Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Johnnyxy27 #151 üzenetére

    Nekem is Intelem van és nem az érveléssel van bajom, hanem a feloldhatatlan, illogikus érvekkel. Lásd a fentebb írt váltásokat. Ott érezte ahol az általad is leírt paraméterekben kisebb volt az előrelépés.

    A te felsorolásodban pedig az a gond, hogy nincs emögött sem semmi számszerűen, méréssel.
    pl. az SSD-hez mi köze a jobb ramnak és chipsetnek? Ram sávszélesség, chipset, PCIe sávok ha megvannak és viszik az adott számokat akkor mi lehet a gond? Niylván van különbség még akár driveres oldalon is, vagy, hogy natív-e a támogatás, de azért ennek számokban/jellemzőkben meg kell mutatkoznia. Az nem elég érv, hogy csúcscucc kell a csúcs SSD mellé. És ha kijön egy új proci? Akkor a régi már nem csúcs és lassabb lesz vele? :)

    A másik tényező amin még lovagolunk az a hasznossági tényező. Valami lehet papíron, számokkal alátámasztva is sokszor gyorsabb. Lásd NVMe SSD-k... ha aztán a gyakorlatban mégsem jön ki a különbség mérésnél. Érstd: boot időben, betöltésben, stb... meg pár mp van adott esetekben a töredék sebességű SATA6-hoz képest.

    Szóval az összefüggések léteznek amikről írsz, de sokkal plasztikusabb lenne nem érzésre hagyatkozni ilyen kijelentéseknél, miközben a számok mást mutatnak 1-2 teszt alapján.

Új hozzászólás Aktív témák