Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Bly


Bly
tag

Én most lőttem át LTE\UMTS-re ... Egy nap után csak kiderül hogy hogy alkalmazkodik napközben a telefon ... Adtam a fogpiszkalonak egy esélyt ... Beleturtam hátha valami kis szösz az okozója a néma módnak ... És tényleg megjavult!!! Hálás THX!!!!!

(#1852) dime27 válasza dl650 (#1850) üzenetére


dime27
őstag

Nekem Telenor Hello Data van és így mindíg van 4g-m azért is hagytam lte/wcdma-n mert így müxik és az akku sem merül annyira... Ugye én két simet használok...

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1853) nbg válasza szabyka95 (#1849) üzenetére


nbg
senior tag

Bakker, tenyleg csak ennyi volt... :B :DDD
Pedig korabban mar probaltam kipuculni, es akkor nem jott ki belole a dzuva... Na mindegy, a lenyeg, hogy mukodik.
Koszi a Tippet! :C

(#1847) mókuska:
Errol par szot mondanal? Annyira nem vagyok otthon ROM-temaban... Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#1854) mókuska válasza nbg (#1853) üzenetére


mókuska
tag

Már nem igazán tudom, hogy melyik fórumon futottam bele abba, hogy a bluetooth problémáját az OOS okozza. Nekem is volt pár gondom még Op6 alatt vele. Néha csak úgy eldobta a fülest. Nem kapcsolódott egyből. Csak másodszori alkalomra.
Kb 2 hete cseréltem le 6t-re. Persze egyből twrp, magisk, xXx mód, custom kernel. Itt találtam az Omega kernelt. Ebben a srác írta ezt .
Ezt használom most és a bluetooth tökéletesen működik.

(#1855) DamianB


DamianB
őstag

Hali a jegyzeteket le lehet menteni ? Egyre hülyebb a telefon zene le áll magától BT katasztrófa ha Messengeren üzenetet kapok akkoreg puffog

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#1856) betyarr


betyarr
veterán

próbálom bekapcsolni a volte és a wowifi funkciókat ez alapján,de a PDC-t nem tudom elindítani,mert valami .dll fájlt hiányol :U mi a titka a dolognak?

(#1857) betyarr válasza betyarr (#1856) üzenetére


betyarr
veterán

pontosan ezt dobja fel:

(#1858) betyarr válasza betyarr (#1857) üzenetére


betyarr
veterán

megtaláltam a hiba okát: a visual c++ 2010 x86-ot kellett ehhez feltenni :W

egyébként a fentebb,általam linkelt megoldással működik is a volte (és a wowifi is) a telón?bármelyik hazai szolgáltatóval?

[ Szerkesztve ]

(#1859) bozarjoska válasza betyarr (#1858) üzenetére


bozarjoska
őstag

Ha engedélyezted a szolgáltatódnál akkor igen.
Telenornál tuti.

[ Szerkesztve ]

(#1860) Migee válasza DamianB (#1855) üzenetére


Migee
tag

A puffogás nálam is jelentkezett. Ennek mi lehet az oka ? Tudsz esetleg már valamit erről?

(#1861) Migee válasza nbg (#1845) üzenetére


Migee
tag

A néma üzemmód szint nálam is nehézkes. De a fogpiszkáló trükk nekem is segített !

[ Szerkesztve ]

(#1862) laskr99 válasza DamianB (#1855) üzenetére


laskr99
addikt

Ez nekem is jelentkezett. Messengerben állítsd át a hangot, mivel valami számsoros biszbaszra állítódott át. Utána rendben lesz.

(#1863) laskr99 válasza Migee (#1861) üzenetére


laskr99
addikt

Feljebb ott volt a válasz, ki kell tisztítani. :))

(#1864) Migee válasza laskr99 (#1863) üzenetére


Migee
tag

Valóban :) Köszönöm uram :)

(#1865) betyarr


betyarr
veterán

valaki próbálta már a telót digi-s sim kártyával?működik a volte és a wowifi rendesen?automatikusan felismeri a hálózatot a teló,vag kell megadni apn-t?

(#1866) DarkByte


DarkByte
addikt

Ez tudom hogy OnePlus specifikus infó, de hátha van benne hasznos infó másnak is. Elvileg egyéb Qualcomm modemes telefonokkal is van erre a konfigurációra lehetőség.

Ma rászántam magam és megcsináltam az 1+6T-n a profil váltást ez alapján a leírás alapján, csak a "Vodafone_India_VoLTE" profil helyett a "VoLTE_OEM_PTCRB"-t aktiváltam. Amint beböktem a DIGI SIM-re a VoLTE kapcsolót, meg is jelent a státusz sávban hogy aktív. (Egyébként az overseas profilt muszáj letörölni? Nem elég csak leszedni a SIM-ekről és deaktiválni, és a másikat hozzákötni a SIM-ekhez és engedélyezni? :F)

Hívni tudok is, azonnali a kapcsolat felépülése, de csak én hallom a túlsó felet, ők engem nem. Telenor irányba próbáltam volna beszélni. Ha kikapcsolom a VoLTE-t, akkor a GSM-en át minden rendben. Nem tudom hogy ez telefon konfigurációs vagy hálózati kapcsolási hiba lesz?

