Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) contaxg válasza Mezga Aladár (#6800) üzenetére


contaxg
veterán

Köszi, sajnos az csak CEC-es eszközökkel működik :U

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6802) Mezga Aladár válasza contaxg (#6801) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ja hogy CEC sincs. Pedig írtad is.
2. verzió: Emlékeim szerint van benne digitális hangerőszabályzásra opció.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6803) contaxg válasza Mezga Aladár (#6802) üzenetére


contaxg
veterán

Hmmm akkor kutatok még de már rendeltem egy FireSticket a monitorhoz. Ágyúval verébre egy monitorhoz az Aplle TV :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6804) Mezga Aladár válasza contaxg (#6803) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

2 db Shied-et cseréltem le Apple TV4K-ra.
Azóta nincs krampácsolás, bekapcsolom a tv-t és müxik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6805) contaxg válasza Mezga Aladár (#6804) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem nem volt/van gondom vele eddig. Pedig vmi korai 4-5 éves darab van. Lassú, full HD, stb... de kölöknek az kellett az Apple TV helyett mert utálta a távirányítóját.
A tévénk Androidos. Minden szar fut rajta (pl BBC iPlayer, RAI) de a képminősége a Apple TV-nek mellbevágó a sztrímer szolgáltatóknál belső rendszeren futtatott progikhoz képest.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6806) magicbox


magicbox
senior tag

Sziasztok, új felhasználó vagyok (ATV 2022), topikot is nagyjából átnéztem. Nálam eddig szerencsére minden szépen, hibátlanul megy, a blakey és mások által jelzett hibákból semmit nem tapasztaltam az eltelt hetekben.
Nem villog a beállításoknál, szépen vált, nem volt fekete dv filmem stb.

Nagyon tetszik, hogy egységes felirat stílust tudok használni mindenhol, ha beállítom a kisegítő lehetőségekben, mert agyvérzést lehetett android tv-n kapni ettől. De ez csak a streaming-re igaz.

Használom a Plex-et régóta, az is átveszi az apple tv felirat stílust, de a felirat pozícióját viszont felteszi a fekete sáv fölé, ami egy full szélesvásznú filmnél rohadt idegesítő, ellentétben android tv-n meg szépen lent volt. Illetve rengeteg beállítási lehetőség hiányzik, de gondolom mert teljesen más a kliens. Van erre valami megoldás?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6807) blakey válasza magicbox (#6806) üzenetére


blakey
titán

…de a felirat pozícióját viszont felteszi a fekete sáv fölé, ami egy full szélesvásznú filmnél rohadt idegesítő,… - ez, akkor van így, ha a méret nem 16:9-es képaranyú, azaz a lejátszónak fekete sávokat kell behelyeznie, ez a projektort használóknak előny, mert így mindig jó jelyen lesz a felirat. Tehát minden olyan alkalmazás esetében, ami a tvOS "motort" használja, így fog megjelenni a felirat. Android TV másképp működik, de ott nem veszi át minden app a felirat beállításait.
Van erre valami megoldás? - Plex appon belül nincs, Infuse-zal van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6808) magicbox válasza blakey (#6807) üzenetére


magicbox
senior tag

Magyarán akkor célszerű váltanom... Infuse tudja migrálni a Plex adatbázisát, vagy mindent előről kell kezdenem?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6809) blakey válasza magicbox (#6808) üzenetére


blakey
titán

Magyarán akkor célszerű váltanom.. - nem, ilyet nem írtam, a felirat megjelenítésének okát írtam, tehát, ha az anyag 16:9-es (akkor is az, ha van alul, felül fekete sáv, de a film része), akkor a felirat annak megfelelően jelenik meg, akár a fekete sávon is, ha az anyag eltér a 16:9-es képaránytól és a lejátszó teszi hozzá a fekete sávokat, akkor a felirat kisebb lesz és az adott képarányon belül fog elhelyezkedni. Ha bekapcsolod a felirat beállításainál, hogy a méretet felülírhatja a videó, akkor előfordul, hogy hozzáigazítja az adott anyaghoz, Apple TV+-on néha van ilyen, sőt, még a színekre (meg betűtípusra, mindenre) is beállíthatod, tehát ha az anyag szerint a felirat sárga, akkor olyan lesz, persze ha mindent fix méretben, arányban, stílusban és színben szeretnél, akkor ezekkel nem kell foglalkozni.
Infuse-ra keress rá, olvasgass a témában, kezeli a Plex adatbázist is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6810) tothl válasza magicbox (#6808) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem elölről de a plex utan bele fogsz szeretni.
Egy próbát megér.
Na de látom mások már írtak okosat a témában. Nekem eszembe sem jutott volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#6811) fPApi válasza magicbox (#6808) üzenetére


fPApi
őstag

Én embyt használok infuse-al és tökéletes, gondolom a plex-el se lehet probléma.

