Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) noorbertt válasza csizo (#6598) üzenetére


noorbertt
őstag

Bevallom en meg nem csakkoltam de veletlenul nem mukodik hub-kent? Nalam pl kamerak is lognak rajta felismeresi algoval.

szerk, kezmeleg bar nekem a tv hatara van erositve.

[ Szerkesztve ]

(#6602) zazenke


zazenke
őstag

az mitől lehet hogy egyes filmeknél a 10 sec ugrálás nagyon nehezen megy ? pl rebel moon filmnél egy 10 sec es ugrás végrehajtása kb 4 sec ig tart. Infusenál csak mert a plexnél gyorsan megy

CODEC.......: x264 r2727
BiTRATE.....: 4834 kbps
FRAME.RATE..: 24.000
RESOLUTiON..: 1920x1080
PARAMETERS..: Main/L4

[ Szerkesztve ]

(#6603) blakey válasza zazenke (#6602) üzenetére


blakey
titán

A csatlakozási protokoll miatt, nem megfelelően gyors a kapcsolat (lassú SMB, NFSŰ), vagy a "másik végen" lévő gép nem biztosítja a megfelelő kapcsolatot, nem olyan kapcsolat, amit az eszközök megfelelően kezelnek, stb. Vay nem úgy van beállítva az Infuse, hogy a gyorsabb kapcsolatot használja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6604) zazenke válasza blakey (#6603) üzenetére


zazenke
őstag

akkor minden filmnél lassú lenne de más akár nagyobb bitrátájú filmeknél is villámgyors

(#6605) blakey válasza zazenke (#6604) üzenetére


blakey
titán

Nem feltétlenül, de fordítva is nézheted, ebben az esetben minden filmnél jónak kéne lennie.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6606) zazenke válasza blakey (#6605) üzenetére


zazenke
őstag

csak adott filmnél csinálja .valami baja a kódolással van és érdekes mert bélyegképpel meg ugyanolyan gyorsan teker. Az is lehet hogy a hang nem tetszik neki lehet hogy a tv lassítja a hang átállás miatt. mert ugye ilyenkor mindig kapcsolni kell neki a hangot is vagy nem tudom mit viszont a bélyegképes 4x es tekerésnél nem kell kapcsolni semmit

[ Szerkesztve ]

(#6607) zazenke válasza zazenke (#6606) üzenetére


zazenke
őstag

és igen ha lekapcsolom a dolby atmost a beállításokban akkor már fürge lesz a léptetés . Lehet nem is sok értelme van nekem mivel házimozim sincs és gondolom tcl c835 tévénél ez nem sokat számít

(#6608) meroly válasza meroly (#6594) üzenetére


meroly
veterán

Erre valaki srácok? Apple tv 3-rol van szó.
köszi :R

Impossible is nothing

(#6609) eboostr válasza meroly (#6594) üzenetére


eboostr
aktív tag

Azért mert a tvOs 16. a minimum rendszer követelménye a szolgáltatásnak, nézd meg van e rá rendszer frissítés, ha nincs akkor ez az apple tv már nem képes rá.

(#6610) atirag


atirag
őstag

Üdv. Van itthon két apple tv 4k 1 generációs készülékem és most kellene egy harmadik a lányomnak. Érdemes venni az újat mert van érdemi különbség közöttük vagy elég egy szintén 4k-s. Mert ezekkel sem érzek semmi problémát. Azt már tudom ,hogy az újból a drágább lehet csak mert az tudja a "kábeles" netet.

(#6611) blakey válasza zazenke (#6607) üzenetére


blakey
titán

Használd úgy, hátrányod nem lesz belőle.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6612) meroly válasza eboostr (#6609) üzenetére


meroly
veterán

Köszi, így már világos.

