Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#623) mekker válasza szazbolha (#606) üzenetére


mekker
őstag

Fehérként én sem tudom milyen négernek lenni. De nem is próbálom megfejteni. Annyira szerintem nem jó mondjuk.

Már le lett írva párszor - lehet, hogy nem túl korrektek ezek a melegjogi akciók (pride, meleg szereplők nyomatása), de ez kap csak figyelmet. Mint a punkok pár évtizede, ez is egyfajta társadalmi segélykiáltás.
És működik is. 50-60 év alatt nagyon sokat javult világ szinten a helyzet, és szép lassan a szélsőségekre nem is lesz szükség.

Elindítanék egy gondolatot: Szerintem nem baj az, hogy egy rajzfilmben vannak utalások arra, hogy egy szereplő meleg (egyébként ez veszélyes terep írói részről, mert a rajzfilmcsatornák általában fosnak tőle és próbálják cenzúrázni). Mi ennek a társadalmi haszna?
Ha van egy láthatóan meleg gyerek, annak talán kevésbé teszik tönkre az életét a társai, mert látják, hogy a kedvenc meséikben is van ilyen. Gyakran az ilyen csesztetések miatt válnak befordulttá az emberek, és ha később sem sikerül tovább lépniük, akkor önhibán kívül az életük defektes lesz.
Azoknak a gyerekeknek is hasznára válik (szemléletformálás), akikre nem tekintenek deviánsként.

Szeretünk elfeledkezni a rossz emlékekről, de 100%, hogy a fórumon is sok ember szenvedett amiatt, mert kicsit más volt, mint a többiek. Ráadásul az a tapasztalat, hogy sokszor pont azok a kiemelkedően intoleránsak, akiknek ezt meg kéne érteni, mert hasonló cipőben jártak/járnak. Ezzel nem személyeskedni akarok, hanem szerintem ez elgondolkodtató..

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.