Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) ollie válasza *Mukeey* (#1700) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem biztos, mert egyrészt lehet, hogy nem EU-s verziót árulnak, másrészt lehet valami sumákság mögötte.

***

(#1702) PACSA75 válasza xenom0rph (#1699) üzenetére


PACSA75
őstag

Az a helyzet hogy magánszemélytől vettem, azaz cseréltem egy másik telefonnal. Nem tudom honnan lett véve/rendelve. Kíváncsi vagyok írnak-e valamit.

(#1703) akosxyz


akosxyz
senior tag

Nálam is előjött a probléma, hogy sokat eszik a googleplay szolgáltatások. Kinek mi volt rá a megoldás?
A helyadatokat kikapcsoltam minden olyan alkalmazásnál aminek nem kell. Plusz napközben nem is megy, csak akkor kapcoslom be, amikor tényleg navigálni kell :F

(#1704) xenom0rph válasza PACSA75 (#1702) üzenetére


xenom0rph
őstag

A tájékozottab vevő/vásárló ilyen esetben átadja a vásárlási számot. Nem tesz semmit az egészhez az, hogy magánszemély volt az eladó.

halahala

(#1705) metal01 válasza akosxyz (#1703) üzenetére


metal01
őstag

Nálam be van kapcsolva a helyadatok folyamatosan és nem tiltottam egy alkalmazásnál sem. A Google Play-szolgáltatások 1-2%-on van, feljebb nem szokott menni. Sztem ott beragadt valami. Próbálj recoveryből egy cache wipe-ot. (Azzal együtt ugye újra is fogod a telefont indítani.) Utána nézd majd meg, hogy 1-2 nap alatt hogy alakul.

[ Szerkesztve ]

(#1706) PACSA75 válasza xenom0rph (#1704) üzenetére


PACSA75
őstag

No para, cseréltem a telefont, azaz egy Samu S9 et adtam érte doboz, tartozékok és számla nélkül (használtan), tehát nem lehetett pretencióm ilyen téren, ha nincs gari hát nincs, csak gondoltam megpróbálom beszerezni, mivel nem tartom meg hosszú távon a telefonokat, így az eladás pillanatában (valamint addig ha meghibásodás történne) jól jöhet. Ha nem lehet, hát ez van. A lényeg hogy imádom ezt a telefont, a váltás oka max a merete miatt következhet be, de egyelőre még maradok vele😁.

(#1707) betyarr válasza akosxyz (#1703) üzenetére


betyarr
veterán

újraindítás nálam megoldotta.

(#1708) akosxyz válasza betyarr (#1707) üzenetére


akosxyz
senior tag

Az újraindítás kicsit javított rajta, de még így is most 5%. De a napokban figyelem majd még, aztán kiderül. Remélem ennyi is elég volt neki :)
Köszi a válaszokat amúgy :R

(#1710) *Mukeey* válasza Bly (#1709) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Hmm, lehet ki kéne a betat próbálnom huzamosabb ideig.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1711) zolka95


zolka95
őstag

Havonta érkeznek a biztonsági frissítések?
Ha rootolva van a telefon akkor is feltelepülnek?

A oneplus oldalán csak a legfrissebb stabil és béta ROM-ot lehet elérni? A régebbieket nem?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1712) *Mukeey* válasza zolka95 (#1711) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Beta az kb havi igen, stabil az kb 3 havonta.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1713) zolka95 válasza *Mukeey* (#1712) üzenetére


zolka95
őstag

Az ujjlenyomatolvasót nem zavarja egy képernyővédő plexi?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#1714) *Mukeey* válasza zolka95 (#1713) üzenetére


*Mukeey*
addikt

De, én is vettem az elején, de leszedtem, mert a fpr amugy sem a legjobb hatásfokkal üzemel.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1715) PACSA75 válasza zolka95 (#1713) üzenetére


PACSA75
őstag

Én most vettem egy üvegfóliát, de befostam, nem akart feloldani ujjlenyomattal, ezért töröltem őket és próbáltam újra beolvasni őket, de azt sem akarta. Kezdtem agygörcsöt kapni, majd kb 10 perc után, mire sikerült minden bubit kimaszírozni alóla, újra elkezdte beolvasni az ujjlenyomatokat. Persze újra kellett tanítani mindet, de most műxik pöpecűl.

(#1716) hardline válasza zolka95 (#1713) üzenetére


hardline
senior tag

Nem.
Elvileg javallott újra felvenni az ujjlenyomatokat a felhelyezés után, de nekem erre sem volt szükség.