Impossible is nothing

(#6613) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Bocs a lustaságomért, de itt biztosan mindenki tudja apple tv-n az elterjedtebb streaming szolgáltatók mind elérhetők? ( hbo max, netflix, skyshowtime,prime,disney+…..stb,stb
Köszönet előre is. Illetve melyik modellt vegyem meg?. Van a családban több ipad,iphone, watch ……már lassan az agyamra megy a telekom iptv dobozkája 😭

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#6614) blakey válasza 206 cc (#6613) üzenetére


blakey
titán

…az elterjedtebb streaming szolgáltatók mind elérhetők? ( hbo max, netflix, skyshowtime,prime,disney+…..stb,stb - igen
Illetve melyik modellt vegyem meg? - 4K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6615) 206 cc válasza blakey (#6614) üzenetére


206 cc
senior tag

Köszönet!
Lehet béna vagyok,de az Apple oldalán csak 4K és kétféle 64 vagy 128GB modell van. Mivel nekem szükséges a kábeles csatlakozás így azt hiszem ez el is dőlt! :))
Köszönet még egyszer! BUÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#6616) divan válasza 206 cc (#6615) üzenetére


divan
senior tag

Most már újonnan csak 4K kapható, de használtan lehet kapni régebbit is.

(#6617) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Más nem szív azzal, hogy az Apple TV (2022) random bekapcsol napi átlag egyszer? Le sem szarnám, de bekapcsol a TV is (CEC), de nem szeretném kikapcsolni.

(#6618) blakey válasza ForRedGlory (#6617) üzenetére


blakey
titán

Járj utána, hogy miért kapcsol be, nálam soha nem fordult elő, pedig 5 különböző Apple TV/m is volt. 2 évig CEC-t is használtam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6619) Multibit válasza ForRedGlory (#6617) üzenetére


Multibit
veterán

Talán valami felébreszti hálózatról. Esetleg egy rossz IPTV config? Kábelen, vagy wifi-n kapcsolódik a LAN-hoz?
Nekem 2017-es ATV-m van. Korábban kábelen lógott, jelenleg wifi-n használom. Nem tapasztaltam ilyesmit (mondjuk tévé előfizetésem sincs).

(#6620) ForRedGlory válasza blakey (#6618) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Köszi a jó tanácsot, nem is gondoltam rá az elmúlt fél évben, hogy esetleg utána is olvashatnék… :W Attól mert nálad jó, másnál még lehet nem.

Multibit: Kábelen lóg, nem WiFi-n. A WiFi totálisan kilőve, nem olyan megbízható és gyors.

[ Szerkesztve ]

(#6621) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Apple Tv 4K 2022 szeretnék vásárolni. Ethernet csatlakozóra nem lenne szükségem, viszont kérdés, hogy szükséges-e a 128 Gb tárhely. Apple Tv-m nem volt még, így nem tudom, hogy mire tudnám még használni, amihez extra tárhelyre lenne szükségem. Jelenleg egy Xiaomi Mi Box S-t használunk Netflixre, Youtubra, egyéb streaming szolgáltatásra.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#6622) dni válasza sharp4 (#6621) üzenetére


dni
őstag

Ezekhez a szolgáltatásokhoz nincs szükség az extra tárhelyre, az ethernet verzió akkor érdekes, ha Thread kompatibilis Homekit eszközöket is szeretnél használni, mert hubként csak a vezetékes verzió használható.

(#6623) sharp4 válasza dni (#6622) üzenetére


sharp4
őstag

Köszönöm, egyébként mire lehetne szükségem plusz tárhelyre?
Tudunk valamit arról, hogy mikor jelenik meg az új Apple Tv?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#6624) dni válasza sharp4 (#6623) üzenetére


dni
őstag

Játékok a legnagyobb tárhely fogyasztók az ATV alkalmazások közül, amit egy pl, Xbox, PS, Nintendo kontrollerrel tudsz kihasználni. iCloud photo, music, stb cache tud nagyobb lenni a nagyobb tárhelyű modelleken, de szerenintem ennek nincs jelentőssége. Illetve van még egy két video lejátszó app, pl VLC amibe fel tudsz tölteni tartalmat, de pl én sosem vetemedtem ilyenre.
Azt nem tudom mikorra várható új ATV. MacRumors-on van jóslat.

