Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) crane75


crane75
senior tag

Sziasztok, én is kérdeztem korábban, csak kimaradtam a válaszokból :O Milyen a fókusztávolság makróban? Láthatnánk egy makrót valami kisebb felületről(pl óra számlap)? Köszi :D

"Az ég nem a csillagoknál kezdődik, hanem a fűszálak hegyénél."

(#752) MR007RM


MR007RM
addikt

Csak vaku teszt lenne. Semmi állítás csupán iso max és fényerő. Így nézzétek.
kép 1
kép 2
kép 3
Az utolsónál semmit sem láttam. Benyultam a keritésen és lőttem egyet. Jó messzire elvisz a fény. :)
kép 4

Másik téma. Ma kipróbáltam egy 10GB-os 1080p mkv filmet és simán vitte. Sok videót megnéztem. Divx,xvid mindig ment, BDRip is ment csak néha egyes példányoknál a beletekerés fagyást eredményezett. Mkv-nál meg voltak olyanok, ahol csak a hang ment. És itt a témát bezártam.

(#717) Pierre75: Az FBReader az fut. A többi még maradt.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#753) MR007RM válasza MR007RM (#752) üzenetére


MR007RM
addikt

Ja nézem mert válogattam, nem mindegyik max iso és fényerős. Mindegy.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#754) Pierre75 válasza MR007RM (#752) üzenetére


Pierre75
senior tag

Kösz, hogy megnézted.

(#755) MR007RM válasza Pierre75 (#754) üzenetére


MR007RM
addikt

Azt a Picsel Smart Office-t nem tudom feltelepíteni, mert szignóznom kellene és az még nálam nem megoldott. Egyébb más megoldásnak meg nem is nézek utána, ennél a telónál nem lesz, inkább ha nagyon kell vmi akkor megveszem.

Mellesleg egyre jobban tetszik a teló. Kifejezetten szép, jó fogni, a súly inkább előnynek tűnik. A kamera alatt(ami nem is áll ki nagyon) van betámasztva az ujjam mikor nyomkodom. Szóval jó kézben tartva.

Na akkor most szemeket befogni. Tegnap egyszer megfagyott. Egy progit töltöttem le és installáltam fel a Nokia Store-ból. Még nem fejezte be, mikor gyorsan a helyzet miatt, mert megláttam egy sünit megnyomtam a kamera gombot többször, aztán menü, mert nem történt semmi mivel telepített, és aztán az install befejezte utáni nyomkodások valamelyikénél fagyott. Aksi ki-be. Tipikus "user error" volt a részemről. Ha türelmesebb vagyok nem fagy le. Tanultam belőle. :) A fotót majd berakom a helyére. :)

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#756) Quasi_modo válasza MR007RM (#755) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A fagyásnak nem örülök. Vélhetőleg majd lesz hibajavítás/ frissítés.
Másrészt a gyors össze vissza nyomkodással más mobilt is lehet fagyasztani.
(A párom gyakorlatilag bármilyen mobilt le tud fagyasztani, jó tesztelő lenne)

valami

(#757) Pierre75 válasza MR007RM (#755) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ha N8-on használtad a Picsel Smart Office-t, akkor lehet viszonyítási alapod az Office Mobil kapcsán, hiszen az alapból rajta van a 808-n. Ha kipróbáltad a microsoft üdvöskéjét, leírhatnád a véleményedet.
Nekem az FBReader C7-n vmiért nem települ, így ebookreader-t használok.

(#758) zed juron


zed juron
aktív tag

Nos most jövök én is és megmondom a frankót. Legalábbis remélem hogy némi okosságot tudok én is hozzátenni, és nem csak a trollok számát növelem.

N8 user vagyok sok tekintetben ebből ítélem meg a 808-at is, ez azért fontos info, 808 tulajok értelemszerűen kijavíthatják a pontatlanságaimat.

Szóval, hogyismondjam számomra a telefon tesztelője is azok közé tartozik aki már elvesztette az objektív arányérzékét (bocs, nem személyeskedésnek szánom Bog) amióta megjelent az Android hype. De ezzel együtt sajnos jópár dologban azért igaza van. Illetve véleményem szerint Bog fényképezni vagy nem akart vagy nem tud.

