Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Megvárom a 7-esbe mit gurítanak majd. Addigra az ujjlenyomatolvasó is fejlődik.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

A snapdragon 845-ből már a 300 ezret is kihozzák, brutál tartalékok vannak abban a prociban. :U
Vagy Oneplusszék valamit nagyon tudnak, ha optimalizálásról van szó...
A huawei, a kirin 980-nal nagyon nem villoghat, mint új fejlesztés...sajnos.

Ettől függetlenül nem ez nyom nálam a latba, ha telefont veszek, mielőtt valaki félreértené.

[ Szerkesztve ]

(#3) PowerBuldog válasza ΞΔGLΞ (#2) üzenetére


PowerBuldog
veterán

PocoF1 is már 300 felett gurít különböző kernelekkel.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) ΞΔGLΞ válasza PowerBuldog (#3) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Kösz az infót! Nem követtem, ezért nem is tudtam.

(#5) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Szóval eltűnt a jack, az előlapi LED, az ujjlenyomatolvasó jelentősen visszalépett... A vason és a kijelzőn kívül (amik az OP3-ban is a mai napig decensek) és a kamerán kívül miért is kéne nekem váltanom? :F Hiba az OP-től szerintem a magasabb ár, úgy ahogy a kiforratlan ujjlenyomatolvasó, a hiányzó IP védelem, és az elhagyott Jack is.

1 év OP3 használat után megígértem magamnak, hogy a következő is OP lesz, de így nem nagyon húz a szívem feléjük... :(

És nem! Nincs logikus ok a Jack-et elhagyni. Apple majmolás és kész. Ők voltak, akik anno az Applenek szóltak be emiatt, és tessék.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#6) Straw válasza ΞΔGLΞ (#2) üzenetére


Straw
senior tag

Nincs a Kirinnel semmi baj. Amiatt tűnhet "gyengébbnek" már ha annak tűnik, bár minden szempontból fejlettebb a snapinál, mert a Huawei év vége felé mutatja be az új SOC-ot, míg a többiek év végén már a következő évi csúcsot, és ez torzítja a képet kicsit.

42

(#7) janeszgol


janeszgol
félisten

Kár a kijelzőért, amúgy nagyon tetszik.

(#8) opr válasza Straw (#6) üzenetére


opr
veterán

Most ezt nem ertem. Ha az egyik "ev vege fele", a masik meg "ev vegen" mutatja be a csucsot, ezert torzit, az nem siman azt jelenti, hogy 1 ev lemaradasban vannak? Vagy en ertek felre valamit, esetleg elirtad?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) ΞΔGLΞ válasza Straw (#6) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha fejlettebb, akkor mi a lófüttyért nem tud még mindig kiköhögni magából egy 4K 60FPS videót?
Amit, tegyük hozzá, már kirin 970-nek is kisujjból kellene, vagy kellett volna kirázni..

[ Szerkesztve ]

(#10) Lazika


Lazika
senior tag

Köszi a tesztet. Nagyon jó telefon, én megvagyok vele elégedve! :C Gcam szerintem sokkal jobb képeket csinál, mint a gyári alkalmazás.

[ Szerkesztve ]

(#11) ΞΔGLΞ válasza opr (#8) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Dehogynem, vagyis jól érted. Lemaradásban van. És amíg meg nem jelent, pl a m20pro, addig 360 ezer körüli képekkel dobálóztak.

(#12) Straw válasza opr (#8) üzenetére


Straw
senior tag

Én írtam értelmezhetetlenül, mea culpa.

Úgy értettem, hogy a többi gyártó adott év végén kezdi szivárogtatni, vagy hivatalosan papíron bemutatni a következő évi csúcs SOC-ot, de attól az még nem kapható, csak publikusa a nyers paraméterek. A Huawei meg adott év végén (jelen esetben a Mate20) kezdi piacra dobni az adott évre tervezett, és 1 éves ciklust kezdő csúcs SOC-ra épülő eszközeit. Ha úgy nézzük akkor van egy fél év/ 8 hónap difi a többiekhez képest, piaci elérhetőség szempontjából.

