Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) Mezga Aladár válasza bala6120 (#6250) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor app hiba. Köszönöm a válaszokat.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#6252) Snoop-y válasza noorbertt (#6233) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem nincs ilyen opcio :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6253) blakey válasza Snoop-y (#6252) üzenetére


blakey
titán

Kiválasztottad a megfelelő készüléket? Csak utána fog megjelenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6254) Snoop-y válasza blakey (#6253) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen kivalasztottam. Lehet, hogy ez nem mukodik a 2017 4K-val?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6255) blakey válasza Snoop-y (#6254) üzenetére


blakey
titán

Előfordulhat, annak még a régebbi távja van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6256) HoryThePooh válasza Snoop-y (#6252) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Nekem sincs. 2017-es verzió.
Akkor mi ne veszítsük el :DDD mer' baj lesz.

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#6257) Snoop-y válasza HoryThePooh (#6256) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ismerosomnek egy Airtag van raapplikalva de akkor ez neki sem lesz jo :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6258) bandor


bandor
tag

Segítséget szeretnék kérni. Infuse előfizetésem van.(Apple tv4k) Rendben működött már jó ideje, de pár napja az egyik megosztott vinyót nem látta, ezért töröltem, majd újratelepítettem. Nincs Nas, eddig úgy oldottam meg a megosztást, hogy egy Dune pro 4k lejátszó volt a szerver. Hozzá volt csatlakoztatva több vinyó, és az infuse (megosztások) az elérhetó eszközök között openwrt -n keresztül elérte az összes meghajtót. Az infuse újratelepítése után viszont az elérhető eszközöknél, már nem dobja fel az openwrt- t. Sajnos nem értek a hálózati megosztáshoz. Tudna valaki segíteni abban, hogyan érhetném el újbol a Dune hez csatlakoztatott háttértárakat az Apple tv-n? köszönöm.

(#6259) blakey válasza bandor (#6258) üzenetére


blakey
titán

Ha tippelnem kéne, akkor gondolom a Dune SMB-n osztja meg a tartalmakat, ami valószínűleg SMB1, tehát Infuse esetében, a hozzáadásánál, engedélyezned kell az SMB1-et.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6260) bandor válasza blakey (#6259) üzenetére


bandor
tag

Köszi. Hogyan tudom engedélyezni?

(#6261) bandor válasza bandor (#6260) üzenetére


bandor
tag

Ha a megosztások- elérhető eszközök nél az egyébre megyek, akkor be tudnám állítani. Ebben az esetben a cím -nél mit kell megadni?

(#6262) bandor


bandor
tag

Közben sikerült.

(#6263) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Sajnos költöznöm kellett és úgy néz ki sikerült elhagynom a tápkábelemet...
Szeretném kérdezni hol tudok ilyet venni?
Válaszokat előre is köszönöm!
Majd elfelejtettem írni a tavalyi modellről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#6264) blakey válasza csaba1203 (#6263) üzenetére


blakey
titán

Bármelyik elektronikai vagy barkács boltban. Sztenderd borotvacsatlakozó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6265) csaba1203 válasza blakey (#6264) üzenetére


csaba1203
addikt

Közben meglett de azért köszi a gyors választ... :C

(#6266) bogabi


bogabi
senior tag

Az szerintetek miért van, hogy ha telepíteni akarok valamit az ATV-re, akkor az iPad-ra nem jön értesítés, hogy engedélyezzem (így csépelhetem be az elég komplex jelszavamat, ami a ATV távirányítóján elég körülményes). ATV 2022-es, az iPad öregecske (Air2) , de OS szinten megfelelő (a legfrissebb 15-ös van rajta). Természetesen mindkét eszközön ugyanazzal a fiókkal vagyok bent.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6267) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, tervezek venni új ATV 4K-t, de olvastam ezt a bugot hogy ha match frame rate be van kapcsolva akkor a sötét részekben villoghat SDR-ben. Én kimondottan SDR-re venném, nektek ez jelentkezett?

(#6268) bala6120 válasza zsero (#6267) üzenetére


bala6120
senior tag

Én nem tapasztaltam.