Miben nincs igaza és hol vesztette el sokakkal együtt az arányérzékét a teszter? Erre további kérdésekkel válaszolnék. Melyek azok az elemek, amelyek valóban megnövelik mind a valós mind a használati értékét egy ilyen mobilrendszernek? Ebből mennyivel rendelkezik a 808 és mennyivel nem? Mit tekintünk súlyozott értéknek és mit nem? Minek van gyakorlati értéke és minek csak kevéssé?

Ezek analóg kérdések mint egy gépkocsi esetén ahol a váltómű, váz, motor, futómű és tsai az értékek, nem pedig az hogy egy autó tud –e mp3-at lejátszani avagy sem (mobilnál persze ez elég alap :) ).

Telefonnál ezeknél a komoly értékekben igencsak rendes helyen áll bármely okostelefonnal szemben a 808.

Nagyjából felsorolnám a fontosabb értékeket.

Először is a kamera/videokamera. A legjobb és egyik legfontosabb értéke egy mobil eszköznek. Valahol mindenki használja ezt. Vagy használná ha jó lenne a minősége, minimum mint az N8 vagy Iphone 4 vagy Galaxy SII-é. Mert ezzel kiváltasz egy hétköznapi tárgyat, a fényképezőt és/vagy videokamera.
És melyik a legjobb fényképező a világon? Az, amelyik nálad van. Nekem van DSLR-m (Nikon D3200 18-105mm, 24 megapixel és tsai), illetve egy Panasonic FZ is, de ezek nincsenek mindig nálam. Tehát a 808 kiváló, és nem kérdés hogy első helyezett bármivel összehasonlítva.

Következő a GPS. Ingyen megkapja az ember, méghozzá világtérképpel és igen gyakran illetve pontosan frissített. Nekem van Sygic (Androidon is), volt Garmin, van Igo (kétféle is), de eddig ez a legpontosabb. Ugyanakkor kinézetre nem túl látványos, mert nem színes és tsai. De a legjobban használható. ÉS offline illetve online is. Kiváló.

Kijelző felbontás. Ebben nagyon rosszul a legutolsók között teljesít a 808. No comment, gyenge.

Kijelző további minősége, mint láthatóság, kontrasztos élénk színek, karcmentesítés és tsai: ebben első helyen van a 808. Kiváló.

Üzemidő: első helyeken teljesít az okostelefonok között, tehát kiváló.

Összeszerelés: első osztályú akár kínai akár nem.

Zenelejátszó funkció: jó vagy kiváló ízlés és alkalmazás szerint.

Diktafon: egy újabb mobil eszközt teljes értéken felül kivált, azaz a klf. applikációkkal a hanganyag modifikálható variálható mittudomén amit tud általában egy okostelefon egy diktafon funkcióin túl.

Webböngésző: közepes szintű, sajnos az Android böngészőihöz képest ez csak maximum közepes. De ez már normális használati funkciót jelent, nem rontja a telefon értékét.

Közösségi alkalmazások: én használom őket és már a harmincas éveim javát is megettem. Az integrált csakis arra jó hogy ne generáljon nagy adatforgalmat az ember. Én nem használom, de van aki pl. chatre elvárta tőlem hogy feltegyem a hackelt N8-ra.
Az alapböngésző sajnos nem konfigurálható N8-on úgy hogy normál webes megjelenéssel fusson Facebookon, a mobil meg elég ergya. Ha lehet, akkor az máris egy kategóriával emeli. Az Operának meg a normáls webes megjelenése ugyan elég gyors, de valamiért a hírekből nem lehet lentebb görgetni egy bizonyos mennyiség után, mert nem tölt be többet (ez valszeg Opera issue, mert Andriodos Operán is ugyanez a probléma áll fent). Ebben a 808 sem lesz jobb. Viszont arra hogy a legfrissebb dolgokat megnézze az ember, hogy kommentáljon, hogy lájkoljon, a szép és jó minőségű akkor lőtt fényképét feltöltse stb. arra TÖKÉLETESEN ALKALMAS mert én napi szinten a lassú N8-at tudom erre használni.
Tehát közepes.

Email kliens: jó.

Naptár: jó

Office alkalmazások: nagyon jó, amit csakis a kijelző felbontása ront le, ahogy írták a kritikusabb postolók.

Wireless és egyéb hálózati megoldások: mint bármely csúcs okostelefonnál.

