Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) oba válasza ginola (#848) üzenetére


oba
addikt

Én is ezen a kiadáson vagyok és nem dob fel újabbat. Kellene?

(#852) oba


oba
addikt

Elég jó az üzemidő. Ugyanilyen felhasználási szokás mellett eddig egy telefonnal sem tudtam ennyi kijelzőidőt összehozni.

(#853) novinyul válasza oba (#852) üzenetére


novinyul
veterán

Jók a Realme telefonok :) Bár a GT 5G ennyit azért nem bír, de a 6óra SOT meg van.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#854) oba válasza novinyul (#853) üzenetére


oba
addikt

Nyilván ez erősen függ a felhasználási szokásoktól, és a SOC ebben a telefonban takarékosabb is mint a GT-ben.

(#855) novinyul válasza oba (#854) üzenetére


novinyul
veterán

Persze ez igaz :) Még a Master volt nálam, addig az egy nap lazán meg volt. Nagyon jó a 778G profi, kellően erős, de mellette elég takarékos is.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#856) DIEGO15


DIEGO15
őstag

Sziasztok. Megfordult a fejemben, hogy a Mi 9 Lite telómat lecserélem, egy GT Masterre. Érdekelne a véleményetek, hogy mennyire elegendő a 6gb ram? Érdemes beruházni a 8gb ramos verzióra? A 128gb tárhely nekem bőven elég.

(#857) oba válasza DIEGO15 (#856) üzenetére


oba
addikt

Ha jól látom a MI 9 Lite-ban is 6 gb ram van. Ha ott elég volt neked akkor itt is elég lesz. :) Nehéz erre a kérdésre válaszolni, sok minden függ a felhasználás jellegétől. Nekem pl. bőven elég a 6 gb ram. Ha van rá keret akkor lehet, hogy érdemes lehet áldozni a 8/256-os modellre, az talán "jövőállóbb" és eladásnál is vonzóbb lehet a használt piacon mint egy 6/128-as. De egyébként el lehet lenni 6 gb rammal is, egyáltalán nem érzem hogy kevés lenne.

(#858) Bass


Bass
addikt

Sziasztok feleségemnek kerwsük telefont és most.bukkantam rá erre a márkára amit nem nagyon ismerek. Xiaomi mi11lite.5g ,Poxo x3pro és e közt tipródunk. Most 99e ft az emagnál kb mint a másik kettő. Stabil készülék ez?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#859) oba válasza Bass (#858) üzenetére


oba
addikt

Én Poco X3 Pro-t cseréltem le erre és nem bántam meg. Ha feleségednek veszed akkor ajánlottabb is mint a Poco a méretei miatt. Ez picit kisebb, keskenyebb így jobban kézreáll, ami egy női kéznél nem hátrány. Nálam stabil a készülék, nagyon elégedett vagyok vele, szépen működik. Igaz csak pár napja van meg de szerintem a többiek is ilyen véleménnyel vannak akik régebb óta használják. Én mindenképpen ezt ajánlom bármilyen Xiaomi vagy Poco készülék helyett, mert azokon a MIUI rendszer hát finoman szólva sem tökéletes. Nálam a Poco azért került leváltásra, mert sok app nem küldött értesítést, vagy csak késve, mert a MIUI agresszíven altatja a folyamatokat az üzemidő miatt, hiába állítottam bármit az akku optimalizációs beállításoknál. Egy idő után elkezdtek rosszalkodni az értesítések. Itt nincs ilyen gondom, amit az akku optimalizálásnál a kivételek közé rakok annak hatása is van és szépen jönnek az értesítések.
Szerintem nyugodtan rendeld meg, próbáljátok ki. Netes rendelésnél van 14 napotok elállni a vételtől ha bármi probléma lenne. De szerintem nem lesz.

