Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Pompi válasza fateless (#400) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ugye tudod, hogy most nem arra válaszoltál ami a felvetés volt. Hiába írod, hogy Androidról meg Symbianról mit hova hogyan küldesz, amikor az erdeti felvetés az volt, hogy iOS-ről küld... :U

Feel Good Inc.

(#402) fateless válasza Pompi (#401) üzenetére


fateless
veterán

Igen, tudom. Ahogy azt is tudom, hogy az illető ezt azért mondta, mert a BT fájlküldés a lova, melyen vágtatni próbál. Csakhogy simán el tuja küldeni az illető iOS-ről pl e-mailben vagy wifi-n keresztül a képeit.
Azért írtam le, hogy androiddal és symbiannal (Sensationt és N8-at használok a hétköznapokban) sem küldök BT-on, mivel lassú lenne, hiába adott a lehetőség.

Szóval alapvetően pont arra válaszoltam, ami a felvetés hátterében állt.

MOD
Gondolom neked is evidens, hogy amikor az illető azzal jön, hogy képet vagy videót akar átküldeni egyik telefonról a másikra, de ezt nem lehet iOS-szel, akkor a BT fájlküldés az, ami a háttérben mint symbian előny jelenik meg. De akár csak egy egyperces videó átküldése is egy örökkévalóság BT-on.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#403) Ricardo válasza fateless (#402) üzenetére


Ricardo
félisten

Mi van akkor ha a fogadó félnek nincs mobil internet előfizetése, és nem wifi képes a telefonja?

(#404) Karma válasza Ricardo (#403) üzenetére


Karma
félisten

Akkor is megkapja az emailt, úgyhogy ha hazamegy és betárcsáz a modemjével, meg tudja nézni a postafiókját és így a képet is :U

“All nothings are not equal.”

(#405) fateless válasza Ricardo (#403) üzenetére


fateless
veterán

Egyfelől a mailt akkor is megkapja, másfelől pedig amúgy sem várná ki az a fél órát, mire a videó átmenne neki.
Persze, vannak olyan esetek, amikor esetleg valaki kivárná, de te is tudod, hogy ezek a nagyon ritka kivételek, amiket elő lehet kapni a zsákból (pl tanóra alatt átküldi Pistike a HD videót Zsoltikának), de távolról sem életszagú manapság. Ahogy a BT fájlküldés sem az ma már. Nem azt jelenti mindez, hogy soha senki nem küld BT-on keresztül fájlokat, hanem hogy ez már nem általános, (max a középsulis gyerekeknél).
De te is elmondhatod, hogyan szoktál fájlokat (képek, videók) átküldeni másnak.

Amiről beszélek - még mielőtt jönnek a nagy symbian-védelmezők, akikre reagálnak a symbian-haterek - hogy a BT fájlküldés a vásárlások esetén mint meghatározó tényező egy drasztikusan elenyésző hányadát érinti az embereknek.
A Nokia 5230-asomról és a Nokia N8-ról például még egyetlen fájlt sem küldtem BT-on. A körülöttem levő emberek közül nem is emlékszem az elmúlt sok évből arra, hogy valaki akart volna küldeni nekem BT-on keresztül valamit. De nem én vagyok az egyedi eset...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#406) Ricardo válasza Karma (#404) üzenetére


Ricardo
félisten

A telefonjára hogy küldöd? Egyébként mondjuk a nagyinak van egy viszonylag régi de már színes kijelzős telefonja. számítógépe nincs (ergo modemes net is kizárva), mobil net nuku, ha megemlítem a wifi szót azt hiszi az anyját szidom. :)
Lefényképezem a gyermeket, és ő szeretné ezt a képet látni háttérként a telefonján, mert imádja az unokáját. Szerzek egy kábelt hozzá és ha egyszer meglátogat rávarázsolom a gépemről a telefonjára. Valóban egyszerűbb mint az elavult BT-n átküldeni. :W
Ezzel nem azt mondom hogy nélkülözhetetlen, de néha jól jön. Annak a fényében meg pláne nem értem, hogy maga a technológia amúgy is benne van (headsetek miatt), akkor miért van tiltva az adatküldés. Aki elavultnak tartja nem használja.

fateless:
Nem gyakori, de néha ahogy írod jól jön. Emiatt nem kellene külön belerakni, mert nem érné meg, de ha már benne van amúgy is, akkor miért korlátozzák? Mire jó ez?

