Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) bogabi válasza blakey (#6950) üzenetére


bogabi
senior tag

Sztem senki nem referencia monitort néz otthon és a felhasználók legnagyobb része nem HDMI-n elkapott állóképeket vizsgál, hogy vajon mibe lehet belekötni. Annyival nem lehet rosszabb, hogy azt lehessen mondani, nem ezért ajánlott a 22-es verzió. Lehet, hogy "rosszabb" lesz a "képminősége", de ezt 100%, hogy az életbe nem fogja senki észrevenni NORMÁL használat mellett. Szóval, sztem ne ez legyen a fókuszban, ha váltani akar valaki.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6952) magicbox válasza bogabi (#6951) üzenetére


magicbox
senior tag

Engedd el. A "rosszabb"-on is lehetne hitvitát generálni. Felesleges, illetve a moderátor helyesen leállította. Én csak az Infuse béta fórumán leírtakat közvetítettem. Biztos megvan az oka, hogy rendes natív DV támogatás csak a 2022 és újabb készülékeken lesz. A régebbi modelleken meg korlátozott.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6953) Mezga Aladár válasza magicbox (#6952) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Biztos megvan az oka, hogy rendes natív DV támogatás csak a 2022 és újabb készülékeken lesz. A régebbi modelleken meg korlátozott.

A régit dobjuk ki. Fogyasztásra ösztönzés. :((

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6954) magicbox válasza Mezga Aladár (#6953) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem meg valami technikai oka van. Ha PRO verziót értékesítek, akkor nem jobb nekem, ha mindenki megveszi? De az Infuse fórumon úgy is ki lesz tárgyalva.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6955) tomp válasza Mezga Aladár (#6953) üzenetére


tomp
félisten

Az Infuse fejlesztőinek mi köze hozzá?
Nem az ő termékük az Apple TV.

(#6956) Mezga Aladár válasza tomp (#6955) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Honnan tudod milyen megállapodás van a két cég között?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6957) tomp válasza Mezga Aladár (#6956) üzenetére


tomp
félisten

Kétlem, hogy ennyire nyalna az Infuse az almának.
Ha meg mégis akkor meg röhej, hogy a P8-ra ennyit kell várni...

(#6958) Mezga Aladár válasza tomp (#6957) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amikor elkezdik valamilyen termék támogatását csökkenteni, az jelzi, a gyártó szerint itt az élettartam vége.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6959) tomp válasza Mezga Aladár (#6958) üzenetére


tomp
félisten

Igen de itt nem a gyártó csinálja.
Majd ha tvOS szinten lesz butítva a régi széria akkor beszélhetünk erről.
Miből tart kivennie az Apple-nek a P8 támogatást? Pont, hogy most rakták bele.

(#6960) Mezga Aladár válasza tomp (#6959) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hogy fogyasztásra ösztönözzenek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6961) tomp válasza Mezga Aladár (#6960) üzenetére


tomp
félisten

Rendszer szinten a régiekben is ott a P8. Attól mert az Infuse kiveszi majd a régiektől, rendszer szinten ott marad.
Infuse-nak mindegy melyik verziód van. Fizeted neki amit kell. Onnantól őket nem érdekli.

(#6962) blakey válasza bogabi (#6951) üzenetére


blakey
titán

Azt a hibát sajnos észreveszi mindenki, ugyanis az átmenetek kezelése rosszabb. Egyébként eddig is úgy volt, hogy a 2022-esen fejlesztenek és aon ez vagy az működik, de mégis van olyan, ami 2021-esen jó képet adott és a 2022-esen meg nem volt kép. Úh. majd ai idő eldönti, hogy tényleg így van, vagy csak "vetítenek". Jón az újabb modell, lesz AV1 támogatás, így a régebbiek qkába kerülnek? Felesleges ilyenek miatt bármit is cserélni, kidobni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6963) bogabi válasza blakey (#6962) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem eddig nem tűnt fel semmi képhiba a 22-esen. Az is igaz, hogy én egyelőre csak FHD-ben használom, nincs HDR sem pedig DV. Ameddig a plazma TV-m kitart, addig nem is tervezek mással.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6964) magicbox válasza bogabi (#6963) üzenetére


magicbox
senior tag

Erre céloz, ha visszafejtem a fórumot, amit ő mért.

