Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez? 200ért??? :Y

Na ne!!!!

annyira azért nem jó!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#852) Quasi_modo válasza Polarstar (#851) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor annyira nem veszel. (annyiért) (most)

[ Szerkesztve ]

valami

(#853) old rocker válasza Polarstar (#851) üzenetére


old rocker
veterán

telefonhoz mérten jó. Árhoz mérten ... nem vennék. De nem azért, mert jó, vagy rossz. Várok az öttalálatra.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#854) MR007RM válasza Polarstar (#851) üzenetére


MR007RM
addikt

Te biztos jobb modell lettél volna, mint azok az izgő-mozgó bogarak. Egyébként csak a benne lévő kamera miatt tényleg nem érdemes 200-at kiadni, ha más miatt nem kellene. Mit hiányolsz a képekből? Kézből állvány nélkül, néha szélben fotózva. Azokat az apró dögöket nem tudtam közelebről makrozni, így is kivágtam őket. A fotók nyers automata módban készültek. Műteremben jobbak lehettek volna, meg ha értenék a fotózáshoz.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#855) old rocker válasza MR007RM (#854) üzenetére


old rocker
veterán

honnan tudod, hogy jobb modell lett volna?? Bocs, Hagel... :) Egyébként a háttér nagyon szép defókuszos, egy telefontól nem is várnám.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#856) Auratech válasza MR007RM (#854) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem kicsit közel voltál és a fókusz nem volt már tökéletes. Lehet, hogy az automatika jónak ítélte, de a telefon képernyőjén élesnek tűnő tárgy becsapós.
Az utolsó kép jó, viszont kicsit bemozdult.. Valamilyen állványféleség azért igen áldásos tud lenni. Érdemes megoldást találni rá, és nem feltétlenül sokezrest.
(Néha elég egy leszúrt hegyes bot, aminek a tetejére rácsavarozol egy kis falapot)
.
Azért látszik, hogy gyorsan fejlődsz :)
Az a legizgalmasabb, hogy a pureview miatt a valódi fotózást kell tanulnod, miközben "csak" egy telefont használsz. Ez eddig elég hülyén hangzott volna...
Az áráért kaptál egy 60ezres hd kamerát, egy 120ezres csúcskompaktot, egy 50ezres hangfelvevőt(ekkora hangnyomást lineárisan elviselő, jó minőségű kézi felvevő nincs a piacon 200e alatt) és egy 70-80 ezret érő telefont.
Szerintem a mai 4magos csúcstelefonok teljesítménye kimerül a virtuális erőfitogtatásban alig kevesebbért, vagy többért.

Auratech Field Recording

(#857) Auratech


Auratech
őstag

Egy-két képen kicsit babráltam...A hatalmas felbontásnak köszönhetően az utólagos zajszűrés (neat-pro) és egyéb beavatkozás sokkal kisebb mértékben roncsol a képek részletgazdagságán. Sőt. Óvatos használattal a képzaj eltüntethető és a képélesség kompenzációjával az eredeti részletesség hiánytalanul megőrizhető. Képzaj nélkül a színek-fény balanszírozása is többet visel el ízlésesen. A végeredmény még látványosabb.
Ezt eddig a Canon PowerShot G12-vel volt érdemes játszani...

Auratech Field Recording

(#858) Quasi_modo válasza Auratech (#856) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

+1

valami

(#859) Polarstar válasza MR007RM (#854) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha-Ha-Ha!!!!!!!!

:C

De köszi! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#860) Polarstar válasza old rocker (#855) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Igen, már megjelent a mélységélességgel játszó effektek a digitális gépeknél. Ezt a tükrösöktől modellezték le.
Amit én is kinéztem (Fujifilm EXR F550) az is tudja egy beállításban.
Szerepel a reklámjában is.

A dolog számomra ott veszett el: Második redőnyzár, és időzített felvétel. /PENTAX marad.../

A dolgot úgy fogom megoldani, hogy promóra "kölcsön PENTAX" lesz.
PureView pedig kelleni fog... Az kényelmesen befér a zsebbe a túrán is.

Nem tudom megúszni egyiket sem. :C

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#861) old rocker válasza Polarstar (#860) üzenetére


old rocker
veterán

esetleg vennél nekem is egyet?:-)

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#862) Polarstar válasza old rocker (#861) üzenetére


Polarstar
nagyúr

:D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#863) old rocker válasza Polarstar (#862) üzenetére


old rocker
veterán

na jó, figyu: most nyertem 19 rugót a lottón (az ötös jobban esett volna, dehát...) azt átutalom neked, meg megkapod a céhetesemet... na? na?
de lásd, nem vagyok irigy dög, az E52-est is odaadom. na? na? meg könnyekig meghatódva adok egy puszit; a belső zsebemből kidobom a tablettásboros üveget és sírva eltántorgok a könyvtár felé... na? :)

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#864) BobTail


BobTail
őstag

Na megjöttem a Balatonról, ami most ... hát hogy is mondjam, nem a fényképezésről szólt, de azért szakítottam arra is időt:

[link]

(#865) Wuk07


Wuk07
tag

Ezért a képért mennyit szobrosztál kint?

