Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Viktor0610 válasza Katicza (#899) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töltsd nyugodtan bekapcsolt állapotban.
Egy dolgot nem szeretnek az akkuk, ha intenzíven használod töltés közben.

Samsung Galaxy A54

(#902) oba válasza KBL001 (#896) üzenetére


oba
addikt

Nálam szöveg másolásánál nincs ilyen felirat. Appok bezárásánál kiírja a fekete keretben hogy hány mb szabadult fel de az is eltűnik 1-2 mp alatt. Fejlesztői beállításokban nekem az összes animáció lépték le van véve 0,5x értékre, nem tudom hogy ennek van e köze hozzá. A kisegítő lehetőségek között is nézz szét hátha találsz valami beállítást ehhez.

(#903) surgyi


surgyi
senior tag

Sziasztok!
Nagyon szemezek ezzel a készülékkel, elsősorban az elfogadható ár/érték aránya miatt. Másik kiszemeltem a Nord 2 lenne, de az jóval drágább, főleg most hogy az Alzánál a 6/128Gb variánsa cirka 92 mátyás lett a Realme-nek!
Vállalható ennyiért a készülék? Nagyjából bele olvasgattam a hozzászólásaitokba.. a 6GB RAM véleményetek szerint elegendő ennél a készüléknél a mindennapok során? Nem vagyok meggyőződve arról hogy kb 23 ezret pluszba megéri-e kiadni a 8/256Gb variánsért (nekem). :B

(#904) novinyul válasza surgyi (#903) üzenetére


novinyul
veterán

Akkor ha bele olvastál a topikba, láthatod hogy hiba nélkül teszi a dolgát a telefon. Amúgy meg a 6GB ram is elég mindenre :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#905) KBL001 válasza oba (#902) üzenetére


KBL001
tag

Valszeg van hozza köze,mert levettem én is 0.5-re és sokkal gyorsabban eltűnik. :)
De pl link vagy bármi szöveg másolásnál megjelenik a Szöveg másolva felirat fekete ablakban

(#906) blueye válasza novinyul (#904) üzenetére


blueye
veterán

Errol vmiert ez jut eszembe :)
[640-kilobajt-eleg-lesz-mindenkinek]

(#907) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Sziasztok!
Van itt olyan aki használt emellett a telo mellett Xiaomi 11 Lite 5G NE-t?
Az érdekelne, hogy kamerában a Realme mennyivel "gyengébb"?
Hardverra majdnem azonos a 2 készülék(120hz nem fontos).

(#908) ginola válasza -Rolika- (#907) üzenetére


ginola
addikt

Nálam volt mindkettő. Kamerában is jobb a Realme, főleg Gcammal. Hiába azonos a hardver mégis gyengébb rendszer sebességre képes a Miui. Az NE kijelzője láthatóan gyengébb, életben a Realme Samsung panelje mellett, ráadásul utóbbi adaptív frissítésű.
A mostani Xiaomik már nem a 2019 előttiek, szoftveresen van hova fejlődniük, mondom ezt úgy, hogy Mi2S volt az első Xiaomi telefonom, amit utána jópár ugyanilyen márkájú követett a felső, illetve középkategóriából....

(#909) -Rolika- válasza ginola (#908) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Köszi. :R
Ennyi kellett. Be is rendeltem.

(#910) KBL001


KBL001
tag

Valaki próbálta már az ultra készenléti módot?

Mennyit késik így pl egy viber üzi vagy mail vagy sms?

(#911) KBL001


KBL001
tag

Ez az ADB tool jó dolog?
Van egy rakat app,amire semmi szükségem és kinyomnám őket.
Van vmi hátulütője a dolognak?

(#912) gya/352 válasza KBL001 (#911) üzenetére


gya/352
tag

Nekem ki lett gyomlalva ezzel a Google lens meg a fokepernyotol balra lapozos hirek oldal (nem tudim mi a neve). Annyi furcsasag van utana hogy a Google Lensnel tiltva is megjelenik a frissitesi lehetoseg a play alkalmazasban.
En ugy tudom gyari visszaallitassal ez is visszaall alaphelyzetbe.

(#913) fecus válasza oba (#892) üzenetére


fecus
őstag

Nekem erre a VPN üzenetre: "Ezek az értesítések nem módosíthatók". És tényleg halvány a csúszka. Mi a fene van itt?
Hogy a bánatba hívják angolul a csendes értesítéseket? Még rákeresni sem tudok.

Az is érdekelne engem is, hogy root nélkül pl. adb le tudnám szedni a Netflixet? Állandóan zaklat, hiába jegelem. Ha igen hogyan kell? Egylink?