(#9) ΞΔGLΞ van rá szükség? Egyébként tuti biztos vagyok benne hogy SW limitáció, minden írás/olvasás sebesség (és itt nem antutu teljesítmény tesztre gondolok) tesztben veri, de legalább hozza az SD845 szintjét, ez alapján tudnia kéne. De ha megnézed az SD845-re épüő telefonokat, ott sem tudja mind, inkább az a fura.

[ Szerkesztve ]

42

(#13) judas13


judas13
addikt

A jack elhagyása eleve - de különösen az ismert előzmények után, nálam a megbocsáthatatlan bűn kategóriájába esik.
Innentől kezdve azt sem hiszem el nekik amit kérdeznek...

(#5) mbalint987
+1

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Igazából ennek a telefonnak "mi értelme" a 6 mellett? :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) #24536576 válasza Straw (#6) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az új SD855, Exynos 9820, A12 az ellenfele, nem az előző generáció.

(#16) Straw válasza #24536576 (#15) üzenetére


Straw
senior tag

Majdnem, az SD855 egy módosított 845. Az A12 ellen majd a Snapdragon 8150 fog menni.

42

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Rengeteg tesztet láttam róla más -általam jobban favorizált- telók kapcsán, így nekem is leesett, hogy tényleg jó készülék lett. Más tészta, hogy egy batár nagy dög IP-védelem nélkül, szóval nem annyira nekem való. Talán lesz jövőre egy vízálló 7T Compact.

(#18) #24536576 válasza Straw (#16) üzenetére


#24536576
törölt tag

Igaz, a számozásnál megragadtam az eddiginél. A lényeg ugyan az. Kirin 980 a 2019es procikhoz tartozik, azokkal szemben meg elmaradott.

[ Szerkesztve ]

(#19) opr válasza Straw (#12) üzenetére


opr
veterán

:R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Ilyen ujjlenyomatolvasoval es borzalmasan torzito kameraval en ezt nem ajanlanam senkinek. 😂

(#21) ΞΔGLΞ válasza Straw (#12) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van rá szükség? Persze, hogy van. Nem is értem a kérdést.
30 fps-t már rég nem használok és egy 4k tévén a 4k mutat jól.

(#22) doooo


doooo
veterán

Túl sok a hiányosság. Zoom lencse, IP, Jack, stb... ha a kamera meglenne, még azt mondanám, hogy oké, de így... meh.

(#23) #24536576 válasza ΞΔGLΞ (#21) üzenetére


#24536576
törölt tag

Mindjárt jön valaki, hogy minek a 4K tv...

(#24) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépet! :R

De amúgy én nagyon csalódott vagyok. Notch van, 3.5mm-es jack és értesítési LED nincs, az ujjlenyomat-olvasó meg problémás a mindennapokban. Kár érte, ezt elszúrta a Oneplus... :(

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#25) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Szerintem ez sok azért az árért amit kérnek érte. Ha nem lenne Xiaomi akkor jó lenne, de a MI8-hoz vagy a Poco-hoz mérten már nem túl erős ajánlat.

(#26) beeep146 válasza Cifu (#24) üzenetére


beeep146
tag

Üdv!

A 3.5mm-es jack és értesítési LED-et nem kommentálom, hiszen mindenkinek a saját preferenciája a fontos, de mi alapján írjátok páran, hogy az ujjlenyomat-olvasó problémás a mindennapokban? Komolyan érdekel. Saját tapasztalat, tesztek?

(#27) tailor válasza hemaka (#20) üzenetére


tailor
őstag

Valószínűleg nem fotózol,és nem vagy tisztában a nagylátószögű objekítvek torzításával ;) Maradjunk annyiban, hogy igencsak jó ez a kamera...

