategóriás. Elég csak a teszteredményeket megnézni. Google a barátod. A két telefon köszönő viszonyban nincs, viszont általános használat szempontjából itt nem találsz elégedetlen felhasználót. Ebben a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#3533) DJGABI válasza kenwood (#3527) üzenetére


DJGABI
addikt

Sajna nem egy villám. Nagy a felbontás, terheli a procit (valamelyik előző A szériában is már ez volt, csak alacsonyabb órajelen)

Én gyári appokat letiltottam/töröltem amik nem kellettek. 3-4 mp mondjuk rengeteg, ott valami tényleg nem oké. S8 azért csúcskat volt, meg régebbi droid, verzióról verzióra többet eszik...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3534) borix válasza DJGABI (#3533) üzenetére


borix
őstag

Igen az S8 proci erőben másfélszer erősebb ami azért nem kevés.
Mikor majd elmúlik a android 10 verzió újdonság varázsa, a nagy hype, akkor majd jönnek, hogy lassabb ám mint a 9-es volt. (belakva idővel programok megnyitása, váltása során látni)
Tiltom, törlöm én is a felesleges nem használt appokat.

(#3535) kenwood válasza DJGABI (#3533) üzenetére


kenwood
veterán

Nem fixen 3-4 sec,neha lassul be.
De nekem sem az idoszakos lassulas,sem az appok kozotti szelekcio,vagy a par havonta factory restore nem alternativa.
Az utobbi mar csak azert se mert az rsat,vpnt meg a tobbi ceges szutykot azert nem 1 perc visszapakolni.
Nem is az zavar,hogy egy kozepkat telonal ilyenek is vannak, hanem azt nem ertem, hogy a 4 giga ram meg a 8 mag miert nem eleg ilyen alap dolgokra?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3536) Géjza válasza kenwood (#3527) üzenetére


Géjza
őstag

Asszonynak A40 van, nekem S8. Nem egy kategória a kettő, már ha csak az árat nézed is(2.5x annyiba került az S8).

Trabantnak is 4 kereke van meg egy kormánya, Ferrarinak is, aztán azért akad némi különbség a kettő között. Ugyanazt elvárni egy (egykori, de nem olyan régen) flagship telótól meg egy mostani belépő szinttől badarság (ettől függetlenül ahogy a többiek is írták valami más is lesz nálad jó eséllyel).

Asszonynak A40 elött az én régi S6-osom volt (amíg be nem adta a kulcsot az és lett A40), de egyből mondta, hogy jobb volt az S6 az A40-nél (gyorsabb, pörgősebb, sokkal jobb kamerával), de ennek ellenére tök jól el van A40-nel is. Mikor a SIM eldobós probléma előjött és pénzvisszafizetés lett, nem akart másik telót, ezért másodjára is A40-t kért és kapott.

Helyén kell kezelni az A40-et, maga nemében jó kis teló. Ha nem elég, tessék S10/S20-at venni 5x annyiért.

(#3537) kenwood válasza Géjza (#3536) üzenetére


kenwood
veterán

Ez a kocsis analogia szerinted valid ?

Trabant 20 leoro,Ferrari meg 600.
Ez meg papiron meg talan jobb is :
https://www.gadgetsnow.com/compare-mobile-phones/Samsung-Galaxy-A40-vs-Samsung-Galaxy-S8
Mindegy,nem szenvedek vele, max akkor ha nem adnak masikat,es a ceges cuccokat nem engedik privat telora telepiteni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3538) DrBubo77 válasza rothfb (#3529) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ki lett próbálva mindkét SIM helyen.
Fizetősen vajon mennyibe kerülhet? Mert ismerőstől vettük elvileg újonnan, de nem biztos, hogy meglesz a gari-papír. :(((

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3539) rothfb válasza kenwood (#3537) üzenetére


rothfb
veterán

Nem szó szerint kell érteni az autós analógiát. Az A40 nem Trabant, az S8 meg nem Ferrari.

[ Szerkesztve ]

(#3540) rothfb válasza DrBubo77 (#3538) üzenetére


rothfb
veterán

Fogalmam sincs mennyibe kerülhet a javítás.
Az sincs kizárva, hogy érdemes új telefont venni. Mondjuk ha alaplap cserés és mondjuk a javítás 30-40 ezer, akkor én inkább újat vennék.