[ Szerkesztve ]

(#407) Karma válasza Ricardo (#406) üzenetére


Karma
félisten

Hasonló szituációt anyámmal szoktunk játszani, ilyenkor MMS-ben küldöm el neki a képet. Probléma megoldva.

“All nothings are not equal.”

(#408) bigmasterg válasza Remus389 (#368) üzenetére


bigmasterg
addikt

" amennyiben ez a pureview, vagy későbbi utódai teljesen tökéletesen leképezik a valóságot,"

Ilyet nem lehet. :)
Egyáltalán mi az, hogy tökéletesen leképezni a valóságot?
Az emberi szem által látotthoz leginkább hasonlóan? Teljesen ugyanolyan úgysem lesz sosem. De idővel akár túl is léphetik a szem érzékenységét, dinamikatartományát, felbontóképességét (az utóbbit már nagyjából sikerült). Úgyhogy nincs határ, nincs olyan, hogy tökéletesen leképezni a valóságot.

szerk.:
(#360) keopsz :
"szóval, szted, ha két cucc kisfilmes formátumra átszámolt monnyuk 28mm-en néz, és 2 az F, akkor ettől még a DOF lehet ég és föld? "

Azonos blende érték és azonos ekvivalens gyújtótávolság mellett a nagyobb érzékelővel rendelkező gépnek lesz kisebb mélységélessége.
Úgyhogy igen, lehet ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#409) Ricardo válasza Karma (#407) üzenetére


Ricardo
félisten

Az MMS átméretezi a képet :U

(#410) Radeon_5


Radeon_5
aktív tag

Lesz majd ON hsz is? :U

Son of a Bit

(#411) fateless válasza Radeon_5 (#410) üzenetére


fateless
veterán

Nem :DDD

Szívesen írnék ON hozzászólást is, de majd csak akkor, ha le tudom cserélni az N8-at egy 808-ra (engem pl nem zavarna a kijelző felbontása, de örülnék a 4"-nek 3,5" helyett)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#412) Karma válasza Ricardo (#409) üzenetére


Karma
félisten

Egy hótprimitív színes kijelzős alaptelefon hátterének nem teljesen mindegy? :U

“All nothings are not equal.”

(#413) MR007RM válasza Karma (#407) üzenetére


MR007RM
addikt

Az MMS pénzbe kerül nem? A BT meg ingyen van és gyorsabb is pár fotó átküldésénél.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#414) Karma válasza MR007RM (#413) üzenetére


Karma
félisten

Egy hatszámjegyű telefon mellett nem futja arra a száz forintos üzenetre? :U Jó ez a belemagyarázás de attól még nem lesz kevésbé megkerülhetetlen a BT fájlküldés.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#415) Remus389 válasza Karma (#414) üzenetére


Remus389
veterán

azért mert ha 5 fotót szeretnél atkuldeni és 200 ft az mms, az neked egy ezres

BT -val ingyen van, ennyi

és valóban, elavult vagy alsokategorias telefonokra másképp nem lehet, én legutóbb idős kolleganomnek küldtem a nokia c1-jere, illetve a saját nokiajara

csengőhangot, előtte is küldtem BT-vel, ha mindezt MMS -ben kellett volna 2 év alatt kb 2000 Ft-ot vesziettem volna

nem sok, de akkoris

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#416) bigmasterg válasza zozoo83 (#391) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Emberi szemmel ezen se látod a pixeleket, akkor meg nem mindegy mekkora a felbontása?"