VoWIFI látszólag nem akar menni. Ha bekapcsolom és fellépek az itthoni Digi-s netemre Wifi-vel (FTTB 500) akkor sem vált át a logó.

[ Szerkesztve ]

(#1867) DarkByte válasza DarkByte (#1866) üzenetére


DarkByte
addikt

Uhh, most látom hogy ezt nem is a Digi mobil topikba tettem. Pedig oda akartam. :Y

Átmásoltam oda, ott most nagyobb a pörgés úgy is. [link]

Mi scusi. :B

[ Szerkesztve ]

(#1868) Migee


Migee
tag

Üdv.Egy pdf filebol szeretnék parancsikont.Mi a menete? Nem találom egyszerűen.

(#1869) xenom0rph válasza Migee (#1868) üzenetére


xenom0rph
őstag

Egy megoldás pl.: solid explorerben kijelölöd a fájlt, alul a 3 pöttyre rányomsz, és lesz egy olyan lehetőség, hogy create shortcut és dobja is a homescreen-re.

halahala

(#1870) Migee


Migee
tag

Rootolas mennyire bolygatja a garanciát ennél a készüléknél?

(#1871) *Mukeey* válasza Migee (#1870) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én úgy tudom, hogy semennyire...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1872) betyarr


betyarr
veterán

ma írtam a supportnak a vowifi-vel kapcsolatban,miszerint van egy új mobilszolgáltató,amelyik voltét és vowifit használ a gyenge lefedettsége miatt,de a telefon nem képes vowifin csatlakozni.kíváncsian várom,hogy milyen választ fogok kapni.

(#1873) xenom0rph válasza betyarr (#1872) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nem az alábbi idézet lesz ennek az oka?
"Amennyiben készülékét nem találja a listán, a szolgáltatásunkat 4G/2G módban tudja használni, a VoLTE és a VoWIFI szolgáltatások nem lesznek elérhetőek a telefonján."
Készülék lista.

Magyarán szólva, vegyél nálunk is telefont, másképp nem fogod tudni használni a szolgáltatásunkat, és hát a lefedettég sem túl acélos egyelőre. Konkrétan vidékre kilépve használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

halahala

(#1874) betyarr válasza xenom0rph (#1873) üzenetére


betyarr
veterán

sok xiaomi és más készülékek is rávehetők a volte/vowifi párosra,nemcsak azok,amik a listában vannak.
a volte egy kis trükkel működik 6t-n is.

(#1875) dime27


dime27
őstag

6t-ről ki mire váltana ha legalább ilyen vagy ettől jobb kijelzőidő lenne a fontos valamint a kamera legalább ezt tudná mint a 6t kamerái?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#1876) betyarr válasza dime27 (#1875) üzenetére


betyarr
veterán

ami ennyi pénzért automatikusan tudja a volte és vowifi párost :W

nem értem amúgy a dolgot: op 5 és 6 alatt is van példa arra,hogy kis buherálással megy a digi mobil vowifi.ennél miért nem bír?

[ Szerkesztve ]

(#1877) DarkByte válasza betyarr (#1876) üzenetére


DarkByte
addikt

Szerintem még nem érdemes ilyen elhamarkodottan eldobni a DIGI miatt. Az elkövetkező egy-két hónap tippre sok változást fog hozni. Mondjuk én csak netes SIM-nek használom és úgy nem sürgős, hogy minden menjen tökéletesen azon a hálózaton. De nem is várható el, ezért is teszt még. Én maradnék a 6T-nêl egyelőre.

(#1878) betyarr válasza DarkByte (#1877) üzenetére


betyarr
veterán

meglássuk.de egyik sem arról híres,hogy az "apró-cseprő" hiányosságokat annyira sietve javítaná.
bár,azért írtam az op-nak ezzel kapcsolatban.kíváncsian várom a választ.

(#1879) DarkByte válasza betyarr (#1878) üzenetére


DarkByte
addikt

Itt lehet érdemes lenne majd nekik megírni akkor, hogy a UK Telefonica-s profil jó ide, hogy lehet csak annyit kellene csinálni hogy a DIGI hálózati azonosítójához hozzákötni, vagy nem tudom mi alapján dönt amúgy alapból.

