Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) gzoll


gzoll
tag

Sziasztok!
Én majdnem egy hónapnyi szenvedés és tilitoli után ma megrendeltem eme gyöngyszemet magamnak. Redmi Note 8 Pro-ról váltok, a kamerája és üzemideje nagyon jó, de elegem van a MIUI szeméthalmazából és a heti rendszeres egzotikus szoftverhibától, úgyhogy rengeteg információgyűjtés után itt kötök ki. A ligában ezeket sikerült letolnia:
Samsung A52S 5G - a fórum alapján rettentő macerás és bugos az oprendszere bár az OIS és a sztereó hang mellette szólt, végül egész hamar kiesett
Mi 11 Lite 5G - MIUI az is és rettentő bugos az is, plusz ilyenolyan megjelenítőkkel forgalmazzák, én meg nem szeretem a zsákbamacskát ennyiért
Oneplus Nord 2 5G - nagy volt a verseny, mert abban van OIS, de végül ott is sok olyan bug van ami nekem annyira nem okés, és van gimbal-om, tehát az OIS-t el tudom engedni.
Szóval a GT jobban néz ki, akkuban ugyanazt tudja, kamerában is, jobb a kijelzője és itt Németországban amazonon cirka 100€-val olcsóbb, miközben jóval kevesebb szoftveres bugról olvasni (végigolvastam ezt a fórumot is).
Happy vagyok és kíváncsi 🤗

(#952) Bl.Gyo. válasza gzoll (#951) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

igen xiaomi-t nem érdemes venni, mert minden alkatrész benne lutri vagy jó vagy nem. wifi egyikben gyengébb másikban erősebb (ugyan azon modellen belül), kijelző más más gyártótól, stb, stb.

[ Szerkesztve ]

(#953) madagaszkar válasza Bl.Gyo. (#950) üzenetére


madagaszkar
tag

Jobban megnézve valóban eltérőek, igazad van. Amik tényleg ugyanolyanok: [link]
[link] [link] . Ezeket egy Nyíregyházi üzlet árulja, a többi kamu kinézetűt pedig egy Román, amitől isten ments. De ezek jónak tünnek, kamera védelem miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#954) Bl.Gyo. válasza madagaszkar (#953) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

2., 3.-nál tetszik az a kamera kívágás. :)
de az első átlátszó :D

majd nézek valamit, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#955) madagaszkar válasza Bl.Gyo. (#954) üzenetére


madagaszkar
tag

Az nekem is bejön. Jó, hogy csak a kamera és a led van kivágva, igy jobban védi a kamera szigetet.

(#956) eisento


eisento
addikt

:C

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#957) gzoll


gzoll
tag

Én egy ilyen tokot találtam most amazonon 🤗

(#958) Viktor0610 válasza gzoll (#957) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Milyet? ;]

Samsung Galaxy A54

(#959) Rhino666 válasza Viktor0610 (#795) üzenetére


Rhino666
őstag

A vegán bőr az az, amit a vegánokról nyúznak le. A poliuretán műbőr. Nem mindegy. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#960) gzoll válasza Viktor0610 (#958) üzenetére


gzoll
tag


Bocsi most töltöttem fel ide életemben először képet 😂

(#961) Bl.Gyo. válasza eisento (#956) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nagyon király :C na most már biztos jól döntöttem.

#958Viktor0610
én is jártam így hogy feltöltöttem és azt hittem evvel automatikusan bekerül a hozzászólásba, de nem be is kell illeszteni :D

#960gzoll
ezeken a tokokon elgondolkodom hogy mennyire van hatással a készülék melegedésére, hiszen valami extra műanyag vagy szövet vagy műbőr stb. van ráhúzva, ami eléggé elősegíti a melegedést... :F

(#962) Viktor0610 válasza Rhino666 (#959) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

😱
De durvaaa!