4"-on 360x640 pixelnél nem lehet látni? :U
Ezt te sem gondolhatod komolyan. Fogtál már a kezedben nagyobb felbontású telefont?

Már első pillantásra, a menüben is látszik, de netezésnél, dokumetumok megnyitásánál jön ki igazán a különbség.

Vagy a B megoldás, hogy már -sajnos- nagyon rossz a szemed és nem látsz rendesen közelre.

[ Szerkesztve ]

(#417) Kobak77 válasza Karma (#414) üzenetére


Kobak77
aktív tag

@Karma & fateless: rossz szemüveggel nézitek ezt a kérdést. Ha elavult technika a BT, akkor miért rakják bele a készülékbe? Ha annyira mégsem elavult, hogy belerakják, akkor meg mi a fészkes fene köze van hozzá a gyártónak, hogy ÉN mire akarom használni?

(#418) fateless válasza Kobak77 (#417) üzenetére


fateless
veterán

Kérlek, olvasd el, hogy mi kapcsán írtam.

Rendszeresen használom a BT-t, de nem azon küldök sem képet ,sem videót.
Mint mondtam, cannak esetek, amikor jól jöhet a BT fájlküldés, de ez nem hogy nem elsődleges, de még másodlagos, harmadlagos indok sem a vásárlásoknál, ezt nem árt belátni. Mégis ezen megy a lovaglás az indokok felsorolásnál. Én ez ellen fakadtam ki.
Kérlek, az elejétől olvasd végig!

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#419) DarknessHope válasza fateless (#418) üzenetére


DarknessHope
senior tag

egy ide illő kérdés..mármint a Bluetooth és a fájlküldés kapcsán.. nem csak mobilnál számítógépen is ugyanígy kérdés számomra, hogy miért nem jutott még eszébe senkinek hogy egy mindkét végen USB vagy mikrousb kábelel összekötöm a két készüléket.. és mindkettő látja a másikat külső meghajtóként mint pendrive? miért kell ahhoz hogy egy file-t küldjek valakinek valami belső hálózatot építenem wifin vagy kábelen.. amit mellesleg mint hozzánem értő a súgóval még sose tudtam megcsinálni....vagy telefonnál memkarit ki be a másikban.. memkari a kártyaolvasóba.. notebooknál merevlemez leválaszt rá a másikra? nem lenne egyszerűbb ha egy sima kábelt kötnék a kettő közé és jónapot... usb-től usb-be...nem hiszem el hogy ezt nem lehet megoldani....

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#420) fateless válasza DarknessHope (#419) üzenetére


fateless
veterán

Gép és gép között van ilyen.

Jó lenne telefon és telefon között is.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#421) MR007RM válasza fateless (#418) üzenetére


MR007RM
addikt

Azt a BT fájlküldés dolgot azért felejtik ki bizonyos telefonokból tudatosan, hogy ha már lehet fizess annak a használatáért is. Szóval nem elavult a dolog, hanem okos./MMS, internet használat/ Tán olyan drága egység az a hardver elem?

És ahol van BT az egy plusz pozitív helyzet, szemben azzal ahol hiányzik vagy le van tíltva. A több sosem kevesebb kérem szépen! Szerintem pont képek és fotók átküldésére volt kitalálva, de lehetnek kisebb programok, bármi és ez a szép benne. Ha van annak csak örülni lehet, akkor is ha nem sokat használjuk. Igaz most már van NFC.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#422) BobTail


BobTail
őstag

Köszönöm Misály, persil, Dyra, Remusz911, Radeon_5, schawo, istnag, Ricardo, hibavissza!

