Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) nyitom válasza borix (#3649) üzenetére


nyitom
aktív tag

Ezt tanúsíthatom én is. Sajnos szériahiba, de utána rendben van. :))

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#3652) pjen válasza punky10 (#3650) üzenetére


pjen
félisten

Én egy Vodással és egy Digissel használom lassan egy éve.Kop-kop eddig semmi gond.MM független.

(#3653) borix válasza punky10 (#3650) üzenetére


borix
őstag

Ez egy jó,egySIMes telefon.
Neked?
Akinél előjön a hiba és elfárad vele a szervizbe, annak pedig jó lesz 2 SIM kezeléssel is. ;]

(#3654) Géjza válasza punky10 (#3650) üzenetére


Géjza
őstag

Nálunk végig 1 SIM-mel volt használva és tökmindegy volt melyik slotban volt használva. Ugyanúgy eldobálta. 1-2 hete van meg az új A40-ese, eddig még nem jött elő a probléma ugyanazzal a SIM kártyával.

(#3655) Andrewstarr válasza Géjza (#3654) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Akkor ez az elmélet is megdőlt... :D

(#3656) nyitom válasza Géjza (#3654) üzenetére


nyitom
aktív tag

Mi nagyjából 8 hónapja vettünk egy a50est, amin nemsokkal később előjött a sim eldobás hiba és alaplap csere lett belőle /azóta is rendben van/, nemsokkal utána vettem a páromnak egy a40 est, azzal meg semmi gond nincs. :))

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#3657) rothfb válasza punky10 (#3650) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem, nekünk, mert több A40 van a családban, mindegyik 2 simmel tökéletesen működik. Telekom-Digi páros.

(#3658) DrBubo77 válasza Andrewstarr (#3655) üzenetére


DrBubo77
addikt

Megdőlt, mert nálunk is az volt az első, hogy megnéztük a másik foglalatban a kártyát. De úgy néz ki, meglesz a garanciapapír és utána mehet szervizbe.

Valaki próbálta már a mostani futáros szervizelést?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#3659) elmouse válasza szantoka (#3633) üzenetére


elmouse
aktív tag

Nekem mindkét kártya Telekom és ugyanezt csinálta. A megoldás, hogy az egyik kártya csak 2G-n legyen. (Beállítások - Kapcsolatok - Mobilhálózatok - Hálózati mód SIM 1 vagy 2)

Ka nama kaa lajerama!

(#3660) pjen válasza elmouse (#3659) üzenetére


pjen
félisten

Ha garis még,akkor a szervíz a megoldás.

(#3661) punky10 válasza elmouse (#3659) üzenetére


punky10
addikt

Én meg ezt a megoldást döntöm... :))
A feleségem telefonját ugyanis alapból így állítottam be,amig 2 SIM-et használt:a telefonálós kártyát csak 2 G-re engedtem,a mobilnetes kártyát pedig LTE preferált,vagy valami hasonlóra.
És jött a SIM hiba... :((
Most egy SIM van,és még nem hisztizett,hogy rossz lenne...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#3662) fakekorom


fakekorom
tag

Üdv!
Gyári Fényképező app (9.0.06.3 verzió), Élő Fókusz. Lehet hátlapi kamerával NEM arcról, hanem bármilyen tárgyról fényképeket készíteni? Ha igen, hogyan?
Előre is köszönöm

(#3663) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

A márciusi frissítés óta jobban merül a teló. Mit lehet ez ellen tenni? :R

(#3664) Thusor válasza I02S3F (#3663) üzenetére


Thusor
őstag

Nem sok mindent. Az android 10 rendszer hozománya. A samsung galaxy a70 is van nálunk a családban, android 10 frissítés óta az is sokkal jobban merül. Lehet, hogy később ezen valamit javít majd a samsung, de nem biztos.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3665) I02S3F válasza Thusor (#3664) üzenetére


I02S3F
őstag

Köszönöm szépen! :)

(#3666) glacious válasza I02S3F (#3665) üzenetére


glacious
addikt

Az akkunál mélyalvásba teheted azokat az alkalmazásokat, amit csak akkor akarsz használni, ha előtérben vannak. Ha ezt nem manuálisan teszed meg, a szokásaid alapján pár hét alatt be fog állni.

(#3667) zeon.hu válasza I02S3F (#3663) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Minden rom csere/frissítés után normális a gyorsabb merülés.
Ha 1-2 hét múlva se javul, akkor érdemes körülnézni, mi okozhatja.