;]

Samsung Galaxy A54

(#963) eisento


eisento
addikt

Breaking: Realme GT Master Edition updates to Android 12 stable on Realme UI 3.0
[link] :Y ha jol latom 3363 szoval a mienkhez valo nem?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#964) Debilon válasza eisento (#963) üzenetére


Debilon
addikt

Kinaiakra, ott van a cikkben, euba március végét írták ha jól emlékszem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#965) Debilon


Debilon
addikt

előfordul(t) másnál is, hogy Gmail nem tölti be a levél tartalmát?
mindegy, hogy Wifi vagy mobilnet, csak pörög a kis kör és semmi

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#966) gzoll válasza Debilon (#965) üzenetére


gzoll
tag

Lehet hogy beágyazott tartalom, és a forrás lassú, mert maga a képek videó stb nem az emailben vannak, hanem egy külsős tárhelyen és csak bele vannak linkelve a levélbe

(#967) novinyul válasza Debilon (#965) üzenetére


novinyul
veterán

Gmail app hiba. Ilyenkor leállítom, gyorsító tár ürités, utána helyre billen az agya.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#968) Debilon


Debilon
addikt

köszi, ez lesz, de van, hogy következő nap meg már rendesen megy

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#969) KBL001 válasza madagaszkar (#942) üzenetére


KBL001
tag

Az értesítéseket állitgattam az app settingsben,de nem azért,mert nem működött.
Hanem én alapból beállítottam,mert régen az egyik telómmal szenvedtem vele. Azóta inkább mindig túlesek rajta.

(#970) ginola válasza gzoll (#951) üzenetére


ginola
addikt

Az említett Samsung esetében milyen szoftver macerákat és problémákat tapasztaltál? Komolyan érdekelne.

(#971) oba válasza ginola (#970) üzenetére


oba
addikt

Én csak annyit tudok a Samsung féle optikai ujjlenyomat olvasókról mint amilyen az A52-ben is van, hogy közelíti az ipari hulladék kategóriáját. :DDD Ha még szoftveres bugok is vannak mellé az tényleg eléggé szánalmas.

(#972) ginola válasza oba (#971) üzenetére


ginola
addikt

A családban négy darab A52S van, semmiféle ujjlenyomat olvasó probléma nincsen, szoftveresen teljesen stabil, és már az Android 12-t is megkapta. Nem tudom megerősíteni az általad írottakat.

(#973) Bl.Gyo. válasza oba (#971) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

lehet az A50-essel kevered, annak tényleg rossz volt...

(#974) gzoll válasza ginola (#970) üzenetére


gzoll
tag

Semmilyet, mert a fórumokat olvastam át és annak a telefonnak a fórumában tényleg mindenki írja hogy nagyon bugos a rendszer. Én emiatt nem vettem azt. De persze a fórumba többnyire azok írnak akiknek gondjuk van a telefonnal és keresik a megoldást, azok nem írnak be akiknek minden rendben van és minden tökéletesen működik 🤗
Mindegy, én most úgy vagyok vele hogy jó és alapos döntéssel jutottam el a GT Master-ig

[ Szerkesztve ]

(#975) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

na megjött a telefon, nagyon szép telefon, és nagyon szép fehér és... szürke tokkal jött ami már nem szép :( .
a kamera sziget sérülékenynek tűnik nem merném így lerakni asztalra, úgyhogy rajta lesz a szürke tok amig nem szerzek normálisat...

(#976) gzoll válasza Bl.Gyo. (#975) üzenetére


gzoll
tag

Igen amit adnak hozzá szürke tok sajnos nagyon bóvlin néz ki
Én amazonon úgy rendeltem üveget a képernyőre, hogy küldenek hozzá üveget a kameraszigetre is

(#977) Bl.Gyo. válasza Bl.Gyo. (#975) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

12%-on volt az akku bekapcsolás után. 2021 augusztusi gyártás. :Y

[ Szerkesztve ]

(#978) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

mennyire szívja jobban az akkut a 120Hz képfrissítés mint a 60Hz?