[ Szerkesztve ]

(#28) marcarc válasza beeep146 (#26) üzenetére


marcarc
senior tag

Lassabb de használható, nem másodpercekkel lassabb, de tele a net videókkal pro kontra, szerintem egyáltalán nem rossz. Eddig az volt a baj hogy hátul volt az olvasó, most az a baj, hogy elöl van és miért nem ultrahangos. A kövi körben jön a miért nincs vezetékmentes töltés, hol a jack? HOL A LED, mindig lesz valamin fel lehet háborodni. - OP már nem a régi, elindultak a lejtőn elszaladt velük a ló, 20 euróval drágább mint a 6 volt és még sorolhatnám.

Engem az érdekelne aki jön a poco phonenal az vesz magának? Vagy csak hallotta hogy olcsó és nem rossz ezért mindenkinek mondani kell? Amúgy miért baj az hogy pártízezerért kapsz egy minőségibb összeszerelést minőségi anyagokból? - nem tudom mennyibe kerül, 110-120? Továbbra is az a véleményem, hogy biztos jó de nem egy kategória, az viszont tuti, hogy a középkategóriás xiaomi-k jók és használhatóak.

Az OP legalább még a lélektani határon belül ad használható készülélet, ráádasul 128 as tárhellyel a legkisebb modellben.

[ Szerkesztve ]

(#29) Cifu válasza beeep146 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szinte minden tesztben szóváteszik, hogy nem 100%-osan sikeres az ujjlenyomat-olvasóval feloldani a képernyőt - van, hogy mellényúl az ember, van, hogy elvben jó helyre nyúl, mégse sikerül elsőre, vagy egy picit lassabban megy, mint egyébként.

Ahogy már mások is szóvátették, ez olyasmi, amit hagyományos fizikai ujjlenyomat-olvasóval manapság probléma nélkül megold nagyjából bárki - a Oneplus az OPO óta például.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#30) beeep146 válasza Cifu (#29) üzenetére


beeep146
tag

Azért kérdeztem csak meg, mert ma 2 hete használom a 6T-t, kézbevételhez a jobb kéz hüvelykujj, asztalon fekvő állapothoz a jobb kéz mutatóujj van felvéve, és én még egyszer sem! láttam a 14 nap alatt azt a feliratot, hogy tegyem rá újra..stb. Azon nem vitatkozom, hogy 0,35896 másodperccel lassabb a régi megoldásnál, de ahogy írtam is a másik topicjában, akinek ez probléma, az ne vegye meg semmiképpen.. :-D

Használtam OP3-tól kezdve minden készüléküket (OP5-öt kivéve) és az a véleményem, hogy az OP3 és OP3T előlapi olvasója összességében gyorsabb, de az 5T és a 6 hátlapi olvasója nem, mert az a 0,3 s amivel gyorsabb lenne, azt elbukja a user azzal, hogy meg kell találni a szenzort..

[ Szerkesztve ]

(#31) DamianB


DamianB
őstag

A teszt jó lett és korrekt látszik Bone hogy ismered szereted a márkát :K
Egy napja használom a telefont egy két kiegészítést tennék hozzá.
A fülhallgatót ingyen kapsz hozzá mert mindenki osztogatja a 20 eurós kupont és pont annyi a füles.( Nagyon jó hangja van)
Igen a képernyőbe épített ujjlenyomat olvasóval meg vannak kisebb problémák de újra felveszem az ujjlenyomatom és szerintem jó lesz.
Azt hittem hiányozni fog a LED hát nem hiányzik.
Nem említetted hogy támogatja az LDACot fejlesztői menüben ott van írtam is a fórumba.

Cifu így leírva tényleg rosszull hangzik amit leírtal de hidd el nekem ez egy nem elbaltázott telefon. Kamera plusz ujjlenyomat olvasó nagyon gyors feloldas meg mindig és amint hozzá érsz a telefonhoz már mutatja is hogy old fel,nagyon gyors. Ha van időnk össze futni szívesen megmutatom.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#32) ΞΔGLΞ válasza #24536576 (#23) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Inkább ne! :DDD
Tudom, még az FHD is gyerekcipőben jár itthon, mert ez van a legtöbbször hangoztatva, mint ellenérv, és ez igaz is a gagyi tv műsorokra, de azért a netflix-en már egy rakás 4K HDR tartalom elérhető Dolb Digital Plus-ban. Amik baromi jól néznek ki. De a telefonra visszatérve...

