Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) blakey válasza tomp (#6298) üzenetére


blakey
titán

Tudom, értem, lényegében ugyanaz, 2021-esen hibátlan, hidd el, én is értetlenül állok a dolog előtt, a sztenderd válasz jött, cserélj kábelt, biztos jó a beállítás?, stb. Tudom mit érzel, 1 hónapig minden lehetőséget kipróbáltam, hogy ne kelljen eladnom, de mégis az lett az eredménye.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6302) blakey válasza zazenke (#6299) üzenetére


blakey
titán

Apple TV csak fps-t és dinamikatartományt vált, de azokat jól, a 4K-ra való "felskálázás" kiváló, semmilyen hátrányod nem lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6303) zazenke válasza blakey (#6302) üzenetére


zazenke
őstag

majd igyekszem tesztelni az általad felvázolt hibát 4k sdr 444 re van állítva a kép egyenlőre még egyszer sem jelentkezett se DV anyagoknál sem beállítási menüben pedig azt elég sűrűn látogatom mivel még új készülék. Plexnél egyes DV anyagoknál sötét marad a kép de az nem a te hibád mert vezérlősáv stb megmarad és vissza is lehet lépni a filmből nincs lefagyás vagy hdmi képvesztés. infuse-nál ilyen sincs. Próbáltam olyan filmet tölteni ami csak dolby vision és nincs sima hdr sáv hogy olyankor mit csinál de azok eddig mind elindultak helyesen DV -ként.

(#6304) tomp válasza blakey (#6301) üzenetére


tomp
félisten

Annyira nem dühít és szomorú sem vagyok mert igazából a tartalom fogyasztásnál nem jelentkezik a bug. Számomra igazából csak érdekes.

(#6305) zazenke válasza tomp (#6304) üzenetére


zazenke
őstag

már arra is gondolok hogy ez a hiba talán tvhez is köthető .én tcl c835-tel használom de lehet csak komolyabb olednél jön elő vagy nem tudom. Mindenesetre a hdmi kábelem nem egy drága darab de a hdmi tesztelés sikerrel lefut a boxon és azt írja megfelelőnek tűnik

(#6306) balage25 válasza zazenke (#6305) üzenetére


balage25
senior tag

Nálam még nem jelentkezett olyan hiba amit blakey vagy tomp írt. Már két 2022-es gépem is van pedig. Az elsőt pár hónapja vettem, de tartottam blakey által írt problémáktól. Mivel nem tapasztaltam semmit ebből, így vettem még egyet.

(#6307) zazenke válasza balage25 (#6306) üzenetére


zazenke
őstag

az is számít hogy milyen kép beállításokkal használod

(#6308) tomp válasza zazenke (#6305) üzenetére


tomp
félisten

Talán a MediaTek SoC-vel akad össze valamiért. Nekem a TV-ben ilyen van.
Nem tudom neki mi van benne.
Bár mivel csak a Beállítások menüben produkálja így felőlem villoghat ott. :DDD

(#6309) balage25 válasza zazenke (#6307) üzenetére


balage25
senior tag

4k sdr magas RGB-n volt, már nem tudom miért azt választottam. Most átállítom 444-re, megnézem így is. LG CX-em van.

(#6310) Clemi válasza blakey (#6296) üzenetére


Clemi
veterán

Melyik mappára gondolsz? Végignyomkodtam hosszan is már mindent, de semmi. A főképernyőre kikerül automatikusan minden mappa, amit a megosztás beállításoknál kedvencnek megjelölök. A filmeket tartalmazó helyeimet innen érem el, csak épp a külső HDD mappáit nem teszi be a "Könyvtár"-ba, másrészt nem teszi rá a mappára a borítókat.