Mainstream alkalmazások – azaz amelyek valóban használati értékkel rendelkeznek mint pl. callmanager, diktafon etc. - : jó vagy nagyon jó, ez inkább alkalmazásfüggő.

Telefon személyre szabhatósága: jó, szerintem a kiváló túlzás.

Hasznos alkalmazással való ellátottság: nagyon jó.

A telefon gyorsasága: jó vagy kiváló – alkalmazásfüggő. A legfőbb alkalmazásoknál kiváló.

A telefon összesített használhatósága: jó/nagyon jó. Nagyon jó annak akinek a kameramobil kell, jó annak akinek általános mobil kell. Engem pl. néha idegesít a Droid kuszasága szemben a Symbian állandóságával. A megszokás is nagy úr, de ez szubjektum.

A telefon külső és belső dizájnja (ez is az emberek 90%-nak fontos!): jó.

Súlya és mérete használhatóság tekintetében: közepes.

Ár/érték: közepes. De ne feledjük ez bevezető ár. Ha 120.000 illeve 100.000 Ft. alá megy felugrik a nagyon jó vagy kiváló kategóriába.

Nem tudom feltűnt –e valakinek hogy nálam olyan kategória nincs hogy operációs rendszer. Mivel az operációs rendszertől senki nem lesz se boldog se boldogtalan önmagában. Sőt, ha itt tartunk és szőrszálhasogatni szeretnénk ugyebár a Symbian NATÍV operációs rendszer, míg az Andriod (legalábbis 2.3-ig követtem) Lynux környezetben futtatott operációs rendszer. Olyan mintha emulált lenne, azaz Maces OSX-en futtatnál Windows XP-t. Ami annyit jelent, hogy elviekben a legtöbb esetben (90%+) a natív operációs rendszer azonos hardveren GYORSABB és STABILABB lesz.

Mi a Symbian legnagyobb hibája? Az hogy már kint kellene lennie a legújabbnak. Tehát az hogy nem fejlesztik valamiféle furcsa K+F illetve üzletpolitika miatt. A kritika hogy elavult, az jogos.

Nekem van itthon egy Sony-Ericsson Xperia X10i (nem mini!), amin Gingerbread fut és böngészőtől eltekintve mindennel elégedetlen vagyok. Másrészről Operán betöltve az X10i-n illetve N8-al az index.hu-t vag hasonló képes weboldalt az az érzésem hogy nemhogy lassabban, de gyorsabban kezeli az alacsonyabb órajellel rendelkező N8.

Van egy barátomnak Galaxy SII, ami nem mondom, jó vas, de böngészésen kívül semmiben nem nyújtana pluszt az N8-hoz képest. Talán még az 1080p videofelvétel ami még plusz lenne. És innen folytatva mi a nyavalyának vegyek SIII-at? Semmi okom nincs rá. Igaz, 170.000 ft-ért 808-at sem vennék. Viszont egyértelmű pluszt számomra a 808 adhat az összes okostelefon közül, főleg mert én tényleg millió fényképet csinálok, amely független attól hogy fényképező vagy telefon van-e nálam.

Ha nem lenne 808, akkor fogalmam sincs mit vennék az N8 után. Ha most elveszne az N8 leginkább még egy N8-at vennék. Egy kolléganőm elvesztette a trendi pink N8-át. Ajánlásomra (mert úgy gondoltam hogy trendisége miatt facebook függő) vett egy SE Arc S-t, ami ugye nagyon nőies szép darab. Elég gyors és tsai. De három hónap után eladta a kolléganőm, nem bírta megszokni, idegesítette az Android, nem tetszett a fényképezője sem, ezért újból vett egy pink N8-at…

Ha lesz rá időm és kedvem (illetve normális tárhelyem) töltök fel N8-as képeket, csak a mihez tartás végett. :D

(#759) Polarstar válasza zed juron (#758) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Zed! Bocsi, de semmi újat nem mondtál - amit nem tudtunk volna még.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#760) zed juron válasza Polarstar (#759) üzenetére


zed juron
aktív tag

Úgy legyen!

(#761) Quasi_modo válasza Polarstar (#759) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Végül is nagyjából igaza van. Bár én a Symbiant nem tartom elavultnak. Nem mindig az a jobb ami újabb.
Én is azt szeretem, ha egy ilyen eszköz több különböző eszközt ki tud váltani. (All in one)

[ Szerkesztve ]

valami

(#762) Polarstar válasza Quasi_modo (#761) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Az ól-in-vannal én is egyetértek.

