Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) blakey válasza zazenke (#6350) üzenetére


blakey
titán

Nem csak nálunk fordult elő itt a topikban, semmit nem lehet kijelenteni, nekem (már) nincs 2022-esem és nem LG-vel csinálta, Philipsszel, pl. fekete kép mellett csak hang volt, tehát nem 1 hiba létezik a 2022-es modellel, itt is írnak róla.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6352) tomp válasza blakey (#6351) üzenetére


tomp
félisten

Sőt nálam Philipsnél a tvOS 16-al nem csinálta. Most a tvOS17-nél a beállítások menüben már igen.

(#6353) blakey válasza tomp (#6352) üzenetére


blakey
titán

Az elmúlt 1 évben túl sok hibát olvastam a 2022-essel kapcsolatban, sőt tapasztaltam is. Ez egyáltalán nem volt jellemző az elődök esetében. A 2021-essel 0 hiba jelentkezett, míg ugyanazon a TV-n, ugyanazzal a kábellel és beállításokkal a 2022-es folyamatosan hibázott.
tvOS 16-tal is hibázott, aztán lehet, hogy később javították, majd a tvOS 17-tel "visszatért". Továbbra is tartom, hogy a QMS az okozója, még akkor is, ha a TV nem támogatja és nem is aktív a lejátszón. Tulajdonképpen a SoC-n kívül az, ami lényegében változott az előző modellhez képest, persze + a HDR10+ is, de az szerintem nem szólhat bele a rendszer működésébe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6354) zazenke válasza blakey (#6353) üzenetére


zazenke
őstag

akkor én szerencsés vagyok mert úgy tűnik a tcl-lel nagy barátok. illetve még arra is gondolok hogy a 2022 es modell egyes darabjai a rosszak talán az első kiadások csak ezt elhallgatják. ilyen már előfordult telefonoknál is

[ Szerkesztve ]

(#6355) tomp válasza zazenke (#6354) üzenetére


tomp
félisten

Én nem olyan régen vettem. Pár hetes a box szóval nem lehet első gyártás.
Most direkt beléptem a beállításokba és ide-oda lépegettem de most nem ment el a kép.

(#6356) blakey válasza zazenke (#6354) üzenetére


blakey
titán

Nem kiadási problémákra vezethető vissza, teljesen véletlenszerű és kb. mindenkinél. Nálad is volt fekete kép, épp te említetted, nos ugyanaz nálam teljesen jó volt a 2021-es modellen, Plexszel is gond nélkül működött.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6357) zazenke válasza blakey (#6356) üzenetére


zazenke
őstag

nálam csak a plexnél volt aminek meg találtam az okát én állítottam el az alap beállításait telepítés után . reprodukálni is tudom bármikor és nem véletlenszerű. van egy beállítási lehetőség : automata minőség beállítás mely alapból ki van kapcsolva plexben ha ezt átbillentem akkor jelentkezik. Tehát nálam az általad vázolt hiba még egyetlenegyszer sem jelentkezett. ezért volt az hogy a plex újratelepítése megoldotta a problémát mert visszaállt az alapbeállításokra de tegnap éjszaka addig nyomkodtam még rá nem jöttem. Ezenfelül van még egy beállítás mely rontja a plex lejátszási minőségét ez pedig a streamelési bitráta elállítása az alapról mely furcsa mód csak full hd 12mbs ha ezt elállítom mondjuk a csúcsra akkor egyes filmek dadogni kezdenek.

(#6358) zazenke válasza zazenke (#6357) üzenetére


zazenke
őstag

és a bitráta elállítása és jelentése nem is világos számomra mert le lehet állítani egész picire 720p alá is de a lejátszott film mégsem lesz 720 p hanem ugyanúgy tartja a minőségét .Szóval nem tudom ez mit csinál a plexnél. De mivel djnice fórumtárs felhívta a figyelmet a dv fake lejátszásra így el is engedem a plexet

(#6359) blakey válasza zazenke (#6358) üzenetére


blakey
titán

Távoli lejátszás esetében, valamint átalakítás esetében van jelentősége a bitráta beállításának. A hamis Dolby Vision minden lejátszónál előjön, pl. az Infuse is képes rá, de, a tvOS 17 már támogatja a P8-cat, így hamarosan a Plex is tudni fogja, valamint az Infuse-ba is belekerül.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6360) zazenke válasza blakey (#6359) üzenetére


zazenke
őstag

ezt a bitráta dolgot egyenlőre visszavonom mert most lepróbáltam még nem egyértelmű de a másik automata minőség beállítás bekapcsolása egyértelműen megakadályozza a lejátszást egyes fájloknál

(#6361) djnice válasza zazenke (#6358) üzenetére


djnice
veterán

A felskálázása is rosszabb, ha nem az Old Player beálíltást használod a Plex-nél: [link]

(#6362) tomp válasza djnice (#6349) üzenetére


tomp
félisten

Válaszolt is.
Yeah, not surprised.
The HDR10 and P5 DV versions have different brightness and all those uploaders make P8 hybrid assuming its always the same.

