Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Mezga Aladár válasza zazenke (#6749) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs átkódolás, natív stream.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6752) zazenke válasza Mezga Aladár (#6751) üzenetére


zazenke
őstag

6516-os hozzászólás közepe (Blakey)

(#6753) zazenke


zazenke
őstag

változott az infuse tervei a p8-al kapcsolatban most már azt írja ki hogy :
7.7.1
native profile 8 dolby vision ez pedig azt jelenti hogy februárban igencsak esedékes [link]

[ Szerkesztve ]

(#6754) toto0569


toto0569
addikt

Sziasztok
Volt egy LG 65UM7450PLA tévém,lecseréltem egy LG OLED65C31LA evo-ra.
Az új tévén be-be szaggat a youtube ha az Apple TV4K-n nézem. A felbontás 4K Dolby Vision 50Hz-re van állítva a lejátszón. A tv saját dedikált youtube lejátszója az akadás mentesen játsza. És az előző tv-nél sem volt gond ha az Apple tv-n néztem.
Valaki tudna segíteni?

(#6755) blakey válasza toto0569 (#6754) üzenetére


blakey
titán

A felbontás 4K Dolby Vision 50Hz-re van állítva a lejátszón. - 60 (59,94) Hz legyen. Dolby Vision nem szükséges alapbeállításként, az inkább SDR legyen és a dinamikatartomány egyeztetése legyen bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6756) toto0569 válasza blakey (#6755) üzenetére


toto0569
addikt

Köszi! Majd holnap beállítom... :R

(#6757) tomp


tomp
félisten

Disney+ app megint bugos a 2022-es modellen?
HDR10-es tartalmat SDR-ben indítja el...

(#6758) balage25 válasza tomp (#6757) üzenetére


balage25
senior tag

Hirtelen csak DV tartalmat találtam, de az megy rendesen. Melyik film nem megy neked?

(#6759) tomp válasza balage25 (#6758) üzenetére


tomp
félisten

pl Féktelenül
HDR10! AppleTV-n indítva SDR.
Gyorsan lekaptam Android TV-re az appot. Azon tökéletesen HDR10-ben indul.

(#6760) balage25 válasza tomp (#6759) üzenetére


balage25
senior tag

Az nekem is csak SDR-ben indul. Mondjuk google tv-vel is LG oleden. Lehet azért mert nem tudja a hdr10-et az LG.

[ Szerkesztve ]

(#6761) balage25 válasza balage25 (#6760) üzenetére


balage25
senior tag

Most nézem, hogy a HDR10-et igen, de a HDR10+ nem tudja csak. Szóval nálam GTV-n sem megy HDR-ben a Féktelenül.

(#6762) tomp válasza balage25 (#6761) üzenetére


tomp
félisten

Nálam Philipsen és Shield TV Pro-n is HDR10-ben indul. Mind2-n Android TV 11 van.
Akkor ez egy érdekes anomália...

(#6763) blakey válasza tomp (#6762) üzenetére


blakey
titán

A Disney+ app elég gyakran problémás, van, hogy nincs Dolby Atmos, van, hogy csak SDR-ben megy és még egyebek, ráadásul pont, ahogy ti is tapasztaljátok, van olyan OS, ahol jó és van, ahol nem. Nekem nincs D+-om, csak olvasom, hogy milyen hibákról írogatnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6764) tomp válasza blakey (#6763) üzenetére


tomp
félisten

Ahogy tapasztalom nálam inkább csak AppleTV-n problémás az app.
pl app indításnál már rögtön DV-ben indul vagy ha nem akkor egy DV filmet leállítva marad úgy a kép és a freki is.
Ha DV-ben indul az app akkor a HDR10-es tartalmat is DV-ben indítja.
Most éppen SDR-ben indul az app.
Shielden viszont jó a kép.
SDR az SDR, HDR10 az HDR10. DV is csak akkor van ha a tartalom is az. Most egy ideig tesztelgetem a Philipsen is de eddig ugyan az a helyzet mint a Shielden. Sőt lehet utóbbiról törlöm és marad a TV-n mert itt a képmozgás(23,976/24/25) is hibátlannak tűnik.
Szóval eléggé kontár munkát csinálnak a tvOS-re...

(#6765) blakey válasza tomp (#6764) üzenetére


blakey
titán

Android TV-re is, sajnos.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6766) Imi1981 válasza tomp (#6764) üzenetére


Imi1981
veterán

Kipróbáltam és nálam is így van Apple-TV 4k 2021 -en. Apple tv -n sdr a TCL 55C745 tévén hdr10. Bár őszintén ennél a régi filmnél kb mindegy hogy hdr vagy sdr mert nincs sok különbség. Sőt ami különbség van az sem biztos, hogy a hdr javára. A film jó de hdr-es változat nemigazán ad hozzá pluszt képminőségben.

[ Szerkesztve ]

(#6767) tothl


tothl
addikt

Van egy JBL boombox 3 wi-fi készülékem, ami már tud airdrop -ot. Gondoltam kipróbálom az Apple TV -vel és teljesen jól működik, egy combos soundbarnak tökéletesen megfelel.
Gondoltam megosztom ezt veletek, mert ez már önmagában is egy igen jó feature és nem nagyon lehet mással megoldani.