A gondom, hogy ezt látom: Megkötés, megkötés, nem megy, vedd meg, fizess elő rá(bár tudhatná!) Ezt ellenben nem szeretem.

A Symbi "igen is kezesbárány!" sok más géphez képest most is!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#763) Auratech


Auratech
őstag

Mondjuk ez a mondatrész tetszett, így leírva:
"Valahol mindenki használja ezt. Vagy használná ha jó lenne a minősége,"
Nekem meg n82-m volt és az n8-ra ácsingóztam, de Defy lett belőle, aztán Omnia7.
Most írtunk egy évkönyvet a suli kerek évfordulójára és a benne lévő képanyag negyede mobilos volt. Azonban sok képet töröltünk a minőség(hiánya) miatt. Az eseményeket spontán megörökíteni akkor van kedve az embernek, ha tudja, hogy van mivel és biztonságosan hoz egy stabil munkaminőséget.
Ki hurcol magával kamerát és/vagy fényképezőgépet a minőség érdekében. A mobilok számához képest töredék. Akinek előre kitervelten ez a szándéka. Fotós, videós, riporter, turista...
A mobilos elkövetések java pedig szar minőségű, mert nincs elég fény és bemozdulás van..Tehát nem fáradok vele, mert bizonytalan a végeredmény. Főképp nem ígérem meg, hogy csinálok néhány képet és majd küldöm, mert ha eltrafálom, beégek.
Várom már a wp8-PV párosítást de van egy olyan rossz sejtésem, hogy nem fognak teljes értékű PV-specifikációt implementálni,
Egy PV kamerás telót birtokolva pillanatig sem haboznék a bridge kamerát mellőzni.

Auratech Field Recording

(#764) Wuk07


Wuk07
tag

808 vs S3 :D

[ Szerkesztve ]

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#765) jacis válasza zed juron (#758) üzenetére


jacis
nagyúr

Azért az N8 vs S3 összehasonlítás kicsit erősnek tűnt :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#766) old rocker válasza Quasi_modo (#761) üzenetére


old rocker
veterán

Hát igen, ez a kompakt igény hozta létre az okos telefonokat, amiben szerintem a symbiánt leírni... most még felesleges lenne. Ez olyan, mint a hard rock: új híveket nehezebben szerez magának, de a régi rajongók még fanatikusan igénylik.
Annak idején adattárolásra stb. volt egy kis Casio menedzser kalkulátorom. Aztán jöttek a Nokia telefonjaim, amik fokozatosan átvették, sőt, messze túl is teljesítették azokat a funkciókat. Rádiót tudtam hallgatni, aztán MP3-at, MP4-et, e-mailt, dokumentumokat kezelni stb. És nem mellesleg fényképezni. Ami egy megalkuvás, a kényelem, hogy jó lesz kicsit szőrösebben, mosottabban, zajosabban a kép, de ha már eljutottam pl. az Invalidusokba Napóleon sírjához, legyen róla pár kép, emléknek. Nem művész fotónak, csak egyszerű emléknek.
Ha Dusha Béla-féle [link] fotóművész lennék, akkor nem érném be a céhetesem képeivel.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#767) old rocker válasza Pierre75 (#757) üzenetére


old rocker
veterán

Én céhétre felraktam (frissítettem) az Office Mobile-t, aztán le is töröltem - nekem felesleges- de végül H.R. lett belőle, mert egyes komponensei szépen bent ragadtak. Van fent Picsel Smart Officém, a kezelése (menü) miatt azért nem vagyok elájulva tőle, de fent hagytam a Quickoffice szerkesztős változatát is.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#768) Pierre75 válasza old rocker (#767) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Van fent Picsel Smart Officém, a kezelése (menü) miatt azért nem vagyok elájulva tőle"
Ezért is érdeklődtem az Office M. felől, mert nem rossz a Smart, csak kicsit kényelmetlen a kezelése. De ha az se lett komfortosabb, akkor nem vesződöm vele.

"végül H.R. lett belőle, mert egyes komponensei szépen bent ragadtak"
Ehhez meg végképp semmi kedvem. Köszönet!