Rengeteg összehasonlító tesztet olvastam a neten, ott mindenhol az új modell jött ki jobbnak. Nem találtam egy olyan tesztet sem, ahol a 2021-esnek jobb a képminősége. Keresgéltem fórumbejegyzéseket, nézegettem a Reddit-et, What-Hifi-t stb...

Blakey hozzászólásai, érdemes elolvasni:

Itt még minden jó: link
Itt rájön, hogy neki nem megy a 4;4;4-es kiterjesztett dinamikatartomány link
Itt rájön, hogy Infuse-nál gond van a DV anyagokkal link
És itt vissza is vált a 2021-re kb. 3 hét után link

Innentől kezdve pedig, minden rossz a 2022-nél, és ezt folyamatosan hangoztatja a fórumon, mert pár embernél szintén voltak hibák (jelzem azóta eltelt lassan 1,5 év). Nekem ez se nem szakmai, se nem releváns.

Pár hetet tesztelte 2022 november és december között. Fel se merült benne, hogy a TV-jét nem szerette (ami elég egyértelmű, ha nem ment a kiterjesztett dinamikatartomány így a "átmenetek hiba" se meglepő), illetve akkori Infuse verzióval voltak gondok (és sok csak most áll helyre, lásd dv8)?

Nekem gond nélkül megy a 4;4;4-es kiterjesztett dinamikatartomány és a teljes RGB is. Nincs fekete képernyő, nincs handshake error. Most már dv8 hiba sincs az Infuse RC1-el.

Egyszerű tények a 2022 mellett: A15 Bionic processzor jóval erősebb, mint a 2021 A13-asa. Kb. 30%-al erősebb GPU, illetve van HDR10+ támogatás (ami gyönyörűen működik is), amit nem tud a 2021-es modell. Illetve mostantól az Infuse-tól natív DV támogatás is megjön.

Szóval elhiszem, hogy ő itt a topikban a "szakember", de én azért itt látok hisztit és frusztrációt is, amit azóta is folyamatosan hangoztat. És lehet, hogy velem van a baj, de ez már kezd roppant idegesítő lenni, pláne, hogy mások leírják, hogy náluk minden ok, de nem, az nem lehet, Blakey közli a 2022 rossz.

Röviden, az én nem szakember véleményem (igaz hangmérnökként dolgoztam, illetve tévéztem is sok-sok évig, de ez teljesen lényegtelen), hogy aki elégedett a 2022-es készülékkel, higgye el, hogy jó is :) , aki meg cserélni, vásárolni szeretne, az nyugodtan tegye meg. Én biztos cserélném a dv8 miatt, egyrészt mert be fog zuhanni a használt 2021 ára, másrészt nekem fontos az Infuse támogatás. Akinek meg jó a 2021-es, az használja nyugodtan tovább. Peace :R

Ha meg ezért ban-t kapok legyen, de ki kellett írnom magamból...

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6965) Imi1981


Imi1981
veterán

Már múltkor kérdeztem de most aktuális lesz. Eladás előtt akkor gyári alapra állítás és utána törlöm az Apple tv - t az eszközeim közül az Apple fiókomban? Vagy gyári alapra állítás előtt töröljem az Apple fiókomból?

(#6966) magicbox válasza Imi1981 (#6965) üzenetére


magicbox
senior tag

Én úgy tudom, hogy először fiókból kell a törlés, utána alapra állítás.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6967) Imi1981 válasza magicbox (#6966) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz! Ebben nem voltam biztos. Nem szeretném ha gond lenne evvel az új tulajnál.

(#6968) zazenke válasza magicbox (#6964) üzenetére


zazenke
őstag

pár napja pont erre céloztam hogy én azt sem tudom hogy ez konkrétan filmnézés közben hogy jelentkezik mit kellene egyáltalán néznem mert tesztábrán nyilván felfedezhető de olyan érzésem van ha a két lejátszó egymás mellett menne akkor sem látnám a hibát. Nem azt mondom hogy nincs mert én elhiszem hogy van csak hát nem tudom hogy ez bezavar e a mindennapi felhasználásba. Mert ezt leszámítva nekem hiba nékül fut a lejátszó (2022)

(#6969) magicbox válasza zazenke (#6968) üzenetére


magicbox
senior tag

Én szerintem meg véleményt célszerű olyan eszközről írni, amit használ/tesztel is az ember. Én pld. nem nyilatkozok a ATV 2021 képességeiről, mert nincs nekem.

