Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) kis-attila válasza novinyul (#350) üzenetére


kis-attila
tag

Van még egy agymenésem. :)
Végig kellene nézni a egészet.
A töltőnek van az a 65 W., okés, mindenkinél megy, nem is ez a téma.
Megnéztem, a gyári töltőn a 65W-on kívül csak az 5 V/2A szerepel. Gyanítom, ha valami nem tetszik a gyári töltőnek akkor " butítlefelé " 5V/2A ". Eddig profi, nekem is a régi Xiaomi töltő 5/2 , így értem, hogy megy. Dettó ugyanaz mint a gyári töltő butított értéke. Viszont ahogy látom, van már mindenféle töltő, 5V., 9V., 12V., kérlek nézzétek meg ezt is.
Ha mondjuk akinek nem megy csak a gyári töltő ... és épp 9V-os töltővel próbálkozik, akkor nagyon nem lennék meglepődve. ( lehet, hogy csak a telefon blokkol mert mindenféle feszültséget lát, kivéve azt a kettőt ami tetszene neki. )
Ezek után a kábel. Szóval egy töltőfej-ellenőrzést is tudnék ajánlani( értsd az egészet összefoglalva, lehet, hogy csak olyan régi töltőkkel dolgozik ami 5V. / 2A meg persze a sajátja, többi felejtős )

[ Szerkesztve ]

(#352) Bukk900 válasza kis-attila (#351) üzenetére


Bukk900
őstag

Reggel jött egy szoftverfrissítés.
Nem is ez az érdekes, hanem volt benne egy link, ami elvitt a realme.com-ra, ahol két főverziót ígértek még...
Nem az előző hozzászólásra akartam válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#353) Gabás válasza Bukk900 (#352) üzenetére


Gabás
addikt

Jó hír, érdemes lenne a linket közzétenni, mert sokak számára kérdéses volt a támogatási idő

(#354) Bukk900 válasza Gabás (#353) üzenetére


Bukk900
őstag

Most ezt a két linket találtam ahol írják, [link] [link]

(#355) kis-attila válasza Bukk900 (#352) üzenetére


kis-attila
tag

Szia!
Akkor örülünk ha lesz 2 főverzió.
Hetekkel ezelőtt mikor még nem volt meg a telefon, még csak olvasgattam, akkor is láttam már valami félig hivatalos írást arról, hogy 2 főverzió lesz de meg ne kérdezze senki, hogy hol, fene se tudja már. ( Utána egyszer említettem itt, azt mondták " aznemigaz, megolyannincs ", mondom okés :) )

(#356) Gabás


Gabás
addikt

Villogást tapasztal valaki a PWM miatt? Ha igen, használja a DC Dimminget? Jól működik? (Általában kisebb fényerőn jelentkeznek problémák. Akár a teszt kedvéért is bekapcsolhatná egy aktív használó:)

(#357) novinyul válasza Gabás (#356) üzenetére


novinyul
veterán

GT-n használom, elég sokat segít :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#358) namegin válasza Gabás (#356) üzenetére


namegin
tag

Megnéztem. Nálam sem normál, sem alacsony fényerőn NINCS látható villogás sem 120 Hz-es, sem 60 Hz-es képfrissítésnél. (Nem használok DC Dimminget. Azt sem tudom, az mi.)

[ Szerkesztve ]

(#359) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Ezt a telót hol tudom gyári garival megvenni.
Előre is Köszönöm a segítséget.

(#360) novinyul válasza szimla65 (#359) üzenetére


novinyul
veterán

Nagyjából az összes nagyobb elektronikai áruházban van :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#361) blueye válasza szimla65 (#359) üzenetére


blueye
veterán

(#362) pogi7


pogi7
csendes tag

Sziasztok!
Röviden: BF keretében rendeltem 125-ért fehér színben 8/256-os verziót ami mai napig nem érkezett meg. Viszont láttam én is a linkelt akciót.
Szerintetek érdemes várnom vagy bőven elég akár hosszabb távon is a 6GB RAM? Mert akkor megrendelem inkább feketében, hátha előbb megkapom és még spórolok is.