[ Szerkesztve ]

(#769) Quasi_modo válasza old rocker (#766) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez olyan, mint a hard rock: új híveket nehezebben szerez magának
Én minden esetre megfertőztem vele az egész családot.

valami

(#770) old rocker válasza Quasi_modo (#769) üzenetére


old rocker
veterán

én is, sok embert, de nem vagyunk elegen...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#771) wwgolf


wwgolf
csendes tag

Hello mindenkinek,

nekm is tetszik a telefon, de lenne kérdésem is, akinek van v tesztel 808-at,

tudnátok valami infót adni, hogy pl sorozatkép készítés terén mit tud a telo ?

/pl hány képet, milyen méretben ... v bármi hasonló/

Előre is köszönet :)

:R :R :R

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#772) BobTail


BobTail
őstag

Az első jól sikerült próbálkozás

wwgolf: 3 és 5 sorozatmód van
3-nál "exposure adjustment": -0.3/+0.3 ; -0.7/+0.7 ; -1.0/+1.0 ; -2.0/+2.0
5-nél: -0.7/+0.7 ; -2.0/+2.0 ; -4.0/+4.0

(#773) wwgolf válasza BobTail (#772) üzenetére


wwgolf
csendes tag

Köszönöm, ez gyors volt :C

- a választható képméret/ek és az elkészült kép/ek tényleges méretéröl
/gyors mozgású téma esetén, a képek még élesek ?/
- 3 és 5 sorozatmod - 3 v 5 kép per/másodperc, v 3v 5 kép ahogy elkészül egymás után ?/

még tudnál esetleg további részleteket ?

Köszönet :)

:R

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#774) BobTail válasza wwgolf (#773) üzenetére


BobTail
őstag

1) Igazság szerint még nem próbáltam ezt az üzemmódot, de mindegyik képméretben működik, és minden beállítási lehetőség él! Jelen pillanatban a szobában elmosódik minden, ha mozgatom a telefont, de vakuval jók.

2) 3 vagy 5 kép / de nem tudtam rájönni, hogy milyen időközönként csinálja... mintha gyorsabban kattanna el, amikor kisebb értékekre rakom, de most a sötét szobában nem tudom ezt letesztelni!

(#775) wwgolf válasza BobTail (#774) üzenetére


wwgolf
csendes tag

Köszi,

majd esetleg a szabadban, pl auos forgalmon v valami hasonló mozgó helyzetben kipróbálhatnád :DD

/Az egész kérdés, a Samsung SG3 reklámjából jön,
ott a sorozatkép készítését mutatták, ot az jól néz ki, de ugye az csak 1 reklám,
a 808 pedig "a kamerás" mobil lenne/

Thx :R

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#776) BobTail válasza wwgolf (#775) üzenetére


BobTail
őstag

Rendben, holnap úgyis megyek Szeged belvárosába fényképtúrára, majd szánok rá pár percet :)

(#777) MR007RM


MR007RM
addikt

[link]

Kellene egy kis segítség, beéllítási szaktanácsadás féle, mire kellene odafigyelni éjszaka fotózásnál.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#778) Đ10Đ4 válasza BobTail (#772) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

A besz*rás kerülget esküszöm..
Elárulod honnan van? :)
:R Respect!

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#779) BobTail válasza Đ10Đ4 (#778) üzenetére


BobTail
őstag

Köszönöm, de mire gondolsz hogy honnan van? :) PureView-vel csináltam útközben, amikor jöttem Szegedre, és pontosan a Római körúton van, az újhíd lábánál :D

MR007RM: már írtam némi útravalót :)

[ Szerkesztve ]

(#780) Đ10Đ4 válasza BobTail (#779) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

A telefon származására gondoltam.
:)
Ha nem gond és publikus akkor egy árat is kérhetek? :D

:R

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#781) BobTail válasza Đ10Đ4 (#780) üzenetére


BobTail
őstag

(#782) Đ10Đ4 válasza BobTail (#781) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Korrekt.

Köszönöm.
Akkor majd nyomon követem a fejleményeket, és természetesen vissza olvasok. :)
De ha esetleg fel ajánlanák hogy, meg veheted a telefont, és neked nem kell, én vevő vagyok rá. (De gondolom neked is elférne a x. zsebedbe is akár :P )

:R
Azért gratulálok hogy, erre szert tettél..