(#6269) blakey válasza zsero (#6267) üzenetére


blakey
titán

Ezt hol olvastad? 7 év alatt még egyszer sem tapasztaltam ilyen hibával, legalábbis az utóbbi 4 verzióval

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6270) zsero válasza blakey (#6269) üzenetére


zsero
aktív tag

(#6271) blakey válasza zsero (#6270) üzenetére


blakey
titán

Csak azt tudom írni, hogy online megrendeled, ha a saját TV-ddel tapasztalod, akkor visszaküldöd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6272) bogabi válasza zsero (#6267) üzenetére


bogabi
senior tag

Mióta megvan a legújabb 4K, sose tapasztaltam ilyet (Pana plazma, SDR).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6273) zsero válasza bogabi (#6272) üzenetére


zsero
aktív tag

OK, nekem is egy Pana ST60-as plazmával lenne, ez akkor bíztató.

(#6274) bogabi válasza zsero (#6273) üzenetére


bogabi
senior tag

Ugyanaz van nekem is, hibátlan.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#6275) zazenke válasza blakey (#6271) üzenetére


zazenke
őstag

próbáltam utánanézni én is és azt találtam hogy a 2022 es modell még mindig nincs rendben a DV anyagokat rendre sima hdr ben tud csak lejátszani ha jól értelmezem a 2021 es nek nincs meg ez a problémája. Szerinted érdemes ennek ellenére a 2022 es modellt választani mert van rá esély hogy jön egy frissítés ami helyre teszi a dolgokat vagy már nem valószínű mert bő fél év múlva jön a 2024 es modell ahol rendezik ezt ?

(#6276) tomp válasza zazenke (#6275) üzenetére


tomp
félisten

Az Infuse teljes optimalizálása még nem jelent meg tvOS 17-re. Majd a következő frissítéssel lesz jó. Addig marad a válogatós kedve.

(#6277) zazenke válasza tomp (#6276) üzenetére


zazenke
őstag

és ez nagyjából biztos info ? mert akkor megéri várni

(#6278) tomp válasza zazenke (#6277) üzenetére


tomp
félisten

Igen.
Itt a lista
Jönni fog csak még idő kell hozzá.

(#6279) blakey válasza zazenke (#6275) üzenetére


blakey
titán

próbáltam utánanézni én is és azt találtam hogy a 2022 es modell még mindig nincs rendben a DV anyagokat rendre sima hdr ben tud csak lejátszani ha jól értelmezem - szerintem rosszul értelmezed, nem az a gond, hogy nem működik a Dolby Vision, hanem az, hogy néha fekete fekete lesz a kép, viszont van hang. Ez a 2022-es egyik hibája. A 2021-es és 2022-es között nagyjából ez a különbség, nem az, hogy a 2022-es SDR-ben viszi, míg a 2021-es DV-ben, én ilyennel nem találkoztam.
Szerinted érdemes ennek ellenére a 2022 es modellt választani mert van rá esély hogy jön egy frissítés ami helyre teszi a dolgokat vagy már nem valószínű mert bő fél év múlva jön a 2024 es modell ahol rendezik ezt ? - nem tudom, mivel nincs újonnan 2021-es, így veszel egy 2022-est, lehet, hogy nálad soha nem jön elő a hiba, az is lehet, hogy olyan sűrűn fogsz vele találkozni, hogy már zavaró lesz. Amennyiben szoftveres hibáról van szó, akkor még akár javításra is kerülhet, de több, mint 1 éve nem jött össze a dolog. A QMS is zsákutcának tűnik, nem úgy működik, ahogy gondolnánk, lehet, hogy az okozza a problémát a 2022-es esetében.

#6276 tomp
Az Infuse teljes optimalizálása még nem jelent meg tvOS 17-re. - Infuse-tól független a hiba, ami iránt érdeklődik.
Majd a következő frissítéssel lesz jó. Addig marad a válogatós kedve. - ezt majd meglátjuk, de nem lesz eltérés a 2021-es és 2022-es között, pontosan ugyanúgy lesznek válogatósak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6280) Snoop-y válasza tomp (#6278) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vegre kezdenek valamit a cache-el. Agyamra megy, hogy az Infuse ahelyett, hogy csak hasznalna az infot a mediaszerverrol mindent is vegigdaral...

Plusz az Emby menu sajat ikonokkal is eltunt belole de nem baj mert majd jol visszarakjak es megint elerheto lesz a 7.7-es verzioban...

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#6281) zazenke válasza blakey (#6279) üzenetére


zazenke
őstag

van 2021 es újonnan még itt ott de azt súgja a belső hangom hogy a 2022 est vegyem meg . legfeljebb repül a 4. emeletről. holnap már el is kezdhetem a tesztelést vele

(#6282) tomp válasza blakey (#6279) üzenetére


tomp
félisten

Igen de legalább a Infuse 7.6.x már natív Profile 8-al fog rendelkezni.
"Native Profile 8 Dolby Vision (tvOS)"

Azaz legfeljebb a Profile 7-et fogja csak HDR-ben indítani.