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#866) old rocker válasza BobTail (#864) üzenetére


old rocker
veterán

szép...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#867) BobTail válasza Wuk07 (#865) üzenetére


BobTail
őstag

Hát ez úgy volt, hogy elmentem a partra psilni, és akkor láttam hogy villámlik a túloldalt, és egy padon 5 percen keresztül folyamatosan nyomtam az exponáló gombot... ez lett a legjobb :) aztán jött egy eső, és vége szakadt a fényképezésnek :DDD

(#868) Nanuk válasza BobTail (#867) üzenetére


Nanuk
csendes tag

Rohadt jó az a kép. :C

(#869) Radeon_5 válasza BobTail (#864) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Szep foto! Ezek szerint van hosszu zaridos mod is?

Son of a Bit

(#870) BobTail válasza Radeon_5 (#869) üzenetére


BobTail
őstag

Külön ilyen mód nincs, de ahhoz hasonlót lehet azzal elérni, ha ISO-t 50-re állítjuk, és ha bekapcsoljuk az ND filtert. Ennél a képnél mondjuk pont nincs bekapcsolva, mert a villám gyorsan elmegy, és így nem ég ki a képen az egész, de a jópár bejegyzéssel feljebb linkelt közművelődésért képnél muszáj volt, mert ott a világítás folyamatos, és a fényforrások fényét láthatnánk csak.

Nem nagyon értek a dologhoz, teljesen tapasztalati úton ismertem ki magam fényképezés terén, szóval ha hülyeséget mondok szóljatok!

(#871) Radeon_5 válasza BobTail (#870) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Jah akkor gondolom valami szoftveres ND filter, nem racsavargattad :)
A villam valoban hamar elmegy, es emiatt kerdeztem a hosszu zaridot, mert azert hirtelen is jon a villam, es el kell kapni valahogy :)
De most surun voltak csapasok ugyhogy viszonylag konnyen el lehetett csipni egyet :))
Kozben am megneztem az EXIF-et ugyhogy latszanak az adatok.

Son of a Bit

(#872) MR007RM válasza BobTail (#870) üzenetére


MR007RM
addikt

Na én meg közben sorban töltögetek az áruházból keresgélve olyan kamera programokra lesve, amik megkönnyítik a jó, sikeres fotók készítését. :)

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#873) Radeon_5 válasza MR007RM (#872) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

A jo fotokhoz alapvetoen nem programok kellenek, hanem (akar tapasztalati uton) megismerni a beallitasokat. Es persze a lehetoseg, hogy lehessen mindent manualisan allitani, de ez sztem ebben a teloban(fotogepben?) megvan. A lenti villamos foto pl tok jo lett, meg a tema is, es semmi progi nem kellett hozza.

Son of a Bit

(#874) MR007RM válasza Radeon_5 (#873) üzenetére


MR007RM
addikt

Persze értem, de attól még lehetnek most vagy késöbb olyan progik amik hasznosak lehetnek az örök amatőröknek. Vagy legalábbis megkönnyítik a találatot. pl A HD Photo Camera egy ilyen program szerintem az eddigi tapasztalatom szerint. És 12mpx-ben képes alkotni a telómon, ami bőven elég. :)

Így olyan mint egy N8-as jobb érzékelővel, eredménnyel. Egy előrelépés és nekem ennyi elég is.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#875) Polarstar válasza BobTail (#870) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ötletes!

Igényes megvalósítás lehetőségét hordozza a gép! ISO 50-hez elkél a hosszú záridő.
/Nem görcsölt be az újjad? Azért nem a legkényelmesebb módja a fotózásnak a módszer./

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#876) BobTail válasza Radeon_5 (#871) üzenetére


BobTail
őstag

Nem szoftveres a dolog, mert ha bekapcsolom, akkor valami sötét cucc beugrik a lencse elé :K

Köszönöm mindenkinek a dicséretet :)

[ Szerkesztve ]

(#877) semetka


semetka
őstag

Mobilportos kollégák vettek fel egy videót az F1 Magyar Nagydíjon. Valami fantasztikus a hang felvétel, sehol egy betorzítás.
[link]

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#878) Radeon_5 válasza BobTail (#876) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Hahh, nem semmi :D tenyleg kitettek magukert a sracok

Son of a Bit

(#879) Radeon_5 válasza semetka (#877) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Tenyleg szuper a hangja is, kiprobalnam egy koncert kozepen mit muvelne... :D Azt a szitut nem sokminden tudja megoldani :)

Son of a Bit

(#880) Runner_fxr válasza semetka (#877) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem rossz, a fényképezőm a kanyarba sincs ehhez képest, pedig az egy fényképező. Bár igaz, nem 180 ezer hanem 50, de akkor is durva. Majd ha ésszerű áron lesz ez a teló, akkor már komoly alternatíva lehet sok fényképezőnek is, de egyenlőre még brutál az ára is.