(#979) oba válasza Bl.Gyo. (#978) üzenetére


oba
addikt

Nem szívja annyira mint amennyire jobban néz ki a 120 hz a 60-hoz képest. Szerintem. :) Nálam folyamatos 120-on van, mégcsak nem is az automatán és elégedett vagyok az üzemidővel (6-8 óra SOT). De neked kell kitapasztalnod mert sok múlik a felhasználási szokásokon is.

(#980) fecus válasza oba (#979) üzenetére


fecus
őstag

Ti tényleg láttok különbséget?
Néztem képeket és videót, de én nem látom. Játszani mondjuk nem játszom.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#981) oba válasza fecus (#980) üzenetére


oba
addikt

Nem minden app támogatja. Nézd meg pl a Facebook appban, vagy Chromeban a görgetést. Vagy magában a rendszerben ahogy görgetsz. Látszik a különbség eléggé. Én sem játszom. Kép nézegetése közben természetesen nem látszik a különbség mivel akkor semmilyen tartalom nem mozog a kijelzőn.

[ Szerkesztve ]

(#982) novinyul válasza fecus (#980) üzenetére


novinyul
veterán

Van bőven, ahogy már írták, még nem minden app támogatja. De már a telefon menüjében is érezhető a 120Hz frissítés.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#983) Bl.Gyo. válasza oba (#979) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

nem voltam oda ezért a kép frissítési mániárért mert nem volt még ilyen telóm addig ameddig meg nem tapasztaltam milyen szépen fut, kellemes a szemnek. :K

#980fecus
nem videón kell nézni, annak semmi értelme hanem saját kezedben tapasztalni. ha csak a 120Hz-et látod össze hasonlítás nélkül akkor is észre veszed hogy huh de szépen fut a kép, nagyon síma. ilyen bemutató termekben ahol ki vannak állítva mobilok, ott meg tudja az ember nézni milyen ez a 120Hz, lehet nyomkodni.

(#984) Bl.Gyo. válasza oba (#981) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

akkor se látszik minden appon ha a képernyő frissítést automatikusról, 120Hz-re van állítva? nekem 120Hz-ra van, teszem fel az appokat de még nem találkoztam ami 60on menne.

(#985) oba válasza Bl.Gyo. (#984) üzenetére


oba
addikt

A fejlesztői beállításokban van egy olyan, hogy frissítési gyakoriság, azt bekapcsolva felül ki tudja írni, hogy éppen hány hz-en megy a kijelző. Sok app van ami lockolva van 60 hz-re még. Gondolom minél elterjedtebb lesz a dolog a fejlesztők annál inkább építik majd be az appokba a támogatást.

(#986) Bl.Gyo. válasza oba (#985) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

De lehet azért 60Hz, mert automatán van, és néha vissza veszi a telefon azért írja hogy 60.

Ha az alábbi kép alapján beállítod akkor mi történik a 60as appoknál? Csak kíváncsiság, ment nekem minden appom 120on megy.

(#987) oba válasza Bl.Gyo. (#986) üzenetére


oba
addikt

Nem sok appnál, de párnál előfordul hogy így is visszaveszi 60ra. Amit így hirtelen találtam az pl. a tiktok és a Vivaldi browser.

(#988) Bl.Gyo. válasza oba (#987) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Akkor nem tudom mit jelent az automatikus, ha a magas beállításnál is vissza veszi. :F

(#989) oba válasza Bl.Gyo. (#988) üzenetére


oba
addikt

Lehet, hogy ilyenkor azoknál az appoknál nem veszi vissza amik natívan nem támogatják a 120 hz-et de a fejlesztő meghagyta az opciót hogy az oprendszer ezt felülírja. Nem tudom, csak tippelek...

(#990) aprokaroka87 válasza Bl.Gyo. (#988) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valószínűleg Automatikus esetén, maga a rendszer dönti el, én Realme 6 esetén úgy tapasztalom hogy az Automatikus Rendszer inkább a 60hz felé viszi a dolgokat.
Sok app tudja a 90hz-et, ha arra van állítva.