(#6283) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,
Az InfusePro applikációval van egy csepp gondom. A felállás az, hogy a belső hálózaton a PC-m egy HDD-jén lévő néhány könyvtár és a routerre USB3 kapcsolattal csatlakoztatott HDD mappái vannak megosztva. Ezek tartalmát eddig hibátlanul indexelte, csoportosította mindenféle szempont szerint (vígjáték, dráma, thriller stb.), és a könyvtárban lehetett is keresni téma szerint.
Tegnap vettem észre (már nagyon régen böngésztem a routerre csatlakoztatott HDD-t), hogy csoportosításokban (Akció, Animáció, Bűnügyi, stb) csak a PC-n megosztott (Samba) tartalmat mutatja, de ugyanígy a könyvtárban is csak azok a mappák látszanak. Ha beteszem kedvenceknek a külső HDD mappáit, azokat beolvassa, de a borítókat nem csinálja meg, csak ha belépek a mappába (a PC megosztásaihoz igen), ott a filmfájlra már ráteszi. Minden mappában csak egy video fájl van, erre kínosan ügyelek és eddig ez korrekten működött, ahogy a csoportosítások témák és műfajok szerint, ahogy a gyűjtemények összeállítása is (például komplett James Bond sorozat, vagy bármely film, aminek több része van).
Ami érdekes, hogy a routeren lévő HDD-hez csak akkor férek hozzá az Infuse-on keresztül, ha a routeren bekapcsolom az UPNP médiaszervert ha csak az SMB-t engedélyezem akkor nem látja és nem tudok rácsatlakozni az Infuse-al.

(#6284) blakey válasza Clemi (#6283) üzenetére


blakey
titán

Gondolom a router SMB1-et használ, így az Infuse-ban aszerint kéne csatlakoznod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6285) Clemi válasza blakey (#6284) üzenetére


Clemi
veterán

Nem tudom a Rouer milyen SMB-t használ, a menüjében sehol nem találok erről infót, ráadásul az Infuse-ban sem találom, milyen protokollt használ, de itt most ez lényegtelen, mivel a külső HDD-t csak UPnP/DLNA protokollal hajlandó felcsatolni.
A megosztás beállításánál, ha kikapcsolom a routerben az UPnP médiaszervert, akkor eltűnik az elérhető eszközök közül a külső HDD, csak a Routert tudom kiválasztani, amit SMB protokollal kezelne, ahol már választható hogy SMB1 vagy akár SMB3 viszont itt felhasználó nevet (email címet) és jelszót kér, de oda bármit beírok hibát dob a mentéskor.

[ Szerkesztve ]

(#6286) zazenke


zazenke
őstag

2022 es model : egyenlőre annyit veszek észre hogy az infuse p8 DFV-t hdr ben indítja. Más DV-t elindítja úgy ahogy kell

(#6287) blakey válasza Clemi (#6285) üzenetére


blakey
titán

…de itt most ez lényegtelen, mivel a külső HDD-t csak UPnP/DLNA protokollal hajlandó felcsatolni. - nem lényegtelen, ezért írom, ha nem kapcsolod be az Infuse-ban, hogy SMB1-en is csatlakozzon, akkor nem fog, nem is látja. (Látom, hogy a hsz végén írod, hogy látja, csak nem sikerül a csatlakozás.
A megosztás beállításánál, ha kikapcsolom a routerben az UPnP médiaszervert, akkor eltűnik az elérhető eszközök közül a külső HDD, - lásd előző választ, hogy SMB-r miért nem lát.
…ahol már választható hogy SMB1 vagy akár SMB3 viszont itt felhasználó nevet (email címet) és jelszót kér, de oda bármit beírok hibát dob a mentéskor. - nem megfelelő a jeslzó, olyan karaktert használsz, amit nem kezel, stb. Nálam is több helyre csatlakozik és nincs SMB problémám, legújabb tvOS és Infuse 7.6.1.
Töröld az Infuse-t és telepítsd újra, hátha megjavul.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6288) tomp válasza zazenke (#6286) üzenetére


tomp
félisten

Egyes P8-at DV-ben indítja de a legtöbbet HDR10-ben igen. Jelenleg még trükközik a lejátszó azaz elhiteti a rendszerrel, hogy az egy P5-ös videó. Ez vagy működik vagy nem.
Majd jönni fog a frissítés amivel ezt a trükközést kiveszik.

