Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Viktor0610 válasza G@ß! (#100) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondod van a készenléttel?
Ha nincs, akkor ne egy app alapján dönts erről!

Samsung Galaxy A54

(#102) blueye válasza G@ß! (#100) üzenetére


blueye
veterán

Tedd fel inkabb ezt:
[accubattery]

(#103) novinyul válasza G@ß! (#100) üzenetére


novinyul
veterán

Javasolnám hogy hajítsd ki a p.csába ezt az alkalmazást. Simán gond nélkül megy, hozza az 5 óra SOT-t.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#104) oba


oba
addikt

Akik már hosszabb ideje használjátok a készüléket, van valami problémátok vele? Illetve itthon hol érdemes megvenni? Van a Realme-nek hivatalos szerviz támogatottsága itthon?

Végig olvastam a topikot, nagyon sokan említitek a Samsung A52s-t. Az A szériás Samsungokban még mindig az a gagyi optikai ujjlenyomat olvasó van? Volt a kezemben talán A50 vagy A70 és vicc volt az a kijelző alatti ujjlenyomat olvasó. Használhatatlan kategória.

(#105) blueye válasza novinyul (#103) üzenetére


blueye
veterán

Igazabol en is igy gondolom, kosz h leirtad :)

(#106) *RLaci* válasza oba (#104) üzenetére


*RLaci*
addikt

Itt előbb fogsz erre választ kapni. [link]

(#107) oba válasza *RLaci* (#106) üzenetére


oba
addikt

Köszi! Bár igazából a Samsungos kérdés nagyon másodlagos nálam, én jobban szeretem a Oneplus vonalat, így a Realme sokkal szimpatikusabb nekem mint bármelyik Samsung.

(#108) novinyul válasza oba (#104) üzenetére


novinyul
veterán

Szervusz,
Realme is rendelkezik hazai hivatalos szervizzel. Venni a nagyobb elektronika boltokba érdemes. Maga a telefon pedig, nekem legalább is,egy hatalmas pozitív csalódás volt a Xiaomi telefonok után :) Stabil a szoftver, gyorsabb is mint a miui. A kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó villám gyors(ugyan az mint a OnePlus-ba van) Na meg sikerült a Snapi 888 melegedését megoldani és az akkumulátor merülés is normális szinten van. Egyedül ami hiányzik nekem, az a kamerából az ois(Explorer megkapta, de az helyett itthon a Nord 2 van). A gyors töltés valóban villám gyors, hangszórók szépen szólnak és van jack csatlakozó is. Wifi teljesítmény kiváló, GPS szintén, Bluetooth folyamatosan be van kapcsolva 2 eszközzel, jelvesztés nem volt.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#109) blueye válasza novinyul (#108) üzenetére


blueye
veterán

Minden szavaval egyetertek (nekem GT 5G van).

(#110) novinyul válasza novinyul (#108) üzenetére


novinyul
veterán

A hivatalos szerviz oldala [link]
Fényképeket raktam fel a fotós topikba(GT 5G) de lehet hogy GT Master képeket is raktam fel. Amúgy a GT Master is piszok jó lett! Sőt méretben még jobb(kompaktabb) a 778G piszok erős. Egyedül a stereo hangszórót sajnáltam hogy nem kapta meg. De aztán másba nem igazán tudtam belekötni. Jó persze lehetne IP védelem meg vezeték nélküli töltés(bár a 66W gyors töltés brutál jó)
GT képek [link]
GT képek [link]
GT Master képek [link]

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#111) oba válasza novinyul (#108) üzenetére


oba
addikt

Köszi! De ha jól tudom a Master editionben nem 888 van és sztereó hangszóró sincs benne. Gondolom akkor neked a normál verzió van, nem a Master.

(#112) novinyul válasza oba (#111) üzenetére


novinyul
veterán

Az is volt nálam teszten, hosszabb tesztre a GT kaptam meg. Azért írtam hogy a 778G proci is rohadt jó lett, na meg a mérete is jobban bejött. Igen a stereo hangszóró lemaradt. Viszont a "bőrönd" kivitel nagyon jól néz ki, ahogy a sárga GT is baszott vagány.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#113) oba válasza novinyul (#112) üzenetére


oba
addikt

Thx! :) Akkor ez is bekerült a kalapba. Jövő hónapban akarok majd venni telefont és elég jó áron van ez, főleg hogy amoled és 120hz. Bárcsak lenne benne sztereó hangszóró, akkor nem biztos, hogy lenne ár/érték arányban jobb tőle.