(#363) novinyul válasza pogi7 (#362) üzenetére


novinyul
veterán

A Realme lehetőséget ad a RAM bővítésére, de a 6GB is elég mindenre. A GT-m is 8GB-s de plusz 5GB-l lehet bővíteni a tárhelyből.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#365) TTomax válasza novinyul (#363) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt nem a Realme adja,hanem az android...és nem ér két forintot sem...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#366) Viktor0610 válasza TTomax (#365) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Abból a szempontból a Realme adja, hogy nem minden droidos telóban van benne.
Amúgy kíváncsi lettem volna/lennék, hogy ezzel a plusz x gigával elindulna-e a Pocómon a 64 bites Chrome.
8 GB kell neki, de nálam (a kevés szabad hely miatt) csak 1 gigát ad a hasonló feature. :O :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#367) novinyul válasza TTomax (#365) üzenetére


novinyul
veterán

A lehetőség adott, ahogy már írták a Realme belerakta a szoftverbe. :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#368) Celtic86


Celtic86
csendes tag

Sziasztok! Hétfőtől én is eme remeknek kinéző készülék tulajdonosainak táborát erősítem. :D
Kérdésem az volna, hogy üvegfólia és tok terén, ha Aliról rendelek van valami trükk, mint a Xiaomi készülékek esetén? Azaz, hogy más a készülék neve kint és pl. ha az itthoni típusra keresel az valójában másik készülékre való... :U Vagy ez Xiaomi nehezítés csak?

Illetve, ha van bevált tok és üvegfólia ajánlást is szívesen fogadok. :)

(#369) Debilon válasza Celtic86 (#368) üzenetére


Debilon
addikt

A telefon típusa vagy Rmx3363 tokra keress és fogsz találni, én is így vettem AliExpresen

Én a wierss Official Storebol rendeltem, kicsit merev még a műbőr, de majd bekopik

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#370) pityu8 válasza blueye (#364) üzenetére


pityu8
tag

Bocs, hogy neked válaszolok, de a piros, az piros :)
Átvettem a telefont, a dobozra volt tűzve a Wayteq 2 éves garancia, az eladás dátuma nincs kitöltve, de rá van ragasztva az IMEI. Szerintem számlával együtt semmi gond nincs (talán a Wayteq...).
Az indiai változatban gyárilag van jól működő hívásrögzítő, nálunk a GDPR miatt kihagyták. Nekem hiányzik, nem tud valaki működő, nem kémkedő megoldást?

(#371) pityu8


pityu8
tag

Ha jobbra húzom az ablakot, ott van az a gogle baromság, Huawei-en másfél éve sikerült eltüntetni, itt nem találom, kerülget az agyvérzés

(#372) fecus


fecus
őstag

Én is csatlakozom a társasághoz.
Próbálom átmenteni az LGV30-ról (android9) az adatokat.
Van egy telefonklónozó, de nem tudom összehozni őket, mert csak akkor megy tovább, ha a névjegyekhez is adok hozzáférést. Azokat azonban az exchange szerverrel szinkronizálom és ha ez is klónozza akkor duplikálódnak

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#373) Viktor0610 válasza fecus (#372) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ha megadod a hozzáférést, azzal még nem másolja át.
Utána meg gondolom, ki tudod majd választani, mit szeretnél átmásolni vele.

Samsung Galaxy A54

(#374) blueye válasza pityu8 (#370) üzenetére


blueye
veterán

Tok jo h valaszoltal, ez jo hir, koszi!
(egy baratomnak is ajanlottam, el is mondom neki ezt az infot)

(#375) Celtic86 válasza Debilon (#369) üzenetére


Celtic86
csendes tag

Köszi, akkor ezek szerint a Realme nem kavar és ez Kínában is Master Edition. :D Szétnézek akkor tok ügyben.

(#376) drr válasza szimla65 (#308) üzenetére


drr
őstag

Az orosz verzióban van hívásrögzítési lehetőség, illetve a fehér az nem szimpla fehér, hanem kékes átmenetű.

(#377) Freddzger válasza blueye (#364) üzenetére


Freddzger
csendes tag

Emagtól rendeltem, december 8-án vettem át, nekem volt benne garijegy (wayteq, 24 hónap, imei ráragasztva).
Emag oldalán viszont valóban nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

(#378) blueye válasza Freddzger (#377) üzenetére


blueye
veterán

Neked is koszi, [374] mar valaszoltam.