Természetesen a fent említett képeken van egy kis utómunka, játék a fénnyel és a színekkel, illetve az eredeti kép mellé mindig egy 1126x1126 kivágott részletet kiemelek. Először én is meglepődtem, hogy mire képes az N9, ekkor regisztráltam twitterre, és a Nokia egyből dicsérő szavakkal illette. Ebből felbuzdulva csináltam a többit :)

A tervek szerint majd a jobb képeket meg fogják osztani minden közösségi oldalukon, de majd mindenképp jelentkezek, ha már nálam van a csodakütyü! :)

(#423) DarknessHope válasza MR007RM (#421) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Bluetooth-t talán headseteknél használjuk ki legjobban szerintem... ott óriási áldás.. file-küldésre is használtam én... ha kisebbeket kell küldeni jól jön.... én pl örülnék ha egy dupla buetooth os cucc is megjelenne... vagy fejlődne egy új szabványú Bluetooth.. és akkor sztereo hangátvitelnél is jobb minőséget lehetne elérni amivel mondjuk egy igazi komolyabb fejhallgatóval és flac hallgatásra is jó lenne... az igazán igényeseknek

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#424) sipeti2 válasza baboka87 (#396) üzenetére


sipeti2
tag

Emailen is lehet elküldeni amit csak akarok,bluetooth infra akkor volt még szükséges amikor még wifi se volt nagyon a telókba

(#425) Polarstar válasza MR007RM (#421) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nekem is van egy olyan "direkt" érzésem, hogy a kékfog pont az ingyenessége miatt lett kinyírva.

Mi a gond vele???

Semmi!

Mégis miért nem megy?

Úgy van programozva. Pont. A gép azt csinálja, amire programozták.
Miért legyen ingyen, ha lehet pénzért is forgalmazni? A példa nem egyedülálló - kismillió napi dolog van rá. Pl: a kényszeresen bekapcsolt, de szerződésben NEM KÉRT hangposta. Fizess!!! Mindhárom szolgáltatónál bepróbálkoztak már ezzel nálam. /Ilyenkor papír elővesz - és lobogtatva ordibálhatok. Ha-ha-ha!/

Én a mai napig küldözgetem oda-vissza a 10 éves Mac-emmel a képeket, hangfájlokat, hangjegyzeteket és irásos jegyzeteket. Sem az N8, sem a Mac nem jön ettől zavarba.
Ha esetleg valaki azt mondja erre, hogy lassú... Ja! Nem másfél gigás Avatár videó küldözgetésre van kitalálva. Egy 60 kilós Pdf-re vagy doc-ra pont okés.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#428) fateless válasza MR007RM (#421) üzenetére


fateless
veterán

Most komolyan kérdem: elolvastad, amit írtam?

Ha esetleg igen, akkor azt mondtam volna, hogy a BT elavult?
Vagy olyat mondtam volna, hogy rossz, ha van BT fileküldés?
Vagy morogtam a BT modul megléte miatt?

Kérlek, mondd vissza (inkább privátban), mit mondtam, hogy lássuk, hol veszett el az info.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#429) Kobak77 válasza fateless (#420) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Készülékfüggő. E52-t dugtam már rá N8-ra és látta pendrive-ként :)

(#430) DarknessHope válasza sipeti2 (#424) üzenetére


DarknessHope
senior tag

és ha épp a Börzsönybe vagy fent gprs-el egy völgyben akkor ez egész egy órás elfoglaltság és egy külön önuralom-feladat.. küldjön egy videót emailben térerő és bazdmeg használata nélkül :)

de viccet félre téve.. olyan rossz látni hogy mindenki csak Budapestben gondolkodik vagy valami nagy városban...

speciel nekem arra kéne ez az egész okostelefonozás.. és arra is használom jelenleg is csak hát öregecske winfos pda-t hogy az isten háta mögött is megtudjam nézni a vonat busz indulást időjárást meg közeli boltot automatát stb.... és esetleg friss élményeket is megosszak ha ez lehetséges.. pl picassán vagy ilyesmi.... na de ez már más kérdés

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#431) fateless válasza Kobak77 (#429) üzenetére


fateless
veterán

Ilyet még nem próbáltam, de kiváncsivá tettél

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#432) fateless válasza DarknessHope (#430) üzenetére


fateless
veterán

Apám, most már értem, hogy amikor elmegyek túrázni, akkor miért van mindig tele az erdő emberekkel, akik a kezükben telefonnal állnak és várnak! Legközelebb megkérdezem tőlük, hogy épp GPRS-szel vagy BT-on küldik át egymásnak az infót :DDD

