Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6051) sony89


sony89
tag

Nekem Apple TV 2022+LAN van és az is szépen vált ...TV LG 55CX OLED de ha a Sony 290 -es projektoron nézem még ott is vált ! :C

(#6052) blakey válasza captainnemo (#6049) üzenetére


blakey
titán

A TV-d tudtommal nem Dolby Vision képes, lehet, hogy az SDR és az adott HDR között jól vált, de jó lenne megnézni, hogy a HDR10, HDR10+ és Dolby Vision között is jól vált, ha az alapbeállítás pl. HDR10. Én nem próbáltam, mert a legtöbb app saját UI-ja BT709, HDR-re erőltetve rossz színátmeneteket is produkálhat, nem beszélve arról, hogy a színek sem lennének jók. Lehet, hogy majd megnézem, hogy alap DV esetében mi történik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6053) captainnemo válasza blakey (#6052) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Nem "Dolby Vision képes", és lehetséges a GUI jobb SDR-ben, de nem erőlteti a HDR-t ha SDR tartalmat játszom le.

(#6054) Semin válasza captainnemo (#6053) üzenetére


Semin
senior tag

A DV-t erőlteti nem a HDR-t. Egy egyszerű youtube guira is DV-t húz, ellenben HDR-re teljesen jól vált. Minden youtube video DV-ben indul, pedig köze nincs hozzá. SDR beállítás esetén minden gond megszűnik. Vált mindenre normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#6055) blakey válasza captainnemo (#6053) üzenetére


blakey
titán

Csak és kizárólag, akkor van HDR-ről SDR-re (és fordítva) váltás, ha az fps-váltás megtörténik, amennyiben nincs, úgy kényszerítve lesz az előre beállított formátum. Azaz az SDR HDR lesz, a HDR meg SDR, persze van némi konverzió, de az SDR-ből HDR nem lesz annyira jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6056) captainnemo válasza blakey (#6055) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Szóval ha jól értem a váltást HDR/SDR között akkor csinálja csak meg, ha az fps is változik. De ebben az esetben, ha SDR-re állítjuk akkor az SDR-ről HDR-re ugyanúgy problémás, mint viszont.

Ezt ki fogom próbálni, hogy valóban így van-e.

[ Szerkesztve ]

(#6057) blakey válasza captainnemo (#6056) üzenetére


blakey
titán

Szóval ha jól értem a váltást HDR/SDR között akkor csinálja csak meg, ha az fps is változik. - igen
De ebben az esetben, ha SDR-re állítjuk akkor az SDR-ről HDR-re ugyanúgy problémás, mint viszont. - nem, SDR-ről HDR-re jól vált, akkor is, ha nincs fps-váltás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6058) captainnemo válasza blakey (#6057) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Értem. Teszteltem direkt 50Hz HDR tettem a guit. Kerestem egy 50Hz SDR filmet a HBO maxon és úgy vált SDR re mint a kis angyal. Szerintem ez tv függő dolog.

[ Szerkesztve ]

(#6059) blakey válasza captainnemo (#6058) üzenetére


blakey
titán

Írtam, ha van fps-váltás, akkor van HDR-SDR váltás is, HBO-n van fps-váltás, pl. SkyShowtime-on nincs és nem is vált vissza. Ebben nenm látom a TV függőséget, ha az EDID infók az elején jól töltődnek be, akkor onnantól már nincs beleszólása.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6060) captainnemo válasza blakey (#6059) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Ezt értem, de direkt úgy állítottam be a GUI-t ne legyen fps váltás, és mégis vált HDR-ről SDR-re.

Esetleg a HBO-n akkor is van fps váltás, ha az nem lenne szükséges (azaz a gui azonos a forással) ezért működik jól?