(#379) tigipuf


tigipuf
senior tag

Nekem is megérkezett tegnap az emagról a teló ,mondjuk úgy látatlanba vettem.Kellemes meglepetés kompakt mérete,súlya,egyelőre le a kalappal.Méretileg nekem pont jó,nova 5T után gyakorlatilag zökkenőmentes az átállás.Kijelző szerintem nagyon szép,gyors és sallangmentes rendszer,remélem nem bánom meg,hogy elengedtem a xiaomi vonalat,mert eddig ott nézelődtem.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#380) fecus


fecus
őstag

Pár napi használat után a véleményem:
- Sajnos alig gyorsabb mint az LgV30-as. Gondolom a 11-es android megeszi a plusz erőt.
- Nekem nagyon rossz helyen van a hangerő meg a bekapcs. Minden megfogásnál véletlenül állítgatom.
- A külső fényérzékelő és a kijelzőt szabályzó automatika nagyon béna algoritmust használ. Néha láthatatlanul halvány és nem emeli fel. Lehet ennek a végértékeit állítani?

Kérdések:
- Hogyan lehet letiltani az android rendszert a csendes értesítésekről (halvány a kapcsoló a beállításokban) A gondom, hogy pl. az AdGuard létrehoz egy vpn-t. Ez a dolga. 24 órában kint az értesítési ikon a zárképernyőn, hogy van vpn. Kit érdekel? Mindig azt hiszem, hogy tényleg valami fontos értesítés. Sajnos már nem tudom megkülönböztetni az ikonokat olyan picik.
- Lehet még valamilyen külső progival finomítani az AOD kijelző tartalmát? Mindenből kicsit nagyobb kellene.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#381) BlueSteel


BlueSteel
tag

Sziasztok! Én is gyarapítom az új Realme GT Master tulajok táborát.

Ami a töltés mizériát illeti, én a következőt tapasztaltam: van egy kínai, QC3-at is tudó töltőm, illetve egy jó minőségű kábel, amivel eddig a Redmi Note 7-et töltöttem (gyorstöltéssel). Ha ezzel töltöm a telefont, akkor kb. 1 óra 15 perc körül feltölti 8%-ról százra.

Viszont amit nem értek, hogy minden egyes beletöltött százaléknál felvillan a kijelző, ez elég idegesítő, nem tudom, hogyan lehet ezt kikapcsolni (?)

A saját töltőjét még nem próbáltam egyébként, elvileg fél óra körül alakul a töltési idő, de szerintem ez hosszú távon nem tesz túl jót az akkunak.

[ Szerkesztve ]

(#382) tompa07 válasza kbyte1024 (#208) üzenetére


tompa07
csendes tag

Xiaominál így lehet előhozni a VoLTE kapcsolót.
Próbáld ki, hátha itt is működik:

Ehhez nem kell mást tenni, mint a “Telefon” alkalmazást megnyitni, majd az alábbi kódsort beütni, mintha hívást szeretnénk kezdeményezni: *#*#86583#*#* – ezután a „VoLTE carrier chech was disabled” üzenetnek kell felugrania. Amennyiben a „VoLTE carrier chech was enabled” üzenet ugrik fel, ismételjük meg a kód beírását, hogy tudjuk aktiválni a VoLTE szolgáltatást. A sikeres deaktiválás után a jobb hangminőség be/kikapcsolását a Telefon – Hívásbeállítások – SIM kártyák és mobilhálózatok – SIM kártyák beállítása (itt rákattintani a kártyára) – VoLTE bekapcsolása alatt érhetjük el.

(#383) HellGábor


HellGábor
csendes tag

Az akkumulátora kevés használat mellett, egy pár hívás max 1 óra netezéssel naponta ki hoz két napot?

(#384) BlueSteel válasza HellGábor (#383) üzenetére


BlueSteel
tag

Igen.

Ez majdnem 48 óra volt, 5 óra+ kijelzőidővel.

(#385) Bukk900 válasza HellGábor (#383) üzenetére


Bukk900
őstag

Igen, én is megerősítem. 26 órája töltöttem, 53%-on van és 4 órát ment a kijelző.