Használtam valamit 1,5 éve pár hétig, és onnantól kezdve folyamatosan csak negatívot írok róla, úgy, hogy nincs a tulajdonomban, nem csináltam új teszteket, nem cseréltem TV-t, nem próbáltam rajta az új Infuse-t, nem néztem meg a változásokat a streaming felületeken ésatöbbi...

Néma csendben lennék itt pld. dv8 ügyben, ha még a régi Samsung tv-m lenne, mert HDR10-et tudott maximum.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6970) blakey válasza Imi1981 (#6965) üzenetére


blakey
titán

Igen.

#6966 magicbox
A sorrend lényegtelen.

#6964 magicbox
Attól még visszalépés a 2022-es képe a 2021-eshez képest.
Pár hetet tesztelte 2022 november és december között. Fel se merült benne, hogy a TV-jét nem szerette (ami elég egyértelmű, ha nem ment a kiterjesztett dinamikatartomány így a "átmenetek hiba" se meglepő), illetve akkori Infuse verzióval voltak gondok (és sok csak most áll helyre, lásd dv8)? - 10 másik készülékemmel hibátlanul működött, a kábeleket is cseréltem, innentől kezdve nem TV-t cserélek, ha egy kis eszköz problémás.
Nekem gond nélkül megy a 4;4;4-es kiterjesztett dinamikatartomány és a teljes RGB is. Nincs fekete képernyő, nincs handshake error. Most már dv8 hiba sincs az Infuse RC1-el. - igen, van, akinél jó, és van, akinél nem.
Szóval elhiszem, hogy ő itt a topikban a "szakember"…- nem vagyok az, de ne úgy állítsd be a dolgokat, hogy nem valósak. Ha teszteltél 100 készüléket (én igen, folyamatosan tesztelek) és abból 1 így viselkedik, akkor nem a többi 99 a hibás, remélem érted.
de én azért itt látok hisztit és frusztrációt is, amit azóta is folyamatosan hangoztat - ha nem tetszik, hogy leírom, hogy milyen hibák voltak, akkor ne olvasd, attól még igaz, amit írok, semmi hiszti.
Blakey közli a 2022 rossz – nem ezt közlöm, hanem azt, hogy hibás lehet és hogy én mit tapasztaltam.
Röviden, az én nem szakember véleményem (igaz hangmérnökként dolgoztam, illetve tévéztem is sok-sok évig, de ez teljesen lényegtelen), hogy aki elégedett a 2022-es készülékkel, higgye el, hogy jó is :) , aki meg cserélni, vásárolni szeretne, az nyugodtan tegye meg. - mindenki azt csinál, amit csak akar, de attól még szemellenző nélkül érdemes elolvasni a tapasztalatokat.
Én biztos cserélném a dv8 miatt, egyrészt mert be fog zuhanni a használt 2021 ára, másrészt nekem fontos az Infuse támogatás. Akinek meg jó a 2021-es, az használja nyugodtan tovább. Peace :R - szíved joga.
Egyébként Infuse-t 8 éve használok, kb. 6,5 éve megvettem a "lifetime"-ot, ha valakinek fontos, akkor az pont én vagyok.
Amúgy nem én kezdtem, hogy a 2022-es modell visszalépés a 2021-eshez képest, írtam, hogy @djnice hozzászólásait keresd.
Valaki felvetette, talán@ djnice, hogy valószínűleg az is közrejátszik, hogy a 2022-esben mivel nincs ventilátor és a hűtése, emiatt fordulhatnak elő anomáliák, de én ezt pl. nem tudom megerősíteni, de elképzelhető, hogy kevésbé hatékony a hűtés.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6971) blakey válasza magicbox (#6969) üzenetére


