Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) nOvOp


nOvOp
senior tag

Van vmi egyszerű megoldás, hogy feltegyek egy böngészőt?

(#6152) noorbertt válasza noorbertt (#6136) üzenetére


noorbertt
őstag

Közben megvettem a tv-t kur*a jó cucc. Megérte az arat, idaig egy mibox 3-mát használtam de már csak a tv rész is komoly előrelépés.

Kamerát gyönyörűen viszi késes nélkül (ethernet verzió).
Kamera észlelése nagyon jó, még tesztelem a beállításokat de baba idaig.

(#6153) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

A Netflix appal akadt gond: a "Hoppá, valami nem stimmel..." hibaüzenettel indul. Elvileg újra be kellene jelentkezni, de ezt nem találom, hogy hol és miképp lehet megtenni, kérem a segítségeteket. :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#6154) Imi1981 válasza Egon (#6153) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem egyszerűen tavolitasd el és telepítsd újra Apstore-ból. Akkor biztos be tudsz jelentkezni.

(#6155) blakey válasza Egon (#6153) üzenetére


blakey
titán

Törlés, újratelepítés, ennél egyszerűbb nincs. Vagy újraindítod az eszközöket, router, lejátszó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6156) zelikocc


zelikocc
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom a YouTube-ot 2160p HDR felbontásra tenni. Mi lehet a gond? Hogy tudom megoldani?
1440p a max és nincs HDR.

A beállításokba 4K 60 Hz Dolby Vision van, de próbáltam már HDR-t is és az 50 Hz-et is, akkor sem jelenik meg YouTube-on jobb minőség.
Van netflixem és Apple tv+ de azokban nem találtam hogy lehetne megnézni a felbontást… amikor rámegyek egy sorozat részleteire akkor írja hogy Dolby Vision de ennyi.

A TV (Hisense U7HQ) gyári YouTube alkalmazásban gond nélkül megy a 2160p60 HDR.
HDMI kábelt is próbáltam cserélni, jelenleg egy Series X Xbox 2.1-es hdmi-jével van de semmi.

Az Apple TV-ből érkező jel felbontása rendben van a TV-n.

Ezeket már végig csináltam és semmi nem segített. Újra is telepítettem a YouTube-ot de nem lett változás.

Valakinek valami ötlet? :F

(#6157) blakey válasza zelikocc (#6156) üzenetére


blakey
titán

Ezzel a tartalommal milyen felbontást kapsz? Most néztem meg és nálam 2160p HDR mindenhol, gépen is, Apple TV-n is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6158) nOvOp válasza zelikocc (#6156) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nálam SDR/444-re van beállítva az Apple TV és a tartalomegyeztetés be van kapcsolva mindkettőnél: képkockaegyeztetés és dinamikatartomány.

Itt tudod megnézni a TV-n az adott HDMI-re csatlakoztatott eszköz felbontását: Beállítások-Támogatás-Rendszerinformáció-Jelinformációk

Ugyanaz a videó nézve az Apple TV-n és a TV appban a fenti beállításokkal az alábbi eredményt hozta:

Apple TV YT:
Videó formátum: 3840*2160p@50Hz
Szín mélység: 8bit
Szín formátum: YUV444
HDR: Nem
Elsődleges színek: BT.709

YT szerint a Beállítások Minőség: 2160p60 HDR
Nekem sem áll át HDR-re a képminőség.

Hisense 55U7HQ YT app:
Videó formátum: 3840*2160p@60Hz
Szín mélység: 10bit
Szín formátum: YUV420
HDR: HDR10
Elsődleges színek: BT.2020

YT szerint a Beállítások Minőség: 2160p60 HDR
Átáll HDR-re a képminőség.

Az Apple TV-t átállítva a 4K HDR/422-re.
Apple TV (4K HDR/422 beállítással) YT:
Videó formátum: 3840*2160p@50Hz
Szín mélység: 12bit
Szín formátum: YUV422
HDR: HDR10
Elsődleges színek: BT.2020

YT szerint a Beállítások Minőség: 2160p60 HDR
Ezzel (4K HDR/422) a beállítással átáll HDR-re a képminőség.