Ilyen a főképernyőm:

Így néz ki, ha a PC-n SAMBA protokollal megosztott egyik mappát megnyitom:

és ezt látom, ha a Routerre csatlakoztatott HDD-n lévő mappák valamelyikét:

A Routerem ide vonatkozó beállításai így néznek ki:

Ha az UPnP-t kikapcsolom, a megosztás beállításnál nem is jelenik meg a Routerre csatlakoztatott HDD, ami Elements néven látszik. Ha az elérhető eszközök közül az RT-UX58U-t választom ki, akkor azt SAMBA protokollal kezelné, de bármit próbálok hibajelzéssel megtagadja a mentést. Próbáltam Felhasználó/jelszó nélkül (a PC-ről megosztott HDD (clemi-w11) nem kell) próbáltam névvel jelszóval ami a router belépési adatai, de úgysem. Egyedül a portot nem írtam át, és nyilván MAC címet se tudok, de eddig sose kellett.

Próbáltam újratelepíteni, kikapcsoltam az iCloud mentést, de valahonnan visszatölti az adatokat, mert amint települ a program és belépek a beállításokba, az összes korábbi megosztásnál beállítható mappa már ott van beállítva.

(#6311) Csabi1984 válasza Clemi (#6310) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez AppleTv infuse felülete? Nem tudom de valamiért nagyon tetszik :D

(#6312) nOvOp válasza Clemi (#6310) üzenetére


nOvOp
senior tag

Pont most adtam hozzá újra én is. Próbáld meg, hogy a Médiaszerver oldalon törlöd a /mnt/Elements hozzáférést és ismét add hozzá. Utána próbáld meg ismét hozzáadni az Infuse-hoz, akár egyedi beállítással, ott a router IP címét kell megadni, felhasznév/jelszó (router) és adsz neki vmi nevet. Ezután az Infuseban a megosztások/mentett eszközökbe menj, az ott lévő mappákra ha rányomsz, hozzá tudod adni a kedvencekhez.

(#6313) blakey válasza Clemi (#6310) üzenetére


blakey
titán

Ha a upnp-t engedélyezed, akkor az Infuse csak beolvas, tehát ha a szerver nem "ad" borítót, akkor nem lesz. Neked SMB kell és a routeren a vendéget ne engedélyezd, mert az hitelesítés nélküli és azt már nem nagyon szeretik az eszközök. Az Infuse-ban az SMB kiválasztásakor, írd be a felhasználót/jelszót és ha a verziónál az automatikus nem nyerő, akkor válassz verziót, pl.1, 2 vagy 3. A címnél próbáld beírni a router ip-címét, ez legtöbbször a tartomány első állomása, pl. 192.168.0.1. MAC cím nem kell.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6314) Clemi válasza blakey (#6313) üzenetére


Clemi
veterán

Siker :DD Kikapcsoltam az UPnP-t, eltűnt direktben az Elements, és mint "Egyéb eszköz" a router IP címével hozzáadtam és láss csodát minden helyreállt.

(#6315) Clemi válasza Csabi1984 (#6311) üzenetére


Clemi
veterán

Igen, az.

(#6316) TheMarci válasza blakey (#6313) üzenetére


TheMarci
addikt

Lyézusom, örök hála, tisztelet, és megbecsülés, így nekem is sokkal jobb lett, lettek borítók, meg kategóriák!

Hadd kérdezzek én is egyet, amire nem jöttem rá, az Infuse valamiért egybe veszi jelen esetben az NFL meccseket. Külön fileok, a nevük is más, de ha az egyik meccsben eljutok valameddig, az összesnél azt hiszi, hogy ugyanott járuk bennük a nézéssel, és mindnél azt írja, hogy pl 23:16-ig néztem.

Do You Dream?

(#6317) blakey válasza TheMarci (#6316) üzenetére


blakey
titán

…az Infuse valamiért egybe veszi jelen esetben az NFL meccseket. - az adott meccseket meg kéne nézni a tvdb oldalán, hogy miként vannak csoportosítva és aszerint kéne elnevezni, csoportosítani, tehát évadokra és epizódokra kell bontani, utána jó lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6318) horitomy


horitomy
tag

Segítsetek kérlek. Nem emlékszem (és nem is találom), hogy hol kellett beállítani, hogy az apple távirányítón ha a hangerőt állítom, akkor az erősítő hangerejét állítsa, és ne a tv hangerőt?
A frissítéssel törlődött ez a beállítás.
Köszönöm!