blakey
titán

Nem gondolom, hogy így kéne célozgatnod, fogadd el, hogy nálam hibák jelentkeztek, ahogy még másoknál is. Akkor elég sokat olvastam a témában és mást sem, csak, hogy ez vagy az épp nem jó az újon, a régin meg igen, és párhuzamosan használta őket, mert nem értette a problémát. Tudom mit kell néznem, ez van, folyamatosan tesztelem a lejátszókat, én eladtam a 2022-est, van, aki megtartotta, ez ilyen.
Majd jön az új és azt is kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6972) magicbox válasza blakey (#6970) üzenetére


magicbox
senior tag

Soha nem fogunk egyetérteni. Teljesen máshogy közelítjük meg a dolgot. Kb. olyan ez, mikor megy a vita az audiophile fórumban. De relevánsnak csak akkor fogadok el véleményt/hibát stb., egy, aki írja, az rendelkezik az eszközzel, kettő, ha reprodukálható...

És ettől kapok agybajt :)) "Attól még visszalépés a 2022-es képe a 2021-eshez képest." Kijelentő mód... Mi változott, mi frissült, tv, ésatöbbi mit számít, én tudom az igazságot....

Te mindig konkrétan kijelented. Egy szakember ilyet nem tesz...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6973) blakey válasza magicbox (#6972) üzenetére


blakey
titán

A topikban képekkel lett illusztrálva, hogy hibás és nem én kezdtem az egészet, nem én járok a topikokba és írom, hogy az Apple TV képe rosszabb. Inkább nézz utána, hogy ki teszi.
Nem vagyok szakember, valaki mással kötekedj.
Attól, hogy neked jó, még lehet gyengébb, rosszabb az adott eszköz. Sajnos úgy általánosságban az Apple TV SDR képe rosszabb, mint pl egy Amlogic lejátszó képe, ezt itt kijelentem. :) Bármikor tudom demonstrálni, de egyszerűbb, ha a topikban elolvasod @djnice hozzászólásait, az általános médialejátszó topikban is van pár kép és hsz valamint sok YT videó is van erről tesztábrákkal, magyarázattal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6974) magicbox válasza blakey (#6973) üzenetére


magicbox
senior tag

Engedjük el... Az SDR 2024-ben, meg lassan a lőtéri kutyát se érdekli....

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6975) blakey válasza magicbox (#6974) üzenetére


blakey
titán

Itt lett az első összehasonlítás.
A videókat majd @djnice linkeli, ha gondolja, én most nem keresem meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6976) Mezga Aladár válasza magicbox (#6974) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem akarok a csörtébe beleszólni de, 2 db 2021 modell van itthon plazma tévékhez kötve.
Az sdr problémát Én nem látom.
Ellenben filmeket nézek kalibrált plazmákon és nem teszt képkockákat. :)
djnice HDMI capture képkockáival nem vagyok hajlandó foglalkozni az nem film nézés. :N
Az meg különösen zavar, hogy a FW frissítések után nem végzik el a problémás pontokon a teszteket újra. Mert ugye lehet javították.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6977) blakey válasza Mezga Aladár (#6976) üzenetére


blakey
titán

Az SDR problémát Vincent is említi az AVForums-on és a videójában is, ha jól emlékszem

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6978) Imi1981


Imi1981
veterán

Alapra állítás megvolt és most jön a köszönős szövegek minden nyelven. Itt ki lehet kapcsolni és akkor így kezdődik az új tulajnak? Vagy tovább kell menjek?

(#6979) Imi1981 válasza Imi1981 (#6978) üzenetére


Imi1981
veterán

Megoldva.

(#6980) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Folyamatosan követem a topikot és igazából az a megalátásom, hogy felesleges demagóg az, hogy melyiknek jobb a képe mert ez szubjektív. Van aki látja van aki nem. Egyik embernek lehet, hogy Józsi Gyrosz tálja a menő a csúcs aztán jövök én aki az ellenkezőjét mondja akkor most emiatt nincs igazam csak mert velem szemben legalább 20 nak ízlik? ;)

(#6981) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#6980) üzenetére


Csabi1984
addikt

Vannak bizonyosságok mint pl a fű zöld na ha most egy készüléken ne adj isten kék színű akkor 100%,hogy ott hiba van. Ha van legalább 10 fórumtag aki a legelején amikor megjelent megveszi a készüléket és azt írja nincs kép akkor egyezés van tehát nem egy szubjektív tapasztalat.