(#6812) magicbox válasza blakey (#6809) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm, elsőre is értettem :). Az Infuse-nál írják, hogy van új közvetlen mód a Plex szervehez. Mindenképpen kipróbálom. Elég az ingyenes, vagy fontos az előfizetés?

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6813) Snoop-y válasza fPApi (#6811) üzenetére


Snoop-y
veterán

A tokeletestol messze van de hjam mukodik :)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6814) Imi1981 válasza contaxg (#6805) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt nem értem. Régi az Androidos tévé? Én képminőségben egyáltalán nem látok különbséget a tv netflixe és az Apple tv netflixe között! Minimálisan más picit fényesebb de lágyabb mint a tévé netflixen a kép de ez annyira minimális, hogy szerintem legtöbb ember észre sem veszi meg igazából nem szebb csak más picit. Szóval mikor ezt olvasom hogy mennyivel szebb az Apple tv -n a streaming alkalmazásokon a kép akkor értetlenül nézek.

A régi samsung 48 h6400 tévémen viszont óriási volt a különbség az Apple tv javára ( meg shield tv javára) a képminőség a tévé netflixéhez képest mert azon még alacsonyabb felbontásban ment a netflix meg valahogy mindenhogy gyengébb volt a képe. De az egy 2016-os tévé volt.

(#6815) contaxg válasza Imi1981 (#6814) üzenetére


contaxg
veterán

Szerencséd és!vagy jobb Androidos tévéd van mint a miénk. :) :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6816) magicbox válasza Imi1981 (#6814) üzenetére


magicbox
senior tag

Nekem 806 Oled Philips-em van. Szerintem ordító a különbség.... Én sem gondoltam volna.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#6817) Imi1981 válasza magicbox (#6816) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem csak egy TCL 55C745 tévém van de szinte semmi különbség. Sőt még talán minimálisan a tévén szebb a kép szerintem de nem lehet biztosra mondani mert annyira minimális a különbség. Ezen Google tv rendszer van. Ettől függetlenül imádom az Apple tv 2021 -et de ez a képminőség különbség nálam nincs pedig én kényes vagyok az ilyenre.

Még régebben fire tv 4k maxhoz is hasonlítottam de ott se volt különbség. Shield tv -hez is hasonlítottam mert az is van és annál se volt szebb. Szóval nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#6818) contaxg válasza magicbox (#6816) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem is 806 van. De ami poén, hogy van egy külső DVB-T-C boxom, amit az öreg 21"-os Sony tévémhez vettem (imádom) és azzal a tévé adások minősége is iszonyat jó. Pedig önmagában nem mondanám nézhetetlennek. Sőt!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6819) Imi1981 válasza Imi1981 (#6817) üzenetére


Imi1981
veterán

Azt azért hozzá teszem, hogy természetesen ugyan olyan képbeállítások mellett próbáltam!

(#6820) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#6802) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

2. verzió: Emlékeim szerint van benne digitális hangerőszabályzásra opció.

Bocs rossz a memóriám. Ez sem igaz.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6821) blakey válasza Imi1981 (#6817) üzenetére


blakey
titán

Van különbség, már csak az eltérő DRM miatt is, és akkor egyéb dolgokról nem beszéltünk. az, hogy ki és mit lát, egy másik dolog.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6822) fPApi válasza Snoop-y (#6813) üzenetére


fPApi
őstag

Bocs', de mit akartál írni a "hjam" helyett? Vagy ha ezt, akkor mit jelent?