(#6319) blakey válasza horitomy (#6318) üzenetére


blakey
titán

Azért nem olyan nehéz megtalálni, hiszen nevesítve vannak a dolgok. Beállítások/Távirányítók és eszközök alatt tudod beállítani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6320) horitomy válasza blakey (#6319) üzenetére


horitomy
tag

Megvan! Köszönöm! És tényleg fél óra nyomogatás után lett meg! Emlékeimben meg az élt, hogy csak egy kattintás volt, és már tudta is tavaly a dolgot. Most meg gombokat kellett feltanítani. Vagy az is lehet, (könnyen előfordulhat) hogy már nem emlékeztem a feltanításra. Azért annyira lehetett volna kedves az apple, hogy ezt ne kelljen újra csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#6321) blakey válasza horitomy (#6320) üzenetére


blakey
titán

Nem kell, mert nekem pl. nem felejtette el soha az elmúlt 8 év alatt, viszont amikor frissítesz, nem árt, ha a vezérelni kívánt eszköz is be van kapcsolva, hiszen a távirányító FW-je is frissül és az újraindítás után, újra megtanulja a vezérlést, de ahhoz kell a vezérelni kívánt készülék is. Legközelebb úgy frissíts, hogy az AVR is be van kapcsolva, különben a TV-re fog átváltani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6322) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ma bekapcsoltam az Apple tv 4k 2021 -et és ez fogadott [kép].
Régebben is előfordult ritkán de kb 1 évig nem csinálta. Miért lehet ez? Amúgy magától helyre jött kb 1- másfél percen belül. Úgy hangyázott a kép mint régi képcsöves tévéken mikor nem volt adás.

(#6323) devil-k válasza Imi1981 (#6322) üzenetére


devil-k
nagyúr

Használsz erősítőt? Handshake probléma szokott ilyen lenni.

- mozi bolondéria -

(#6324) Imi1981 válasza devil-k (#6323) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem használok direkt tv-be megy. Ilyenkor a távirányítóra se reagál viszont kikapcsoló gombot nem próbáltam mert kíváncsi voltam helyre jön e magától. Mivel nagyon ritkán fordul elő nem nagyon foglalkoztam vele de azért rákérdeztem itt hátha más is találkozott ezzel. Ezzel együtt is a legproblémamentesebb tv boxom az összes közül.

(#6325) blakey válasza Imi1981 (#6324) üzenetére


blakey
titán

Ez nem javul meg, csak újraindítás után. Ezek az eszközök a háttérben is dolgoznak, olyan folyamat történhetett ami miatt az eszköz egy pillanatra elveszítette a HDMI kapcsolatot, mivel a TV nem volt az adott bemeneten, így nem tudta beállítani a dinamikatartományt és egyebeket. Kb. Minden eszköznél előfordul, ahol szükség van az azonosításra a megjelenítő irányából.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6326) devil-k válasza Imi1981 (#6324) üzenetére


devil-k
nagyúr

Durva. Én ilyet még nem tapasztaltam egyik Apple TV-mnél sem.

- mozi bolondéria -

(#6327) Mezga Aladár válasza Imi1981 (#6324) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam csak akkor fordul elő ha pasuban van valamelyik film és úgy kapcsolom ki. Utána a home gomb megnyomásával visszaáll a normál kép

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6328) blakey válasza devil-k (#6326) üzenetére


blakey
titán

Viszont előfordulhat, ha olyan megjelenítőd van, ami nincs éppen a topon a HDMI-t illetően. Nem természetellenes jelenség, bármelyik eszköz képes ilyenre. Túlságosan bonyolult és kényes eszközök. Kényesek a HDMI kábelre, a felbontásra és természetesen a beállításokra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6329) Imi1981 válasza Mezga Aladár (#6327) üzenetére


Imi1981
veterán

Lehet hogy pause volt sőt. Nem emlékszem 100 % de valószínű úgy volt. Nálam home gombra sem reagált ( látszólag de lehet a hangya mögött működött) és kb 1-1.5 perc múlva magától helyrejött. A tv-m amúgy döglődik lehet az is hozzájárul ehhez.