Viszont nekem az összes beállítással hozta a 2160p felbontást.
Annyi még, hogy a TV-n a HDMI formátum Standard.

Amúgy szemmel látható különbség van, ha HDR a képminőség vagy ha nem, jelentsenek bármit is a fenti szín mélységek és szín formátumok, vagy épp az elsődleges színek :) De ha vki leírja, mit jelentenek ezek a különbségek, hálás leszek :R

(#6159) blakey válasza nOvOp (#6158) üzenetére


blakey
titán

Mi van, ha a rendszerbeállításoknál 50Hz helyett 60Hz-re állítod, mert én azt használom és nálam szépen átvált SDR-ről HDR-re, tehát működik a dinamikatartomány váltás. YT esetében nincs képkockaegyeztetés, a sok "gyökér" panaszkodott, hogy a reklámok miatt túl sokszor vált fpst-t, elsötétedik a kép, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6160) zelikocc válasza nOvOp (#6158) üzenetére


zelikocc
senior tag

Köszi!
Próbáltam már a kép módokat a TV-n is állítani de az semmit se befolyásolt. Illetve az Apple TV felbontását is próbáltam.
Az rendben van, hogy a jelet meglehet nézni, de nekem alapból azt írja hogy 4K 60Hz 12bit HDR10 mert az Apple TV ezt a jelet küldi. De a YouTube-on mégsem lehet kiválasztani csak max 1440p60-t és csak HDR nélkül.
Egyébként azt kifelejtettem, hogy első generációs Apple TV 4K-m van. De úgy néztem hogy kellene tudja, meg hát akkor nem lehetne beállítani a menüjében… neked melyik van?

blakey: igen itt is csak 1440p60.
Ugyanazokat a videókat próbáltam a TV rendszerén és az Apple TV rendszerén is.
szerk: 50 és 60Hz-en is próbáltam. De én is inkább a 60-at használom.

Holnap megpróbálok egy gyári visszaállítást az Apple TV-n, mert már nincs más ötletem…

[ Szerkesztve ]

(#6161) blakey válasza zelikocc (#6160) üzenetére


blakey
titán

de nekem alapból azt írja hogy 4K 60Hz 12bit HDR10 mert az Apple TV ezt a jelet küldi - ez van beállítva? Gyanús, hogy rossz az alapbeállítás. 4K SDR 444 legyen. 1 generációst nem tudom, korábban ment a HDR, nekem újabb van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6162) nOvOp válasza blakey (#6159) üzenetére


nOvOp
senior tag

Kipróbáltam a 4K SDR 60Hz, 4KSDR 60Hz (59,94), de egyiknél sem vált át. Azt gondolom, ez a TV ennyit tud. Most hagyom a 4K HDR 60Hz (59,94) alap beállítást. Ahogy néztem, az SD vagy HD filmek maradnak a saját felbontásban, legalábbis nem vált át a TV HDR képminőségre.

(#6163) nOvOp válasza zelikocc (#6160) üzenetére


nOvOp
senior tag

Nekem második generációs van.

(#6164) tomp válasza blakey (#6161) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy miért 4K DV a default képmód ha a TV DV képes?
Nem az lenne a normális ha csak akkor váltana DV-re ha a forrás is az?
Oké SDR-nél visszavált de leállítás után újra Dolby Vision. :)
Manuálisan kellett 4K60 YCbCr 444 SDR-re állítani a képmódot.

Úgy érted volt korábban Youtube alatt is AFR csak a reklámhuszárok sírtak és kivették? :W

(#6165) zelikocc válasza blakey (#6161) üzenetére


zelikocc
senior tag

Kipróbáltam 4K SDR-ben úgy, hogy bekapcsoltam a dinamikatartomány egyeztetést is és a képkockasebesség egyeztetést is.

A Netflix, Apple TV+, HBO Max mind automatikusan Dolby Visionra vált amint elindítok egy kompatibilis tartalmat.
A YouTube-al változatlan a helyzet, nincs 2160p és HDR sem.

Ez alapján akkor nem az Apple TV-vel van beállítási gond, hanem a YouTube alkalmazás a bugos. Pedig újra telepítettem már az appot, töröltem az adatait, nem tudom mit tudnék még vele tenni? Vajon érdemes megpróbálni az egész rendszert gyárira visszaállítani?