(#114) novinyul válasza oba (#113) üzenetére


novinyul
veterán

Van akinek fontos a stereo hangszóró, de lehet nélküle élni. Amúgy meg az az egy hangszóró is baromi jól szól, már amennyire egy telefon hangszóró jól szólhat. Bár most van nálam egy Doogee V10 .Az 1 hangszóró lealázza a Samsung S10, Note 10 plus-m az asszony S20FE telefonját a GT is. Nem kicsit hanem nagyon :) Pedig ők nem topp gyártók, na jó ennél azért össze kapták magukat.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#115) borix válasza novinyul (#110) üzenetére


borix
őstag

A GT Masternél (hangszóró [link] )azért jobb a Samsung Galaxy A52s 5G.
Stereo hangszóró, IP védelem, bővíthető, szoftver támogatás, eladásnál kapósabb és a telenornál most 138E feltöltőkártyásan.

(#116) Tarisznyarák válasza novinyul (#112) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Ez a bőrönd verzió nem lesz nagyon lelakott egy-két év használat után?

(#117) oba válasza Tarisznyarák (#116) üzenetére


oba
addikt

Mivel nem igazi bőr, így talán bírni fogja. De hosszú távon azért biztosan látszani fog rajta a használat. Addigra úgyis cseréled majd a készüléket mire ez gondot jelent majd szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#118) novinyul válasza borix (#115) üzenetére


novinyul
veterán

Itt most a Realme GT széria volt a kérdés. Az A52s is jó választás, mondjuk az ujjlenyomat olvasó még mindig elég lassú, pláne a Realme-z képest.
Tarisznyarák: Ez használat függő, de anno az LG G4 is elég jól bírta, persze idővel ott is látszott a használat nyoma. Elvileg van hozzá ugyan ilyen tok is :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#119) Tamas25 válasza novinyul (#110) üzenetére


Tamas25
csendes tag

Ajjajj, jelentős különbséget látok a képekben, a GT képei sokkal részletesebbek. Nem vagyok nagy fotó szakértő, talán a jobb rekeszértékből adódhat a különbség. Ez felett elsiklottam..
Munkám miatt majdnem napi szinten kell 1-2 makró kép, így valamennyire azért fontos a kamera. (hangsúlyozom valamennyire, emiatt nem veszek 500k-ért telefont). Mivel a makró kamerájuk kb semmire való, a főkamerára marad ez a feladat.

Lehet hogy meg kell barátkoznom a napi töltéssel és mégis a GT-t választani a Master helyett. Pedig a 7 órás SOT nagyon kecsegtető volt (bár utána írtál 5-t is).

[ Szerkesztve ]

(#120) Cecevok válasza Tamas25 (#119) üzenetére


Cecevok
tag

Nem a rekeszérték nagyobb a GT-nél, hanem a szenzorméret. Gondolom más-más gyártótól jött a szenzor.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#121) novinyul válasza Cecevok (#120) üzenetére


novinyul
veterán

Master OV64B, GT IMX682 szenzor plusz még a 888 jobb algoritmussal dolgozik. De azért annyira nem tragikus az eltérés a 2 telefon között.
Tamás25: a SOT sok mindentől függ, de azért írtam hogy 5-7 óra között lehet. A GT 4-5,5 óra között tud, wifi-n jóval tovább bírják.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#122) Tamas25


Tamas25
csendes tag

Van esetleg 1-2 makró képed? Segítene.

"wifi-n jóval tovább bírják." - ezt nem igazán értem :F

(#123) Tamas25 válasza Cecevok (#120) üzenetére


Tamas25
csendes tag

Igaz, benéztem.

64 MP, f/1.8, 25mm (wide), 1/2", 0.7µm, PDAF
És az 1/2", 0.7µ mit takar? Miben számit?
GT-nél ezek 1/1.73", 0.8µm.

(#124) Cecevok válasza Tamas25 (#123) üzenetére


Cecevok
tag

Az 1/2" és az 1/1.73" a szenzorméret. Befolyásolja a képzajt, zajcsökkenést, elérhető dinamikatartományt stb. vagyis befolyásolja a képek minőségét.
A pixelméret 0.7, 0.8 stb mikron, azt befolyásolja, hogy mennyi részletet tud megjeleníteni.
Röviden ennyi kb. de sok írást találsz róla a neten.

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#125) oba válasza Tamas25 (#122) üzenetére


oba
addikt

Wifin tovább bírja mint mobilnetet használva, gondolom.

(#126) Viktor0610 válasza oba (#125) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Samsung Galaxy A54

(#127) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv, feleségemet gondoltam egy ilyen telefonnal lepem meg, mert hardverben okés, fehér színben van ( :D ) és ennyi pénzért nincs nagyon jobb választás.
Amit nem értek, hogy a Samsung A52s hogy jön ide? Normális boltban 145k alatt nincs, de a noname boltokban is 127k-tól kezdődik.
A Realme GT Master 5G meg 107k-tól. Az a röpke 20k pont annyi, hogy nem egy ligában játszanak, nem?
Ami árban ugyanennyi, az egy Xiaomi Poco F3, de ott a MIUI tántorít el...gondolom annál (leszámítva a snapdragont) a GT Master 5G jobb választás.