Az update óta az arcfelismerés makrancoskodik. Nem akar felismerni a telefon.
Tapasztalt még valaki hasonlót?

(#1717) *Mukeey* válasza hardline (#1716) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nálam mind a két módszerrel elég gyenge. Nem azt mondom, hogy használhatatlan, de egy hátlapi ujjlenyomat-olvasó ezerszer pontosabb és gyorsabb még. Gyenge fényben az arcfelismerő nulla.
Ez az egyetlen zavaró a 6t-ben...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1718) PACSA75 válasza *Mukeey* (#1717) üzenetére


PACSA75
őstag

Én az arcfelismerést nem használom, viszont az ujjlenyomat nálam működik, nyilván nem olyan gyors, mint egy hagyományos olvasó, hiszen ez még egy egészen új fícsör volt annó (sőt talán még ma is), ahhoz képes én meg vagyok elégedve vele.

(#1719) Viper26


Viper26
nagyúr

Mennyire jellemző a gyártónál, hogy az új telefon megjelenése után az előző széria "véletlen" lassú lesz? :D

Pixel 7 | FR955

(#1720) csipuka válasza Viper26 (#1719) üzenetére


csipuka
senior tag

Nem jellemzo.

(#1721) akosxyz válasza Viper26 (#1719) üzenetére


akosxyz
senior tag

Erről még én sem hallottam OP márkánál :)

(#1722) betyarr válasza Viper26 (#1719) üzenetére


betyarr
veterán

ha jól rémlik,akkor ez a szifonnál volt/van.androidnál nem emlékszem,hogy lett volna hasonló balhé.

(#1723) PACSA75 válasza betyarr (#1722) üzenetére


PACSA75
őstag

Androidnál nem lassúlnak be a telefonok, csak jön egy szar frissítés ami tele van bugokkal (véletlenül), azaz gagyibb lesz, mint egy előző verzióval. Sajnos OP 3 nál tapasztaltam hasonlót, pl a közelség érzékelő elkezdett szarul működni - beszéd közben ha jött egy értesítés, bekapcsolt a kijelző, így az arcocskámmal mindenféle műveleteket hajtottam végre beszéd közben.
Amúgy ezt a 8gb RAM-ot nem tudom mivel lehetne visszafogni😁.

(#1724) *Mukeey* válasza PACSA75 (#1723) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Én a napi használós télóimon nem is szoktam frissíteni, ha minden oké. Ilyen célra van miui-s készülékem, azt szétromolom, ha olyanom van. Úgy vagyok vele, hogy sokszor egy szarabb főverzió az új fícsőrök ellenére is tud rosszabb lenni, mint egy jól belakott, hibamentes régebbi. Nem akarok fikázódni, de pl a Samsung nagymestere ennek. S8 anno kijött egy tök jó 7.0-val, majd kiadtak rá egy iszonyat 8ast. Egy laghalmaz lett az egész. Na de ez nagyon off :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1725) PACSA75 válasza *Mukeey* (#1724) üzenetére


PACSA75
őstag

Én "sajnos" szeretem frissen tartani a készülékeimet, de egyet értek veled, az a jó amit te csinálsz, minden telefon azzal a szofttal a leg stabilabb amivel kijön a gyárból. De hát az ember (nem mind) balga, és szereti az újdonságok (mint én), és ez néha mellbevág.

(#1726) akosxyz


akosxyz
senior tag

Kb kettő újraindítást csináltam, plusz volt egy kikapcsolás 10 percre kb. Azóta nem fogyaszt a google play szolgáltatás :)

(#1727) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Elég jó a sot még mindíg. 50-50 mobilnet/wifi, minden bekapcsolva, volt benne egy óra navi is mobilnettel.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1728) Bly


Bly
tag

Melyik rom van fent?

(#1729) *Mukeey* válasza Bly (#1728) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Stabil, utolsó.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#1730) Bly válasza *Mukeey* (#1729) üzenetére


Bly
tag

Már reméltem hogy az új béta xD nekem is a 9.0.13 van fent ... Jó a SOT ... annyi, hogy ugyebár kevesebb jön ki ha alvó állapotban tölt több időt a készülék. 6 óra a minimum de akár a 9 órás kijelző idő is kihozható belőle.