(#1880) betyarr válasza DarkByte (#1879) üzenetére


betyarr
veterán

ha tudnám hogy ez az egész tulajdonképpen hogyan épül fel...csak infókat próbálok összeszedni,meg bevált "használati utasításokat" követek.de lövésem sincs mit tesz ez a telefonica uk meg india volte :( :B

(#1881) DarkByte válasza betyarr (#1880) üzenetére


DarkByte
addikt

Igazából én is csak sejtem, de egy profil az kvázi olyasmi mint egy nagyon terjedelmes APN beállítás, csak ez az LTE és WiFi feletti VoIP kapcsolódást paraméterezi. Aztán más kijavít ha nem így van :) Engem az lep meg, hogy ezt nem valami autokonfigurációval küldi le a hálózat a telefonnak. De gondolom ez meg azért nem járható, mert az egyes LTE modem vendor-ok kicsit másfajta profil formátumot használnak (csak tipp). De az még inkább meglepő, hogy ezek szerint vannak ilyen defacto profilok amelyeket több szolgáltató is használ és a Telefonica cucca pont átfed a DIGI-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1882) csipuka válasza DarkByte (#1881) üzenetére


csipuka
senior tag

Kiprobalnam en is, de a 2 progit nem tudom elerni, mert a jamal2367.com az nem elerheto.
Fel tudnatok rakni valahova publikusba? Koszi.

(#1883) DarkByte válasza csipuka (#1882) üzenetére


DarkByte
addikt

Én az itt linkelt Google Drive-os pakkal csináltam. [link] Ne tévesszen meg hogy OnePlus 5 topik, pontosan ugyanígy kell csinálni.
Ja meg persze nem a Vodafone India profilt kell aktiválni a DIGI-hez, hanem a Telefonica UK-t.

[ Szerkesztve ]

(#1884) csipuka válasza DarkByte (#1883) üzenetére


csipuka
senior tag

Koszi meg is van, a screenshot-ot mar lattam, csak a linket nem szurtam ki az aljan.
Azt tervezem, hogy anyosomekat megkerem, hogy vegyenek fel nekunk 2 SIM-et, mire hazamegyunk.
Ez akkor elofizus SIM ugye, es az o szamlajukon fog megjelenni, ha nem csak Digi-t hivunk, ugye?

(#1885) DarkByte válasza csipuka (#1884) üzenetére


DarkByte
addikt

Igen, a normál Digi előfizetés számláján jelentkezik ami költség.

[ Szerkesztve ]

(#1886) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Érdemes még ilyen telefont venni 2-3 évre? Frissítés szempontjából hogy áll a telefon?

(#1887) fant0mi válasza zeus_2k14 (#1886) üzenetére


fant0mi
addikt

Ez engem is erdekel. Egyebkent bo fel eves csak a telefon, nem lesz itt semmi baj.
Az en dilemmam 6T vagy 7 (nem pro, csak a sima). A data sheetet nezegetve semmi egetvero ugras nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1888) zeus_2k14 válasza fant0mi (#1887) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Szintén

iPhone 7-ről jönnék. Vennék ilyent, One Plus 6t vagy pedig a One Plus 7-et. De ahogy baj van a 7 Pro-val , lehetséges hogy a simával is az lesz. Így olyannak lennék kivéncsi a véleményére, aki ért is ehhez :D

(#1889) DarkByte válasza zeus_2k14 (#1886) üzenetére


DarkByte
addikt

Én majdnem egy készleten beragadt 5-öst vettem végül. Azért annyira gyorsan nem avulnak el ezek a telefonok, 6 hónapos modellről beszélünk a 6T esetében.

Én a legnagyobb 8GB/256GB-os modellt vettem tavaly novemberben. 2021 őszéig ki kell bírnia, mert addig nem veszek másik telefont, az is biztos. :U

Persze ha valaki mindig a bleeding edge-et akarja, akkor azt meg is kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#1890) zeus_2k14 válasza DarkByte (#1889) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

És te hogy vagy vele megelégedve? Hol vetted? ( Én a laptopszalonnál néztem , 180k a 8/128-as) .. Sajnos a hivatalos oldalon nincs már..

(#1891) DarkByte válasza zeus_2k14 (#1890) üzenetére


DarkByte
addikt

Még a hivatalos értékesítéssel rendeltem a saját oldalukról. Pár nap alatt itt volt.

Alapvetően nagyon szeretem. Nekem leginkább a vanilla közeli Android miatt lett ez a választásom és az Oxygen OS-el igen csak ki vagyok egyezve. Pont csak ott nyúl bele ízlésesen ahol még ez nekem is tetszik.
A telefon szélvész gyors, akksija jól bírja.

Kicsit talán a kijelző fényerő lehetne több erős napfényben, valahogy nem erre emlékszem OLED-től Samsung-os korszakomra visszagondolva. De így sem vészes.