Esetleg találkoztatok bármi szoftveres vagy hardveres hibával ennyi idő alatt, ami miatt nem volna jó választás?

Make Love not war!

(#128) Viktor0610 válasza SirRasor (#127) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az F3 teljesítményben és valószínűleg kamerában jobb ennél.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#129) novinyul válasza SirRasor (#127) üzenetére


novinyul
veterán

Az F3 kicsit erősebb(Snapi 870), de kamerában nem jobb. Viszont méretben a GT Master sokkal kompaktabb, fagyás, melegedés nincs. Egyedül a stereo hangszóró hiányát tudtam felróni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#130) Viktor0610 válasza novinyul (#129) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a nagyobb szenzor- és pixelméret miatt írtam a valószínűleg jobb kamerát, de meglepő módon a GSMArena kamera-összehasonlítója alapján mégis a GT jobb. (Persze, másutt még nem néztem meg.)

Samsung Galaxy A54

(#131) SirRasor válasza novinyul (#129) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszönöm, eldőlt GT lesz :R

Make Love not war!

(#132) blueye válasza SirRasor (#131) üzenetére


blueye
veterán

Gyere majd vissza a tapasztalatokkal!

(#133) novinyul válasza blueye (#132) üzenetére


novinyul
veterán

Ugyan az mint egy GT, mínusz snapi 888 meg stereo hangszóró, na meg kisebb méret.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#134) blueye válasza novinyul (#133) üzenetére


blueye
veterán

Kezbe kell fognom egyet, nekem a GT 5G sem tunik tul nagynak :)

(#135) novinyul válasza blueye (#134) üzenetére


novinyul
veterán

Mostani mezőnyben tényleg kompakt a GT is :) Nála már csak az S10-m kisebb.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#136) TTomax válasza G@ß! (#100) üzenetére


TTomax
nagyúr

Rakd dual batteryre,dupla akku van benne,csak az egyiket látja így. Nem az alkalmazás vacak,van rá opció a programban. Azért nem semmi tanácsokat kaptál....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#137) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Jó reggelt!

Mivel nekem is ilyen telefonom van ezért beköszönök. Követni fogom a topicot. :K

(#138) Szikari válasza G@ß! (#99) üzenetére


Szikari
csendes tag

De van és még nem jöttem rá hogy lehetne jobb belátásra bírni... amúgy eddig bejött a váltás.

(#139) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!
Valaki kipróbálná, hogy ha éjszakára repülőgép üzemmódba rakja a telefont, akkor hány %-ot merül?

Make Love not war!

(#140) novinyul válasza SirRasor (#139) üzenetére


novinyul
veterán

Nekem wifi-n van éjszaka, minden bekapcsolva de így is max 6% megy le az akkuból. Ennél kevesebb is lehet ha lekapcsolnám amit nem használok.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#141) oba válasza Di Natale (#137) üzenetére


oba
addikt

Esetleg írhatsz majd te is a tapasztalataidról :)

(#142) kbyte1024


kbyte1024
veterán

Sziasztok. Feteszem ide is a kérdést hátha penge valaki és tudja. A Bangoodrol vennék egy ilyen telot baráti árban, de azt írja orosz verzió. Viszont a leírásban ott a magyarnyelv is. Mit takar át az hogy orosz és nem global?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#143) csajkics


csajkics
csendes tag

Üdv!

Azt megsugná valaki, hogy a szűrke, műbőr hátlapú verzió létezik valahol Budapesten bemutatódarabként? Telenornál 2 helyen is érdeklődtem, de nincs.
Köszönöm

(#144) novinyul válasza csajkics (#143) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem nincs kirakva sehol, bár a Media vagy Alza még esélyes lehet.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#145) csajkics válasza novinyul (#144) üzenetére


csajkics
csendes tag

Köszönöm, egy próbát megér!

(#146) G@ß! válasza TTomax (#136) üzenetére


G@ß!
őstag

Köszönöm szépen. :)

(#147) TTomax válasza G@ß! (#146) üzenetére


TTomax
nagyúr

:R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#148) oba


oba
addikt

Nagyon ki van halva a fórum :) Ennyire elégedett mindenki vagy ennyire kevés ember vett ilyet magának?

(#149) novinyul válasza oba (#148) üzenetére


novinyul
veterán

Is-is :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#150) blueye válasza oba (#148) üzenetére


blueye
veterán

Akkor nezz at ide :)

[realme_gt_5g]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.