[ Szerkesztve ]

(#6061) Alex91 válasza captainnemo (#6060) üzenetére


Alex91
félisten

Infuse-zal probald, mert o ezt hasznal! :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6062) captainnemo válasza Alex91 (#6061) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Én is használom. Nekem nem volt vele gond ott sem. Igaz, 60Hz-en van a GUI általában, így fps váltás mindig van szinte. HBO-n direkt megnéztem, mert arról volt szó kifejezetten az problémás. Nálam mindig vált rendesen, ezért próbálom reprodukálni valahogy, mert pusztán kíváncsi vagyok.

(#6063) captainnemo válasza blakey (#6059) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Csináltam egy gyors tesztet, ahol szándékosan olyan fps-re állítottam a GUI-t HDR módban, mindig egyezzen a lejátszott forrással. Kipróbáltam mindenen SDR forrással, mint hbo max, apple tv+, netflix, youtube, infuse. Mindenhol váltott SDR-re és vissza, továbbá módosította a színteret oda és vissza. Nálam minden elérhető felhasználásban, a HDR to SDR hiba, nem jelentkezik.

(#6064) blakey válasza captainnemo (#6063) üzenetére


blakey
titán

Kipróbáltam mindenen SDR forrással, mint hbo max, apple tv+, netflix, youtube, infuse - ez nem minden, olyan programokkal próbáltad, ahol a kód tartalmazza a dinamikatartomány és/vagy az fps-váltást. Pl. FE File Explorer, Skyshowtime, Asphalt 8, DS Video, AccuWeather nem váltanak át, HDR-ben tolják az SDR-t. Szóval nem, nem jó a HDR, mint alapbeállítás.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6065) captainnemo válasza blakey (#6064) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Igen, de valaki azt jelezte netflixnél jön elő a gond, és nálam tökéletes, de nemcsak az hanem a többi streaming is.

Az általad említett alkalmazások közül nem használok semmit, és igazából ezek hibája az nem vált rendesen, és az SDR-be tenni a guit, egy workaround erre.

De valóban, ha ez működik ez működik, úgyhogy tényleg az a legjobb legyen SDR-ben.

(#6066) blakey válasza captainnemo (#6065) üzenetére


blakey
titán

Netflixnél, HBO Maxnál, Prime Videonál, ATV+-nál, Infuse-nál, Plexnél, YouTubenál jól működik a HDR-ről SDR-re váltás. A korábban említetteknél viszont nem, egyelőre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6067) captainnemo válasza blakey (#6066) üzenetére


captainnemo
aktív tag

ok világos, de egy fórumtársunk a Netflixre panaszkodott.

(#6068) blakey válasza captainnemo (#6067) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom kire gondolsz, de itt volt egy Netflixes eset, ami egy picit más, csak némileg van összefüggésben ezzel a váltással, ugyanis, ha alapértelmezettnek HDR-t állítasz be, akkor egyes szolgáltatók hajlamosak hibás információt "kérni" és rosszul küldeni az anyagot, volt, akinél TV-n jó volt a film, projektoron meg SD-re csökkent, tehát néha rosszul értelmezi az app a megjelenítő képességeit. Simán előfordul, hogy az amúgy Dolby Vision anyagot úgy küldi a HDR-re állított eszközre, hogy abból az SDR-t küldi HDR-re alakítva, vagy "tudomisén" mit csinál, a lényeg, hogy nem egy "streaming" app legyen a mintaforrás, mert sajnos néha téved.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6069) divan válasza captainnemo (#6065) üzenetére


divan
senior tag

Mert amúgy sok pluszt nem tesz hozzá, ha a GUI HDR-ben, vagy DV-ben van nem?

(#6070) captainnemo válasza divan (#6069) üzenetére


captainnemo
aktív tag

Ja nem persze csak egyszerűen nem tudtam detektálni ezt a hibát

(#6071) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok,

Aki Infuse-t használ Plex adatbázissal, észrevette, hogy picit lassú az app tőle? Nálam pl. egy film elindítása után, a felirat, vagy nyelv kiválasztásához felugró menü nagyon lassan reagál a léptetésre, illetve akár egy "pause" vagy leállítás is késve történik. Nem tudom melyik frissítés hozta ezt elő, de úgy emlékszem régebben nem volt ilyen. A Plex szerver beállítások rendben vannak, illetve a hardver is megfelelően erős hozzá. A Plex appal nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#6072) Multibit válasza L.L. (#6071) üzenetére