A képernyő alá rejtett ujjlenyomat olvasó talán a leggyengébb pontja az egésznek. Nekem a mai napig nem teljesen résmentes a használata. Egész gyorsan fel lehet oldani, de érzékeny arra hogy hogyan teszi rá az ember az ujját. Nem lehet csak úgy akárhogy. Nem volt rendes ujjlenyomat olvasós telefonom előtte, így azokkal nincs összehasonlítási alapom. Azért bőven együtt lehet vele élni.

Kamerája amire nekem kell tökéletes. Nem vagyok egy fotó zsonglőr, automata módban csináljon elfogadható képeket. Ezt teljesíti.

Néha a jack hiánya fájdalmas, habár már majdnem mindenütt sikerült átállnom Bluetooth-os cuccokra (edzős fülhallgató, kocsiban fejegység, stb.). Melóban van, hogy néha a vezetékes fülesemet jó lenne rákötni és akkor kár hogy nem megy a dongle nélkül. De előbb-utóbb oda is veszek valami vezeték nélkül fejhallgatót. (vagy még pár OnePlus-os Type-C adaptert, elvégre ilyen $2-3 egy, szóval nem annyira drága hogy ne tarthassak minden helyen egyet a fiókban)

A Dash Charge-tól idegenkedtem, de mostanra nem tudok nélküle élni. Nagyon jó hogy pár percnyi töltés után is mehetek a dolgomra ha hirtelen kell kicsit kajáltatni.

Esetleg még ami gyengéje a kihangosító hangszóró elhelyezése. Azt könnyű letakarni, kis megszokást igényel.

Notch-tól amúgy tartottam, és a lekerekített kijelző sarkoktól, de előbbi rejtési mechanizmusa elég korrekt, utóbbit meg pár nap alatt megszoktam.

Szerintem a következő is OnePlus lesz, hacsak addig nem vesznek teljesen hátra arcot a szoftverezési gyakorlatukban.

[ Szerkesztve ]

(#1892) zeus_2k14 válasza DarkByte (#1891) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

hát már nem tudom mi legyen.. Lehet One Plus 7 sima lesz, csak hát nem kiforott még az teljesen.

(#1893) csipuka válasza zeus_2k14 (#1892) üzenetére


csipuka
senior tag

Miert ne lenne.
Gyak ugyanaz mint a 6T csak ujabb proci.

(#1894) DarkByte válasza zeus_2k14 (#1892) üzenetére


DarkByte
addikt

Igazából szerintem azért nem érdemes a régit venni, mert ahogy láttam, beragadt készletről is közel ugyanannyiba kerül mint az új. És azért a 7-es megjelenésével a 6/6T kezdeti gyakori szoftver frissítései érezhetően lelassultak. Szóval nyilván mindig az aktuális kedvenc kapja a több szeretet. (persze azért attól se félek hogy még 2 fő Android verziót ne kapnánk meg, habár 8-as Android felett szerintem már ez sem annyira lényeges jelen állás szerint).
Ha jó deal-ben meglátod, azért szerintem simán bevállalható a 6T.

[ Szerkesztve ]

(#1895) *Mukeey* válasza zeus_2k14 (#1886) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Persze, hogy érdemes. Mi változna a következő pár évben? Frissítések lesznek rá, lásd OP3, az is 9es droidon fut jelenleg. Akkuja nagyon jó, kijelző szuper, sebességre még mindig ver kb mindent.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1896) hajbel válasza DarkByte (#1891) üzenetére


hajbel
addikt

Próbáltad az ujjad többször felvenni?

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#1897) DarkByte válasza hajbel (#1896) üzenetére


DarkByte
addikt

Mármint az ujjlenyomat rögzítésekor? Mert akkor persze. Olyat is csináltam, hogy ugyanazt az ujjat felvettem többször mintha más ujj lenne. Érdemében nem javult a felismerés szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1898) zeus_2k14 válasza *Mukeey* (#1895) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

One Plus 7 ( sima ) , megvárom a megjelenést, szinte ugyan azon az áron lesz, mint a 6T. Szerinted azt is érdemes megvenni?

Iphone-ról jövök, egyenlőre vakon vagyok, szóval bármilyen segítséget meghallgatok .. ( érdemes e megvenni, inkább 6T mert majd az jobb lesz ,stb..)

Köszi

(#1899) *Mukeey* válasza zeus_2k14 (#1898) üzenetére


*Mukeey*
addikt

6t-t most majd jó árban lehet megvenni. Tavalyi csúcs hw, egy év minusz a szoftverből.
Sima 7 legújabb hw, 3év szoftver mellé, kb 100€val drágábban. Mérlegelni kell, melyik éri meg neked.
iPhone után lesz azért pár nagyon frankó dolog pl gyors töltés, jó akkuidő, dual sim, bőséges ram...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1900) zeus_2k14 válasza *Mukeey* (#1899) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

És hol tudom megvenni a 6t-t? Mert az oldalon nincs ..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.