(#6330) Bubukain


Bubukain
senior tag

apple tv 4k 2022, LG OLED
youtube app, zenét hallgatok illetve klippeket nézek
minden videoklipp váltásnál elmegy a jel, baromi idegesítő és élményromboló.
van erre valami opció, hogy ne így menjen?

(#6331) koncsik válasza devil-k (#6323) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nekem a kütyü oppo hdmi bemenet-en van, amiből külön megy ki a kép (TV-be) és hang (fejhallgató/HDMI box-on át AV erősítőbe). Amikor minden be van kapcsolva már és a kütyüt bekacsolom 1 pillanatra mindig van a hangyásodás (handshake, de ez ilyen bonyolult megoldásnál nem is csoda).
Mondjuk ezt nem neked akartam magyarázni, bocs :B :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#6332) eboostr válasza Bubukain (#6330) üzenetére


eboostr
aktív tag

Frissítsd le a yt appot, valszeg még a régi ver. van fent ami frekiváltós volt.
(Tehettek vna bele egy kapcsolót hogy a user döntse el hogy zavarja vagy sem... :W )

(#6333) zazenke


zazenke
őstag

hogy lehet az hogy egy ilyen népszerű alkalmazás mint a plex ilyen gyengén muzsikál . Miért nincs rá rendesen megírva hiszen az usa vezető márkájáról beszélünk. az még hagyján hogy némely lopott letöltött gagyi videóimat nem viszi csak remeg ugrál a kép ,de hogy az ncoreos normális dv tartalmak jó részét sem képes lejátszani az azért furcsa. Az infuse nak még semmi nem volt akadály mindent megeszik. az az 1 dollár havi díj hiányzik a plexnél ?

(#6334) blakey válasza zazenke (#6333) üzenetére


blakey
titán

A Plex tvOS-en az egyik legjobb a többi platformhoz képest, szóval konkrétabb infót ossz meg, azaz milyen DV tartalmat nem visz és milyen tartalomnál remeg a kép. Nem hiányozhat nekik az "1 dollár", mert van lehetőség a megvételre is, akkor + funkciókat lehet aktiválni a szerveren. Apple TV-n használom a Plexet is, jól működik, az összes anyagomat viszo.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6335) brodarics


brodarics
tag

Sziasztok,

adott egy apple tv 4k, és zenehallgatás közben a tv-n egyszerűen magától elmegy hang. A szám elvileg megy, csak hang nincs. Legújabb szoftver, találkozott már valaki hasonló problémával?

(#6336) blakey válasza brodarics (#6335) üzenetére


blakey
titán

Több infót ossz meg, bekapcsol a TV-n a képernyővédő, bármi? Van valamilyen spéci beállítás? Mivel játszod le a zenét? Én rendszeresen hallgatok zenét, de BT-on keresztül egy DAC + erősítővel és 6 óra elteltével is hibátlanul működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6337) brodarics válasza blakey (#6336) üzenetére


brodarics
tag

Nem kapcsol be képernyővédő, apple music fut, a tv szolgáltatja a hangot. Semmi extra beállítás, ha átlépek egy netflixre mondjuk és indítok egy filmet gond nélkül van hang. Utána ha visszamegyek a zenére ismét jön a hang. Majd egy idő múlva ismét elmegy.

(#6338) blakey válasza brodarics (#6337) üzenetére


blakey
titán

Akkor vizsgáld meg, hogy pontosan mennyi idő után történik mindez. a TV-n lévő alkalmazással indítod a lejátszást, vagy Airplay-el indítod?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6339) zazenke válasza blakey (#6334) üzenetére


zazenke
őstag

pl van itt ez a mission inpossible legujjabb nfo kodek : HEVC, Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU, HDR10 .. nincs képtartalom csak nagy sötétség amikor elindítom a filmet . nem fagy ki mert tudok benne előre tekerni is látom a vezérlő sávot de csak sötétség illetve a DV logo is megjelenik a tvn. Ez nem hinném hogy az a probléma mint nálad volt mert nincs kifagyás egyszerűen csak visszalépek a filmből és minden rendben . És az infuse-nak semmi baja mindent visz . 4:4:4 ycbcr 4k 60hz sdr -re van állítva a rendszerem . Az emby pl viszi de nem DV ben. Az infuse az ami hdr szabvánnyal is lejátsza . természetesen a plex több Dv nél is ugyanezt csinálja