Az én felvételem a Magyar Nagydíjon: [link]

(#881) Auratech válasza Radeon_5 (#879) üzenetére


Auratech
őstag

Nokia Rich Recording in Nokia 808

Egy kis technikai leírás a hangfelvételről. Végre.
Lényegében digitális előtét-fokozattal felvértezett mikrofonokról van szó.

A bejövő hang analízise alapján elővételezi a várható csúcsdinamikát így azt a hatást éri el, "mintha egy hangmérnök látván az üstdobos emelkedő karját, finoman visszahúzza a hangerőt, a várató túlvezérlést kivédendő."
Erre van automatizmus, de gyakran a halk részek elhalkítása árán kerülik el a torzítást, mert nem engedik vissza a időben szintet. Pumpál a zene...

A telóban alkalmazott megoldás a legjobb peak-limiterekhez hasonlóan gyorsan dolgozik és csak a leghangosabb beütéseket fogja meg észrevétlenül. Mindezt a rögzítés előtt!
Egyébként a felvétel 192kbit/s 48Khz/ 16bit AAC formában kerül a videók alá.
Van még egy csomó kompenzáló szűrő a mikrofon, -szélzaj, autófókusz hanghatásainak csillapításához.
Egészen röviden: Ez egy csúcsminőségű profi diktafont bőven lealázó megoldás. A profi kamerákban vannak hasonló megoldások még.

Auratech Field Recording

(#882) Radeon_5 válasza Auratech (#881) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Wo, koszi a linket! :C
Tenyleg jo kis technikat pakoltak bele! Nekem egyebkent ezek (es pl ingyen offline navi, igenyesseg, meg a regi szep emlekek ;) ) miatt meg mindig szimpibb a Nokia az osszes tobbi gyartonal.
Raadasul ezeket a kepessegeket meg marketingezni is nehez, megis belepakoltak, nice.

Son of a Bit

(#883) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Nokia 808 vs Pentax 645D

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#884) Polarstar válasza OPiiPO (#883) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Puff neki! Megelőztél!

Nos, nem egy súlycsoportban vannak...

/A PENTAX képei jobbak. Picivel... Itt már elvárható talán nemde? /

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#885) zozoo83 válasza OPiiPO (#883) üzenetére


zozoo83
tag

Nem biztos, hogy a legjobbat lőtték a telóval, én láttam már tisztább képeket is 808-al :)
De akkor is, egy telefonról beszélünk!!! :)
Amit csak ilyen 1-2 millás fotógépekkel mernek összehasonlítani, mivel agyonveri az összes telefont :)) :DD :C

(#886) Auratech válasza zozoo83 (#885) üzenetére


Auratech
őstag

A fotómasina árából (8000euro) veszek kettő PV808-at egy D800-at, egy jó obit, táskát, állványt, egy macbook prót,, asus tegra3-as táblát, meg egy 5éves kocsit... :)

A Nokia a Pentax gépbe jutó fénynek 1/100-ad részéből csinál egész jó képet...Szerintem ilyen alapon hasonlítsuk össze a horgászcsónakot a halászhajóval...

Amúgy a tengerparti kép színe nekem mutatósabb. A Pentaxon zöld elszínezés van. A parti kövek ott csupa szürkék. A Nokián meg színesek, természetesebbek.
Természetesen lehet jobb képeket csinálni, akár egy jó rawos bridge masinával is.
Azonban a Nokia jó kiszúrt magával, mert nem lineárisan fejlesztgetett, hanem erősen szintet ugrott. A 808-ban valódi fejlődés van.
Nem csak a lassanként adagolt, csúcsminőségnek hazudott, olcsóvá vált kameramodulok nagyképű marketingje, hanem tényleg a létező legjobb optikai-szoftveres mobil képalkotás. Kíváncsi lennék, hogy a Toshiba szenzor kizárólag a Nokiának készült... ?