Kedvencem a TV megjelenítendő képe (szín) Van aki egyből kiszúrja, hogy nem jók a színek és van aki nem látja és akkor ezt a szituációt 1db TV és ott ül 3 néző. Attól, hogy valaki látja a hibát akkor és a másik kettő nem, akkor? Mindenképpen valakit igaznak kell beállítani és valakit hazugnak? :)

[ Szerkesztve ]

(#6982) tomigonzo válasza tomp (#6955) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

Azon kivul, hogy az Infuse brigad anno az ATV fejleszto csaptabol valt ki, kb semmi ... :D es azota is kb ez az egyetlen app ami ilyen szolgaltatasokkal (ami nagyjabol hasznalhatova teszzi az ATV-t) elerheto.

(#6983) djnice


djnice
veterán

Teljesen mindegy ki mit mond, ezek tények, amiket bizonyítani lehet.
- SDR-nél az YUV kimenet pontatlan, zöldes árnyalatú.
- A 2022-es modell gyengébb chroma upsampling algoritmust használ és a banding is jobban tetten érhető
És pont hogy ezeket a HDMI capture képkockákon lehet szemléltetni, ha tetszik ha nem. Betöltöd őket egy Davinci Resolve-ba, ahogy mi is csináljuk, így pontosan látható lesz pl mennyivel tér el a green channel SDR esetén, és ahhoz igazítod a megjelenítőt.

Érdemes tanulmányozni a topikunkat, sokat segítettünk már a gyártóknak a képminőség javításában, már amelyik foglalkozik vele, pl az Nvidia lesz@rja a red push-t pedig meg lett nekik mondva, hogy min kellene változtatniuk: [link]
De pl sosem derült volna fény a fake TV-Led módra sem, ha nem vagyunk ilyen "szakmaiak", szóval lehet utálni minket nyugodtan.

(#6984) Csabi1984 válasza djnice (#6983) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia :) Az ég világon semmi baj részemről az ilyen észrevételeknek az már egy más kérdés ki látja és ki nem. Aki megveszi mert inkább bízik a megítélésére akkor ha nem válik be eladja. Lehet, hogy egy másik felhasználó nem is látja. Valahol olvastam, hogy a Firestick 4K-hoz képest a 4KMax gyengébb. Nem tudok viszonyítani mert nem volt sima 4K változatom. Lehet, hogyha Apple 2021 és 2022 egymás mellett lenne használva ugyanazon kijelzőn akkor látható lenne az eltérés két adott típus között.

Részemről semmi baj a tapasztalat megoszlással :R

(#6985) tothl


tothl
addikt

Érdekes dolgok ezek. Alapvetően nem tudok belekötni a mérésen alapuló érvelésbe.
Annyi csak, hogy itt van az Amlogicos boxom Coreeleccel és eskű nem látom az ATV hibáit, az előnyeit viszont annál inkább.
Az amlogic jelenleg nasként fukncionál, lóg rajta egy SSD és ennyi. :D

(#6986) magicbox válasza tomigonzo (#6982) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem az ATV felhasználók nagy százaléka streaming-re és tükrözésre használja az ATV-t. Illetve meglepően sokan játékszanak is rajta. Az, hogy mi itthon virágbolti filmekkel foglalkozunk, az a kisebbség. Végig gondolva én is havonta max. 2-3 filmet töltök le. A Plexet leginkább a lányom használja, mert ott minden mese egy helyen van 🙂.

Szóval nem az Infuse teszi használhatóvá sztem az ATV-t, hanem egy hasznos kiegészítő egy szű0kebb réteg számára. Elég sok ismerősömnek van ATV-je, senki nem használ Infuse-t, helyette a smart vagy sima tévéjük hiányosságait pótolják az eszközzel. Illetve az Apple fanok szeretik nagyon az ökoszisztéma miatt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6987) Csabi1984 válasza magicbox (#6986) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az a vicc, hogy tudom AppleTV topic de a fene egye neg ATV-ről AndroidTV ugrik be.