[ Szerkesztve ]

(#6340) tomp válasza zazenke (#6339) üzenetére


tomp
félisten

Az új M:I film P8-ban szerintem eleve rossz.
Nálam Philips TV-n ilyen beégett és nem csak Apple TV 4K-val lejátszva hanem minden eszközről elindítva ilyen. Sőt a TV-re telepített lejátszókkal is.
Az eredeti P5-öt letöltve és az iTunes Movies-on megvásárolva viszont ilyen
Lehet a tvOS-es Plex kikészül ettől a DV-től... :DD

(#6341) zazenke válasza zazenke (#6339) üzenetére


zazenke
őstag

bocs újra telepítés kijavította

(#6342) zazenke válasza tomp (#6340) üzenetére


zazenke
őstag

ha megmondod hanyadik óra másodpercnél van akkor megnézem nálam ez a kép milyen

(#6343) tomp válasza zazenke (#6342) üzenetére


tomp
félisten

00:29:15
De csak a Profile 8-as verziója ilyen nálam.

(#6344) zazenke válasza tomp (#6343) üzenetére


zazenke
őstag

az amit linkeltem az nálam jó nincs kiégve mint nálad az első képen

(#6345) blakey válasza zazenke (#6339) üzenetére


blakey
titán

pl van itt ez a mission inpossible legujjabb nfo kodek : HEVC, Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU, HDR10 .. nincs képtartalom csak nagy sötétség amikor elindítom a filmet .- ez érdekes, tegnap néztem ezt a filmet, semmi probléma nem volt vele. Valamit beállítottál a lejátszón, az alkalmazásban vagy a TV-n?

#6343 tomp
Tegnap néztem ezt a filmet és nem volt vele gond, legalábbis ilyen gondom nem volt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6346) zazenke válasza blakey (#6345) üzenetére


zazenke
őstag

megoldotta az újratelepítés

(#6347) tomp válasza blakey (#6345) üzenetére


tomp
félisten

Ilyen jelenséget amúgy még soha nem láttam.
HDR10+ alapréteggel rendelkező P8 mkv-t és HDR10-es alapréteggel rendelkező P8 mp4-et is próbáltam. Mind2 beégett. Ha HDR10+ -ban indítottam el, az tökéletes volt.
Megvettem iTunes-on a filmet. Ez ugye Profile 5. Tökéletes kép.
Utána leszedtem a szintén profile 5-ös verziót azaz az eredeti verziót. Ugyan úgy hibátlan volt mint az iTunes stream.
A Profile 8-as verziók ugyan úgy beégtek Apple TV 4K-val, Shield TV Pro-val lejátszva de a TV-re telepített Plexel és Vimuval is.
Ugooson LLDV-n a 2 között volt a kép. Azaz nem volt beégve de nagyobb volt a fényereje mint a P5-nek.
Nem lehet, hogy erre érzékeny a Philips azaz nem nagyon tolerálja?

(#6348) djnice válasza zazenke (#6333) üzenetére


djnice
veterán

A Plex csak P5-re jó Apple TV-n, a többi DV fake módban megy.

[ Szerkesztve ]

(#6349) djnice válasza tomp (#6347) üzenetére


djnice
veterán

Itt kérdezz rá, RESET_9999 biztos tudja a választ: [link]

(#6350) zazenke válasza djnice (#6349) üzenetére


zazenke
őstag

amúgy most már biztosan kijelenthetjük hogy a 2022 es csak egyes tv modelleknél csinálja ezt a képvesztéses hibát ami nálad és blakey-nél jelentkezik? lg oled tv van neked ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.