(#860) Bass válasza oba (#859) üzenetére


Bass
addikt

Köszönöm. Tudom ,hogy gyorsan tölt de az akku eddig hogy bírja nálad? Szoftveresen mik a kilátások? Nem nagyon találok infokat róla.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#861) oba válasza Bass (#860) üzenetére


oba
addikt

Meglepően jól bírja az akku. A tegnapi 8 órás kijelzőidő után ma egy 7 órásat produkált. Óvatos használattal, nem max fényerőn szerintem 2 napos használat is kihozható belőle. A töltési idő nagyon gyors. Jövőbeni szoftveres támogatás ügyben nem tudom mi a helyzet. Android 12 biztosan lesz rá. Utána nem tudom.

(#862) Bass válasza oba (#861) üzenetére


Bass
addikt

Az bőven jó 😮A közelség érzékelő működik? Gondolom tudod miért kérdezem 😀

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#863) oba válasza Bass (#862) üzenetére


oba
addikt

Amióta megvan a készülék 4x telefonáltam még csak vele, eddig nem volt semmi gond a közelségérzékelővel. Lekapcsolt a kijelző szépen, nem kapcsolt be hívás közben. De talán jobb lenne ha valaki olyan is nyilatkozna akinek már hosszú távú tapasztalatai is vannak. :)

(#864) ginola válasza oba (#857) üzenetére


ginola
addikt

Ezek közül GT Master 8/256 változat, de a nők a kinézet alapján választanák általában telefont, tapasztalatom szerint.

oba
akku optimalizálásnál a kivételek közé rakok annak hatása is van és szépen jönnek az értesítések.
Ezt pontosan hol találom a beállításoknál?

[ Szerkesztve ]

(#865) oba válasza ginola (#864) üzenetére


oba
addikt

Beállítások/akkumulátor/alkalmazás akkumulátorkezelése

(#866) ginola válasza oba (#865) üzenetére


ginola
addikt

Köszi. Háttérben végzett tevékenységet kell kipipálni gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#867) Katicza


Katicza
tag

Az mitől függ, hogy a hátlapon valakinek alul van felirat vagy nincs?

(#868) oba válasza ginola (#866) üzenetére


oba
addikt

Igen. Továbbá nem árt benézni ugyanitt a "további akkumulátor beállításokba" és itt az akkuhasználat optimalizálasa. "Ne optimalizálja" legyen kiválasztva annál az appnál amit szeretnél. Ugyanezen a részen van még egy olyan, hogy "alkalmazás gyorsfagyasztása". Itt is nézd meg, hogy ne legyen aktív ez az opció arra az appra aminek fontos az értesítése. Végül pedig a multitaskingos alkalmazásváltónál két pöttyös menü és zárolás az adott appon, hogy az "összes bezárása" ne lője ki.

szerk.: van még egy amit érdemes megcsinálni hogy telefon újraindítás után is jó legyen a dolog. Beállítások/alkalmazáskezelés/alkalmazások automatikus indítása. Itt legyen aktív az opció annál az appnál ami kell neked.

[ Szerkesztve ]

(#869) blueye válasza Katicza (#867) üzenetére


blueye
veterán

Gondolom a regiotol ahova keszult. Pl. CE EUban kotelezo.

(#870) aprokaroka87 válasza oba (#868) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mondjuk elég érdekes az az akkumulátor optimalizálás rész, mert ott van hogy kérdezzen rá.
Na jó, de azt mikor teszi?
Mert van amelyik kérdezi, de az meg csak az Android féle Akkumulátor optimalizálás opciót mutatja.

(#871) DIEGO15 válasza oba (#857) üzenetére


DIEGO15
őstag

Köszönöm a választ. Igen, a MI 9 lite-ban is 6gb ram van és az elégnek tűnik.

(#872) ginola válasza oba (#868) üzenetére


ginola
addikt

Köszönöm!