(#6988) Multibit válasza Csabi1984 (#6987) üzenetére


Multibit
veterán

Nálunk évek óta jól megférnek egymás mellett a droidos és az almás cuccok. Engem ilyen veszély nem fenyeget :)

(#6989) magicbox válasza Csabi1984 (#6987) üzenetére


magicbox
senior tag

Ezzel én is így voltam az elején, mikor elkezdtem olvasni a topikot :)) Androidos a tv-m... Felszabító érzés volt, hogy már nem kell használnom a smart részét :K Az a gond, hogy a tv gyártók soha nem tesznek bele megfelelően erős hardvert, illetve még mindig ott tart az összes, hogy 10/100-as lan.... A szoftveres fejlesztések is kihívásokkal küzdenek. Meglepő módon mióta megvan az ATV azóta nem kellett újraindítanom a tévét, vagy alkalmazásokat kilőni. Lányom Samsungján is döcög minden, de ő 10 évesen türelmes. De, ha lesz új ATV verzió, akkor megkapja az enyémet, az tuti.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6990) Csabi1984 válasza Csabi1984 (#6987) üzenetére


Csabi1984
addikt

Jaj lehet félreérthetően írtam :D
A szó rövidítésére értettem, hogy ATV-t. AppleTV, AndroidTV, AnalogTV (ok már nincs de akkor is egybecseng) :DD

[ Szerkesztve ]

(#6991) tomigonzo válasza magicbox (#6986) üzenetére


tomigonzo
aktív tag

megforditanam amit mondtal, hogy kozlebb keruljunk az igazsaghoz ;)
aki ATV-t vesz azota miota nem hasznalhato szurkezonasan, azok valoban csak arra hasznaljak (stream, jatek) mivel masra nem tudja, de sokan vennenk ismet ha 'nyithato' lenne a platform mert hw-ileg (es most itt ne kanyarodjunk oda, hogy az utolso rossz v jo) az egyik legjobb termek a piacon, megha ar/ertek aranyban nem is, de felhasznaloi elmeny es sok egyeb szempontbol, az infuse ad annyit legalabb hozza, hogy 'egyeb' forrasbol szarmazo tartalmakat is le tudj jatszani, es itt megint nem egyertelmuen az a cel, hogy kalozkodj, de vannak meg sajnos mindig olyan tartalmak amik semmilyen legalis forrasbol nem beszerezhetoek es nem a tartalmuk miatt, ;)

(#6992) BossBoss válasza magicbox (#6986) üzenetére


BossBoss
őstag

Plusz HomeKit/Apple Home központ is sokaknak. Alapvetően én is azért vettem. Aztán persze, aki komolyan elmélyed az okosotthonban, az hamar kinövi. :) Jön a Home Assistant, Homey és egyebek....

(#6993) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Az infuse jó pár filmnél nem mutatja a borítót, csak a mappa ikont, pedig a tartalma mindnek ugyan az: film, sample...stb.
Beállítás kérédése?
Köszi

(#6994) magicbox válasza tomigonzo (#6991) üzenetére


magicbox
senior tag

Ezekkel a megállapításokkal nem tudok vitatkozni... Én, amikor vettem (mert meguntam az android tv hülyeségeit, lassúságát, fagyásokat), az Infuse-ról nem is tudtam, annyi elég volt nekem, hogy a Plex megy rajta, streaming meg a legjobb. Aztán itt belecsöppentem abba, hogy Infuse, DV8 stb. Nekem az iPhone-al és az Airstream-el nagyon jó a felhasználói élményem, Az RC-s Infuse-al meg helyreállt a dv dolog, szóval most nagyon elégedett vagyok az eszközzel. Én (persze nem vagyunk egyformák) az ár/érték arányt se tartom vészesnek, főleg, hogy cserébe "unalmas" stabilitást kapok. Öregszem (most leszek 50), már nem akarok semmivel kínlódni, kb. innen jött tavaly októbertől az Apple ökoszisztéma képbe nálam. #6992BossBoss látja a jövőmet :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6995) aujjobba válasza magicbox (#6986) üzenetére


aujjobba
addikt

A Sneaky Sasquatch megunhatatlan, gyakorlatilag amiatt fizetem az arcade-et.
Jah meg a What the car. :)

[ Szerkesztve ]

(#6996) tothl válasza magicbox (#6994) üzenetére


tothl
addikt

Nálam ugyanez, az infuse mellé jönnek a gyors és szép streaming kliensek, az icloudos fotók nézegetésének lehetősége minden apple eszközön valamint az Apple Home hub funkció. Bőven megéri az árát, jó kis készülék.