(#386) novinyul válasza BlueSteel (#381) üzenetére


novinyul
veterán

Ott valami gebasz van töltés közben :( Használd a saját töltőt, nálam ilyen hiba nem fordult elő.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#387) namegin válasza BlueSteel (#381) üzenetére


namegin
tag

Üdv a táborban!
Én sem a gyári bika töltőt használom a mindennapokban. Nálam nem villan fel a kijelző a betöltött százalékonként.

(#388) HellGábor


HellGábor
csendes tag

Spanyol amazonon 269euro

(#389) Debilon válasza tompa07 (#382) üzenetére


Debilon
addikt

Most próbáltam ezt a *# kódot, de semmi válasz nem jön rá

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#390) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Ezennel beléptem Én is a klubba.... :)
Eddig tetszik ;)

(#391) stickermajom


stickermajom
addikt

Asszonyé is megérkezett tegnap emagról. Ha az Android Auto is működik rendesen, akkor nagyon jó kis vétel volt a visszajáró kuponokkal. :K

(#392) Celtic86


Celtic86
csendes tag

Tegnap nekem is megérkezett a készülék. Hát, eddig pozitív meglepetés minden téren. Xiaomi Redmi Note 9 Pro-t váltott. Az always on display abból hiányzott nagyon, ebből viszont az infra az, ami fog. A kijelző szép, a mérete tökéletes, nem akkora tepsi, mint a Note volt (igaz papíron alig van különbség a 6,7" és a 6,43" között, de a valóságban sokkal jobb kezelni). A kamerát még nem tettem igazán próbára, de jónak tűnik. A kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó valóban villámgyors, ahogy a töltés is. A testreszabhatóság, a rendszer egyelőre jobban tetszik, mint a MIUI, pedig azzal sem volt bajom. Összességében tehát full pozitív az első benyomás, remélem így is marad. :D

(#393) stickermajom válasza stickermajom (#391) üzenetére


stickermajom
addikt

Megy is vissza. :( Az autóra rádugva még a gyári kábellel is csatlakozik - szakad - csatlakozik - szakad stb. Pedig nagyon szimpatikus kis telefon.

(#394) Viktor0610 válasza stickermajom (#393) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez az Android Auto több márka több telefonján sem jó.
Nem lehet, hogy az AA-val van baj? Esetleg a csatlakozó gagyi (mármint az autón lévő)?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#395) stickermajom válasza Viktor0610 (#394) üzenetére


stickermajom
addikt

Simán lehet, hogy gagyi a csatlakozó, de két másik itthoni telefonnal (Pixel 3 meg asszonynak valami régebbi Xiaomi) gond nélkül működik. Az a baj, hogy AA-ig el sem jutok, mert a töltés is megáll és újraindul folyamatosan. Lehet valamilyen szabványt nem tudnak lebeszélni egymás között, aztán a telefon elveszti a fonalat miatta.

(#396) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Szoftverfrissítés mehet nyugodtan?
Android11
Official versions 332MB
Köszi

(#397) Viktor0610 válasza urbanjozsi (#396) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem írod melyik verzión vagy, melyikre frissítenéd. Úgy talán könnyebben segítenek a többiek. :K

Samsung Galaxy A54

(#398) Dani182


Dani182
csendes tag

Sziasztok,

szemezek ezzel a telefonnal, és lenne egy kérdésem azokhoz akiknek már van:

A benne lévő rezgőmotor mennyire erős? Általában rezgőn, csengőhangot némítva használom a telefonjaim, és a mostani készülékemnél nagyon zavaró, hogy emiatt lemaradok hívásokról, értesítésekről, mert nagyon gyenge a rezgője.

Itt zsebben hordva ez mennyire lehet probléma? Észrevehető?
Neten nem sok infót találtam erre vonatkozóan.

(#399) Bukk900 válasza urbanjozsi (#396) üzenetére


Bukk900
őstag

Nálam a RMX3363_11_A.08 van fent, dec. 6-ai.

Dani182: a csengés, értesítések rezgés erőssége egy csúszkával állítható. Elég erős.

[ Szerkesztve ]

(#400) urbanjozsi válasza Bukk900 (#399) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Na pont ezt ajánlotta fel.....
Köszönöm!

Dani182: Szerintem is elég erős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.