#?*@&!

(#3668) I02S3F válasza zeon.hu (#3667) üzenetére


I02S3F
őstag

És @glacious

Mindkettőtöknek köszönöm!

(#3669) sanzi89


sanzi89
addikt

Android 10-el pontatlanabb lett a telefon GPS-e. Autós navigáláskor nem tűnik fel, de kézi GPS-ként használva Geocaching-hez sokkal pontatlanabb. Eddig 4-5 méter pontosságig meghatározta a pozíciót, most ez 15 méter alá alig megy.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3670) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Adott anyámnak egy A40. Facebook, YT, Messenger és társaira használja. Szerintetek érdemes frissíteni Android 10-re vagy hagyjam a francba? Gyorsabb lenne tőle, stb...? Úgy olvasom jobban merül vele.

Amúgy ha minden jól megy nem sokáig használja már mert egy katasztrófa ez a telefon hogy állandóan fagy, meg meghülyül miközben a fentieken kívül telefonhívásra van csak használva.

Smoke some weed nigga!

(#3671) I02S3F válasza Wiz Khalifa (#3670) üzenetére


I02S3F
őstag

"Amúgy ha minden jól megy nem sokáig használja már mert egy katasztrófa ez a telefon hogy állandóan fagy, meg meghülyül miközben a fentieken kívül telefonhívásra van csak használva." - Nekem ilyet nem csinál. Ott szerintem valami gond lesz!

(#3672) szucstom válasza Wiz Khalifa (#3670) üzenetére


szucstom
őstag

Ha értesz kicsit a gépekhez és mobilokhoz, akkor ajánlom figyelmedbe a fentebb leírtakat, hogyan lehet újrahúzni a szoftvert a mobilon. Ha nem, akkor szervíz, ők helyrepofozzák.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#3673) manokaki válasza Wiz Khalifa (#3670) üzenetére


manokaki
őstag

Egy baja van , egy idő után belassul (1-2 hét használat ) , ha ezt elviseli az ember akkor jó barátja lehet , ha nem akkor csere. Én már 3x pronbáltam elfogadni , minden felesleges dolgot tiltott Package Disabler Pro-val , de nem igazán segit , az Android 10 -zel nem probáltam még..

[ Szerkesztve ]

(#3674) borix válasza manokaki (#3673) üzenetére


borix
őstag

Az 1-2 hét utánin belassulás az nem normális dolog.
1 Húzd újra rendesen Odinnal a rendszert. [link]
2 Majd mehet Package Disabler Pro

(#3675) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Mindenkinek aki írt nekem megy a válaszom. :)

Értek a cuccokhoz, régen az S3-am annyiszor húztam újra mindenféle rommal hogy megszámolni se tudom stb...

Amúgy ez már egy cserélt főpaneles teló mert az előző panelon a töltő csati kigyulladt. Elkezdett füstölni stb... :DDD És már az is ugyan ilyen hibákat produkált. Aztán ez is produkálja pedig főpanel csere volt benne.

Nem tudom mi lehet vele. :F

Smoke some weed nigga!

(#3676) raziel01


raziel01
veterán

Nekem is bugzik.
Nincs tapasztatalom a régi androiddal mert kb fél óra használat után dobta is fel hogy van frissítés és android 10-el használom. Mivel céges teló így egy élmény, hogy olyanokat csinál random, hogy ha hívnak sötét marad a képernyő fel se tudom venni.Akkor ha a fülemhez emelem nem mindig sötétedik el és lehúzza az értesítő panelt.Értem én, hogy alsó kategória de akkor is. Az meg külön egy élmény, hogy fogalmam nincs róla ha jött egy fontosabb email, mert se értesítő led se AOD.
Kb óránként koppintgatnom kell, hogy lássam jött e valami.
Nem vagyok Samsung hater ha esetleg úgy jött volna le. Magán célra volt S4-em, S7-em most pedig S10e van teljes megelégedettséggel. Én nem tudnám nyugodt szívvel senkinek ajánlani. Esetleg A50 vagy A70.

(#3677) borix válasza Wiz Khalifa (#3675) üzenetére


borix
őstag

Az átvezető kábellel is állítólag lehetnek gondok, ha azt nem cserélték az első alaplap csere során, akkor majd legközelebb azt is megteszik. Vissza kel vinni...
raziel01
Gond ha ha nem vesszük az ilyen siránkozásokat komolyan? :B
Pl A többség akinél jól működik és nem szalad másikat venni?
10 droid biztos hozott pár hibát amit majd később javítanak.