(#6823) Imi1981 válasza blakey (#6821) üzenetére


Imi1981
veterán

Van különbség de iszonyat minimális. Itt nem lehet beszélni megdöbbentő különbségről. A régi samsung tévémhez képest megdöbbentő volt a különbség az igaz de a TCL 55C745 -höz képest nagyon minimális és nem mondanám hogy szebb csak picit fényesebb a fényes részek. Viszont Apple-TV -n kadenciahelyes a netflix is.

(#6824) contaxg válasza Imi1981 (#6823) üzenetére


contaxg
veterán

Simán lehet, hogy jobb a TLC elektronikája!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6825) Csabroncka válasza Imi1981 (#6823) üzenetére


Csabroncka
addikt

A dedikált lejátszóban az a jó, hogy mindig ott lesz a támogatott platformod. Itt van az én drágaságom a Pana plazmám. Masszív használat mellett is lassan 10 éves, és köszöni... max 3-5 éves támogatás van a tévékre sajnos, aztán egyszer csak leó....
Persze, ha 3-4 évente TV-t cserélsz... :))

"in medias res"

(#6826) Csabi1984 válasza Csabroncka (#6825) üzenetére


Csabi1984
addikt

De azt azért jegyezzük meg, hogy nem elég 1 új TV-t venni hanem azt a "minőséget" már drágábban kapod.

(#6827) djnice válasza Imi1981 (#6823) üzenetére


djnice
veterán

Teljesen jól látod, 99%-ban a TV-n futó alkalmazásnak jobb a képminősége (nincs felesleges plusz színtér konverzió, jobb chroma felskálázás, kisebb sávosodás).

(#6828) Snoop-y válasza fPApi (#6822) üzenetére


Snoop-y
veterán

hjam -----> felsohajtas

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6829) Imi1981 válasza djnice (#6827) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor jó a látásom 🙂. Már kezdtem kételkedni benne.

(#6830) fPApi válasza Snoop-y (#6828) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Rossz ráébredni, hogy megöregedtem!

(#6831) Snoop-y válasza fPApi (#6830) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mennyi vagy 80? (en 48 :D )

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6832) contaxg válasza djnice (#6827) üzenetére


contaxg
veterán

Nálunk mi lehet a gond, hogy jobbnak látjuk az Apple TV képét? Annyit hozzáteszek, hogy a Philips 806-on a menü is 4k 60Hz-en Dolby Visionként mutatja a TV. Ez pl a YouTube videóknál azt jelenti, hogy az SD anyagokat is Dolby Visionként jeleníti meg.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6833) djnice válasza contaxg (#6832) üzenetére


djnice
veterán

Az úgy biztos hogy nem jó, a rossz képbeállítás miatt mindent Dolby Vision-re konvertál az Apple TV.

[ Szerkesztve ]

(#6834) devil-k válasza djnice (#6833) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyébként HDR képes vetítőre mi a legjobb beállítás?

- mozi bolondéria -

(#6835) djnice válasza devil-k (#6834) üzenetére


djnice
veterán

Ha a projektor használja a MaxCLL/MaxFALL metaadatokat, akkor nincs jó beállítás (ha Infuse a forrás), amúgy a tartalomnak megfelelő.

(#6836) contaxg válasza djnice (#6833) üzenetére


contaxg
veterán

Az úgy biztos hogy nem jó, hogy két Dolby Vision képes eszköz teljes tudásukkal együtt dolgoznak?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6837) devil-k válasza djnice (#6835) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak streamre gondolok (Netflix pl).

- mozi bolondéria -

(#6838) djnice válasza contaxg (#6836) üzenetére


djnice
veterán

Biztos, minden a tartalomnak megfelelően menjen ki. Ráadásul az Apple-ben még VS10 sincs, csak kényszeríti a kimenetet.