(#6997) magicbox


magicbox
senior tag

Pár új információ az Infuse béta fórumból:

Teljes RGB-re van állítva az ATV-m (2022).

Infuse 7.7.2 RC

- A DV8 hibátlanul megy CMv2.9 és CMv4.0 esetén is 2022-es modelleken. (mkv, mp4, ts)
Nálam az összes ilyen filmnél teljes RGB-t mutat és 8bitet a tévém. Én leszedtem több mint 20 release-t, nem találtam problémát, lényegtelen, hogy milyen hangsáv volt rajta.

- A régebbi modelleken nem megy a CMv4.0 csak a CMv2.9 ezért sokkal több film kapcsol vissza sima HDR jelre. Ezen nagy a felháborodás, ami érthető. De egyelőre nincs rá megoldás, mert a HDR10 támogatás miatt más az új és a régebbi eszközök hardvere, ha jól értelmeztem a leírtakat. Nem igazán látnak megoldást a problémára, sokan panaszkodtak fekete, illetve zöld képre a bétáknál így inkább visszaálltak a stabil HDR lejátszásra a régebbi eszközökön.

- A félreértések elkerülése miatt a DV7 szabványú remux-ok ugyanúgy visszafognak kapcsolni HDR10-re vagy HDR-re készüléktől függően, az ATV-nek nincs rá licence és nem is lesz, mivel ez a hivatalos Blu-Ray szabvány része. És nem, nem fogja menet közben átkódolni DV8-ra (Kodinál van ilyen próbálkozás).

- Ami pozitív, hogy itt eleve HDR-t mutat az Infuse új verziója a film menüjében, tehát lehet látni, hogy ez a fim, hiába van DV7 sáv, csak HDR-ben fog futni. Valami plusz lett a HDR10-el itt, mert nekem egyértelműen szebbek lettek a színek és a feketék. Persze bele is képzelhetem... Ezeknél a filmeknél nálam visszavált a tévém YCbCr420 12 bitre.

- Megszűnt a Dolby Vision automata, korlátozott kapcsoló, helyette csak be és ki van. A régi eszközöknél, ha jól értelmeztem a ki kell kapcsolni, az újnál meg be, hogy kevesebb hiba legyen a lejátszásnál.

Ha valamit rosszul fordítottam vagy dekódoltam, akkor bocsánat :R

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6998) Csabi1984 válasza magicbox (#6997) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ugye a DV5 profil inkább a stream platformon népszerűbb?

(#6999) magicbox válasza Csabi1984 (#6998) üzenetére


magicbox
senior tag

Igen, ott csak az van, ha DV.

Illetve amit fentebb elfelejtettem írni, hogy ha a régebbi tulajok bekapcsolják a Dolby Vision kapcsolót régebbi ATV-n, akkor CMv4.0-es filmeknél hamis DV-t kapnak. Legalábbis több tesztelő ezt írta. Ha kikapcsolva van, akkor CMv2.9-es filmek DV-ben, a CMv4.0-esek meg HDR mennek majd. De bármi változhat, de nem nagyon hiszem mert RC.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#7000) blakey válasza magicbox (#6999) üzenetére


blakey
titán

De bármi változhat, de nem nagyon hiszem mert RC. - Egy dolog állandó, a változás.
8 éve használok Infuse-t, mindig történt valami változás és fog is, plusz mindegyik platformon másképp viselkedik, használom tvOS, iOS, iPadOS és macOS alatt is, ezek csak kb. 90%-ban egyeznek, a maradék 10% az adott OS-hez és platformhoz van igazítva.

#6997 magicbox
Teljes RGB-re van állítva az ATV-m (2022). - ez nem befolyásolja a dinamikatartomány egyeztetését, a Dolby Vision TV-Led módban (ha jól működik) 8 bit RGB-t küld ki, ez a szabvány, Player-Led módban 12 bit yCbCr 422 (420) lesz az eredmény, előbbi esetében az érintetlen metaadataok továbbküldésre kerülnek a megjelenítőhöz, utóbbi esetében a lejátszó végzi el az átalakítást és azt küldi a megjelenítőnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.