(#873) eisento válasza DIEGO15 (#871) üzenetére


eisento
addikt

Rengetegen jottunk at mi 9 lite-rol koztuk en is es meg vagyok elegedve a teloval. 6/128-as verzio volt a mi 9 is meg a mostani realme gt is :R

Más: Kint a 3. beta realme gt 3.0-hez. lassan majd csak befut a vegleges verzio :C

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#874) oba válasza eisento (#873) üzenetére


oba
addikt

Miben lesz más a 3.0-ás verzió? Van erről valami összehasonlítás? :)

(#875) blueye válasza oba (#874) üzenetére


blueye
veterán

Ilyesmire gondolsz?

(#876) oba válasza blueye (#875) üzenetére


oba
addikt

Igen, köszi. Nem lesz egy nagyon látványos update de talán az nem is baj.

(#877) blueye válasza oba (#876) üzenetére


blueye
veterán

En is igy gondolom.

(#878) eisento válasza oba (#876) üzenetére


eisento
addikt

inkabb android 11rol 12-re lesz a lenyeges, meg feluletben picit masabb remelhetoleg jobban testreszabhatobb lesz sajat kep aodon ikonok merete illetve formaja stb.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#879) oba válasza eisento (#878) üzenetére


oba
addikt

az is jöhetne, hogy ha már törölni nem de legalább tiltani lehessen előre telepített appokat :)

(#880) fecus


fecus
őstag

Hogyan tudnám megakadályozni az ADGuard-ot vagy az android rendszert, hogy folyamatosan csendes értesítést ne adjon?
Csak azért mert be van kapcsolva az ADGuard, kint van egy értesítés, hogy VPN aktiválva. Én meg rendre megnézem, mert más értelmes értesítés is jön ide.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#881) aprokaroka87 válasza fecus (#880) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

szerintem sehogy sem,mert ha jól sejtem biztonsági okból van így.

(#882) ginola


ginola
addikt

Ezt hol tudom beállítani? Ha rákattintok az üzenetre, az említett applikáció nincs a listában.i

(#883) eisento válasza ginola (#882) üzenetére


eisento
addikt

ez a vanced nem a youtube reklammentes verziojahoz van?

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#884) aprokaroka87 válasza ginola (#882) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én egyszerűen le tiltottam ezt az értesítést Realme 6-on, mert én sem találtam rá megoldást :)

[ Szerkesztve ]

(#885) novinyul válasza aprokaroka87 (#884) üzenetére


novinyul
veterán

Én is azt csináltam :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#886) aprokaroka87 válasza novinyul (#885) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mondjuk az is vicces hogy én pl alapból nem is találom meg azt a lehetőséget, ahol ezeket lehet állítgatni, pedig elvileg ez az opció tudomásom szerint alap Android funkció.
Legalábbis Realme 6-on pl.
Shortcut maker programmal elő lehet hívni a megfelelő activity-t.

(#887) ginola válasza aprokaroka87 (#884) üzenetére


ginola
addikt

Igen youtube vanced, hogyan tiltsam le, hol kell?

(#888) hunnia1969 válasza ginola (#887) üzenetére


hunnia1969
csendes tag

Igaz, hogy GT Neo2-m van, de nálam is telepítve van a YouTube Vanced. Egy ideig engem is idegesített ez az értesítés. Én úgy tüntettem el, hogy a Vanced Manager appon belül töröltem a microG-t.

(#889) ginola válasza hunnia1969 (#888) üzenetére


ginola
addikt

Jó ötlet. Amúgy mire való ez a microG?

(#890) hunnia1969 válasza ginola (#889) üzenetére


hunnia1969
csendes tag

Nemtom :N

Töröltem, nem hiányzik. Nincs értesítés, a Youtube Vanced meg működik :)

(#891) ginola válasza hunnia1969 (#890) üzenetére


ginola
addikt

Az a lényeg!
Dokumentumokkal megnyitására milyen alkalmazást ajánlotok gondolok itt PDF, docx, excel stb.

