Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) szucstom válasza v.t2a.cs (#3300) üzenetére


szucstom
őstag

Én 2 napja használok egy közel közel 1 éves készüléket, nincs semmi baja. Nagyon szép képeket készít (legalábbis a tudásához mérten) Ha a HW reset nem segít, marad a szervíz.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3302) v.t2a.cs


v.t2a.cs
csendes újonc

Rendben van.
Hamarosan jön a 10 -s főrendszer (ha nem késik) áprilisban, akkor hw resetet fogok végezni úgyis a főverziós frissítés végett, még ezt az időt bevárom. Ha nem lesz változás, akkor szervíz.
Néztem egyéb oldalon lévő (remélem, hogy nem utófeldolgozott) képeket, én is láttam a különbséget.
Normál nappali fényben (nem napsütésben) nagyon fényes az ember arca. Normál fénnyel ellátott szobában életlen az arc, sötétben vaku mellett kiég az emberi arc a fénytől.

2 éve egy 2017 -s J5 -nél bevittem a szervizbe a telefont, megmutattam a képeket (akkor is hasonló volt a gond, csak életlenek voltak az arcok eléggé). Elmondták, hogy erre képes az eszköz, fogadjam el így, vagy vásároljak prémium eszközt, nem végeztek semmilyen szervizelést. Ezért írtam hozzászólást, hogy valóban nálam van -e a gond és nincsenek evvel ilyen gondok amik nálam jöttek elő.

Kameragondokon kívül megvagyok elégedve az eszközzel. Mind teljesítmény és üzemidő terén.

[ Szerkesztve ]

(#3303) A Zéé válasza v.t2a.cs (#3298) üzenetére


A Zéé
addikt

milyen módban csináltad az elsőt? Nincs esetleg expo korrekció beállítva?
Amúgy szerintem nincs ezzel olyan nagy baj, vagy legalábbis a példaként hozott képed nem túl jó szemléltetőnek. Tök sötét a rántotta kivételével minden. Amikor fényt mér szerencsétlen eszköz, akkor úgy próbálja kitalálni az értékeket, hogy a háttér is látszódjon valamennyire. De ha te közel tartod a vakut egy olyan valamihez, ami fehér, és mellé még van körülötte jó sok fényt visszaverő anyag, az persze, hogy túl világos lesz. Tök más értékek kellenek a rántottához, hogy jó legyen, mint a háttérhez.
A másodikhoz nem tudok hozzászólni, nem használom azt a módot, de az ilyen "szoftveres trükköknél" eleve nem lehet elvárni ugyanazt a képminőséget, mint állóképnél.

Just a simple Lineman...

(#3304) szucstom


szucstom
őstag

Nekem ez volt a ma reggeli képem. Minden alapbeállításon van.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3305) v.t2a.cs válasza A Zéé (#3303) üzenetére


v.t2a.cs
csendes újonc

Automata módot használtam. A torzult arckép az utalhat kamerahibára vajon? Egyik ügyfelemről készítettem fotót utoljára.
Próbálkoztam automata és profi módban is, külső alkalmazással is, az eredmény ugyanaz lett.
A normál nappali fény megvolt. Eddig ilyen telefon nem volt nálam.
A fotót elküldtem ügyfelemről, csak megérted hogy mi lehet a gond nálam. :)

(#3306) szenesember válasza v.t2a.cs (#3302) üzenetére


szenesember
aktív tag

A lassított videó minősége ilyen. Nem kell többet várni tőle. Eleve, ez a teló a középkategória alja, és Samsung. Nem lesz ennyiért full extrás.
Ami a fotót illeti, csatlakoznék az előttem szólóhoz. Valószínűleg a kedvezőtlen fényviszonyok, a téma közelsége, és jellege miatt sikerült ilyenre. Egyébként a HDR be van kapcsolva a beállításokban? Ilyen szituációknál tud segíteni picit.