Multibit
veterán

Részletesebb info kéne. Milyen film? FHD, 4K? Bitráta? Milyen hardveren ketyeg a szerver? Milyen hardveren az Infuse? Mondjuk, nálam igazán nem mondható, hogy izmos vas van akár a szerver, akár az Infuse alatt. A szerver egy 2013-as Syonology DS713+ NAS-on van (nézd meg, vérszegény CPU). Az Infuse-t most éppen egy őskövület iPad Air 2-n használom. FHD-hez megfelelő (x265-tel is). A felirat és hangsáv váltás gyorsan történik, akárcsak a pause/stop/start. Van a családban még két iPad 9th, azok erősebbek, bármilyen 4K filmmel kellően reszponzívak.

(#6073) L.L. válasza Multibit (#6072) üzenetére


L.L.
senior tag

A film felbontása, bitrátája teljesen mindegy, mindegyiknél jelen van, esetleg egy kisebb felbontásnál kevésbé látványosan. iPhone, és iPad alatt nincs probléma nálam sem, csak a 2021-es 4K ATV-n. A nas egy Synology DS220+
.

(#6074) blakey válasza L.L. (#6071) üzenetére


blakey
titán

Nálam nincs ilyen, teljesen rendben van, viszont lehet, hogy egy Infuse beállítást elfelejtettél megejteni, mégpedig a "Streaming gyorsítótárat" régebbi változatra állítani, szerintem ez nálad megoldja a gondot.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6075) Imi1981 válasza L.L. (#6071) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem is lassan reagál a lehúzható menü ahol a felirat, hang stb lehet állítani. Nem minden filmnél de némelyiknél csinálja. Ez már elég régóta ilyen csak nem tudtam miért és nem nagyon foglalkoztam vele pedig elég idegesítő. Emby-vel is ilyen volt.

blakey ezt én is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#6076) L.L. válasza blakey (#6074) üzenetére


L.L.
senior tag

Ez megoldotta, nagyon köszönöm. :R Azt hittem már minden beállítást átnéztem, de ezek szerint mégsem.

(#6077) kleinguru válasza blakey (#6074) üzenetére


kleinguru
addikt

Azt tudod esetleg, hogy macOS esetén miért kell fél percet várni, mire elindul a lejátszás az első megnyitás után (utána, ha nem zárom be, akkor megy minden kvázi azonnal) :F

ATV esetén természetesen semmi ilyesmit nem tapasztalok.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6078) Imi1981 válasza blakey (#6074) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez nálam is megoldotta a sebesség problémát. Kösz :R

[ Szerkesztve ]

(#6079) kleinguru válasza kleinguru (#6077) üzenetére


kleinguru
addikt

Nekem is a streaming cache legacy beállítás oldotta meg a dolgot. Nem értem, hogy mi a fenének kell alapértelmezetten a nem jót beállítani.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6080) blakey válasza kleinguru (#6077) üzenetére


blakey
titán

Ugyanazért

#6079 kleinguru
Egyéb esetekben jól végzi a dolgát, de amikor hibát tapasztalunk, akkor jön jól ez a megoldás, illetve, ha nem az Infuse kezeli az adatbázist, amikor váltottak, akkor nem volt benne a választási lehetőség, kérésre került vissza a korábbi lehetőség is, de ez már elég régen volt, azóta így használom és emiatt nincs is problémám.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6081) Sn00k


Sn00k
veterán

Tudtok ajánlani, olyan headsetet ami jó futáshoz nem esik ki az ember füléből és lehet párosítani appleTv vel?

3njoy the Lif3

(#6082) koncsik válasza Sn00k (#6081) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Airpods 3, de azért nagyon függ a fülformától :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6083) blakey válasza Sn00k (#6081) üzenetére


blakey
titán

Airpods bármelyik verziója, viszont a "füleiden" múlik, hogy mi kényelmes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6084) Sn00k


Sn00k
veterán

köszi az infót. Csak airpodsot lehet párostani ?