[ Szerkesztve ]

(#3678) borix


borix
őstag

Bírom az embereket telesírják a fórumokat hónapokkal a főverzió megjelenése előtt, hogy mikor jön már, majd mikor megjelenik egyből frissítenek. Ezután jönnek sírni ismét, hogy milyen szar a teló, vagy az új droid.

Senki nem kényszerít senkit, hogy egyből frissítsen és ne várja ki 1-2 hónap, hogy rendesen működik e.
Aki meg egyből tölti le és kipróbálja az vállalja, hogy Odinnal lehet vissza kell rakni a régit.
Ez így működik nem csak telefonnál pc-n is.

[ Szerkesztve ]

(#3679) nyitom válasza borix (#3677) üzenetére


nyitom
aktív tag

Érdekes,hogy a mienk semmi ilyen hibát nem produkál, csak teszi a dolgát a 10 sel is. :R

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#3680) pjen válasza nyitom (#3679) üzenetére


pjen
félisten

Nem csoda.Eladnak 20000 telót,csak az a 10 ember ír ide akinek hibás.Enyémnek sincs semmi baja.

(#3681) borix válasza nyitom (#3679) üzenetére


borix
őstag

Szerintem akiknél komolyabb szoftveres gondok vannak, azoknak érdemes rendesen megcsinálva újrahúzni a telót Odinnal. Ezután is csinálná a hülyeségeit akkor ott valamilyen hardveres dolog lehet, akkor ha az nem jellemző másoknál.
Sokan jönnek a problémás telóval és ők aztán jól megmondják, minor kérdezni kellene inkább... :W

[ Szerkesztve ]

(#3682) raziel01 válasza borix (#3677) üzenetére


raziel01
veterán

Nem siránkozás volt hanem tapasztalat. Egyik fórumnak se arról kell szólnia, hogy csak a pozitív dolgokat írjuk le. Azért írtam le, hogy nálam ez van, majd reagál rá akinek hasonló gondja volt/van. Nyilván az is benne van a pakliban, hogy hardveres gond.
Attól meg frászt tudok kapni, hogy van valakinek egy eszköze és vérig van sértve ha bárki bármi rossz tapasztalatot le mer írni róla. Ne vedd magadra de sok ilyen van.
Következő frissítéssel meglátjuk majd.

Legszívesebben én is újraraknám Odinnal de nem lehet, mert céges. Nyilván ha a többi kollégánál nem jönnek elő ilyen gondok mint nálam(kb 20-an kaptunk most ilyen telót) akkor jelezni fogom a rendszergazdának, hogy nézze meg és próbáljunk meg egy factory resetet vagy odinnal újra rakást.

[ Szerkesztve ]

(#3683) borix válasza raziel01 (#3682) üzenetére


borix
őstag

Pl az AOD köztudott, hogy nincs a telón és nem is lesz.
Rendben van jöjjenek a negatív vélemények, problémák nincs azzal gond, de inkább érdeklődve szerintem majd megoldva, hogy mindenki örüljön.
Ezt a kijelentést nem támasztja alá a valóság.
Én nem tudnám nyugodt szívvel senkinek ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#3684) szenesember


szenesember
aktív tag

Újabban nagy lehet a minőségbeli szórás a Samsung-nál, ha ilyen sokan panaszkodnak. Az eddigiek alapján nekem úgy tűnik, hogy az első szériás telókkal nincs annyi probléma. Nálam is stabil a működése, sem szoftveres, sem hardveres hibája nem volt eddig, közel 1 éves a készülék.
Miután újrahúztam Odinnal a rendszert, nálam ugyan úgy másfél nap az üzemidő, mint eddig (package disabler nélkül). Úgy három napig éreztem túlzónak a fogyasztását, aztán lassan beállt...

(#3685) szenesember válasza borix (#3681) üzenetére


szenesember
aktív tag

+1
Ahogy említettem korábban, nálam pl frissítés után bug-os volt. (Szaggattak az animációk, egy-két menüpont nem működött, lassú volt az egész, és hektikus.)Na, a bogárzás után nálam is Odin lett az első, azóta gond nélkül teszi a dolgát.
Egy jó barátom szerint főverzió frissítésnél mindig tisztán kell kezdeni egy teljes újra pakolással, különben behülyül a teló.