Dió

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#783) old rocker


old rocker
veterán

Érdekes információkat osztott meg a felhasználókkal Frank Nuovo, a Nokia egykori alelnöke és főfejlesztője. Amennyiben a finn cég kicsit bátrabb lett volna, megelőzhette volna az Apple-t és okostelefont, illetve táblagépet dobhatott volna piacra.

A Nokia jelenleg rendkívül nehéz helyzetben van, azonban néhány évvel ezelőtt teljesen más volt a szituáció. A Frank Nuovo által vezetett fejlesztői csapat olyan prototípusokat készített, amelyek rendkívüli módon hasonlítottak a mai iPhone és iPad készülékekre, de a eszközöket végül sosem dobták piacra. Az iPhone bemutatása előtt 7 évvel a Nokia olyan mobiltelefont alkotott meg, amelynek nagy méretű színes érintőképernyője és egyetlen kezelőgombja volt. A készülék képes volt arra, hogy megtaláljon egy éttermet, lefuttasson egy autós játékot és a segítségével akár termékeket is lehetett volna vásárolni a világhálón.

Nuovo elmondta, hogy a Nokia birtokában olyan prototípusok voltak, amelyek megelőzték volna az iPhone-t és ennek alátámasztására még diákat is bemutatott a különböző eszközökről.

"Istenem. Mindent jól csináltunk" - közölte a fóliák átlapozásakor. A finn konszern már az 1990-es évek második felében megalkotott egy érdekes terméket: egy táblagépet, amely mobilhálózati csatlakozással és érintőképernyővel rendelkezett. A szakember rendkívül szerencsétlennek érezte magát, amikor az Apple előrukkolt a hasonló koncepciójával. Kiemelte, hogy amikor az emberek azt mondják, hogy az iPhone egy olyan koncepció, olyan hardver ami egyedülálló, akkor ez nagyon megviseli.

A szakember kitért arra is, hogy amikor a kaliforniai cég piacra dobta az iPhone-t, akkor a Nokia nem ismerte fel a veszélyt. A vállalat fejlesztői megszerezték az okostelefont, darabokra szedték, majd arra a következtetésre jutottak, hogy túl drága a gyártása és funkcióit tekintve elmarad saját 3G-s készülékeiktől. Egy másik belső jelentés pedig azt taglalta, hogy az iPhone nem élné túl azt a tesztet, amelynek során 1,5 méter magasságból leejtik a termékeket a betonra. Nos, az iPhone ennek ellenére azóta sikertörténet lett, a Nokia pedig nehéz helyzetbe került."
SG.hu hírlevél

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#784) BobTail válasza Đ10Đ4 (#782) üzenetére


BobTail
őstag

Köszönöm a gratulációt, valóban ez egy nagy lehetőség! Ha felajánlanák hogy megvehetem, nem nagyon tudnék élni a lehetőséggel, sajnos nincs rá keret, de valóban el tudnám viselni N9 mellé :)

Amúgy már többen mondták, akik ismerik az egész történetet, hogy szerintük a végén úgyis odaadják nekem, mert hogy ha visszaküldöm, mit kezdenek egy használt telefonnal? És hogy elég nagy cég a Nokia, nem megy csődbe egy telefon odaadásából... hát nem tudom, de mindenesetre nem élem bele magam, és megpróbálom kihasználni ezt a maradék egy hetet :)

(#785) Đ10Đ4 válasza BobTail (#784) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Szerintem 3db lehetőség van.
1.: Kedvezményesen meg vásárolhatod tőlük. (~70-80% kedvezménnyel.)
2.: Kedvezményesen meg vásárolhatod tőlük. (~20-40% kedvezménnyel.)
3.: Nem adják oda, arra hivatkozva hogy, leltárba lett véve / sorozatszámos prototípus .
(Persze függ az egész attól, hogy mennyit van nálad a telefon.)

Ezek személyes tapasztalatok, nálam nagyon sok telefon meg fordult, nem én általam, rokonom által. (bátyám)
Neki volt mindig teszt készüléke, az Ő neve alatt lettek meg a tesztek, de én teszteltem mindegyiket.
Se foglalkozni nem akart velük meg nem is nagyon érdekelte. :)

Ennyi a történetem ahonnan, tudom mondani..
"Ez nem egy átlagos mobil teszt, gondolok itt egy anno N95 8Gb tesztre.."