(#892) oba válasza ginola (#887) üzenetére


oba
addikt

Hosszan nyomvatartod az ujjad az értesítésen és ott ki tudod kapcsolni. A microg arra kell hogy ha a vanceden belül be akarsz jelentkezni a google (youtube) fiókodba.

(#893) gabo89


gabo89
senior tag

Hol lehet beállítani, hogy a térerősség ikon mellett mutassa milyen hálózaton vagyok?

indul a sörös aludni

(#894) ginola válasza gabo89 (#893) üzenetére


ginola
addikt

Ha nem vagy wi-fi hálózaton kiirja automatikusan.

gabo89

Köszönöm.

(#895) gabo89 válasza ginola (#891) üzenetére


gabo89
senior tag

Erre a telóra még nem tettem fel, mert még friss és nem volt időm rá. De régebbi telefonomra, és másnak a tabletjére (amik jelentősen gyengébbek a GT mesternél) ezeket tettem fel:
PDF olvasóból az ezPDF Reader-t tettem fel, mert ez volt a leggyorsabb, ami megnyitotta pl. városok szabályozási tervét. Ez viszont fizetős. A másik, amit jónak találtam, amikor pdf olvasót kerestem, a Xodo PDF Reader & Editor.
A docx-re, és excel-re az MS Office-t használtam. Ezzel nincs összehasonlítási alapom, mert csak felraktam, ha kell, legyen... Nem használtam rendszeresen.
(Egyébként van egy hasznos topik, remek összefoglalóval, ezekre a kérdésekre [link] ((ha véletlenül nem tudod)).)

indul a sörös aludni

(#896) KBL001


KBL001
tag

Megkérdem újrs,hátha nem vagyok egyedül :)

Ha kijelölök vmi szöveget és másolom vagy épp bezárok minden app-ot,akkor a fekete keretben megjelenő szöveg ( pl szöveg másolva vagy x Mb memória/tarhely felszabadítva) miért van kint sokáig a kijelzőn és hogy lehet azt kezelni,hogy ne legyen kint eddig?

Volt.itt kérdés óráról :
Én MS Launchert használok,ott oda rakod az órát,ahova akarod.

Volt kérdés DS módról:
Én úgy használom és van értesítés. Már,ha ugyanazon a számon hívnak. Ha a másikon keresnek,akkor annak jelzi,hogy nem vagyok elérhető.

(#897) Katicza


Katicza
tag

Megérkezett a várva várt "bőrönd" 6/128 verzióban. Minden szép és jó, viszont egy dolgot nem tudtam beállítani, mégpedig azt, hogy amikor kikapcsolom a készüléket, töltőre teszem, bekapcsol. Levettem, kikapcsoltam, ismét töltő, erre ismét bekapcsolt. Eddig más telefonnál nem tapasztaltam ilyet. Tudja valaki, hol lehet a baj, mit kell beállítani, hogy kikapcsolt állapotban maradjon? Köszönöm szépen :F

(#898) oba válasza Katicza (#897) üzenetére


oba
addikt

Ha töltés közben kapcsolod ki akkor is visszakapcsol? Egyébként miért nem megfelelő az, hogy bekapcsolva töltöd?

(#899) Katicza válasza oba (#898) üzenetére


Katicza
tag

Akkor nem. Mivel első nap is bekapcsolt, akkor kikapcsoltam töltés közben. Ma reggel ismét próbáltam, bekapcsolt. Levettem, kikapcsoltam, töltő, erre bekapcsolt. Ismét levettem, lekapcsoltam és vissza, de csak bekapcsolt. A végén töltés közben kapcsoltam ki, az megy, akkor kikapcsolva is marad. Szerintem valami beállítási dolog de nem találtam semmit a menüben erről. Azért szeretem kikapcsolni, mert talán jobb az aksinak úgy.

[ Szerkesztve ]

(#900) novinyul válasza Katicza (#899) üzenetére


novinyul
veterán

Semmi értelme nincs, mehet a töltés bekapcsolva nyugodtan.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.