(#3686) borix válasza szenesember (#3684) üzenetére


borix
őstag

SIM eldobálás, hangszóró recsegés, WIFI belassulás, átvezető kábel probléma ezek amiről hallok.
Hivatalos helyen véve nem nagy gond inkább csak kellemetlen.
Gari nélkül vannak gondok pl alaplap csere elég zsebbenyúlós, főleg ha utána meg kijön a többi. ;]

(#3687) zeon.hu válasza raziel01 (#3676) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekem is céges.
Van sms tükrözés,, így a sajátomra is megjön, ami biztosan jelez, plusz ahhoz van Bip órám, azon is olvasható.
Egyéb értesítésekhez Join alkalmazás, oda-vissza megy a tükrözés.
Nem fogadott hívásról is kapok üzenetet.
Alapvetően csak hívásra használom.

#?*@&!

(#3688) Wiz Khalifa válasza borix (#3677) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na szarul emlékeztem... Szóval USB-t cseréltek, Flex (átvezető) kábelt és SW újrarakás történt.

Szóval akkor lehet alaplapi hardver gond van. :(

Ui.: Én sose frissítek egyből ha nem muszáj pont az ilyen gondok miatt. Csak most valamiért felvetődött bennem a kérdés ha már felajánlotta a 10-et hogy beírok ide hátha van valami tippetek. :)

Smoke some weed nigga!

(#3689) rothfb válasza Wiz Khalifa (#3675) üzenetére


rothfb
veterán

Ezen semmit sem kell újrahúzni. Se 1, se 2, se akárhány hét után. Működik, nem akad, gyors, hol jobban, hol kevésbé merül.
Ha probléma van vele, akkor vagy valami app okozza vagy hibás a készülék és akkor szervizbe kell küldetni.

[ Szerkesztve ]

(#3690) ovoid válasza borix (#3678) üzenetére


ovoid
tag

Így igaz! :C
Még én is várok egy kicsit, mert a kilencessel semmi gondom.
Az üzemídőt le sem merem írni, nekem annyira jó, nem hinnétek el, igaz éjszakára kikapcsolom.
Egyedül a kameráját találom nagyon gyengének, pl a színhűsége csapnivaló.....

[ Szerkesztve ]

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#3691) borix válasza ovoid (#3690) üzenetére


borix
őstag

Felesleges kikapcsolgatni, bekapcsolod a repülő üzemmódot (leveheted a hálózatról ha nagyon akarod) s megnézed, hogy mi meríti a telefont a háttérben és azt korlátozod.
Nekem nincs éjszakára fent az interneten a teló így 5 óra alatt esett 1 egységet.

(#3692) ovoid válasza borix (#3691) üzenetére


ovoid
tag

Ha leveszem a hálózatról, minek maradjon bekapcsolva?
Nincs időzítés, nem netezek....
Amúgy 6-8 mA-rel el van egész nap, alaphelyzetben....

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#3693) pjen válasza borix (#3691) üzenetére


pjen
félisten

Hetente 1x2 szer kikapcsolom,nálam így jobban működik.

(#3694) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Akii használja a Nice Lock-> Navstar modult:
Müködik végre 10-es droidon is, itt a frissítés hozzá.

#?*@&!

(#3695) United7078


United7078
csendes tag

Sziasztok!Jelenleg egy A6-ot használok.Még van értelme 1 év kiadás után megvenni az A40et?Jobb annyival vagy várjak a 41-re?Csak net,zene,videók stb.Játék nincs.

(#3696) manokaki válasza United7078 (#3695) üzenetére


manokaki
őstag

az A41 csak mondhatni akksiban lesz nagyobb ,meg a kijelzőben 6.1" ,de MTK proci lesz benne sajnos , de vizállo lesz , az A40 árban sokkal jobb vétel lehet :) ,ha csak nem buvárkodni kell...

[ Szerkesztve ]

(#3697) szenesember


szenesember
aktív tag

10-es frissítéssel elérhetővé vált A40-re a Galax Labs nevű alkalmazás csomag. Használja valaki? Én most tesztelem.

(#3698) rothfb válasza United7078 (#3695) üzenetére


rothfb
veterán

Én az mtk chipset miatt nem vennék A41-et.

(#3699) United7078 válasza manokaki (#3696) üzenetére


United7078
csendes tag

Tudok mindent a részletekről mert sokat olvasom mind az oldalt meg a teszteket is.Használatra céloztam mennyivel másabb.És köszi a segitséget.

(#3700) glacious válasza rothfb (#3698) üzenetére


glacious
addikt

Azért papíron jóval erősebb az MTK P65.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.