3njoy the Lif3

(#6085) Alex91 válasza Sn00k (#6084) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, barmilyen bluetooth mehet elviekben. En pl. egy Sony Linkbuds-sal probaltam ki…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6086) Sn00k válasza Alex91 (#6085) üzenetére


Sn00k
veterán

:R

3njoy the Lif3

(#6087) blakey válasza Sn00k (#6084) üzenetére


blakey
titán

Nem, de az Airpods kihasználja a rendszer tudását. Bármilyen BT fülest csatlakoztathatsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6088) Sn00k válasza blakey (#6087) üzenetére


Sn00k
veterán

Oke. Először letesztrlem egy frebuds4 el ha nrm lesz az igazi veszek airpudsot

3njoy the Lif3

(#6089) BBoldi


BBoldi
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy hol tudnám nézni az M4-et Apple TV-n? Ha telefonról Safariból nyitom meg nézhetetlen annyiszor megáll. Digi Online Appnál ott van a kis gomb a tükrözéshez, de nem találja a TV-t (igazából egy üres felület jön fel a lista helyett), Telekom Appnál pedig ez a gomb sincs ott. Köszönöm előre is a segítséget.

(#6090) blakey válasza BBoldi (#6089) üzenetére


blakey
titán

IttOtt TV.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6091) Bubukain válasza BBoldi (#6089) üzenetére


Bubukain
senior tag

Direct One

(#6092) vlaca2 válasza BBoldi (#6089) üzenetére


vlaca2
tag

Hi!

Ha maradsz a telefonnál, próbáld meg rendszer szinten bekapcsolni az airplay-t a telefonon, ilyenkor azok az appok is streamelve lesznek amik önmagukban nem támogatják az airplay-t.

(Én iPad-ről mediaklikk appról airplay-el nézem az F1-et. Jobb a minőség mint az ittott tv appletv app-al.)

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#6093) nOvOp válasza vlaca2 (#6092) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ezt nem is tudtam, köszi.
Kipróbáltam a TGO alkalmazást így, de fekete képernyő van csak. Viszont ugyanezzel a módszerrel a TV saját AirPlay alkalmazásával már működik és egész jó a minőség.

(#6094) BBoldi válasza vlaca2 (#6092) üzenetére


BBoldi
csendes tag

Köszönöm szépen! Egészen ma reggelig hibátlanul működött, most ugyanúgy mintha Safariból nézném megáll 20 másodpercenként... Esetleg bármi más ötlet, hogy mi lehet a baja?

(#6095) vlaca2 válasza BBoldi (#6094) üzenetére


vlaca2
tag

Pfff, nehéz ügy. Szokásos minden reset, minden update gondolom megvolt.
(Most működik nekem, de régebben iMac-en volt nekem is gond a safari/mediaklikk stream-el, akkor az onlinestreamlive-ra váltás oldotta meg: https://onlinestream.live/tv
Az M4 mappából a második stream megy nálam)

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#6096) csizo


csizo
tag

Megint kezdi. [kép]
Hiába van Pro előfizetésem nem tudom megnézni a DTS-HD MA hanggal a filmet. El sem indítja. Végig megyek az utasítás szerint, de a végén hálózati hibát dob fel.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#6097) Snoop-y válasza csizo (#6096) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nincs lelockolva a fizetes az Apple TV-ben? Nekem akkor dobalta allandoan es kulonbozo hibakat dobalt. Amikor engedelyeztem utana vegigfutott hiba nelkul.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6098) csizo válasza Snoop-y (#6097) üzenetére


csizo
tag

Azt hol találom meg az ATV-ben?

(#6099) Snoop-y válasza csizo (#6098) üzenetére


Snoop-y
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6100) csizo válasza Snoop-y (#6099) üzenetére


csizo
tag

Jól volt beállítva,de mégsem megy a film.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.