(#6839) contaxg válasza djnice (#6838) üzenetére


contaxg
veterán

Közben kiokosodtam. Azt írja az Apple...
Ahhoz, hogy az Apple TV 4K automatikusan beállítsa a HDR10, a HDR10+ vagy a Dolby Vision megjelenítési formátumot, a televíziónak meg kell tudnia jeleníteni a HDR10, a HDR10+ vagy a Dolby Vision formátumú videókat 60 Hz-en (Európában 50 Hz-en). Az Apple TV 4K meg tudja jeleníteni ezeket a formátumokat 30 Hz-en (Európában 25 Hz-en), viszont aktiválnia kell a Dinamikatartomány egyeztetése funkciót a Beállítások > Videó és hang > Tartalmak egyeztetése menüpontban. Ha nem tudja, hogy a televízió mely formátumokat támogatja, nézze meg a készülék használati útmutatóját.
Működik rendesen, de szerintem így rosszabb a kép minőség mint amikor a YT SD anyagok Dolby Visionban voltak nézve.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#6840) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Szeretnék egy Apple tv-t vásárolni az itthoni Synology nas-om mellé, hogy ne a tv-re telepített lejátszóval (Plex-el) kelljen filmeznem.
Szeretném megkérdezni, hogy mennyire használható manapság pl. egy Apple TV 4k 1.gen?
Kompromisszumos választás, ha wifi-n csatlakoztatnám és fullhd-4K tartalmakat néznék vele?
Köszönöm!

(#6841) BossBoss válasza huan (#6840) üzenetére


BossBoss
őstag

Erre hosszú èvek óta az Infuse nevű appot használom, ahogy sokan mások is ebben a fórumban.
Szerintem 1st gen 4K meg siman vallalható. Ha combos a wifi AP akkor akàr még úgyis működik a stream. Erről majd a többiek mondanak infót. Nalam mindig is kábelen volt.
Egyebkent ha lehetőséged van, akkor mindenképp kábel!

[ Szerkesztve ]

(#6842) Multibit válasza huan (#6840) üzenetére


Multibit
veterán

Az én első generációs Apple TV 4K eszközöm is wifi-n kapcsolódik a hálózathoz jelenleg. Régebben vezetéken lógott. Nem érzékelek stabilitási, vagy sebesség gondot. Egy Grandstream GWN7660 AP-t használok.

+1
Infuse Pro

(#6843) akisbandi válasza huan (#6840) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nekem két 1st Gen 4k van, egyik kábelen, másik wi-fin csatlakozik, semmi gond, nincs köztük különbség. Simán vállalható manapság is szerintem

(#6844) kleinguru válasza huan (#6840) üzenetére


kleinguru
addikt

Megelégedettséggel használok kettőt is belőle (illetve van a legújabb is). Az egyik kábelen a másik wifin csatlakozik a hálózathoz. Akkor volt lejátszási probléma, amikor valamiért a 2.4-es hálózatra csatlakozott. Átállítottam az 5G-s wifire, azóta hibátlan.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#6845) huan


huan
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ! :C :R
Az Infuse pro mivel tud többet a nem pro-tól?

[ Szerkesztve ]

(#6846) Alex91 válasza huan (#6845) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk ugy, hogy a sima egy demo verzio... A Pro a teljes, de elofizeteses.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6847) blakey válasza huan (#6845) üzenetére


blakey
titán

Az Infuse pro mivel tud többet a nem pro-tól? - azzal, hogy csak az létezik, ha használni is szeretnéd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6848) dni


dni
őstag

Sziasztok,
2021-es ATV-men azt utóbbi hetekben gyakran előfordul, hogy a Youtube app menüjében kicsit megfagy az ATV, távirányító gomb nyomogatásra nem reagál jópár másodpercig, az app. Ti is tapasztaltatok hasonlót?
Mostanában más appot (Netflix, Infuse) nem használtam huzamosabb ideig, így így nem tudom mennyire csinálja más appokban is ezt a jelenséget)

(#6849) RobexX10 válasza dni (#6848) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Ilyen nálam is van mostanában.

(#6850) Multibit


Multibit
veterán

Az asszony szereti a bűnügyi sorozatokat. Letöltöttem neki az egyiket, de az Apple TV-n (Infuse Pro) a képernyő nagy része csak egy homogén zöld felület volt. Ha ugyanezt a sorozatot iPad-en játszom le, hibátlan a képmutatás. Így most az iPad képét tolom ki a Philips 806-ra. Azaz, az Infuse abszolválja a feladatot. A hiba csak Apple TV-n jelentkezik. Igaz, "öreg" típust használok (gen1 4K), de ez nem kéne, hogy gondot okozzon. FHD és 720p WEB-DL-ekről van szó. Szóval, semmi 4K, semmi HDR, vagy DoVi. Ha új típust veszek (2022), várhatok változást?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.