(#6768) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Egy kérdés... elnézést, ha több téves gondolat van benne...
Ha veszek egy ilyen router-t (pl. ASUS RT-AX59U "A gigabites WAN és LAN portok mellett az RT-AX59U két USB-porttal* is rendelkezik az otthoni médiaszerverekhez, az egyszerűbb fájlmegosztáshoz, a nyomtatómegosztáshoz és a NAS-tároláshoz."), csatlakoztatok egy HDD-t, csatlakoztatom az apple tv-t, infuse-sal le tudom játszani HD hanggal a 4K filmeket a HDD-ről?
:R Köszönöm, ne bántsatok, ha hülyeség :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6769) blakey válasza koncsik (#6768) üzenetére


blakey
titán

Igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6770) balage25 válasza koncsik (#6768) üzenetére


balage25
senior tag

Elméletben igen, szerintem a mai routerek már jobban bírják hardverrel. Régen próbálkoztam ilyennel, sőt az USB-be TV-tunert dugtam és a TV stream-et is a routerről néztem. Nekem régebben a router topikban segített sokat Vargalex fórumtárs. Lehet a routeres topikokban jobban tudják a választ.

(#6771) blakey válasza balage25 (#6770) üzenetére


blakey
titán

Egy SMB-hez nem kell erős router, te DLNA-ról írsz, az más.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6772) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm mindkettőtöknek. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6773) zazenke


zazenke
őstag

átírták a frissítések menetét . Most már hamarosan elérhető a natív DV 8 is. [link]

(#6774) tomp válasza zazenke (#6773) üzenetére


tomp
félisten

Remélem a P8.1-el lesz CMv4.0 is...

(#6775) tomp válasza blakey (#6765) üzenetére


tomp
félisten

Most éppen mindent SDR-ben indít el tvOS-en. Azaz DV sincs...
AndroidTV-n viszont jó...

(#6776) blakey válasza tomp (#6775) üzenetére


blakey
titán

AndroidTV-n viszont jó... - helyesebben a te eszközödön az adott Android verzióval, egyesek panaszkodnak, hogy eltűnt az Atmos, mások meg, hogy SD a felbontás, előtte jó volt. Sajnos a Disney+ appal van most a legtöbb probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6777) Kobe


Kobe
veterán

utóbbi időben 2022 4K egység azt cisnálja hogy az összes streaming szolgáltatónál a lejátszott tartalom közben időnként elsötétül a kép és távirányitoval rá kell nyomni a folytatás gombra. Ilyenkor mindig felvillan a Dolby Vision felirat majd visszajön a kép

(+ youtubenál is a reklámoknál folyamatosan 2x vált a kép és ugrik, amikor elindul a reklám, dolby visionről visszaáll HDR-re, majd amikor vége a reklámnak, vissza DoVi-ra, ami fura mert a videót letudja játszani DoVi-ban de a reklámot nem ? :S)

másnál előjött ilyen ? valamit elcsesztek az utolsó frissítésben a dovival ?

(#6778) Alex91 válasza Kobe (#6777) üzenetére


Alex91
félisten

Xar a TV-d…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6779) Kobe válasza Alex91 (#6778) üzenetére


Kobe
veterán

Igen, dovi kompatibilis LG oled biztos xar :U
Foleg ha csak az atv-n lejatszott cuccoknal csi alja

koszonjuk emese
ertelmes, relevans info esetleg?

(#6780) blakey válasza Kobe (#6777) üzenetére


blakey
titán

Apple TV oldaláról beállítási gond lesz, YouTube eseteben nincs Dolby Vision, valamint a TV esetében is lehet valami probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6781) Alex91 válasza Kobe (#6779) üzenetére


Alex91
félisten

En nem tapasztaltam ilyet, ebbol gondolom, hogy TV gond lesz, esetleg az ATV-n van valami rosszul beallitva…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6782) zazenke válasza Kobe (#6777) üzenetére


zazenke
őstag

nálam semmi hiba

(#6783) zazenke válasza Kobe (#6777) üzenetére


zazenke
őstag

viszont olyannal találkoztam hogy egy minőségi hdmi kábellel volt összekötve és sötét lett néha a kép egy pillanatra. ezt ki is kellett venni és bekerült két bóvli kábel ami még toldva is van és semmi baja .erről korábban írtam már. A problémás kábelt most a pc és tv közt használom és azzal semmi baja de apple tv 2022 vel többszöri ismétléssel sem volt jó

(#6784) tomp válasza zazenke (#6783) üzenetére


tomp
félisten

Nálam is volt egy időszak, hogy villogott a kép de kizárólag a beállítások menüben. Ezt amúgy már nem csinálja.
Mikor abbahagyta nem volt frissítés.
Azóta viszont volt 2x tvOS frissítés és 2x TV frissítés is. Szerencsére nem jött vissza.