Egyszerűen egy 4K 60fps-t egy QLED, vagy OLED tévén nézni fantasztikus látvány, még akkor is, ha AMATŐR.
2019 derekán, amelyik telefon ezt nem tudja, az menjen a csába és főleg ne hívja magát flagship-nek.

[ Szerkesztve ]

(#33) Qper192


Qper192
újonc

Sziasztok!

Cáfolnom kell a cikkben írtakat, a megjelenés napján rendeltem meg, két nap alatt ki is szállították. Az ujjlenyomat olvasó nekem 10-ből 10x tökéletesen és gyorsan működik, és teljesen kézre is esik (igaz nagy tenyerem van).

(#34) dilajoska1 válasza ΞΔGLΞ (#32) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nekem 1 óra 4k 30fps videó 15-17gb helyet foglal. Ha tudná a 60fps-t akkor gondolom ennek a duplája körül lenne a mérete. Ezért inkább ritkábban FHD de inkább HD felbontásbn készítem a videókat. Igaz nagyon ritkán videózom meg 4k-s TV-m sincs.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#35) hemaka válasza tailor (#27) üzenetére


hemaka
nagyúr

"Hiányzik tehát a zoom és/vagy a széles látószögű kamera"
A teszt nagyon nem ezt mondja. Ha azt irjak, hogy wide vagy uw, akkor elfogadom a torzitast, de a teszt epp az ellenkezojet allitja.

(#36) judas13 válasza hemaka (#20) üzenetére


judas13
addikt

Ez csak vicc remélem. De valahol sejtem, h mégsem az. :F

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#37) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

A cikk írója savazza a Samsung,Huawei és iPhone-t az árazásuk miatt. Köszönjük!
De szerintem nem egy kategória ezzel. Kicsit komolyabbak azért.

De ez,ennyiért drága,nekem! Semmi extra nincs benne. Hiányos. Vicc az ára. Maximum 120ezer forint. Akkor kaphatna ajánlottat. De így,hogy szép a doboza,meg pirosak a cuccok,meg gagyi tok....:D
Miért választanám ezt a Pocok helyett például?
Na az 100-szor jobb ajánlat.
Szerintem ez egyáltalán nem olcsó telefon,”0” tudással.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#38) Clander válasza Cifu (#29) üzenetére


Clander
tag

Ez a kákán is csomót keres effektus, amennyiben ilyen információkkal rendelkezel és neked ez nem tetszik, nem kötelező megvenni a telefont, egyébként jó barátom is ezt a telefont használja és neki semmi problémája nincs az ujjlenyomat-olvasóval, sőt kedveli is..

(#39) DamianB válasza dilajoska1 (#34) üzenetére


DamianB
őstag

Én ritkán videózom de ép ezért 4kba akkor már és utána lementem.

Herrelose : Én ki próbáltam a Pocot meg ha csak fel órára nos át olvastam a topikjat és teszteket. Nagyon jó telefon az F1 de ez hogy ugyan az a kategória a kettő csak ez el van árazva ez annyibban igaz hogy az amerikai ára sokkal korrektebb lenne ez tény de hogy ugyanaz a kettő na ez nem igaz .
Használnád egy hétig ezt és utána Pocot megnézném melyiket választanád .
Huawei P20 pro / note 9 / jobb telefon sztem igen megéri azt plusz 100/150 K t ezt mindenki döntse el maga.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#40) dilajoska1 válasza DamianB (#39) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én leginkább a telefonon tárolom a videókat. Max ha túl nagyméretű akkor töltöm fel a felhőbe.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#41) hemaka válasza judas13 (#36) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha neked ilyen torzitassal megfelel a kamera, akkor vicc volt igen. 😂