(#991) sir_alien


sir_alien
friss újonc

Sziasztok!
Előre kell bocsátanom, hogy nem vagyok pro, sőt, nem vagyok túl hosszú ideje smart user, szóval előre elnézést kérek, ha esetleg valami evidenciát kérdezek. Péntek óta vagyok GT ME tulaj, egyelőre nem igazán volt időm beüzemelni a készüléket, appokat telepíteni etc. Ami feltűnt, hogy az akku töltöttsége kb. 9-10 percenként 1%-ot csökken, úgy, hogy csak a menüt böngészem, ismerkedem vele, mit hol találok. Töröltem jó pár számomra szükségtelen appot, levettem a képernyőfrissítést 60%-ra, meg még 1-2 apróság, de nem látom, hogy érdemben javult volna a helyzet. Az elmúlt 2 hónapban volt szerencsém kipróbálni egy Poco X3 Prót, ott sokkal lassabb volt a merülés, persze abban jóval erősebb az aksi. Szerintetek ez a csökkenés okés így? Nálatok is hasonló a helyzet?

(#992) aprokaroka87 válasza sir_alien (#991) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én mindig azt szoktam mondani ha óránként merül kb 10%-ot, az még szerintem átlagos szint.
Nyilván használat függő.
Pl tapasztalom szerint a fényerő sokat számít.

(#993) Bl.Gyo. válasza sir_alien (#991) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Először is mielőtt belakod, nézd meg van e rendszer frissítés, azt telepítsd aztán egy gyári visszaállítás! én mindig avval kezdem ha új telót veszek használatba. Aztán utána próbálgasd hátha megoldódott.

Ha nem, akkor a sötét mód is számít (mivel amoled kijelző) és a fényerőt kézzel belallitod ami még épp megfelel neked.

Elsőre ennyi, probald meg az elsőt amit mondtam, nem vesztesz vele.

Én ma vettem először használatba a készüléket dél körül 100ra töltöttem, azóta állítgatom, Facebook stb. használatban van és most van 60%on.

[ Szerkesztve ]

(#994) pumpedlix válasza ginola (#972) üzenetére


pumpedlix
tag

Volt egy a52s nálam 1 hétig szenvedés volt az ujjlenyomat felvétel és beolvasás is sajnos és nem ez az első és egyetlen samsung ahol gond van. Mondanám hogy szerencsés vagy, de nálam 20 bol 30 Samsung ujjlenyomat olvasoja kuka, jobb esetben csak csiga lassú

(#995) sir_alien válasza Bl.Gyo. (#993) üzenetére


sir_alien
friss újonc

Már mindent frissítettem, amit lehetett, a gyári visszaállítás átfutott az agyamon, de még nem tettem meg, akkor majd most. Ami a fényerőt illeti, azt is próbálom kb. 50% vagy az alatt tartani. Nem volt rá hatással. Mindegy, megpróbálom a gyári visszaállítást, aztán meglátom.
Köszönöm a visszajelzést!

(#996) Bukk900 válasza sir_alien (#991) üzenetére


Bukk900
őstag

9 percenként 1%-os akku csökkenés miközben nyomkodod, az 15 óra képernyő használat... ez nagyon jó érték!

(#997) ginola válasza pumpedlix (#994) üzenetére


ginola
addikt

Ha üvegfólia van rajta, akkor arra van spéci beállítás.

gzoll, oba
Követem azt a fórumot is...írjatok már legalább pár szoftveres galibát :D

(#998) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

hm egy kérdés, kiváncsiság, hamár ez a téma hogy: hallottam 2 akku van a készülékben, gondolom 2x 2150mAh. miért így?

(#999) novinyul válasza Bl.Gyo. (#998) üzenetére


novinyul
veterán

Gyors töltés miatt szükséges :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#1000) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Olvastam problémáról amikor sima 5v-os töltővel töltötték, nagyon lassú volt vagy kiírta töltés de nem ment a %.
Most töltöm egy régi 5v 2A Huawei töltővel, es egy hoco kabellel, nálam semmi probléma (mire ezt megírtam 5%ot beletett):

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.