[ Szerkesztve ]

(#6625) nOvOp válasza ForRedGlory (#6620) üzenetére


nOvOp
senior tag

Két napra válaszd le a tv-ről és nézd meg, hogy úgy is bekapcsol-e. Ezzel kizárnád, hogy a tv-e a ludas. Ha nem, válaszd le a hálózatról. Legalábbis én biztos igy mennék vegig. Gondolom reset már volt.

(#6626) blakey válasza ForRedGlory (#6620) üzenetére


blakey
titán

Tehát kérdezel, válaszolok és te beszólsz. :F Akkor sok szerencsét.
Egyébként, attól, hogy a világban sok a "hülye", még nem kell elfogadni azt, amit írnak/mondanak. Nincs az Apple TV-vel ilyen probléma. A CEC és a TV a hibás a bekapcsolásokért.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6627) ForRedGlory válasza blakey (#6626) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ennyi erővel írhattad volna azt is, hogy a “Google a barátod”. Ezek után nem kell csodálkozni a visszakapott stíluson. Hozzászólás szaporításra intelligensebb mód is van, mint a nagy semmit előadni. Szerencsére más értette a kérdést és nem az volt, hogy olvass utána. Végülis nem azt teszem megállás nélkül, de gondoltam, mi lenne ha a saját topicjában is rákérdeznék, aztán aki járt így, annak lesz/van tapasztalata. Szóval egy jó tanács: ne küldözgesd az embereket utána olvasni, arra való a fórum, hogy segítsünk másoknak, ami ha nem megy, akkor nem kell a rizsa…

A Shield TV Pro érdekes módon sosem ébreszti fel a TV-t, de biztos a TV a gond. Remélem nem az lesz a reflex válasz, hogy akkor használjam azt.

[ Szerkesztve ]

(#6628) blakey válasza Multibit (#6619) üzenetére


blakey
titán

Nem kell neki megírni, hogy mit csináljon, mindent tud, csak mégsem …
Ha azt írom, hogy járjon utána, akkor beszól, szerinte elküldtem olvasni, pedig nem, csak a kábeleket kéne kihúzogatni, megnézni külön-külön, hogy melyik eszköz ébreszt és ha megvan, akkor melyik beállítás okozza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6629) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

A két félisten egymàsnak esett. ;)

(#6630) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Nekem simán félreértésnek tűnik. Remélem megnyugodtak a kedélyek :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6631) tomp válasza ForRedGlory (#6617) üzenetére


tomp
félisten

Ha kihúzott HDMI és UTP kábellel is bekapcsol akkor lehet akár táphiba is.
Nekem anno a Zidoo boxom kapcsolt be random. Kiderült, hogy a tápja nem bírta tartani a készenléti áramot így mikor azt eldobta bekapcsolt a box. Terhelés alatt jó volt a táp.

(#6632) divan válasza nOvOp (#6625) üzenetére


divan
senior tag

De gondolom csak attól jön rá, hogy bekapcsolja a tévét is, amikor felébred, különben fel sem tűnne. Nem hiszem, hogy belefér bárkinek, hogy üljön előtte, és figyelje a kis ledet, hogy mikor gyullad ki. Én azért kikapcsolnám a CEC beállításaiban, hogy induláskor bekapcsolja a tévét.

(#6633) sharp4 válasza dni (#6624) üzenetére


sharp4
őstag

Köszönöm a választ, akkor nekem valóban elég lesz a 64Gb wifi verzió.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#6634) nOvOp válasza divan (#6632) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igazából nem kértem, hogy üljön előtte, csak egy ötlet volt. Esetleg ha van vmi olyan program atv-re, ami logolja az eseményeket, az segíthet.