Auratech Field Recording

(#887) stewe780


stewe780
őstag

Akinek van 808-a, annak még finn, vagy kínai gyártású a teló?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#888) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ma voltam Telenoréknál. Felhomályosítottak, hogy 808PV nem lesz náluk. Nokia okostelefon csak Lumia lesz. Mondtam, azt meg nem tudják eladni.
Srác erre azt felelte: tudjuk.

valami

(#889) Wuk07


Wuk07
tag

jó az összehasonlítás, telefont egy Pentaxal.. továbbra is durva, hogy egy telefont hasonlíttatnak ilyen gépekkel.Bár elvileg a 808-hoz javasolt a 8 megapixel annyiból nem "korrekt" a teszt, de viszont jó abból a szempontból,hogy kontraszt, színeken kéne még javítgatni.
A 808 elég réteg telefon, kíváncsi lennék 1 szolgáltatónak menyibe fáj egy új telo bevezetése a piacra...mert ígény van rá, bár biztos kisebb még a gyatra eladású Lumiák mellet is..de S3 mellet labdába sem rúgnak.. nem is értem a Nokia miért nem mindjárt 8 magos telóval jön ki...mert mire kijönnek a kettő magossal..itt lesz az S4 , bele sem merek gondolni mi lesz abba..XD

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#890) weiss válasza Auratech (#886) üzenetére


weiss
addikt

Az az 1/100-ad hogy is jött össze? :F

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#891) MR007RM


MR007RM
addikt

(#887) stewe780: Nekem Kínai van.

(#888) Quasi_modo: Megmondtam, nem lesz az seholsem. Azért is ugrottam rá külföldön jó drágán míg lehet kapni.(Nekem WP8-cal nem kell.) Ha nem így lenne akkor már március végén a szolgáltatóknál lett volna. Ez egy demótelefon. Sokáig álmodoztam és ezt itt, ezen az oldalon sugták meg nekem. Igazuk volt.

Elop kukázott mindent ami igazi Nokia. Megölte. Nem számít nekünk mi kell, majd a Microsoft megmondja.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#892) Quasi_modo válasza MR007RM (#891) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az a baj, hogy ahogy elnézem a szolgáltatókra is rőltetik a Lumiákat, ezt meg lesöprik. A mostani mobilom sem volt soha a szolgáltatóknál, pedig úgy sokkal sikeresebb lehetett volna.
Így viszont még várnom kell, vagy lemondhatok róla mert egyéb tetemes kiadásaim voltak/lesznek, így 200-at nem adhatok most érte.

[ Szerkesztve ]

valami

(#893) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Az lesz a frakó a új pure view Lumia sorozatban, hogy eleve kicsi érzékelővel fog kijönni, ami "nem fog kilógni" a gépől, nehogy valaki már belekössön, mert "azapplénak miért nem lóg ki??"
Majd a nagyérdemű kap egy duplaledes sarokbarakott 22 megapixeles izét....
Ájfon áron! /welcome back!/

"Örüljünk, Vincent?"

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#894) istnag válasza Wuk07 (#889) üzenetére


istnag
addikt

Nem azért, nem veszik meg a Nokiát,mert nem, 8 magos procival jön,hanem azért,mert symbiannal adják,kib@szott drágán.
Symbian fanatikusok kíméljenek,nem szóltam le,csak eloszlattam kis Wuk07 kolléga tévhitjeit. :U -

(#884) hagel :

A picivel szót, nem kellene idézőjelbe tenni?... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#895) attisx válasza Radeon_5 (#879) üzenetére


attisx
addikt

Nightwish Amazing Live Show! ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#896) BobTail


BobTail
őstag

Letelt a két hét próbaidőm, nemsoká felveszem a kapcsolatot a Nokia emberével, hogy mi a további teendő :(

(#897) semetka válasza Radeon_5 (#879) üzenetére


semetka
őstag

Vannak a youtube-on koncert videók is, de azért én is kipróbálnék egy olyat amit én veszek fel, hogy az milyen.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#898) Auratech válasza weiss (#890) üzenetére


Auratech
őstag

Nyilván nem számológéppel.. A PV frontlencséjének felülete láthatóan kettő nagyságrenddel kisebb a Pentaxénál. A viszony saccolva 100-as nagyságrendűnek látszik. Nyilván utánajárhatnék a pontos értéknek de nem volt cél...Mondjuk 5mm@55mm--(121x)
Szóval megvan a karácsinyi ajándékom...Vagy wp8-as lumia, ha teljesértékű pv lesz benne, vagy 808-addigra talán kicsit olcsóbban.
(Az mondjuk egy kurvanagy húzás lenne, ha a Nokia lehetővé tenné ősszel, hogy a 808-ra szervizben megadnák a lehetőséget a wp8 feltelepítésére...Elméletileg semmi akadálya.)

Auratech Field Recording

(#899) Воланд válasza Auratech (#898) üzenetére


Воланд
titán

gyakorlatilag meg eleg sok akadalya van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#900) weiss válasza Auratech (#898) üzenetére


weiss
addikt

A bejutó fény mennyiségét a rekeszszám határozza meg, IMHO.

I did nothing, the pavement was his enemy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.