Egyébként van valami hátránya ha pl. folyamatosan Dolby Vision HDR-ben van a TV kimeneti jele tartalom egyeztetés kikapcsolással? Csak mert kicsit zavaró ez a sötét kép minden tartalom megnyitásakor és bezárásakor… persze ha így jobb valami miatt akkor megtudom szokni, csak olyan ehh’

[ Szerkesztve ]

(#6166) djnice válasza zelikocc (#6160) üzenetére


djnice
veterán

A 2017-es gen 1 nem tudja a HDR-t youtube alatt és a 4K-t is csak 30 fps-ig, 60 fps-es anyagnál átvált 1440p-s stream-re.

(#6167) nOvOp válasza zelikocc (#6165) üzenetére


nOvOp
senior tag

Még az jutott eszembe, hogy az Apple TV-nél a videó beállításokon belül, próbáld meg a videó alaphelyzetbe állítását. És ezután próbáld meg újra a beállításokat. Volt már nekem olyan, hogy beragadt vmi beállítás és az Apple TV-t állítottam vissza alaphelyzetbe, de elég lett volna csak a videó beállításokat. Vagy esetleg a TV HDMI beállításánál próbáld meg mindkét HDMI beállítást (ha még nem próbáltad volna).
Amúgy az xboxon megy a YT 2160-ban?

szerk.: @djnice: akkor megoldva :)

[ Szerkesztve ]

(#6168) blakey válasza tomp (#6164) üzenetére


blakey
titán

Az alapértelmezett az, amit beállítasz, nem 4K DV az alap, csak felajánlja a lehetőséget. Az Android első indulásnál automatiksan DV-vel indul, ha a megjelenítő DV-képes, még csak meg sem kérdez. Át kell állítani SDR-re.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6169) djnice válasza tomp (#6164) üzenetére


djnice
veterán

Inkább állítsd magas RGB-re, a YCbCr SDR mód pontatlan.
Igen, volt egy ideig AFR YT alatt is.

(#6170) blakey válasza djnice (#6169) üzenetére


blakey
titán

Az RGB-re állítás haszontalan, ugyanis amint lehetősége van, átvált YCbCr-re, a menüt felesleges "pontosan" látni, + az eltérést tesztek után veszi észre az, aki egyáltalán eszreveszi. Sokkal látványosabb probléma a 2022-esen a kissé sávos megjelenítés és a DV-nél előforduló fekete képernyő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6171) balage25 válasza blakey (#6170) üzenetére


balage25
senior tag

Írnál példákat erre a sávos megjelenítésre, vagy DV problémára? Két hónapja van 2022-esem és eddig nem volt vele semmilyen problémám.

(#6172) blakey válasza balage25 (#6171) üzenetére


blakey
titán

Az elmúlt 8-10 hónapban sokszor írtunk ezekről a hibákról, lassan kikopik belőlem, mert visszatértem a 2021-eshez, és már nem tudom pontosan felidézni, de le lett írva. A DV feketeképernyő hibáról mai napig lehet olvasni az Infuse oldalán is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6173) balage25 válasza blakey (#6172) üzenetére


balage25
senior tag

Azokat olvastam, de nálam nem jelentkeznek ezek a problémák, ezért kérdezem.

(#6174) blakey válasza balage25 (#6173) üzenetére


blakey
titán

Még nincs konkrét válasz, hogy melyik Dolby Visiontől lesz fekete kép, de létező probléma, 2022-esen fekete, 2021-esen jó, a kábelcsere nem oldja meg a problémát. Netflix, Prime, HBO esetében nálam sem volt probléma, Megjelenítésben két fontosabb eltérés van a 2022 és 2021 között, a 2022-es tudja a HDR10+-t és a QMS-t, talán valamelyik implementációja okozza a problémát. A sávosodás HDR anyagoknál jön elő, erről is van kép, látszik a különbség.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6175) tomp válasza blakey (#6168) üzenetére


tomp
félisten

Pedig nálam felhozta, hogy a TV támogatja a DV-t, engedélyezem e.
Nálam ez azt jelentené, hogy majd DV-re vált HA olyan a forrás és nem azt, hogy a menü is az.