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#914) gya/352 válasza fecus (#913) üzenetére


gya/352
tag

Mivel zaklat? Nekem is rajta maradt, de soha semmiféle értesítést nem dob. Pedig nem tiltottam le az értesítéseit.

(#915) fecus válasza gya/352 (#914) üzenetére


fecus
őstag

Az AOD-on állandóan ott van egy kis zöld ikon. Olyan pici, hogy rápillantva még nagyítóval sem tudom kivenni mi az. Ha megnyitom akkor kiderül, hogy csak a VPN értesítés. De máskor meg további pár használható (pl. a MIBand is küld a csendesre értesítést). Most már ezért nem nyitom ki, így a használhatókat sem nézem meg, csak ha normál értesítés jön.
Vagy az ADGuard/Android rendszer csendes értesítését kellene letiltani (már minden értesítést letiltottam az ADGuard esetében) vagy a többit áttenni nem csendesre és a csendest mindenestől letiltani.
No, ezek a beállítások nem jönnek össze azért kérdezgetem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#916) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

sziasztok, hétfőtől én is gt master tulaj vagyok, redmi note 7-et váltott. végigolvastam az egész fórumot, és úgytűnik nem nyúltam nagyon mellé. :K
első komolyabb telefonom, eddig max 65 ezerig vettem, egyszer belefér egy 90ért :K , remélem évekig kitart.

[ Szerkesztve ]

(#917) novinyul válasza Bl.Gyo. (#916) üzenetére


novinyul
veterán

Semmi gond a telefonnal, szoftveresen nekem jobban bejön mint a Xiaomi :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#918) Bl.Gyo. válasza novinyul (#917) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

xiaomi-n is lehet alakítani a miui-t lecserélni pixel experience-re (jelenleg egy pixel 6-ról portolt rom van rajta, andr 12).
néztem is meg jajjongtam amikor itt olvastam valaki a poco x3 proját cserélte le mert nem tetszett neki a miui viselkedése, agresszív memóra kezelése. mondtam magamba jajjjj ne, egy PE fel, és hasít.

(#919) oba válasza Bl.Gyo. (#918) üzenetére


oba
addikt

Én voltam a Poco X3 pro tulaj. Ghost touch-os volt a készülék, csak a legfrissebb gyári MIUI alatt javult meg, így nem volt opció a custom rom. Próbáltam kb. 6-8 félét, a hulladék Poco mindegyiken ghost touch-olt. Régebbi gyári rendszeren is, a legutóbbitól jött csak helyre.

(#920) Milka 78 válasza Bl.Gyo. (#918) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem mindenki pro user...én is atom hülye vagyok az androidhoz, viszont pc-s fronton bàrmikor szétkapok egy alaplapot, vgat-t, cserélek rajtuk ezt az és gond nélkül építek egy merev csöves vízhűtést, stbstbstb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#921) Bl.Gyo. válasza oba (#919) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

ja igen, a ghost touch hallottam erről a hibáról ennél a modelnél, csak nem mindekinél jelentkezett... xiaomi egy lutri, beware of it

[ Szerkesztve ]

(#922) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Ma lettem én is - remélhetőleg - boldog tulajdonosa egy ilyen telónak. Holnap délután fogom beüzemelni és átköltöztetni a régiről az adatokat.
Tapasztalatokat majd írok egy pár nap után, segítve a leendő vásárlókat a döntésben. :)

(#923) ludnik


ludnik
tag

Sajnos nem láttam élőben, de rendelném a szürkét vagy feketét. Nem tré a szürke? Gondolom a fekete meg karcolódik azonnal.

(#924) novinyul válasza ludnik (#923) üzenetére


novinyul
veterán

Tok van hozzá alapból, de a "bőrönd" verzió néz ki a legjobban.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#925) Cabrio válasza fecus (#915) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Ez az AdGuard értesítés engem is zavar, kíváncsi vagyok a megoldásra, mert a régi készüléken valahogy nem jelzett, azaz ott sikerült kikapcsolni, de már nem emlékszem hogy jött össze akkor

(#926) Katicza válasza ludnik (#923) üzenetére


Katicza
tag

Nekem nagyon bejön a bőrönd :) Belsőre is, külsőre is. Van benne egyediség a tepsik egyenvilágában. Én vettem rá egy sima átlátszó tokot. [link] A mellékelt szürke tok nem nagyon jön be.