A Nokia N8-at pontosan azért vettem, hogy amikor megyek ide-oda, akkor mindig le tudjak kapni mindent (fényképezőgépet nem is viszek már magammal). Ilyenkor tök jó, hogy pl egy pihenőhelyen túrázáskor el tudom küldeni az otthon maradt barátomnak, hogy pajti, erről maradtál le, legközelebb ne hagyd ki. (Persze elküldhetném neki később is...)
Na, ilyenekre tökéletes lenne a 808 is. Megörökíteni mindent, ami csak történik. (Főleg mivel nem csak magamnak kellenek a képek, hanem sok más embernek is és nem a facebookra)
Annyi, hogy erre az N8 is tökéletes, ezért még mindenképp megvárom, míg alaposan leesik a 808 ára.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#433) DarknessHope válasza fateless (#432) üzenetére


DarknessHope
senior tag

:D jó kis erdei fileküldök... homo bluetooth: ;]

de egyébként ha mindenzt megtoldjuk azzal hogy külföldre megyünk akkor városban is lehet az ember....egy ropogos roaming netezés... mélyen a zsebébe nyúlhat az ember.... igazi kártyaporszívó :)

szóval azért van hogy jól jön egy közvetlen file-küldő na.... :) persze mint valaki már írta nem az avatar 3D-t kell igy átküldeni...

de elsősorban azért én még mindig a headsetek kapcsán látom hasznosnak hívás minőségét bőven kiszolgálja a BT... és nem kell zsinórozni... és pl megtoldva egy jó BT karórával.. amin kiírja a hívó fél nevét... nos ez igazán kényelmes lenne.... van is egy sanyi E 10 ropiért.. kár hogy nem vízálló.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#434) Polarstar válasza DarknessHope (#433) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na majd a Bobtail jó lezsírozza nekünk itt a Pürévjú nyóccáznyócat.

Kékfog /megunhatatlan téma.../
Régi szép időben a SE K750-el csoportos kijelöléssel frankón lehetett küldeni AC/DC albumot a kolléga telefonjára. Leraktuk az öltözőben egy csendes helyen és szépen csinálta a dolgát! :C

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#435) Radeon_5 válasza BobTail (#422) üzenetére


Radeon_5
aktív tag

Varjuk, varjuk! Ugyanis mindenki beszel itt mindent, de konkret tapasztalatrol meg senki sem szamolt be eddig :D

Son of a Bit

(#436) MR007RM válasza Nanuk (#335) üzenetére


MR007RM
addikt

"Holnap landol nálam egy ilyen teló. Ha valami netán kimaradt a tesztből, akkor szívesen megválaszolom majd. Bár amatőr felhasználó vagyok..."

Na mi a helyzet? Pár fotóval meglephetnél minket. :R

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#437) Kasya


Kasya
nagyúr

Elmeletben a BT 3 eleg jo sebessegre kepes. Mellesleg, csak en hasznaltam az elmult ket evben tobb OTG-t mint WiFi v. BT adatkuldest? :D Alighanem ebben a keszulekben is van...

(#438) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

A BT fileküldéshez: Nem nevetséges egy kissé, hogy két, egyástól 1 méterre lévő készülék között csak akkor tudjak adatot cserélni, ha közbeiktatok egy harmadik felet ? (szolgáltató) Amíg nincs minden készülékben wifi direct, vagy nfc addig marad ez. Ami meg a mobilnetet illeti, alig használom. Caak végszükség esetén, egyébként inkább az asztali gép. Nekem netezésre jobb agy nagy monitor, mint egy kis kijelző. Annyira nem vagyok fontos ember, hogy egész nap az emailjaimat kelljen lesni. És gyaníthatóan sokan nem az itt jelenlévők közül. Netfüggő (és FB függő) sem vagyok, hogy a buszon is neteznem kelljen.
A BT filetranszvert kb hetente használom. Ez van, ilyen elmaradott vagyok.