Androidon nálam se a Shield se a Ugoos nem indult el DV-ben mikor az első bekapcsolás volt.
Shieldnél szintén feljött a DV supported választási képernyő. Bekapcsolás után a menü ugyan úgy SDR maradt. Ugooson pedig default off volt a DV.

Ez a sávosodás érdekes. HDR10 és DV esetén nem látok sávosodást.

(#6176) blakey válasza tomp (#6175) üzenetére


blakey
titán

Pedig nálam felhozta, hogy a TV támogatja a DV-t, engedélyezem e. - igen, de nem kötelező, ez olyan, mint amikor nézel egy videót és megjelenik alul egy reklám, bezárod vagy ráklikkelsz, a te döntésed.
Nálam ez azt jelentené, hogy majd DV-re vált HA olyan a forrás és nem azt, hogy a menü is az. - nem, azt jelenti, hogy arra állítod az alapállapotot.
Androidon nálam se a Shield se a Ugoos nem indult el DV-ben mikor az első bekapcsolás volt. - az összes Homatics (4) így indult, utána kellett automatikusra állítani, de a többi boxnál is HDR-rel indult, pl. Beelink, BuzzTV.
Ez a sávosodás érdekes. HDR10 és DV esetén nem látok sávosodást. - minimális és sajnos van, ezt én is láttam a tesztvideón a 2022-esen, 2021-esen finomabb az átmenet. [link]
ATV 2021:

ATV 2022:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6177) djnice válasza blakey (#6170) üzenetére


djnice
veterán

SDR filmeknél megmarad az RGB, nem csak a menü lesz az. És ezzel ellehet kerülni a zöldes árnyalatot.

Az előbbi capture képeknél a szerzőt megemlíthetted volna ;)

[ Szerkesztve ]

(#6178) blakey válasza djnice (#6177) üzenetére


blakey
titán

Sajnos nem, pont ezt írom, mellesleg TV függő is, hogy mennyire zavaró, látható vagy sem, a Philips oleden jól látható volt, az LG esetében normál használat mellett nem olyan feltűnő.
:R
Csak gyorsan linkeltem, a hsz-t kell megkeresniük.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6179) djnice válasza djnice (#6177) üzenetére


djnice
veterán

Ebben a tesztvideóban tisztán látható a Vectorscope-os elemzésnél is (9:30-tól): [link]

(#6180) tomp válasza djnice (#6169) üzenetére


tomp
félisten

Átállítottam. Érdekes, hogy ha nincs menüben DV akkor az Infuse se vált DV-re egyik forrásnál se.
Minden más app(streaming appok, Plex) továbbra is átvált DV-re.
Érdekes ez az Infuse.

blakey
Akkor hülyén van megoldva ez a DV képmód. :)
Homatics-re már nem emlékszem de a Shield és Ugoos nem indult úgy.

A képet megnézve valóban látom a sávosodást de film alatt még nem vettem észre. Lehet ha kifejezetten ezt keresném akkor megtalálnám.

(#6181) zelikocc válasza djnice (#6166) üzenetére


zelikocc
senior tag

Köszi! Tényleg ez a gond.

Amúgy még mindig érdekel, hogy:
Egyébként van valami hátránya ha pl. folyamatosan Dolby Vision HDR-ben van az Apple TV kimeneti jele tartalom egyeztetés kikapcsolással? Vagy miért írjátok hogy SDR-re kell állítani az alap jelet?
Csak mert kicsit zavaró ez a sötét kép minden tartalom megnyitásakor és bezárásakor… persze ha így jobb valami miatt akkor megtudom szokni, csak olyan ehh’

(#6182) blakey válasza tomp (#6180) üzenetére


blakey
titán

Pedig jól van megoldva. Nem kell másképp értelmezni. Infuse vált normálisan DV-re, sőt, az egyetlen amely képes a valódi DV-re is váltani, Plex sokszor “kamuzik”. Ajánlom, hogy olvass bele a topikba, sok hasznos infót találsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6183) tomp válasza blakey (#6182) üzenetére


tomp
félisten

Oké de most, hogy a menü SDR, az Infuse nem igazán akar DV-re váltani hanem HDR10-re megy.
Találtam 1db filmet ahol vált. Gemini Man. Itt átvált DV-re pedig ugyan úgy P8 mint a többi amivel próbálkozom.
Gondolom majd ha kijön a tvOS17 akkor nem lesz ilyen gond ugye a rendszerszintű P8 támogatás miatt. :)

Plexet nem használok csak gyorsan letöltöttem és megnéztem. Amúgy töröltem utána.