(#927) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Megjött a teló. Eddig nagyon tetszik. A töltés eszméletlen gyors. 20%-al vettem ki a dobozból és utána kicsit nyomkodtam. Lement 15-re és onnan kicsivel több, mint fél óra alatt tele is pumpálta.:Y Kíváncsi leszek, hogy meddig fogja bírni.
Egyenlőre kicsit furcsa, hogy a hangerő gombok a másik oldalra kerültek, de ezzel nem lesz gond.
Az ujjlenyomatolvasót is még szoknom kell. A Huawei P9-en nagyon kézreállt a hátsó érzékelő.
A rendszer egyenlőre elég fürge, nem tapasztaltam még döccenést(a P9 már kiidegelt).
Valaki esetleg rendelt már hozzá átlátszó tokot Kínából? Láttam, hogy valaki linkelt alzásat, de jó lenne olcsóbban megúszni:DD Ez a szürke tok nagyon randa.

[ Szerkesztve ]

(#928) KBL001 válasza Cabrio (#925) üzenetére


KBL001
tag

Az Adguard minek amúgy srácok?

Tudom mire való,nem azért kérdezem. :)

(#929) Viktor0610 válasza KBL001 (#928) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az ilyesmik miatt használom. Szerintem ez már túlzás. :(((
És csomó ehhez hasonló oldal van. :(

Samsung Galaxy A54

(#930) Bl.Gyo. válasza -Rolika- (#927) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

milyen színű a teló? szürkéhez jár az a szürke tok igaz?

(#931) -Rolika- válasza Bl.Gyo. (#930) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Fehér. Szerintem mindegyikhez ez a fős szürke jár.:F
Egyenlőre amíg itthon vagyok fel sem teszem a tokot. Egyáltalán nem csúszós tok nélkül, de melóba kénytelen leszek feltenni, amíg nem szerzek be másikat.

[ Szerkesztve ]

(#932) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy a gmail üzenetek miért nem jelennek meg a telefonon?
Egyáltalán nem jelez sem hanggal, sem anélkül. Már kivagyok a sok próbálkozástól, egyenlőre jegelem, mert már nagyon fáradt vagyok.
Köszi előre is a segítségeteket.

(#933) KBL001 válasza Viktor0610 (#929) üzenetére


KBL001
tag

Firefox + uBlock origin = 0 reklám.
De még az Edge-ben is van gyárilag,ami elég szépen gyomlál.
Esetleg Duck,de az még nem az igazi böngésző.

A mobilos chrome felejtős.

Amúgy kemény mennyiségű ikonod van :)

[ Szerkesztve ]

(#934) KBL001 válasza madagaszkar (#932) üzenetére


KBL001
tag

Nálam megy.
Bár a mail-en belül kellett beállítanom mindent.

(#935) KBL001 válasza Bl.Gyo. (#930) üzenetére


KBL001
tag

Én ezt vettem rá :

[link]

(#936) oba válasza madagaszkar (#932) üzenetére


oba
addikt

Olvass vissza egy kicsit. Írtam az akku optimalizálási és egyéb dolgokhoz pár tippet. Azokat a Gmail appra vonatkozóan állítsd be.

(#937) aprokaroka87 válasza madagaszkar (#932) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Realme topik, topik összefoglaló.

Ezeket is érdemes be állítani ha még nem tetted meg :)

(#938) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!
Valaki tudna ajánlani bevált üvegfóliát és ütésálló tokot? Alin találtam, de inkább a gyorsaság helyett hazai kellene.
:R

(#939) novinyul válasza hattrickuser (#938) üzenetére


novinyul
veterán

Itthon nagyon tok és fólia nincs hozzá, legalább is sok fajtát nem fogsz találni. Amúgy meg a fóliát hagyd rajta, elég jó minőségű és bírja is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#940) madagaszkar válasza aprokaroka87 (#937) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszönöm! Átnézem és próbálkozom.

(#941) madagaszkar válasza oba (#936) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszönöm neked is a segítséget.

(#942) madagaszkar válasza KBL001 (#934) üzenetére


madagaszkar
tag

Szia!
Konkrétan mit kellett beállítanod hogy jöjjenek az üzenetek? Alapból neked sem működött?