[ Szerkesztve ]

valami

(#439) Polarstar válasza Quasi_modo (#438) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Hát, a NeerFeed igazából egy "párosító rutin" a számsorok gépelése helyett. Az adatkapcsolat továbbra is kékfogas, csak gyorsabb.
Ezt mondták nekem az okosok. /A tudás odaát van./

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#440) karldergroße válasza Quasi_modo (#438) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én is.- Nevetséges az az érvelés, miszerint emailben kellene átküldenem képeket. És miért gyorsabb egy email??? Egy átlagos mobilnetre ugyanolyan lassú feltölteni a fájlokat, mint bluetoothon átküldeni, de a bluetooth sokkal egyszerűbb folyamat. Röhej az a szerecsenmosdatás, amivel a bluetooth hiánya mellett érvelnek egyesek.

(#441) fateless válasza karldergroße (#440) üzenetére


fateless
veterán

Nokia N8-ról amikor átküldök e-mail-ben 10-12 képet, akkor az másfél perc alatt megérkezik. BT-on még nem voltam olyan mazohista, hogy megróbáljak 10-12db 9/12MP-es képet elküldeni, de nagyon lassú lenne.
Nem azért nem használom, mert nincsen vagy nem tudok, hanem mert ostobaság lenne a részemről BT-on küldeni. Főleg, hogy ha elküldök egy képet, akkor nem a mellettem ülőnek küldöm - neki minek is küldeném, mikor épp látja a telefonomon is.

Nem arról beszélek, hogy ne lehessen BT-on fájlokat küldeni, hanem hogy sokkal célszerűbb gyors módokat használni fájlküldésre. Persze ha valaki megvesz egy komoly készüléket és mellé komolytalan a netkapcsolata (értsd ezalatt, hogy nincs), akkor megértem, hogy BT-t használ ha ló nincs, szamár is megteszi alapon. De itt úgy látom, azt nem akarja a fanatikus réteg elfogadni, hogy a BT az a szamár és nem a ló.

De senki nem tiltja meg nektek, hogy BT-on keresztül küldözgessétek a dolgaitokat. Tegyétek nyugodtan. Csak ha kicsit is belegondoltok, rájöttök, hogy alapvetően az számít a leglassabb módok egyikének. Hiába van csodálatos N8-am, akkor sem állnék neki BT-on küldeni a képeket, mert magammal tolnék ki. Talán ha adódik egy olyan élethelyzet (még nem adódott), hogy mindenképp azonnal át kell küldenem valakinek valamit, akinél nincsen semmi más csak egy BT-os alaptelefonja, akkor lehet, hogy örülni fogok a BT-fájlküldésnek, de hogy ezen lovagolni, hogy ez micsoda meghatározó és alapvető dolog, az tényleg nevetséges.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#442) schawo válasza karldergroße (#440) üzenetére


schawo
titán

Röhejes ez a lassú és alkalmatlan átviteli csatornába kapaszkodásod. :U

Utoljára 6-8 éve végeztem rendszeres Bluetooth átvitel, akkor is butafonnal. Az elmúlt 4 év során, amióta "okossal" járkálok (S60v5, S60^3, droid) 3 alkalommal fogtam hozzá bt átvitelhez, abból egy fejeződött be sikerrel azelőtt, hogy meguntam volna, és kivágtam volna, mint macskát szarni. Ma már egyszerűen túl nagyok a fájlok ahhoz, hogy a bt érjen valamit. Egy szem zeneszám (FLAC, mondjuk 30mb) átvitele is egy örökkévalóság.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#443) Remus389 válasza karldergroße (#440) üzenetére