Ezek szerint a Philips érzékeny erre a hibára és "szóvá is teszi" beégés formában.

(#6363) djnice válasza tomp (#6362) üzenetére


djnice
veterán

Igazából csak jól kezeli, ebben az esetben nem lehet jó hybrid P8-at csinálni a P5 RPU felhasználásával.

(#6364) tomp válasza djnice (#6363) üzenetére


tomp
félisten

Akkor a többi gyártó nem kezeli pontosan az RPU-t? :F
Még a Ugoosnál sem volt 100-as a kép LLDV-n. Nem égett be de magasabb volt a fényerő mint Profile 5-nél. Kb a nem beégés és a beégés határán volt.

(#6365) djnice válasza tomp (#6364) üzenetére


djnice
veterán

Jó kérdés, de az biztos hogy ez a párosítás túlzottan megemelt fényerőt okoz. A Philips inkább levág a világos részekből, megtartva a sötét részek részletességét. Minden gyártó megoldása máshogy viselkedik.

(#6366) blakey válasza tomp (#6362) üzenetére


blakey
titán

Ezek szerint a Philips érzékeny erre a hibára és "szóvá is teszi" beégés formában. - a Philips OLED-em levágta a csúcsfényerőt, azaz nem volt tökéletes a megjelenítés, sajnos a sötétebb és a világosabb jelenetek sem voltak hibátlanok pl. egy LG-hez képest. Az, hogy most melyik lenne a jobb, nem tudom, egy biztos, amióta a Philips OLED-et lecseréltem, mintha jobb képet néznék, pedig az is jó volt, normálisan be volt állítva, helyén volt a fehéregyensúly, stb, de a HDR (HDR10, HDR10+, DV) tartalmak valahogy mindig hibáztak valamilyen szinten.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6367) zazenke válasza blakey (#6366) üzenetére


zazenke
őstag

most milyen oleded van ?

(#6368) tomp válasza djnice (#6365) üzenetére


tomp
félisten

Szóval nincs olyan, hogy a legjobb mivel minden gyártó másképpen használja. Na ez érdekes. :)

(#6369) zazenke válasza tomp (#6368) üzenetére


zazenke
őstag

hát csak van azért jobb mert nálam nem volt úgy kiégve a kép tehát szebben játszotta le

(#6370) tomp válasza zazenke (#6369) üzenetére


tomp
félisten

Szebben viszont elméletileg nem pontosan mivel ennél a filmnél a P8-as verziónál teljesen "normális" ha kiég a kép.

(#6371) zazenke


zazenke
őstag

azt be lehet állítani esetleg valahol az infuse-on hogy 30hz helyett ne duplázzon 60hz re vagy ez nem is számít ?

(#6372) eboostr válasza zazenke (#6371) üzenetére


eboostr
aktív tag

Nem számít, ahogy 25/50nel sem

(#6373) Major Lion


Major Lion
senior tag

Sikerult valakinek VPN-t talalni ami mukodik is a tvOS 17 alatt? PureVPN-t probaltam de se az HBO, se a Disney nem megy vele

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#6374) Roland861010


Roland861010
addikt

Sziasztok.
El gondolkodtam egy ilyen 4k 128-as box beszerzésén.
Lenne pár kérdésem.
Ha ezen keresztül megy az apple music akkor a Dolby Atmos kimegy tévén keresztül az Atmost támogató hangrendszere? Ez igaz a streaming alkalmazásokra is.
Mert ha a tvn keresztül megy az app akkor sajnos nincs Atmos támogatás.

A másik meg hogy kompletten ugyan azok elérhetők rá mint egy iPadra vagy iPhone-ra?

(#6375) noorbertt


noorbertt
őstag

Állandóan eltekerem a filmeket iPhone-rol :C hogyan tudom eltüntetni a zárképernyőről a kapcsolót?

(#6376) zazenke válasza Roland861010 (#6374) üzenetére


zazenke
őstag

sajnos nincs hazimozim annyi biztos hogyha az Apple +t nézem akkor a tévé kirakja a dolby atmos logót tehát érzékeli

(#6377) tomp válasza Roland861010 (#6374) üzenetére


tomp
félisten

Atmos kérdésre a válasz: Igen!
De a Music app akkor is kiadja az 5.1-et ha a tv-re kötött rendszer nem Atmos képes mivel ilyenkor maga a Dolby Digital jel kimegy.

(#6378) Roland861010 válasza tomp (#6377) üzenetére


Roland861010
addikt

Köszi szépen.
Csak dedikált tartalomnál mindig kiírja hogy Dolby Atmos a hangrendszer.
Ennél nem.

(#6379) olahdave válasza Major Lion (#6373) üzenetére


olahdave
tag

Ezek régebben sem működtek vpn alatt. Én a routeren állítottam be Surfsharkkal más lokációt és nem ment.

(#6380) Roland861010


Roland861010
addikt

Tényleg nem megy a Genshin Impact meg a CoD Mobile a boxon ?
Pedig az a hardver bőven el bírná.