(#3307) v.t2a.cs


v.t2a.cs
csendes újonc

Igen, bevan kapcsolva a hdr. Pár éves középszintes telefon jobb minőségű képet készít mint ez. :/
Mellékelt képen egy 3 éves J5 csinálta.
Nem hiszem hogy a telefon kamerája ilyen gyenge lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3308) LIFE1 válasza csaba1203 (#3261) üzenetére


LIFE1
tag

Csak szervíz tudja megoldani! Alaplapot cserélnek,

(#3309) LIFE1 válasza brumicica (#3260) üzenetére


LIFE1
tag

Csak a szerviz tudja megoldani! Alaplap cserével.

(#3310) csaba1203 válasza LIFE1 (#3308) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen most már nem foglalkoznak alkatrész cserével javítással,hanem alaplapot cserélnek.
Előtte A8 2018-am volt 1 évesen egyik napról a másikra nem lehetett tölteni.
Alaplapot cseréltek abban is.

(#3311) amarna


amarna
tag

Üdv!
Egy ilyen készülék vásárlásán gondolkodom. Olvasom a sim kártyánál jelentkező problémákat.
A feleségemnek egy S9+ készüléke van, egy idő után nála is előjött ez a hiba.
Egy sim kártya csere megoldotta a problémát. Esetleg ennél a készüléknél ez nem jelenthet orvoslást? Nem tudom mik a tapasztalatok, próbálta e már valaki? Új aktivált kártyával is csinálja?

(#3312) szimi57 válasza amarna (#3311) üzenetére


szimi57
őstag

Pár hete vásároltam valamivel több, mint egy éves készüléket. Új sim került bele. Még nem jelentkezett probléma.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#3313) Fetyoka0


Fetyoka0
tag

Nekem ilyen a kültér/beltér(visszakonvertáltam 1024x768ra):

(#3314) v.t2a.cs


v.t2a.cs
csendes újonc

Köszönöm a válaszát Fetyoka0.
Hasonló helyzetben próbáltam képet készíteni (eredmény kifehéredés), nálam a címke rég kifehérlett volna ha az én fotóztam volna.
Nagyon úgy néz ki, hogy telefonnal van a gond.
Két napja előjött egy db telenoros sim kártyával másfél hónap használat után ez a hiba:
[link]
Nem mindig jön elő, vegyes időközönként. Emellett ha hívás megy, lezárul a kijelző, dadogós hangot hallok.

Egyre több ilyen hibáról olvasok. Még bevárom a 10 -s droid -t amit most kezdtek el terjeszteni. Ha ez nem oldja meg a hibákat, marad a szervíz. :)

[ Szerkesztve ]

(#3315) rothfb válasza v.t2a.cs (#3314) üzenetére


rothfb
veterán

Nem fogja megoldani. Ne várj rá. Alaplapcsere lesz.

(#3316) Fetyoka0 válasza rothfb (#3315) üzenetére


Fetyoka0
tag

Nálam a wifi rossz. 1 mbps a 300as upc nettel... felesegem iphone 6s el 80 mbps

(#3317) DJGABI


DJGABI
addikt

Lekopogom eddig aránylag probléma mentes volt az enyém (a 4G hibától eltekintve), de most hétvégén nagyon megszenvedtem vele, ujjlenyomat olvasó az istennek nem akart működni: nem tudom száraz lehetett vagy pont hogy olajos, de nagyon nem akarta felismerni. Rá másnapra megjavult.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#3318) Floydman


Floydman
tag

Frissített Andoid 10-re. Nektek mi a tapasztalatok?

(#3319) pjen válasza Floydman (#3318) üzenetére


pjen
félisten

Nekem még nem jött semmi. :((

(#3320) rothfb válasza Floydman (#3318) üzenetére


rothfb
veterán

Még nem jött...
A50-re sem.

[ Szerkesztve ]

(#3321) szucstom válasza Floydman (#3318) üzenetére


szucstom
őstag

XEH rom? vagy tmh?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3322) Floydman válasza szucstom (#3321) üzenetére


Floydman
tag

Xeh.