De mondjuk kikapcsolja az alvó állapotot az ATV-n és akkor egyből látja, ha vmikor bekapcsol ;)

[ Szerkesztve ]

(#6636) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Magánüzenetek helye:

Kérjük őrízzétek meg a topik segítőkész nyugalmát.
Köszönjük.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6637) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, van most ps4 hez 3 honap ingyen apple tv. Most letezik, hogy androidra nem lehet az appot telepiteni? Az android tv re megvan siman. Valakinek otlet elore is koszi.

(#6638) koncsik válasza Pandimakaay (#6637) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Tudomásom szerint androidon csak böngészőben lehet nézni, nincs app. (tv.apple.com)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6639) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Apple TV 4K(2017). A bajom vele, hogy nem ismeri fel a távirányítókat. Próbáltam az eredeti feketét ami járt hozzá ill. az új alu 21-et is. Nem érzékeli ha a közelébe viszem. Távirányítók jók másik kettő ATV-vel pillanat alatt párosíthatók. Telefonról lehet vezérelni.
Gyári visszaállítást csináltam már többet is. Teljesen újként és mentésből vissza állítva is de változatlan. Próbáltam hagyományos TV távirányítót hozzá tanítani de most az se megy.

Valaki járt már így? Ötlet esetleg mi lehet vele?

(#6640) blakey válasza Pandimakaay (#6637) üzenetére


blakey
titán

Elképzelhető, hogy sima Androidra nincs.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6641) bogabi válasza Pandimakaay (#6637) üzenetére


bogabi
senior tag

Telós Androidra nincs Apple TV app.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6642) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Van egy nagyon idegesítő bug Infuse lejátszóval. Ha pazar a film akkor egy idő után feherképernyo fogad. Ez normális? Mint ha ez lenne a képernyőkinélő… Nem ok. Akkor inkább fekete vagy pedig az Apple tv által beállított képek. Van rá valami megoldás?

(#6643) blakey válasza noorbertt (#6642) üzenetére


blakey
titán

Ha pazar a film akkor egy idő után feherképernyo fogad. Ez normális? - mi az, hogy "pazar a film", nem értem. Nem normális, még nem volt Infuse-zal fehér képernyőm, sőt, sehogy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6644) noorbertt válasza blakey (#6643) üzenetére


noorbertt
őstag

Pause akart lenni :D autócorrect

Közben kipróbáltam hogy sötére állítom az Apple Tv-t és most fekete a képernyő így, elég béna megoldás.

(#6645) blakey válasza noorbertt (#6644) üzenetére


blakey
titán

Célszerűbb lenne ide írni, hátha ismert jelenség számukra. Nem szoktam szüneteltetni a lejátszást, értelmetlennek tartom a mai világban, hiszen megállítom, ha netán arra lenne szükség, majd újra elindítom, pontosan onnan kezdi. Mindegyik eszközöm esetében így cselekszem, de majd megnézem, hogy nálam miként viselkedik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6646) fPApi válasza blakey (#6643) üzenetére


fPApi
őstag

Nálam még sosem volt ilyen (szüneteltetéskor sem).

(#6647) bogabi válasza noorbertt (#6642) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem tapasztaltam ilyet (ATV 4K22 128GB) - de megnézem ha hazaértem, az a biztos.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6648) noorbertt válasza bogabi (#6647) üzenetére


noorbertt
őstag

Közben újra a tv-hez kerületem és kiderült hogy az Apple Tv képernyővédőnél volt a bug. Nálam fényképek vannak mint emlékek, kikapcsoltam majd újra be és máris eltűnt a fehér képernyő, jönnek a fotók.

Remelem 1x alkalom volt :N

(#6649) bogabi válasza noorbertt (#6648) üzenetére


bogabi
senior tag

Király, akkor rendben van :)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6650) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#6617) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Airplay és otthoni megosztás Apple Tv-n kikapcs... azóta nem kapcsol be egyszer sem ok nélkül. Ennyit a TV és CEC hibáról. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.