(#6184) blakey válasza tomp (#6183) üzenetére


blakey
titán

Oké de most, hogy a menü SDR, az Infuse nem igazán akar DV-re váltani hanem HDR10-re megy. - mert valamelyik beállításod rossz. 7 éve használok tvOS-t és Infuse-t, mindig váltott ás most is vált, pedig nálam SDR az alapbeállítás.
Gondolom majd ha kijön a tvOS17 akkor nem lesz ilyen gond ugye a rendszerszintű P8 támogatás miatt. :) - Infuse nem az OS képességeit használja, hanem annál többet, tehát már most is működik a DV, kevés az, amelyiknél HDR10-re vált. Amint megjelenik a tvOS 17, néhány funkció feleslegessé válik az Infuse-ban, így azok kikapcsolásra kerülnek.
Írj példát, hogy hol nem vált DV-re, akár mintafájl is jöhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6185) tomp válasza blakey (#6184) üzenetére


tomp
félisten

Milyen beállítás rossz? Ezen az AppleTV boxon olyan faék egyszerű a menü...
Appban a DV mód Automatikus.
Ennyi az össz beállítás ami a DV-re vonatkozik. :DD
Mintafájl nincs, csak komplett film mkv-ban.
Maga az Infuse felismeri, hogy DV mivel írja a film leírásánál de elindítva HDR10.

(#6186) blakey válasza tomp (#6185) üzenetére


blakey
titán

Oké, akkor faék egyszerű. Az automatikus pont nem jó, mert a kamu DV-t is lejátssza, azaz DV-be csomagolt HDR10 lesz. Korlátozott fogja a DV-t normálisan tovább küldeni. A tvOS17 is kb ugyanezt fogja tudni, csak rendszerszinten, nem kell az Infuse tudása.
Mediainfo szerint milyen DV?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6187) djnice válasza blakey (#6184) üzenetére


djnice
veterán

Sajnos a 2022-es modell olyan DV fájlnál is HDR10-re vált, ahol a 2021-es DV-re. Infuse fejlesztői se tudják hogy miért. A tvOS 17 majd megoldja ezt is.

(#6188) blakey válasza djnice (#6187) üzenetére


blakey
titán

"Szuper", egyre jobb.
A fekete képernyő továbbra is előfordul egyes DV-k esetében?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6189) djnice válasza blakey (#6188) üzenetére


djnice
veterán

Azt nem vettem észre, de a Hisense OLED és a 2022-es modell továbbra sem szeretik egymást, a 17 beta sem oldotta meg a hdmi handshake problémát.

(#6190) tomp válasza blakey (#6186) üzenetére


tomp
félisten

Korlátozottra állítva ugyan úgy HDR10...
Továbbra is csak a Gemini Man-t indítja el DV-ben!
Gemini Man: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.09, BL+RPU, HDR10 compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible

Az összes többi: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU, HDR10 compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible

De P7 MEL-t is próbáltam. Az is HDR10.

(#6191) tomp


tomp
félisten

Találtam még 2 filmet ami P8 és átvált DV-re.
Jurassic World és az új Transformers.
Gondolom a P8->P5 trükk miatt akad össze.

(#6192) chatran


chatran
őstag

Tegnap jól megszivatott az Apple Tv HD-nk. Nyomkodom a távirányítón a bekapcs gombot semmi. Valami rémlett, hogy a napokban írogatta, hogy töltsem, de nem foglalkoztam vele. Rádugtam töltőre, bekapcsra továbbra sem reagált. Viszont a tv hangját tudta állítani, ebből gondoltam, hogy akkor a doboznak lehet baja.