(#3323) szucstom válasza Floydman (#3322) üzenetére


szucstom
őstag

Hm... ez érdekes. nekem is XEH, mégsincs frissítés még. itthon vetted vagy külföldön?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3324) csaba1203 válasza szucstom (#3323) üzenetére


csaba1203
addikt

Elméletileg még egy hónap múlva kéne megkapjuk..... :B
Xeh enyém is és nincs elérhető update.

(#3325) szucstom válasza csaba1203 (#3324) üzenetére


szucstom
őstag

na igen. bár körbelőttték az országot, mert a legtöbb eu-s országban már elérhető az update

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3326) Floydman válasza szucstom (#3323) üzenetére


Floydman
tag

Tavaly áprilisi. Független, nemszolgáltatói. Tegnap egyszercsak eljezdte frissíteni és android 10 lett belőle.:N

(#3327) szucstom válasza Floydman (#3326) üzenetére


szucstom
őstag

Akkkor nálunk te vagy a numero uno, szaktárs, örülj neki :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3328) Floydman válasza szucstom (#3327) üzenetére


Floydman
tag

Most már büszke is vagyok. Bár nem egyvátütő élmény. Szinte tök ugyanaz mint a 9.

(#3329) szucstom válasza Floydman (#3328) üzenetére


szucstom
őstag

Attól függ, honnan nézed. Én most pakoltam fel a brit verziót, van benne pár új dolog. Szokni kell, de szerintem jobb, mint a 9.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3330) rothfb válasza Floydman (#3322) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem nézd meg pontosan a szoftver infónál. Van egy BLG a családban, XEH/BLG-BLG/XEH, erre megjött. Mert bolgár.
Nekem XEH/XEH-XEH/XEH, erre nem jött meg.
Sammobile oldala szerint még nincs Magyarországon frissítés. De pl Bulgáriában, Görögországban, Németországban már van.

(#3331) rothfb válasza Floydman (#3326) üzenetére


rothfb
veterán

Mondom, hogy bolgár a telefonod...:K
Turbadonál vetted?

[ Szerkesztve ]

(#3332) Floydman válasza rothfb (#3331) üzenetére


Floydman
tag

😆
Már nem is emlékszem, de normális helyen vettem, nem ilyen gsmkuckón és társain. Kicsit drágább is volt.
Tökéletesen működik egy éve már.

[ Szerkesztve ]

(#3333) szucstom válasza rothfb (#3331) üzenetére


szucstom
őstag

Szinte sejtettem, hogy nem mo-i vétel volt a telefon :DDD
Én is egyből sammobile-t kutattam át. Egyébként odinnal ráhúztam telóra a 10et, brit verzsönt és tökéletesen működik :) egész jó sztem.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3334) rothfb válasza szucstom (#3333) üzenetére


rothfb
veterán

Magyarországi vétel az, csak kintről hozták be. Az A50-emen pl román rom van.:) De itthon lett véve.
Én nem bűvészkedek odinnal. Szerintem hamarosan minden romra elérhető lesz a frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#3335) szucstom válasza rothfb (#3334) üzenetére


szucstom
őstag

nekem meg melóban sokszor jól jön, mert sok a samu készülékünk (meg persze a szanaszét nyomogatott rendszer, így nem egy alkalommal szervíz helyett inkább én pakolom újra a rendszert. Amint nálunk is kint lesz visszaállok a miénkre, csak kíváncsi voltam milyen is az új OS. Egyébiránt mindenem megmaradt szóval ott folytattam tovább a mobilomon a dolgokat, ahol abbahagytam :)

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3336) csaba1203 válasza rothfb (#3334) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#3337) v.t2a.cs válasza rothfb (#3315) üzenetére


v.t2a.cs
csendes újonc

Köszönöm a válaszát.
Kamera és sim gondok miatt előző héten leadtam a szervízbe az eszközt. Remélem, hogy a mostani helyzet végett mihamarabb elkészülnek a javítással.
Ez a sim kártyás gond sokszor előjött. Betettem egy másik telefonba a simet, kiírta: 47 db nem fogadott hívás. :)
Mondom: oké.