Remus389
veterán

én sem értem, nem létszükség, de néha társaságban jól jön

vagy ha a másiknak "butatelefonja" van

vagy ha mobilnetünk korlátozott méretű(pl mint nekem ingyenes 100mb)

meg a tudat hogy van, nem értem ez miért vita, és miért fáj ha van, hagyjátok már abba

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#444) fateless válasza Remus389 (#443) üzenetére


fateless
veterán

Ez az, ezt magyaráztam én is eddig, hogy előfordulhat, hogy van alkalmanként haszna ennek a funkciónak, de ezt piedesztára emelni :(

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#445) istnag válasza Remus389 (#443) üzenetére


istnag
addikt

+1
Tiszta unalmas,nem is értem miért téma ez...egyértelműen hasznos és nem mindenki lakik Pesten,bár ők néha hajlamosak erről megfeledkezni. Felénk nincs 50-100 ez megás net, tehát 1 db 30MB fájl feltöltése is örökkévalóság.

(#446) karldergroße válasza istnag (#445) üzenetére


karldergroße
senior tag

Ezt nem értik meg a pesti agyukkal. Az én mobilnetem feltöltési sebessége KB/sec-ekben mérhető és 500MB korlátos. Nem vagyok milliomos, hogy tízezreket fizessen egy gyorsabb mobilnetre, de nálunk hiába is fizetnék, mert a 2-3 MB/sec névleges a legjobb teljesítmény (ami feltöltésnél persze mégsokkal rosszabb.)
Ha én át akarok küldeni egy 100 MB-os zenealbumot, még toronymagasan a bluetooth a legjobb megoldás - mivel: ingyenes, mert nem számít a korlát és nem is lassabb, mintha emailben teszem.

(#447) fateless válasza istnag (#445) üzenetére


fateless
veterán

Várom már a Nanuk-féle felhasználók fényképeit ezzel a telefonnal. Persze kíváncsi vagyok BobTail képeire is, de ő túl profi. Engem jobban érdekelnek az olyan átlagjúzerek képei, akik nem értenek hozzá, csak fényképezni akarnak.
Nanuk: csinálsz majd beltéren is képeket? Azok nagyon érdekelnének.

istnag:
Én 170km-re lakom Pesttől egy kis városban (bocs, ez tudom, hogy régi kép és T-mobile előbbre tart, csak ezt találtam hirtelen)
Ez azért téma, mert muszáj tűzzel vassal védeni a symbiant. Pedig aki azt akar venni, az akkor is megveszi, ha mindenki le akarja beszélni róla (ahogy én is megvettem), aki pedig nem akar azt venni, azt úgysem lehet BT-fájlküldéssel meggyőzni.

karldergroße #448
Kérlek, vedd a fáradságot, és OFF-ba rakd az OFF topicot

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#448) karldergroße válasza fateless (#447) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem érdekel a symbian és nem akarom tűzzel-vassal védeni.
Legfeljebb a divatirányzatok ellen lépek fel néha és rávilágítok arra, hogy pl. egy WP7-es telefonban mennyi minden nincs meg, ami egy symbianban alap, vagy könnyen beszerezhető hozzá. A bluetooth nekem fontos, mert a lakhelyemen a legsallangmentesebb és legegyszerűbb módja az ad hoc fileküldésnek. (És nem beszéltünk arról, hogy nem helyfggő, tehát egy kiránduláson, erdőben is használható, ahol még sima GSM-térerő sincs.)

(#449) karldergroße válasza fateless (#447) üzenetére


karldergroße
senior tag

Egyébként ez a reklán (legalábbis, ami a Vodafone 3G lefedettségét illeti, nettó hazugság. Természetesen én is full pirosban vagyok, csak éppen a telefonomon nem látom a lakásban a "3G" jelet, csak egy "E" betűt.

(#450) istnag válasza fateless (#447) üzenetére


istnag
addikt

Igen erre is próbáltam célozni,hogy BobTail képein van utómunka bőven,ez semmit nem von le az értékéből,csak,ha így lesz a 808 általt csinált képekkel,akkor az nem igazán lesz reális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.