(#6289) zazenke válasza tomp (#6288) üzenetére


zazenke
őstag

viszont ami nagy negatívum hogy nem követi le a youtube az automata frekvencia és felbontás váltást tehát 4k 60 hz videónál nem vált ezekre az értékekre

(#6290) Clemi válasza blakey (#6287) üzenetére


Clemi
veterán

"nem megfelelő a jeslzó, olyan karaktert használsz, amit nem kezel, stb" Nem értem, miért email címet kér alapból, de ennek ellenére azt a név/jelszó párost próbáltam, amivel a böngészőből is belépek a router felületére, de abban semmi extra nincs, csak kis és nagybetűk zagyvasága és a végén egy felkiáltójel.

"Nálam is több helyre csatlakozik és nincs SMB problémám, legújabb tvOS és Infuse 7.6.1"
Nekem is ugyanez van, és csatlakozik a HDD-hez az Infuse, mert a teljes tartalmat látom, csak nem teszi be a könyvtárba a külső HDD kedvencnek jelölt mappáit, ahogy a csoportosításba se vonja be és a mappákra nem teszi rá a borítókat, ahogy eddig mindig csinálta.
Ezt az újratelepítést még kipróbálom.

(#6291) blakey válasza zazenke (#6289) üzenetére


blakey
titán

Ezt köszönd azon felhasználóknak, akik azért panaszkodtak, hogy a videó előtti reklámok miatt, többször oda-vissza vált és nem hajlandók előfizetni rá a YT-ra, így a Google kivette az fps-váltást, tehát nem készülék hiba.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6292) zazenke válasza blakey (#6291) üzenetére


zazenke
őstag

az ugoosnál megy persze ő rendszer szinten rákényszeríti mindenre is az appot :)

(#6293) blakey válasza zazenke (#6292) üzenetére


blakey
titán

Itt a Google fejlesztői így tettek, pedig működött az fps-váltás. Rendszerszinten engedélyezett az fps-váltás, tehát az app fejlesztőin múlik, hogy meglépik vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6294) Clemi válasza blakey (#6287) üzenetére


Clemi
veterán

Újratelepítettem, de semmi változás. Egyszerűen nem értem miért nem teszi be a könyvtárba a külső HDD kijelölt mappáit, amiket amúgy a főképernyőre kitesz és ott megnyitva tudom kezelni a mappákat és látom a filmeket, de nem tesz borítókat egyik mappára sem, csak mappán belül a filmekre.

(#6295) tomp


tomp
félisten

Érdekes bug jött elő!
Ha a Beállítások menüben vagyok akkor hajlamos a villogásra! Azaz elmegy a kép 3-4mp-re. Van, hogy egymás után 3-4x is csinálja. De kizárólag csak a Beállításokban.
Másnál is produkálja ezt?
Egy 2022-es Philips TV-vel használom.

(#6296) blakey válasza Clemi (#6294) üzenetére


blakey
titán

Mappán állva, próbáltad az OK hosszannyomását? Előjön egy menü különböző beállításokkal, nézd át. Főképernyőre való kitűzést is be lehet állítani a beállítások alatt.

#6295 tomp
Ez az a hiba, amiről írunk lassan 1 éve (nálam nem csak a DV-vel volt gond), ami a 2022-es ATV-t illeti, nálam is volt ilyen, akkor szintén Philips TV-vel oleddel.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#6297) zazenke válasza tomp (#6295) üzenetére


zazenke
őstag

egyenlőre nálam nem

(#6298) tomp válasza blakey (#6296) üzenetére


tomp
félisten

De csak a Beállítások menüben csinálja. A főképernyőn nem és ha valami app fut akkor sem.
Illetve tvOS 16.6 hibátlan volt. :)

(#6299) zazenke


zazenke
őstag

én azt vettem észre hogy az infuse nem képes váltani valamiért a felbontást sem csak a frekvenciát. mindent 4k ban ad és csak a freki változik. ez így elég gáz ha az alapok sem mennek

(#6300) zazenke válasza zazenke (#6299) üzenetére


zazenke
őstag

és ebből származik képminőségbeli hátrányom ha az 1080 p filmet is 4k ban játsza ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.