[ Szerkesztve ]

(#3338) krystman


krystman
őstag

Egy olyan gondom van a telefonnal, hogy ha hívás közben lekapcsol a kijelző, akkor a hang elkezd recsegni. Ha, viszont megnyomom a bekapcs gombot, hogy világítson a kijelző, akkor elmúlik. De, csak is akkor csinálja, ha lekapcsol a kijelző. Mi hiba lehet itt? Tipp esetleg? :F

(#3339) rothfb válasza krystman (#3338) üzenetére


rothfb
veterán

Alaphelyzet.
Ha úgy is csinálja, akkor szerviz.

Esetleg meg lehetne próbálni egy másik szolgáltató másik kártyájával. Vagy még áttenni a kártyát a másik sim slotba. De ha ezek nem segítenek, alaphelyzet. Ha az se... Szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#3340) nOvOp válasza krystman (#3338) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nekem is volt ilyen hang problémám, újraindítottam a telefont, és azóta jó.

(#3341) nyitom válasza nOvOp (#3340) üzenetére


nyitom
aktív tag

Igen, legtöbbször a restart a megoldás! :C

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#3342) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek,

Most került hozzánk egy ilyen készülék, a nejemé lett egy.
Nincs hozzá eredeti töltő, és a laptopba dugva rettenet lassan tölt. A gyári egy kicsit magas árral van ellátva, gondoltam veszek valamit amivel jól lehet tölteni. Van erre valami ajánlás? Amazonon volt egy "eredeti" de a fotókat elnézve és egy két hozzászólást is olvasva arra jutottam hogy akkora hamisítvány mint ide Nagykáta. Arra inkább nem költenék, akkor már egy jó minőségű utángyártottat vennék.

Előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3343) szucstom válasza benedekco (#3342) üzenetére


szucstom
őstag

pár ezerért találsz blitzwolf gyorstöltőt, ami képes a QC 2.0 és 3.0-ra is. az megfelelő.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3344) rover45 válasza benedekco (#3342) üzenetére


rover45
senior tag

+1 a Blitzwolfra

(#3345) benedekco válasza szucstom (#3343) üzenetére


benedekco
addikt

Köszi! Ez akkor egy bevált gyártó? Őket nem hamisítják?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3346) szucstom válasza benedekco (#3345) üzenetére


szucstom
őstag

Occó kici kínai, ha lehet így fogalmazni. Nem hamisítják (vica versa viszont előfordulhat :D )

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3347) borix válasza szucstom (#3346) üzenetére


borix
őstag

Milyen gyors töltőt 30-35 wattost? A gyári 15W.
A régi 1-2W töltő is jó lehet csak venni kell egy USB A-C kábelt, laptopról tölteni a leglassabb megoldás.

(#3348) benedekco válasza borix (#3347) üzenetére


benedekco
addikt

Kábelből van ajánlott, vagy csak hasra ütök azt veszek valamit?

Adatátvitelre általában nem érdekel és használom az első legolcsóbb legszarabb darabot, de itt át kellene vinnie a delejt. Ebben meg nem vagyok valami tapasztalt.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3349) Fetyoka0 válasza benedekco (#3342) üzenetére


Fetyoka0
tag

Lehet a kábellal van gond. Én próbáltam kínai-val és alig töltött. Majd próbáltam gyári xiaomi kábellal azzal okés volt.

(#3350) borix válasza benedekco (#3348) üzenetére


borix
őstag

Attól függ mire mégy rá hosszabb távlatban. Adatátvitel + 5A kábel az nem olcsó.
Pl Ez egy USB 2 kábel ami 5A. [link]
Van ami gyorsabb USB 3.2 Gen 1 de csak 3A

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.