[ Szerkesztve ]

(#6381) Major Lion válasza olahdave (#6379) üzenetére


Major Lion
senior tag

Kozben support valaszolt es azt mondtak nem minden streaming service megy mindenhol, gyakorlatilag usa, uk meg egy ket orszag ahol mennek a dolgok, tehat Magyarorszag es Nemetorszag kozott hiaba valt az ember, nem fog menni...

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#6382) Franky2Ster válasza Major Lion (#6373) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Próbáld meg Ad guardal.

(#6383) Roland861010 válasza Roland861010 (#6380) üzenetére


Roland861010
addikt

Valaki nézze már legyen kedve hogy ezek elérhetők-e már rá vagy a diablo imortal! PLS
Egész jó kis multimédiás játszos gép lenne 70k-ért de az arcade nem érdekel...

(#6384) Franky2Ster válasza Roland861010 (#6383) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Egyik sem elérhető sajnos.

(#6385) Franky2Ster válasza Roland861010 (#6374) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Ha úgy kötöd össze egy komoly erősítővel, hogy az erősítőbe megy a hdmi kábel és az erősítőből megy egy másik hdmi kábel a tv-be akkor az erősítő megkapja a veszteségmentes jelet. :)
pl.: [link] Ezzel menne!

[ Szerkesztve ]

(#6386) Roland861010 válasza Franky2Ster (#6385) üzenetére


Roland861010
addikt

Elég szomorú nem tudom az ilyeneket miért kell korlátozni.
Nem szoktam játszani igazából de ezekkel el szoktam néha pötyögni. Xbox Cloud van rá esetleg vagy Geforce Now?
Megtudom oldani igen mert van rajta külön bemenet majd eArc kimenet a TV-be.

Komplett samsung rendszer van otthon ilyen téren azzal nincs baj.

[ Szerkesztve ]

(#6387) Franky2Ster válasza Roland861010 (#6386) üzenetére


Franky2Ster
senior tag

Steam link az van az tudom.

(#6388) Roland861010 válasza Franky2Ster (#6387) üzenetére


Roland861010
addikt

Az nem jó... :D Akkor nem lesz AppleTV-m...
Nem lenne ez gond ha az arcade tartalmazna minőségi cuccokat.. :W

(#6389) zazenke


zazenke
őstag

megjött a 17.1 .egyenlőre nem látok hibát bár a frissítés elég döcögős volt

(#6390) tomp válasza zazenke (#6389) üzenetére


tomp
félisten

Nálam 17.0-n a beállítások menüben megszűnt a villogás pedig még nem frissítettem semmit. TV-t se.
Ki érti ezt... :DD

(#6391) zazenke válasza tomp (#6390) üzenetére


zazenke
őstag

vagy csak ideiglenesen nem jelentkezik . nálam nem is volt villogás tökéletesen fut maga a rendszer. csak az infuse frissítések nem haladnak. viszont van egy hiba jelenségem ez pedig az hogy néha a távszab meghülyül. késik vagy jelet veszt vagy valami ilyesmi. nem tudom ez fog e javulni a 17.1 el. Bár CEC-nél ugye nem számít . találtam az infuse blogján egy hozzászólást ahol azt ecseteli egy user hogy el sem hinnénk hogy mi minden megjavult neki hdmi kábel cserével és a távszab jelvesztést is oda írja . Hát nem tudom mi a franc köze lenne a kettőnek egymáshoz . mindenesetre beruházok egy minőségi kábelra

[ Szerkesztve ]

(#6392) Roland861010 válasza zazenke (#6391) üzenetére


Roland861010
addikt

Én ezt használom tökéletesen teszi a dolgát.
Az audio rendszer is ezzel van összekötve és a box is tvre.

(#6393) tomp válasza zazenke (#6391) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is volt, hogy a távirányító megbolondult. Újra indítottam a távirányítót(van róla leírás miként kell) és azóta semmi baja nincs.

(#6394) zazenke válasza tomp (#6393) üzenetére


zazenke
őstag

már megcsináltam azóta ha jól emlékszem nem csinálta(3 napja) de majd meglátjuk mert kétlem hogy ennyi lenne a megoldása

(#6395) divan válasza zazenke (#6394) üzenetére


divan
senior tag

Ezen nem értem, hogy miért csodálkozol. Egy újraindítás rengeteg esetben csodákra képes.

(#6396) Cool Face


Cool Face
aktív tag

A plexnél kinek milyen keresés/ügynök van beállítva? Nekem a Plex Movie mind a kettőnél de a fele fájlokat nem találja meg és borítókép sincs sok esetben. A fájl nevével lehet a gond vagy mi befolyásolja?

(#6397) blakey válasza Cool Face (#6396) üzenetére


blakey
titán

Itt érdeklődj.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6398) Cool Face válasza blakey (#6397) üzenetére


Cool Face
aktív tag

írtam is, köszi

(#6399) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Egy 2017-es A1842 4K 32Gb hozzá vásárolt újfajta távirányítóval megérhet 40e-t?

(#6400) eboostr válasza miresz (#6399) üzenetére


eboostr
aktív tag

Jól tartja az árát. Én alkudnék belőle legalább egy ötöst.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.