Nála a youtube-os villogás a DV forced miatt van.

(#6785) Kobe válasza tomp (#6784) üzenetére


Kobe
veterán

Nem csak a youtube villig, minden stream kb orankent egyszer elsotetul

a menuben kerestem vmi automata dovi / hdr modot, de 4K 60Hzben csak a fovit vagy hdrt ajanlja fel

(#6786) koncsik válasza koncsik (#6768) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Még1x köszönöm a segítséget, úgy néz ki klasszul megy a dolog :) (Infuse Pro 1 évre előfizetve, 5999 HUF volt, Dolby Audio, DTS-HD megigényelve - Pro tartalmazza). Eddig minden vágyam működik :R - hát legyen egy kérdés még...
Anthem MRX-510 AV receiver-em van, nem friss darab, de szeretem. Sajnos emiatt:

Lehet-e bármi problémám a 4k/30fps miatt, ha ide dugnám az apple TV-t? (most az oppo HDMI bemenetén van, onnan megy az erősítőbe) (tudom, dugjak, majd meglátom... ;) de jó lenne tudni a véleményeteket)
(Az oppo képe és hangja külön megy a TV-be és az AVR-be)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6787) bogabi válasza koncsik (#6786) üzenetére


bogabi
senior tag

Azt írja, hogy a HDMI1-be dugjad az AppleTV-t, és bármelyik kimenetre a TV-t. 4K@30FPS-el így nem lehet gondod. Hangról nem ír semmit.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6788) koncsik válasza bogabi (#6787) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:B Igen :R beszél kicsi angol :K - a 30fps aggaszt egy kicsit, de majd meglátjuk, most még az oppo-n át nézem

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6789) blakey válasza koncsik (#6786) üzenetére


blakey
titán

Milyen TV-hez csatlakoztatod? UHD HDR/DV-hez nem lesz jó erősítőn át vezetni. Az Oppo mit tud? Mert most is 4k 30fps-ed van, ha a csatlakozás Apple TV - Oppo - erősítő - TV.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6790) koncsik válasza blakey (#6789) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm, ez az. Éreztem, hogy van valami... a HDR/DV hiányozna. :K
A TV egy Pana OLED, az oppo UDP-203 (UHD). A csatlakozás most ATV-OPPO- kép TV-be, hang AVR-be.
Marad így, ahogy van, ez most nagyon tetszik. Infuse-t "csak úgy" elkezdtem használni, van valami, amire figyelni kell? (gondolom nincs topikja :DDD )
Ami sajátságos perverzióm, a kép hanggal együtt gyorsított lejátszása, ez is megy. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6791) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Meg tudja nekem valaki mondani, hogyan kell kollekciot (Collection) csinalni Infuse playerben?
Nem az automata verziora gondolok, hogy van Die hard 1,2,3,4 es o ezt magatol osszerakja egy mappaba hanem mondjuk en csinalok egy Horror film kollekciot amibe belerakom az altalam kedvelt filmeket. Vagy pl az Osszes Metallica videot.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6792) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ahh ez meg mindig nem mukodik ha Emby vagy Plex szerveren van letrehozva egy kollekcio... :((

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6793) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Itt azt olvastam, hogy az Infuse Pro támogatja az ISO file-okat menűvel együtt. Nálam a film indul el azonnal, a lemez menűt hogyan tudom elérni? Köszi előre is.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6794) Snoop-y válasza koncsik (#6793) üzenetére


Snoop-y
veterán

Rosszul olvastad vagy felreertetted :)
Actual Blu-ray menus are not currently supported (2017 ota konyorgunk erte :U )

Lejatszani lejatsza mind a DVD es Blu-ray iso-kat de menu nelkul. A default main video es audio tracket inditja el majd azutan tudsz navigalni kozottuk manualisan de nem az eredeti menubol.

Az MrMc az reszlegesen tamogatja disc fuggo, hogy eppen mukodik-e?

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6795) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Probaltam sima Playlistet csinalni Infuse-ban (lokalisan nem az Emby serveren) hat azt sem lehet mert ki van szurkitve.

Mit csinalok rosszul :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6796) koncsik válasza Snoop-y (#6794) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR


Mondjuk nem baj, valamire kell az oppo is :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6797) blakey válasza koncsik (#6796) üzenetére


blakey
titán

3 évvel ezelőtt volt olyan verzió, amikor működött, azóta már sok minden változott és most kipróbálni sem tudom, mert már nincs iso-m. Akkor nálam működött a menü, legalábbis DVD iso-ból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6798) koncsik válasza blakey (#6797) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6799) contaxg


contaxg
veterán

Sziasztok!
Van egy gen2-es 4K boxom amit rákötöttem egy monitorra. A monitornak van belső erősítője, de nem távirányítható vagyis nem CEC-es. El tudom érni azt, hogy a box kimenő jelszintját állítani tudjam HDMI-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6800) Mezga Aladár válasza contaxg (#6799) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen.
A távirányító résznél be lehet állítani a hangerőszabályzás metodikáját. Én a HDMI hangerőszabályzással próbálnám.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.