:R
Dió

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#786) fateless válasza BobTail (#784) üzenetére


fateless
veterán

Mi anno pályázat útján kaptunk a Nokiától pénzt az alapítányunnak (hajrá Nokia :B ), valamint 5 darab telefont, ami hivatalosan ne ma miénk lett, hanem tartós tesztre kaptuk meg a következő pár tucat évre.
Lehet, ez lesz nálad is hosszú távon.
Vagy lehet, hogy nem - mert akkor már az elején mondták volna...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#787) Ricardo válasza Đ10Đ4 (#785) üzenetére


Ricardo
félisten

Felfoghatnák reklám költségként. Mégiscsak ők ajánlották fel, mivel jó képeket lő és ezekkel a képekkel népszerűsíti a terméket/ tecnologiát (később ez a WP-s készüléknél hatványozottan visszatérül), így elvileg bele kellene hogy férjen. Majd kiderül.

(#788) zsoma92 válasza Lotusomega (#44) üzenetére


zsoma92
csendes tag

asdasd :DDDD

(#789) Remus389 válasza old rocker (#783) üzenetére


Remus389
veterán

Nuovo elmondta, hogy a Nokia birtokában olyan prototípusok voltak, amelyek megelőzték volna az iPhone-t és ennek alátámasztására még diákat is bemutatott a különböző eszközökről. azért megnézném a szóban forgó készüléket... videón

nem hinném olyan mint az akkori iphone... max távolról

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#790) emre33 válasza wwgolf (#773) üzenetére


emre33
addikt

3 és 5 sorozatmod - 3 v 5 kép per/másodperc

Ls ezt a két sebességet hány képig tudja tartni és hány Mpixel méret mellett?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#791) Đ10Đ4 válasza Ricardo (#787) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Ennyi, én is ezt vallom. Idáig ha jól emlékszem 5készüléket teszteltem.
abból, 1et ajánlottak fel -25%kal.
2öt 70%kal.
és 2db vissza kértek.
a pontos típusok:
8800 Arte, 5140i, N78, n95 8gb, lumia610,.. a többiről nem találtam maradvány papírt. :))

Igen a reális az lenne hogy, ha ingyen oda adnák, (nekem már volt pofám meg kérdezni hogy, oda adják e free-be :D ) de sajnos erre csak az a válasz jött hogy, írjak arra az email-ra egy kérést hogy, had tartsam meg. Ki találhatjátok hogy, mi lett a vége. (segítségnek a fenti táblázat az irány mutató.)

De elméletileg mutatniuk kellet egy papírt mielőtt a tulaj kapta a telefont, és abba ez benne le van írva. Tehát "apró betűs rész".

Ha én én lennék egy Vezér igazgató "nagy kutya" akkor egyértelműen nem bánnám ha a teszt telefonokat nem kérném vissza, inkább valamivel bővebb és hosszabb tesztet kérnék.
Ami alatt valószínű lelaknák a telefont, és így nem menne vissza.

Dió

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#792) Đ10Đ4 válasza emre33 (#790) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Emre33 - Az illető akit kérdeztél (wwgolf), Ő is csak kérdezi.. Inkább BobTail-t kérdezd, Ő tesztel!

:R
Dió

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#793) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Ma próbáltam egy xperia s-t, és azzal a felbontással kizoomolva netezni, szar, nagyon. A kamera se a legjobb, tökéletes fényben is zajos. Kéne egy 808. de 180k, jelenleg sok.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#794) Đ10Đ4 válasza MrPetya19 (#793) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Valóban kicsit, még "borsos" az ára.. :)

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#795) MR007RM


MR007RM
addikt

Tessék őket megnézni!
[link]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#796) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Ezt nézzétek meg.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#797) Remus389 válasza MrPetya19 (#796) üzenetére


Remus389
veterán

miért? igaza van

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#798) MrPetya19 válasza Remus389 (#797) üzenetére


MrPetya19
addikt

Két csúcs droid és két symbianos egy hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#799) Đ10Đ4 válasza MrPetya19 (#798) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

én 9.9et adok rá.
mert már fogtam ugyan.. de nem a sajátomat..! :D

majd ha ez meg valósul akkor adok 0.1-el többet.. (pontszámban, amúgy favourite.. number one.)

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#800) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na akkor hozom a karosszékemet és egy kis popcorn-t, aztán Fight! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.