(#3541) szucstom válasza kenwood (#3537) üzenetére


szucstom
őstag

Ez azért poén. Fikázni egy középkategóriás telefont egy csúcskategóriással szemben (ahogy ez már párszor elhangzott ebben a témában), totálisan felesleges. Húzd újra rajta a rendszert, add le szervízbe, nézzék meg. Én is használok rajta céges appokat, plusz doksi/táblanézés, stb., VPN, de a maga nemében és kategóriájában szerintem az egyik legjobb. Heti 1x indítsd újra, recovery mode-ban takaríttasd ki a wipe data cache partition-nal a temp fájlokat. Ez sokat segít. Nálam bevált. Nincs lassulás, akadás. Pedig használtan vettem, alig pár hónapos a készülék.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3542) kenwood válasza szucstom (#3541) üzenetére


kenwood
veterán

Az majd en eldontom, hogy mi a felesleges.A fikazas szonak pedig nyilvanvaloan nem vagy tisztaban a jelentesevel. Nem erdekel senkinek a szubjektiv velemenye. A technikai hatterre vagyok kivancsi. Hogy lehet, hogy papiron azonos hardver mellett ekkora kulonbseg van ket keszulek kozott?
Miben mas az a 4 giga ram,ami az s8ban van,mint ami ebben? Mi a kulonbseg a ket exynos soc kozott? miben mas az android azon,mint ezen ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3543) borix válasza rothfb (#3540) üzenetére


borix
őstag

Ezt szerintem is alaplap cserével javítják.
Alaplap cserére nem találtam árat. pl [link]
Alaplap ár kb [link] így valószínű 35K körül lenne a vége és gari nem lesz a teló többi alkatrészére továbbra sem.
45-50K körül vehet az aprón másikat használtan rendes garival.

(#3544) rothfb válasza kenwood (#3542) üzenetére


rothfb
veterán

Attól, hogy valamiben 8 magos a proci és 4 gb a ram, még nem biztos, hogy ugyanazt a teljesítményt nyújtja, mint egy másik ilyen paraméterekkel rendelkező telefon.
link

[ Szerkesztve ]

(#3545) borix válasza kenwood (#3542) üzenetére


borix
őstag

Szart sem értesz a telókhoz (szinte troll kategóriában nyomod) amit nem veszel észre, mert a nagy egód elfedi.
S8 procija másfélszer erősebb keress rá tesztekben ... :W

(#3546) kenwood válasza borix (#3545) üzenetére


kenwood
veterán

Koszonom,az alapos,es kimerito technikai magyarazatot.
Mostmar mindent ertek.
Lehetek a csicskad?

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#3547) borix válasza kenwood (#3546) üzenetére


borix
őstag

Simán. ;]
Szerinted mikor az egyik teló hoz 110E a másik meg 180E tesztekben, az csak bug és figyelmen kívül hagyható?
Különbség meg van kamera és anyaghasználat téren is.
Lehetne benne 24 magos proci is ha az ugyancsak gyenge fütty és ugyanúgy 110E hoz.
Az újabban kiadott jobbfajta telók már 400E körül ketyegnek.

[ Szerkesztve ]

(#3548) szucstom válasza kenwood (#3546) üzenetére


szucstom
őstag

Rothfb-nek *********ul igaza van. nézd meg a linket. A 8 mag még nem jelent semmit. Az A40-ben Exynos 7, az S8-ban az erősebb Exynos 9-es cpu van. GPU terén ugyan csak 1 karakter az eltérés, de ugyanúgy erősebb van az S8-ban. Rendszergazda vagyok, mobilrészleg az enyém, Ismerem a telefonokat. Ha ennyire alpári módon tudsz csak velünk kommunikálni akkor a viszontlátásra.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3549) szjoci


szjoci
őstag

TMH romra is megjött a 10-es frissítés

(#3550) szimi57


szimi57
őstag

Megjött az Android 10-es frissítés. Szerintetek érdemes váltani? Per-pillanat semmi gond a telóval.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.