(#1731) Ubi


Ubi
tag

A napokban töröltem mindent a telefonról, túlzott merülés miatt. A probléma megoldódott és meglepődve tapasztaltam, hogy már nem kell babrálni a voLTE beállításokkal. Csak be kell kapcsolni és kész! Gratulálok OP! :))

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#1732) Dolphine válasza Ubi (#1731) üzenetére


Dolphine
addikt

A nulláról húztad újra és így van VoLTE? Az hogy? :Y Hol és hogyan kapcsoltad be?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1733) Ubi válasza Dolphine (#1732) üzenetére


Ubi
tag

Igen. Gyári állapot vissza és mindent töröl. *#800# ; oneplus LOGkit; Function Switch; voLTE switch és voWIFI switch bekapcs. Ennyit csináltam és működik.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#1734) Dolphine válasza Ubi (#1733) üzenetére


Dolphine
addikt

Melyik mobilszolgáltatónál vagy?
Utána volt újraindítás?
Stabil vagy béta ROM?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1735) Ubi válasza Dolphine (#1734) üzenetére


Ubi
tag

Telekom. De szolgáltatónál már régen engedélyeztettem a voLTE hívásokat. Újraindítás volt. Stabil 9.0.13-as rom van fent. Siker?

[ Szerkesztve ]

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#1736) Dolphine válasza Ubi (#1735) üzenetére


Dolphine
addikt

Majd otthon nekiugrok. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1737) Ubi


Ubi
tag

GCam verziónál hol tartunk? Melyik a legfrissebb, vagy a legjobb, (stabilabb)?

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#1738) betyarr válasza Ubi (#1737) üzenetére


betyarr
veterán

hogyan lehet ezt egyáltalán feltenni?automatán hagyva is jobb képeket csinál a gyárinál?

(#1739) Ubi válasza betyarr (#1738) üzenetére


Ubi
tag

Így tudod feltenni: [link]
Sokkal jobb képeket készít alapból igen. Keress rá YouTube-on. Érdemes.

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#1740) Viper26 válasza Ubi (#1739) üzenetére


Viper26
nagyúr

MGC_6_1_021_xcam6_beta3.apk ez lenne az?

Pixel 7 | FR955

(#1741) Ubi válasza Viper26 (#1740) üzenetére


Ubi
tag

Nekem most ez van fent: MGC_6.1.021_xcam_5_beta20.apk

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#1742) Dolphine válasza Ubi (#1735) üzenetére


Dolphine
addikt

Bekapcsoltam, újraindítottam, de semmi. Nem látszik a VoLTE ikon. Telenoros vagyok, bár nem hiszem, hogy ez számít valamit.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1743) tomp válasza Ubi (#1731) üzenetére


tomp
félisten

Gyári állapot visszaállítása nem állítja alapra a szolgáltatói profilt mivel azt ugye törölted. Csak a full zip telepítése állítja vissza. Ezért nem kellett a QPST/PDC mert az maradt azon amit beállítottál.
Ha tartalmazná a Telekom HU VoLTE profilt akkor az alapértelmezetten be lenne kapcsolva.

(#1744) Dolphine válasza tomp (#1743) üzenetére


Dolphine
addikt

Van értelme így hagyni akkor nekem, hogy látszik a VoLTE illetve VoWIFI kapcsoló, vagy ne foglalkozzak vele?

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1745) tomp válasza Dolphine (#1744) üzenetére


tomp
félisten

A kapcsoló jó ha manuális azaz kapcsolható.
Ha benne lenne a hazai VoLTE profil is akkor is ott lenne gyárilag a kapcsoló de nem kellene bekapcsolni mivel alapból be lenne kapcsolva. :)

(#1746) PACSA75


PACSA75
őstag

Csak nekem tűnik gyengének a kijelző fényereje, vagy ez valóban ennyit tud. Gyenge fényben nincs gáz, de ha rásüt a nap alig látok valamit.

[ Szerkesztve ]

(#1747) Dolphine válasza tomp (#1745) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha jól értelek maradhat, semmi nem fog változni (üzemidő, működés pl.), hogy látom a kapcsolót. Most értelemszerűen ki van kapcsolva.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1748) tomp válasza Dolphine (#1747) üzenetére


tomp
félisten

A kapcsoló nem igényel akksit. Az gyakorlatilag egy config bejegyzés. A "VoLTE=false" tagról módosult "VoLTE=true" állásra. A rendszer boot során megnézi ezt a bejegyzést és mivel azt látja, hogy meg kell jeleníteni a kapcsolót így hát megjeleníti. Nem rejti el.

(#1749) Dolphine válasza tomp (#1748) üzenetére


Dolphine
addikt

:R
Nagyon szépen köszönöm!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#1750) ollie válasza Dolphine (#1742) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már hogyne számítana, hogy Telenoros vagy. A Telenor konkrétan csak kb 3 fajta telefonon engedélyezi a VoLTE-t.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.