(#42) DamianB válasza hemaka (#41) üzenetére


DamianB
őstag

Oké ez a kép tényleg vicces touche :DDD

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#43) HarleyCustom válasza tomboy0013 (#25) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ja bocsi,a Mi8-cat kifelejtettem. :)
Az is sokkal jobb ajánlat ennél a túlárazott vacaknál. (Ha már a nagy gyártók termékeit túlárazottnak hívja a cikk alkotója)

(Volt nekem is OP 3T még anno. Egész jó volt,de attól sem estem hanyatt.:) )

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#44) hajbel


hajbel
addikt

A legjobb teszt, amit eddig a telefonról olvastam, főleg azt tekintve, hogy a GCam is ki lett próbálva, ráadásul ugyanazokkal a témákkal. :R

Nyilván szubjektív, de az ujjlenyomatolvasó nálam látványosan kevesebbszer téveszt, mint az S7 fizikai olvasója. Nyilván lassabban old fel, mint a hátlapi, de nálam szempont volt, hogy 90%-ban asztalon csücsül a telefon, így nem kell kézbevennem a feloldáshoz, tehát számomra hatékonyabb ez a megoldás. Általában, amikor csak tehetem, az arcfelismerést használom, mert az mindennél gyorsabb. Megnyomom a bekapcsológombot, enyhén magam felé billentem a képernyőt és már fel is oldott.

A jack nem hiányzik, tekintve, hogy 400 MAh-val nagyobb lett az akku miatta+előre került az ujjenyomat olvasó. Rendeltem £30-ért Soundmagic E10BT-t és jobban szól, mint a vezetékes. Azt nem kell ecsetelnem, hogy mennyivel kényelmesebb. Ott az átalakító a dobozban és nem romlik vele a hangminőség. Ok, hogy beszóltak a jack miatt, de akkor még a felhasználókt többsége nem használt BT fülest (legalábbis ők azt álítják, hogy felméréseik szerint ez így van.). A hardvert az oppo feljeszti, nem tudom, hogy mennyi beleszólásuk van ebbe egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#45) HarleyCustom válasza hemaka (#20) üzenetére


HarleyCustom
veterán

OMG!
:U
De azért “Bone” ajánlja a vásárlóknak. Ez egy “tetszett” plecsnit érdemelne legfeljebb. Nálam.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#46) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

aki használ ilyen telefont: mi a tapasztalat az ujjlenyomat olvasóval ha extra védőüveg kerül a kijelzőre?
Egy tesztet láttam valami német telekomos "gyári" üvegről amivel egész jól működik, de az az üveg majdnem 50 euro...

[ Szerkesztve ]

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#47) beeep146 válasza HarleyCustom (#37) üzenetére


beeep146
tag

Üdv!

Elkezdtem írni egy választ a kommentedre, olyan alapon, hogy a 6T egy IphoneX-et váltott, de a utóbbi 2 kommented után kitöröltem a francba... :-D

(#48) HarleyCustom válasza beeep146 (#47) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:D
Pedig kiváncsi vagyok mostmár.
iPhone X-zet erre? Szent Mózes! :D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#49) hajbel válasza beeep146 (#47) üzenetére


hajbel
addikt

Ja, 0 érvvel ez trollkodás. Annyit hoz fel érvként, hogy "túlárazott vacak".

(#48) Herreløse: Mondjuk kezdhetted volna azzal, hogy szerinted miben jobbak az általad felsorolt, jobb ár/érték arányú telefonok ezzel a készülékkel szemben és akkor komolyan is vennének az emberek. Még előtte talán utána is olvashatnál a témának, amihez hozzászólsz. Ez utóbbi nagyon hasznos tud lenni bizonyos esetekben. :K

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#50) marcarc válasza hajbel (#49) üzenetére


marcarc
senior tag

csak az iphone topicban felgyülemlett stresszt próbálja levezetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.