Megpróbáltam az iPhone TV távirányítóval, azzal gyönyörűen működött. Beléptem a menüben a távvezérlőkhöz, ami azt írta, hogy nincs távirányító csatlakoztatva, gondolom elfelejtette a párosítást, annyira lemerült a táv.
A net szerint a + és a Menu gomb együttes nyomásával lehet párosítani. Nyomkodtam is ezeket serényen, de erre meg kiírta a TV, hogy vigyem közelebb, miközben a táv a töltőn volt, a TV-től 2m-re. Kb 20 perc töltés után ismét megpróbáltam, közvetlen a TV mellől is, de csak azt hajtogatta, hogy vigyem közelebb. Végül a TV áramtalanítása után megtalálták egymást és mindenki boldog volt. :)
Ne legyetek olyanok, mint én, ha a távirányító enni kér etessétek meg. :K

(#6193) blakey válasza chatran (#6192) üzenetére


blakey
titán

Rádugtam töltőre, bekapcsra továbbra sem reagált. Viszont a tv hangját tudta állítani, ebből gondoltam, hogy akkor a doboznak lehet baja. - lemerülés után, újra kell nyomni egy gombot, hogy újra csatlakozzon az eszközhöz, a Bluetooth már csak ilyen. A hangerő gomb nem mérvadó, mivel a TV-vel kommunikál és infrán, az mindig aktív.

Legközelebb elég töltőre tenni, várni néhány percet, majd egy gomb megnyomásával jelezni, hogy megint elérhető a táv.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6194) koncsik válasza blakey (#6193) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Elég fura spórolás a töltéskijelző hiánya a távról... (csak a beállításokban látszik a táv töltöttsége ráadásul) én is szenvedtem nemrég, amikor lemerült a táv. :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6195) blakey válasza koncsik (#6194) üzenetére


blakey
titán

Nem spórolás, Apple soha nem spórol, "utat mutat", :D .
Egyébként időben kiírja, hogy merülőben van, viszont azt nem tudom, hogy pontosan hány százaléknál. Nekem ebből még nem volt gondom, hónapokig bírja 1 töltéssel

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6196) koncsik válasza blakey (#6195) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:DDD :DDD (nekem sajna pont a nyaralási periódusban merült le, nem láttam figyelmeztetést sem... tudom, vigyem magammal mindenhová)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6197) blakey válasza koncsik (#6196) üzenetére


blakey
titán

Az Apple távokon soha nem volt visszajelző led, régen az iMac-hez is adtak távot, pontosan ilyen volt, de a rácsatlakoztatott kontrollerek sem jeleznek vissza, a illetve de, csak későn, viszont az Apple TV jelzi, hogy ideje tölteni. Én annyit teszek, hogy nagy ritkán ránézek a töltöttségre, illetve a CEC be van kapcsolva, valamint a Logitech Harmony is fel van programozva, tehát nem lesz olyan, hogy nem távirányítható, CEC-cel a TV távját használom, Harmony-val meg infrán vezérlem, valamint van egy BT-os billentyűzetem, ha netán azt használnám, ráadásul azon van visszajelző led. )

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6198) chatran válasza blakey (#6193) üzenetére


chatran
őstag

Ez sajna nem működött, nyomkodtam rajta mindent mikor már 10 perce töltőn volt, de semmi, csak a hangerőt állítgatta, mindenképp kellett a párosítgatás.
Megspórolta volna nekem a fentebb leírt macerát ez a módszer.

(#6199) blakey válasza chatran (#6198) üzenetére


blakey
titán

Oké, de ez működik, lehet, hogy türelmetlen és ideges voltál, hogy így kicseszett veled. 7 éve van valamelyik Apple TV-m, ez így működik. A hangerő, mint írtam, irreleváns, mert az infrán kommunikál és be lett állítva a TV-hez, azt kár nyomkodni, de kapcsold be a CEC-t és utána nem lesz kellemtlenség, ha netán megint előfordulna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6200) koncsik válasza blakey (#6197) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Van Harmony-m, csak ki kellene venni a dobozából és felprogramozni… ;)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.