(#943) Katicza válasza KBL001 (#935) üzenetére


Katicza
tag

Nagyon jól néz ki az a tok. Tetszik nekem is. Magában az eredeti bőröndöt félteném napi használat során. Valami kell rá. Én az alzást azért vettem mert átlátszó. Viszont még olcsóbban vettem.15-én 2900 ft volt. Már 3000 felett jár. :Y

Off: Sajnos az árak napról napra mennek. Pl. vettem egy olcsó fülest, mivel kaptam 1500 ft-os kupont. 1800 ft volt, ezért 300 ft-ot bőven megért. Pár napja volt. Ma ránéztem, 2200 ft. :((( Kinéztem egy hűtőszekrényt ami akkor 145000 ft volt. Ma ránéztem, erre 160000 ft. Durva infláció van, ráadásul most rengeteg pénz ment a társadalomba. 13. havi nyugdíj, fegyverpénz, szja visszatérítés, emelt fizetés sok helyen. Kb. 1700 milliárd ft. Ha csak a töredékét fordítják az emberek műszaki cikkekre már az is komoly. Mondjuk 700 milliárd ft esetén, darabonként 150 ezret számolva egy műszaki cikkre, az 4,6 millió db műszaki cikk. Ha annak 10%-a mobil, akkor az is 460 ezer db. Ráadásul most van a 2g 3g mobil csere akció is. Abba is beletoltak 5 milliárd ft-ot ami 250 ezer készülék cseréjére elég (20e/db). Persze, hogy pörög az infláció. Nem is lesz mostanában nagy árzuhanás sajna. :(

(#944) Bl.Gyo. válasza -Rolika- (#931) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

az gáz. valaki írta hogy fehéret vett és átlászó tok volt a dobozában. én is fehéret vettem, abban a tudatban hogy átlátszó tok lesz benne, ha tudtam volna hogy nem akkor bele teszek egy átlátszó tokot az Alzás kosárba :F . nem értem ha az ember fehéret vesz akkor célzottan azt a színt válaszotta és nem szürke tokkal akarja elrontani (van szürke model is ha valaki azt a színt akarja azt veszi). tettek volna mindegyik variációba sima átlátszó tokot akkor. na mindegy majd meglátom mi lesz benne, holnap jön a teló, ha szürke nézek átlátszó tokot is valahol külföldi oldalon...

#935KBL001
köszi, de teljesen szimpla átlátszót szeretnék. :)

#933KBL001
Opera böngésző: beépített blokkoló és vpn. tökéletes.

#943Katicza
10:00:00 :C

[ Szerkesztve ]

(#945) novinyul válasza Bl.Gyo. (#944) üzenetére


novinyul
veterán

Az nagyobb gáz lett volna ha nem is tesznek bele tokot :U Na meg azért ott a 65W töltő, fólia a kijelzőn. Én inkább megrendelem minnél hamarabb kintről, addig meg a gyári tok is jó.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#946) Bl.Gyo. válasza novinyul (#945) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

igaz :D . de "nesze paraszt itt egy szürke tok és tojunk rá milyen színű a készülék" hozzáállás. nem értem hogy jött ez a szürke tok deafult-ba, más gyártó átlátszót tesz bele és az a logikus. alza is jól járna ha esetleg oda írná milyen színű a tok a dobozban, ha az embernek nem tetszik akkor vegyen ott másikat is egyből.
nem panaszkodom tovább, nem a tok miatt veszem a készüléket. :R

(#947) novinyul válasza Bl.Gyo. (#946) üzenetére


novinyul
veterán

Na ugye :) Van benne és ez a lényeg. Legrosszabb esetben max. 1 hónap és más tok van rajta. Oneplus 9 Pro-n is 2 hétig volt a gyári, aztán kapott egy Spigen-t majd egy gyári Sandstone tokot.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#948) madagaszkar


madagaszkar
tag

Ha valaki tokot keres, az Emagon rengeteg szilikon van, többek között átlátszó is. Nekem sem tetszik túlságosan a gyári. Egy átlátszó, vagy fekete sokkal elegánsabb és szebb.
[link]

(#949) oba válasza Bl.Gyo. (#946) üzenetére


oba
addikt

Én kifejezetten örülök, hogy nem átlátszó tokot kaptam. Bőr hátlapos modellem van, és a hozzá adott szürke tok szerintem teljesen jó. Máskor mindig vennem kellett külön tokot de itt nem kell, mert nekem ez teljesen megfelel. Nem az a tipikus ujjlenyomat gyűjtő, izzadós gagyi szilikon szar amit általában adni szoktak a dobozban a gyártók.

(#950) Bl.Gyo. válasza madagaszkar (#948) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

a képek csak illusztrációk? az első egy iphone tok, a többi kamera kivágásai is különbözőek, de mind realme gt master néven futnak.

#949oba
ha jól tudom az a készülék alapból szürke, akkor már értem miért megfelelő rá a szürke :), akkor az úgy jó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.